Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Sečtěte čísla tři a pět
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Doprava v ulici Kotlaska a Pod Hájkem (Marta 08.11.2020 21:24) – Doprava
  Sdílet
  Krásný den,
  chtěla jsem se zeptat, zda se do budoucna uvažuje o nějakém zlepšení dopravy v těchto ulicích. Kolem jsou všude byty, mnohdy s dřevenými okny, projíždějící auta rezonují s tabulemi oken od brzkého rána do pozdního večera. Hluk je to skutečně značný. Navíc se člověk bojí vypustit dítě z baráku, aby ho hned po pár metrech něco nepřejelo. V době rekonstrukce ulice Pod Hájkem se z toho zde stala krásná klidná obytná lokalita. Nebylo potřeba čekat několik minut na kraji chodníku, až mě někdo pustí přejít na druhou stranu, když zde ani není přechod pro chodce. Dětem nešlo permanentně o život, jenco opustí vchodové dveře.
  Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (19.11.2020 14:04)
   Vážená paní Marto,

   Žádná dopravní opatření se v ulici Kotlaska a Pod Hájkem neplánují.
   Tyto komunikace jsou používány v souladu se zákonem o pozemních komunikacích č. 13/1997 Sb.
   Děkuji za pochopení.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Oprava parkovacích stání - Červenkova ul. (Jan Přikryl 16.11.2020 23:38) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  chci se zeptat, kdy konečně bude upravené parkovací stání na ul. Červenková, aby jsme mohli i když neprší, nastupovat a vystupovat s a do aut suchou nohou. Je to neskutečné, že všude jsou parkovací plochy v pořádku, jenom tady se 3 roky nic neudělalo a všichni musíme trpět tento stav, za který si jako rezidenti v modré zóně platíme.
  Kdy se dočkáme opravy parkovacích míst, nebo budeme muset neustále se brodit v tomto bordelu vody, která nikdy neodteče, napadaného listí, jehličí.
  Děkuji za odpověď a vyřízení.
  S pozdravem
  JP
  • Odpověď: (19.11.2020 13:59)
   Vážený pane Přikryle,

   Váš podnět předáváme správci komunikace TSK hl. m. Prahy, který je v tomto kompetentní.

   S pozdravem

   Marek Černý
   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Parkování motocyklů BeRider (Škvorová 25.10.2020 18:02) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, poslední cca měsíc dochází v ulici Hlaváčova a nejen zde k "odkládání" motocyklů společnosti BeRider takový způsobem, že blokují parkovací místo, blokují výjezd vozu, parkují před kontejnery - svoz odpadu byl zřejmě komplikovaný. Dnes motocykl parkoval i na chodníku a bránil průchod viz. foto. Prosím o projednání s MP o kontrolu (pokud bych měla volat pokaždé, nedělám nic jiného) a upozornění společnosti BeRider na "parkování" jejich klientů.
  • Odpověď: (11.11.2020 13:39)
   Vážená paní Škvorová,

   Motocykly mohou stát na komunikaci dle obecné nebo místní úpravy provozu.
   Podnět předáváme MP hl. m. Prahy, OŘ Praha 8.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Parkovani (Vlastimil Srsen 20.10.2020 11:11) – Doprava
  Sdílet
  Dobry den,

  v soucasne dobe pribyla v Bohnicich na ulici Lodzska nova parkovaci mista, coz je myslim moc dobre. Chtel bych se zeptat, zda pro Bohnice existuje nejaky jasny a zavazny plan na budovani parkovacich mist, v pripade, ze ano, kde je k nalezeni. Dalsi dotaz je, zda se v Bohnicich planuji modre zony, v pripade, ze ano od kdy.

  Predem moc dekuji a preji hezky den.

  vs
  • Odpověď: (11.11.2020 13:35)
   Dobrý den,

   Odbor dopravy má zpracovanou studii na možnosti realizace parkovacích stání v oblasti Bohnic.
   Modré zóny se v Bohnicích neplánují.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: parkovací zóny (Karel Poslední 03.11.2020 13:02) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  můžete mi vysvětlit, proč na Praze 8 nejsou zavedeny parkovací zóny v celé městské části, jako je tomu u ostatních městských částí v Praze ? Na Praze 8 chybí parkovací zóny v Horní Libni. V této části parkují lidé, kteří dojíždí do Prahy a lidé, kteří zde mají trvalé bydliště nemohou zde parkovat. Kdo mohl vymyslet něco tak nefunkčního. Všude se deklaruje, že modré zóny jsou pro to, aby na nich mohli parkovat Ti co zde bydlí. Kdo stojí za tímto nesmyslem? Funkční je buď zóny v celém území nebo zóny žádné!!! Děkuji za vysvětlení a nápravu tohoto nedostatku.
  • Odpověď: (05.11.2020 14:51)
   Vážený pane Poslední,

   v současnosti se ve Vámi zmiňované oblasti zavedení zón placeného stání nechystá. 

