Hlášení závad a nedostatků

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, velmi nám záleží na udržování čistoty a veřejného pořádku města. Pokud chcete přispět k rychlejšímu a efektivnějšímu odstraňování závad na zařízeních v majetku města a urychlit odstraňování nedostatků ve městě a jeho okolí, můžete nás informovat fotografií a stručným popisem problému či závady (nahlásit můžete např. rozbitý chodník, komunikaci, neposekanou trávu apod.).

Po odeslání příspěvku bude vámi nahlášená závada postoupena konkrétnímu pracovišti ÚMČ Praha 8, které se postará o její řešení, nebo doporučí další postup, případně hlášení o závadě přepošle dále kompetentnímu úřadu/organizaci.

Příspěvky jsou spolu s informacemi o způsobu řešení závady zveřejňovány na této stránce.
Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho zveřejnění či reprodukování.
Děkujeme vám za spolupráci při údržbě vzhledu města.


Veřejné osvětleníPoruchy veřejného osvětlení hlaste společnosti Technologie hlavního města Prahy, a. s., prostřednictvím online formuláře, bezplatné linky 800 40 40 60, nebo e-mailu poruchyvo@thmp.cz.
Vraky Odstraňování vraků zajišťuje Správa služeb hl. m. Prahy, proto doporučujeme nahlásit vrak přímo na stránkách SSHMP prostřednictvím online formuláře.
Komunikace
Závady na komunikacích, dopravním značení, světelné dopravní signalizaci, mostních objektech apod. můžete nahlásit prostřednictvím online formuláře na stránkách TSK hl. m. Prahy.
Voda Informace o výlukách a haváriích vody a informace související jsou uvedeny na stránkách PVK. Jejich prostřednictvím lze nahlásit i nové havárie.

 

Řadit podle data
Vyhledávání:

Nahlásit závadu, nedostatek

*
*
 
 
*
Odečtěte od sebe čísla čtyři a tři
 
 

Vyřešené podněty


1 2 3 4 5  další 
 • Podnět: Vysypávání košů , Oblast pod Na Stráži 2344/44 a (Lenka Brůžková 08.11.2021 13:32) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, cca před měsícem byl nainstalován nový odpadkový koš v horní části louky - viz výše. Jedná se o oblast Proseckých skal. Listopadu je přeplněn převážně pytlíky s psími výkaly. Kdo to (ne)vyváží, resp. zda o tom avizoval služba vůbec ví a jak často se to bude v budoucnu vyvážet? Jinak zase budou h...a všude po louce a podél cest a při bobování v zimě i bohužel na zádech....Pejskaři se na sbírání asi vykašlou.
  • Odpověď: (03.12.2021 12:27)
   Vážená paní Brůžková,

   Vámi zmíněný koš nebyl naistalován Odborem životního prostředí ÚMČ Praha 8 a není v seznamu košů evidovaných OŽP ÚMČ Praha 8. Dle vyjádření svozové společnosti IPODEC tento koš nesvážejí ani pro jinou osobu než je MČ Praha 8. Tento podnět byl zaslán také na Lesy hl. m. Prahy, které zajišťují instalaci a obsluhu košů v rámci vybraných lesních pozemků, ale nemáme od nich potvrzeno, zda je tento koš v jejich správě.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Retardér v ulici Fr. Kadlece, Františka Kadlece (Ivana K 11.11.2021 19:37) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobry den,
  chtela bych pozadat o moznosti reseni retarderu pro vozidla, ktery se nachazi pred prechodem pro chodce v ulici Frantiska Kadlece oproti budove c. 900/21. Retarder je vice-mene primo pod nasimi okny a pokazde je kvuli jeho umiatneni slyset projizdejici vozidla. Nejhur je hluk slyset, kdyz projizdi nakladni vozidlo nebo vozidlo s navesem. Temer zadne vozidlo pred retarderem nebrzdi, a proto pozbyva sve funkce. Chtela bych pozadat idealne o odstraneni tohoto retarderu z duvodu neunosneho hluku. Sousede maji stejny problem a slysi hluk az do 3. patra. Mame male deti, ktere se pokazde na hluk budi. Nas dospele to take rusi pri praci (kvuli covidu jsme nuceni pracovat z domova).
  Dekuji predem za reseni situace.
  • Odpověď: (22.11.2021 16:15)
   Vážená paní Ivano,

