Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
 
*
Sečtěte čísla pět a čtyři
 
 

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: natřené lavičky (Romana Císařová 19.06.2018 20:10) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,chtěla jsem poprosit aby byly označeny natřené lavičky. Dne 19.6 jsem si zničila kraťasy v Draháni na zelené lavičce u rybníka a nebyla jsem rozhodně sama, všichni co jsme dnes na lavičkách seděli,jsme odcházeli zelení.Děkuji S pozdravem Romana Císařová
  • Odpověď: (21.06.2018 7:50)
   Vážená paní Císařová,

   lavičky kolem OC Draháň byly opravovány, natírány a posléze zapáskovány zhruba před 14 dny. Bohužel se vyskytly menší nedostatky, které měl dodavatel oprav odstranit. Jeho pracovníci tyto opravy provedli 19. června 2018 bez předchozího upozornění MČ Praha 8 a lavičky opominuli zapáskovat.

   Velice se tímto omlouváme všem občanům, kteří vinou neopatrnosti prováděcí firmy přišli k újmě a zároveň jsme ochotni jí předat případné požadavky na náhradu zničeného šatstva. 

   S pozdravem

   oddělení plošné správy území
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Vyřezávání izolační zeleně. (Zdeněk Souček 31.05.2018 8:40) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,zajímalo by nás proč po 35letech dochází k tak radykálnímu vyřezávání izolační zeleně v ul.Zahradnická ? Chápeme,že okraj chodníku potřeboval upravit a ořezat po obou stranách,aby lampy osvětlovaly chodník. Co nás rozčiluje je fakt,že byly vyřezány i 7leté ořešáky odvrácené do ul.Zahradnická.
  Uvolněný chodník se tak stane oblíbeným prújezdním místem pro ciklisty i když je dle dopr.značky určen výhradně pro pěší,MP kontroly v této lokalitě neprovádí a nahrává tak i automobilistúm v projíždění po tomto chodníku !
  • Odpověď: (20.06.2018 13:57)
   Vážený pane Součku,

   dané území nepatří Praze 8, ale hlavnímu městu Praha. Na necitlivou redukci keřů jsme za MČ Praha 8 hlavní město Prahu – TSK již upozornili a Vaší stížnost předali.

   vedoucí oddělení plošné správy území
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Separace odpadu v Karline (Vaclav Stransky 12.06.2018 16:40) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den pane Janso,

  díky za Vaši reakci na můj podnět. Bohužel jste ale neodpověděl na žádný z mých dotazů. S dovolením je zopakuji a poprosím o odpověď.

  1) Kolik je v Karline objektu, ktere nadoby maji a to zejmena ve srovnani s celkovym poctem objektu v Karline?

  2) Zde v diskuzi jsem take zaznamenal informaci, ze dalsi kontejnery zmizi v prubehu jara. Dle jakeho klice dochazi k odstranovani kontejneru z ulic?

  3) Lide proste prestavaji tridi odpad, protoze ho nemaji kam odkladat. O kolik procent klesl objem separovaneho odpadu v reakci na zrusena svozova mista?

  Děkuji a zůstávám s pozdravem

  Václav Stránský
  • Odpověď: (20.06.2018 13:24)
   Vážený pane Stransky,

   níže si Vám dovoluji poslat odpovědi na Vaše otázky:

   1) V Karlíně je celkem 417 objektů, ve kterých je uzavřena smlouva na odvoz směsného komunálního odpadu. Na tříděný sběr máme uzavřeno v současné době 127 smluv a další zájemci žádosti posílají.

   2) Žádná další separační místa se v dohledné době z ulic stahovat nebudou. Další rušení se plánuje až v příštím roce, a to podle počtu uzavřených separací v domech.

   3) Odpověď na tuto otázku poskytne odbor ochrany prostředí (OCP) MHMP, ale s ohledem na krátkou relační dobu fungování domovních sběrných nádob nebude oddělení odpadového hospodářství OCP MHMP ještě schopno poskytnout objektivní údaje.

