Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Sečtěte čísla sedm a sedm
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Parkování na chodníku V zahradách 28 a 30 (Čermák J. 04.05.2022 10:23) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, prosím informaci, kam a jakým způsobem podat žádost o umístění dopravní značky IP11e nebo IP11g pro povolení stání na chodníku před domy V zahradách 28 a 30. Chodník je více než dostatečně široký a možnost legálního parkování tímto způsobem umožní nájemníkům domu alespoň trochu ulehčit situaci s parkování v této oblasti.

  Do nedávna tento způsob stání byl povolen značkou umístěnou na slupu VO při vjezdu z křižovatky s ulicí Na Sypkém. Značka však byla po čase v tichosti demontována, aniž by byli obyvatelé alespoň nějak upozorněni a v neznalosti zde parkovali i nadále.

  Až po čase s odstupem několika týdnů začli majitelé zaparkovaných vozidel dostávat poštou pokuty za neoprávněné stání na chdoníku a to i několik v jednom týdnu. Z rozhovoru s místně příslušným strážníkem dokonce vyšlo dokonce najevo, že strážníci mají stálý příkaz toto parkování pokutovat. Nicméně doručení pokuty po několika týdnech či měsících nejen že nemá žádný výchovný efekt (když po celou dobu majitel vozidla neví, že se dopouští přestupku), ale zpětně je nevědomý řidič sankcionován opakovaně. A především situaci pokutování s odstupem několika týdnů - měsíců prakticky nijak neřeší.

  Chceme iniciovat zpět původní úpravu povolením stání na chodníků (celým nebo alepsoň polovinou vozidla), i tak zůstane na chodníku i na silnici dostatek prostoru pro chodce s kočárkem i běžný provoz vozidel. Povolení stání tak nikoho neomezuje a neohrožuje a je tak v obecném zájmu. Prosím tedy informaci, jakým způsobem a kam tuto změnu iniciovat.

  Děkuji
  • Odpověď: (11.05.2022 14:22)
   Vážený pane Čermáku,

   Možnost stání na chodníku včetně kompletního řešení stání vozidel v této části ulice V Zahradách je již zprojektována a předběžně projednána s dotčeným orgánem Policií ČR.
   Předpokládám, že v příštím týdnu by měl být tento návrh opatření obecné povahy zveřejněn na úřední desce ÚMČ Praha 8.
   Po uplynutí zákonných lhůt bude předáno správci komunikace k realizaci.
   Děkuji za podnět.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Prodej parkoviště u ul. Lodžská Lidlu (Lucie Froňková 03.05.2022 11:47) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, ráda bych se zeptala na to, jak bude řešena neúnosná siutace s parkováním u bytového domu Poznaňská po prodeji parkoviště u ulice Lodšká. Už takto byla situace s parkováním velmi kritická, po prodeji parkoviště společnosti Lidl je toho ještě horší. V ulici Poznaňská je možno zaparkovat pouze pár vozidel, bytový dům má 16 vchodů, každý o 11 patrech. Prodej bylo lidem kteří zde bydlí naprosto zněmožněno parkování v blízkosti domu, všude okolo je parkovacích míst už takto nedostatek. Plánuete např. v ul. Poznaňská zmenšení chodníku před domem a místo podélného parkování vytvořít více parkovacích míst kolmo k domu?
  • Odpověď: (11.05.2022 14:17)
   Vážená paní Froňková,

   Zmíněné parkoviště bylo i v minulosti součástí obchodní jednotky (Billa). Nejednalo se o parkoviště pro rezidenty. Nicméně stání vozidel zde bylo tolerováno.
   Nový majitel toto pouze nyní řeší.
   Odbor dopravy řeší navýšení počtu parkovacích stání v ulici Lodžská.
   V ulici Poznaňská se nic neplánuje.
   Děkuji za podnět.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Parkovani na Okruhu Eledrova Ulice (Paul Wodak 29.04.2022 13:35) – Doprava
  Sdílet
  Uz dlouho se potikam ze ruzny Ridici parkuji ve vnitrim kruhu v Eledrove Ulici, Zaparkovat pred domem je nekdy Problem, Zachranka, Popelari atd maji problemy tam projizdet. Jak je to vlastne s Parkovanim ?
  • Odpověď: (11.05.2022 14:14)
   Vážený pane Wodaku,