   Funkčnost stávajícího zpomalovacího prahu bude prověřena společně se zástupcem PČR, odbor služby dopravní policie.
   Pokud bude možná nějaká úprava, bude provedena.
   Děkuji za podnět.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Podnět: hodiny, stanice Kobylisy (Zuzana Dudáčková 30.10.2021 21:27) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, prosím o vysvětlení, proč již nejméně dva roky nefungují hodiny na stanici Kobylisy. Vím, že se na to již někdo dříve ptal a bylo mu odpovězeno, že to nenáleží do kompetence Prahy 8. Přesto jsem přesvědčena, že Praha 8 má možnost požádat příslušnou instituci o opravu nebo instalaci nových hodin. Stačí obyčejné jako jsou jinde, hlavně, aby fungovaly. Děkuji.
  • Odpověď: (02.11.2021 12:16)
   Vážená paní Dudáčková,

   na dotaz týkající se nefunkčních hodin u stanice metra Kobylisy jsme již několikrát odpovídali. V této věci je plně kompetentní Dopravní podnik hl. m. Prahy, který jsme urgovali mnohokrát. Bohužel Vás nepotěším, k dnešnímu dni nám není známo kdy, a zda vůbec, k opravě dojde. Obdrželi jsme pouze obecnou odpověď, že o problému ví a že je v řešení. 
   MČ Praha 8 není kompetentní zasahovat do cizích vlastnických práv a nemůže Dopravnímu podniku opravu nařídit, nemáme žádné zákonné donucovací prostředky.
   Děkujeme za pochopení.

   Více o hodinách:
   https://www.nasepraha.cz/hodiny-snad-opravi-do-konce-roku/
   S pozdravem

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Podnět: výtluky, Ke kouli (Zdeněk Moc 27.10.2021 11:47) – Hlášení závad
  Sdílet
  Celá ulice je samý výtluk, jezdit už se musí krokem. Je dosti frekventovaná, protože tudy jezdí lidé do ulic V Mezihoří a U pošty a do objektu Mateřské školky.
  • Odpověď: (01.11.2021 16:06)
   Vážený pane Moci,

   Váš podnět předáváme správci TSK, který je v této věci kompetentní.
   Děkujeme za upozornění.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)


   Dobrý den,

   Provedl jsem místní šetření a následně zadal na opravu našemu dodavateli. V nejbližší době bude opraveno.

   S pozdravem

   Zdeněk Kolařík
   Správní technik
   Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s.   Dobrý den,

   Závady v ulici jsou provizorně opraveny.

   S pozdravem

   Zdeněk Kolařík
   Správní technik
   Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s.
 • Podnět: Palmovka s lavičkami alkoholiků a bezdomovců (Petr 06.10.2021 10:05) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, když vyleze z metra směrem na tramvajovou zastávku Palmovka směr Krejcárek. Uvidíte lavičky s alkoholiky a bezdomovci a podnapilé osoby. Budete s tim radnice někdy něco dělat? Nebo ostuda je normal? Děkuji. Petr
  • Odpověď: (15.10.2021 13:03)
   Vážený pane Petře, 

   problematika závadových osob v lokalitě Palmovka je dlouhodobého charakteru.  Problematiku veřejného pořádku na území hlavního města Prahy řeší především městská policie hl. m. Prahy, která byla zřízena právě z tohoto důvodu. Opakovaně žádáme o posílení strážníků městské policie hl. m. Prahy na území Prahy 8, zejména v okolí stanic metra, ale i dalších exponovaných lokalitách. Starosta Prahy 8 odeslal v nedávné době žádost o navýšení počtu strážníků také primátorovi hl. m. Prahy a řediteli městské policie hl. m. Prahy a připomněl původní smysl městské policie. Bohužel dlouhodobý podstav strážníků městské policie na území Prahy 8 byl částečně řešen zrušením čtrnácti neobsazených tabulkových míst. 

   Problematiku popíjejících osob nejen v okolí metra Palmovka by měla řešit novelizovaná obecně závazná vyhláška hl. m. Prahy, o zákazu požívání alkoholických nápojů na veřejných prostranstvích. Nově bude platit zákaz požívání alkoholických nápojů v okruhu 100 metrů od stanic metra a za požíváním bude považováno již samotné zdržování se v tomto prostoru s otevřenou lahví anebo jinou nádobou obsahující alkoholický nápoj. Tato vyhláška byla ze stran městských částí připomínkována a nyní čeká na zapracování připomínek a schválení Zastupitelstvem hl. m. Prahy.

   Jsme přesvědčeni, že právě novela obecně závazná vyhláška hl. m. Prahy, o zákazu požívání alkoholických nápojů na veřejných prostranstvích a navýšení hlídkové činnosti městské policie je řešením aktuální situace. 

   S pozdravem

   pověřený vedením odboru bezpečnosti a krizového řízení
 • Podnět: Tranzit Františka Kadlece x Na Sypkém x V Zahradách, Na Sypkém, Fr Kadlece, V Zahradách (Ivana K 07.10.2021 20:27) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobry den,
  reaguji na posledni prispevek ohledne dopravni situace v ulici Na Sypkem a okoli. Prenosne znaceni, bohuzel, situaci jeste zhorsilo. Ridici znaceni nerespektuji. Jsme nuceni volat MP kazdy jeden den. Ve vysledku se z ulice Na Sypkem neda odbocit do Fr. Kadlece ve spicce, protoze tam neni misto na obousmerny provoz. Z druhe strany jsme zase blokovani kolonou, kterou vytvari tranzit. V pripade problemu tady neprojede ani sanitka. Chtela bych proto pozadat o urgentni reseni situace. Je neakceptovatelne, aby se tranzit presouval temito ulicemi a blokoval pak prujezd zachrannych slozek v pripade potreby. Jako obyvatele jsme take nuceni dychat zvysene hladiny smogu a tolerovat zvyseny hluk a otresy. Kazdy den vnimame otresy na oknech. Jsem presvedcena, ze tranzit, a zejmena pak nakladna vozidla se temito ulicemi nemaji presouvat. O situaci jsem take diskutovala s MP na Praze 8, ktera se vyjadrila negativne k soucasnemu reseni a byla jsem informovana, ze podnet ke zmene musi dat mestska cast, event. Magistrat.
  Chtela bych proto pozadat o opetovnou analyzu aktualni dopravni situace ve vyse uvedenych ulicich.
  Dekuji predem.
  • Odpověď: (15.10.2021 13:00)
   Vážená paní,

