Aktuality z městské části

1 2 3 4 5  >
  • V Česku začal platit nouzový stav

26.11.2021
    V Česku od čtvrteční půlnoci znovu platí nouzový stav. Vláda v demisi ho na čtvrtečním jednání kvůli epidemii covidu-19 vyhlásila na 30 dní. Některá plošná opatření proti epidemii, o kterých vláda rozhodla, by bez nouzového stavu nebylo možné vyhlásit.
  • Nové náměstí Bohumila Hrabala na Palmovce bude zelené, moderní a hrabalovsky lidské

25.11.2021
    Nové náměstí, jež do roku 2025 vznikne v prostoru mezi stávajícím autobusovým nádražím a ulicí Na Žertvách v Praze 8, se stane hned v několika ohledech ukázkovým příkladem řešení městského veřejného prostoru.
  • Praha 8 nabízí velkou porci vánočního veselí

24.11.2021
    Praha 8 slavnostně rozsvítila vánoční strom na Elsnicově náměstí. Celkem městská část letos připravila 5 vánočních stromů. Pro občany jsou k dispozici i 3 veřejná kluziště, kde si návštěvníci mohou užívat zimní radovánky.
  • Aktuální stav mimořádných opatření dle změn účinných od 22.11.2021 a 6.12.2021

09.06.2021
    Aktuální stav opatření ohledně onemocnění covid-19 týkajících se fungování městské části Praha 8 a jí zřízených příspěvkových organizací.
  • Sídliště Ďáblice i Praha 8 se vzepřely plánu na výstavbu experimentálního modulárního bydlení

19.11.2021
    Na sídlišti Ďáblice se plánuje stavební projekt Bytový dům Ládví. Jedná se o záměr schválený Radou hlavního města Prahy, přičemž projekt výstavby nebyl projednán s občany, ani s Městskou částí Praha 8. Radní Prahy 8 i spolek obyvatel sídliště Krásné Kobylisy s realizací daného projektu a s přístupem politiků z magistrátu nesouhlasí. Místní občané si podle nich zaslouží férové jednání.
  • VÁNOCE 2021

19.11.2021
    Praha 8 připravila 5 vánočních stromů, 4 adventní koncerty, 3 veřejná kluziště a charitativní hokejový zápas.
  • Prosincové číslo Osmičky

18.11.2021
    Právě vychází nové číslo měsíčníku městské části Praha 8 „Osmička“.
  • Libeňský svět nabízí výstavu o Arnoštu Lustigovi

16.11.2021
    Arnošt Lustig patřil mezi významné spisovatele, novináře a scenáristy, jehož dílo bylo ceněno u nás doma i ve světě. Za svou práci získal několik významných ocenění a jeho odkaz žije dál i více než deset let od jeho smrti.
  • Den válečných veteránů

11.11.2021
    Den válečných veteránů, 11. listopad, je den věnovaný památce válečných veteránů. Slaví se celosvětově jako Den veteránů nebo Den vzpomínek. Od listopadu 2001 je tento významný den připomínán i v České republice.
  • Praha 8 uspořádala již tradiční Dušičkový večer

09.11.2021
    Libeňský zámek v městské části Praha 8 obsadila strašidla. Dušičkový večer v Praze 8 byl opět opředen tajuplnou atmosférou. Městská část akci pořádala již po šesté. Jako každý rok si večer užívají hlavně ti nejmenší, pro které bylo připraveno bohaté vyžití.
  • Proběhne odlov divočáků

04.11.2021
    V oblasti Čimického a Draháňského údolí (v honitbě Zdiby - Klecany) se dne 14. 11. 2021 dopoledne od 9 - 12 hodin uskuteční „naháňka“ odlov černé zvěře.
  • Zastavení v Löwitově mlýně s Městskou knihovnou v Praze a Českým rozhlasem – nový projekt kulturního centra pro Prahu 8

04.11.2021
    Radní Prahy 8 schválili nového nájemce Löwitova mlýna. Je jím spolek Velký mlýn, který zde připraví projekt nového kulturního centra s názvem „Zastavení ve Mlýně“. Jde o společný projekt spolku, Městské knihovny v Praze a Českého rozhlasu.
  • Moje město je vaším praktickým průvodcem

03.11.2021
    Moje město je nová informační a komunitní platforma zatím ve formě webu, která obsahuje tipy a inspiraci pro volný čas.
  • Znovu uvedeny do provozu telefonní linky pro seniory Prahy 8

02.11.2021
    Linka pro seniory Prahy 8 byla posílena o další čísla. Provoz na naší osmičkové Lince pro seniory vzhledem ke "covid situaci" si vyžádal zprovoznění i zbylých čísel a posílení linky, která fungovala nepřetržitě od jejího zavedení.
  • Každý, kdo si o dotaci požádá a splní podmínky, dostane peníze na výměnu kotle

02.11.2021
    Kotlíkové dotace budou pokračovat až do roku 2022. Domácnosti s nižšími příjmy získají na výměnu starého kotle až 95% dotaci. Vyměnit si kotel s dotací budou mít i ostatní domácnosti. Ty dostanou až 50 % na výměnu neekologického kotle z dotačního programu Nová zelená úsporám.
  • Jak ven z dluhů? Známe cestu

01.11.2021
    Tisíce lidí, kteří se dostali do exekucí kvůli nesplaceným poplatkům, pokutám či nájmům vůči Magistrátu hl. m. Prahy, jeho městským organizacím či městským částem, mají nyní jedinečnou příležitost zaplatit mnohem menší dluh díky tzv. Milostivému létu. Akce začala už 28. října 2021 a Praha kvůli tomu zavádí i bezplatnou infolinku.
  • Dar dobrovolným hasičům Prahy 8: velkokapacitní cisterna

27.10.2021
    Na Libeňském zámečku převzala jednotka sboru dobrovolných hasičů Praha 8 velkokapacitní cisternu Tatra 815, kterou v minulosti používal Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy.
  • Další přivítaní občánci Prahy 8

27.10.2021
    V obřadní síni Libeňského zámku se v pondělí 25. 10. a úterý 26. 10. sešly rodiny s dětmi na tradičním vítání občánků. Nové ratolesti přivítali starosta Ondřej Gros (ODS) a místostarostka Vladimíra Ludková (ODS). Jejich přání do života i upomínkové dárky si odnesli rodiče 120 dětí.
  • Vytápění domácností v kotlích na pevná paliva

27.10.2021
    Lokální topeniště jsou v současné době jedním z největších zdrojů znečištění ovzduší. Domácnosti mají na výměnu starého kotle na pevná paliva (uhlí, dřevo, koks), pokud jejich kotel nedosahuje alespoň 3. emisní třídy už jen necelý rok. Emisní třídu kotle je možné zjistit ze štítku kotle nebo v návodu k použití.
  • Strážníky a policisty potřebujeme především na ulicích

26.10.2021
    Nejen včera proběhla v oblasti Florence preventivní bezpečnostní akce, kterou iniciovali starosta Prahy 8 Ondřej Gros (ODS) s místostarostou Jiřím Vítkem (Patrioti) a radním a předsedou komise pro bezpečnost Liborem Paulusem (ODS). Účastnili se jí kriminalisté SKPV Obvodního ředitelství policie Praha III.
1234>