Libeňští umělci otevírají ateliéry

V tvorbě Radka Andrleho se odráží jeho letitá spolupráce s Olbramem ZoubkemMilovníci nádherných soch a temných mystických obrazů by si neměli nechat ujít Den otevřených dveří ve dvou libeňských ateliérech.

Sochař Radek Andrle a malíř Petr V. Godothor představí veřejnosti svá díla 20. června 2020 od 10 do 18 hodin, a to v areálu Štrasburk na adrese Švábky 52/2, Praha 8. Místo je jen několik minut chůze ze zastávek MHD Palmovka či Invalidovna.

Tvorba Radka Andrleho vychází z neustávajícího zájmu o lidskou postavu. Autor začátkem 90. let vystudoval Soukromou mistrovskou školu uměleckého designu v Praze, obor sochařství. Mezi lety 1995 až 2011 působil jako odborný asistent v ateliéru Olbrama Zoubka. V letech 2005 a 2010 se zúčastnil sochařských symposií „Džbán“ v Hředlích u Rakovníka a „Seník“ na farmě Hlubočec u Hradce nad Moravicí. Samostatně vystavuje od roku 2003.

Obrazy Petra V. Godothora jsou protkány ponurou symbolikou, někdo dokonce hovoří o bizarním surrealismu. Není divu, že je autorem designu řady obalů desek i zahraničních metalových kapel. Často se inspiruje Biblí či tvorbou českých básníků. Návštěvníci jeho ateliéru tak například zhlédnou čtyřmetrový obraz Kytice, ve kterém spojil všech třináct básní ze sbírky Karla Jaromíra Erbena.


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.


Petr V. Godothor nyní dokončuje další ze svých děl. Inspirací byl tentokrát Koniáš.
Mohlo by vás také zajímat


Zveřejněno: 09.06.2020