Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla sedm a jedna
 
 

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Okolí Palmovky (Jiří Pabouček 15.01.2019 10:12) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, chtěl bych navázat na včerejší dotaz na stav pozemku u Vojenovy ulice, kde bylo v odpovědi zmíněno, že v okolí probíhá několik různých územních a stavebních řízení. Bylo by možné zrekapitulovat, co se posunulo od zveřejnění analytické studie Palmovka 2030, kde byl dobrý přehled všech chystaných staveb a řízení v okolí?

  Změn v okolí Palmovky probíhá hodně a chtěli bychom mít přehled o tom, které jsou nejblíže k realizaci (např. na čtverci mezi Voctářovou, Koželužskou, Zenklovou a Libeňským mostem, na autobusovém nádraží, v okolí budoucí radnice apod.)
  • Odpověď: (15.01.2019 15:18)
   Vážený pane Paboučku,

   dokumenty, u kterých to vyžaduje Stavební zákon, jsou zveřejňovány na úřední desce Úřadu a občané  mají možnost se s nimi tímto způsobem seznámit. Ostatní řízení veřejná nejsou. Jednalo by se o velký počet dokumentů.

   Bylo by velmi obtížné přesně určit, v jakém pořadí budou změny dokončeny – na situaci má velký vliv státní správa atd., kterou „neřídíme“ a mnoho dalších faktorů (viz úvod odpovědi). Odpověď by byla jistě nepřesná a skutečně matoucí, dále by mohlo dojít k jistému závazku, který ve výsledky jako samospráva nemůžeme garantovat.

   Vzhledem k tomu, že celé oblasti (Palmovka 2030) se bude velmi intenzivně věnovat pan kolega radní Hřebík, doporučuji se obrátit přímo na něj. Doporučuji spíše osobní jednání z důvodu podrobnějšího vysvětlení celkového stavu. Děkuji za pochopení

   S pozdravem

   místostarosta městské části Praha 8
 • Otázka: Palmovka (J.Červená 07.01.2019 9:04) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,mám prosím 2 dotazy:
  1) chci jen poprosit, jestli by se na Palmovku mohli vrátit odpadkové koše. Konkrétně u vlezu do metra ze zastávka směr Karlín/Ohrada. Není tam už ani jeden koš.
  2)Opravdu musí být u Nové radnice (nedostavěné torzo) v mini kotci zavřený ten pes? Už je tam strašně dlouho, je sám, vystresovaný. Má nesmysleně malý prostor. Stejně nic neohlídá, když je stále zavřený. Je opravdu nutné, aby tam ten pejsek tak trpěl? Myslím, že je tam úplně zbytečný a několik let, tam je chudák sám, a jelikož se z radnicí stále nic neděje, tak tam asi dožije!Zkuste se nad tím prosím zamyslet a odpovědět mi. Již jsem se na to ptala dřív. Moc děkuji. J.Č.
  • Odpověď: (15.01.2019 7:54)
   Vážená paní Červená,

   dovolujeme si Vám prozatím poslat reakci na Váš druhý dotaz (na první odpoví kolegové).

   Pokud máte podezření, že je pes chován v nevyhovujících podmínkách, směřujte svůj podnět na městskou veterinární správu v Praze s přesným určením místa, kde je pes chován, a pokud možno i fotografií.

   Městská veterinární správa v Praze je jediná příslušná k tomu určit, zda se jedná o nevyhovující podmínky, či nikoli.

   S pozdravem
    
   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
  • Odpověď: (15.01.2019 10:45)
   Vážená paní Červená,

   k Vašemu dotazu, který se týká doplnění odpadkových košů v okolí vstupu do stanice metra Palmovka sdělujeme následující: pozemky v okolí tohoto vstupu jsou ve vlastnictví Dopravního podniku hl. m. Prahy, proto požadavek na doplnění košů v této lokalitě bude předán vlastníkovi (správci) těchto pozemků.

   S pozdravem

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Zničené lavičky, protihluková stěna, koše na odpadky (Ludmila Seidlová 04.01.2019 10:28) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den,
  na sídlišti Velská Skála jsou u chodníku podél protihlukové stěny u Čimické ulice lavičky v dezolátním stavu ( viz foto), některé už zničené zcela. Bylo by možné je opravit a instalovat u tohoto chodníku koše na odpadky? Po celé délce chodníku není ani jediný koš na odpadky, lidé (v lepším případě) házejí odpadky do koše na psí exkrementy, který kvůli tomu bývá přeplněný. Také protihluková stěna je poškozená, na několika místech chybí ochranné panely. Čimická ulice je velmi frekventovaná a poškozená stěna zhoršuje životní prostředí v oblasti Velké Skály. Bylo by možné stěnu opravit? Předem děkuji za odpověď,s pozdravem
  Lída Seidlová
  • Odpověď: (15.01.2019 10:43)
   Vážená paní Seidlová,

   děkujeme za upozornění na poničené lavičky a chybějící koš. Bohužel, zmíněná pěší cesta, včetně laviček, košů i protihlukové stěny, leží na pozemcích v soukromém vlastnictví. Každý z těchto pozemků (1119/25, 1119/50, 1121/3, 1121/1, vše k. ú. Troja) má několik desítek vlastníků, pravděpodobně spolumajitelů přilehlých bytových domů. Městská část Praha 8 zde tedy nemůže provádět jakékoliv opravy.

