Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
 
*
Sečtěte čísla dva a čtyři
 
 

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: eObcanka - sprava karty (Sarka Sahulova 04.12.2023 15:27) – Ostatní
  Sdílet
  Dobry den, kde a jak mohu zazadat o nove kody k elektronicke obcance? Hlavne o DOK
  dekuji
  Sahulova
 • Otázka: topení uhlím (Šustrová 28.11.2023 8:37) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, několik domů kolem zastávky Nad Trojou v ulici Trojská topí uhlím a když nefouká vítr, je tu v údolí úplně nedýchatelno. Mohli byste je prosím vyzvat ke sjednání nápravy? Pokud vím, topení uhlím je v Praze zakázáno už od r. 2020. Děkuji
  • Odpověď: (01.12.2023 11:55)
   Vážená paní Šustrová,

   k Vašemu podnětu sdělujeme, že vyhláška hl. m. Prahy zakazuje topit uhlím, uhelnými briketami a koksem v kamnech a kotlích ve stacionárních zdrojích, které nedosahují emisních parametrů 3. emisní třídy. Zákaz spalování vybraných druhů paliv se nevztahuje na spalovací stacionární zdroje, které slouží jako zdroj tepla pro teplovodní soustavu ústředního vytápění a které nejsou zároveň navrženy rovněž pro přímé vytápění místa instalace a které zároveň splňují minimální emisní požadavky stanovené pro jednotlivé druhy paliv.
   Na základě Vašeho upozornění provedeme opakované místní šetření v dotčené ulici za účelem zjištění, zda provozovatel zdroje znečišťování ovzduší dodržuje povinnosti dané zákonem o ochraně ovzduší. V případě, že zjistíme, že provozovatel porušuje základní povinnosti při vytápění domácnosti pevnými palivy, zašleme provozovateli zdroje upozornění na dodržování zákona o ochraně ovzduší a vyžádáme si příslušné doklady.
   Zároveň pro provedení kontrolního šetření prosím o upřesnění informace, o jaké domy se jedná.

   Děkuji a s pozdravem

   pověřena vedením oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Žádost o zřízení zákazu stání/zastavení (Bohumil Bubník 31.10.2023 10:42) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat, kam je možné obrátit se s žádostí o zřízení zákazu zastavení, případně zákazu stání v ulici Slancova u nájezdu na chodník mezi vchody č.p. 1258 a č.p. 1259 a to alespoň formou vodorovného dopravního značení V12d, nebo lépe V12a, ideálně doplněné i o dopravní značku B29, resp. B28.
  Jedná se o jediné místo, kde je možné např. pro vozy IZS, nebo pro účely stěhování najet k domu a nezablokovat průjezd parkovištěm.
  Pro upřesnění přikládám obrázky s vyznačeným konkrétním místem.
  Předem děkuji za odpověď a případné kladné vyřízení, B. Bubník.
  • Odpověď: (01.12.2023 11:51)
   Vážený pane Bubníku,

   Žádost podejte na odbor dopravy.
   Hezký den.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Přístřešek na zastávce Třebenická u Kauflandu (Smutná 27.11.2023 20:04) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den, mohla by zastávka Třebenická u Kauflandu dostat přístřešek?
  • Odpověď: (29.11.2023 12:49)
   Dobrý den,

   děkuji Vám za dotaz.
   Výstavba nového zastávkového přístřešku na zastávce Třebenická ve směru na Střížkov je předběžně schválena, ale prozatím bez termínu realizace. Finanční rámec smlouvy alokovaný zejména na výměny přístřešků v souvislosti s ukončenou nájemní smlouvou se společností JCDecaux byl dočerpán a nyní se čeká na případné uplatnění opce ze strany HMP.

   S pozdravem

   Vlastimil Vyplel
   Projektový manažer
   Technologie hlavního města Prahy, a.s.
   Dělnická 213/12
   170 00 Praha 7 – Holešovice
   Tel.: +420 778 746 981
   E-mail: vlastimil.vyplel@thmp.cz
   www.thmp.cz | www.prahasviti.cz
 • Otázka: kluziště a vánoční strom (Červenková 22.11.2023 16:49) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,

  chtěla bych se zeptat, proč nebude letos na dopravním hřišti u ZŠ Glowackého rozsvěcení vánočního stromu a kluziště? Prostředí dopravního hřiště je příjemnější a pro děti vhodnější než prostranství před OC Krakov.
  Děkuji Červenková
  • Odpověď: (23.11.2023 14:08)
   Dobrý den,

   na provozování všech tří kluzišť v majetku MČ Praha 8 bylo vypsáno výběrové řízení. Dosavadní provozovatel kluziště v areálu ZŠ Glowackého se do něj přihlásil, ale nesplnil všechny požadované podmínky. Proto byl vybrán jiný provozovatel na jiném místě. Co se vánočního stromu týče, tak v sídlišti Bohnice byly dva nazdobené stromy relativně blízko sebe (Glowackého a Krakov), proto jsme rozhodli letos ozdobit a rozsvítit strom nově v Čimicích místo Glowackého.

