Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla šest a pět
 
 

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: oprava vozovky (Michal Krejčí 25.03.2020 14:23) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda je v nejbližší době plánovaná oprava vozovky v ulici Bešťákova, především v úseku mezi ulicemi Černého? Za opravu by ovšem stály i ostatní vozovky v oblasti Střížkova mezi ulicemi Liberecká, Střelničná a Ďáblická. Děkuji
  • Odpověď: (31.03.2020 10:15)
   Dobrý den,

   Ohledně komunikace Bešťákova jsem již minulý týden zadal našemu dodavateli opravu všech výtluků co se tam nachází a zároveň i v přilehlých komunikacích Roudnická a Černého. Doufám, že v nejbližší době se na to vrhnou, jelikož dostáváme denně podněty z jiných zdrojů na opravu.
   Dále komunikace Ďáblická je již schválená a půjde celá do rekonstrukce a věřím, že letos se určitě začne. 
   V úseku Liberecká a Střelničná máme naplánovanou pouze rekonstrukci autobusové zastávky Třebenická. Samozřejmě pokud se objeví jakákoliv závada, tak ji necháme opravit.

   S pozdravem

   Zdeněk Kolařík
    
   Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s.
   Řásnovka 770/8, 110 00 Praha 1 Staré Město
   T:  +420 257015617
   E:  zdenek.kolarik@tsk-praha.cz
 • Otázka: Kácení stromů (Michal Krejčí 23.03.2020 20:42) – Životní prostředí
  Sdílet
  Rád bych se zeptal, proč došlo k pokácení několika zdravých stromů v okolí hřiště mezi ulicemi Černého, Střelničná a nájezdem na Libereckou? Zejména pokácení zdravé vzrostlé lísky u tréninkového hřiště je zcela nepochopitelné. Dále došlo výraznému prořezání stromů a keřů lemujících nájezd z Liberecké na Střelničnou a tím k jeho obnažení, tato vegetace tvořila hlukovou a exhalační bariéru přilehlému hřišti. O to víc je vše nepochopitelnější, že nedochází k žádné nové výsadbě v této lokalitě (Střížkov).
  Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (31.03.2020 10:08)
   Vážený pane Krejčí,

   ve Vámi zmiňované oblasti probíhá odstraňování dřevin, které se nacházejí v ochranném pásmu zařízení pro rozvod tepelné energie. Jedná se o oprávnění provozovatele dle „energetického zákona“ (č. 458/2000 Sb.,) a kácení je realizováno v oznamovacím režimu na základě ustanovení § 8 odst. 2 zákona č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, „povolení není třeba k odstraňování dřevin v ochranném pásmu zařízení pro rozvod tepelné energie prováděném při provozování těchto zařízení“. V ochranném pásmu horkovodu se nacházela i již pokácená líska turecká.

   Oznamovatel v souladu s ustanovením § 8 odst. 2 zákona č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, v platném znění, oznámil dne 28.2.2020 příslušnému odboru životního prostředí záměr spočívající v kácení dřevin rostoucích v ochranném pásmu zařízení pro rozvod tepelné energie prováděném při provozování těchto zařízení.

   Náležitosti oznámení o kácení dřevin byly doloženy v souladu s ustanovením § 4 odst. 2 vyhlášky č. 189/2019 Sb., o ochraně dřevin a povolování jejich kácení, v platném znění.

   Vzhledem k umístění dřevin v ochranném pásmu zařízení pro rozvod tepelné energie a vzhledem k oznamovacímu režimu kácení dřevin není možné uložit náhradní výsadbu ke kompenzaci ekologické újmy.

