Hlášení závad

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, velmi nám záleží na udržování čistoty a veřejného pořádku města. Pokud chcete přispět k rychlejšímu a efektivnějšímu odstraňování závad na zařízeních v majetku města a urychlit odstraňování nedostatků ve městě a jeho okolí, můžete nás informovat fotografií a stručným popisem problému či závady (nahlásit můžete např. rozbitý chodník, komunikaci, neposekanou trávu apod.).

Po odeslání příspěvku bude vámi nahlášená závada postoupena konkrétnímu pracovišti ÚMČ Praha 8, které se postará o její řešení, nebo doporučí další postup, případně hlášení o závadě přepošle dále kompetentnímu úřadu/organizaci.

Příspěvky jsou spolu s informacemi o způsobu řešení závady zveřejňovány na této stránce.
Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho zveřejnění či reprodukování.
Děkujeme vám za spolupráci při údržbě vzhledu města.


Veřejné osvětleníPoruchy veřejného osvětlení lze nahlásit přímo společnosti Technologie Hlavního města Prahy, a. s., na lince 800 404 060 (bezplatná), 224 915 151, nebo prostřednictvím online formuláře.
Vraky Odstraňování vraků zajišťuje Správa služeb hl. m. Prahy, proto doporučujeme nahlásit vrak přímo na stránkách SSHMP prostřednictvím online formuláře.
Komunikace
Závady na komunikacích, dopravním značení, světelné dopravní signalizaci, mostních objektech apod. můžete nahlásit prostřednictvím online formuláře na stránkách TSK hl. m. Prahy.
Voda Informace o výlukách a haváriích vody a informace související jsou uvedeny na stránkách PVK. Jejich prostřednictvím lze nahlásit i nové havárie.

 

Řadit podle data
Vyhledávání:

Nahlásit závadu, nedostatek

*
*
 
 
*
Odečtěte od sebe čísla osm a sedm
 
 

Vyřešené podněty


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Nebezpečí pádu stromu (František Bis 28.06.2018 9:28) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Před domem čp 1316 je uschlá vzrostlá bříza, pod kterou parkují auta.
  • Odpověď: (12.07.2018 14:24)
   Vážený pane Bisi,

   velice se omlouváme prodlevu s odpovědí. V současné době je kácení Vámi zmíněné břízy poptáno u Lesů hl. m. Prahy

   S pozdravem
    
   oddělení plošné správy území 
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Spadly strom na turisticke stezce (David Kubecka 18.06.2018 9:09) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Dobry den,

  nejdrive bych chtel podekovat mestske casti, jak se vzorne odstranuje prekazky z turistickych cest. Minuly vikend byla modra turisticka cesta po destich zahrazena spadlym stromem, ovsem za 3 dny uz tam strom nebyl. Zaroven se ovsem jiny strom, spadly a rozrezany behem jara, behem tychz destu posunul smerem do stezky a ohrozuje predevsim cyklisty, kteri v tom miste uz tak musi prekonavat kameny. Stacilo by odriznout dalsi pul metr kmenu. Strom je priblizne zde: https://en.mapy.cz/s/2KQol

  Zaroven bych vas chtel poprosit o odstraneni podobne prekazky v Drahanskem udoli: https://en.mapy.cz/s/2KQyh. Toto misto sice patrne spada uz pod zpravu obec Zdiby, ovsem tamni urad na vyzvy nereaguje. Vzhledem k tomu, ze to je jen par desitek metru od udoli potoka, chtel bych vas poprosit o odstraneni, az budete mit zasah nekde v okolni oblasti.

  Dekuji
 • Otázka: Úprava křoví u zastávky Kundratka (Hodanová Renáta 13.06.2018 6:38) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Prosím o úpravu-prosekání, zkrácení-křovisek u zastávky Kundratka ve směru do centra. Křoví je velmi vysoké a není přes něj už ani vidět. Když jdete na zastávku brzo ráno-je to velmi nepříjemné.Děkuji Hodanová
 • Otázka: Uklid Kobylisy, Palaskova a okoli (Aleksandra 21.06.2018 12:27) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  DObry Den

  Bydlim na Praze 8 - Kobylisy, Palaskova. Zadam Vas o reagovani a uklizeni chodniku vedle pavilonu kde je albert a obchod z rybarskim potrebami.- presne tady:
  https://en.mapy.cz/s/2LBht

  Stejne chodniky vedle panelakuv jsou spinave, je tam hruza a hodna spina! je tam hodne stare ptaci hovna! vsude na chodniku. Jsem tam regularne a nikdy neni uklizene! jak je to mozne! muzu klidne poslat fotky.

  Prosim o reagovani hned, neni to podle hygineckich a sanitarnych zakonu.

  Ola Jaglarska
  • Odpověď: (12.07.2018 14:10)
   Vážená paní Aleksandro,

   zřejmě máte na mysli chodníky lemující objekt obchodního centra, které jsou bohužel součástí objektu v soukromém vlastnictví.

   Požádáme vlastníky o častější úklid ploch kolem objektu a mezitím zajistíme jednorázový úklid naší úklidovou četou.

   Děkujeme za pochopení. S pozdravem
    
   oddělení plošné správy území
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Poškozený kolotoč na hřišti poznaňská (Martina Obžerová 09.07.2018 16:17) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Nefunkční kolotoč na hřišti u MŠ poznaňská.
  • Odpověď: (12.07.2018 12:39)
   Vážená paní Obžerová,

   děkujeme Vám za Váš podnět, týkající se rozbitého kolotoče na DH Poznaňská. O závadě již delší dobu víme. Nejdříve jsme se pokoušeli kolotoč opravit prostřednictvím naší správcovské firmy, která nám provádí údržbu na našich hřištích. Po neúspěchu jsme se obrátili na dodavatele a výrobce kolotoče. Ten opravu přislíbil a byla tedy námi objednána. Bohužel, dodavatelská firma sídlí mimo Prahu a opravu kolotoče protahovala, i když jsme ji několikrát (bezvýsledně) urgovali.

