Slovo starosty

Starosta Ondřej GrosMilí spoluobčané,
výjimečně mi dovolte v tomto úvodníku osobní vyznání. Na konci ledna mne osobně velmi zasáhla krutá zpráva. Náhle odešel Jaroslav Kubera, předseda Senátu, který dlouhá léta vedl Teplice jako starosta, poté primátor. Člověk čestný, rázný a zároveň vtipný. Jeho odchod byl o to víc šokující, jelikož jsem s ním ještě dva dny před jeho skonem osobně mluvil.

Byl pro mne vzorem, jak se má dělat komunální politika. S nadhledem, slušností, noblesou, bez zbytečných okázalých řečí. Zasloužil si respekt i od těch, kteří s ním nesouhlasili. A to se opravdu každému nepovede.

Uměl prosadit věci, o kterých jiní tvrdili, že „to nejde“. A tak se dokázal obejít bez dotací z Evropské unie, rušil regulace a vyhlášky, nebál se nepopulárních opatření.

Čas mu totiž dával za pravdu. Měl své názory, za kterými si stál, nelavíroval. To mi vždy bylo opravdu sympatické. Rád bych tedy panu Kuberovi vyjádřil svůj hluboký obdiv.

Jestli bych si ve své práci něco skutečně přál, tak je to jediné – alespoň se příblížit jeho úspěšnému politickému působení v Teplicích. A to nebude vůbec lehké. Jaroslav Kubera byl jen jeden a bez něj už nebude naše politika nikdy taková.

Vážení spoluobčané, věnujme, prosím, Jaroslavu Kuberovi svou tichou vzpomínku.


Ondřej Gros
starosta MČ Praha 8
Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 27.01.2020