Hlášení závad a nedostatků

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, velmi nám záleží na udržování čistoty a veřejného pořádku města. Pokud chcete přispět k rychlejšímu a efektivnějšímu odstraňování závad na zařízeních v majetku města a urychlit odstraňování nedostatků ve městě a jeho okolí, můžete nás informovat fotografií a stručným popisem problému či závady (nahlásit můžete např. rozbitý chodník, komunikaci, neposekanou trávu apod.).

Po odeslání příspěvku bude vámi nahlášená závada postoupena konkrétnímu pracovišti ÚMČ Praha 8, které se postará o její řešení, nebo doporučí další postup, případně hlášení o závadě přepošle dále kompetentnímu úřadu/organizaci.

Příspěvky jsou spolu s informacemi o způsobu řešení závady zveřejňovány na této stránce.
Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho zveřejnění či reprodukování.
Děkujeme vám za spolupráci při údržbě vzhledu města.


Veřejné osvětleníPoruchy veřejného osvětlení hlaste společnosti Technologie hlavního města Prahy, a. s., prostřednictvím online formuláře, bezplatné linky 800 40 40 60, nebo e-mailu poruchyvo@thmp.cz.
Vraky Odstraňování vraků zajišťuje Správa služeb hl. m. Prahy, proto doporučujeme nahlásit vrak přímo na stránkách SSHMP prostřednictvím online formuláře.
Komunikace
Závady na komunikacích, dopravním značení, světelné dopravní signalizaci, mostních objektech apod. můžete nahlásit prostřednictvím online formuláře na stránkách TSK hl. m. Prahy.
Voda Informace o výlukách a haváriích vody a informace související jsou uvedeny na stránkách PVK. Jejich prostřednictvím lze nahlásit i nové havárie.

 

Řadit podle data
Vyhledávání:

Nahlásit závadu, nedostatek

*
*
 
 
*
Odečtěte od sebe čísla šest a čtyři
 
 

Vyřešené podněty


1 2 3 4 5  další 
 • Podnět: Nepořádek u kontejnerů, Na Žertvách, U Balabenky (Martin Fafilek 13.11.2019 8:48) – Hlášení závad
  Sdílet
  Prosím o úklid u stanoviště směsného odpadu. Díky
  • Odpověď: (15.11.2019 13:29)
   Vážený pane Fafilku,

   děkujeme za Váš podnět. Žádné stanoviště kontejneru na směsný komunální odpad městská část nezřizuje. Jakékoli popelnice či kontejnery na směsný komunální odpad jsou v nájmu soukromých fyzických nebo právnických osob. Úklid okolo těchto kontejnerů musí zajistit nájemce, nebo svozová společnost. Záleží na tom, co spolu mají ujednáno ve smlouvě. Jako úřad městské části budeme zjišťovat, kdo je nájemce kontejnerů a jestli je tam vůbec může mít takto umístěny. Pokud bychom měli zjištěnou konkrétní osobu, která takto vyhodila pytle s odpadky, respektive televizi, tak bychom s ní mohli zahájit přestupkové řízení.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Nesvítí některé lampy v ulici K sadu, K sadu 215/4, Praha 8 (Kleveta 07.11.2019 16:51) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, lampy číslo 811801, 811803, 811804, 811806, 811807 v ulici K sadu nesvítí, ostatní lampy u stejné cesty svítí. První nesvítící lampa je u domu číslo 215/4. Hlásil jsem to na dispečink THMP a dle jejich vyjádření tyto lampy nemají ve své správě.
  Prosím o prověření
  • Odpověď: (15.11.2019 13:11)
   Vážený pane Kleveto,

   po dohodě s THMP bylo odborem dopravy požádáno o zprovoznění nesvítících lamp veřejného osvětlení číslo 811801, 811803, 811804, 811806, 811807 v ulici K sadu 215/4, Praha 8. 

   S pozdravem

   Oddělení silničního správního úřadu
   Odbor dopravy (OD)
 • Podnět: Přeplněné kontejnery na tříděný odpad, Štětínská 42 (Daniel Pečený 12.11.2019 16:14) – Hlášení závad
  Sdílet
  Pravidelně přeplněné kontejnery na tříděný odpad, zejména plast. Odpadky leží i na ulici, opakuje se pořád kromě dnů kdy se odpad vyveze.
  • Odpověď: (15.11.2019 13:07)
   Vážen pane Pečený,

   děkujeme za Váš podnět. Na nepořádek v okolí stanoviště č. 221 byla upozorněna svozová společnost, která zajistila úklid. Aktuálně je úklid okolo stanoviště nastaven na četnost 3x týdně. Prověříme možnosti přidání dalšího kontejneru na plast, nebo alespoň navýšení četnosti svozu. 