   Platí zde obecná úprava provozu dle zákona o provozu na pozemních komunikacích.
   Pokud vozidla stojí v rozporu s tímto zákonem, doporučuji přímo řešit s Městskou policií hl. m. Prahy.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Parkoviště u Aquacenta Šutka,Praha 8 Kobylisy.Jsou zde nainstalovány závory. (Milada Pancová 05.05.2022 9:37) – Doprava
  Sdílet
  Prosím ,proč a odkdy bude zpoplatněno parkoviště u Aquacentra Šutka?Jsou zde nainstalovány závory a pokladna.Děkuji za odpověď i pro ostatní řidiče.
  • Odpověď: (06.05.2022 13:04)
   Vážená paní Pancová,

   instalovaný závorový systém na stávajícím parkovišti u Aquacentra Šutka bude zprovozněn až po kolaudaci, o kterou vlastník doposud nepožádal.

   S pozdravem

   Oddělení dopravního rozvoje 
   Odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Lavičky na zastávce (Barbora Koukalová 05.05.2022 18:25) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat kam mam napsat podnět ohledně zřízení přístřešku a lavičky na autobusové zastávce? Děkuji
 • Otázka: Parkování v ul. Sokolovská v úseku Štrasburk Palmovka (Otakar Hořínek 03.05.2022 12:09) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, proč jsou zrušena parkovací místa pro obyvatele Sokolovské 117 až na Palmovku? Přes den je tam prázdno, protože je povoleno pouze 2 hodiny placeného stání, a my,co platíme modré zóny, máme smůlu. Ještě navíc platíme pokuty, pokud tam z důvodu nemožnosti zaparkovat jinde. Pokud náhodou zaparkujeme naproti, tak nejbližší přechod je na Palmovce nebo na Švábkách. Děkuji za odpověď Otakar Hořínek.
  • Odpověď: (05.05.2022 12:24)
   Dobrý den,

   Tento požadavek evidujeme již z dřívějška a je zapracován do návrhu novely nařízení hl. m. Prahy (https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/vyhlasky_a_narizeni/pripominkovani_navrhu/index.html). 
   Návrh novely byl zaslán k připomínkování také MČ Praha 8 a podle jejího vyjádření bude buď v návrhu ponechán, nebo upraven.

   S pozdravem

   Jaroslav Lehký
   specialista silničního správního úřadu

   HLAVNÍ MĚSTO PRAHA
   MAGISTRÁT HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY
   Odbor pozemních komunikací a drah
   Oddělení silničního správního úřadu
 • Otázka: Zničená příroda u lesa - policie neřeší (Jiří Rumplík 29.04.2022 13:14) – Doprava
  Sdílet
  V lednu jsem upozorňoval na to, že se konec ulice Havlínova, kde začíná Čimický háj, proměnil v ilegální parkoviště. Les je rozježděný jako tankodrom. P. Marek Černý odpověděl, že prověří možnost instalace značek a předá k řešení na MP.

  Po 3 měsících se situace ještě výrazně zhoršila. Očividně to nikdo z MP ani státní policie neřešil. Včera večer zde parkovalo cca 15 aut a řidiči si našli už i systém, aby se jich sem vešlo co nejvíc.

  Důrazně upozorňuji, že hned ve vedlejší ulici cca 50 metrů daleko bylo ve stejnou dobu cca 20 volných parkovacích míst. Ovšem na modrých zónách.

