Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla devět a šest
 
 

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Rušení nočního klidu (Anastasia Janssen 06.09.2019 10:00) – Sociální problematika
  Sdílet
  Dobrý den, bydlíme v domě naproti. Z ubytovací jednotky na adrese Sokolovska 12/43 (3 NP balkón do vnitrobloku) je občas slyšet až moc rušné večírky jelikož apartmány v tomto domě se pronajímají pro turisti. Ale poslední 2 noci byli naprosto příšerně, když hluk nekončil do 3 ráno a ani policie s tím zřejmě nemohla nic dělat.
  Policie se vždy ptá co to je za být a zda se dostane do baráku. Když jim nikdo neotevře tak s tím nemohou nic dělat.

  Dalo by se to nějak vyřešit přes podání hromadné stížnosti nebo nějakého ohlášení?

  Děkuji předem za odpověď.
  • Odpověď: (20.09.2019 9:14)
   Vážená paní Janssen,

   v případě, že se jedná o soukromý objekt je nutné sepsat stížnost a adresovat ji na majitele objektu. Ve stížnosti je třeba poukázat na rušení nočního klidu, které může být řešeno v rámci domovního řádu nebo stanov družstva.
   Pokud však máte podezření na porušování zákona, je nutné bezodkladně kontaktovat přímo Městskou policii hl. m. Prahy na lince 156 nebo Policii ČR na lince 158.

   S pozdravem

   Odbor bezpečnosti a krizového řízení (OBKŘ)
 • Otázka: Lavičky a odpadkové koše (Regina 14.09.2019 19:18) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den, mám 2 dotazy. Jeden dotaz se týká 4 laviček u pískoviště za barákem Vřesová 2, Praha 8. Lavičky jsou v dezolátním stavu, kdo opraví či vymění lavičky za nové? Druhý dotaz se týká odpadkových košů na exkrementy- tyto koše chybí v ulici K Haktýři a Nad Vavrouškou u vilek- u louky. Prostě všeobecně košů je zde málo a psů je hodně. Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (20.09.2019 9:00)
   Vážená paní Regino,

   lavičky u pískoviště nejsou veřejným majetkem ve správě města, ale jsou na soukromých pozemcích s více vlastníky, spolumajiteli přilehlých domů. S žádostí o opravu je nutné obrátit se na ně.  Co se odpadkových košů týče, počítáme s tím, že zde alespoň jeden nový koš umístíme.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: trhy na Karlínském náměstí (Barbora Carmine 16.09.2019 15:02) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,
  z jakého důvodu nejsou na Karlínském náměstí farmářské trhy? dekuji
  • Odpověď: (19.09.2019 14:07)
   Dobrý den,

   Děkuji za dotaz:
   Dosavadní provozovatel trhů (akciová společnost MČ Praha 3 provozující trhy na Nám. Jiřího z Poděbrad) ukončil jednostranně spolupráci. Trhy si převzala naše a.s. Nová Palmovka a momentálně vybírá nového nájemce. Ten by měl letos dle našeho záměru uspořádat jednorázové akce + adventní trhy a následně od nové sezóny obnovit pravidelné trhy.
   Děkuji za pochopení předem.

   S pozdravem

   radní městské části Praha 8
 • Otázka: krizovatka u tramvajove stanice U Krize (Radka Tumova 11.09.2019 23:56) – Doprava
  Sdílet
  Dobry den, pedpokladam, ze nebudu prvni, ani posledni, kdo poukaze na nebezpecnost krizovatky pobliz stanice tramvaje U Krize. Dle meho nazoru je v dopravni spicce situace velice neprehledna - hlavne pro auta vyjizdejici smerem od Braunerovy pres Podlipneho, ktera prejizdeji Zenklovu smerem k Prosecke. Neplanuje se napriklad nainstalovani zrcadel tak, aby prejizdejici auto melo moznost videt za stojici tramvaj (prijizdejici od Bulovky) v zastavce, pripadne nejake jine zprehlednujici opatreni, ci opatreni zvysujici bezpecnost pro vsechny zucastnene, co se v danou chvili na krizovatce muzou vyskytnout (auta ze vsech smeru, tramvaje z obou smeru, cykliste a chodci....., myslim, ze uz se tam po rekonstrukci a uprave vozovky s vyhrazenym pasem pro cyklisty, nekolik nehod stalo). Dekuji za odpoved.
  • Odpověď: (18.09.2019 16:50)
   Vážená paní Tůmová,

   Vás podnět předáváme na Odbor pozemních komunikací a drah Magistrátu hl. m. Prahy, jako příslušnému silničnímu správnímu úřadu pro ulici Zenklova.
              
   S pozdravem

   Marek Černý
   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Poražený. smrk (Zdeněk Souček 09.09.2019 9:28) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dnes 9.9.v raných hodinách byl Poláček 100let starý stříbrný smrk v zahradě rekonstruovaného domu v ul. Nad Rokoskou 1. CHtěl bych jen vědět či to bylo opět svévolné,nebo bylo pokácení povoleno ?
  • Odpověď: (13.09.2019 10:46)
   Vážený pane Součku,

   k vašemu dotazu „kácení smrku na pozemku p. č. 627 v k. ú. Libeň, v ul. Nad Rokoskou 1, Praha 8“ uvádíme následující. Dle zjištěných skutečností se jednalo o kácení podměrečné dřeviny (obvod kmene ve výšce 130 cm nad zemí nepřesahoval 80 cm). Dle ustanovení § 3 vyhlášky č. 189/2013 Sb., o ochraně dřevin a povolování jejich kácení, se povolení ke kácení dřevin, za předpokladu, že tyto nejsou součástí významného krajinného prvku (§ 3 odst. 1 písm. b) zákona č. 114/1992 Sb. o ochraně přírody a krajiny – dále jen zákon), náhradní výsadby (§ 9 odst. 1 zákona) nebo stromořadí, podle § 8 odst. 3 zákona nevyžaduje pro dřeviny o obvodu kmene do 80 cm měřeného ve výšce 130 cm nad zemí (průměr kmene cca 25,5 cm).

