Další přivítaní občánci Prahy 8

V Libeňském zámečku se v pondělí 15.6. a úterý 16.6. sešly rodiny s dětmi na tradičním vítání občánků. Nové přírůstky do městské části Praha 8 přivítal místostarosta Prahy 8 Tomáš Tatranský. Jeho přání do života i drobné dárky si odnesli rodiče 170 dětí, z toho pět dvojčátek. V celkovém počtu převládly holky, kterých bylo 95. Kluků tedy o dvacet méně.

I přes stále trvající omezení a možné obavy se do obřadní síně Libeňského zámku dostavili nejen rodiče s dětmi, ale také blízcí příbuzní. Společně tak prošli krátkým slavnostním ceremoniálem, ze kterého si navíc odnesly květinu a drobné dary.

"Není to nic složitého, ten, kdo vítá, má krátký projev a následně rozdáváme malé dárečky. Je to takový certifikát a letos ještě rozdáváme dárkový poukaz na plavání s miminky. A každý ještě dostane malý stříbrný přívěšek," vysvětlil místostarosta Tatranský.

Tohoto ceremoniálu se zúčastnily i rodiny, pro které bylo vítání původně připraveno na březen, avšak bylo zrušeno. Ti, kteří přijít nestihli, budou mít další možnost v říjnu.

"Standardně, pokud například není koronavirus, se dělá vítání občánků třikrát ročně, to znamená v březnu, červnu a říjnu. Každý rok uvítáme přibližně 450 občánků," doplnil Tatranský. Nejenom, že tímto obřadem městská část vítá nově narozené děti, ale rodiče se účastí na oplátku symbolicky zavazují k tomu, že budou své děti vychovávat tak, aby byly obci prospěšné.

"Občanství je o tom, že si vážím toho, v jakém žiji prostředí, že si všímám toho, jak to prostředí třeba i zlepšit, a že zkrátka mám zájem pečovat o svoji obec," upozorňuje Tatranský.

Ani této události se však nevyhnula zvýšená bezpečnostní a hygienická opatření. Místostarosta Tatranský musel rodičům gratulovat s rouškou a rodiče se do pamětní knihy podepisovali vždy novou, vydezinfikovanou propiskou.

 

Reportáž z akce: https://youtu.be/TtHkUwMyu4M


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

 

Vítání občánků 15. a 16.6.2020Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 18.06.2020