Hlášení závad a nedostatků

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, velmi nám záleží na udržování čistoty a veřejného pořádku města. Pokud chcete přispět k rychlejšímu a efektivnějšímu odstraňování závad na zařízeních v majetku města a urychlit odstraňování nedostatků ve městě a jeho okolí, můžete nás informovat fotografií a stručným popisem problému či závady (nahlásit můžete např. rozbitý chodník, komunikaci, neposekanou trávu apod.).

Po odeslání příspěvku bude vámi nahlášená závada postoupena konkrétnímu pracovišti ÚMČ Praha 8, které se postará o její řešení, nebo doporučí další postup, případně hlášení o závadě přepošle dále kompetentnímu úřadu/organizaci.

Příspěvky jsou spolu s informacemi o způsobu řešení závady zveřejňovány na této stránce.
Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho zveřejnění či reprodukování.
Děkujeme vám za spolupráci při údržbě vzhledu města.


Veřejné osvětleníPoruchy veřejného osvětlení hlaste společnosti Technologie hlavního města Prahy, a. s., prostřednictvím online formuláře, bezplatné linky 800 40 40 60, nebo e-mailu poruchyvo@thmp.cz.
Vraky Odstraňování vraků zajišťuje Správa služeb hl. m. Prahy, proto doporučujeme nahlásit vrak přímo na stránkách SSHMP prostřednictvím online formuláře.
Komunikace
Závady na komunikacích, dopravním značení, světelné dopravní signalizaci, mostních objektech apod. můžete nahlásit prostřednictvím online formuláře na stránkách TSK hl. m. Prahy.
Voda Informace o výlukách a haváriích vody a informace související jsou uvedeny na stránkách PVK. Jejich prostřednictvím lze nahlásit i nové havárie.

 

Řadit podle data
Vyhledávání:

Nahlásit závadu, nedostatek

*
*
 
 
*
Odečtěte od sebe čísla osm a sedm
 
 

Vyřešené podněty


1 2 3 4 5  další 
 • Podnět: vyznačení cyklostezky a stezky pro chodce v ulici U Českých loděnic (Hana Lidmilová 20.09.2020 16:42) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, v celé ulici U Českých loděnic je velmi nezřetelné vodorovné značení cyklostezky a stezky pro chodce. V ulici, kde se pohybuje značné množství cyklistů, rodičů s malými dětmi, bruslařů, pejskařů a ostatních chodců, je třeba značení obnovit a předcházet tak karambolům zejména mezi chodci a cyklisty.
  • Odpověď: (23.09.2020 15:31)
   Vážená paní Lidmilová,

   Podnět na obnovu vodorovného DZ předáváme správci komunikace TSK hl. m. Prahy, který je v tomto kompetentní.
   Děkuji za podnět.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Podnět: Časopis osmička, Pernerova 403/36 (Jiří Slavík 19.09.2020 8:42) – Hlášení závad
  Sdílet
  Za celý rok co zde bydlím jsem nedostal do poštovní schránky ani jedno číslo osmičky
  • Odpověď: (23.09.2020 15:29)
   Vážený pane Slavíku,

   mrzí nás, že Osmičku nedostáváte. Vaši stížnost jsme postoupili distribuční společnosti s žádostí o nápravu a věříme, že od příštího čísla bude již vše v pořádku.

   S pozdravem

   pověřen vedením odboru kultury, sportu a mládeže a památkové péče (OKSMPP)
 • Podnět: NEPOŘÁDEK - odpadky (Milena Švarcová 16.09.2020 9:08) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den,
  prosím o uklid - mezi Jídelnou Slovanka - adresa :
  U Slovanky 5a, Praha 8 a hlavní silnicí Střelničná, u světelného přechodu je pod stromem obrovská kupa věcí, asi to tam natahali bezdomovci, prosím o úklid, chodím kolem toho každý den, jako mnoho jiných lidí. Děkuji a přeji klidný den Švarcová
  • Odpověď: (23.09.2020 15:25)
   Vážená paní Švarcová,

   na základě Vašeho oznámení bylo provedeno opakované místní šetření v parku u křížení ulic Dolejškova a Střelničná, kde se pod stromem nachází nepořádek. Tento problém je se správcem pozemku na základě předchozího podnětu již v řešení. Správce pozemku bude Odborem životního prostředí ÚMČ Praha 8 urgován ke zjednání nápravy. Prosíme o trpělivost.

   Děkuji.

   S pozdravem 

   Oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: špína na chodníku, Florenc pod dálnicí u parku Těšnov (Kadeřábková Květa 18.09.2020 17:46) – Hlášení závad
  Sdílet
  Chodník pod dálnicí a celé parkoviště je neustále špinavý, plný odpadků a exkrementů od holubů. Stav trvá dlouhodobě, prosím o nápravu.
  • Odpověď: (23.09.2020 15:00)
   Vážená paní Kadeřábková,

   přestože úklid prostoru pod magistrálou prováděný Technickou správou komunikací hl. m. Prahy (TSK) probíhá každý všední den, nelze v těchto místech udržet naprosto dokonalou čistotu vzhledem k rušnému provozu a vysokému podílu osob, které nemají příliš smysl pro pořádek. Podle sdělení TSK již není možné četnost úklidu navýšit.
   Děkujeme za pochopení.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Neposekaný plevel, Svídnická 511/12 (Monika Řeháčková 17.09.2020 16:53) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, po posekání trávy okolo našeho domu zbyl před vchodem kus s neposekaným vzrostlým plevelem. Prosím o dosekání. Děkuji
  • Odpověď: (21.09.2020 16:55)
   Dobrý den,

   děkuji za Váš podnět. Vše bylo předáno firmě, která seč na území spravovaném MČ Praha 8 provádí, s žádostí o zjednání nápravy.