   S pozdravem

   pověřen vedením odboru kultury, sportu a mládeže a památkové péče (OKSMPP)
 • Otázka: oprava povrchu komunikace (Rudolf Hruška 18.11.2023 22:28) – Doprava
  Sdílet
  prosím o sdělení zda je v plánu celková oprava povrchu ul. Štětínská, původní povrch cca 45 let byl několikrát a na mnoha místech vyspravován asi před 2 měsíci, výtluky se obnovují. Děkuji
  • Odpověď: (21.11.2023 14:37)
   Vážený pane Hruško,

   Váš dotaz přeposíláme správci komunikace, kterým je Technická správa komunikací hl. m. Praha. 
   Městská část ani odbor dopravy nejsou správcem/vlastníkem uvedené komunikace. 
   S dotazy na údržbu komunikací doporučujeme obracet se přímo na správce komunikace prostřednictvím jejich webových stránek: www.tsk-praha.cz. 
   Odkaz je i na našich webových stránkách: https://www.praha8.cz/Zavady-a-nedostatky 

   S pozdravem 

   pověřený vedením odboru dopravy (OD)
 • Otázka: Parkování v ulici Lodžská (Adam Sedlařík 06.09.2023 13:09) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,

  v ulici Lodžská v úseku mezi zastávkami Krakov a Zhořelecká je díky nízké míře využívání komunikace jeden z pruhů v každém směru využíván pro parkování.

  Funguje to tak již velice dlouhou dobu. Bylo by možné, učinit změnu značení, aby odpovídalo současné situaci?

  Děkuji
  • Odpověď: (10.11.2023 11:43)
   Dobrý den,

   Úprava dopravního značení v tomto úseku ulice Lodžská se připravuje.

   Děkuji

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Tříděný odpad (M. Šlechta 31.10.2023 8:45) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, donedávna byly na stanovišti kontejnerů na tříděný odpad na rohu ulic Pod bání a Soví vršek 2 nádoby na papír (stále plné), 1 na plast(stále přeplněná) 1 na Tetra Pak a další na sklo a kov. Od zavedení nového systému třídění byl odebrán kontejner na Tetra Pak, s tím že se vyhazuje do už tak přeplněného kontejneru na plast a byl odebrán kontejner na papír. Navíc zde svoz neprobíhá vždy podle harmonogramu nalepeného na popelnicích (hlášeno, vždy bez odpovědi). Jaká je za tím myšlenka? Z předchozího stavu je jisté, že kapacita nebude stačit.
  • Odpověď: (01.11.2023 9:47)
   Dobrý den, pane Šlechto,

   nepořádek na stanovišti kontejnerů na separovaný odpad nebo neprovedený svoz separovaného odpadu v plánovaný termín svozu můžete nahlásit nově na e-mailové adrese:  ipodec.odpady@mariuspedersen.cz .

   Aktuálně dochází ze strany Hlavního města Prahy ve spolupráci se svozovou společností k zavedení multikomoditního sběru (u veřejných stanovišť bude zaveden sběr ve variantě 2v1, a to sice společný sběr pro komoditu plasty a nápojové kartony do jedné nádoby) na území Prahy 8 a s tím k úpravě harmonogramu svozu a případně počtu nádob na stanovištích. 
   MČ Praha 8 nemá nyní možnost podávat žádosti o změny a navyšovat četnost svozu. V současné době nemáme ani informace o aktuálním počtu nádob a četnosti svozu na jednotlivých stanovištích separovaného odpadu. Až bude změna systému dokončena, budeme stanoviště průběžně monitorovat a pak bude následně možné případné změny provádět.

   Děkujeme a omlouváme se za vzniklé komplikace.

   S pozdravem

   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Hřiště mezi Mazurskou a Pomoranskou (Samuel Beckwith 23.10.2023 17:11) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, je plánována rekonstrukce hřiště mezi Mazurskou a Pomoranskou ulicí? https://maps.app.goo.gl/rYrhTuTRjGunhhU59
  • Odpověď: (31.10.2023 9:41)
   Vážený pane Beckwithe, 

   k Vašemu dotazu ohledně rekonstrukce betonové plochy (hřiště) na rohu ulice Pomořanská si Vám dovolujeme sdělit, že v současné době MČ Praha 8 spravuje cca 56 dětských hřišť a dalších 32 sportovních a fitness hřišť, výstavbu nových hřišť (ani rekonstrukci tohoto betonového hřiště) tedy prozatím neplánuje. V okolí této betonové plochy je otevřené sportovní hřiště v ulici Krynická nebo dětské hřiště v ulici Mazovská. 

   Podávám Vám tuto zprávu a jsem s pozdravem,

   Oddělení správy městské zeleně
   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: zapomenutá dopravní značka (Votrubová Věra 22.10.2023 14:32) – Doprava
  Sdílet
  V ul. Čumpelíkova na chodníku u prodejny Žabka před domem čp. 1885 se už řadu měsíců povaluje na chodníku dopravní značka omezující rychlost na 30km, a to i s podstavcem. Prosíme o její odstranění, na chodníku překáží. Děkuji za pomoc, nevím, kam se s tímto problémem obratit.
  • Odpověď: (24.10.2023 12:08)
   Vážená paní Votrubová,

   Váš podnět jsme předali správci komunikace TSK, oddělení dopravního značení.
   Děkujeme za upozornění.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)