Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla devět a sedm
 
 

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Kontejnery Hybesova x Krizikova (Vojta Roček 05.02.2018 12:06) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobry den,

  kontejnery v zatacce Hybesova x Krizikova jsou velmi casto pretizene (viz foto). Dalo by se uvazovat o navyseni jejich poctu?

  Diky,

  Vojta Rocek
  • Odpověď: (23.02.2018 13:19)
   Vážený pane Ročku,

   děkujeme za Váš podnět. Po provedení společné kontroly jsme neshledali žádný problém – viz přiložené foto.

   Kontejnery Hybešova x Křižíkova – šetření 23. února 2018

   S pozdravem

   vedoucí oddělení rozvoje
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Zákaz vjezdu Trojská ulice směr Kobylisy (Pokorný 19.02.2018 15:14) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,již několik měsíců je v ulici Trojská směrem do Kobylis umístěna značka se zákazem vjezdu všech motorových vozidel s dodatkovou tabulkou mimo dopravní obsluhy.Kdykoli jedu touto ulicí směrem dolů míjím značné množství aut,který tento zákaz zcela evidentně ignorují(a to zejména mezi 15-20 hodinou).Mohla by Městská Policie na dodržování tohoto zákazu razantněji dohlédnout?Do současné doby zde nebyla skoro vidět.Děkuji Pokorný
 • Otázka: Znečištěné ústí Rokytky (V. Hanišová 07.02.2018 15:44) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,
  psala jsem Vám dotaz týkajicí se znečištěného ústí Rokytky. Dostala jsem odpověď, že jste předali podnět Povodí Vltavy. Po měsíci se vůbec nic nestalo a odpadků se v místě nakumulovalo ještě víc. Jak na Váš podnět PV reagovalo? Neměla by MČ Praha 8 aktivněji iniciovat úklid nepořádku?
  Děkuji a zdravím,

  Viktorie Hanišová
  • Odpověď: (22.02.2018 7:59)
   Vážená paní Hanišová,

   dovolujeme si Vám přeposlat odpověď na Váš dotaz/podnět z Povodí Vltavy.

   S pozdravem

   vedoucí odboru životního prostředí (OŽP)
   Vážená paní Hanišová,

   zaměstnanci Povodí Vltavy, státní podnik, kteří mají uvedenou část Vltavy na starosti, jsou obsluhou vodního díla Štvanice. Mají tedy v popisu práce hlavně jeho provoz a údržbu. Jedná se o pevný jez, pohyblivý – klapkový jez, plavební komoru a malou vodní elektrárnu.

   Sekání, úklid břehových pozemků a údržbu břehového opevnění mimo vodní dílo, provádí dle svých kapacitních možností, většinou maximálně 2x ročně. Jedná se samozřejmě o pozemky, ke kterým má Povodí Vltavy, státní podnik právo hospodařit. Vzhledem k jejich počtu to častěji není možné. Mimo to provozují pro MHMP protipovodňový uzávěr na Rokytce. Vždy když realizujeme provozní zkoušku, čistí také vodní hladinu. Činí tak tedy 4x ročně. 

   Na základě Vašeho posledního e-mailu z ledna přesto vyrazili na místo a to mimo termín zkoušky a úklid chtěli realizovat. Bohužel spláví se na hladině pohybuje také v závislosti na větru a tak v uvedeném místě prakticky nic moc nenašli. Uklidili pozemek za čerpací stanicí v Libeňských docích, který není ani v naší správě a vylovili několik málo plovoucích předmětů před vraty. Na jednom plujícím batohu objevili i utonulou osobu. Nález museli následně celý den řešit s Policií ČR.

   Naši pracovníci nemohou věnovat více času skutečnosti, že občané Prahy nejsou dostatečně vychovaní, aby neodhazovali odpadky na břehové pozemky, cesty, chodníky, silnice a do vpustí dešťové kanalizace, kde následně končí v Rokytce, potažmo v rameni Vltavy. Zaměření naší organizace není úklid veřejně přístupných míst. Bylo by vhodné uvedenou problematiku probrat také se správcem toku Rokytky, což je podnik Lesy hlavního města Prahy. Nabízí se např. nějaké opatření v podobě norné stěny zachycující plovoucí předměty, které by následně firma provozující svoz komunálního odpadu jednou týdně u břehu Rokytky vylovila a odvezla.

