Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
 
*
Sečtěte čísla osm a tři
 
 

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Opatření v důsledku rekonstrukce Klapkova (Pavel Šátek 01.07.2017 8:01) – Doprava
  Dobrý den,
  je někde nalezení plán dopravních opatření v důsledku rekonstrukce Klapkova, které jednosměrky budou zrušeny, připadně jak se do některé ulice dostat? Třeba Bořanovická v úseku Klapkova-Zdibská?
  Děkuji
 • Otázka: Plot v parku Na Dlazdence (Sona 18.07.2017 9:24) – Obecní majetek
  Dobry den. Chci se zeptat, k cemu byl postaveny novy plot kolem casti chodniku pri vstupu do parku Dlazdenka od ulice U Vlachovky - prikladam foto. Park se ma v budoucnu revitalizovat a timhle smerem spis otevirat. Dekuji. Sona
  • Odpověď: (24.07.2017 15:44)
   Vážená paní Soňo,

   odbor životního prostředí opravu plotu (nový plot) nezajišťoval, plot je částečně na pozemku MHMP a částečně na soukromém pozemku. K této věci nemáme bohužel žádné další informace.
   Děkujeme Vám za pochopení.

   S pozdravem

   Ing. Tomáš Beneš
   pověřen vedením odboru životního prostředí (OŽP)
   e-mail: tomas.benes@praha8.cz
 • Otázka: Nefukčnost ZPS & ignorování názorů občanů (Nechleba 30.06.2017 15:05) – Doprava
  Dobrý den,
  Dne 03.05.2017 8:59 jsem vám položil dotaz, kdy se zlepší systematická nefunkčnost ZPS, která vzniká výhradně manažerskou a komunikační neschopnosti MČP8, která není schopna ve spolupráci s Policií ČR a ELTODO) ani po ¾ roce zajistit řádné fungování systému s kterým přes nesouhlas občanů sama přišla., Tento dotaz jste ve své nic neříkající odpovědi zcela ignorovali.

  16.05. jsem vaši odpověď urgoval, včetně poukázání na rozpor mezi vlastními dokumenty Úřadu městské části Praha 8 a aktuální praxí, kdy MČP8 problémy občanů zcela ignoruje a nepodniká žádné kroky ve spolupráci s Policií ČR a ELTODO k zajištění nápravy. A to přesto, že to byla právě MČ Praha 8 která požádala 9. června 2015 Magistrát hl. m. Prahy o zavedení zón placeného stání (ZPS) na Ládví a v Kobylisích a odsouhlasila, aby se stala prvoinstančním orgánem pro řešení přestupků v rámci ZPS a neexistuje žádný dokument, který by MČP8 takto vzniklé zodpovědnosti vůči občanům zprošťoval.

  Proto se vás (opakovaně) ptám:
  1) Kdy se zlepší systematická nefunkčnost ZPS, která vzniká výhradně manažerskou a komunikační neschopnosti MČP8, která není schopna ve spolupráci s Policií ČR a ELTODO) ani po ¾ roce zajistit řádné nastavení a fungování systému s kterým přes nesouhlas občanů sama přišla?
  2) Jak chce MČP8 zajistit řádné fungování ZPS po jejich rozšíření – když to nebyla toto schopna zvládnout ani před jejich rozšířením?
  3) Jak je možné, že MČP8, které vybírá peníze od občanů na fungování ZPS a tyto dále předává ELTODO se vůbec nestará o to, jak kontroly ELTODO reálně fungují a jaký mají dopad a efekt – a dokonce ani nemá od ELTODO, a. s. Harmonogram kontrol (k čemuž se bezostyšně přiznává) – a to presto, že za tuto takzvanou “službu” platí z prostředků občanů nemalé prostředky.? Je tedy tato služba jen finanční tunel ?
  4) Jak je možné, že MČP8 rozhodla od dalším rozšíření ZPS bez řádného referenda, aby se mohly projevit skutečné názory občanů, kterých se ZPS.
  5) Je to proto že se svobodného nárzoru občanů bojí?
  6) Nebo je to pro že pak by bylo možné posílat ELTODO další miliony.?
  7) Proč místo ZPS, které přímo poškozují rezidenty nejsou budována záchytná parkoviště na okraji P8 a u MHD – třeba právě z prostředků který již byly za ZPS vybrány? A je to pouze P8, která takto nečiní
  8) Jak účelně byly dosud prostředky vybrané na ZPS využity?
  9) Chová se řádná městská část (jejíž zaměstnanci jsou placeni z daní občanů) tak, že od 03.05. podněty a dotazy občanů ignoruje?

