Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Sečtěte čísla šest a osm
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Autobusy v Karlíně (Zelenka 15.04.2024 14:43) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, objevil se nám to takový nešvar, a to autobusy v Karlíně.
  Stojí v komunikaci (zejména ve školní Pernerově ulici), vytáčejí se na křižovatkách a couvají. Dochází tak k nebezpečným situacím, které byly ošetřený právě značkou zákazu vjezdu.
  Nevíte, kde zmizely značky zákaz vjezdu autobusů, např. na křižovatce u Šaldovy?
  Možná jej odstranil nějaký výtržník a toto zůstalo bez povšimnutí, prosím o zajištění jejich navrácení.
  • Odpověď: (19.04.2024 12:39)
   Vážený pane Zelenko,

   Zákaz vjezdu autobusů do oblasti Karlína je zde stanoven příslušným DZ, a to dopravním značením zóna s dopravním omezením a to při všech vjezdech do dané oblasti.
   Vámi uváděné DZ zde bylo dlouhodobě nadbytečné a proto ho správce komunikace na pokyn OD odstranil – toto odstranění bylo stanoveno vydaným opatřením obecné povahy.
   Vjezd autobusům je povolován na základě výjimky z místní úpravy. Toto povolení platí pouze pro vjezd, řidiči jsou povinni se řídit zákonem o provozu na pozemních komunikacích resp. stanovenou místní úpravou provozu.
   Děkuji za podnět.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Kruhový objezd (Gabriela Hudec 10.04.2024 17:09) – Doprava
  Sdílet
  Hezký den,

  ráda bych znovu otevřela téma kruhové objezdu na křižovatce u obchodního centra Krakov ulice Lodžská-Mazurská-Hnězdenská. Tato křižovatka je dlouhodobým problémem nejen pro chodce, ale i pro samotné řidiče, kteří nemají tušení, kdo a kdy má na křižovatce přednost. Řidiči nesprávně vjíždějí do středu křižovatky a způsobují tím řetězovou reakci, která velmi často končí nehodou. Ráda bych věděla, jaké nestavební úpravy, o kterých mluví pan Černý, jsou na tomto místě plánovány a proč se nezvažuje vybudování kruhového objezdu. Máme, jako rezidenti, možnost o výstavbu ( i kdyby dočasného) kruhové objezdu zažádat? Můžeme v řešení této situace nějak pomoci? Jaký je plán pro usměrnění dopravy? Jedná se o každodenní strasti a frustraci z problému, který začíná být život ohrožující.

  Děkuji mnohokrát za odpověď

  S pozdravem

  Gabriela Hudec
  • Odpověď: (18.04.2024 11:52)
   Vážená paní Hudec,

   Návrh úpravy této křižovatky počítá s instalací dopravního značení a zařízení. Dojde tím i k usměrnění dopravy v rámci celé křižovatky.
   Jakmile bude návrh hotový a schválený dotčenými orgány, bude vyvěšen na úřední desce.
   Přesný termín ale v tuto chvíli není stanoven.

   Hezký den 

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: U Pekařky (M. Šlechta 10.04.2024 8:21) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  Již po několikáté za několik posledních let se opravovaly kanály na začátku ulice U Pekařky směrem od Prosecké. Naposledy letos v lednu. Nyní je jeden kanál propadlý a už několik týdnů osázený značkami. Kdy dojde k další opravě? Dále jsem k ulici U Pekařky posílal už cca před rokem dotaz na její opravu. Přes výmoly a koleje se zde dá jet tempem rychlejší chůze. Bylo mi přislíbeno vyjádření od TSK, které se ke mně ale bohužel nikdy nedostalo.
  • Odpověď: (11.04.2024 12:24)
   Vážený pane Šlechto, 

   Váš dotaz předáváme správci komunikace, kterým je Technická správa komunikací hl. m. Prahy. 
   Jestli Technická správa komunikací bude, či nebude reagovat, nijak neovlivníme. 
   Můžete ale využít formuláře k hlášení závad přímo na jejich webových stránkách: www.tsk-praha.cz.
   Odkaz je samozřejmě i na našem webu: https://www.praha8.cz/Zavady-a-nedostatky

   S pozdravem

   pověřený vedením odboru dopravy (OD)
 • Otázka: Výmoly v Řešovské (Marvanová 02.04.2024 11:55) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, v únoru proběhla v Bohnicích oprava výmolů v silnici. Bohužel, když dělníci dorazili do ulice Řešovská, došel jim asfalt, tak spravili jen jednu nebo dvě díry a odjeli a už se nevrátili. Chci se zeptat, jestli proběhne nějaká další oprava. Některé z těch výmolů jsou opravdu hluboké a hrozí poškození vozidel. Děkuji
  • Odpověď: (03.04.2024 13:44)
   Vážená paní Marvanová, 

   Váš dotaz přeposíláme správci komunikace, kterým je Technická správa komunikací hl. m. Prahy. 