   S pozdravem 

   pověřený vedením oddělení zón placeného státní
   odbor dopravy (OD)
   e-mail: michal.komenda@praha8.cz


   Dobrý den,

   Současný rozsah zón placeného stání v Praze 8 je výsledkem postupného zavádění zón placeného stání bývalým vedením MČ Praha 8 v letech 2016 až 2018, kdy byly zaváděny zóny prioritně v oblastech v okolí stanic metra. Důvodem tedy bylo eliminovat odstavování vozidel mimopražských obyvatel v lokalitách, kde k němu docházelo nejčastěji z důvodu přestupu na MHD.

   V tuto chvíli máme na stole studii rozšíření ZPS do zbývající části Libně, ta se však bude ještě diskutovat v odborných komisích a poté bude rozhodnuto v orgánech MČ.

   S pozdravem

   předseda komise pro dopravu Rady MČ Praha 8
 • Otázka: problém s PŘECHÁZENÍM (Barbora Pochmanova 17.10.2020 15:49) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den , chtěla bych se zeptat zda by NEŠLO nějak vyřešit přecházení v KOMPLIKOVANE křižovatce Čuprova a Sokolovská. Přecházení je dost náročné. Cci se zeptat Zda by se NEMOHLA PRODLOUŽIT ZELENÁ pro chodce když přechází 2 přechody najednou. Já to s dvěma malýma dětma opravdu někdy nestihnu přejít a naskočí mi tam hned červená a ty auta z Prosecké pak zahýbají strašně rychle. Nebo ty auta co zahýbají na Proseckou doprava zase z druhé strany. Opravdu je to tam náročné. Děkuju moc za odpověd
  Pochmanová
  • Odpověď: (27.10.2020 12:49)
   Dobrý den,

   zasíláme Vám naše vyjádření.

   Vzhledem k nedostatečné informovanosti veřejnosti si nejprve dovolujeme citovat obecné ustanovení Zákona o provozu na pozemních komunikacích č. 361/2000 Sb., § 74, odst. 1), kdy zelená pro chodce neslouží k přejití celého přechodu, nýbrž pouze ke vstupu chodce do vozovky. Pokud chodec vstoupil do vozovky na zelenou a poté se rozsvítí červená, smí chodec během této červené dokončit přecházení až ke světelnému signalizačnímu zařízení s tímto signálem. Světelná signalizace s tímto ustanovením zákona počítá. To znamená, že po skončení zelené pro chodce následuje před rozsvícením zelené pro kolizní vozidla vjíždějící na přechod tzv. vyklizovací čas, během kterého stačí chodec běžnou rychlostí chůze (5 km/h) dokončit přecházení přes vozovku. To platí i pro chodce, který vstoupil do vozovky v poslední sekundě své zelené a přechází tak již téměř celý přechod na červenou. Chodec, který zahájí přecházení na začátku svého volna, má tak vlastně k dobru délku chodeckého volna a může tak přechod přecházet nižší rychlostí než 5 km/h.

   K dělenému přechodu přes Čuprovu ulici sdělujeme, že pokud chodec zahájí přecházení na začátku příslušného volna, je délka chodeckého volna dostatečná pro plynulé přejití obou částí děleného přechodu z obou stran. Ve všední den mezi 6 – 21 hod je pro přechází ze západu na východ délka 16 sekund, za kterou chodec běžnou rychlostí chůze 5 km/h stihne dojít minimálně do ¾ druhé části děleného přechodu. Na východní části přechodu začíná chodecké volno ještě o 4 sekundy dříve. To proto, aby chodec stačil přejít delší část děleného přechodu, přes ostrůvek a ještě během volna stačil vstoupit na druhou vzdálenější kratší část přechodu přes západní část Čuprovy ulice. To znamená, že pokud chodec přechází z východu na západ, má k dispozici volno o délce 20 sekund. Řidiči odbočující vlevo z Prosecké ulice mají dle Zákona o provozu na pozemních komunikacích č. 361/2000 Sb., povinnost dát chodcům na přechodu přednost, nesmí je omezit ani ohrozit a na toto jsou navíc upozorněni pomocí přerušovaného žlutého světla ve tvaru kráčejícího chodce, který začíná blikat se začátkem volna pro chodce a přestává blikat po uplynutí vyklizovací doby přechodu, zde po 9. sekundách od konce volna.

   Na předmětném přechodu jsme provedli v odpoledních hodinách místní šetření, při kterém jsme nepozorovali žádnou nebezpečnou situaci. Délka chodeckého volna na přechodu přes Čuprovu ulici je v souladu s platnými předpisy a světelná signalizace na křižovatce Prosecká - Čuprova funguje dle dopravního řešení, které bylo odsouhlaseno silničním správním úřadem a policií ČR. Vzhledem k výše uvedenému nepovažujeme za nutné na světelné signalizaci provádět další úpravy.

