Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Sečtěte čísla devět a devět
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Lavička (Falcová Ilona 21.09.2020 19:01) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den,bydlím v ulici Vřesová 681/17 již 10let,máme to tady moc pěkné,jen nám nedávno zřejmě chuligáni zničily lavičky,které máme před domem.Ostatní byty mají malé balkonky,ale bohužel my ne,takže jsem ráda seděla před barákem na lavičce.Bohužel už je to druhá lavička,kterou zničily.jak k tomu ,ale přijde člověk,který se chová zodpovědně a chrání si své okolí.Je nějaká šance,že se lavičky znovu zde objeví? Děkuji za odpověd
  • Odpověď: (23.09.2020 15:07)
   Vážená paní Falcová,

   bohužel Vám s poničenou lavičkou nemohu pomoci, neboť lavička je na soukromém pozemku ve vlastnictví spolumajitelů přilehlých domů Vřesová 17 a 19. Zkuste se obrátit na jejich zástupce nebo správce příslušných nemovitostí.

   Děkuji za pochopení.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: pozemek v Čimicích, u rybníka. (Melánie Neužilová 03.09.2020 12:20) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den, bydlím v ulici Vánková 16, Čimice, již 27 let. byty dřív vojenské, jsou nyní družstevní. někdy na jaře AS-PO, což je armádní servisní, předala pozemek mezi barákem a rybníkem ( kdysi tam bylo hřiště ), ÚŘADU PRO ZASTUPOVÁNÍ STÁTU. No a tento úřad se vůbec nestará o sekání trávy, prý na to nemá mechanizaci atd. co s tím prosím ? je tam tráva od jara nesekaná a lezou nám do baráku myši. vedení družstva je bezmocné. děkuji za odpověď
  • Odpověď: (14.09.2020 15:14)
   Vážená paní Neužilová,

   Váš podnět jsme předali správci pozemku – Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. V pátek 11.9. jsme obdrželi odpověď tohoto znění:
   „K níže uvedené stížnosti Vám sdělujeme, že zhotovitel Úřadu by měl údržbu zeleně provést dle svých kapacit v nejbližší době.“
   Doufejme tedy, že tráva bude posekána co nejdříve.

   Děkujeme za upozornění.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: oprava houpacky hriste karlinske namesti (Lenka Adams 06.09.2020 22:31) – Obecní majetek
  Sdílet
  prosim o opravu houpacky na karlinskem namesti na hristi, jedna se o zavesnou houpacku pro nejmensi, se 'zabradlim" kolem sedatka.
  • Odpověď: (10.09.2020 15:07)
   Vážená paní Adams,

   velmi Vám děkuji za upozornění na rozbitou houpačku na dětském hřišti na Karlínském náměstí. Na odstranění závady již pracujeme.
   Věřím, že houpačka bude opravena v nejbližším možném termínu.

   Přeji hezký den.

   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Budova býv. KD Nisa (Milada Jislová 28.08.2020 11:58) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den,
  jaké jsou plány s objektem býv. KD Nisa na konečné autobusů 144 a 177 v Mazurské ulici? Chátrá již velmi dlouho.
  Děkuji,
  Jislová
  • Odpověď: (31.08.2020 13:14)
   Vážená paní Jislová,

   je vydané pravomocné stavební povolení ne rekonstrukci OC Nisa.

   S detaily ohledně datumu zahájení prací je nutné se obrátit na vlastníka stavby.

   Pavel Kryštof
   vedoucí odboru územního rozvoje a výstavby
 • Otázka: Lavičky (Šárka Šimková 28.07.2020 10:34) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den, bydlím v Akátová 1175/3 a chtěla jsem se zeptat, zda by nebylo možné nainstalovat lavičky. V okolí je jich spoustu a u nás žádná. Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (06.08.2020 15:51)
   Vážená paní Šimková,

   je to možné, ale bude k tomu potřeba oficiální souhlas předsedy bytového sdružení z vašeho domu (dokument), aby se vědělo, že s tím všichni v domě souhlasí. A dále bych prosil o návrh, kde na námi spravovaném území by se vám lavičky zamlouvaly. Například načrtnout do mapky. Děkuji.

   S přáním hezkého dne

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Osvětlení přechodu ul. Lodžská - u bus zast. Katovická (Vráťa 23.01.2020 14:17) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den, rád bych se zeptal, proč stále nejsou v provozu dvě nové přídavné bílé lampy nasvětlující přechod pro chodce v ulici Lodžská, u zastávek MHD Katovická? Je to možná již dva měsíce, co byly namontovány a připojeny, ale stále nesvítí. Zvláště v těchto měsících, kdy je tma již od odpoledních hodin, by se z hlediska bezpečnosti bílé nasvětlení na tomto přechodu pro chodce opravdu hodilo. Dle této informace se jedná o investiční akci MČ Praha 8, tak je škoda, že to ještě nefunguje. https://www.praha8.cz/osmicka-zvysuje-bezpecnost-na-prechodech.html Díky za odpověď.
  • Odpověď: (31.01.2020 13:51)
   Vážený pane Vráťo,

