Přes 200 lidí podpořilo dobrou věc nákupem na Férovém trhu na Ládví

Férový trh u KD Ládví 30.08.2018Čtvrtek 30. srpna 2018 ožila terasa KD Ládví férovými trhy. Zhruba 200 lidí zde ochutnali fairtradové dobroty, kávu a potěšili se šperkem, hračkou či užitečnou taškou na bezobalové nákupy.

„Jako Fairtradová městská část pořádáme řadu akcí, které slouží dobré věci. Jednou z nich jsou i férové trhy, které měly svou premiéru v roce 2016 v rámci Výstavy na stromech v karlínských Kaizlových sadech,“ říká místostarosta Prahy 8 Petr Vilgus, pod jehož záštitou se akce konala.

Ládví hostilo trhy podruhé a opět se setkaly s pozitivním ohlasy, a to zejména v době, kdy se rekonstruuje obchodní dům Albert a celé náměstí čeká revitalizace. „Ládví díky dnešním trhům ožilo. Někteří návštěvníci dokonce projevili zájem, aby zde trhy byly pořádány častěji, na příklad jednou měsíčně, a podpořily tak pravidelné farmářské trhy,“ uvádí místostarosta Vilgus.

V čem jsou férové trhy jiné? Celkem 12 prodejců nabídlo férové produkty a výrobky, jejichž zakoupením mohli lidé podpořit neziskové organizace a společensky prospěšné a sociální podniky. „Praha 8 spolupracuje již čtvrtým rokem s Ekumenickou akademií, která zajišťuje prodejce se zaměřením na ekologickou zemědělskou produkci, výrobky místních sociálních podniků a neziskovek. Výtěžek z trhů tak putuje do další činnosti těchto organizací, které pomáhají třeba rozvoji chudých částí Afriky, handicapovaným nebo chrání životní prostředí,“ vyjmenovává Vilgus.

MČ Praha 8 připravuje další akce pro podporu odpovědného podnikání a fair trade. Nejbližší se bude konat v říjnu a půjde o Výstavu na stromech. Jde o celorepublikový výstavový happening, který se koná během Týdne důstojné práce, a upozorňuje na ožehavá témata naší každodenní spotřeby. Tento rok bude zaměřen na podmínky výroby bot v továrnách a sweatshopech indické Agry.Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.
 Mohlo by vás také zajímat
Zveřejněno: 31.08.2018   |   Aktualizováno: 31.08.2018