   Doporučujeme obrátit se na správce bytových domů v ulici Vřesová. Pro orientaci Vám posíláme i katastrální mapu.
   Vřesová – katastr (leden 2019)Vřesová ortofoto (leden 2019)

   S pozdravem

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP) 
 • Otázka: Přemístění kontejnerů na tříděný odpad (Jaromír Fabiánek 14.01.2019 19:03) – Životní prostředí
  Sdílet
  Vážení,
  v ulici Slancova došlo z nepochopitelných důvodů k přemístěnmí kontejnerů na sklo, papír atd. z kontejnerového stání před vchodem Slancova 1255 na silnici do zatáčky při výjezdu. Občané do těchto kontejnerů odpady nosí minimálně. Naopak kontejnery v dolní části domu Slancova 1260 jsou přepněné a odpady se povalují okolo. Občané přestávají třídit!!! Viz fotodokumentace. Žádáme o urychlené uvedení do původního stavu.
  Předseda BD Slancova Jaromír Fabiánek
  • Odpověď: (15.01.2019 8:55)
   Vážený pane Fabiánku,

   děkujeme za Váš podnět ohledně sběru tříděných odpadů ve Vaší ulici.

   Přesun separačních stání se provedl na základě stížností místních občanů, a také z důvodu toho, že nádoby na tříděný sběr nemohou být umístěny společně s nádobami na směsný odpad. 

   Za úklid kolem nádob na směsný odpad zodpovídá vlastník objektu, ke kterému příslušné nádoby patří, a může být za tento nepořádek u svého stanoviště i pokutován.

   Jinak je to u nádob na tříděný sběr zde, za úklid stanoviště zodpovídá svozová společnost, která v daném území tříděný odpad sváží.

   Pokud je stanoviště sloučené, tak není zcela jasné, kdo má provádět úklid vytvořeného nepořádku kolem všech sběrných nádob.

   V ulici Slancova máte celkem dvě separační stanoviště, která jsou v docházkové vzdálenosti 200 m od všech vchodů, a proto není důvod odpad netřídit. Také je jasné, že když občané třídit odpad nebudou, tak bude nedostatečný počet nádob na směsný odpad, a to se každému prodraží. Tříděné odpady máte od města zcela zdarma.

   Přeplněný kontejner na sklo u stanoviště 113 je z důvodu toho, že se k němu nemohlo v minulém týdnu dostat svozové vozidlo; závadu řidič řádně nahlásil. Při kontrole 10. ledna 2019 bylo se zástupcem svozové společnosti dohodnuto, že se provede v nejbližším možném termínu náhradní svoz a kontejner se posune blíže k přístupové cestě, aby se podobná situace neopakovala. Celé stanoviště bude samozřejmě řádně uklizeno.

   Děkujeme Vám za pochopení i za zájem o třídění. V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.

   S pozdravem

   Jiří Jansa
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: prořez křovin a hromada listí (Sokol 02.01.2019 13:17) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, v průběhu prosince prováděla firma prořez a likvidaci dřevin podél ulice Střelničná od zastávky Štěpničná ke křižovatce s Ďáblickou, díky které se zvýšila hlučnost a znečištění ovzduší z množství aut, které tady projíždí a člověk si tady připadá jen co vyjde z domu jako kdyby stál na silnici. Místo koukání do zeleně vidíme hustý provoz. Navíc tato firma nám tu nechala přes vánoční svátky krásnou výzdobu z neodvezeného odpadu (haldu ostříhaných větví) a další hromadu shrabaného listí. Tato firma tady byla prořezávat už podruhé během jednoho roku. Když sleduji jejich styl práce připadá mi, že jsou placeni na hodinu, protože prostřihávají několik týdnů a vždy znovu opakovaně ty samé dřeviny, asi aby to dělali co nejdéle.
  • Odpověď: (15.01.2019 7:57)
   Vážený pane Sokole,

   v ulici Třebenická probíhají pouze ozdravné a zmlazovací řezy keřového porostu. Díky těmto řezům budou keře vitálnější a brzy se tento prostor opět zazelení.

   Tyto zásahy byly vzhledem k absenci řezů v minulých letech nezbytné. Na hromadu bioodpadu byla firma několikrát upozorněna a snažili jsme se provést všechny kroky, aby byla co nejdříve odklizena.