   Stávající dopravní opatření stanovil Magistrát HMP a to na základě jednání s PČR, DP hl. m. Prahy, odboru dopravy a dalších, a jedná se o dočasná opatření v závislosti na uzavírku ulice Prosecká.
   Je nutné zajistit plynulou jízdu proudu vozidel ve všech ulicích, hlavně v ulici Zenklova a Vosmíkových. A to z důvodu funkčnosti MHD.
   Provoz a funkčnost opatření je postupně vyhodnocována a dochází k některým dílčím opatřením postupně.
   Vozidla bohužel nikam nezmizí a jak jsme zmínil jedná se o dočasná opatření a omezení.
   Děkuji za pochopení.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Podnět: cesta od Kauflandu k ZŠ Na Slovance, pěší cesta podél ulice Liberecká k ZŠ Na Slovance (Petr Dvořák 04.10.2021 10:25) – Hlášení závad
  Sdílet
  Prosím o zajištění prořezání keřů a úklid poházených odpadků na pěší cestě podél ulice Liberecká (od zadní strany Kauflandu k ZŠ Na Slovance. Keře zasahují hluboko do chodníku a na několika místech jsou poházeny hromady odpadků. Děkuji.
  • Odpověď: (11.10.2021 10:08)
   Vážený pane Dvořáku,

   v uvedené lokalitě bylo provedeno místní šetření pracovníky OŽP a na základě zjištěných skutečností budou písemně vyzváni vlastníci pozemků ke zjednání nápravy.
   Děkujeme za Vaše upozornění.

   S pozdravem

   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: poškozený chodník , Prvního pluku, Praha 8 - Karlín (Zuzana Kozáková 04.10.2021 20:13) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, na chodníku u autobusové zastávky Pernerova směr Florenc je již několik měsíců na chodníku velká "díra" v podobě chybějících dlažebních kostek, některé dlažební kostky se volně povalují poblíž. Hrozí nebezpečí úrazu chodců. Přikládám foto v příloze. Děkuji za opravu.
  • Odpověď: (07.10.2021 15:54)
   Dobrý den,

   Závada byla zadána našemu dodavateli na opravu.

   S pozdravem

   Zdeněk Kolařík
   Správní technik
   Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s.
 • Podnět: Zanedbaný park, Palmovka, Sokolovská, park U Koule (Taťána Trnková 10.09.2021 7:42) – Hlášení závad
  Sdílet
  Hezký den, ráda bych upozornila na velmi zanedbaný park nedávno revitalizovány. Tedy měl by být ošetřovaný.Plevel zde dosahuje už výšky dvou metrů a to hned u vstupu z ulice U Koule. Úklid zde probíhá celkem pravidelně, ale péče o zeleň je téměř žádná. Navíc se pak zde uchylují k domovu nepřizpůsobí občané a timpadem dělají i větší nepořádek. Jídlo, láhve, svršky.To samé bohužel platí i u výlezů metra Palmovka. Je to hnus a ostuda. Děkuji za rychlé řešení, Trnková
  • Odpověď: (07.10.2021 15:39)
   Dobrý den,

   péče o zeleň v parku Pod Plynojemem probíhá v obvyklých intervalech. Vstup z ulice U Koule, který zmiňujete ve svém dotazu, není ve správě Úřadu městské části Praha 8. Údržbou tohoto vstupu je pověřena společnost Technická správa komunikací hl.m. Prahy (TSK). Okolí vstupů do metra Palmovka je rovněž ve správě TSK a Dopravního podniku hl.m. Prahy.

   S pozdravem

   oddělení správy městské zeleně 
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Podemletý pruh zeleně , Taussigova čp. 1157, Praha 8 (Markéta Šimková 16.08.2021 12:56) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, nahlašuji závadu na pásu zeleně u objektu Taussigova 1157, Praha 8. Na PVK jsem již nahlásila, sdělili, že PVK tato závada nepatří. Vzhledem k tomu, že se závada nachází v blízkosti chodníku, hrozí nebezpečí úrazu. Pro úplnost informace zasílám FOTO.
  • Odpověď: (06.10.2021 21:09)
   Vážená paní Šimková,

   děkuji Vám za podnět, který jste zaslala na ÚMČ Praha 8. Zároveň bych se chtěla omluvit za pozdější odpověď. Vše ale řešíme a doufám, že v brzké době bude závada odstraněna.
    
   S pozdravem a s přáním hezkého dne

   odbor životního prostředí (OŽP)