Libeňským zámkem zněla Česká mše vánoční

Praha 8 připravila pro své obyvatele další koncert. Ten se tradičně uskutečnil v obřadní síni Libeňského zámku. Posluchači si mohli tentokrát vychutnat Českou mši vánoční Jakuba Jana Ryby.

"Je to v rámci vánočních svátků, které právě tímto okamžikem vrcholí ke Křtu páně, který je standardně první neděli po Třech králích a nastává prakticky to běžné období toho církevního roku, těch dalších několik událostí v průběhu, což znamená, že teď vrcholí Vánoce a je to prakticky jedna z posledních příležitostí, kdy si můžeme poslechnout Rybovu mši vánoční," řekl Jan Cidlina, ředitel sboru.

Posluchači se mohli těšit na pěvecký sbor Má Ta. Ten vznikl v roce 1992 jako vyslyšené přání rodičů dětí Základní umělecké školy v pražských Kobylisích. Sbor doprovodil orchestr a hostující sólisté.

"Dnes zpívá sbor Má Ta, máme přizvané sólisty, zároveň hudební doprovod se smyčci, s basou, flétnou, kontrabasem, basistou, takže plný orchestr. Zároveň máme přizvány i kolegy z Jindřichova Hradce, za což jsme rádi a je to díky naší bývalé člence, která se tam přestěhovala a teď s námi stále spolupracuje," řekl Jan Cidlina, ředitel sboru.

Také na letošní rok připravuje Praha 8 sérii koncertů, které bude hostit Libeňský zámek. Podrobnosti budou uveřejněny na webových stránkách osmé městské části.


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.


Mohlo by vás také zajímatZveřejněno: 09.01.2023