Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Sečtěte čísla pět a sedm
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Značka "Cyklisto sesedni z kola" v ulici Maškova (František L. 07.10.2019 14:31) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, z jakého důvodu je v ulici Maškova (na konci asfaltky, křížení se Spádnou) značka "Cyklisto sesedni z kola"? Jaký tam tato značka má smysl? Přeci pokud se ukončuje pruh pro cyklisty, není nutné, aby cyklista sesedal z kola. Navíc běžně za touto značkou jezdí auta, takže kvůli nějakému ohrožení chodců tam určitě nebude. Lze to nějak vysvětlit? Je tam ta značka vůbec legálně, vzhledem k jejímu divnému umístění nad značkou IP20b?
  Kousek za touto značkou je pak značka Zákaz vjezdu B1. Nešlo by značku nahradit značkou B11, aby cyklista po té široké cestě mohl legálně projet a plynule navázat na stezku pro pěší a cyklisty do Čimického háje? Dopravní značení v této části je opravdu nesmyslné. Děkuji za vysvětlení a případné úpravy.
  • Odpověď: (14.10.2019 14:04)
   Dobrý den,

   Uvedené dopravní značení zdůrazňuje fakt, že dále vyhrazený pruh nepokračuje a není zde ani cyklostezka. Až po nový úsek cyklostezky v Čimickém háji se jedná o soukromé pozemky.
   Uvedené dopravní značení zde bylo instalováno v rámci zřízení vyhrazeného pruhu pro cyklisty a kolaudace následné cyklostezky.
   Z tohoto důvodu je zde i zákazové dopravní značení B1 - soukromí vlastnící si zde provoz cyklistů nepřáli.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: ostranění značek (Dagmar Pohunková 08.10.2019 12:23) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  šlo by zařídit odstranění přenosných zákazových značek v oblasti Lindnerova x Podlipného?
  Vzhledem k tomu,že neplní svoji funkci a nikdo je nerespektuje akorát překážejí a padají na zaparkovaná auta.
  Při uzavírce Primátorské je vedena objízdná trasa přes Lindnerovou do Podlipného,značky si stejně řidiči posunuli a parkují v křižovatce, v protisměru, zhotoviteli stavby a městské policii je to jedno,měšťákům parkují takříkajíc přímo pod okny a oni to nevidí.
  Svozové firmy už ani nechtějí vyvážet odpad,bo se nevytočí a případné karamboly jdou vždy na triko řidiče svozové firmy.
  Tak ty značky prosím odstraňte ať zbytečně nepřekážejí.
  Hezký den.
  • Odpověď: (10.10.2019 15:56)
   Vážená paní Pohunková,

   zákazy zastavení není možné odstranit, jelikož jsou součástí projektu DIO schváleného PČR, Krajským ředitelstvím policie hl. m. Prahy, odborem služby dopravní policie.  Zákazy zastavení jsou osazeny v místech, kde je potřeba zajistit bezpečný průjezd v rámci objízdné trasy. Neukázněnost obyvatel, kteří svévolně dopravní značení přemísťují, řeší zhotovitel průběžně a na naše upozornění bude kontrola prováděna častěji. Skutečnost, že by byl problém se svozem odpadu nám není známa. V takových případech nás svozová firma informuje a problém se neprodleně řeší.
   Váš podnět předáváme současně zástupcům Městské policie.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: parkování nákladních aut na sídlišti Bohnice (Táňa N. 04.10.2019 8:52) – Doprava
  Sdílet
  Velmi mě pobouřila Vaše odpověď na dotaz, který učinila jedna z obyvatelek sídliště Bohnice, týkající se
  parkování 3 - 6 dodávek (nákladních aut)jednoho podnikatele, které zabírají místo pro osobní auta občanů zde bydlících. Z odpovědi odpovědného pracovníka je cítit absolutní nezájem o tento problém, prostě je vše v pořádku, podnikatel nic neporušuje a tím to končí. Takže kdyby podnikatel rozšířil svůj vozový o dalších dvacet nákladních aut, klidně by měl na sídlišti bezplatné parkoviště pro všechny vozy. Parkováni nákladních aut a obřích firemních dodávek je, bohužel, na sídlišti Bohnice čím dál víc rozšířené. To je opravdu takový problém nainstalovat např. dopravní značky se zákazem parkování nákladních vozů?
  • Odpověď: (10.10.2019 15:43)
   Vážená paní,

   Místní komunikace jsou ze zákona veřejně přístupné.
   Noční stání (20-6 h) nákladních automobilů nad 3,5t je na území hl. m. Prahy místní úpravou provozu zakázáno. 
   Řešit přestupky proti tomuto zákazu je v kompetenci  MP hl. m. Prahy, OŘ Praha 8, kterou můžete, v případě podezření, že je spáchán přestupek, kontaktovat přímo: Operační středisko MP Praha 8: 222 02 5556; 222 02 5557.