   S pozdravem

   oddělení ochrany přírody
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Květináče v Libni (Jan Hamáček 05.09.2019 13:49) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, v prostoru Libně jsou již asi dva -tři roky na chodnících rozmístěné velké kulaté květináče. Řada z nich není udržovaná, resp. se o ně stará dobrovolně paní z květinářství. Kdo má tyto velké květináče na starosti? Kontroluje někdo jejich průběžnou údržbu? děkuji.
  • Odpověď: (12.09.2019 15:04)
   Vážený pane Hamáčku,
    
   garantem péče o květináče v ul. Na Rokytce a U Libeňského pivovaru v Libni je spolek Naše Libeň.  S dotazy, které se týkají jejich údržby,  se proto obraťte na tento spolek (tel. 602 621 541).
    
   S pozdravem

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Kam s pneumatikou (Ludmila Seidlová 10.09.2019 14:42) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den
  nějaký dobrák u našeho domu odložil k poplenici pneumatiku. Ovezla bych ji, ale nevím kam. Zjistila jsem, že do kontejneru na velkoobjemový odpad nepatří, ani do tzv. nebezpečného odpadu, v tom, co je možné dát do sběrného dvora také pneumatiky nejsou uvedené. Můžete tedy poradit, kam s ní?
  Předem děkuji
  Lída Seidlová
  • Odpověď: (11.09.2019 16:13)
   Vážená paní Seidlová,

   použité pneumatiky by mělo být rozhodně možné odevzdat zdarma nebo za malý poplatek v jakémkoliv autoservisu, pneuservisu nebo prodejně pneumatik.  Seznam sběrných míst je např. na adrese https://docs.wixstatic.com/ugd/98a2de_f6be391fd34e4f2a893126921021d568.pdf.

   Děkujeme, že uklízíte za druhé.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Vyhrazené místo pro zásobování (Jan Krahulec 23.08.2019 12:32) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  chci se zeptat, zda by bylo možné v Pobřežní ulici na úrovni pasáže k metru Florenc zřídit vyhrazené krátkodobé parkovací stání pro zásobovací dodávky.
  Žijeme ve městě a zásobování je potřeba, bohužel v daném místě jsou všechna místa plná a fakticky nelze legálně na chvíli zaparkovat, jsou tu všude zákazy zastavení.
  Živé město bez těchto služeb existovat nemůže a městská policie má trochu nevděčnou práci, musí se věnovat porušením zákazů, ale sami určitě vědí, že to nedává moc smysl.
  Často zde parkují drahá SUV v křižovatce nebo tu hulákají feťáci, těmto prvkům by se určitě MP měla věnovat více než klukům, kteří krátkodově zastaví kvůli doplnění zboží do místních obchodů.
  Děkuji a přeji hezký den,
  Jan Krahulec
  • Odpověď: (11.09.2019 13:01)
   Vážený pane Krahulče,
    
   Možnost zřízení zásobovacího boxu v ulici Pobřežní bude projednána s dotčenými orgány.
   Je ale nutné zmínit, že v rámci kolaudace uvedených nebytových prostor má být zajišťováno zásobování z ulice Sokolovská, kde k tomuto účelu jsou zřízeny zásobovací boxy.
                          
   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: nový park Bohnice (u OC Krakov) (Jiří Vojáček 09.09.2019 15:36) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den. Nový park již je delší dobu v provozu, ale stále čekáme na některé slíbené věci. Na příklad: víceúčelová budova uprostřed parku, kde měla být kavárna, czechpoint a možná i něco jiného. Určitě finančně nákladná stavba a stále nic. Také měli být na části parku farmářské trhy. Zatím nebyly. Fontána běží jen málokdy a to vždy jen na chvíli. A chodník mezi parkem a Lodžskou ulicí absolutně nevhodný pro kočárky a invalidní vozíky. Kdy bude slíbená oprava? Také by se dalo hovořit o úklidu prostoru, ale nepořádek si dělají sami občané. Děkuji za odpověď. Vojáček Jiří
  • Odpověď: (10.09.2019 13:24)
   Dobrý den,

   v současné době proběhne výběrové řízení na provozovatele budovy, vypisuje jí odbor majetku, pod který tento prostor spadá. Praha 8 nebude organizovat žádné farmářské trhy, tedy v případě zájmu nějakého provozovatele může požádat o pronájem plochy a trhy zde organizovat. Fontána běží pouze při optimálních klimatických podmínkách, většinou šest hodin. Nespustí se za větru a při teplotách nižších než je 20 C. Jestli myslíte chodník přímo u silnice, žádáme již delší dobu správce komunikace TSK o opravu, ohledně chodníčků přímo v parku, byl tak navržen v projektu v minulých letech a žádná změna se neplánuje.

   Děkuji za dotaz

   místostarosta městské části Praha 8
 • Otázka: Billboard Rokoska (Zuzana Rettichová 09.09.2019 14:11) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, ráda bych upozornila na billboard ,který se nachází v Holešovičkach nedaleko zastávky Kuchyňka. Již dříve se řešila intenzita svícení především ve večerních a ranních hodinách ,kdy billboard zářil lidem do oken. Jeho intenzita se snížila. V současné době opět velmi intenzivně svítí a reklamy blikají a ruší již od 6 od rána ,večer to samé. Je možné s tím něco udělat ? Děkuji za odpověď