Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla pět a dva
 
 

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: stavební úpravy na poli u Čimického háje (Markéta Zachová 22.03.2019 10:05) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, chci se zeptat co se plánuje za výstavbu na poli u Čimického háje - ul. Pekařova. Děkuji.
  • Odpověď: (22.03.2019 11:53)
   Vážená paní Zachová,

   k Vašemu dotazu sdělujeme, že se jedná se o výstavbu, konkrétně jde o pět viladomů o celkovém počtu 73 bytů. 

   S pozdravem

   vedoucí odboru územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
 • Otázka: Rozsáhlé upravy u Čimického háje (S.Fialova 15.03.2019 15:48) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, ráda bych se zeptala, co za úpravy/práce probíhají na poli pred Čimickým hájem (pohled z ulice Pekařova)?? Před časem zde bylo na podobný dotaz napsáno, že zde SÚ neeviduje žádnou stavebni žádost, přesto je pole a krajina v tomto mistě v současnosti dost rázně devastována a denně jsou zde nákladní auta apod. Pevně věřím, že se o stavbu skutečně nejedná, protože by to popíralo veškeré přísliby o zachování a rozšořování zeleně Prahy 8... Tato část Čimic je dlouhodobě jednou z nejoblíbenějších míst místích obyvatel a tento zásah není nikde ani v aktualitách vysvětlen. Předem moc děkuji!
  • Odpověď: (22.03.2019 11:39)
   Vážená paní Fialová,

   v případě, že se jedná o pozemek parc. č. 617/4 k.ú. Bohnice, je zde vydáno pravomocné rozhodnutí o umístění a povolení stavby – obytný soubor bytových domů.

   S pozdravem

   oddělení stavebního řádu
   odbor územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
 • Otázka: Přechod Čumpelíkova x Bořanovická (Jana Mirgová 19.03.2019 8:34) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, můžete prosím u TSK zjistit a odpověď vložit sem, kdy bude znovu vyznačen přechod přes ulici Čumpelíkova u křižovatky s ulicí Bořanovická (roh Žabky)? Děkuji.
  • Odpověď: (22.03.2019 10:47)
   Vážená paní Mirgová,
    
   dle vyjádření zástupce zhotovitele opravy horkovodu v Čumpelíkova, společnosti TERMONTA PRAHA a. s., by měl být přechod pro chodce, u křižovatky s ul. Bořanovická, vyznačen do konce příštího týdne, tedy do 31. března 2019. Práce již byly zadány.
    
   S pozdravem
    
   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: značení sítí v ulici Křivenická-Praha 8 Čimice (kateřina 21.03.2019 12:16) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, můžete mi sdělit, co se chystá v celé ulici Křivenická, na chodnících i v zeleni jsou značky. ( vypadá to jako trasování kabelů a jiného. Pakliže se něco chystá, co to bude ...Je na to již PD ?????,
  • Odpověď: (21.03.2019 12:38)
   Vážená paní Kateřino,

   na komunikaci Křivenická proběhne v termínu od 2. dubna 2019 do 5. července 2019 rekonstrukce horkovodu. Akci povolil odbor dopravy.

   Opatření obecné povahy č. j. MCP8 083207/2019 ze dne 13. března 2019 je od 14. března 2019 vyvěšeno na úřední desce MČ Praha 8. Investorem akce je společnost Pražská teplárenská a. s.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Spádová MŠ predškolský ročník (Zuzana Csajková 20.03.2019 20:26) – Školství
  Sdílet
  Dobrý den, aké sú spádové MŠ pre ulicu K Beranovu pokiaľ sa jedná o povinný predškolský ročník? Sú to MŠ z celej oblasti Prahy 8 alebo len z časti Dolné Chabry? Ďakujem
  • Odpověď: (21.03.2019 8:05)
   Vážená paní Csajková, 

   ulice K Beranovu nespadá do městské části Praha 8, ale do městské části Praha – Dolní Chabry. Tudíž spádové mateřské školy  jsou mateřské školy, zřizované městskou částí Praha - Dolní Chabry – viz strana 21 vyhlášky

   S pozdravem

   vedoucí odboru školství (OŠ)
 • Otázka: Černá skládka Na Žertvách (Jaroslav 20.03.2019 9:30) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, opět se nahromadila černá skládka pod železničními viadukty na konci ulice Na Žertvách. Hromada bordelu v pytlích obležené dalším bordelem přímo u chodníku. Prosím tedy o likvidaci této černé skládky. Prosím zároveň o info, jestli jste nějak nezměnili postoj k tomuto místu, kde je černá skládka co dva měsíce, parkují tu auta na trávě, na chodníku, na volné ploše, která není parkoviště... z druhé strany valu na Sokolovské je to stejné. Váš dosavadní postoj byl vždy "To jsou pozemky v majetku dopravního podniku, sorry, ale protože jsme boží, tak jim napíšeme". Nevím jestli se něco změnilo, ale dopravní podnik byl vždy v majetku města. Tak byste se tam nahoře mohli domluvit a o veřejný prostor se začít nějak starat. Dyť je to tady k zblití.
  • Odpověď: (20.03.2019 10:21)
   Vážený pane Jaroslave,
   za OŽP Vám sdělujeme, že věc bude řešit oddělení státní správy, které pošle výzvu vlastníkovi pozemku.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
  • Odpověď: (20.03.2019 11:04)
   Vážený pane Jaroslave,