  Předem děkuji za vaše odpovědi na všechny otázky.
  • Odpověď: (24.07.2017 15:19)
   Vážený pane Nechlebo,

   k Vašim dotazům sdělujeme následující:
   Provoz zón placeného stání zajišťuje (včetně smluvního vztahu se společností ELTODO, a. s.) správce ZPS, kterým je TSK hl. m. Prahy.
   Provoz ZPS je funkční.
   Na městskou část bylo Statutem hl. m. Prahy převedeno vyřizování přestupků v souvislosti s parkováním v ZPS, nikoliv jejich zjišťování.
   Budování parkovacích domů a záchytných parkovišť P+R je v kompetenci hl. m. Prahy, nikoliv jednotlivých městských částí.

   S pozdravem

   Odbor dopravy (OD) ÚMČ Praha 8
 • Otázka: suchý strom (František Pachman 12.07.2017 17:50) – Životní prostředí
  Dobrý den,jde spíše o upozornění.V pokračování od ulice Svídnická směrem k potě je uschlá vysoká bříza.
  • Odpověď: (24.07.2017 15:09)
   Vážený pane Pachmane,

   děkujeme za Vaše upozornění na uschlý strom. Situace je nám známa, již je objednáno odstranění suchého stromu odbornou zahradnickou firmou. K likvidaci dojde v průběhu tohoto týdne.

   S přáním hezkého dne

   Libor Hoffmann
   oddělení plošné správy území
   odbor životního prostředí (OŽP)
   e-mail: libor.hoffmann@praha8.cz
 • Otázka: Stavba v ulici Promátorská (Hana Nová 12.07.2017 10:41) – Doprava
  Dobrý den, na odboru dopravy jsem společně s několika sousedy hovořila snad již s každým, ale stále jsme se nedobrali odpovědi na otázku, jak jako občané poznáme, že provizorní dopravní značení (provizorní od června do prosince - dle nalepené papírové cedulky)je umístěno oprávněně, tedy že MČ (nebo Policie ČR) vydali povolení k tomuto umístění. Stále dochází k tomu, že délka předmětného úseku zákazu zastavení se čas od času mění, tedy lidé parkují auto mimo zákaz zastavení a ráno odjíždí ze zákazu zastavení. Je otázkou času, kdy dojde k problému řidiče s policisty. Nemělo by na značce být umístěno jakési oficiální oznámení a základní informace - doba platnosti opatření, maximální délka úseku zákazu zastavení, kdo toto povolil, zda zákaz platí pro všechny nebo jen pro někoho (některá osobní auta zde parkují, ale domníváme se, že se jedná o stavbu) apod?
  Děkuji za konkrétní odpovědi.
  P.S.: jednání s p. Komandou je velmi vysilující, je arogantní, bez konkrétní odpovědi. Věřím, že se otázkou bude zabývat kompetentnější osoba se zájmem informovat občany, kvůli kterým je na svém místě placen.
  Děkuji za sebe a své sousedy.
  Hana Nová
  • Odpověď: (24.07.2017 14:58)
   Vážená paní Nová,

   přechodná úprava provozu v ulici Primátorská je stanovena Opatřením obecné povahy odborem dopravy ÚMČ Praha 8 a se souhlasem PČR, Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy, a to z důvodu umístění zařízení staveniště, mixu a čerpadla pro stavbu. Opatření obecné povahy je přílohou k Rozhodnutí odboru dopravy ÚMČ Praha 8, kterým se povoluje zvláštní užívání komunikace z výše uvedeného důvodu. Zvláštní užívání pozemní komunikace je povoleno od 25.06.2017 do 31.12.2017. Pro stejné období je i stanovena přechodná úprava provozu.

   Opatření obecné povahy bylo vydáno dne 16.05.2017 a vyvěšeno na úřední desce od 17.05.2017 do 02.06.2017.

   Stavba zveřejnila odsouhlasené dopravně-inženýrské opatření na oplocení areálu stavby (viz fotodokumentace). Máte-li podezření, že dochází k porušení pravidel silničního provozu, kontaktujte městskou policii, operační středisko Praha 8: 222 025 556; 222 025 557.

   S pozdravem

   Michal Komenda
   pověřený vedením oddělení zón placeného státní
   odbor dopravy (OD)
   e-mail: michal.komenda@praha8.cz


   Fotodokumentace
   Hlášení závad – stavba v ulici Primátorská, opatření (r. 2017) Hlášení závad – stavba v ulici Primátorská, opatření (r. 2017)
 • Otázka: modré zóny (Vojta 14.07.2017 23:16) – Doprava
  Kdy lze bez regulace (placení)
  parkovat na Praze 8 v modrých zónách? Lze takto i v jiných zónách?
  • Odpověď: (24.07.2017 14:07)
   Vážený pane Vojto,

   v „zazónovaných“ oblastech nelze v provozní době zón placeného stání bezplatně parkovat.
   Kompletní informace na www.parkujvklidu.cz.

