Praha 8 žádá, aby rozhodnutí o finální podobě Rohanského mostu bylo co nejdříve

Veřejné setkání k Rohanskému mostuMinulý týden proběhlo v kulturním zařízení Domovina v Praze 7 veřejné setkání k aktuálnímu vývoji projektu Rohanského mostu. Napřed proběhla komentovaná procházka po lokalitách zvažovaného umístění mostu a poté přišly na řadu prezentace zpracovaných studií a veřejná debata o jednom z posledních plánovaných mostů pražského centra a budoucí významné spojnici mezi Holešovicemi a Karlínem. Své názory na setkání přednesli zástupci Hlavního města Prahy, obou městských částí, které Rohanský most spojí, zástupci IPR hl. m. Prahy, Dopravního podniku hl. m. Prahy, autoři studií a další odborníci, kteří se Rohanskému mostu věnují. Prahu 8 zde reprezentoval radní Tomáš Hřebík, který má ve své gesci strategický rozvoj a Kancelář architekta.

„Za městskou část máme jedinou podmínku. Nutně potřebujeme, aby rozhodnutí hlavního města k finální podobě mostu padlo co nejdříve. Rohanský ostrov je neuvěřitelně dynamicky se rozvíjející prostředí, proto potřebujeme znát finální podobu co nejdříve, abychom s ní mohli počítat v našich plánech výstavby na Rohanu. Jedině tak můžeme zajistit, že budoucí bytová výstavba na Rohanu bude koncepční a dobře koordinovaná,“ shrnul radní Tomáš Hřebík. 

Radní Hřebík svými slovy reagoval na fakt, že město se zatím nerozhodlo, kde by měl nový most stát. Zatímco podle Prahy 8 magistrát zbytečně vyčkává, Praha 7 zase zdůrazňuje, aby bylo napojení na ulice kvalitní. 

Karlín a Holešovice zatím v úseku mezi Hlávkovým a Libeňským mostem propojuje jen přívoz. V budoucnu tyto dvě čtvrti získají rovnou dvě nová spojení. Blíže k výstavbě má lávka pro pěší a cyklisty, která se má začít stavět už příští rok, před novým Rohanským mostem.


Další informace a vizualizace (odkaz na idnes.cz).


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Veřejné setkání k Rohanskému mostu

Mohlo by vás také zajímatZveřejněno: 17.09.2020