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: velké množství spadaného listí na chodnících, Chaberská ul. Kobylisy (Miloš Končický 11.11.2019 9:15) – Hlášení závad
  Sdílet
  Chaberská ulice se vzhledem k velkému množství listnatých stromů stává v tomto období vzhledem k množství listí na chodnících pro starší lidi nebezpečnou. Telefonicky jsem to již hlásil na odboru závad,ale bez býsledků
  • Odpověď: (14.11.2019 15:28)
   Dobrý den,
    
   ulice Chaberská není majetkem ÚMČ Praha 8, ani jí nemá ve správě. Dle výpisu z katastru je majitelem pozemků v ul. Chaberská Magistrát hl. m. Prahy. Zkuste se, prosím, obrátit na Technickou správu komunikací hl.m. Prahy.
    
   Děkuji za podnět a přeji hezký den 

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: stále nesvítící el.hodiny, Okolí Metra Kobylisy, Pod Sídlištěm (V.Zavázalová 11.11.2019 13:56) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, stále nemáme informaci, proč už několik měsíců nefungují displeje v okolí metra Kobylisy a kdy to bude konečně opraveno. Takhle dlouho to ještě nikdy nebylo nefunkční. Nebýt displej u lékárny, není nikde poblíž žádný ukazatel času ani teploty. Není stále odpověď od správce ukazatelů, kdy to bude opraveno.
  • Odpověď: (14.11.2019 15:24)
   Vážená paní Zavázalová,

   podnět na opravu nefunkčních hodin v okolí metra Kobylisy byl 21. října 2019 předán Dopravnímu podniku hl. m. Prahy, a. s., který věc řeší. Bohužel nemáme bližší informace, zda a kdy dojde k opravě.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Podnět: Poškozený mobiliář, Kaizlovy sady, U Invalidovny (Petr Novák 22.10.2019 11:13) – Hlášení závad
  Sdílet
  Poškozené fitness prvky
  • Odpověď: (12.11.2019 13:33)
   Dobrý den,
    
   ohledně poškozených fitness prvků jsme již před 2 měsíci oslovili výrobce se žádostí o opravu, bohužel firma je vytížená, ale bylo nám přislíbeno, že do konce roku by mělo být vše opraveno.
    
   S pozdravem

   Oddělení správy městské zeleně
   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Lampy , Primátorská (Škaláková 06.11.2019 18:31) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, chtěla bych nahlásit že už skoro týden v ulici Primátorská nesvítí lampy na ulici. Děkuji
 • Podnět: vrak auta, Františka Kadlece (Smetanová 23.10.2019 13:45) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, prosím o řešení situace s vrakem v ulici Františka Kadlece před domem č. 18. Vrak v ulici stojí již několik let, při čištění ulic není odtažen jako ostatní auta, byl pouze přestěhován k druhému chodníku při opravě teplovodu.
  • Odpověď: (29.10.2019 15:20)
   Vážená paní Smetanová,

   Vaše upozornění na vrak na komunikaci Františka Kadlece jsme předali Správě služeb hl. m. Prahy k prověření.

   S pozdravem

   Oddělení silničního a správního úřadu
   Odbor dopravy (OD)
 • Podnět: Nedostatečná (žádná) kontrola dodržování předepsané rychlosti, Pod Lisem - Zenklova (Mrázek 22.10.2019 6:51) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den.
  Nastany již někdy den, kdy dají zastupitelé městské části pokyn PČR k vymáhání dodržování rychlosti v ulici Trojská z Kobylis?
  Možná by si řidiči jedoucí zde běžně 70 km/h a více uvědomili že to není normální. Snad ve všech větších metropolí v západní Evropě je to běžné, proč v ČR (Praze) to tak není?
  • Odpověď: (23.10.2019 15:51)
   Vážený pane Mrázku, 

   Váš podnět týkající se měření rychlosti v ul. Trojská, ve směru do centra, předáváme Policii ČR, která je v této věci kompetentní.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Podnět: Přerostlé křoví do chodníku, Březiněveská (Bilčíková 15.10.2019 8:28) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den,
  do prostoru chodníku v Březiněveské ulici (poblíž křižovatky se Zdibskou) zasahuje křoví z vedlejšího pozemku tak, že se po chodníku nedá projít a je nutné jít po silnici. Děkuji za vyčištění.
  Bilčíková
  • Odpověď: (23.10.2019 15:44)
   Vážená paní Bilčíková, 

   na základě Vašeho podnětu provedeme místní šetření a následně vyzveme vlastníka pozemku, z něhož zeleň zasahuje až na chodník, ke zjednání nápravy.

   Děkujeme za upozornění

   S pozdravem

   pověřena vedením oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)