   S pozdravem

   Jiří Jansa
   oddělení rozvoje
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Kontejner na bioodpad Pernerova (Monika Valkova 30.05.2018 10:56) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobry den, na mape velkokapacitnich kontejneru na bioodpad jsem nasla jeden na rohu Pernerove a Brezinove ulice. Nemuzu ho vsak najit v rozpisu na kveten ani cerven. Znamena to ze jiz nefunguje a musim najit neco mimo Karlina? Dekuji, Monika
  • Odpověď: (20.06.2018 12:26)
   Vážená paní Valková,

   v Karlíně BIOVOKy stále umisťujeme. Další bude umístěn 2. srpna 2018 v ulici Pernerova a to od 14.00 do 18.00 hodin. Následovat bude koncem měsíce srpna na Lyčkově náměstí, přesné datum ještě se svozovou společností ladíme.

   Zavedení celoplošného sběru je plánováno na podzim příštího roku. Vše je ale ještě v jednání a toto je předpoklad našeho odboru.

   Využívat můžete také sběrné dvory hl. m. Prahy (v naší městské části je SD Voctářova).

   Občané si mohou rovněž objednat hnědý kontejner na bioodpad od Pražských služeb. Velkoobjemové kontejnery na bioodpad, tzv. BIO VOK jsou určeny pro zástavbu rodinných domů na objemnější materiály jako jsou větve, listí, keře. BIO VOKy nejsou vhodné pro sídlištní zástavbu, kde jsou zdrojem bioodpadu pouze domácnosti. 

   S pozdravem

   Jiří Jansa
   oddělení rozvoje
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Oc Odra a zamer na jeho prestavbu (Vlastimil Srsen 19.06.2018 18:57) – Bydlení
  Sdílet
  Dobry den, chtel bych se zeptat, zda opravdu hrozi, ze by se mohl realizovat developersky projekt na prestavbu oc odra, uverejneny na: bcodra.cz. Chtel bych se take zeptat, zda a jake kroky podnika mestska cast k jeho zamezeni. V pripade, ze je mestska cast proti tomuto projektu, jak ji mohou obcane podporit? Dekuji a preji hezky den.
  • Odpověď: (20.06.2018 10:09)
   Vážený pane Srsni,

   samospráva městské části Praha 8 byla stavebníkem požádána o vyjádření k projektové dokumentaci k územnímu řízení stavby „Rekonstrukce, přístavba a nástavba obchodního domu Odra“ (severně od ul. Lodžská). Prozatím však tento záměr nebyl projednán ani v komisi pro územní rozvoj a památkovou péči ani v  Radě městské části Praha 8.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení architekta městské části
   odbor územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
 • Otázka: Kontejner na textil, pravidelně vykrádán - Vosmíkových (Martin Babec 18.06.2018 10:36) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,

  již delší dobu jsem jako obyvatel domu v ulici Vosmíkových svědkem pravidelného "vykrádání" kontejneru na textil. Stále se jedná o stejné osoby (které věřím, jsou MČP8 dobře známé, zejména ta mladá dáma). V termínu 16.-17.6. byl opět obsah kontejneru vytahán a rozházen po ulici a přilehlém okolí. To, že tam lidé dávají čisté oblečení v dobrém stavu aby ještě posloužilo a pak s ním někdo takto zachází komentovat nebudu. Je prosím možné jako řešení zvážit přesun kontejneru jinam (aby do něj mladá dáma nemohla chodit nakupovat) ev. kontejner nějak zabezpečit?

  Děkuji za předem za reakci a návrh řešení.
  • Odpověď: (20.06.2018 7:33)
   Vážený pane Babče,

   děkujeme za upozornění. Váš podnět jsme předali provozovateli těchto kontejnerů, společnosti Protex.

   Požádali jsme je o vyjádření ke stížnosti a o návrh řešení tohoto problému.
    