   S pozdravem

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Ohrožená travnatá plocha, Podlipného 481 (Vojtěch Rálek 16.09.2020 13:47) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, před nedávnem byla upravena travnatá plocha u tramvajové zastávky U Kříže (travnatý trojúhelník je tvořen ulicemi Podlipného, Braunerova a Zenklova). Jak je bohužel běžné, lidé si zkracují cestu na severní straně trojúhelníkové plochy a tím vyšlapávají trávu, pěšina je zde již znatelná. Je to mj. tím, že na této straně chybí chodník (stejně jako na západní straně) a lidem je zatěžko na vzdálenější chodník přejít. Nejsnazším opatřením by zřejmě bylo buď opatřit travnatou plochu dostatečně vysokým plotem nebo naznačenou pěšinu vydláždit. Ponechat současnou situaci bez povšimnutí minimálně kazí estetický dojem z původně zdařilé obnovy travnaté plochy. Dalším nešvarem je množství nedopalků, které se na krajích travnaté plochy hromadí, případně další odpadky, které hyzdí celkový dojem. To, že lidé na zastávce kouří, se zřejmě neodbourá, možná by stačilo na zastávku či do blízkého okolí umístit popelníky. Děkuji, že budete těmto podnětům věnovat pozornost, a těším se na odpověď.
  • Odpověď: (21.09.2020 16:53)
   Vážený pane Rálku,

   děkujeme za Váš podnět, návrh na zřízení nějaké formy oplocení trávníku byl předán Technické správě komunikací hl.m. Prahy (TSK). U zastávky koš na odpadky již je, ale samostatné popelníky TSK k dispozici bohužel nemá.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: odpadní jímky, Kyselova 1190,1191 (Pavla Hudáková 17.08.2020 21:20) – Hlášení závad
  Sdílet
  Jímka odpadní je zastavená popelnicí na kov a kartony,rovněž nečištěná z důvodu stojící zaparkovaná auta před Kys,1191. Při dešti stojí voda na silnici až na protější chodník.Nikdo ten naplavený nepořádek neuklízí.Děkuji za nápravu.
  • Odpověď: (17.09.2020 13:15)
   Vážená paní Hudáková,

   svozová společnost byla upozorněna na nevhodné umístění nádoby na kovy a zajistila přemístění nádob v rámci dotčeného stanoviště, aby nedocházelo k blokování kanálu.
   Děkujeme za Váš podnět.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Těžko přístupná poštovní schránka, Davídkova 1685/88 (David Sovík 10.08.2020 22:27) – Hlášení závad
  Sdílet
  Přístup ke schránce znemožňují větve neupravovaného stromu z přilehlého domu.
  • Odpověď: (17.09.2020 13:13)
   Vážený pane Sovíku,

   větve zakrývající poštovní schránku byly sestříhány a schránka je nyní bez problému přístupná. Děkujeme za upozornění.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Dotaz na údržbu zeleně , Praha 8 Ďáblice (Ladislav Kuruc 14.09.2020 10:55) – Hlášení závad
  Sdílet
  Prosím sdělte mi, proč nikdo neudrzuje okolí hvězdárny v Dablicich?Je tam všude hrozně vysoká tráva, nedá se už pomalu projít po cestách. Děkuji za odpověď Kuruc Ladislav.
  • Odpověď: (14.09.2020 15:17)
   Vážený pane Kuruci,

   hvězdárna a její okolí se nachází na území městské části Praha-Ďáblice, nikoliv na území MČ Praha 8. Obraťte se prosím se svou stížností na příslušný úřad, kontakty naleznete zde: https://dablice.cz/domains/dablice.cz/kontakt-na-radnici

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: nepořádek v železničním tunelu , pod železničním tunelem z Invalidovny na Ohradu (Dedková 07.09.2020 11:16) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, ráda bych nahlásila dlouhodobý nepořádek na cestě nahoru (schody) ze sídliště Invalidovna směrem k Ohradě. Kromě rozbitého skla, plechovek se na místech povalují občas i stríkačky, spacáky apod. zřejmě po bezdomovcích. Je to opravdu nepříjemné. Místem chodí docela dost lidí včetně dětí,sportovců, pejskařů apod. Děkuji za nápravu.
  • Odpověď: (11.09.2020 10:43)
   Vážená paní Dedková,

   na základě Vašeho e-mailu bylo provedeno místní šetření v pěší zóně mezi ulicemi U Sluncové v Praze 8 a Pod Krejcárkem v Praze 3, kde se také nachází podchody pod železničním svrškem. V tomto úseku byl zjištěn nepořádek různého charakteru. Část pozemků je ve vlastnictví hl. m. Prahy a větší část ve vlastnictví společnosti České dráhy, a.s. Při tomto šetření bylo přímo na místě jednáno se zástupcem Českých drah a.s., který uvedl, že v nejbližších dnech bude v celé této lokalitě proveden celkový úklid. Rovněž bude zahájena rekonstrukce této oblasti. Děkujeme za Vaše upozornění a doufáme, že náprava bude zjednána co možná nejdříve.

   S pozdravem

   pověřena vedením oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)