   Naše časové a kapacitní možnosti jsou opravdu omezené a v úklidu odpadků na vodní ploše za vyústěním Rokytky budeme i nadále pokračovat v současném režimu 4x ročně – vždy při provozní zkoušce PPO Libeň.

   S přáním pěkného víkendu

   Ing. Markéta Komárková
   vedoucí provozního střediska Vltava vodní cesta
   Povodí Vltavy, státní podnik
 • Otázka: Náhradní vozidlo - parkování (Michaela Krčková 21.02.2018 10:25) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, po nehodě máme nepojízdné vozidlo na které mám zaplacen roční poplatek za modrou zónu. V servisu bude prý cca 14 dní. na Tuto dobu dostaneme náhradní vozidlo. Jak máme vyřešit parkování náhradního vozidla před domem na modré zóně? Děkuji za rychlou odpověď. Krčková
  • Odpověď: (21.02.2018 12:28)
   Vážená paní Krčková,

   dočasnou změnu RZ můžete provést jedním z níže uvedených způsobů:
   • prostřednictvím Osobních stránek uživatele maximálně 2x během jednoho roku na dobu nepřesahující v součtu 14 dní (lze i na výdejně).
   • změnu parkovacího oprávnění na dobu delší než 14 dní a nejdéle na 3 měsíce lze provést pouze na registračním místě. Předkládáte přejímací protokol  ze servisu a doklady k zapůjčenému náhradnímu vozidlu.
   S pozdravem

   pověřený vedením oddělení zón placeného státní
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Nádoby na použité tuky z domácností (Veronika Jeřábková 16.02.2018 20:47) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, zda Praha 8 plánuje na vybraná místa umístění nádob (kontejnerů) na sběr použitých potravinářských olejů a tuků z domácností? Věřím, že by to mnoho občanů uvítalo a nelilo použité tuky do odpadu...
  Děkuji.
  • Odpověď: (20.02.2018 13:02)
   Vážená paní Jeřábková,

   děkujeme za Váš podnět a péči o životní prostředí.

   Komplexní systém nakládání s komunálními odpady je plně v kompetenci obce, kterou je hlavní město Praha. Městská část Praha 8 nemá žádný sběrný dvůr ve svém vlastnictví, aby mohla tuto službu zajistit.

   Umístění sběrných nádob na tuky na veřejném prostranství není šťastným řešením, protože by nebylo možné z dopravního hlediska (málo prostoru pro umístění další nádoby) z hlediska čistoty (bohužel, vandalismus v Praze ještě nevymizel) – mohlo by docházet k manipulaci s obsahem PET lahví a třeba vylévání obsahu na vozovku, chodník. Z těchto důvodů lze odevzdávat jedlé tuky z domácností pouze ve sběrném dvoře.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení rozvoje
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Přihlášení k trvalému pobytu (Barbora Ptáčková 20.02.2018 10:37) – Bydlení
  Sdílet
  Dobrý den,
  na Praze 8-Libeň jsme s přítelem koupili byt. Chceme se přihlásit k trvalému pobytu. Je možné, aby změnu za mě provedl přítel, v případě, že bude mít s sebou úředně ověřenou plnou moc?
  Předem děkuji za odpověď
  • Odpověď: (20.02.2018 12:14)
   Vážená paní Ptáčková,

   ohlásit změnu místa trvalého pobytu může i zmocněná osoba, pokud se prokáže zvláštní plnou mocí k provedení takového úkonu (nestačí tzv. generální plná moc), podpis zmocnitele musí být úředně ověřen.

   Zároveň musí zmocněnec k ohlášení změny místa trvalého pobytu doložit veškeré potřebné doklady a vyplnit přihlašovací lístek.

   Dále upozorňujeme, že osoba, která změnila místo trvalého pobytu, musí do 15 dnů od provedení změny požádat o vydání nového občanského průkazu a odevzdat dosavadní občanský průkaz.

   S pozdravem,
    
   vedoucí odboru živnostenského a správních činností (OSČ)
 • Otázka: číslo popisné (Lněničková Zuzana 15.02.2018 7:36) – Bydlení
  Sdílet
  Dobrý den, nemůžu najít číslo popisné 670 v Čimické ulici. Hledám příbuzné a tuto adresu mám jako poslední. Prosím o sdělení zda v minulosti toto číslo popisné existovalo a pokud ano, jaké je nyní. Děkuji
  • Odpověď: (16.02.2018 11:20)
   Vážená paní Lněničková,

   ulice Čimická protíná katastrální území Kobylisy, Bohnice a Čimice a v každém tomto k.ú. číslo popisné 670 figuruje, i když ne přímo v ulici Čimická. Rádi bychom Vás proto poprosili o specifikaci, kde Vaši příbuzní bydleli.