   S pozdravem
    
   Jiří Jansa
   oddělení rozvoje
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: místa tříděného odpadu (Jana 08.06.2018 12:24) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, bydlím v ul. Katovická, sídliště Bohnice. Mohu se prosím zeptat, zda-li by bylo možné umístit do této ulice další nádoby na tříděný odpad ke vchodu č. 406 hned vedle stávajících čtyř kontejnerů na směsný odpad? Místo pro nádoby tu je( je to mezi vchody 405 a 406 u vjezdu do budovy, kde není možno parkovat-nebo se tedy nemá) a stávající nádoby na začátku ulice jsou neustále přeplněné. Byla jsem i na družstvu, ale bylo mi sděleno, že není možno této žádosti vyhovět. Nevím, zda se mohu obrátit na město či na svozovou fy IPODEC. Moc děkuji za vyřízení mé žádosti. Jana
  • Odpověď: (12.06.2018 7:50)
   Vážená paní Jano,

   děkujeme za Váš podnět. Pokud to půjde, tak separační stanoviště na místo umístíme. V tomto týdnu se na místo zajedeme podívat a následně předáme podnět na odbor dopravy k jejich vyjádření.

   V případě souhlasného vyjádření zadáme do programu a počkáme na odsouhlasení plátce což je hl. m. Praha.

   Pokud se to povede, tak separační stání můžete mít od 1. srpna 2018. 

   S pozdravem

   Jiří Jansa
   oddělení rozvoje
   odbor životního prostředí (OŽP)
  • Odpověď: (19.06.2018 15:18)
   Vážená paní Jano,

   dnes jsme obdrželi vyjádření hl. m. Prahy k Vašemu dotazu. Bylo nám sděleno, že ve stávající zástavbě zahušťování separací provádí jen ve výjimečných případech. Záleží také pro kolik BJ jsou separace určeny. Dle jejich sdělení nemohou zřídit venkovní stání na žádost jedné rodiny.

   Pokud se stanoviště č. 13. Katovická přeplňuje, potom je možné navýšit četnost svozu. Po následujících 14 dnů budeme separaci sledovat a po vyhodnocení a shledání oprávněnosti žádosti zažádáme MHMP o navýšení počtu svozů.

   V pohodlné donáškové vzdálenosti od Katovické 405 a 406 se nachází i stanoviště č. 12. Hlivická.

   Z pohledu MHMP není zřízení nového stanoviště obhajitelné.

   S pozdravem

   vedoucí odboru životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: doprava Zenklova (Barbora Pochmanová 18.06.2018 14:30) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den
  chtěla bych se zeptat, ODKDY bude fungovat NORMÁLNÍ tramvajový provoz v úseku PALMOVKA - BULOVKA.A OBCAS mizí cedule u Palmovky u busu ze se tam nedá jít. A OPRAVDU NECHÁPU proč jste NAJEDNOU ZRUŠILI vchod do metra z Autobusu a zaroven tramvaje smerem na palmovku. Lidi to museli komplikovaně obcházet. A plánujete udělat i bezbarierový přístup do metra z autobusové zastavky Palmovka ?
  Děkuji za odpověd
  Barbora Pochmanová
  • Odpověď: (19.06.2018 13:38)
   Vážená paní Pochmanová, 

   dle nám dostupných informací by měl být tramvajový provoz mezi Palmovkou a Bulovkou obnoven k 1. září 2018.

   Umístění cedulí s informacemi pro cestující, uzavření vstupu do metra i zřízení bezbariérového vstupu do metra je v kompetenci Dopravního podniku hl. m. Prahy, a. s. 

   S pozdravem

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Oprava chdníků v ulici Na Truhlářce (Milena Kloubská 14.06.2018 17:54) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, je v dohledném plánu oprava chodníku v ulici Na Truhlářce od přemostění Valčíkova dolů z kopce? Chodníky jsou na mnoha místech propadlé, záplatované. Ptám se proto, že plánuji celkovou rekonstrukci plotu, vjezdy do garáže jsou moc vysoké, špatně se zajíždí, a velmi by nám pomohlo, kdybychom věděli před rekonstrukcí plotů jestli se chodníky nebudou snižovat. Děkuji za odpověď.
 • Otázka: Parkování před obecním domem , kdy vedle je parkoviště, vždy nezaplněné? (AK 15.06.2018 4:41) – Bydlení
  Sdílet
  Dosud jste zde nereagovali můj na dotaz , který zde zopakuji :Před Taussigova 1172 parkují auta. Sice to není chodník, ale účelová komunikace, na kterou je zákaz vjezdu, kromě dopravní obslužnosti. O pár metrů dál je VŽDY nezaplněné parkoviště. Máme za bezohledné, aby se zbytečně parkovalo mimo parkoviště. A Vy ? Děkuji.