Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla devět a dva
 
 

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Navýšení počtu parkovacích míst na sídlišti Bohnice (Kadeřábek 16.05.2019 23:21) – Doprava
  Sdílet
  Zdravím, plánuje se v dohledné době rozšíření počtu parkovacích míst na sídlišti Bohnice, konkrétně v oblasti ulic Feřtekova a Řešovská?
  Již někdy předloni se o tom psalo v radnicí vydávaném časopisu a zatím se stále nic neděje. Naopak díky neustálým omezením například z důvodu stavby domu pro seniory či rekonstrukce teplovodu se v této oblasti parkuje stále hůře a naše "hrdinná" městská policie pak v noci rozdává pokuty chudákům, kteří již nemají jak zaparkovat...
  • Odpověď: (17.05.2019 12:54)
   Vážený pane Kadeřábku,

   Na akci „Vybudování parkovacích stání v ulicích Eledrova, Hanouškova a Řešovská, Bohnice“ – Praha 8 Bohnice, bylo požádáno o vydání územního rozhodnutí. Řízení bylo přerušeno z důvodu požadavku Odboru územního rozvoje a výstavby o doplnění projektové dokumentace. V tuto chvíli Vám bohužel nemůžeme podat bližší informace. 

   S pozdravem

   Oddělení silničního správního úřadu
   Odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Vozidla čsticí ulice a Zákaz vjezdu (jednosměrka) (Landa 15.05.2019 22:33) – Doprava
  Sdílet
  Proč prosím vozidla čistící ulice nedodržují jednosměrky a vjíždí opakovaně do ulic z protisměru, konkrétně ulice Peckova?
  • Odpověď: (16.05.2019 12:45)
   Vážený pane Lando,

   naše úklidová vozidla uklízí pouze chodníky, nicméně naši pracovníci byli poučeni o nutnosti dodržovat pravidla silničního provozu. Pokud jde o vozidla uklízející vozovku, pravděpodobně se jedná o úklidovou činnost Technické správy komunikací hl.m. Prahy.

   S pozdravem

   pověřen vedením oddělení okamžitého úklidu
   odbor životního prostředí (OŽP) 
 • Otázka: odpovednost uradu za vydavana rozhodnuti (ing.kvasnicova 13.05.2019 8:44) – Ostatní
  Sdílet
  Vazeny pane starosto,

  na zaklade interpelaci jsem upozornila na nezakonne rozhodnuti, v mem pripade to bylo 15 let soudniho sporu, kdy 3x musel nezakonne rozhodnuti Obvodniho soudu Prahy 8 a Mestskeho soudu v Praze zrusit nejvyssi soud nez rozhodl, ze jsem jedinym opravnenym uzivatelem bytu v Praze 8, chotovicka 1748. V navaznosti na toto rozhodnuti jsem se obratila na Urad MC Prahy 8, ze doslo take k nezakonnemu prevodu bytu v ramci privatizace na jineho nez opravneneho uzivatele, tedy odpurce s tim, ze privatizovane byty byly prevedeny pod druzstvo dle zakona jen pro opravnene uzivatele s pravem tyto byty posleze odkoupit. Prestoze jsem zadala urad o odkoupeni bytu, tento mi nevyhovel, a byt prevedl pod druzstvo, resp. odpurce, coz jak uvedl na verejnem zastupitestvu urovnal slovy - sorry jako...

  Z tohoto duvodu odkazuji na vyjadreni ministra prace a socialnich veci/CSSD, ktery uvedl v novinach, ze ministerstvo spravedlnosti nekona a nezakonne rozhodnuti o exekucich soud nezrusil, proto narovna spory vznikle nezakonnymi exekucemi jako neplatne a nebude dale penize CSSZ prevadet exekutorum. Doufam, ze to poslouzi nejen pri rozhodovani pri volbach, ale i pro podporu hnuti proti korupci/pro dodrzovani zakonu.

  PS. pro Vasi informaci, spory probihaji tak, ze rozhodne soud I. stupne, na odvolani rozhodne soud II.stupne, nasledne je podavane dovolani k nejvyssimu soudu, ktere zrusi nezakonne rozhodnuti I. s II. stupne, a soudy rozhoduji dale tak, ze rozhodnuti soud I. stupne, na odvolani soud II. stupne a nasledne se podava dovolani, kdy soud nejvyssi zrusi nezakonne rozhodnuti soudu I. a II. stupne, atd, atp. pro Vasi informaci, v mem pripade to trvalo 15 let,nez soud rozhodl, ze uzivaci pravo u sluzebniho bytu nevznika, ze vznika manzelce u bytu prevedeneho pod urad ze zakona, ze uzivaci pravo nelze vydrzet, a ze nelze podvod legalizovat pro nasledujici podvod, tj. prodej privatizovaneho bytu jinemu nez opravnenemu uzivateli, a nastupuje absolutni ci relativni neplatnost kupni smlouvy z duvodu nepodani navrhu na zakaz prevodu bytu od advokata...
  • Odpověď: (15.05.2019 15:34)
   Vážená paní Kvasnicová,

