Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla osm a tři
 
 

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Sběrný dvůr (Mlejnková 24.10.2019 13:59) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den. Mám dotaz k otevírací době sběrný dvůr v Ďáblicích. Především jsem ráda, že tuto možnost máme a čas od času jí využíváme. Na vašich stránkách viz. příloha je uvedeno, že je otevřeno do 18h. Včera když jsme tam přijeli v 17,50h a měli pouze 3 pytle s trávou nás už nevpustil pán na vrátnici dovnitř. Což nás rozhodně nepotěšilo. Nikde ani na stránkách Ipodecu jsem nenašla toto omezení. Škoda. Ušetřili bychom si cestu. Je možné toto doplnit, aby i další kdo tam jede nejel zbytečně. Moje pracovní doba bohužel neumožňuje vydat se tam dříve.Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (12.11.2019 13:36)
   Vážená paní Mlejnková,

   omlouváme se za vzniklé obtíže a děkujeme za upozornění. Zajistíme doplnění potřebných informací na web ÚMČ Praha 8. Sběrný dvůr Ďáblická provozuje společnost FCC Česká republika s.r.o. a ta má na rozdíl od společnosti IPODEC - ČISTÉ MĚSTO a.s. u provozní doby sběrného dvora nově uvedeno, že odpad lze odevzdat nejpozději 15 minut před jejím koncem z důvodu vykládky odpadu a administrativy s tím spojené.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Cedule (Soukupová Kamila 23.10.2019 22:19) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, v příloze zasílám fotografii cedule, která byla použita u nejmenované vodní plochy. Myslím, že by bylo velmi vhodné podobnou umístit k rybníčku u ZŠ Burešova. Je to velmi navštěvované místo právě dětmi a měla by i vzdělávací funkci. Bylo by možné podobnou ceduli k tomuto rybníčku umístit?

  Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (12.11.2019 13:28)
   Dobrý den,
    
   máme v plánu u jezírka umístit 2 infopanely. Infopanely by měly mít vzdělávací funkci (informace o místní flóře a fauně) a měly by také upravovat chování v okolí jezírka. 
    
   S pozdravem

   Oddělení správy městské zeleně
   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: zábor parkovacích míst (Eva Šulcová 06.11.2019 8:15) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  má otázka (stížnost) se týká stavby domova pro seniory v ulici Řešovská (Bohnice). Bydlím přímo vedle výše zmíněné stavby (Řešovská 493/14, Bohnice), to že máme velmi ztížený pohyb kolem domu /bohužel mě nenapadlo pořídit foto/, hluk a nepořádek určitě ke stavbě patří, co mě však znepokojuje je parkování. Už tak špatné parkování na sídlišti ještě zhoršují auta dělníků a jiných pracovníků stavby, kteří parkují přímo před naším domem, čemuž se dá asi těžko zabránit. Můj dotaz se ale týká nového záboru dalších cca 15 parkovacích míst. Od včerejška je po celé délce podélného parkování zábor a nemožnost parkování. Zábor je opatřen značkami a časovým údajem od kolika do kolika se nesmí v místě parkovat a mezi jednotlivými značkami je natažena páska. Přesto, že časově bylo již mimo inkriminovaný časový úsek, páska tam byla celou noc a bylo tím pádem znemožněno parkování. Rezidenti přijíždějící z práce nemají šanci na zaparkování. Má otázka tedy zní: Je tento zábor oficiální? Se souhlasem městské části? Na jak dlouho je zábor povolen? A spíš řečnická otázka: Rezidenti mají smůlu a musí snášet zvýšený hluk, nepořádek, ztížené podmínky a auta si mají nosit v kapse domů?
  • Odpověď: (11.11.2019 15:32)
   Vážená paní Šulcová,

   v rámci stavby Domova pro seniory je vyparkovaná část komunikace Řešovská a to již od roku 2018, pořád ve stejném rozsahu. Jednorázově nyní došlo k demontáži jeřábu a z tohoto důvodu byla zabraná část komunikace zvětšena, jinak by nebyl dostatek prostoru pro realizaci. Uvedená páska byla umístěna přes noc z důvodu, aby v brzkých ranních hodinách, kdy mělo k demontáži dojít, byla všechna vozidla vyparkovaná. Jednalo se o záležitost na jeden den. Nyní je vše navráceno do původního stavu a vyparkovaná pouze ta část komunikace, která byla povolena odborem dopravy do konce roku 2019. 

   Po demontáži jeřábu dojde nyní i k úbytku počtu nákladních automobilů, čímž se sníží i intenzita hluku. Měření únosné hranice hluku je v kompetenci Hygienické stanice.

