Záchranáři se zvířecími pacienty se přesunuli do Ďáblic. Provoz stanice nepřerušen.

Záchranáři se zvířecími pacienty se přesunuli do ĎáblicZahájení dlouho očekávané stavby nového zázemí Záchranné stanice hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy v Praze 5 - Jinonicích je již opravdu na dohled, a tak se celá stanice včetně pacientů v těchto dnech přesouvá na své dočasné působiště v Praze 8. Po celou dobu stavby bude stanice fungovat v neveřejné části areálu Zahradnictví Ďáblice, které stejně jako záchranná stanice spadá pod příspěvkovou organizaci Lesy hl. m. Prahy. V následujících měsících tak záchrannou stanici najdete na adrese K Zahradnictví 582, Praha 8 - Střížkov.

Během podzimu se v areálu zahradnictví vybudovalo dočasné zázemí pro pracovníky stanice i léčebné prostory a voliéry pro zvířecí pacienty. Provoz stanice nemusí být tedy po dobu stavby přerušen a naopak ani stavební práce v jinonickém areálu nebudou komplikovat léčení pacientů. Ročně stanice ošetří více než 5 000 živočichů (v roce 2022 to bylo 5 175 živočichů 125 různých druhů). Aby mohla i během stavebních prací poskytovat zraněným živočichům adekvátní péči v celém rozsahu, byl přesun stanice na dočasné působiště mimo stavbu nevyhnutelný.

Stále platí, že pokud najdete nějakého zraněného volně žijícího živočicha, nejlepší možný postup je zavolat na nonstop linku záchranné stanice 773 772 771, kde se s vámi operátor domluví na dalším postupu.

Stejně jako v Jinonicích ani nynější dočasný léčebný areál v Ďáblicích není přístupný veřejnosti, ale pokud do stanice přijedete například se zraněným živočichem, můžete cestu samozřejmě spojit s návštěvou prodejny zahradnictví, která je hned vedle.

Stavba nového zázemí v Jinonicích by měla být zahájena během února a předpokládaná doba výstavby je 18 měsíců. Investorem stavby je hlavní město Praha (odbor investiční Magistrátu hl. m. Prahy).


Kontaktní údaje:
Nová adresa:
Záchranná stanice hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy
K Zahradnictví 582, Praha 8 - Střížkov
nonstop pohotovostní linka 773 772 771
vedoucí stanice: Bc. Veronika Kraslová , tel. 778 883 162, kraslova@lesy-praha.cz


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.


Záchranáři se zvířecími pacienty se přesunuli do ĎáblicMohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 27.01.2023