   úvodem mé odpovědi bych rád uvedl, že s touto záležitostí jsem zevrubně seznámen a osobně mě velice mrzí a překvapuje délka soudního sporu. Nicméně bych také rád uvedl a zejména zdůraznil, že naše městská část není a nebyla žádnou ze stran sporu, který je Vámi popisován, a nebyly, resp. nemohly jí být tudíž uloženy jakékoliv sankce či „trest“ z něj plynoucí. Máte-li ovšem pocit, že Vás MČ Praha 8 jakýmkoliv způsobem poškodila, tak se prosím obraťte na soud, který o tomto rozhodne.

   S pozdravem

   vedoucí odboru správy majetku (OSM)
 • Otázka: devastovaná vozovka v Zenklově, Světově ul. (Ivan Koruna 15.05.2019 8:41) – Ostatní
  Sdílet
  Vozovka kolem divadla Pod Palmovkou a v ústí Světovy ulice je více než dva a půl roku (!) v katastrofálním stavu. Jaká je pravděpodobnost, že se vrátí do původního (sjízdného) stavu?
  • Odpověď: (15.05.2019 13:13)
   Vážený pane Koruno,

   na komunikaci Zenklova, v úseku od nám. dr. V. Holého po Palmovku, probíhá obnova vodovodního řadu. Akce je rozdělena na několik, po sobě následujících, etap. Finální povrch bude zhotoven až po skončení celé akce, což je dle nám dostupných informací na podzim tohoto roku. Bližší informace Vám může poskytnout správce této komunikace, jímž je TSK hl. m. Prahy, který si bude od zhotovitele po skončení prací přebírat komunikaci zpět do své správy a současně si stanovuje podmínky převzetí.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Stav viteznych projektu z Particioativniho rozpoctu 2018 (Madle Hana 01.05.2019 11:14) – Ostatní
  Sdílet
  Dobry den,

  S odvolanim na clanek ohl.prubezneho dotahovani viteznych projektu z Participativniho rozpoctu, prosim o aktualni stav. Resp. v jake fazi je dokonceni kazdy vitezny projekt.
  Dale, prosim o zjisteni informace. Pred rozpustenim skupiny koordinujici vyse uvedenou akci, byl koordinatorkou posilan podnet na TSK ohl. spatneho stavu velke zdi v ul. Frantiska Kadle (taktez v ramci projektu). Bohuzel zpetna vazba nedorazila. V pripade potreby e-mail najdu. Prosim o soucinnost.
  Dekuji
  Madle
  • Odpověď: (15.05.2019 9:06)
   Vážená paní Madle,
    
   děkujeme za váš dotaz. V současné době platí stav projektů, který je uveřejněn na webu MČ Praha 8. Vítězné projekty z roku 2018 prozatím nejsou realizovány. V letošním roce nebude participativní rozpočet Moje Osmička vyhlašován, a to právě z důvodu nutnosti čerpání finančních prostředků na vítězné projekty z let 2017 a 2018.

   S dotazem na stav a opravu zdi v ul. Františka Kadlece se připomeneme na TSK a.s., o dalším postupu Vás budeme dále informovat.

   S pozdravem

   Ing. Lenka Černínová
   oddělení architekta městské části a strategického rozvoje
   odbor kancelář starosty (OKS)
 • Otázka: Názvy ulic Prahy 8 (Katka 14.05.2019 11:11) – Kultura
  Sdílet
  Dobrý den,
  chci moc poděkovat za nápad a realizaci projektu "Ulicemi osmičky". Skvělé! Také bych chtěla poděkovat paní Tomíškové za zpracování dvoustrany "Ulice naší městské části" v aktuálním vydání Osmičky - velmi zajímavé a poučné. V souvislosti s tím bych se chtěla zeptat, zda existuje nebo je v plánu publikace o Kobylisích. Viděla jsem krásné knihy od Jana Jungmanna (Libeň, Smíchov, Holešovice-Bubny), ale Kobylisy či Ďáblice jsem nikde nesehnala. Vzhledem k příspěvku paní Tomíškové soudím, že by zajímavých textů a fotografií do takové knihy bylo jistě dosti...
  A ještě dotaz k pasáži o archeologických nálezech, dokládajících existenci Kobylis - mají Kobylisy vlastní muzeum?
  Děkuji a přeji mnoho dalších úspěšných projektů.
  • Odpověď: (14.05.2019 14:48)
   Dobrý den,

   Děkujeme za Váš zájem i ocenění.
   V seriálu Ulicemi osmičky samozřejmě budeme pokračovat a pochopitelně nevynecháme žádnou z čtvrtí Prahy 8.
   Co se týče Ďáblic, brzy vyjde publikace o sídlišti - https://www.startovac.cz/projekty/sidliste-dablice-architektura-pro-lidi/.
   O Kobylisích jako celku bychom také rádi vydali publikaci, uvidíme, zda v budoucnu získáme potřebné prostředky. 

