Zastupitelé Prahy 8 schválili tzv. odsvěření budovy a pozemků na Palmovce

Nedostavěná Nová Palmovka by v budoucnu mohla patřit hlavnímu městu. Zastupitelé Prahy 8 včera schválili širokou většinou tzv. odsvěření budovy a pozemků. Radnice sama nemá na dostavbu prostředky. Včerejší rozhodnutí je prvním krokem k vyřešení vzájemných závazků mezi MČ Praha 8 a hlavním městem, kdy jej musí schválit ještě pražská rada a zastupitelstvo. 

"Toto řešení má pomoci ucelenému rozvoji Palmovky a zároveň vyřešit problém, který máme. Tento krok povede k dořešení celé této lokality. Spolupráce s hlavním městem je asi jediná cesta, jak tuto oblast připravit pro udržitelný rozvoj a zároveň dokončit Centrum Palmovka," řekl radní Tomáš Slabihoudek (TOP 09).

Včerejší rozhodnutí zastupitelů je dále vedeno snahou umožnit bezproblémovou přípravu nedokončených klíčových infrastrukturních staveb na území městské části Praha 8, zejména pak městských silničních okruhů v jeho severovýchodní části v úseku Pelc / Tyrolka – Balabenka a Libeňská spojka odejmutím správy pozemků (nemovitostí) v cestě těchto klíčových infrastrukturních staveb. 

Zároveň chce městská část ve spolupráci s vedením hlavního města zajistit udržitelný urbanistický rozvoj území v lokalitě Palmovka a jejím širším okolí, mimo jiné s cílem zvýšení kvalitativní úrovně veřejného prostoru, které by napomohlo k eliminaci negativních sociálně patologických jevů a zároveň vyřešit problémy s nedostavěnou budovou Nová Palmovka, která je dlouhodobou zátěží pro městskou část. 

Vedení Prahy se směnou ústy primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) a radního Jana Chabra (TOP 09) souhlasí. Podle radního Chabra toto řešení dává smysl, a to s ohledem na majetkoprávní provázání. 


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 30.09.2021