Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla šest a dva
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Úprava chodníků a vozovky u BÍLÉHO DOMU Praha 8 (RENÁTA Žížková 09.06.2019 18:01) – Doprava
  Sdílet
  Od 7.6.19 jsou zbytečnĕ blokovány parkovací místa v ulici U METEORU z ďůvodu stavebních úprav u Bílého domu. Parkovacích míst je nedostatek !!! Žádné úpravy nebyly do dnešního dne započaty !!! Tři dny jsou parkovací místa zbytečnĕ blokována.Práce mají být ukončeny koncem července. S takovým tempem to dle mého nebude splnĕno.Dĕkuji za odpověď ŽÍŽKOVÁ
 • Otázka: Přechod pro chodce - Klapkova/Zenklova (Katarína Kissová 04.06.2019 18:09) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý deň, radi by sme upozornili na nebezpečnú dopravnú situáciu.

  Stavebné výkopové práce ohradené plechovým plotom na rohu ulíc Klapkova a Zenklova zasahujú okrem chodníka výrazne aj na vozovku. Autá prichádzajúce z Klapkovej na Zenklovu nemajú rozhľad, nevidia, že chodci na Zenklovej majú súbežne zelenú a zakaždým zo Zenklovej obchádzajúc plechový plot prudko zatočia na Zenklovu, aby to okolo plota patrične volantom vytočili.

  Vždy sa pozeráme, keď vstúpime na vozovku, či sa akurát na nás nerúti nejaké auto. Napriek tomu dnes predo mnou a mojou 3-ročnou dcérkou zabrzdila vodička len na meter od nás. Podľa jej zdesenia a pohľadu na náš semafor netušila, že máme tiež zelenú.

  Stáva sa nám to pravidelne, že vodiči vchádzajú na Zeklovu rýchlo, evidentne sa sústredia, ako čo navhodnejšie zvládnuť neštandardný odbočovací manéver a majú úplne minimálny reakčný čas, aby na chodcov vychádzajúcih spoza plechového plota vôbec nejako zareagovali. Je to tam doslova o život. Mohli by ste, prosím, spraviť opatrenia, aby boli vodiči dôrazne upozornení na to, že aj chodci na Zenklovej majú súčasne zelenú alebo uplatnili iné vhodné opatrenie?

  Ďakujeme!
  • Odpověď: (06.06.2019 14:49)
   Vážená paní Kissová,

   zástupci odboru dopravy dohodli se zhotovitelem, že před křižovatkou bude umístěno přechodné dopravní značení A11 „pozor přechod pro chodce“, s podtabulkou se šipkou doprava, aby byli řidiči co odbočují doprava informováni o této skutečnosti.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: zastávka MHD Vosmíkových (jiří jiroutek 30.05.2019 14:44) – Doprava
  Sdílet
  Je to už týden jsem měl dotaz, kdy bude dokončen povrch na stanici Vosmíkových. Dosud žádná reakce.
  Děkuji
  • Odpověď: (06.06.2019 10:30)
   Vážený pane Jiroutku,

   zastávka Vosmíkových zatím není ve finální podobě.  V dohledné době se daná oblast bude rekultivovat. Dokončení měla původně provést Technická správa komunikací hl.m. Prahy, která však po dohodě věc předala k dokončení naší městské části. Nyní probíhají jednání o legislativních a dalších aspektech převzetí této záležitosti.

   S pozdravem

   pověřen vedením odboru životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Davídkova - kanalizace (Jiří Kocman 03.06.2019 13:57) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, v informacích ÚMČ P8 k opravě kanalizace pod Davídkovou ulicí je uvedeno, že oprava bude etapizována, aby dopad na dopravu byl co nejmenší. Prosím o informaci, zda k etapizaci dochází a informaci, kdy budou odstraněny zbytečně vysoké příčné překážky u křižovatky s ulicí Pod vodárenskou věží, které při přejíždění mohou poškodit automobily.
  • Odpověď: (05.06.2019 10:45)
   Vážený pane Kocmane,

   rekonstrukce kanalizačního sběrače probíhá na etapy, přičemž 1. etapa bude končit k 1. 7. 2019. Na ní bude navazovat 2. etapa v termínu do 14. 10. 2019. Současně s 1. etapou již probíhá 3. etapa, u které bylo zažádáno o prodloužení do 14. 10. 2019. Poté budou následovat další etapy, o které zatím nebylo na odboru dopravy požádáno (žádá se v předstihu cca 30 dní).

