Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla osm a šest
 
 

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: úklid - Odra (J.Kyslíková 14.09.2018 11:21) – Životní prostředí
  Sdílet
  Reaguji tímto na vaši odpověď paní Gebauerové, ohledně úklidu plochy objektu Odra. Zametací stroj uklidí jen malou část. Nejvíce je znečištěna oblast mezi schodištěm, je to opravdu o zdraví. Tohle už nestačí řešit úklidovou službou. Zametením peří se nic nevyřeší, možná jen na pohled. To by bylo třeba řešit ve spolupráci s hygienickou stanicí.
  • Odpověď: (18.09.2018 7:38)
   Vážená paní Kyslíková,
    
   již několikráte jsme se vyjadřovali k této problematice, a to nejen ohledně pravidelných úklidu pracovníky oddělení okamžitého úklidu a čištění zametacím strojem, který zmiňujete. Taktéž řešíme tento problém z hlediska dlouhodobého, a to včetně možnosti řešení odchytu holubů. Zároveň je zde plánována rekonstrukce objektu, včetně i Vámi zmiňovaného schodiště. Tato rekonstrukce by se taktéž měla promítnout do snížení populace holubů sídlících v tomto objektu.
    
   S pozdravem

   oddělení plošné správy území
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Tramvajova doprava Okrouhlicka (Sona Trnikova 13.09.2018 11:00) – Doprava
  Sdílet
  Dobry den. Po zruseni nahradni tramvaje c. 30 mezi Bulovkou a Kobylisy, ktera byla vzdy nizkopodlazna, je dnesni situace v tomhle ohledu tristni - spoje c. 3, 10, 24 maji nizkopodlaznych jenom 10-30% souprav. Kdo konkretne muze tuto situaci zmenit? Proc tahle trasa neni nizkopodlazna na 95%, jako napr. tramvaj c. 17? Prosim o napravu situace. Dekuji.
 • Otázka: drogově závislí v areálu MŠ (Tereza Parmová 13.09.2018 14:05) – Sociální problematika
  Sdílet
  Dobrý den,

  reaguji na odpověď p. Straky ze 3.5.2018, který se vyjadřoval k problematice drogově závislých v oblasti Nemocnice na Bulovce. Chci se proto zeptat, v jaké fázi jsou jednání týkající se zřízení daších výdejních míst centra Drop In v rámci Prahy?

  Tíživá situace s drogově závislými osobami, které se srocují či pohybují v okolí Bulovky, samozřejmě trvá.

  Na třídních schůzkách MŠ jsme byli informováni o časté přítomnosti těchto osob na zahradách školek a o nálezech použitých injekčních stříkaček v areálu MŠ (mj. na pískovišti), což se nám rodičům zdá značně alarmující.

  Děkuji předem za odpověď a přeji pěkný den.

  Tereza Parmová
  • Odpověď: (17.09.2018 10:04)
   Vážená paní Parmová,

   zřízení dalšího centra metadonové substituce I. kat. řeší Magistrát hl. m. Prahy. Poslední informace od protidrogové koordinátorky, kterou jsme obdrželi, nebyla pro Prahu 8 příliš příznivá. Stále se nepodařilo najít vhodný prostor pro další centrum metadonové substituce I. kategorie. 

   S pozdravem

   pověřený vedením oddělení bezpečnosti a krizového řízení
   odbor kancelář starosty (OKS)
 • Otázka: náměstí u Krakova (Knoppová 04.09.2018 20:14) – Životní prostředí
  Sdílet
  doporučuji časté obchůzky policie, ještě nedošlo k otevření a na kopečkách už jsou hromádky psích extrementů zejménana od velkých psů, to to tam brzo bude teda vypadat,vybrali by slušné pokuty
 • Otázka: Mesticikova (Dagmar 16.09.2018 18:47) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,

  nové kontejnery na tříděny odpad v ul. Na Rokytce chvalim, pochybuji ale ze maji místní plne sklepy plechovek, 3 ze 4 kontejnetu jsou na ne, viz foto! Proc jsou kontejnery tak moc v
  silnici? dockame se konecne i nadob na bioodpad?
  • Odpověď: (17.09.2018 8:41)
   Vážená paní Mesticikova,

   děkujeme za Váš podnět i fotografii.

   Kontejnery s označenými vhozy jsou zatím jen pracovní verze. Tento stav se před kolaudací změní.  Na místě budou nádoby na plast, papír, nápojové kartóny, sklo čiré a barevné.

   Umístění separace ve vozovce je podle schváleného stavebního projektu a odpovídá bezpečnému provozu na pozemních komunikacích. Na místě vznikne nový přechod pro chodce a díky vytvořenému zálivu se tak zpomalí rychlost projíždějících vozidel a zvýší se tak bezpečnost při přecházení ulice chodci.