   Před Vaším domem nyní ještě probíhá pokládka kabelů PRE, průchod pro pěší je omezen, nikoliv znemožněn. Podél uzavřeného chodníku je veden v zeleni koridor pro pěší tak, jak bylo povoleno odborem dopravy. 
   Bohužel, každá stavba s sebou nese určitá omezení, která se však snažíme co nejvíce minimalizovat.

   S pozdravem

   Kaplanová Lenka
   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: školení první pomoci (Jarka K. 01.11.2019 4:58) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, v minulosti byly Měskou částí Praha 8 organizovány velmi zajímavé a přínosné kurzy první pomoci pro veřejnost, které zajišťovala firma Zdravotníci.cz. Chtěla bych se zeptat, zda se v příštím roce připravuje jejich pokračování, příp. zda bude kdysi avizovaný kurz resuscitace s AED.
  Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (11.11.2019 15:05)
   Vážená paní Jarko,

   souhlasím s Vámi, že kurzy první pomoci jsou velice zajímavé a přínosné. Na to zda kurzy budou pokračovat také v příštím roce, Vám vzhledem k finanční situaci městské části momentálně odpovědět neumím, každopádně je naší snahou zajistit financování z jiných dostupných zdrojů (granty, dotace) a v jejich realizaci pokračovat. Pokud se podaří, budeme včas informovat prostřednictvím časopisu Osmička, webových stránek a Facebooku.

   Aktuálně se můžete zúčastnit zdravotnických seminářů- Novinky při poskytování první pomoci, které opět vede profesionální záchranář (Zdravotníci s.r.o)
   25. listopadu v 10:30 CAP Mazurská, je nutné se telefonicky objednat na tel. 283 024 118
   25.listopadu ve 13:30 CAP Burešova, v přednáškovém sále CAP, tel. 283 881 848
   Jak už bylo výše napsáno, maximálně se snažíme vykrýt současný nedostatek finančních prostředků z externích zdrojů, příkladem jsou právě uvedené dva semináře, které se konají díky získané dotaci Obec přátelská seniorům.

   S pozdravem

   pověřená vedením odboru zdravotnictví a sociálních služeb
 • Otázka: Akce Centra aktivizačních programů pro seniory OÚSS – Burešova (Helena Trinkewitzová 05.11.2019 13:47) – Sociální problematika
  Sdílet
  Ráda bych věděla, jak získat bližší informace o výše uvedených akcích, když ani na jednom z uvedených mailů (ilona.kostalova@sospraha8.cz a ap@sospraha8.cz) nikdo nereaguje a telefony nezvedají. Na webu je pouze program v .pdf, ale informaci o tom, zda je třeba na některou akci potřeba se přihlásit, nikde neseženete - https://www.praha8.cz/akce-cap-pro-seniory-buresova-program-3.html. Děkuji
  • Odpověď: (11.11.2019 15:01)
   Vážená paní Trinkewitzová,

   informaci od Vás jsem předala kolegyním z Centra aktivizačních programů, ty se s Vámi spojí a domluvíte se na dalším postupu.

   Informace o programech CAP je možné získat na těchto kontaktech:
   CAP Mazurská- Ilona Košťálová, tel.: 283 024 118, e-mail: Ilona.Kostalova@sospraha8.cz, cap@sospraha8.cz
   CAP Burešova- Petra Limanovská, tel.: 283 881 848, mob. 777 300 113, e-mail: petra.limanovska@sospraha8.cz, cap@sospraha8.cz
   Vedoucí center aktivizačních programů: Daniela Stoklasová, tel.: 283 842 214, e-mail: daniela.stoklasova@sospraha8.cz

   S pozdravem

   pověřená vedením odboru zdravotnictví a sociálních služeb
 • Otázka: Vánoční stromeček Ládví (LInda Lišková 06.11.2019 22:18) – Kultura
  Sdílet
  Dobrý den,

  chtěla jsem se zeptat, zda i letos a kdy bude rozsvícen vánoční stromeček na Ládví?
 • Otázka: Stavební plán panelového bytu (Petr Žampach 04.11.2019 12:50) – Bydlení
  Sdílet
  Dobrý den,

  rád bych získal stavební plán/půdorys s kótami bytu v panelovém bytě v Balabánově ulici 1086/6.
  Děkuji za pomoc a zprávu
  S pozdravem
  Petr Žampach
 • Otázka: Ohňostroj 1. 11. (Fakt hodně unavená matka 02.11.2019 8:56) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobré ráno,