   Předpokládám, že Vámi uváděným umístěním „zbytečně vysokých příčných překážek“, máte na mysli zpomalovací prahy. Ty byly umístěny z důvodu bezpečnosti chodců, kteří nejsou při vstupu na přechod pro chodce vidět díky neprůhlednému oplocení záboru. Umístění příčných prahů je v tomto případě zcela nezbytné a rezidenty naopak velmi vítané. Pokud řidič přizpůsobí rychlost jízdy tak, jak se při přejíždění přes zpomalovací práh má, k žádnému poškození automobilu dojít nemůže. 

   Zpomalovací prahy budou odstraněny s ukončením 1. etapy k datu 1. 7. 2019.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Zabor Pernerova 29 (Ondřej Kozina 03.06.2019 18:26) – Doprava
  Sdílet
  Dobry den, rad bych se zeptal jak vypada dopravne inzenyrske opatreni v ramci zaboru rekonstrukce domu Pernerova 29. Naproti u hotelu Adeba doslo ke zruseni parkovaci zony, nicmene prenosna znacka oznacujici jeji novy premisteny pocatek je stale umistena tak, ze je v urovni zaboru z druhe strany. Auta tak stejne musi projizdet kyvadlove. Dochazi k ucpani silnice, konfliktum, troubeni a nadmerne hlukove zatezi. V nekolika pripadech uz rovnez doslo vzhledem k dalsi stavbe objektu Praga k celkovemu zablokovani silnice. Chtel bych se tedy zeptat, zda DIO je koncipovane tak, ze ma opravdu byt schopne projet auto zaroven pouze jednim smerem, nebo doslo a dochazi k posunu teto prenosne znacky a v tomto pripade prosim o kontrolu a postaveni znacky tak, jak bylo koncipovano v DIO. Kdo je za kontrolu umisteni znacek odpovedny?

  Dekuji

  O. Kozina
  • Odpověď: (04.06.2019 12:20)
   Vážený pane Kozino, 

   ve Vámi zmiňovaném úseku ulice Pernerova se nachází více záborů několika subjektů. Všechna DIO jsou navržena (a odsouhlasena Policií ČR) tak, aby byl zachován obousměrný provoz. 
   I v případě přechodné úpravy provozu platí §25 odst. 3 zákona 361/2000 Sb. v platném znění. 
   Za osazení a údržbu přechodného dopravního značení, v souladu s odsouhlaseným DIO, zodpovídá zhotovitel. 

   S pozdravem 

   pověřený vedením oddělení zón placeného státní
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Omezení v době konání MS v softballu (L. Dvořáková 31.05.2019 12:49) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, po dobu konání MS v softbalu bude upraven provoz v okolních ulicích. Můžete prosím zveřejnit plán tohoto omezení? S tím související - z jakého důvodu jsou přílohy OOP vydaných odborem dopravy k dispozici jen v kanceláři? Zveřejňovat OOP na úřední desce jen v textové podobě postrádá smysl.
  Děkuji.
 • Otázka: Parkování v Karlíně. (P.Šašek 01.06.2019 19:55) – Doprava
  Sdílet
  Bydlim v Karlíně ve Vitkově ulici a nemůžu pochopit,proč se v zónách placeného stání neplatí i v sobotu a neděli.Pro mě je to docela velky problém.Když si chci o vikendu udělat velky nákup mám velký problém,když se vracím mám velký problém zaparkovat.Je to podle mě diskriminační vůči rezidentům poněvadž mimoprazsti
  najezdnici,kteří si chtějí zaparkovat auta kousek od centra a vyhnout se placení,tak to šoupnou do Karlína.Praha je asi strašně bohaté město,když si může toto dovolit.Město by,ale mělo hájit svoje občany a ne vyházet vstříc mimopražskym.Taky se vám může stát,že si příště místní zvolí jiné zastupitele,kteří budou opravdu hájit zajmy svých občanů.
  • Odpověď: (03.06.2019 16:15)
   Vážený pane Šašku,

   pro udržení atraktivity území je žádoucí zachovat určitý díl návštěvnické dopravy. O víkendech se také nejčastěji jezdí na návštěvy. 

