Hlášení závad a nedostatků

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, velmi nám záleží na udržování čistoty a veřejného pořádku města. Pokud chcete přispět k rychlejšímu a efektivnějšímu odstraňování závad na zařízeních v majetku města a urychlit odstraňování nedostatků ve městě a jeho okolí, můžete nás informovat fotografií a stručným popisem problému či závady (nahlásit můžete např. rozbitý chodník, komunikaci, neposekanou trávu apod.).

Po odeslání příspěvku bude vámi nahlášená závada postoupena konkrétnímu pracovišti ÚMČ Praha 8, které se postará o její řešení, nebo doporučí další postup, případně hlášení o závadě přepošle dále kompetentnímu úřadu/organizaci.

Příspěvky jsou spolu s informacemi o způsobu řešení závady zveřejňovány na této stránce.
Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho zveřejnění či reprodukování.
Děkujeme vám za spolupráci při údržbě vzhledu města.


Veřejné osvětleníPoruchy veřejného osvětlení hlaste společnosti Technologie hlavního města Prahy, a. s., prostřednictvím online formuláře, bezplatné linky 800 40 40 60, nebo e-mailu poruchyvo@thmp.cz.
Vraky Odstraňování vraků zajišťuje Správa služeb hl. m. Prahy, proto doporučujeme nahlásit vrak přímo na stránkách SSHMP prostřednictvím online formuláře.
Komunikace
Závady na komunikacích, dopravním značení, světelné dopravní signalizaci, mostních objektech apod. můžete nahlásit prostřednictvím online formuláře na stránkách TSK hl. m. Prahy.
Voda Informace o výlukách a haváriích vody a informace související jsou uvedeny na stránkách PVK. Jejich prostřednictvím lze nahlásit i nové havárie.

 

Řadit podle data
Vyhledávání:

Nahlásit závadu, nedostatek

*
*
 
 
*
Odečtěte od sebe čísla šest a tři
 
 

Vyřešené podněty


1 2 3 4 5  další 
 • Podnět: ŠŠtěrk na chodníku 3 měsíce ucpává i kanály, Přemyšlenská (Jana Holá 25.01.2022 13:29) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, mnoho měsíců nám leží na chodnících štěrk. Zanáší se do domů, do bytů, drhne pod dveřmi. Smetli jsme ho na hromádku, opět tu je rozházený. Je nepříjemné v tom chodit. Když ho vysypete, nemůžete si ho po sněhu uklidit? S pozdravem J. Holá
  • Odpověď: (27.01.2022 14:46)
   Vážená paní Holá,

   dle vyjádření Technické správy komunikací hl.m. Prahy se inertní materiál (posyp) z chodníků uklízí až před koncem zimní sezóny – v druhé polovině března. Důvodem je zajištění bezpečné schůdnosti chodníků.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Přeplněný kontejner na kovový odpad , ul, Čumpelíkova (Ivana Kuliková 24.01.2022 3:55) – Hlášení závad
  Sdílet
  Od Vánoc je nevyvezen tříděný kovový odpad v Čumpelíkově ulici a plechovky se válí všude okolo...Prosíme o nápravu! S pozdravem IK.
  • Odpověď: (26.01.2022 15:41)
   Vážená paní Kulíková,

   svoz kovového odpadu je v ulici Čumpelíkova nastaven 1 x za 4 týdny. Svoz by měl být proveden v tomto týdnu, což bude prověřeno. 

   S pozdravem

   Oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Plot hřiště, Dětské hřiště Žernosecká, sloup 805456 (Ladislav Hršel 21.12.2021 17:38) – Hlášení závad
  Sdílet
  Rozervaná horní polovina pletiva plotu dětského hřiště ul. Žernosecká / Čumpelíkova podél Žernosecké u sloupu č. 805456, viz 2x foto.
  • Odpověď: (17.01.2022 15:53)
   Dobrý den, 

   děkuji Vám za podnět, který jste zaslal na ÚMČ Praha 8. Vámi nahlášenou závadu na dětském hřišti Větrušická vyřešíme v co nejkratším možném čase.

   S pozdravem a přáním hezkého dne

   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: nedostatek kontejnerů na tříděný odpad , Štětínská (Sylva Kyselová 06.01.2022 13:00) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, dovolte, abych upozornila na nedostatečnou kapacitu kontejneru s tříděným odpadem v horní části Štětínské ulice. Na papír jsou zde kontejnery dva, na plast pouze jeden. Všechny jsou ihned po vyvezení plné. Odpadky jsou pak všude okolo.
  • Odpověď: (11.01.2022 12:06)
   Vážená paní Kyselová,

   děkujeme za upozornění na přeplněnou nádobu na stanovišti tříděného odpadu č. 221. Budeme monitorovat situaci a v případě, že stanoviště bude opakovaně a dlouhodobě kapacitně nedostačující, požádáme o navýšení četnosti svozu nebo přidání další nádoby na plastový odpad. 