   Nyní jsme od nich obdrželi závaznou informaci – kolotoč bude opraven nejpozději do konce příštího týdne. Prosíme Vás tedy ještě o trpělivost.

   S pozdravem

   oddělení plošné správy území 
   odbor životního prostředí 
 • Otázka: Rušení nočního klidu (Vladimír 09.07.2018 21:33) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Dobrý den, chtěl bych nahlásit opakované rušení nočního klidu po 22:00 hod.na lavičkách u domu Notečská 568, které nastalo v závislosti po odstranění laviček v blízkosti Penny Marketu. Jedná se o lidi, kteří tu popíjí alkohol a hlasitě křičí pod okny a to až do ranních hodin. Taktéž žádám o odstranění laviček, jako se již stalo u Penny Marketu. Děkuji
  • Odpověď: (12.07.2018 12:32)
   Vážený pane Vladimíre,

   lavičky u Penny marketu byly odstraněny na žádost družstva a souhlasu většiny obyvatel domu. V ulici Notečská byla naopak lavička přidána na žádost starších obyvatel. Pokud jsou zde problémy s nočním klidem, je nejprve vhodné kontaktovat městskou policii.

   Pokud by problémy přetrvávaly, budeme požadovat žádost od družstva či SJV se souhlasem většiny obyvatel u obou sousedících objektů, tj. Lublinská 2-4 a Notečská 2-6. Tímto postupem bychom byli nuceni odstranit většinu laviček na celém sídlišti Bohnice. Dochází zde ke střetu generací, a proto je opravdu nutné rušení nočního klidu řešit především přivoláním hlídky městské policie.

   Děkujeme za pochopení. S pozdravem

   oddělení plošné správy území
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Nevyprázdněný kontejner (F.B. 06.07.2018 12:41) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Na sídlišti Sokolníky před domem Třeboradická 1067/31 stojí 4 černé plastové kontejnery na odpadky. Tři z nich jsou pravidelně vyprazdňované. Čtvrtý z nich již delší dobu, narvaný odpadky po okraj,opakovaně vyprazdňovaný není. Proč takováto selekce? S tímto dotazem jsem telefonoval na číslo které je na těchto kontejnerech umístěno. Jedná se zřejmě o číslo na Pražské služby. Bylo mi řečeno,že to jejich kontejnery nejsou, že je vyváží Ipodek, ale že to Ipodeku zdělí. Uplynul týden a předmětný čtvrtý kontejner je stále nevyprázdněn. Můžete mi odpovědět v čem je problém? Děkuji.
  • Odpověď: (12.07.2018 10:28)
   Vážená paní, Vážený pane,

   pověřili jsme svozovou společnost o prověření, komu níže uvedená nádoba patří. Dle našich dat jsou na Vaše společenství nasmlouvané tři nádoby o objemu 1100 litrů.

   V případě, že nádoba je na místě neoprávněně, bude odvezena. Pokud je na místě správně, bude i podle smlouvy vyvážena.

   S pozdravem

   Jiří Jansa
   oddělení rozvoje
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: silnice (Zdeňka 29.06.2018 6:33) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Dobrý den, na sídlišti byly obnoveny modré čáry, které již nebyly vidět. Bylo by lepší, kdyby byla opravena silnice v ulici Chabařovická a Střekovská. Vypadá jako tankodrom. Tak velké díry jsou pastí pro řidiče, kteří zde musí jezdit jako na slalomové dráze. Děkuji
 • Otázka: Posekani křoví (Jiří Vítek 06.07.2018 7:48) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Na pozemku Prahy 8 zarusta komunikace křovím, jde o chodník ke dvěma vchodum domu. Vzhledem ke zdi je průjezd kočárky velmi nepříjemný, děkuji za kladné vyrizeni, k dokonalosti by bylo skvělé posekat I trávu kolem domu a pozemku P8.
  • Odpověď: (12.07.2018 9:22)
   Vážený pane Vítku,

   seč probíhala nejdříve plošně, následné doseky by již měly být u domu taktéž provedeny. Úprava živého plotu je pak plánována na druhou polovinu července. 

   S pozdravem
    
   oddělení plošné správy území
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: seč trávy (Svobodová 05.07.2018 13:15) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Dobrý den, je nezbytně nutné provádět velmi hlučnou (traktor, motorové koště)seč trávy v den státního svátku-5.7.18? A v hustě obydlené ulici? Dovoluje to vůbec hluková vyhláška? Pokud ano, proč MČ Praha 8 nemá zájem chránit obyvatele gramotnou smlouvou s firmou provádějící seč? Návrh: pouze prac. dny, 8-16 hod. Navíc tráva je z podstatného procenta už od května vypálená-viz foto 1, seč není vůbec třeba.
  S pozdravem Svobodová
  • Odpověď: (12.07.2018 9:19)
   Vážená paní Svobodová,

   omlouváme se za způsobený hluk v době pracovního volna. Při následujících sečí se budeme snažit s dodavatelem kooperovat služby a nerušit občany v době volna.

   Bohužel, obzvláště v místech, kde je travní porost řídký dochází k vypálení trávníku, pokud přesáhne teplota vzduchu hranici 30 °C a drží se na těchto hodnotách. Přestože travní plochy vypadají místy vypálené, od kořínků rostliny stále žijí a vydatný déšť spolu se zmírněním veder způsobí, jejich opětovné ožití a zazelenání.

   S pozdravem 

   vedoucí odboru životního prostředí (OŽP)