Občané sídliště Ďáblice a zástupci radnice se shodli na dodržování územní studie

Občané sídliště Ďáblice a zástupci radnice se shodli na dodržování územní studieV úterý 12. září pořádala městská část besedu k představení územní studie sídliště Ďáblice. Tento strategický podklad pro rozhodování v území se tvořil za spolupráce hlavního města Prahy, MČ Praha 8, spolku Krásné Kobylisy a místních občanů. Do sálu KD Ládví přišlo kolem 300 návštěvníků, což ukázalo, že obyvatelům sídliště leží na srdci jeho budoucí rozvoj.

Místostarosta pro územní rozvoj a výstavbu Radomír Nepil (ANO) představil hostům kroky, které městská část podnikne v současném řízení o demolici okrskového centra v ulici Střelničná. Zástupkyně Institutu plánování a rozvoje, architektka Michaela Čížkovská, pak popsala, jaké jsou příležitosti a limity územní studie a jak je v ní definována budoucnost okrskových center na sídlišti.
 
Tématem besedy bylo také centrum Ládví, kde místostarosta pro strategický rozvoj Tomáš Hřebík (TOP 09 + STAN) přiblížil probíhající rekonstrukci fontány a chystaný návrat pravidelných trhů na náměstí. Radní pro dopravu Tomáš Slabihoudek (TOP 09 + STAN) zase představil plány na opravy chodníků a úpravu sídlištních přechodů. Diskuze se dotkla také adaptace sídliště na klimatickou změnu a využívání dešťové vody, u čehož měl hlavní slovo autor Vize sídliště Ďáblice z roku 2021, architekt Petr Klápště.

Přítomní vystupující se shodli, že podobná setkání k územnímu rozvoji sídliště Ďáblice, jednoho z nejkrásnějších v České republice, budou pořádána i nadále.Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.


Občané sídliště Ďáblice a zástupci radnice se shodli na dodržování územní studieMohlo by vás také zajímat


Zveřejněno: 13.09.2023