   S přáním klidných jarních dnů

   radní městské části Praha 8
 • Otázka: Parkování na Praze 8 (Jaroslav Jendomě 14.05.2019 13:03) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  na tomto místě bych chtěl nezvykle poděkovat městské části za způsob řešení parkování ve městě a odbavování dotazů zde na internetu. Mnozí naši spoluobčané si neuvědomují, že vlastnictví vozidla je jejich právo, nikoli povinnost. Pokud si pořídí vozidlo, aniž by domysleli, kam ho umístí, je to větší míry jejich problém. Je to věc, a podobně, jako když si koupíte pohovku, není problém města, že se Vám do obýváku nevejde. Veřejný prostor je nás všech a je právem města část z něj vyčlenit pro parkování vašeho vozidla, nikoli povinností. (Jarda, vozidlo mám, parkuji ho v garáži, za kterou platím peníze a přijde mi to normální)
  • Odpověď: (14.05.2019 14:37)
   Dobrý den,

   velmi Vám děkujeme.

   S pozdravem

   pověřený vedením oddělení zón placeného státní
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Chodník podruhé (Nová 03.05.2019 12:16) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, prosím o odpověď na můj dotaz ze dne 2.5.2019. Je uveřejněn pouze dotaz bez odpovědi.
  Současně položím druhý dotaz týkající se nově umístěného dopravního značení. V době, kdy se stále řeší nedostatek parkovacích míst, mi přijde jako výsměch ze strany MČ, že nechá/dovolí umístit zákaz zastavení ve velmi frekventované ulici, shodou okolností právě naproti bytovému domu v Primátorské ulici, kterého se týkal můj první dotaz. Stále věřím, že se jedná o omyl nebo skrytou kameru, abyste zjistili, co občené, které zastupujete a jistě hájíte jejich zájmy, vydrží. Prosím, neodkazujte na TSK apod., vy jste naši zástupci, chceme řešení od vás. Jako jedné z mála se mi chce věřit, že umístění značek projednáte.
  Nová
  • Odpověď: (14.05.2019 12:32)
   Vážená paní Nová,

   nové dopravní značení v ulici Primátorská bylo vyznačeno z důvodu dopravního připojení podzemního parkingu novostavby bytového domu, schváleného dle řádně předložené projektové dokumentace naším odborem dopravy na základě souhlasného vyjádření příslušného orgánu Policie ČR a správce komunikace TSK hl. m. Prahy a.s..
   Vzhledem k tomu, že objekt z jiné strany nepřiléhá ke komunikaci, nebylo možné připojení novostavby řešit jiným způsobem.

   S pozdravem

   Martina Klimentová
   oddělení dopravního rozvoje
   odbor dopravy (OD)
   e-mail: martina.klimentova@praha8.cz
 • Otázka: dopravní značení Primátorská (Veronika Vážná 10.05.2019 9:12) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, reaguji na Vaši odpověď na dotaz paní Suchomelové ohledně zákazu zastavení v ulici Primátorská. Opravdu si stojíte za tím, že připojení novostavby nebylo možné řešit jiným způsobem? Stačilo o pár centimetrů snížit obrubník, který se stejně dělal kvůli nájezdu nový, a auta by z garáží pohodlně vyjela. Nehledě na to, že dle mého názoru jeden pruh na vytočení a vyjetí z garáže úplně stačí. Při dnešní dost tragické situaci s parkováním snad nemyslíte vážně argumentaci, že to bylo schválené odborem dopravy. Kdyby kdokoliv z odboru dopravy zkusil přemýšlet, třeba by se možnost parkování alespoň nezhoršovala, když už se ji žádným způsobem nesnažíte zlepšit. V.V.
  • Odpověď: (14.05.2019 11:08)
   Vážená paní Vážná,

   připojení novostavby v ulici Primátorská nebylo možné řešit jiným způsobem, dostatečný prostor pro vjezd a výjezd do/z podzemních
   hromadných garáží byl realizován na základě prověření rozhledových poměrů a vlečných křivek, souhlasného vyjádření příslušného orgánu 
   Policie ČR a v souladu s platnou legislativou. 

   S pozdravem

   oddělení dopravního rozvoje
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Lanovka - Troja - Dejvice (Tereza Lukáčová 13.05.2019 14:16) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  prosím o informaci v jaké fázi projednávání či přípravy je projekt lanové dráhy spojující Troju a Dejvice.
  Děkuji.
  • Odpověď: (14.05.2019 10:53)

   Dobrý den,

   jde o projekt hlavního města, tedy byla nám představena pouze studie, více informací do dnešního dne nemám. Doporučuji se obrátit na dopravní komisi hl. m. Prahy.

   S pozdravem

   místostarosta městské části Praha 8