  Můžete prosím opravdu důrazně požádat policii, ať to ve večerních hodinách kontroluje a řeší? Nenechme si zničit přírodu kvůli několika jednotlivcům, kteří chtějí ušetřit za parkovné.
  • Odpověď: (02.05.2022 16:28)
   Vážený pane Rumplíku,

   dopravu v klidu a neoprávněné parkování motorových vozidel v ulici Havlínova řeší naši strážníci zcela běžně při hlídkové činnosti v této lokalitě. Hlídková činnost je zde prováděna jak strážníky okrskáři, tak autohlídkami. Jelikož se již delší dobu oznamuje a fotí výše zmíněné jednání on-line, nejsou za stěrači vozidel vidět lístečky. Jelikož ulice Havlínova a přilehlé komunikace jsou MODRÁ ZÓNA, mimo naši kontrolní činnost zde projíždějí vozidla firmy ELTODO, která kontrolují všechny ulice se zpoplatněným parkováním, kde jsou modré zóny a parkovací automaty. Základní provozní doba parkovací zóny je od 8:00 hodin ráno do 20:00 hodin večer, takže auta která stojí přes den mimo zónu lze řešit snadno (bez ohledu na to, zda stojí na pozemní komunikaci částečně či zcela mimo). Mimo základní provozní dobu není parkování v modré zóně regulováno, takže večer, jak uvádíte stojí auta kde to jen jde. 
   Provedl jsem místní šetření místa a potvrdilo se mi, že zde jezdí a parkují auta na trávníku. Je to zde rozježděné a nelze určit, kde končí pozemní komunikace a začíná zeleň. Tento stav nepřispívá k řešení parkujících aut po 20.00 hodině, jelikož se na ně zóna nevztahuje. Tímto způsobem dochází ke zvětšování plochy navazující na pozemní komunikaci Havlínova. Na výpisu z KN je vidět, že zde vozidla stojí na přilehlých pozemcích (ve vlastnictví fyzických a právnických osob), čímž je poškozují. 
   Na  fotce jsou svislé DZ IP12 (modrá zóna) s dodatkovou tabulkou, které zcela jasně vyznačují úsek platnosti prostoru mezi těmito dopravními značkami. Jediné značení, které by dle mého názoru mělo smysl pro méně bystré řidiče, je vodorovné DZ V10g, které stanovuje způsob stání vozidel. To by ale vyžadovalo vhodný, nejlépe živičný podklad komunikace nebo dlažbu a zároveň obrubou oddělit pozemní komunikaci Havlínova od ostatních pozemků. Pokud máte v úmyslu situaci změnit, je potřeba se obrátit na majitele (HLAVNÍ MĚSTO PRAHA) a správce pozemku (MČ Praha 8) respektive Odbor dopravy. Pokud bude hranice pozemní komunikace jasně daná dle KN, lze následně od řidičů snadno vymáhat dodržování zákona č. 361/2000 Sb. Zákon o provozu na pozemních komunikacích.

   V každém případě pokud budou parkovat automobily v rozporu se zákonem, lze nám to oznámit prostřednictvím Linky 156 (Centrální operační středisko pro celou Prahu), odkud je věc předána na příslušné Obvodní ředitelství, nebo zavolat přímo na operační středisko OŘ MP Praha 8, tel: 222 025 556, 222 025 557. Naše hlídky se na místo dostaví vždy během několika minut a Vaše oznámení budou řešit dle zákona a svých pravomocí.

   Za Váš podnět Vám děkujeme.

   S pozdravem

   Pavel Novák                                                                                       
   odborný referent kontroly
   Městská policie Hl. m. Prahy
   Obvodní ředitelství MP Praha 8

   Výpis z KN

   002

 • Otázka: tramvajová zastávka (Hana Záveská 12.04.2022 20:09) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,svoji otázku pokládám již potřetí,ale zatím nikdo neodpověděl.Na tramvajové zastávce Ke stírce se staví bytový dům,který má výjezd z garáží přímo do zastávky.Chtěla bych vědět jesti bude zastávka zrušena nebo posunuta?Děkuji a doufám v odpověd.Záveská
  • Odpověď: (14.04.2022 10:55)
   Dobrý den, 

   předmětná zastávka zůstane zachována, dojde pouze ke zkrácení jejího nástupiště na délku 35 m.
   Je pravomocně povoleno pod názvem stavby „Komunikace v rámci Polyfunkční dům Klapkova“ jako součást úpravy nástupiště předmětné tramvajové zastávky „Ke Stírce“ (směr z centra) v prostoru chodníku místní komunikace Klapkova.