   Věříme, že se Vám konečný výsledek separačního stání bude líbit.

   S pozdravem

   Jiří Jansa
   oddělení rozvoje
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: kontejner na použitý olej (Martina Šumšalová 13.09.2018 9:50) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, bylo by možné do naší městské části, nejlépe do Bohnic umístit kontejner na použitý olej? Nyní využívám ten na Praze 2, ale byla bych ráda kdyby u nás byl také. Díky
  • Odpověď: (17.09.2018 7:58)
   Vážená paní Šumšalová,

   za odpady od občanů zodpovídá Magistrát hl. m. Prahy, níže přeposílám jeho vyjádření.

   S pozdravem

   Jiří Jansa
   oddělení rozvoje
   odbor životního prostředí (OŽP)


   Co se týká sběru potravinových olejů a tuků, tak občané mohou využívat sběrné dvory hl. m. Prahy. Připravujeme také sběr potravinových olejů v rámci služby mobilního svozu nebezpečných odpadů, který bude fungovat od února roku 2019. Dále máme informace, že Ministerstvo životního prostředí bude měnit vyhlášku ke sběru potravinových olejů; podle ní, samozřejmě, nastavíme systém. Zatím ale kontejnery na oleje do ulic dávat nebudeme.
 • Otázka: Spěchá -nový park Krakov (Alice 11.09.2018 19:20) – Životní prostředí
  Sdílet
  dobrý den, blíží se nám předání nového hezkého parku u KD Krakov. Dnes byly osazeny bílé koule proti vjezdu aut a všimli jsme si, že není zamezen vjezd přímo na chodník pod okna domu Olštýnská 733/3, takže se obáváme, že v období plesů a i jindy tam budou parkovat a smrdět auta vč. těch, co půjdou do knihovny už vloni jsme museli občas volat MP.Nešly by tam koule dodat nebo dát značku zákaz vjezdu.Moc děkujeme
  • Odpověď: (13.09.2018 7:49)
   Vážená paní Alice,

   děkujeme za Váš podnět. O této potenciálně problematické situaci víme a chceme ji řešit. Aktuálně se kloníme k variantě zákazu vjezdu, a to z důvodu nutného vjezdu ke KD Krakov a zásobování.

   S pozdravem

   člen zastupitelstva, předseda Komise pro životní prostředí
 • Otázka: Odra - úklid (Alena Gebauerová 04.09.2018 13:21) – Životní prostředí
  Sdílet
  Je to už dlouho, co jste mi tu odpověděli že bude úklid zajištěn, nestalo se vůbec nic, je už proti zdraví použít schodů u nadchodu ze zastávky směr Bohnice, děkuji
  • Odpověď: (13.09.2018 7:45)
   Vážená paní Gebauerová, 
    
   úklid plochy objektu Odra proběhl. Plocha byla uklizena zametacím strojem, který bude probíhat v pravidelném dvoutýdenním intervalu. Oddělení okamžitého úklidu provedlo i úklid ploch v okolí včetně schodiště, přestože se jedná o soukromý objekt, a tento úklid bude probíhat opakovaně.

   Bohužel vzhledem k tomu, že zde holubi v hojném počtu sídlí, je značné znečištění trusem v brzké době zpět.

   Současně řešíme možnost jejich odchytu, který je jedinou variantou řešení problému, neboť i přesto, že majitel zajistil objekt bodci, holubi jsou vůči tomuto opatření imunní. Varianta odchytu má však viditelné výsledky až v několikaletém horizontu. 

   S pozdravem

   oddělení plošné správy území
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Stavební práce U Větrolamu, Dolní Chabry - doplnění (Zdena Šušáková 12.09.2018 13:25) – Ostatní
  Sdílet
  Vážený pane Kryštofe,

  nemohu souhlasit s Vaší odpovědí na mou otázku ze dne 12.9.2018.
  V souladu s platnou legislativou je stavebník povinen označit staveniště štítkem "Stavba povolena", kde si každý občan může přečíst informace, o které Vás žádám. Svůj dotaz jsem Vám poslala proto, že tento povinný štítek na staveništi v rozporu se zákonem chybí. Jinak bych si ho přečetla a nechtěla tuto informaci po Vás.
  Proto prosím ještě jednou o sdělení, kdy a kým byla stavba povolena příp. zda vůbec. Z výše uvedeného vyplývá, že jde o informaci pro veřejnost a není žádný právní důvod, abyste mi ji neposkytl. Předem děkuji, s pozdravem Ing.Z.Šušáková

  • Odpověď: (12.09.2018 14:50)
   Vážená paní Šušáková,

   zřejmě došlo k nedorozumění, neboť běžně přes aplikaci webové stránky MČ Zeptejte se neodpovídá Stavební úřad P8 na konkrétní informace.

