Platnost Sousedských permanentek zatím ještě nebyla prodloužena

Botanická zahrada PrahaMěstská část Praha 8 se usilovně snaží o prodloužení platnosti tzv. Sousedských permanentek a také o to, aby měly časově neomezenou platnost a neplatily vždy jen na jeden rok. Městská část Praha 8 tak koná přes výrazný odpor Botanické zahrady, která každý rok zásadně nesouhlasí s jejich vydáváním.
 
Během dnešního dne se tento problém opětovně projednával na Magistrátu hl. m. Prahy s tím, že opět nebyl kompetentním radním panem Janem Wolfem předložen do Rady hl. m. Prahy. Městská část Prahy 8 se dohodla s náměstkem primátorky Petrem Dolínkem, že do příští Rady hl. m. Prahy, která je příští úterý, předloží tento materiál přímo on, když navíc bude MČ Praha 8 požadovat, aby permanentky nebyly pro občany vždy jen na jeden rok, ale mohli si je vybírat automaticky a trvale.
 
Tyto permanentky jsou vydávány občanům s trvalým pobytem v blízkosti Botanické zahrady Praha. Svým držitelům umožňují bezplatný vstup do venkovních expozic Botanické zahrady.  Ta se však postavila proti jejich prodloužení. Představitelé naší městské proto od začátku roku absolvovali velké množství rozhovorů s příslušnými úředníky a radními Magistrátu hl. m. Prahy, aby zajistili jejich opětovné vydávání i v tomto roce. „Dlouhodobě činíme všechny možné kroky pro to, aby platnost Sousedských permanentek byla prodloužena. Budeme v tom pokračovat i před projednáním této problematiky příští týden na Radě hl. m. Praha,“ uvedl starosta Prahy 8 Roman Petrus. 

Městská část Praha 8 společně s občany vyzývá Radu hl. m. Prahy, aby si uvědomila, že Sousedské permanentky jsou vydávány proto, že obyvatelům Troje a Bohnic zásadním způsobem zhoršila Botanická zahrada životní prostředí a průchod územím, které dlouhodobě využívali.

Zveřejněno: 05.04.2016