Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla tři a dva
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: rekonstrukce teplovodu - úbytek par. míst (Martina Šmídová 20.08.2019 18:30) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, v ulici Fr. Kadlece dnes začala oprava teplovodu. Oznámena byla v sobotu 17.8.2019 s datem od 20.8.2019. Na značkách omezujících parkování není uvedeno, kdo zábor povolil ani kdo stavbu provádí a ani do kdy je plánovaná. Měla jsem za to, že všechny tyto akce s místní úpravou by měly být oznámeny týden předem a na značkách by měly být náležitosti povolení a další informace. Na stránkách Pražské teplárenské žádná informace k této akci není. Chtěla bych proto vědět, do kdy je akce plánovaná. Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (21.08.2019 16:16)
   Dobrý den,

   uvedená akce je prováděna v rámci údržby teplovodu a SÚ P8 k ní neprovádí žádný správní úkon. Pro odpověď je nutné se obrátit přímo na vlastníka a investora stavby, tj. PT a.s.

   Děkuji.

   vedoucí odboru územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
 • Otázka: Parkování Na Žertvách (Filip Votruba 09.08.2019 10:08) – Doprava
  Sdílet
  Ještě jednou ke stejnému místu, ale jiná tématika. V ulici na Žertvách pod železničními viadukty je na jedné straně vozovky modrá zóna parkování, na druhé straně však nikoli. Má to nějaký důvod? Možná kdyby tam byla zóna parkování vůbec nějak vyznačena, nestávalo by se tak často, že auta parkují i v celém odbočovacím pruhu na Čuprovu.
  • Odpověď: (20.08.2019 15:42)
   Vážený pane Votrubo,
    
   v rámci plánovaných úprav dopravního značení v rámci křižovatky ulic Na Žertvách/rampa ulice Čuprova bude ve zmíněném úseku ulice Na Žertvách (jižní strana) umístěno dopravní značení zakazující stání a zastavení.
   Tím bude vyřešeno i časté stání vozidel v odbočovacím pruhu.

   S pozdravem

   Marek Černý
   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
   e-mail: marek.cerny@praha8.cz
 • Otázka: Oprava silnice developerem (Lubos Kolar 05.08.2019 18:08) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den.
  Můj dotaz z 31.7.2019 se záhadně ztratil..proto posílám raději ještě jednou:
  Dobrý den. Bydlím v ulici Pod Bání již cca 3 roky. Před cca 2 lety započala firma Codeco s výstavbou projektu Rezidence Pod skálou - ulice Nad Bání. Na schůzi našeho SVJ zaznělo, že po dostavbě bytů developer opraví vozovku v ulici U Pekařky. Vozovka v této ulici byla v podstatě už před výstavbou ve špatném stavu, s výmoly a zničenými dlažebními kostkami. V bytech rezidence se již evidentně bydlí, jsou dokončené. Chci se zeptat zda-li je opravdu takto developer vázán nějakou smlouvou, kde je případně tato smlouva k nahlédnutí a jak Praha 8 přistupuje v podobných případech. Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (06.08.2019 11:40)
   Vážený pane Koláři,
    
   toto by měl řešit ve spolupráci s investorem stavby správce komunikace – TSK hl. m. Prahy a.s., kdy se před započetím stavby udělá pasportizace komunikace, během které se zjistí její skutečný stav a následně po ukončení stavby se stav komunikace porovnává se stavem před započetím stavby. Pokud nějaké smlouva, jak uvádíte, s investorem stavby byla, tak byla právě s TSK hl. m. Prahy a.s., nikoliv naší městskou částí, neboť se jedná o místní komunikaci III. tř. ve správě TSK hl. m. Prahy, nikoliv MČ Praha 8.
    
   Na základě Vašeho podnětu vykonáme v rámci státního dozoru ve věcech pozemních komunikací kontrolní prohlídku a podnět s fotodokumentací předáme na správce komunikace – TSK hl. m. Prahy a.s.
    
   Děkujeme za pochopení.
   S pozdravem

   Jana Herberová
   pověřená vedením oddělení dopravního rozvoje
   odbor dopravy (OD)
   e-mail: jana.herberova@praha8.cz
 • Otázka: Křižovatka (Martin Zeman 25.07.2019 17:31) – Doprava
  Sdílet
  Dobry den,
  Chtěl bych se zeptat, zda by nešel udělat z křižovatky ulic Ryzlinkova, Nad Okrouhlikem, Nad Novou Libni, Nad Mazankou kruhový objezd. Snížila by se rychlost aut v oblasti a došlo by k zpřehlednění křižovatky, která je teď dost nepřehledná. Díky
  • Odpověď: (02.08.2019 12:52)
   Vážený pane Zemane,