   Pro bližší informace je občany využívána komunikace v souladu se správním řádem přímo s příslušným odborem ÚMČ Praha 8, v tomto případě Odborem územního rozvoje a výstavby (Stavební úřad P8). Pro použití na webu (tzn. anonymní tazatelé a čtenáři) poskytujeme jen omezený rozsah informací. 

   V případě Vašeho dotazu Vám tedy doporučuji postupovat příště podáním dotazu/podnětu přes podatelnu ÚMČ Praha 8 (elektronicky nebo písemně).

   K věci samotné sděluji, že stavby přípojek dle Stavebního zákona nevyžadují stavební povolení, stačí jejich umístění a tuto informaci jste obdržela. 

   Vámi dotazovaný pozemek par. č. 1235/3 v k.ú. DCH je součástí stavebního povolení ve věci komunikace vydaného dne 16. října 2015 speciálním stavebním úřadem.

   S pozdravem 

   vedoucí odboru územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
 • Otázka: nápad (Jana Němcová 29.08.2018 12:59) – Ostatní
  Sdílet
  Jako pravidelný odběratel NOVINEK Z MČ PRAHA 8 pročítám i otázky občanů a odpovědi z úřadu MČ P8. Prakticky v každé odpovědi je odkaz, že dotazovanou problematiku nezajišťuje ÚMČ P8, ale jiná společnost a ať si ji tazatel kontaktuje. To by byl pro ÚMČ P8 opravdu takový problém, kdyby pracovník dotazovaného odboru sám dotazoval jinou firmu a zjistil potřebné informace a ty zadal do odpovědi. Tuto odpověď totiž čte více lidí. Zároveň je zarážející, že to, co trápí občany, netrápí úřad - vůbec se nezajímá o to, zda dotazovaná problematika bude řešena (ať je to zvýšená frekvence letecké dopravy nad Prahou 8 či oprava bočních silnic po ročním devastování při objíždění opravované Zenklovy ulice, ...). Nepřemýšlí ÚMČ P8 o větší vstřícnosti k jejím obyvatelům?
  • Odpověď: (12.09.2018 7:45)
   Vážená paní Němcová,

   podněty přijaté prostřednictvím služeb Zeptejte se a Hlášení závad se snažíme zpracovávat způsobem, který považujeme za nejlepší možný, tj. který dle nás umožňuje co nejrychlejší možné řešení daného podnětu či dotazu. 

   Pokud hlášený problém nebo věc nespadají do kompetence MČ Praha 8, případně do kompetence Úřadu MČ Praha 8, zaslaný podnět obvykle předáváme k řešení přímo kompetentním subjektům.

   Pokud jde o případy, kdy je pro občana i samotné řešení podnětu výhodnější, aby komunikace s kompetentním subjektem probíhala přímo (například občan může při přímé komunikaci se subjektem okamžitě upřesnit svou věc, dostat rychleji odpověď, položit případně následné doplňující dotazy atd., bez toho, aby byl celý proces veden přes další článek v komunikaci), obvykle volíme postup, kdy občanovi poskytneme kontaktní údaje na subjekt kompetentní v dané věci. Tyto kontaktní údaje, respektive postupy pro řešení konkrétních podnětů (na koho se obrátit), dále slouží i ostatním občanům, kteří se mohou v podobných případech obracet se svými podněty či dotazy přímo na dané subjekty (pokud se neobrátí na městskou část).

   Z podobných důvodů, kdy se snažíme urychlit řešení podnětů a minimalizovat počet článků, které si v dané věci jednotlivé zprávy komunikace postupně předávají mezi sebou, máme například ve službě Hlášení závad zveřejněny odkazy napovídající, kde hlásit vrak, závadu na veřejném osvětlení, dodávkách vody atd.

   Těmito kroky nijak nevyjadřujeme náš nezájem nad danými problémy. Referent(ka), který daný dotaz nebo podnět přeposílá kompetentnímu orgánu jej nadále vede v patrnosti, sleduje situaci a v případě neřešení problému se snaží tazateli či tazatelce co nejlépe pomoci, aby se situace vyřešila. 

   Přesto děkujeme za Váš podnět – způsob řešení našich odpovědí průběžně vyhodnocujeme a snažíme se zlepšovat. Budeme se snažit dál, aby byla tato služba občanům co nejvíc užitečná.

   S pozdravem

   pracovník vztahů k veřejnosti
   oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář tajemníka (OKT)