Výdej dezinfekce veřejnosti na farmářských trzích pokračuje

Odbor bezpečnosti a krizového řízení městské části Praha 8 pokračuje ve výdeji dezinfekce veřejnosti. Zájemci, kteří mají trvalé bydliště v Praze 8 (občanský průkaz s sebou) nebo podnikatelé s provozovnou v Praze 8 (živnostenské oprávnění s sebou) opět mohou získat 1 litr dezinfekce u stánku na farmářských trzích v Bohnicích, Ládví, Karlíně a nově také v Čimicích.

O dezinfekci je u veřejnosti zájem. Minulou středu na trzích v Bohnicích bylo vydáno 700 litrů, o den později v Ládví dokonce 800 litrů. Včera v Karlíně si lidé odnesli 150 litrů dezinfekce. Další etapa výdeje dezinfekce pokračuje zítra na trzích v Bohnicích, pozítří na trzích Ládví a od příští středy je výdej připraven na čtyři dny za sebou – Bohnice, Ládví, Karlín a Čimice. Stále je potřeba si donést vlastní láhev!

Harmonogram výdeje dezinfekce:
středa 23. 9. farmářské trhy v Bohnicích (před OC Krakov) 8 –19 hod. 
čtvrtek 24. 9. farmářské trhy Ládví (u stanice metra Ládví) 8–19 hod. 
středa 30. 9. farmářské trhy v Bohnicích (před OC Krakov) 8–19 hod. 
čtvrtek 1.10. farmářské trhy Ládví (u stanice metra Ládví) 8–19 hod. 
pátek 2. 10. farmářské trhy v Karlíně (Karlínské náměstí) 8–19 hod. 
sobota 3. 10. farmářské trhy v Čimicích (před OC Draháň) 8–12 hod. 


Kromě výdeje dezinfekce veřejnosti poskytla městská část Praha 8 dar 500 litrů dezinfekce i sousední městské části Praha 7, která o dezinfekci požádala pro své školy a sociální zařízení. Nebylo to poprvé, kdy Praha 8 pomohla svému sousedovi. Při první vlně koronavirové epidemie Praha 8 s využitím svého hasičského sboru dezinfikovala ozónem budovu radnice Prahy 7. „V oblasti bezpečnosti a krizového řízení máme společně velmi nadstandardní vztahy a vždy sousedům rádi pomůžeme,“ říká místostarosta Prahy 8 Jiří Vítek, zodpovědný za bezpečnost a krizové řízení.


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.
Do prostoru Úřadu MČ Praha 8 vstupujte pouze se zakrytými ústy a nosem pomocí roušky, šátku či šály.
Mohlo by vás také zajímat 

Zveřejněno: 22.09.2020