   O kruhovém objezdu se v těchto místech neuvažuje. Nelze ani realizovat z důvodu šířkového uspořádání komunikací.
   Stávající dopravní režim je z důvodu intenzit dopravy na těchto komunikacích z pohledu Odboru dopravy běžný a dostačující.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Přechod pro chodce (Filip Votruba 25.07.2019 9:24) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, na ulici Na Žertvách není v úseku od autobusového nádraží (x Ronkova) až na konec ulice (x Pod Náspem) žádný přechod pro chodce. Pokud jedu s kočárem, musím to objet právě až kolem autobusáku, tam přejít a jít zpátky, což je cca půl kilometru zajížďka jen abych se dostal na druhou stranu ulice. Bez kočáru to normálně přebíhám, ale vzhledem ke stále se zvyšujícímu provozu to začíná být dost o hubu. V této lokalitě mě trápí i samotné křížení Na Žertvách x U Balabenky, kde mě systém zábradlí nutí přecházet tramvajové koleje prakticky přímo v zatáčce (jediné propustné místo je poblíž vchodu Na Žertvách 880/38). Opět, když jedu s kočárem, rozhlédnu se na všechny strany, jestli nejede tramvaj, tak než s kočárem stihnu koleje přejet, tak se ze zatáčky zpravidla nějaká tramvaj vyřítí a je to taky dost vo hubu.
  • Odpověď: (02.08.2019 11:02)
   Vážený pane Votrubo,

   V tuto chvíli se realizace přechodů pro chodce v ulici Na Žertvách neplánuje.
   Dlouhodobě je plánována celková úprava ulice Na Žertvách. Pěší vazby budou řešeny v rámci těchto plánovaných úprav.
   Termín případné realizace zatím není znám.
    
   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: nová vozovka (Jiri Humpal 31.07.2019 20:15) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, zajímalo by mě, proč byl cca minulý víkend pokládán nový povrch na celou délku silnice v ulici K Bohnicím. Co si pamatuju, tak silnice tam byla nově dělaná asi před rokem či dvěma a ještě před týdnem byla vozovka úplně v pohodě. Nejde mi na rozum, proč se pokládá povrch na novou silnici a jinde, např. ulice Trojská, ale i jiné jsou jedna velká nerovnost a díra. děkuji JH
  • Odpověď: (02.08.2019 10:37)
   Vážený pane Humpale, 

   jednalo se o reklamační opravu povrchu komunikace K Bohnicím, nevycházely protismykové zkoušky a stávaly se na tomto úseku, obzvláště na mokré vozovce, časté nehody.  Investorem akce je správce komunikace, jímž je TSK hl. m. Prahy.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: doprava Vosmíkovou ulicí (Hofmannová 31.07.2019 10:21) – Doprava
  Sdílet
  Nešlo by zmírnit a pro tiráky odklonit provoz Vosmíkovou ulicí? Neustálý hluk ve dne i v noci, průjezd tiráků otřásá bytem, omítka kolem oken se nárazy drolí, nelze větrat pro prach a nekončící hluk provozu.
  • Odpověď: (02.08.2019 10:34)
   Vážená paní Hofmannová,
    
   předáváme odboru PKD Magistrátu hl. m. Prahy, oddělení silničního správního úřadu, které je v této věci kompetentní k vyjádření.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Primátorská (Pavlína Michalcová 30.07.2019 9:42) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  chci se zeptat, jestli se neplánuje rekonstrukce ulice Primátorská, která byla více než rok objízdnou trasou po dobu rekonstrukce Zenklova. Stále jsou tu havárie vody, kostky se propadají. Děkuji.
  • Odpověď: (01.08.2019 10:13)
   Vážená paní Michalcová, 

   Váš dotaz předáváme správci komunikace, jímž je TSK, k vyjádření.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Lanovka Bohnice - Podbaba (František Novák 27.07.2019 18:42) – Doprava
  Sdílet
  V jakém stavu je příprava lanové dráhy Bohnice - Podbaba? Počítá se s ní? Kdy by asi mohlo dojít k realizaci? Děkuji za odpověď, Novák
  • Odpověď: (30.07.2019 11:29)
   Dobrý den,

   celý projekt je v gesci hlavního města. V současné době máme k dispozici předběžnou studii a prezentaci. Veškeré kroky koordinuje a financuje hl. m. Praha, pro podrobnější informace doporučuji oslovit náměstka primátora  Ing. Adama Scheinherra, MSc., Ph.D. Email: Adam.Scheinherr@praha.eu

   Krásný den

   místostarosta městské části Praha 8
 • Otázka: Chodník (Veronika Čírtková 12.07.2019 8:50) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  prosím o informaci, proč není vytvořený přechod pro chodce mezi ulicemi Na Sypkém a V Zahradách? Je to poměrně frekventované místo jak pro chodce tak automobily, které mohou vjíždět do křižovatky ze 3 stran komunikace. Tímto se stává křižovatka pro chodce bez přechodu značně nebezpečnou. Vzhledem k rozrůstající se bytové zástavbě v okolí bychom tento přechod uvítali. Velice děkuji.
  • Odpověď: (29.07.2019 14:57)
   Vážená paní Čírtková,

   Za současného stavu bohužel není možné přechody pro chodce v této křižovatce realizovat. Délka přechodů pro chodce by byla v rozporu s ČSN.
   Realizace by byla možná pouze v rámci stavebních úprav např. při rekonstrukci povrchů komunikace. Toto je ovšem v kompetenci správce komunikace TSK hl. m. Prahy. Pokud k nějakým úpravám v budoucnosti dojde, Váš podnět bude zohledněn.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)