   S pozdravem

   pověřený vedením oddělení zón placeného státní
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Neusnosna situace parkovani v Bohnicich (Jiri Ciz 05.10.2019 19:59) – Doprava
  Sdílet
  Vážení,
  obracím se na Vás z důvodu neúnosné situace parkování vozidel v Bohnicích v oblasti ulic Lindavská, Bukolská, Podhajská pole a Čimická. Situace se velmi zhoršila po rozšíření rezidentních zón do oblasti Šutky a k Čimickému háji. Parkovací místa ve výše uvedených ulicích jsou téměř neustále obsazená, auta zde parkují dojíždějící ze Středočeského kraje a v odpoledních a večerních hodinách jsou ulice opět plné, neboť zde parkují všichni, kdo využívají tělocvičny a sportoviště na Slovanu Bohnice. Na parkovištích zde parkují i kamiony a auta stojí i na chodnících a v zeleni. Situace se opakuje každý den včetně víkendů. Opravdu by bylo vhodné začít situaci s parkováním řešit.
  Děkuji.
  • Odpověď: (09.10.2019 13:48)
   Vážený pane Číži,

   Děkuji za podnět.
   V současné době bohužel není možné zakázat vjezd návštěvníkům sportovišť resp. ostatních návštěvníků do zmíněných ulic.
   Místní komunikace jsou ze zákona veřejně přístupné.
   Noční stání (20-6 hod.) nákladních automobilů nad 3,5t je na území hl. m. Prahy místní úpravou provozu zakázáno. Tento podnět včetně podnětu stání vozidel na chodnících a zeleni předáváme MP hl. m. Prahy, OŘ Praha 8, která je v tomto kompetentní.
   Zavedení ZPS v oblasti Bohnic se v tuto chvíli neplánuje. Váš podnět evidujeme.

   Děkuji za pochopení.
                          
   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: dokončení vozovky v ul. Cafourkova (Helena Vojtková 04.10.2019 23:11) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  podle vyjádření TSK, které máme vyvěšeno na nástěnce, měla být oprava chodníků a komunikace hotova koncem září. Bohužel v posledním týdnu veškerá činnost ustala, jenom dva až tři lidé pracují na pokládání červených kostek do chodníku na protější straně. Bohužel o chodnících před domem si zatím, při tomto pracovním tempu, můžeme nechat jenom zdát, stejně tak o dokončení vozovky. Prosím o odpověď, jaký je skutečný termín dokončení prací.
  S pozdravem
  Vojtková
 • Otázka: prkování malých motocyklů (Matěková 04.10.2019 12:26) – Doprava
  Sdílet
  Jak je vyřešené parkování malých motocyklů na chodnících v ulici Křižíkova, pracovník městské policie uděluje pokuty na chybné pakování,ale dle informacích se to děje jenom někde.
  • Odpověď: (08.10.2019 10:42)
   Vážená paní Matěková, 

   motocykly na chodníku parkovat nesmí.

   S pozdravem

   pověřený vedením oddělení zón placeného státní
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: znaceni (jirka 02.10.2019 0:53) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý večer chtel bych se zeptat proč v ul.Vosmíkovych kde už je takhle málo parkovacích míst jste vyznačili zakaz stání znackou V12a respektivě z jakého duvodu? dekuji za odpověd.
  • Odpověď: (03.10.2019 14:15)
   Vážený pane Jirko,

   Váš dotaz předáváme místně příslušnému silničnímu správnímu úřadu Odboru pozemních komunikací a drah Magistrátu hl. m. Prahy.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: doprava v klidu - nepojízdná vozidla (Tereza Blažková 01.10.2019 12:59) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  chtěla bych upozornit na několik nepojízdných vozidel (špatný technický stav, bez značek apod.), která volně parkují na sídlišti Bohnice (konkrétně kolem bytových domů v okolí Hnězdenké ul.) a zabírají tak parkovací místa obyvatelům. Nemohly by probíhat nějaké pravidelné kontroly parkovacích stání, tak aby tato vozidla byla průběžně svými majiteli odstraňována? Už nyní je situace s parkováním na sídlištích špatná.
  Děkuji.
  • Odpověď: (02.10.2019 15:13)
   Vážená paní Blažková,

   Vaše upozornění na vozidla v okolí Hnězdenské ulice předáváme Správě služeb hl. m. Prahy k prověření dané lokality. 