   S pozdravem

   Michal Komenda
   pověřený vedením oddělení zón placeného státní
   odbor dopravy (OD)
   e-mail: michal.komenda@praha8.cz
 • Otázka: Prakování v zóně P8 pro občany Ďáblic (Kamil 17.07.2017 14:39) – Doprava
  Dobrý den,
  bude po srpnovém rozšíření parkovacích zón v P8 možné koupit rezidenční parkovací kartu i pro obyvatele Ďáblic? Děkuji.
  Kamil
  • Odpověď: (24.07.2017 14:03)
   Vážený pane Kamile,

   městská část Praha 8 a městská část Praha-Ďáblice jsou dvě samostatné městské části. Každá z nich vykonává vlastní samosprávu. Pouze státní správou spadá MČ Praha-Ďáblice pod Správní obvod 8 (není totožný s MČ Praha 8). Proto fyzická osoba s trvalým bydlištěm v MČ Praha-Ďáblice nemá nárok na rezidentní parkovací oprávnění, protože se jedná o jinou městskou část. O přistoupení k ZPS zažádala MČ Praha 8 ve své samosprávné působnosti a tudíž nejsou platné pro území MČ Praha-Ďáblice.

   S pozdravem

   Michal Komenda
   pověřený vedením oddělení zón placeného státní
   odbor dopravy (OD)
   e-mail: michal.komenda@praha8.cz
 • Otázka: Zóny placeného stání (Jana Dvořáková 20.07.2017 14:51) – Doprava
  Dobrý den, uvažuje se s rozšířením zón placeného stání také s vydáním parkovacích oprávnění pro občany MČ Ďáblice, která také spadá pod Prahu 8?
  Dále bych chtěla vědět, jaké náklady vynaložila Praha 8 na vybudování tzv. modrých zón a jak často jsou modré čáry obnovovány (např. v Molákově ulici už za necelý rok byly namalovány dvakrát).
  Děkuji za odpověď
  J. Dvořáková
  • Odpověď: (24.07.2017 13:48)
   Vážená paní Dvořáková,

   městská část Praha 8 a městská část Praha-Ďáblice jsou dvě samostatné městské části. Každá z nich vykonává vlastní samosprávu. Pouze státní správou spadá MČ Praha-Ďáblice pod Správní obvod 8 (není totožný s MČ Praha 8). Proto fyzická osoba s trvalým bydlištěm v MČ Praha-Ďáblice nemá nárok na rezidentní parkovací oprávnění, protože se jedná o jinou městskou část. O přistoupení k ZPS zažádala MČ Praha 8 ve své samosprávné působnosti a tudíž nejsou platné pro území MČ Praha-Ďáblice.

   Náklady na zřízení ZPS nesl zřizovatel zón placeného stání, nikoli městská část. Obnovu vodorovného značení v ZPS zajišťuje správce zón placeného stání (TSK hl. m. Prahy), harmonogram obnovy nemáme od správce zón k dispozici.

   S pozdravem

   Michal Komenda
   pověřený vedením oddělení zón placeného státní
   odbor dopravy (OD)
   e-mail: michal.komenda@praha8.cz
 • Otázka: sekání trávy Střížkov (Jaroslava Řezníčková 13.07.2017 19:54) – Životní prostředí
  Na stanici busů 152, 177 a 183 Třebenická směr Bohnice je pod stromy už dlouho neposekaná tráva.
  • Odpověď: (21.07.2017 8:56)
   Vážená paní Řezníčková,

   Váš podnět jsme obratem předali firmě, která sekání trávy provádí.
   Děkujeme za upozornění.

   S pozdravem

   Ing. Tomáš Beneš
   pověřen vedením odboru životního prostředí (OŽP)
   e-mail: tomas.benes@praha8.cz
 • Otázka: Odvoz separu v ulici S.K.Neumanna (Sona 18.07.2017 9:54) – Obecní majetek
  Dobry den. Bylo by mozne zaridit castejsi odvoz odpadu z kontejneru na papirove obaly v krizovatce ulic S.K.Neumanna a Pod Vlachovkou? Je neustale preplneny - posilam foto jak vypada posledne 4 dny. Predem dekuji. Sona
  • Odpověď: (19.07.2017 11:56)
   Vážená paní Soňo,
    
   děkujeme za zaslaný podnět. Žádost o navýšení frekvence svozu již byla zaslána provozovateli služby – Magistrátu hl. m. Prahy.
   Jakmile bude schválena, bude provedeno navýšení svozu.
    
   S pozdravem

   Mgr. David Zlatý
   pověřený vedením oddělení výkonu státní správy, kontroly a sankčních řízení
   odbor životního prostředí (OŽP)
   e-mail: david.zlaty@praha8.cz