Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla čtyři a tři
 
 

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Úklid parkových cest a přilehlých chodníků na sídlišti Ďáblice. (Jiří Synáček 19.11.2022 19:11) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den. Mám dotaz:kdy dojde k úklidu parkových cest a přilehlých chodníků na sídlišti Ďáblice. Na cestách je vrstva rozšlapaného listí, které v době, kdy bylo suché, nikdo neodklidil. Teď je z něj vrstva bláta, po které chodci "bruslí jedna radost." Tím spíše, když začalo sněžit a mrznout. Díky za odpověď.
  • Odpověď: (21.11.2022 15:39)
   Dobrý den, 

   děkujeme za zaslaný podnět. Úklid listí v uvedené lokalitě začne v nejbližší době probíhat, prosíme Vás ještě o strpení.

   S pozdravem

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: neupravené zelené pruhy na Palmovce (Leona Sládečková 21.10.2022 12:48) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, prosím o sdělení, kdo má na starosti odstranění křovin v místech, kde se přechází na Palmovce od komerční banky na tramvajovou zastávku směr Invalidovna. Lidé musí vstoupit až na kolej, aby viděli, jestli nejede ze shora tramvaj. Je to velmi nebezpečné. Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (21.11.2022 10:06)
   Dobrý den,

   děkuji Vám za zaslaný podnět. Jelikož však pozemky, jejichž se podnět týká, nejsou ve správě MČ Praha 8, přeposíláme žádost k prověření a případnému řešení na Magistrát HMP, který tyto pozemky spravuje.

   S pozdravem

   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Úklid chodníků - ul.Mirovická (Edita Syslová 16.11.2022 13:11) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,
  Chtěla bych se zeptat, jestli na P8 probíhá úklid chodníků a v jaké frekvenci. Konkrétně v ulici Mirovická směrem k Horňátecké je chodník plný listí, bláta. Pro starší lidi bych ten klouzavý povrch označila skoro za nebezpečný.
  Děkuju předem za odpověď
  • Odpověď: (21.11.2022 10:02)
   Dobrý den, 

   děkujeme za Váš podnět ohledně úklidu listí v ulici Mirovické.
   V tuto chvíli probíhá úklid listí na svěřených pozemcích Městské části Prahy 8, prosím tedy ještě o strpení.

   Děkuji a přeji hezký den.

   S pozdravem

   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: opravení cyklotrasy (Simona Horáková 14.11.2022 16:05) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, již dlouhodobě v úseku cyklotrasy A2, hlavně v úseku ulice Za Karlínským přístavem je velmi neudržovaný terén. Jsou tam obrovské usazeniny vody (kaluže), materiálové rozmezí mezi asfaltem a mlatem je zcela necitlivé a cyklisté musí často zastavovat a záhadně místem kličkovat. Můžu se zeptat, bude se toto místo nějak dočasně řešit dokud se tam zcela nedokončí nová výstavba? Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (16.11.2022 9:40)
   Vážená paní Horáková,

   děkujeme za Váš dotaz. Stavebně-technický stav na cyklostezce A2 na Rohanském ostrově a v oblasti Karlína je nám znám. Z toho důvodu jsme na MČ Praha 8 připravili rekonstrukci - změnu povrchu z mlatového na asfaltový, včetně rozšíření na 4 metry a doplnění veřejného osvětlení. Tato rekonstrukce byla připravena z důvodu urychlení stavby ve dvou etapách, z nichž první (A2 úsek Libeňský most-Breitfeldova) byl realizován v roce 2021. V letošním roce se nám podařilo získat stavební povolení na poslední úsek na Rohanském ostrově, kterého se týká Váš dotaz (A2 úsek Breitfeldova-Negrelliho viadukt) a vysoutěžit zhotovitele, jemuž již bylo předáno staveniště k realizaci. Ještě v letošním roce začnou dle plánu přípravné práce a stavební práce na rekonstrukci budou zahájeny dle klimatických podmínek na začátku roku 2023, aby na letní sezónu příštího roku již byl povrch této významné cyklostezky nový a komfortní pro všechny účastníky.

   Informace o rekonstrukcích cyklostezek na území MČ najdete např. zde, str. 6:

   V případě dalších dotazů mne neváhejte kontaktovat.

   S pozdravem

   předseda komise pro dopravu Rady MČ Praha 8
 • Otázka: Křižovatka Zenklova, Na Sypkem (František Nový 15.11.2022 12:29) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  bylo by možné na křižovatce ulic Zenklova, Ve Vrchu, Na Sypkém a Vosmikových vyznačit jízdní pruhy. Často se stává,že řidiči při odbočovaní do ulice Vosmíkovych ze směru Zenklova a Ve Vrchu vjedou do protisměru, podobně pak řidiči z ulice Na Sypkém při odbočování na Zenklovu ve směru do centra. Křižovatka je zejména při velkém provozu úplně v chaosu. Děkuji
  • Odpověď: (15.11.2022 14:04)
   Dobrý den,

   děkujeme za podnět, který posíláme zodpovědné společnosti, kterou je TSK Praha.

