Zájemci se mohou hlásit do soutěže Nakopni Prahu

Do 7. března se mohou zájemci hlásit do 5. ročníku Pražského inovačního maratonu Nakopni Prahu. Pořadatelem je městská společnost Operátor ICT. Soutěž je určena dvou až čtyřčlenným týmům, a to už od 15 let věku.

Účastnit se tak vedle vysokoškoláků mohou i středoškoláci. Pro projekty a nápady bylo vybráno pět oblastí: životní prostředí a energie, inovace a kultura, umělá inteligence a digitalizace, mobilita budoucnosti a město pro lidi. Vybraných deset týmů dostane v následujících měsících školení, aby se v červnu utkaly ve finále. Soutěž je určena všem kreativcům, kterým jde o to, jak se bude Praha vyvíjet.

Název Nakopni Prahu je míněn pozitivně, naznačuje, že město je otevřené novým nápadům a mladá generace má šanci se prosadit. Vítězný projekt může počítat s odměnou ve výši 50 tisíc korun a příspěvkem až 200 tisíc na realizaci.

Více informací o #NakopniPrahu2024 najdete na stránkách www.nakopniprahu.cz či sociálních sítích tohoto Pražského inovačního maratonu.

Nakopni Prahu

Zveřejněno: 11.01.2024