   Podle katastru nemovitostí se nejvíce blíží nynější adresa Řepínská čp. 670 v Bohnicích – dům je v těsné blízkosti ul. Čimická. Je možné, že ulice Řepínská vznikla později a dům byl potom zařazen pod tento název.

   Příbuzné můžete hledat také přes Ministerstvo vnitra ČR. MV má formulář s názvem „Žádost o zprostředkování kontaktu“, který žadatel vyplní, zaplatí poplatek 500 Kč a dostane požadovanou informaci.

   Informace o vydaných číslech popisných podá odbor živnostenský a občanskosprávní Magistrátu hl. m. Prahy.

   S pozdravem

   pověřená vedením obchodního oddělení
   odboru správy majetku (OSM)
 • Otázka: Vyzvednutí občanského prukazu (Lenka Goldová 15.02.2018 7:26) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,do 13.2.2018 jsem si měla vyzvednout novou občanku,ale bohužel jsem nemocná.Bylo by to asi o týden později.CHci se zeptat,jestli to nevadí.Děkuji za odpověd s pozdravem Goldová
 • Otázka: Objekt vnitrobloku Taussigova - Hlaváčova (Jan Středa 14.02.2018 10:22) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den,
  rád bych se zeptal zda a jaké jsou plány s budovou ve vnitrobloku paneláků Taussigova - Hlaváčova na sídlišti Kobylisy.
  V poslední době na místě budovu obchází vždy stejní pánové a zjevně s budovou něco plánují. Na přímý dotaz "co se s budovou chystá" bohužel odmítli odpovědět.

  Děkuji za brzkou odpověď.
  S pozdravem
  Jan Středa
  • Odpověď: (14.02.2018 11:24)
   Vážený pane Středo,

   předpokládáme, že se jedná o objekt bez čp./č.ev. na pozemku parc. č. 2364/85, k. ú. Kobylisy.

   Dle našich informací by měl být stávající objekt odstraněn. MČ Praha 8 by ráda na jeho místě postavila dvoupodlažní budovu, která bude využívána jako Rodinné centrum Kobylisy, především zázemí pro matky s malými dětmi a služby rodinám a dětem v rámci dětské skupiny. O daném se však bude teprve jednat.

   S pozdravem
    
   pověřená vedením obchodního oddělení
   odboru správy majetku (OSM)
 • Otázka: rušení klidu v domě (Miroslav Rothbauer 10.02.2018 13:36) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, do našeho družstevního domu se do volného bytu přistěhovali noví družstevníci.Dělají rekonstrukci už měsíc a ještě jeden chtějí dělat. Velký hluk dělají hlavně o víkendech a často třeba v sobotu nebo v neděli v poledne. Můžete mi poslat platnou vyhlášku v Praze 8 jak je to s rušením klidu. Když je upozorníme tak jsou agresivní a ignorují naše požadavky na klid. Můžete mi vyhlášku, kde je kdy se smí a kdy nesmí dělat velký hluk a jak velký, poslat elektronicky a nebo poradit kam a kdy si pro ni dojít? Náš předseda družstva o žádné neví - prý.Děkuji. Miroslav Rothbauer Praha 8 Pomořanská 471/3
  • Odpověď: (13.02.2018 11:50)
   Vážený pane Rothbauere,

   platnou právní úpravou (§ 5 odst. 6 zákona č. 251/2016 Sb., o některých přestupcích ) je stanovena pouze doba nočního klidu, a to v době od 22.00 hod. do 6.00 hod., přičemž  porušení nočního klidu lze stíhat jako přestupek. 

   Obecně závazná vyhláška Hlavního města Prahy, která by omezovala určité činnosti a upravovala rušení klidu např. v sobotu a v neděli, neexistuje, nicméně tuto problematiku mohou upravovat vnitřní  normy toho kterého konkrétního bytového družstva nebo SVJ.

   S pozdravem
    
   zástupce vedoucího odboru
   odbor živnostenský a správních činností (OSČ)