   S pozdravem

   Ing. Eva Kosteasová
   Ved.odd. řízení dopravy
   Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s.
   Řásnovka 770/8, 110 00 Praha 1 Staré Město
 • Otázka: Parkovani na modrych zonach pro vsechny (Jana Nemcova 21.10.2020 13:48) – Doprava
  Sdílet
  Dobry den, kdy bude-stejne jako na jare-umozneno z duvodu omezeni rizikovych kontaktu moznost parkovani aut v modrych zonach po Praze i nerezidentum (tedy vsem). Dekují za odpoved. Nemcova
  • Odpověď: (21.10.2020 13:53)
   Dobrý den,

   toto je v kompetenci Magistrátu hlavního města Prahy.
   Dle posledních informací se o pozastavení platnosti zón neuvažuje, nicméně může se to v budoucnu změnit dle vývoje epidemiologické situace.

   S pozdravem

   oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář starosty (OKS)
 • Otázka: Doprava v ulici Na Slovance (Jana Lamačová 12.10.2020 13:02) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  už několik let se v ulici Na Slovance významně zvyšuje zejména v ranních hodinách automobilový provoz směrem od ZŠ Na Slovance směrem k ulici Davídkova. Jede jedno auto za druhým bez dodržení stanovené rychlosti 30 km/h., dokonce i autobusy a náklaďáky. Je to rezidenční čtvrt s rodinnými domy. Uvedenà situace vznikla v souvislosti s otevřením tunelu Blanka v Troji, do kterého se řadí najiždějící auta už směrem od silnice Střelničná, napojujici se na Davídkovu a dále na ulici V Holešovičkách. Řidiči nechtějí čekat u semaforu na Střelničné a chtějí si zkrátit cestu, a proto zcela neomaleně projíźději vilkovou čtvrti ulice Na Slovance dokonce v takovém množství, že ji ucpávají. Chodí tam děti do ZŠ a rodiče s dětmi do mateřské školy a přecházení ulice, je velmi nebezpečné. Výjezd z garáží domů je často nemožný. Jen za poslední měsíc jsem byla 2 x svědkem situace, kdy maminka s holčičkou a také děti, jdoucí do školy na poslední chvíli uskočily před auty, řítící se ulicí. A nejsem sama, kdo podobné situace zažil. Se sousedy v ulici jsme tuto neúnosnou situaci vícekrát prodiskutovávali a jsme zajedno v tom, že řešením by bylo zavedení jednosměrného provozu v ulici Na Slovance, a to od Davídkovy ulice směrem k ZŠ Na Slovance.
  Nikdo přece nechce, aby došlo k tragédii. Žádám jménem svým i dalších obyvatel této ulice, aby se situací vážně zabývaly odpovědné instituce a vyšly vstříc tomuto návrhu ke změně dopravního značení. Děkuji za odpověď.
  Jana Lamačová
  • Odpověď: (21.10.2020 13:50)
   Vážená paní Lamačová,

   V uvedené lokalitě byla v poslední době provedeno několik dopravních opatření ke zvýšení bezpečnosti zejména dětí navštěvující ZŠ Na Slovance (resp. MŠ).
   Jedná se o zklidnění prostoru přímo před ZŠ a před několika dny bylo osazeno svislé DZ B32 „průjezd zakázán“, který zakazuje průjezd vozidel touto oblastí.
   Tato opatření by měla být dostatečná k omezení průjezdu tranzitní dopravy touto oblastí. Žádná další dopravní opatření se nepřipravují.
   Váš podnět na nedodržování místní úpravy provozu předáváme příslušnému oddělení MP hl. m. Prahy a Policie ČR.
   Děkuji za podnět.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Doprava v ulici Na pěšinách (Jan Olbrich 11.09.2020 8:59) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,

  Obracím se na Vás s žádostí o pomoc s řešením dopravní situace v ulici Na Pěšinách a přilehlém okolí. Každé ráno v pracovní dny mezi 7h a 9h ranní dochází ke zvýšení počtu projíždějících automobilů z důvodu zkrácení průjezdového času lokalitou ze strany řidičů - neochota stát v koloně na ulici Zenklova, případně na semaforech. Ve stejném čase však chodí ulicí děti do nedaleké školky (Na Pěšinách 13) a školy (U Školské zahrady 4). V ulici je instalována dopravní značka s omezením rychlosti na 30km/hod, která není ze strany řidičů dodržována.
  Jsou nějaké možnosti jak dopravu v uvedené lokalitě řešit?

  Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (19.10.2020 16:10)
   Vážený pane Olbrichu,

   Problematika zvýšeného provozu v této lokalitě bude řešena s dotčeným orgánem Policií ČR.
   Děkuji za podnět.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: parkování (Zelenka 11.10.2020 10:09) – Doprava
  Sdílet
  Prosím vás parkujeme v ulici Bergerova, kde jsou modré zóny.
  Jenže tam parkují uprostřed auta
  a my nemůžeme někdy vyjet. Nedá se s tím něco udělat ? Děkuji.
  • Odpověď: (12.10.2020 15:22)
   Vážený pane Zelenko, 

   pokud řidiči parkují v rozporu se stanovenou místní úpravou provozu, je nejlepší kontaktovat přímo Městskou polici hl. m. Prahy, která je v tomto kompetentní. Kontakty MP Praha 8 - operační středisko: 222 02 5556; 222 02 5557.

   S pozdravem 

   pověřený vedením oddělení zón placeného státní
   odbor dopravy (OD)