   S pozdravem 

   pověřený vedením oddělení zón placeného státní
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: zákaz v Trojské - do kdy? (E. Kozová 28.05.2019 14:46) – Doprava
  Sdílet
  Vážená paní, vážený pane,

  prosím o informaci, do kdy bude platit zákaz vjezdu v horní části ul. Trojská (ve směru z centra), který je zde z důvodu stavby. Na úřední desce jsem toto nenašla. Děkuji a jsem s pozdravem. Kozová
  • Odpověď: (30.05.2019 9:28)
   Vážená paní Kozová,

   stavba na komunikaci Trojská je v této etapě povolena do 31. 5. 2019. Opatření obecné povahy Č. j. MCP8 118995/2019 ze dne 16. 4. 2019 bylo na úřední desce vyvěšeno s souladu se zákonem, v termínu od 17. 4. 2019 do 3. 5. 2019. Zhotovitel plánuje další etapu, spočívající v uzavírce druhé poloviny komunikace, k dnešnímu dni zatím nebyla podána na odbor dopravy žádost, přesný termín nám tedy není znám.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Senior taxi pro důchodce (Housarová Ludmila 24.05.2019 12:14) – Doprava
  Sdílet
  Je možnost používání senior taxi pro obyvatele Prahy 8? Je mi 88 let a velice by mi to pomohlo. Děkuji předem za odpověď
  • Odpověď: (28.05.2019 15:46)
   Vážená paní Housarová,

   MČ Praha 8 neposkytuje službu Senior taxi. Můžete však využít některou z následujících přepravních společností:

   Societa o.p.s. (pouze držitelé ZTP nebo ZTP/P)
   Malešická 2679/49, Praha 3, tel: 778 007 858, 608 948 100

   HANDICAP-TRANSPORT (pouze držitelé ZTP nebo ZTP/P)
   Karlínské nám. 12, Praha 8, tel: 602 267 040, 602 256 655 

   HEWER, z.s.
   Černokostelecká 2020/20, Praha 10, tel: 216 216 444

   POHODA Transport s.r.o.
   Družstevní 951, Hostivice, tel: 774 888 085, 

   Dopravu je vždy nutné dojednat na výše uvedených telefonních číslech s předstihem několika dnů.

   S pozdravem

   Sociální pracovnice
   Oddělení sociální péče
   Odbor sociálních věcí (OSV)
 • Otázka: Možnost zrušení zákazu stání na parkovišti v ulici Vánková (Miroslav Horejš 09.05.2019 12:18) – Doprava
  Sdílet
  Chtěl bych se zeptat na změnu dopravního značení v ulici Vánková v Praze 8 – Čimicích, a to z důvodu možného vzniku parkovacích míst, kterých je v této ulici nedostatek. První dotaz se týká značky “zákaz vjezdu” s dodatkouvou tabulkou “mimo IZS” u kontejnerů na tříděný odpad (viz. foto č.1). Tuto značku někdo posunul z původního místa dopředu a tím pádem zrušil jedno parkovací místo (na obrázku označeno červeně). Bylo by možné tuto značku vrátit zpět? Druhý dotaz se týká “zákazu stání” na přilehlém parkovišti (viz. foto č. 2 a 3). Bylo by možné tento zákaz zrušit a tím vytvořit 3 parkovací místa (dvě před a jedno za přechodem? (na obrázku označeno červeně). Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Miroslav Horejš
  • Odpověď: (28.05.2019 14:03)
   Vážený pane Horejši,

   uvedené parkoviště a komunikace, která má sloužit pouze pro vjezd integrovaného záchranného systému příp. k umístění kontejnerů, jsou účelové komunikace ve vlastnictví fyzických osob.
   Případné změny nebo úpravy může odbor dopravy řešit na návrh vlastníka této účelové komunikace. 
   S přihlédnutí k platné ČSN 73 6056 – Odstavné a parkovací plochy silničních vozidel, dle které bylo uvedené parkoviště navrženo a realizováno, je zřízení navržených stání vozidel na uvedeném parkovišti  nemožné. 
   Z tohoto důvodu je zde instalováno svislé DZ B29, které umožňuje pouze zastavení na dobu nezbytně nutnou.

   Děkujeme za podnět.

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)