V Praze 8 se rozšiřuje síť adaptačních skupin pro ukrajinské děti

V Praze 8 se rozšiřuje síť adaptačních skupin pro ukrajinské dětiOd pondělí 4. dubna nabízí MČ Praha 8 ve spolupráci se základními školami další vzdělávací adaptační skupiny určené pro školáky z Ukrajiny bydlící na území Prahy 8.
 
„Naše městská část je připravena od 4. dubna 2022 nabídnout další 4 adaptační skupiny v našich základních školách pro celkem 80 školáků z Ukrajiny, s tím, že tuto nabídku budeme v případě potřeby nadále rozšiřovat. Ukrajinským školákům nabídneme komplexní vzdělávací program, včetně výuky češtiny,“ říká místostarosta Tomáš Tatranský (TOP 09).


Kontaktní osoby:

Pro oblast Bohnice a Čimice:
Iva Červeňanská
reditelka@mazurska.cz

Pro oblast Karlín a Libeň:
Marie Hronková
marie.hronkova@smysluplnaskola.cz

Pro oblast Kobylisy a Ďáblice:
Klára Vodičková
vodickova.klara@zernosecka.cz

V Praze 8 se rozšiřuje síť adaptačních skupin pro ukrajinské dětiPro ukrajinské školáky je připraveno pokračování ve výuce dle ukrajinského vzdělávacího systému a výuka českého jazyka. Vyučovat budou ukrajinští i čeští učitelé každý pracovní den od 8:00 do 13.00 v učebnách základní školy v blízkosti bydliště dítěte.
 
"Děti z Ukrajiny již chodí do našich adaptačních skupin, které fungují už zhruba dva týdny a využívají volnočasové možnosti. Aktuálně v našich adaptačních skupinách máme 60 dětí. S výukou češtiny vypomáhá profesor češtiny a dále dobrovolníci," potvrdila místostarostka Vladimíra Ludková (ODS).

Další informace o adaptačních skupinách a volnočasových aktivitách najdete na
https://www.praha8.cz/Adaptacni-skupiny-a-volnocasove-moznosti.html


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

V Praze 8 se rozšiřuje síť adaptačních skupin pro ukrajinské děti


Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 30.03.2022