Otevření Štvanické lávky se odkládá, městské části opět dočasně propojí přívoz

Stavba lávky propojující Karlín a Holešovice nabrala zpoždění. Důvodem jsou složitější geologické podmínky v plavebním kanále, než se čekalo. Lávka bude zprovozněna v první polovině letošního roku. Přesný termín stanoví technický dozor stavby, sdělil ČTK primátorův náměstek Zdeněk Hřib (Piráti).

Zpočátku plánovalo město lávku otevřít letos v únoru či březnu. Spojení do dokončení lávky tak znovu zajistí přívoz, jehož provoz bude po zimní přestávce obnoven v sobotu 25. března. „Jsme rádi za tuto možnost, která zajistí lidem pohodlné cestování přes Vltavu, aniž by museli docházet až k Hlávkovu mostu. Přívoz má své kouzlo, byť věříme, že za pár měsíců už nebude na tomto úseku potřeba,“ řekl předseda komise pro dopravu MČ Praha 8 Martin Jedlička (TOP 09 + STAN).

Budoucí přemostění usnadní pěším a cyklistům cestu na ostrov Štvanice a bude dalším propojením mezi městskými částmi. V Karlíně na Rohanském nábřeží vyústí lávka na opravenou cyklostezku na protipovodňové bariéře. „Nově zrekonstruovaný úsek cyklostezky získá asfaltový povrch, rozšíří se ze tří na čtyři metry a kolem něj přibude veřejné osvětlení. Stane se páteřní cyklistickou komunikací v Karlíně,“ doplňuje Tomáš Slabihoudek, radní pro dopravu (TOP 09 + STAN). Na holešovickém břehu Vltavy bude nástup na lávku na Bubenském nábřeží před branou do Pražské tržnice.

Zdroj: ČTK, MČ Praha 8


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

přívoz HolKa


Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 06.03.2023