   S pozdravem

   Oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Úklidové práce , Horovo náměstí (Vlasta Brunclíková 17.12.2021 8:54) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den. Nevím jestli městským úřadem dochází ke kontrole uklizenych částí Prahy 8, ale s kontrolou zaměstnanců by se asi začít mělo. Na Horove náměstí si zajedou s autem šikovně za 'roh' a všichni sedí ve vyhřátém autě. Je moc pěkné vidět, jak se všichni snaží, aby dostali řádně zaplaceno a přitom je okolí plné odpadků nebo zapomenutého neshrabaného listí. Prosím o prošetření. Děkuji Ema P.
  • Odpověď: (06.01.2022 12:35)
   Vážená paní Brunclíková,

   tato úklidová četa je od firmy CDV služby s.r.o., objednané Magistrátem hl.m. Prahy. Nejedná se o zaměstnance ÚMČ Praha 8 ani o zakázku hrazenou z rozpočtu MČ Praha 8.

   S pozdravem

   pověřen vedením oddělení okamžitého úklidu (OOÚ)
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Nepořádek u popelnic, Střekovská 1345 (Hana Zichová 28.12.2021 9:18) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, prosím o zajištění úklidu nepořádku u kontejnerů, který vznikl při vývozu popelnic po vánočních svátcích dne 27.12. Děkuji
  • Odpověď: (05.01.2022 16:11)
   Vážená paní Zichová,

   děkujeme za Vaše upozornění na nepořádek u kontejnerového stání v ulici Střekovská. Pracovníky OŽP bylo provedeno místní šetření a dle zjištění se již u kontejnerů nenachází žádný nepořádek.

   S přáním pěkného dne

   pověřena vedením oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: úklid listí v Chabařovické (Věra Kadlecová 31.12.2021 17:13) – Hlášení závad
  Sdílet
  Prosím o odpověď, zda je kontrolován úklid listí, konkrátně v ul. Chabařovické.
  • Odpověď: (05.01.2022 16:07)
   Vážená paní Kadlecová,

   v průběhu prosince jsem na místě několikrát úklid osobně kontroloval. V případě potřeby mohu poskytnout fotodokumentaci z ulice Chabařovická, z vnitrobloku Chabařovická, z prostoru před školou a z louky směrem k ulici Frýdlantská.
   Předmětem stížností může být pruh zeleně u plotu k mateřské školce, který však není ve správě MČ Praha 8. Zde zůstalo neuklizené listí, které je zpětně rozfoukáno do ulice.

   S pozdravem

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Odpadkový koš /na psí exkrementy/, Braunerova 10 (fahim Nedorostová 01.01.2022 15:38) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den. Přicházíme s prosbou.. Proč byl jediný "psí koš se sáčky na exkrementy" odstaven od Braunerova 10? /viz foto/ Zde v okolí je nedostatek odpadkových košů se sáčky, stále se tu po okolí hromadí psí trus a to doslova všude, jako by nestačily odpadky pod nohama o které se musí postarat i sami nájemníci, když se tu stále neuklízí. Nepořádek je na tomto místě neúnosný! Mohla by pomoct nějaká cedule na udržování čistoty a úklid po svých psech. Prosím tedy po poradě i se sousedy, bylo by možné obnovit zde koše se sáčky, příp. i cedule? Děkujeme! S pozdravem Nedorostovi a sousedi
  • Odpověď: (04.01.2022 12:08)
   Vážená paní Nedorostová,

   bude provedeno místní šetření k absenci zmíněného odpadkového koše a bude zažádáno o jeho nahrazení. 

   Děkujeme za upozornění.

   S pozdravem

   Oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Kontejnery na olej v ulicích , Velká skála (Lopatka 31.12.2021 12:45) – Hlášení závad
  Sdílet
  Novy kontejner na olej na krizovatce Čimicka-Velka skala s ruzovym vikem neni oznacen. Lidi tedy nevi na co je a hazeji do něj cokoliv.
  • Odpověď: (04.01.2022 12:05)
   Vážený pane Lopatko, 

   provozovatel kontejneru na odpadní olej bude na Váš podnět upozorněn.

   S pozdravem

   Oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Odebrané kontejnery, Nad Okrouhlíkem/roh Nad Mazankou (David Sovík 29.12.2021 14:53) – Hlášení závad
  Sdílet
  Na začátku prosince byly z tohoto místa odebrány všechny kontejnery na plast (teď tam není žádný!) a některé na papír (zůstal jen jeden z asi tří). Již dříve se nezřídka stávalo, že byly kontejnery plné, nyní je však někdy situace úplně tristní. Jedinou alternativou jsou kontejnery u nedalekého bytového domu, které jsou však na soukromém pozemku a také bývají často přeplněné. Prosím proto o doplnění zmizelých kontejnerů na původním místě.
  • Odpověď: (04.01.2022 12:03)
   Vážený pane Sovíku, 

   na tomto stanovišti jsou tři nádoby na papírový odpad s četností svozu 3x týdně a dvě nádoby na plastový odpad s četností svozu 3x týdně. Vzhledem k přehlednosti dopravy a stížnosti občanů na původní umístění nádob byla část nádob umístěna pod volně přístupným přístřeškem u bytového domu a část nádob zůstala na svém původním stanovišti. Další nádoby byly odvezeny. Volně přístupný přístřešek se nachází pouze pár metrů od tohoto stanoviště a je k dispozici široké veřejnosti. Odstraněné nádoby na toto stanoviště vráceny nebudou.

   S pozdravem 

   Oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   Odbor životního prostředí (OŽP)