   S pozdravem

   oddělení ochrany přírody
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Parkovací zóny (Michal Nikodem 30.03.2020 9:13) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den ,
  Mam k dispozici auto svého otce.Me trvale bydliště je na Praze 8.Mohu auto přihlásit na úřadu a parkovat sním na modrých zónách i když nejsem právně majitelem ?
  Děkuji za odpověď ,s pozdravem Nikodem
 • Otázka: Pomoc seniorům na Pze 18 (Hana Štěpánková 29.03.2020 18:25) – Sociální problematika
  Sdílet
  Ve všech kontaktech na pomoc seniorům jsou všechny městské části kromě Prahy 18.Bydlí zde sama moje 78 letá sestra, je onkologický pacient a stomik.
  Na koho se má obrátit ohledně nákupů a léků? Počítač nemá.
 • Otázka: Podani zadost o osetrovne OSVC (Dana Průšková 25.03.2020 0:18) – Ostatní
  Sdílet
  Dobry den,pokud bude defnitivne schvaleno osetrovne pro OSVC,mela bych dotaz, jak nyní, při mimořádných opatřeních, postupovat při podání.Zda podat osobně, či elektronicky.Dekuji D.Pruskova
 • Otázka: Čumpelíkova ulice (František 13.03.2020 16:01) – Životní prostředí
  Sdílet
  V Čumpelíkově ulici jste nechali vykácez hromadu zdravých stromů a keřů. Kdy a kde a v jakém množství vysázíte nové stromy a keře,jako náhradu, jak je přikázáno zákonem?_
  • Odpověď: (23.03.2020 9:14)
   Dobrý den,

   v Čumpelíkově ulici na pozemcích parc. č. 2364/149, 2364/197 a 2364/296 k.ú. Kobylisy docházelo ke kácení dřevin, které se nacházely v ochranném pásmu zařízení pro rozvod tepelné energie. 
   Oznamovatel v souladu s ustanovením § 8 odst. 2 zákona č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, v platném znění, oznámil dne 23.12.2019 příslušnému odboru životního prostředí záměr spočívající v kácení dřevin rostoucích v ochranném pásmu zařízení pro rozvod tepelné energie prováděném při provozování těchto zařízení. 
   § 8 odst. 2) „Povolení není třeba ke kácení dřevin z důvodů pěstebních, to je za účelem obnovy porostů nebo při provádění výchovné probírky porostů, při údržbě břehových porostů prováděné při správě vodních toků, k odstraňování dřevin v ochranném pásmu zařízení elektrizační a plynárenské soustavy prováděném při provozování těchto soustav, k odstraňování dřevin v ochranném pásmu zařízení pro rozvod tepelné energie prováděném při provozování těchto zařízení, k odstraňování dřevin za účelem zajištění provozuschopnosti železniční dráhy nebo zajištění plynulé a bezpečné drážní dopravy na této dráze a z důvodů zdravotních, není-li v tomto zákoně stanoveno jinak. Kácení z těchto důvodů musí být oznámeno písemně nejméně 15 dnů předem orgánu ochrany přírody, který je může pozastavit, omezit nebo zakázat, pokud odporuje požadavkům na ochranu dřevin; v případě odstraňování dřevin za účelem zajištění provozuschopnosti železniční dráhy nebo zajištění plynulé a bezpečné drážní dopravy na této dráze tak může učinit jen na základě závazného stanoviska drážního správního úřadu.“

   Náležitosti oznámení o kácení dřevin byly doloženy v souladu s ustanovením § 4 odst. 2 vyhlášky č. 189/2019 Sb., o ochraně dřevin a povolování jejich kácení, v platném znění. 
   Vzhledem k umístění dřevin v ochranném pásmu zařízení pro rozvod tepelné energie a vzhledem k oznamovacímu režimu kácení dřevin není možné uložit náhradní výsadbu ke kompenzaci ekologické újmy. 

   S pozdravem

   Oddělení ochrany přírody
   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Změna územního plánu Kotlaska podruhé (David Papež 16.03.2020 14:34) – Bydlení
  Sdílet
  Dobrý den, jelikož jsem stále nedostal žádnou odpověď a pan Vacek nereaguje, posílám konverzaci sem a rád bych se dozvěděl, zda je možné dostat se k nějakému podrobnějšímu rozpisu navrhovaných změn ÚP.