   Dle vyjádření správce komunikace TSK hl. m. Prahy nyní jednají se společností PRE o uzavření smlouvy o odběru.
   Nyní je to v řešení, v blízké době by mělo osvětlení fungovat.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: stanice Metro Kobylisy - nepořádek v parku (Petr Vesely 30.12.2019 22:53) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den,
  park před metrem Kobylisy není uklízen a cesty a celý park je plný odpadků. prosím je možno zajistit úklid. Metro Kobylisy je přestupní stanice a pohybuje se zde mnoho občanů Prahy i cizinců a nepořádek nedělá dobré jméno Prahy 8.
  Viz fotografie v příloze.

  S pozdravem
  Petr Veselý
  • Odpověď: (08.01.2020 16:15)
   Dobrý den pane Veselý,

   k uvedenému problému uvádíme, že za nepořádek na pozemku je odpovědný jeho vlastník nebo uživatel. Záležitost nepořádku v parku u metra Kobylisy již řešíme. Již v prosinci byla vlastníkovi pozemků (fyzické osobě) zaslána písemná výzva ke zjednání nápravy, tj. k odstranění odpadu. Děkujeme za Váš zájem o vzhled městské části a doufáme, že po naší výzvě dojde k nápravě.

   S pozdravem

   pověřena vedením oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Náměstí Bohnice (Ondřej Obluk 05.12.2019 20:23) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den, více než rok je nákladem 30 mil. CZK opraven prostor náměstí u OC Krakov, postavené prostory pro kavárnu atd. jsou však stále prázdné. Proč tyto investované peníze leží ladem?
  • Odpověď: (09.12.2019 16:18)
   Vážený pane Obluku,

   Vzhledem k nedokončené kolaudaci, nezapojení budovy na elektrickou energii ze solárních panelů a mnoha nedodělků, trval celý proces více jak půl roku. Ještě nemáme například dořešenou dopravní značku se zákazem vjezdu apod. V současné době však máme již vybraného provozovatele v transparentním výběrovém řízení a věříme, že brzy začne místo fungovat ke spokojenosti občanů.

   S pozdravem

   místostarosta městské části Praha 8
 • Otázka: autobusove nadrazi Palmovka (Vilma 21.10.2019 12:40) – Obecní majetek
  Sdílet
  Zdravim. Velmi nas zajima kdy se zacne menit okoli kolem autob.nadrazi Palmovka, take samotne nadrazi, - je to hrozne spinave misto, schazeji se tam bezdomovci apod. Dekuji
  • Odpověď: (18.11.2019 14:02)
   Hezký den, 

   děkujeme za váš dotaz. Současné autobusové nádraží již neplní funkci, kterou naplňovalo v minulosti. Místo by se mělo během následujících let proměnit. Na části autobusového nádraží bude postaven bytový dům s aktivním parterem (obchody, kavárny, restaurace), zbylé území bude tvořit park. K danému řešení veřejného prostranství proběhne setkání s veřejností. Se soukromým investorem jsme v pravidelném jednání, klademe důraz na veřejný prostor i kvalitu výstavby. V současné době má projekt platné územní rozhodnutí. Časový horizont výstavby ale nejme v současné době schopni říci. 

   MČ Praha 8 ve spolupráci s MHMP a IPR Praha pracuje také na projektu Palmovka 2030 a realizuje dílčí intervence v podobě předláždění tramvajové zastávky v ulici Na Žertvách a specifického posezení. V přípravě je například bezbariérové řešení tramvajového křížení. Vzniknout by měla také územní studie,která určí dlouhodobou vizi rozvoje dolní Libně. Dění kolem Palmovky sledujte na www.palmovkated.cz

   S pozdravem 

   Oddělení plánování a rozvoje
   Odbor územního rozvoje a výstavby
 • Otázka: Most přes zastavku Krakov (Alexandr 02.11.2019 17:10) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den, rád bych se zeptal, komu patři most přes cestu na zastávce Krakov? Je cely počmáraný od graffiti... díky!
  • Odpověď: (05.11.2019 15:24)
   Dobrý den,

   Spojovací lávka mezi Obchodním centrem KRAKOV a objektem ve vlastnictví DDK Real s.r.o. IČO: 27108732 (dříve ve vlastnictví České republiky, s právem hospodaření s majetkem státu pro Českou poštu, s.p., Politických vězňů 909/4, 11000 Praha - Nové Město) je podle mých informací  ve vlastnictví obou subjektů (vlastníka OC Krakov i DDK Real s.r.o.). Vzhledem k tomu, že se Česká pošta, s.p., v době rekonstrukce obchodního centra nemohla finančně podílet na opravě této lávky, hradil její opravu vlastník OC Krakov.

   S pozdravem

   Pověřená vedením Obchodního oddělení
   odbor správy majetku (OSM)