Trenérky aerobiku z Prahy 8 přepsaly historii

Trenérky aerobiku z Prahy 8 přepsaly historiiPrvní říjnový víkend se konalo v Brně Mistrovství ČR ve sportovním aerobiku a fitness týmech v a náš kobyliský klub opět zářil na plné čáře. V nejprestižnější kategorii dospělých žen získala svůj vůbec první republikový titul v této věkové kategorii Viktorie Prokopová z Fitness Center Báry a Hanky Šulcové. Předvedla nádhernou choreografii, i přes to, že těsně před tímto závodem bojovala s těžkou angínou, a právem si tak zasloužila dlouhý aplaus publika v kampusu Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně, kde se mistrovství konalo.

Letos poprvé se na mistrovství České republiky představila nová věková kategorie Youth, která je určena závodníkům ve věku 15–17 let. Ve skvěle obsazeném startovním poli tak zlato v kategorii žen vybojovala Nikol Ullrichová z Fitness Center Báry a Hanky Šulcové. Ze stejného klubu jsou i nové mistryně republiky v kategorii dua Johana Vodičková a Viktorie Hejlová i zlaté trio Nikol Ullrichová, Viktorie Čedíková a Aneta Bedrnová, která je hostující závodnicí z domácích Poděbrad.

„Fakt, že naše závodnice dokázaly, mimo jiné úspěchy, obsadit přední příčku hned v celé jedné věkové kategorii jsem si neuvědomila až do momentu, kdy to zmínil reportér z České Televize. Je to neskutečná věc, ojedinělá, ještě nikdy se toto nikomu ve sportovní historii nepodařilo.  Letošní mistrovství bylo opravdu jako splněný sen. Všem našim závodnicím děkuji za jejich předvedené výkony, byl to opravdu zážitek. Jsme na ně všichni trenéři moc pyšní, neboť žádná ze závodnic, oproti konkurenci, netrénuje víc než 3x týdně a přesto mají neskutečné výsledky“ dodává Mgr. Bára Ptáčková, hlavní trenérka a choreografka klubu Fitness Center Báry a Hanky Šulcových, působící již přes 30 let v tělocvičnách ZŠ Burešova.
 
Rekord v počtu zlatých dokonce dvoj-medailí opět zdvojnásobila zmiňovaná Nikol Ullrichová. „Soutěžím odmala v kategorii jednotlivců a v kategorii tríí a mám to obrovské štěstí, že tento zlatý double jsem získala na MČR letos již popáté!“ s radostí sděluje Nikol Ullrichová, která stejně jako její klubové kolegyně se ani ne za měsíc chystá na Mistrovství světa.  „Nikolka je jedno z dětí, které si vedeme již od školkového věku, chodila do našich všestranných kurzů pro děti od 4 let, následně do Přípravky, kde si ji v jejich sedmi letech vyhlídla hlavní trenérka a jako budoucí sportovní naději přeřadila do závodního oddílu“, doplňuje Hanka Šulcová, vedoucí všestranných kurzů pro předškolní a školní děti, kterým se v klubu metodicky věnuje. 

Mimo výše zmíněné závodnice klub zazářil i v mladších kategoriích, kde mistryněmi republiky se staly v triu Agáta Veselá, Matylda Boháčová, Aneta Hubnerová a v duu Antonie Němcová a Sofie Glaserová. Poslední zlato do sbírky přidal juniorský fitness tým (Dvořáková, Capůrková, Šmídová V., Šmídová N., Kovaříková, Šroubková, Vávrová). Celkem klub získal 8 zlatých, 3 stříbrné a 4 bronzové medaile.

A když jsme u těch splněných snů a rekordů, tento klub je již 12x držitelem celonárodního titulu Klub Roku a letos sahá po jubilejním 13tém titulu v řadě. 

Všem děvčatům a jejich trenérkám gratulujeme a přejeme hodně štěstí na nadcházejícím Mistrovství světa, které proběhne již na začátku listopadu v Ostravě.

Denisa Sládková (Fisaf) a FC BHŠ


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Trenérky aerobiku z Prahy 8 přepsaly historii


Mohlo by vás také zajímat




Zveřejněno: 31.10.2022