   postihování parkování na zeleni a chodnících je plně v kompetenci MP, nikoliv MČ Praha 8. Děkujeme za pochopení.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Parkování před Taussigova 1172 (Sedlacek 18.03.2019 18:32) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, před několika měsíci se zde řešilo parkování před domem Taussigova 1172, kde si z účelové komunikace někteří řidiči dělají parkovací stání, ačkoliv pár metrů vedle je volné parkoviště. Situace se opakuje a pravidelně zde parkuje 4-6 aut. Bylo by možné zajistit častější dozor MP, případně situaci jednou pro vždy vyřešit úpravou značení? Děkuji.
 • Otázka: Životní prostředí (Vališ 19.03.2019 10:26) – Životní prostředí
  Sdílet
  Má smysl třídit odpady, když to kolem sběrných nádob vypadá jako na přiložené fotce ? Roh ulic Na Šutce a Služská dne 18.3.2019.
  • Odpověď: (20.03.2019 10:36)
   Vážený pane Vališi,

   děkujeme za Váš podnět ohledně tříděných odpadů.

   Prověřili jsme důvody vzniku tohoto nedostatku a zajistili okamžitou nápravu.Společnost Ipodec, která uvedenou oblast v rámci svozu odpadu sváží, měla poruchu vozidla vybaveného hydraulickou rukou na výsyp kontejnerů se sklem. Náhradní termín svozu mají dnes (tj. 20. března 2019), a tak věříme, že již bude vše v pořádku. Za vzniklé problémy se omlouvají.

   Zítra situaci ověříme v rámci kontrolního dne.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: žádost o vybudování chodníku či schodů (Jana Vaníková 15.03.2019 15:46) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, vznáším prosbu, zda by bylo možno pro obyvatele Třeboradické a Paláskovy ul. v Kobylisích - v místě, které je na fotografii - z parkoviště u Pneuservisu na Horňátecké, vybudovat chodníček (ev. schody), ke stanici MHD Mirovická. Nejen starší obyvatelé sídliště si tudy usnadňují cestu k zastávce MHD a v současné době, kdy se dopravní situace na Horňátecké neustále zhoršuje, raději volí cestu přes parkoviště, která je klidnější a kratší. Kolem budovy SBD je sice chodníček, ale ten je omezen vysunutou částí této budovy. Navíc pro starší obyvatele je každý krok namáhavý. Děkuji za pochopení a věřím, že se "cesta" k vyhovění a vyřešení najde. Zdravím J.V
  • Odpověď: (19.03.2019 11:31)
   Vážená paní Vaníková,

   bohužel není v možnostech MČ Praha 8 v tomto místě zřizovat zpevněnou cestu či schody, neboť pozemek je ve vlastnictví České republiky, nikoliv města.

   Můžete se zkusit obrátit na Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, který na tomto pozemku vykonává správu. Ovšem vzhledem k tomu, že k zastávce MHD vedou jiné řádné přístupové cesty (chodníky), myslíme si, že Vaší případné žádosti nebude vyhověno.

   Děkujeme za pochopení.
   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Dotaz na parkování ul. Čimická (Tomáš Novotný 07.03.2019 18:29) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, rád bych se zeptal jestli někdo bude řešit parkování v místech ulice Čimická, která se křižuje s ulicí Brandýská. Čím dál častěji zde parkuje více a více automobilů. Kromě toho, že stojí na zákazku přesně za značkou a nikdo jim nedá ani pokutu nebo je neodtáhne, tak zničili čerstvě zasazený travnatý porost. V zimě se nedalo projít ani po namrzlem chodníku tím jak auto překáželi a pokud nepřekáží na chodníku, tak ohrožují prozměnu provoz na silnici. Tuším, že pokuta ať malá či velká v tomto případě nepomůže. V této lokalitě není problém s parkování a máme tu dokonce i placené garážové stání, tak proč tohle přehlížíte ?

  Bude s tím městská část prosím něco dělat ?

  Děkuji za odpověď, Novotný
  • Odpověď: (19.03.2019 9:41)
   Vážený pane Novotný,

   při zjištění jednání, které je v rozporu s právními předpisy a jehož se dopouští účastníci pro vozu na pozemních komunikacích, doporučujeme oznámit podezření ze spáchání tohoto jednání Městské policii hl. m. Prahy na l ince 156 nebo 222 025 556/557.

   S pozdravem

   vedoucí odboru dopravy (OD)