  chtěla bych se zeptat, co měla znamenat ta noční ohňostrojová produkce na plácku u metra Ládví?
  Všude se mluví o jednom z nejkrásnějších a nejklidnějších sídlišť v Praze a já jsem opravdu ráda, že na něm mohu žít. A proto NECHCI poslouchat 1. listopadu v noci kanonádu a čichat smrad kouře od ohňostroje, který by s přehledem mohl konkurovat novoročnímu. Vždyť to trvalo asi 8 minut!!! Myslela jsem, že jsou ohňostroje zakázané...
  Prý se jednalo o nějaký indiánský svátek světel. Opravdu by mne zajímalo, co by na tu "nádheru" řekly indiánské kmeny. Ať to jdou organizátoři pořádat k nim, jistě to ocení. Pokud se nepletu, konalo se něco takového i vloni touto dobou. Myslím si, že ohňostroj na Silvestra a Nový rok opravdu stačí. Pochopím, když si někdo na oslavu nějakého výročí odpálí pár rachejtlí, ale tohle bylo už opravdu moc. Neprospívá to ani životnímu prostředí, ani nám - obyvatelům. Víte, jaká je to radost, když Vám konečně usne dítě, a Vy můžete jít spát také?? Já bych to třeba včera po dvaadvacáté byla bývala věděla...
  Jako jinak spokojená obyvatelka sídliště bych byla ráda, kdyby zde byly podobné produkce v budoucích letech zakázány. A věřím, že nejsem jediná...
  Děkuji a přeji již ničím nerušený víkend.
  Kateřina
  • Odpověď: (05.11.2019 15:29)
   Vážená paní Kateřino,

   dne 1.11.2019 byla přijata celkem 4 oznámení na ohňostroj a petardy u metra Ládví v časovém rozmezí od 22:23 do 22:27 hodin.
   Hlídka OŘ MP Praha 8 na místě prověřila situaci a od organizátora bylo zjištěno, že se jedná o „Indický festival světel“ jehož součástí je závěrečný ohňostroj, který mají údajně povolený. Hlídka po prověření všech okolností na místě sepsala „Oznámení o přestupku“, které bude předáno příslušnému správnímu orgánu. Ohňostroj byl nahlášen na úřad, ale prováděl se v čase, který porušuje vyhlášku. V komunikaci s radnicí mělo jít o malý ohňostroj, což vzhledem k zdokumentování celé akce v současné době řešíme.

   S pozdravem

   místostarosta městské části Praha 8
 • Otázka: Most přes zastavku Krakov (Alexandr 02.11.2019 17:10) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den, rád bych se zeptal, komu patři most přes cestu na zastávce Krakov? Je cely počmáraný od graffiti... díky!
  • Odpověď: (05.11.2019 15:24)
   Dobrý den,

   Spojovací lávka mezi Obchodním centrem KRAKOV a objektem ve vlastnictví DDK Real s.r.o. IČO: 27108732 (dříve ve vlastnictví České republiky, s právem hospodaření s majetkem státu pro Českou poštu, s.p., Politických vězňů 909/4, 11000 Praha - Nové Město) je podle mých informací  ve vlastnictví obou subjektů (vlastníka OC Krakov i DDK Real s.r.o.). Vzhledem k tomu, že se Česká pošta, s.p., v době rekonstrukce obchodního centra nemohla finančně podílet na opravě této lávky, hradil její opravu vlastník OC Krakov.

   S pozdravem

   Pověřená vedením Obchodního oddělení
   odbor správy majetku (OSM)
 • Otázka: Zpřístupnění Negrelliho viaduktu před uvedením železniční dopravy do provozu (Jan Rýdl 03.11.2019 9:56) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,
  bude Negrelliho viadukt po dokončení rekonstrukce před zahájením železniční dopravy zpřístupněn na nějakou dobu veřejnosti?
  Děkuji za odpověď a zdravím
  Jan Rýdl
  • Odpověď: (05.11.2019 15:20)
   Vážený pane Rýdle,

   dokončené části Negrelliho viaduktu byly veřejnosti zpřístupněny dne 29. září letošního roku investorem stavby, SŽDC, před navezením štěrkového lože a pokládkou kolejových roštů. Vzhledem k tomu, že v rámci těchto dokončujících prací na železničním svršku již nelze zajistit bezpečnost laické veřejnosti při vstupu do stavby, nepočítá zhotovitel díla s žádným jiným zpřístupněním do zahájení vlakového provozu v červnu 2020. Bohužel, bezpečnostní a technologické procesy toto již neumožňují.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)