   S pozdravem 

   pověřený vedením odboru dopravy (OD)


   Dobrý den,

   děkujeme za podnět. Komunikace Řešovská byla zadána v celém úseku k opravě výtluků a zajištění sjízdnosti.

   S pozdravem

   Petr Jirsák
   Specialista marketingu, PR a komunikace
   Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s.
 • Otázka: Parkovací oprávněni pro rezidenta (Zdeněk Hepner 25.03.2024 13:35) – Doprava
  Sdílet
  Jsem vlastník os. auta a syn má TP v Praze 8. Vozidlo užívá syn a potřebuje pro nej získat parkovací oprávněni pro rezidenta. Jakým dokumentem je nutno dokázat právní vztah k vozidlu.
 • Otázka: Ztráta Výhod pro Rezidenty v Parkovacích zónách (Milan Kašpar 20.03.2024 10:41) – Doprava
  Sdílet
  Vážení,
  Dovolte mi, abych se znovu vrátil k otázce parkování v Praze, konkrétně k situaci v Praze 8 Karlín. Nedávné změny v politice parkování v naší části vyvolaly v poslední době značné obavy, a to zvláště v řadách rezidentů.
  Před zavedením nám byla slíbena ochrana parkovacích zón pro rezidenty. Konkrétně v Karlíně byla zavedena modrá zóna, která měla být vyhrazena výhradně pro rezidenty. To byla myšlenka, která byla vítaná a měla řešit problém s nedostatkem parkovacích míst pro nás, kteří zde žijeme. Bohužel, zdá se, že tato slibovaná ochrana byla pouhým předvolebním slibem.
  Dnes však musíme čelit tvrdé realitě - modrá zóna již není rezidentům vyhrazena. Místo toho se stala dostupnou pro kohokoliv, kdo má prostředky na zaplacení parkovacích poplatků. Z původní myšlenky, aby měli rezidenti kde parkovat, úplně sešlo a dnes může v Karlíně libovolně parkovat každý, kdo má peníze. Rezidenti jsou nyní ve skutečnosti vystaveni ještě větší konkurenci o parkovací místa, což zhoršuje již tak obtížnou situaci.
  K tomu všemu se o víkendech, kdy parkovací zóny neplatí, Karlín stává záchytným parkovištěm pro turisty směřujícími do centra Prahy. Tímto se problém s nedostatkem parkovacích míst pro rezidenty ještě více zintenzivňuje.
  Tento vývoj nejenže způsobuje frustraci, ale i pocit podvedení. Přislíbená ochrana pro rezidenty se proměnila v příznivé podmínky pro ty, kteří mají finanční prostředky. A rezidenti zůstávají s pocitem, že nemají kde zaparkovat.
  Je načase, abychom se postavili těmto problémům čelem a hledali řešení, které bude spravedlivé pro všechny obyvatele Prahy 8 Karlín. Je naší společnou povinností usilovat o spravedlivou politiku parkování, která bude brát v úvahu potřeby rezidentů a vytvářet prostředí, ve kterém můžeme všichni žít bez zbytečného stresu z hledání parkovacího místa.
  Děkuji vám za vaši pozornost.
  S úctou, Milan Kašpar
  • Odpověď: (21.03.2024 12:49)
   Vážený pane Kašpare, 