   Děkujeme za pochopení. S pozdravem

   oddělení ochrany přírody
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Kompostér (Helena Hlaváčková 09.01.2019 13:26) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala zda bude zase možnost pořízení kompostéru?
  • Odpověď: (15.01.2019 7:48)
   Vážená paní Hlaváčková,

   děkujeme za Váš zájem, nicméně, bohužel, v letošním roce prozatím neuvažujeme o rozšíření kompostérů, které byly oddělením Místní agendy 21 v loňském roce instalovány na území městské části.

   S pozdravem

   vedoucí odboru životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Obrovsky reklamni stojan (Pavla Pechovicova 13.01.2019 8:25) – Ostatní
  Sdílet
  Dobry den. Na chodniku v krizovatce ulic Krizikova a Thamova stoji obrovsky osklivy stojan na reklamu. Pred mesici tam nebyl, s reklamou na novy obchod se objevil. Doufala jsem ze pak zmizi, ale stale se tam nachazi uz s jinou reklamou. Prosim o informaci, jaky bude osud teto obludnosti, ktera nema zadny prinos pro Karlin. Myslim, ze i tak reklamniho smogu mame dost. Dekuji za odpoved, Pechovicova.
  • Odpověď: (15.01.2019 7:39)
   Vážená paní Pechovicová,

   Stavební úřad daný prvek posoudil a došel k závěru, že se v daném případě nejedná o reklamní zařízení ve smyslu § 3 odst. 2 stavebního zákona, ani o stavbu pro reklamu ve smyslu § 2 odst. 3 stavebního zákona, a to, pokud jde o plachtu samotnou i pokud jde o prvky, s jejichž pomocí je plachta uchycena.

   Ocelová konstrukce na místě nevznikla stavební ani montážní technologií, jedná se o celistvý prvek, který je zatížen pomocí dlaždic volně položených na terénu. Konstrukce je mobilní.

   Prvky je potřeba řešit s odborem dopravy ÚMČ Praha 8 (zábor chodníku), odborem evidence majetku MHMP (vlastník pozemku) a odborem památkové péče MHMP.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení územního rozhodování
   odbor územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
 • Otázka: ul. Vojenova (Vilma 14.01.2019 15:41) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobry den
  Pozemek naproti domu Libenske terasy (ul.Vojenova) - stav je nesnesitelny. Pozemek patri asi Central Group. Kdy nase poznamky zacnete prosim brat vazne? Co se v te lokalite planuje? I kdyz je to mozna dotastny stav, to neni prijatelne.
  • Odpověď: (14.01.2019 16:20)
   Vážená paní Vilmo,

   bohužel, z fotografie není patrné, jaký pozemek konkrétně máte na mysli. Prosíme o upřesnění, např. zákresem do katastrální mapy nebo zaslání čísla pozemku. V uvedené oblasti je totiž vydáno více územních rozhodnutí nebo stavebních povolení. 

   Děkujeme za pochopení. S pozdravem

   vedoucí odboru územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
 • Otázka: Útulek pro opuštěné kočky Bohnice (Milan Vávra 20.12.2018 23:47) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat zda by bylo možné získat dotaci či dar od města pro Bohnický útulek opuštěných zvířat na výměnu oken, popřípadě jak se přihlásit do participativního projektu?
  Viz: www.kociciprani.cz/projekt/262-nova-okna
  • Odpověď: (14.01.2019 13:26)
   Vážený pane Vávro,

   děkujeme za kontaktování. Bohužel, MČ Praha 8 dar/dotaci na podobná opatření neposkytuje.

   Participativní rozpočet pro rok 2019 (prozatím) nebyl vyhlášen, nejsou tedy známa konkrétní pravidla.

   Děkujeme za pochopení, s pozdravem

   pracovník vztahů k veřejnosti
   oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář starosty (OKS)
 • Otázka: Dotaz komukoliv jiném, než Mgr. Ing. Jaroslavu Kašpárkovi / zklidnění dopravy (Jiří Jeník 18.12.2018 15:22) (Jiří Jeník 20.12.2018 11:24) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,

  děkuji Vám osobně za nevyžádanou odpověď. Ale na základě Vaší odpovědi se zeptám - proč můj podnět nespadá do "věcné působnosti zdejšího odboru dopravy"? Nahlédl jsem tedy do Organizačním řádu ÚMČ Prahy 8. U popisu činnosti Odboru dopravy, v oddělení bezmotorové dopravy a bezpečnosti provozu (bod 17) se píše: "navrhuje a zpracovává bezpečnostní prvky a koncepční řešení s cílem snížit nehodovost, počty zraněných a mrtvých v dopravě" Nevidím žádný důvod, proč postupujete (kam?) můj podnět, dle tohoto bodu by se měl takovými návrhy a požadavky zabývat úřad zastoupený Vámi. Pokud tomu tak není, popiště mi nějakou populárnější formou (jsem jednodušší), proč se mýlím. Jde mi především o zklidnění dopravy v ul. Ďáblická - ne z pohledu řidiče, ale v budoucnu spokojeného pěšího a bezmotorizovaného obyvatele přilehlého sídliště.

  Přeji všem především veselé Vánoce - J. Jeník