Začala dlouho očekáváná obnova parku Dlážděnka

Park DlážděnkaPark Dlážděnka je jedním z nejkrásnějších míst v městské části Praha 8. Leží na hraně údolí Vltavy s výhledem na pražské panorama. Je velmi vyhledávaným místem pro procházky obyvatel všech věkových kategorií. Jeho dlouho očekávaná revitalizace začala tento týden první etapou, která potrvá do konce května. 

„Jsem rád, že jsme konečně mohli tuto akci zahájit. V cestě nám stály především problémy se souhlasem některých vlastníků sousedních pozemků, které musely být vyřešeny. Nyní již obnově nestojí nic v cestě. Výsledkem projektu bude nejdříve nová podoba parku a poté i zbrusu nové dětské hřiště“, objasňuje starosta Ondřej Gros (ODS).

První etapa revitalizace parku Dlážděnka zahrnuje území o rozloze 7.750 m2. Po dobu revitalizace nebude možné z bezpečnostních důvodů využívat dětské hřiště. Současné herní prvky budou odvezeny a využity na jiných hřištích v Praze 8. Po skončení první etapy se však návštěvníci parku mohou těšit v rámci navazující etapy na vybudování zcela nového oploceného dětského hřiště o rozloze zhruba 750 m2. Hřiště bude koncipované pro děti různých věkových kategorií. 

V rámci obnovy parku proběhnou sadové a parkové úpravy, úpravy cest, bude instalován nový mobiliář – lavičky, koše, stojany na kola a pítko. Nově v parku funguje a bude fungovat i veřejné osvětlení. 

Autorem projektu je studio Komon architekti, Ing. arch. Roubalová a Ing. arch. Gaberle. Projektant zvítězil ve veřejné architektonické soutěži.

Zhotovitelem revitalizace parku je firma Bratři Gallové s.r.o., akce je financována z dotace od Hlavního města Prahy se spoluúčastí z rozpočtu MČ Praha 8.

Další informace:
p. Jaromír Grygera, koordinátor projektů, tel. 602 204 660
p. Vladimír Kavka, TDI, tel. 722 500 120


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.


Park Dlážděnka vizualizace
Mohlo by vás také zajímat
Zveřejněno: 14.02.2022