   S pozdravem

   vedoucí odboru územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
 • Otázka: Přechod před ZŠ Lyčkovo náměstí (Robert 06.04.2022 10:27) – Doprava
  Sdílet
  Přechod pro děti pred ZŠ Lyčkovo náměstí se nezdá být dořešen - viz foto z každodenní situace.
  Přechod ani kontejnery nejsou na logickém místě a tedy se zvyšuje riziko nehody.
  Valná část dětí chodí právě tudy.
  Zdá se, že úprava tohoto místa, tedy zřízeni přechodu na tomto místě, by mělo být prioritou pro zvýšení bezpečnosti.
  • Odpověď: (11.04.2022 13:29)
   Dobrý den,

   Tato problematika je již řešena. Přechod pro chodce by zde měl vzniknout.
   Děkuji za podnět.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Parkovani (David Polach 04.04.2022 10:32) – Doprava
  Sdílet
  Dobry den, chtel bych se zeptat zda je mozne zacit resit nejak parkovani na ulici Menclova u DOCKs. Stabilne se tam rozdavaji pokuty uprostred noci kdyz auta stoji podelne. Muzete to prosim nejak zacit resit? Neorzumim tomu proc se tam rozdavaji pokuty uprostred noci kdyz pres den tam stoji zastup aut a nikdo to neresi. S kym je mozno toto resit? Ta ulice je dostatecne siroka a nikomu tam ty auta nevadi a tohle je vylozene policejni sikana. Zatimco behem dne tam je porad plno kdyz tam stoji delnici ze stavby. Uz me nebavi dostavat pokuty uprostred noci na prazdne ulici. S kym je mozno toto resit nejak koncepcne? Pres modre zony nebo jinak??
  • Odpověď: (05.04.2022 9:42)
   Vážený pane Polachu, 

   ulice Menclova je veřejně přístupnou účelovou komunikací v soukromém vlastnictví. Z toho důvodu v této ulici nelze zřídit zóny placeného stání. Vlastník účelové komunikace si také určuje dopravní režim. 
   Ohledně činnosti Městské policie předáváme Váš dotaz přímo na MP Praha 8. Jakmile obdržíme odpověď, bude Vám také zaslána. 

   S pozdravem 

   pověřený vedením odboru dopravy (OD)


   Vážený pane Polachu,

   kontrolu pozemní komunikace v ulici  Menclova má Městská policie Prahy 8 v denních i nočních úkolech od 13.5.2020, kdy bylo na základě mnoha stížností občanů tento úkol zaveden. Přestože zde MP od výše uvedeného data prováděla zvýšenou hlídkovou činnost a řešila parkování vozidel v rozporu se zákonem, přišla dne 31.8.2021 opět další stížnost, tentokrát od SVJ Menclova. 
   Všechny stížnosti směřují k uvedenému přestupkovému jednání: stání v křižovatce, zákaz stání – nedodržení 3+3 m pro každý směr jízdy, hlasitá rychlá jízda v nočních hodinách (túrování motoru nebo tuningová auta). Stěžování občanů došlo tak daleko, že jsme byli nuceni přeměřit šíři této pozemní komunikace. Přesto, že má vozovka šíři 7 m, stáním vozidel byť jen na jedné straně komunikace nejsou dodrženy 3+3 m pro každý směr jízdy. 
   Jelikož  se již delší dobu oznamuje a fotí výše zmíněné jednání taktéž elektronickou formou, nejsou za stěrači vozidel vidět tzv. lístečky. Stání vozidel v rozporu s platnými pravidly silničního provozu je řešeno dle výpisu z centrální evidence přestupků přes den i v nočních hodinách a počet přestupků je přibližně stejný. 
   S ohledem na počet stížností z této lokality doporučujeme parkovat vozidlo dle zákona 361/2000 Sb. O provozu na pozemních komunikacích.

   S pozdravem

   Pavel Novák
   odborný referent kontroly
   Městská policie Hl. m. Prahy
   Obvodní ředitelství MP Praha 8
   Nekvasilova 625/2, Praha 8
   tel.: +420 222 025 546