Webináře pro rodiny lidí s demencí

Česká alzheimerovská společnost nabízí lidem, kteří pečují o své blízké s Alzheimerovou nemocí či jiným typem demence, další příležitost dozvědět se něco nového a získat podporu v péči a situacích, které řeší. Během prvních třech týdnů měsíce června zopakujeme tři úspěšné on-line semináře, které proběhly již na podzim loňského roku a získaly pěkné hodnocení od účastníků z řad rodinných pečujících. Doplníme je o čtvrtý, nový seminář, jenž shrne základní informace o demenci. 

Zvládání problémových situací u lidí s demencí 
Pečujete o blízkého s demencí, jehož chování se s postupem nemoci mění? Nevíte si rady s tím, jak zvládat různé projevy nemoci, které se projevují změnami chování? Zažíváte s ním „trapasy“ na veřejnosti a nevíte, jak reagovat? Máte pocit, že vám váš blízký dělá naschvály nebo se vám mstí? Právě vám je určen on-line seminář Evy Jarolímové, který proběhne 5. června od 18:00 hodin na platformě Teams. Přihlášku a další informace najdete na stránce semináře.
 
Úvod do problematiky demence 
Pochopením a přijetím faktu, že příčinou demence je onemocnění mozku, si pečující mohou ušetřit mnohá nedorozumění, starosti a problémy. Lucie Hájková během svého webináře seznámí účastníky se základními znalostmi v oblasti kognitivních poruch a syndromu demence, vysvětlí, jak se onemocnění může projevovat a v jakých stadiích probíhá, a jaký vliv na kognitivní funkce mají jednotlivé druhy demence. Seminář proběhne na platformě Teams 10. června od 18:00 hodin. Přihlášku a další informace najdete na stránce semináře.

Jak najít vhodnou pobytovou službu a naplnit svá očekávání 
Webinář Pavly Hýblové pro lidi s demencí a jejich blízké, kteří zvažují využití pobytové služby a uvítají informace a rady, které jim s výběrem vhodné služby mohou pomoci, proběhne 13. června od 18:00 hodin na platformě Teams. Přihlášku a další informace najdete na stránce semináře.

Realita v rodinách – co se doma v péči o člověka s demencí daří a nedaří 
Webinář, jenž povede Michala Peškeová, je určen všem, kteří pečují o blízkého s demencí, péče jim „přerůstá přes hlavu“ a rádi by zjistili, zda se dají věci nastavit lépe. Seminář proběhne on-line 18. června od 18:00 hodin na platformě Teams. Přihlášku a další informace najdete na stránce semináře.


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Webináře pro rodiny lidí s demencí

Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 05.06.2024