  Dobrý den pane Vacku,

  bohužel jsem od Vás nedostal odpověď, tak to zkouším znovu. Můžete mi prosím sdělit, kde najdu bližší informace ke změnám územního plánu? Dostal jsem se k informaci, že se o zahradu komunitního centra zajímá developer, který by chtěl na tomto místě provést výstavbu.

  Děkuji Papež


  Dobrý den pane Vacku,

  mohl bych Vás poprosit o zaslání přílohy podnětu, kde je uvedený návrh na zachování nezastavitelné plochy? Jak bude tedy výsledný návrh vypadat?

  Děkuji
  S pozdravem
  David Papež

  Otázka:
  Dobrý den, mohu se zeptat, proč se měnil územní plán komunitní zahrady na Kotlasce že zahrady na obytnou? Z jakého důvodu? Žádné domy na komunitní zahradě nestojí, pouze jedna menší chatka. Děkuji za odpověď

  Odpověď:
  Vážený pane Papeži,

  děkujeme za Váš dotaz a zájem. Využití na pozemcích, na kterých je komunitní zahrada, bylo i do budoucna navrženo zachování původního využití dle územního plánu, tj. nezastavitelná plocha ZP - parky, historické zahrady a hřbitovy.

  Výkres řešené oblasti, na který zřejmě reagujete, pouze vymezuje širší oblast podnětu, přičemž návrh ploch s rozdílným způsobem využití je v další příloze podnětu. Důvodem širšího vymezení podnětu bylo zachování možnosti hranici budoucích ploch v návrhu upřesnit.

  S přáním příjemného dne

  Ing. arch. Lukáš Vacek, PhD.
  odbor územního rozvoje a výstavby
  e-mail: lukas.vacek@praha8.cz
  • Odpověď: (23.03.2020 9:07)
   Vážený pane Papeži,

   žádost MČ Praha 8 je uvedena v příloze příslušného usnesení zastupitelstva, konkrétně na straně 68. Komunitní zahrada je nadále v ploše ZP, jak už jsem Vám sdělil dříve. Pokud bude pořízení změny schváleno, budete ji moci sledovat na stránkách https://zmenaplanu.cz/

   Přeji příjemný den.

   Ing. arch. Lukáš Vacek, PhD.
 • Otázka: Vyřízení OP (Markéta 18.03.2020 19:27) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, ráda bych se dotázala, jak mám nyní, při mimořádných opatřeních, postupovat při potřebě vyřídit nový občanský průkaz, stávajícímu končí platnost. Vstup na úřad je povolen pouze s rouškou, jak tedy může úředník pořídit průkazové foto na místě? Lze se objednat normálně přes formulář v době otevření úřadu?
 • Otázka: Stav vozovky U Sluncové (Tomáš Vavřina 14.03.2020 20:43) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, rád bych se zeptal, kdy opravíte silnici U Sluncové ( jednosměrná část mezi ulicemi Nekvasilova - Za Invalidovnou )? Aktuálně jsou díry ve vozovce tak velké, že to je minimálně na zničení kola... Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (23.03.2020 8:53)
   Vážený pane Vavřino,

   správcem komunikace U Sluncové je Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a. s. která je kompetentní zajišťovat sjízdnost a schůdnost komunikací a rozhoduje o jejích opravách. V současné době plánuje rekonstrukci komunikace U Sluncové, v úseku Pod Plynojemem – hotel Čechie, v termínu 30. 3. 2020 – 17. 5. 2020. Poté by zřejmě měly následovat i další úseky této komunikace. Přesný termín dalších etap ani rozsah oprav ostatních úseků není k dnešnímu dni odboru dopravy znám. Pro bližší informace se můžete obrátit přímo na TSK.

   děkujeme za pochopení.

   s pozdravem

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Potvrzení uzavření MŠ na Praze 8 pro účely práce z domova (Jana Riedlová Jurková 16.03.2020 10:22) – Školství
  Sdílet
  Dobrý den,
  kde mohu získat potvrzení o uzavření MŠ Ústavní v souvislosti s pandemii koronaviru. Potřebuji pro schválení práce z domova.
  S pozdravem
  J. Riedlová Jurková