Aktuality z městské části

1 2 3 4 5  >
  • Od pondělí se zpřísní pravidla pro volný pohyb či maloobchod a opět uzavřou školy a školky

27.02.2021
    Vláda kvůli koronavirové pandemii prodloužila nouzový stav do 28. března. Od pondělí na tři týdny výrazně omezí pohyb osob. Pro cesty do zaměstnání mimo okres bude potřeba například potvrzení zaměstnavatele, pro cesty k lékaři či na úřady mimo okres pak čestné prohlášení nebo formulář s místem, časem a cílem cesty.
  • Velký distribuční týden v Praze 8

27.02.2021
    Praha 8 reagovala na rozhodnutí Vlády ČR o povinném nošení respirátorů, nanoroušek nebo dvou chirurgických roušek na sobě „velkým distribučním týdnem“ s cílem pomoci občanům, kteří z různých důvodů neměli možnost se respirátorem vybavit, ale také školským a sociálním zařízením.
  • Oznámení - Mimořádná odstávka provozu datové sítě/omezení poboček České pošty

26.02.2021
    Česká pošta, s. p. připravuje mimořádnou odstávku provozu datové sítě. V rámci této akce dojde k souvislému výpadku služeb, kdy nebudou dostupné veškeré centrální systémy a síť České pošty.
  • Informace o plánovaných výlukách pitné vody

25.02.2021
    Pražské vodovody a kanalizace, a.s. připravují na 9. týden odstávku pitné vody z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací. Odstávka se bude týkat: Libeň – úterý 2.3.
  • Výdej respirátorů pokračuje!

24.02.2021
    Z důvodu velkého zájmu Praha 8 pokračuje v distribuci respirátorů seniorům a lidem v hmotné nouzi. Za dnešní den vydala radnice Prahy 8 respirátory 1.150 zájemcům.
  • Zvýšení ochrany nosu a úst ve veřejné dopravě od 25.02.2021

23.02.2021
    Ve všech dopravních prostředcích (metro, tramvaj, autobus, trolejbus, vlak, lanovka, přívoz) platí povinnost cestujících mít zakrytá ústa a nos respirátorem (třídy KN95 nebo FFP2 nebo vyšší/lepší, vždy bez výdechového ventilu), nanorouškou či dvěma na sobě nasazenými chirurgickými rouškami.
  • Praha 8 nabídne respirátory seniorům a lidem v hmotné nouzi

22.02.2021
    MČ Praha 8 bude vydávat seniorům Prahy 8 a lidem v hmotné nouzi respirátory. Výdej proběhne na dvoře Úřadu městské části Praha 8 24. února od 10 do 18 hodin a na osobu připadne jedna sada respirátorů (3 ks).
  • Sčítání 2021

20.02.2021
    Český statistický úřad spouští kampaň ke sčítání lidu, domů a bytů na sociálních sítích. Sčítání začíná o půlnoci z 26. na 27.03.2021. Bezpečně a jednoduše se budete moci sečíst online.
  • Knihovna otevřela výdejní okna – Knihokna

19.02.2021
    Městská knihovna v Praze znovu otevřela výdejní okna pro vyzvednutí objednaných titulů nebo vrácení výpůjček.
  • Pozor na padající led a sníh ze střech!

17.02.2021
    S oblevou přichází i hrozba odpadávajících kusů sněhu a ledu ze střech a okapů.
  • Dobré zprávy o koupališti Stírka – stát ho vyřadil z chystaného prodeje

16.02.2021
    Poté, co na konci letošního ledna starosta Prahy 8 Ondřej Gros zjistil, že stát chce prodat koupaliště Stírka do soukromých rukou formou veřejné dražby, došlo k výraznému posunu. Koupaliště by mělo být zařazeno do chystané směny pozemků mezi Prahou a státem, a bude tak moci dál sloužit veřejnosti.
  • Uzavírka v Ústavní kvůli havarijní opravě PVK

14.02.2021
    Ulice Ústavní je dočasně neprůjezdná u křižovatky s Hlivickou z důvodu havarijní opravy rozbočné komory kanalizace.
  • V Gerontologickém centru v ulici Šimůnkova v Praze 8 je oficiálně schválené očkovací místo

11.02.2021
    Do očkování seniorů proti COVID-19 se zapojí Gerontologické centrum. Senioři se již registrují. S VZP máme od dnešního dne uzavřenou smlouvu na výkon očkování, smlouvy s ostatními pojišťovnami jsou v procesu. V tuto chvíli čekáme na dodávku vakcín Moderna.
  • Tuhé mrazy v metropoli. PVK proto vyzývají k ochraně vodoměrů

10.02.2021
    S nástupem teplot hluboko pod bodem mrazu, které nyní panují i v hlavním městě a jež zřejmě ještě několik dní potrvají, Pražské vodovody a kanalizace opět vyzývají své zákazníky k řádnému zabezpečení vodoměrů.
  • Hrabala a Lustiga připomene Libeňský svět

04.02.2021
    Městská část Praha 8 si pronajala v ulici Pivovarnická 3 v Libni společenský sál se záměrem vytvořit zde muzeum s kulturním centrem pod názvem „Libeňský svět“.
  • Rozhodnutí o prominutí místního poplatku z pobytu

02.02.2021
    Městská část Praha 8 stoprocentně promíjí místní poplatek z pobytu za období 01.01.–31.03.2021 v souvislosti s COVID-19, na základě rozhodnutí vydaného ÚMČ 8 č.j.: dne 28.01.2021.
  • QR Karlínský masopust 2021

01.02.2021
    Karlínské Spektrum a MČ Praha 8 pro vás připravili trochu jiný masopust neboli Karlibeňskou masopustní pátračku.
  • Pivní kola se do Karlína definitivně nevrátí

29.01.2021
    Praha 8 udělala definitivní tečku za beer biky. Od konce ledna mají tato pivní kola zakázaný vjezd do odvolání. Hromadně šlapající turisty do pedálů za zpěvu a popíjení alkoholu už v Karlíně neuvidíte.
  • Starosta Gros: Zachraňme společně koupaliště Stírka

27.01.2021
    Praha 8 se snaží získat oblíbené koupaliště Stírka. To je momentálně v majetku státu, se kterým hospodaří Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Stát by chtěl koupaliště prodat formou veřejné dražby s vyvolávací cenou 31,4 mil. Kč. Praha 8 s tím nesouhlasí.
  • Rozhodnutí o prominutí místního poplatku za užívání veřejného prostranství

26.01.2021
    Městská část Praha 8 stoprocentně promíjí místního poplatku za užívání veřejného prostranství u restauračních zahrádek za období 01.01.–31.03.2021 v souvislosti s COVID-19, na základě rozhodnutí nadřízeného orgánu, kterým je odbor daní, poplatků a cen Magistrátu hl. m. Prahy ze dne 22.01.2021.
1234>