Praha 8 investuje do dětských hřišť

Říká se, že děti jsou budoucnost a investice do nich se vrátí. Své o tom vědí v městské části Praha 8, kde pokračují renovace i výstavby dětských hřišť u škol základních i mateřských. Dětem se otevírají nové prostory plné interaktivních prvků.

Jedno z největších dětských hřišť, které kapacitně pojme až 130 dětí, bylo letos na jaře po velké rekonstrukci otevřeno při mateřské školce Na Korábě. 

„Jednou z našich základních priorit je investovat do školství. V tomto období se povedlo zrenovovat nebo zcela zhotovit několik nových hřišť,“ říká radní Prahy 8 Tomáš Hřebík (STAN).

„Na Korábě bylo staré zanedbané hřiště na poměrně velkém prostoru, takže se nabízelo ho zrekonstruovat. Což se povedlo v nedávné době a jsme za to rádi,“ dodává předseda komise pro dopravu Martin Jedlička (TOP 09).

Radost z hřiště pak mají především děti z obou mateřských škol Na Korábě. Městské části se povedlo sehnat dostatečné množství financí a tak bylo hřiště nejen opraveno, ale dostalo i nové herní prvky.

Velkým překvapením pro především sportovně založené děti bude nově vybudované sportoviště při ZŠ Glowackého.

„Další velmi významnou investiční akcí je rozvoj sportoviště při základní škole Glowackého. Namísto starého a již nepoužívaného minigolfu vznikne několik kurtů na beach volejbal a dočkat by se jich škola mohla hned začátkem nového školního roku, protože plánované dokončení je datováno k 31. srpnu 2022. Navíc běžecká dráha získá nový povrch,“ avizuje radní Tomáš Hřebík.

Nedílnou součástí rozvoje celého sportoviště bude i vybudování skate parku. Ten vznikne především na žádosti tamních obyvatel a spolků. Realizátorem už bude městská část. Financován bude z peněz městské části Praha 8 a místních investorů.Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 10.06.2022