   S pozdravem

   oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář starosty (OKS)
 • Otázka: Tříkrálová sbírka (Barbora Pochmanová 11.11.2022 10:33) – Sociální problematika
  Sdílet
  Dobrý den
  Plánujete letos Tříkrálovou sbírku ?
  A pokud ano v jakém termínu a kam by se to mělo donést vše ? Děkuji za odpověď
  S pozdravem
  Pochmanová
  • Odpověď: (14.11.2022 10:46)
   Dobrý den, paní Pochmanová,

   Tříkrálovou sbírku jsme z hygienických a epidemiologických důvodů pozastavili, ani letos ji pořádat nebudeme. Do budoucnosti plánujeme tuto tradici obnovit, popřípadě upravit.

   S pozdravem

   pověřen vedením odboru kultury, sportu a mládeže a památkové péče (OKSMPP)
 • Otázka: Vysazení stromů v parku Dlážděnka (Jan Liska 03.11.2022 11:28) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,
  Zajímalo by mě, kdy a v jakém rozsahu proběhne výsadba nových stromů v letos revitalizovaném parku Dlážděnka.
  Předem děkuji za odpověď a jsem s pozdravem
  Jan Líska
  • Odpověď: (10.11.2022 13:37)
   Váženo pane Lisko, 

   k Vašemu dotazu, který se týká výsadeb stromů v revitalizovaném parku Dlážděnka, sdělujeme následující:

   Výsadba dřevin v rámci první etapy revitalizace parku Dlážděnka je výrazně ovlivněna realizací na sebe navazujících dílčích etap. K dnešnímu dni byla provedena výsadba 7 ks stromů dle realizačního projektu stavby. Dosadba 9 ks stromů je plánovaná v termínu do 18. listopadu 2022. Čtyři stromy navržené ve východní části území budou vysázeny po dokončení navazující etapy spojené s realizací dětského hřiště nebo po zániku potřeby zařízení staveniště a s tím spojené manipulace techniky. Termín výsadby se předpokládá na podzim roku 2023. Další stromy (6 ks) navržené v severní části první etapy, které jsou v konfliktu s budoucí stavební činností, budou vysazeny v Etapě severního vstupu a s tím spojené realizace cestní sítě.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení sekretariát starosty
   odbor kancelář starosty
 • Otázka: Veřejné osvětlení (Radka 25.10.2022 19:45) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, bydlím v ulici Vánková, kde je zbytečně hustě rozloženo veřejné osvětlení, které svým světelným smogem večer a v nočních hodinách znepříjemňuje rodinné večery a ruší noční klid. Bylo by možné s tím něco udělat? Děkuji
  • Odpověď: (26.10.2022 11:58)
   Dobrý  den,

   Váš podnět jsme předali správci veřejného osvětlení v Praze, kterým je společnost Technologie hlavního města Prahy.

   S pozdravem

   oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář starosty (OKS)
 • Otázka: parkování (d. requette 13.10.2022 20:03) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, v Karlíně probíhá souběžně pokládání kabelů a vytváření "zelených" zón pro kola a motorky. Kvůli kabelům je rozkopaná velká část ulic a tím pádem ubylo hodně parkovacích míst. Zóny pro motorky zabraly dalších mnoho míst. Kdo vymyslel tuto koordinaci? Zóny mohly klidně počkat. A dále prosím o sdělení, podle jakého paragrafu (a zda vůbec) je povinně motorky do zón umísťovat. A co s řidiči, kteří se těmto parkováním zdaleka vyhýbají a zabírají další parkovací místa pro auta. Budou pokutováni.
  Děkuji za objasnění
  • Odpověď: (21.10.2022 12:14)
   Vážený pane,

   Výkopové práce jsou zvláštním užíváním pozemní komunikace a jedná se pouze o dočasné omezení.
   Realizace vymezených míst pro cyklo+moto je realizací trvalou. Tato místa by měla být využívána hlavně sdílenými dopravními prostředky.
   Případná koordinace je věcí správce komunikace TSK hl. m. Prahy.
   Jinak kromě několika parkovacích stání v ulici Březinova, Petra Slezáka (zde je důvodem zřízení výhyben z důvodu pohybu cyklistů v protisměru) a Sokolovská (zde řešeno zajištění rozhledových poměrů, nehody s tramvajemi) k žádnému úbytku parkovacích stání nedochází.
   Motocykly není povinnost do vymezených stání umisťovat, mohou stát zde nebo v parkovacím pruhu.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Přechod pro chodce v ulici Bulovka (Lucie 12.10.2022 8:58) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  na začátku ulice Bulovka(cca v úrovni ubytovny sester) je přechod pro chodce, ale jelikož je skoro hned za křižovatkou, ze které se auta někdy řítí velkou rychlostí(30 málokdo dodržuje), nešlo by nějak přechod chodce lépe zabezpečit? Osvětlení, výrazněji označit či posunout o kousek dál, něco podobného? Již několikrát se mi při přecházení s malou dcerou stalo, že auto "vylítlo z křižovatky" a naštěstí vždy stačilo zastavit a to podotýkám, že se opravdu rozhlížím. Myslím, že by to pomohlo i obyvatelům nedalekého domova seniorů, kteří zde také přechod využívají.
  Děkuji s pozdravem Lucie
  • Odpověď: (21.10.2022 12:12)
   Vážená paní Lucie,

   V tuto chvíli se o žádné úpravě neuvažuje.
   Již delší dobu je plánována kompletní rekonstrukce této komunikace, která  bude řešit i toto místo.
   Děkuji za podnět.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)