Praha 8 bojuje proti holubům – na Ládví umístí bodce přímo na pouliční lampy

Problematika krmení holubů a udržování čistoty veřejného prostranstvíMČ Praha 8 připravuje instalaci bodců proti holubům na pouliční osvětlení na Ládví. Reaguje tak na nelehkou situaci obyvatel dané lokality, kterým ptáci znečišťují motorová vozidla. Instalace bude provedena na přelomu října a listopadu 2018.

Trus holubů bývá vysoce infekční a plný alergenů. Nejedna obec či městská část s nimi bojuje umisťováním bodců zejména na budovy. MČ Praha 8 ale jako první bude hroty umisťovat přímo na pouliční osvětlení, a to v oblasti, kterou tento problém trápí nejvíce.

„Problém s holubím trusem se, samozřejmě, vyskytuje všude, ale na Ládví je enormní. Ptáci si v této lokalitě obzvláště oblíbili pouliční lampy u parkovacích míst. Právě motorová vozidla jsou tak trusem, který může lidem způsobit různá infekční onemocnění, postižena nejvíce,“ popisuje nepříjemnou situaci starosta Prahy 8 Roman Petrus.

Zdravotní rozměr doplňuje také neestetičnost a v neposlední řadě také špatný vliv na samotná auta. V krajních případech může tak říkajíc prožrat lak až na plech. „Pokud je zde tedy možnost, jak zajistit, aby naši obyvatelé žili v hygieničtějším a bezpečnějším prostředí, nelze váhat. Osmá městská část proto podniká patřičné kroky k tomu, aby přítomnosti holubů na pouličních lampách zabránila. Zpracovali jsme si seznam sloupů veřejného osvětlení, které se nacházejí nad zónami placeného stání. Výběr konkrétních lamp, kde budou bodce instalovány jsme projednali se společností Technologie hlavního města Prahy a. s.,“ uvádí starosta Petrus.

V těchto dnech již firma, která bude instalaci hrotů zajišťovat, již přijala od Prahy 8 objednávku. Realizace se předpokládá na přelomu října a listopadu tohoto roku. „Pokud bude tento pilotní projekt úspěšný, můžeme být inspirací pro další osmičkové čtvrti, i další městské části metropole,“ dodává Petrus.


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.
Mohlo by vás také zajímat Zveřejněno: 17.10.2018