   od zavedení zón placeného stání v Praze 8 (podzim 2016) mohl i návštěvník městské části vždy zaparkovat v modré (rezidentní) zóně a to po uhrazení parkovného (pouze online) a maximálně na 3 hodiny. Rezidentní (modré) zóny nikdy nebyly určeny výhradně pro rezidenty, ale vždy byla zachována možnost návštěvnického parkování tak, jak jsem uvedl výše. Rezidenti mohou bez omezení využívat i smíšené (fialové) zóny. 
   Provozní doba ZPS je v Praze 8 od pondělí do pátku a je přizpůsobena lokálním podmínkám. Byla stanovena s ohledem na zachování dostupnosti a atraktivity území a vychází z provedené dopravní analýzy. V rámci zón placeného stání je třeba, pro udržení atraktivity území, zachovat určitý díl návštěvnické dopravy. Dopravní analýzy definovaly maximální zatížení návštěvnickým parkováním v průběhu dne mezi 8:00 - 18:00. Na toto období je cílena regulace. Naopak večer a v noci je návštěvnické parkování minimální a není zapotřebí regulace. Provozní doba zón placeného stání také vychází vstříc přijíždějícím návštěvám rezidentů, které se nejvíce uskutečňují právě o víkendech, kdy zóny placeného stání nejsou v provozu. I v jiných městských částech je provoz ZPS obdobný jako v naší městské části (např. Praha 4, 5, 6 a 10).
   Pro registraci parkovacího oprávnění musí být splněny stanovené podmínky. Pokud nejsou, není parkovací oprávnění zaregistrováno. Rozhodně není pravdou, že parkovací oprávnění je zaregistrováno každému, kdo „na to má“. Zavedením zón placeného stání bylo dáno rezidentům, kteří zde bydlí, zvýhodnění oproti všem ostatním uživatelům (návštěvníkům). O toto zvýhodnění (parkovací oprávnění pro ZPS) zcela jistě nebyli nijak zkráceni. 
   Doporučuji stránky správce zón placeného stání v hl. m. Praze (https://parking.praha.eu/cs/moznosti-parkovani-v-praze/), kde jsou zveřejněny kompletní informace k ZPS a to včetně podmínek, které je nutné splnit pro registraci parkovacího oprávnění. 
   Parkovací oprávnění není rezervací konkrétního místa nebo míst v konkrétní ulici, ale umožňuje rezidentům bez omezení využití parkovacích míst v okolí jejich bydliště. Parkování přímo před domem nelze nikomu zaručit a zóny placeného stání tak nejsou ani koncipovány, ale jsou navrženy tak, aby rezidenti mohli využívat parkovací místa v okolí místa svého bydliště. 
   Od roku 2016 nedošlo k žádným změnám, které by se negativně dotkly rezidentů. Naopak – byly zrušeny návštěvnické(oranžové) zóny v Karlíně na Sokolovské, bylo navýšeno krátkodobé návštěvnické parkovné na maximální možnou částku za hodinu a v ulici Pernerova byl změnou organizace dopravy navýšen počet parkovacích stání.

   S pozdravem 

   pověřený vedením odboru dopravy (OD)
 • Otázka: Přechod pro chodce (eliška 06.03.2024 16:09) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, ráda bych na Vás tímto apelovala o zvýšení bezpečnosti- převážně lepší osvětlení přechodu u Vozovny Kobylisy( od vozovny směrem k Penny marketu). Tento přechod je velmi vytížený,ale jeho bezpečnost je snad nejhorší široko daleko (žádné blikající světla ve vozovce jako tomu je na Střížkově/Proseku, žádné zpomalovací prvky a osvětlení přechodu je bohužel velmi bídné).Jde tady přeci o bezpečnost chodců. Předem Vám děkuji za kladné vyřízení a zlepšení stavu daného přechodu.
  • Odpověď: (13.03.2024 12:28)
   Vážená paní Eliško,

   Bezpečnost provozu v blízkosti uvedeného přechodu pro chodce bude prověřena se zástupcem Policie ČR, odbor služby dopravní policie.
   Pokud bude shledána nějaká úprava jako odůvodněná, bude provedena.
   Děkuji za podnět.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: ulice Čumpelíkova (Barbora Lohrová 05.03.2024 7:32) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, prosím jak je to s parkováním v ulici Čumpelíkova v horní části? Není tam žádná cedule o zákazu ani zóna. Jde o část u hřiště na jeho straně. Pracuji v této části a nemám možnost mít parkovací kartu. Případně nějaké řešení? Děkuji moc
  • Odpověď: (12.03.2024 9:49)
   Vážená paní Lohrová,

   Dle obecné úpravy provozu se zde stát nesmí. Stáním je porušován §25, odst. 3) zákona o silničním provozu.
   Občas je to zde řešeno ze strany MP hl. m. Prahy.
   Hezký den.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Úklid cyklostezky (Topková 17.02.2024 13:06) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je v blízké době v plánu uklidit hlavní cyklotrasu kolem Rokytky. Po zimě je v některých částech stále nasypaný velmi ostrý štěrk a během posledních 3 týdnů už jsem dvakrát píchla (konkrétně mezi dvěma lávkami pod železničním mostem). A podle informací od pána v servisu nejsem zdaleka jediná.
  Děkuji.
  • Odpověď: (12.03.2024 9:47)
   Dobrý den, 

   Váš podnět byl předán k vyřízení vlastníkovi pozemku, kterým je hlavní město Praha.

   S pozdravem

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Uspořádání křižovatky Lodžská-Hnězdenská-Mazurská (Zdeněk Lachmann 26.02.2024 16:56) – Doprava
  Sdílet
  Dpbrý den, léta sleduji provoz na této velice rušné křižovatce kde přecházejí spíše starší lidé a děti. Nepřispělo by k zvýšení bezpečnosti vybudování kruhového objezdu či semafory ? Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (11.03.2024 12:31)
   Vážený pane Lachmanne,

   V tuto chvíli se plánují pouze nestavební úpravy této křižovatky směřující k usměrnění dopravy a zvýšení bezpečnosti chodců.
   Zřízení světelné signalizace bylo správcem komunikace v minulosti prověřováno a realizace nebyla doporučena. 
   Dle nám dostupných informací se výstavba kruhového objezdu nepřipravuje.
   Děkuji za podnět.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)