   S pozdravem

   pověřený vedením oddělení zón placeného státní
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: jednosměrná ulice Stejskalova (Jana Mala 25.09.2019 10:49) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  při zjednosměrnění ulice Stejskalova bylo i na tomto fóru argumentováno tím, že by při výjezdu na Zenklovu nebylo možné odbočení dle vyhlášky(už si přesně nepamatuji ten pojem ale šlo o nějaké úhly) Každý druhý den jsme svědkem toho, že Stejskalovou do protisměru projíždí velká popelářská a auta a rozhodně nemají s odbočením na Zenklovu žádný problém. Vedle stojící strážník jim jen kyne. Není tedy toto zjednosměrnění pouze " buzerace" (omlouvám se za ten výraz) pro obyčejné řidiče, kteří musí k odbočení na Zenklovu objíždět půlku Dolní Libně? Pokud se a na křižovatce bezproblémů vytočí nákladní auto, proč je problém tam pustit osobní? Děkuji.
  • Odpověď: (01.10.2019 10:12)
   Vážená paní Malá,

   dopravní režim zde stanovil místně příslušný silniční správní úřad Odbor pozemních komunikací a drah Magistrátu hl. m. Prahy v rámci akce rekonstrukce ulice Zenklova.
   Je zde zohledněno šířkové uspořádání komunikací (zejména ulice Stejskalova) a také bylo nutné zohlednit vyčkávací prostor před nově vzniklou světelnou signalizací.
   V případě bližších informací je nutné se obrátit na výše uvedený odbor Magistrátu hl. m. Prahy (Ing. Lukáš Vopava, Lukas.Vopava@praha.eu).
                          
   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Křižovatka Zenklova x Vosmíkova (Milan Šebesta 26.09.2019 9:10) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  rekonstrukci ulice Zenklova považuji celkem za zdařilou, ale chtěl bych upozornit na kolony aut v dopravní špičce z titulu snížené průjezdnosti ulice Vosmíkova.
  Kolony jsou prakticky od restaurace U Karla IV až po ulici Vosmíkova č.26.
  Důvodem je zúžení této ulice od č.2 a po číslo 26 do jednoho jízdního pruhu. Na obou stranách ulice vznikly široké promenády pro chodce, které jsou velmi málo vytížené, což pravidelně sleduji při jízdě v koloně.
  Považuji za nezbytné tuto ulici opět rozšířit na dva jízdní pruhy, aby se vozidla mohla postupně řadit do odpovídajícího jízdního pruhu před semafory řízenou křižovatkou na Náměstí na stráži.
  Tato kolona vozidel zpomaluje i TRAM v ulici Zenklova!
  Věřím, že i MČ Praha8 má zájem na řešení tohoto problému a předáte tuto připomínku investorovi resp. projektantovi této rekonstrukce, od kterého budu očekávat vyjádření.

  Zdraví Vás Milan Šebesta
  • Odpověď: (30.09.2019 13:56)
   Vážený pane Šebesto, 

   Váš dotaz předáváme k vyjádření odboru PKD MHMP, který je v této věci kompetentní.

   S pozdravem

   pověřený vedením oddělení zón placeného státní
   odbor dopravy (OD)


   Vážený pane Šebesto,

   jednopruhový režim byl v ul. Vosmíkových zaveden z důvodu zvýšení bezpečnosti chodců na přechodech pro chodce v rámci BESIP v návaznosti na uspořádání dopravního proudu jedoucího z ul. Zenklova, neboť i ve starém dopravním uspořádání byl na vjezdu do ul. Vosmíkových pouze jeden jízdní pruh. Nesdílíme s Vámi Váš názor o navrácení dvoupruhovému režimu v ul. Vosmíkových, neboť  by se jednalo o krok zpět vůči bezpečnosti přecházejících chodců a všem zásadám bezpečnosti. Z hlediska řízení provozu na křižovatce na náměstí Na Stráži považujeme současnou délku řadících pruhu (celý úsek mezi ulicemi Pod Čertovou skálou – Na Stráži, tj. cca 140 m) za dostatečnou. 

   S pozdravem


   Ing. Lukáš Vopava
   specialista silničního správního úřadu

   HLAVNÍ MĚSTO PRAHA
   MAGISTRÁT HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY