Hlášení závad

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, velmi nám záleží na udržování čistoty a veřejného pořádku města. Pokud chcete přispět k rychlejšímu a efektivnějšímu odstraňování závad na zařízeních v majetku města a urychlit odstraňování nedostatků ve městě a jeho okolí, můžete nás informovat fotografií a stručným popisem problému či závady (nahlásit můžete např. rozbitý chodník, komunikaci, neposekanou trávu apod.).

Po odeslání příspěvku bude vámi nahlášená závada postoupena konkrétnímu pracovišti ÚMČ Praha 8, které se postará o její řešení, nebo doporučí další postup, případně hlášení o závadě přepošle dále kompetentnímu úřadu/organizaci.

Příspěvky jsou spolu s informacemi o způsobu řešení závady zveřejňovány na této stránce.
Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho zveřejnění či reprodukování.
Děkujeme vám za spolupráci při údržbě vzhledu města.


Veřejné osvětleníPoruchy veřejného osvětlení lze nahlásit přímo společnosti Technologie Hlavního města Prahy, a. s., na lince 800 40 40 60 (bezplatná), 224 91 51 51, nebo prostřednictvím online formuláře.
Vraky Odstraňování vraků zajišťuje Správa služeb hl. m. Prahy, proto doporučujeme nahlásit vrak přímo na stránkách SSHMP prostřednictvím online formuláře.
Komunikace
Závady na komunikacích, dopravním značení, světelné dopravní signalizaci, mostních objektech apod. můžete nahlásit prostřednictvím online formuláře na stránkách TSK hl. m. Prahy.
Voda Informace o výlukách a haváriích vody a informace související jsou uvedeny na stránkách PVK. Jejich prostřednictvím lze nahlásit i nové havárie.

 

Řadit podle data
Vyhledávání:

Nahlásit závadu, nedostatek

*
*
 
 
*
Sečtěte čísla šest a devět
 
 

Vyřešené podněty


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: prasklé hadice v Kaizlově sadu - únik vody (Tereza Kovalčíková 13.09.2018 9:49) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Dobrý den, minimálně na 2 místech v Kaizlových sadech jsou úprasklé hadice a stříká z nich voda. Jedno místo je v křoví naproti vchodu do Reginy a druhé místo je u jezírka
  • Odpověď: (17.09.2018 12:36)
   Vážená paní Kovalčíková,

   velice děkujeme za upozornění. Závadu v tuto chvíli řešíme a již jsme objednali celkovou kontrolu závlah ze strany našeho dodavatele.

   S pozdravem 

   vedoucí odboru životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Obřadní síň P8 (Iva Vávrová 06.09.2018 13:40) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Dnes jsme shodou okolností byla účastna svatebního obřadu konaného v Libeňském zámečku v kapli? Nevím sice kolik si Úřad za občanský obřad účtuje ale vprostřed léta byl vzhled prostoru velmi ubohý. Bokem umístěná seschlá výzdoba z loňského adventu svědčí o přístupu zastupitelstva k této agendě. Obyčejná kvetoucí azalka by vydržela celé léto a nadělala parády. Škoda. Rozkopaná osmička alespoň svědčí o tom, že jednou bude líp a hezky. Ale co s tímto přístupem. Profesionální výkon paní matrikářky byl veden ve slavnostním duchu a byl mi útěchou, že alespoň ona ctí sváteční atmosféru této události. Děkuji
  • Odpověď: (17.09.2018 10:21)
   Vážená paní Vávrová,

   děkujeme za podnět. Kaple je specifický a výjimečný prostor v památkově chráněném objektu a její vybavení je přizpůsobeno jejímu stylu. Nejedná se o běžný prostor, ale o kapli, pro jejíž výjimečnou atmosféru a vzhled s cennými nástěnnými malbami si ji vybírají svatebčané i pořadatelé komorních koncertů. V prostoru není žádná „seschlá výzdoba z loňského adventu“, ale aranžmá suchých květin, které je umístěno tak, aby nenarušovalo obraz v pozadí. Doporučení „azalka by vydržela celé léto a nadělala parády“ využít nemůžeme, protože se musíme držet doporučení památkářů, aby v tomto prostoru  květiny v květináčích nebyly. 

   Dominantou kaple jsou cenné nástěnné malby, které musely být z důvodu poškození vlivem vlhkosti v roce 2012 nákladně restaurovány a v kapli musí být na doporučení památkářů dodržovány podmínky zajišťující speciální klima. 

   S hodnocením vzhledu kaple jako ubohým se setkáváme poprvé, přesto se budeme informovat u ostatních návštěvníků, jak na ně interiér kaple působí, a případně změníme nebo odstraníme květinové aranžmá, což je jediné, co je možné v tomto směru udělat.

   S pozdravem

   pověřená vedením oddělení hospodářské správy
   odbor kancelář starosty (OKS)
 • Otázka: zápach z kanálů v Kurkové ulici (Společenství vlastníků Kurkova 1206-1212, Praha 8 13.09.2018 20:28) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Vlastníci si stěžují na velký zápach z kanálů, který se táhne až do objektu. Je možné tento zápach odstranit?
 • Otázka: poškozené zábradlí (Jiří Černík 01.09.2018 9:04) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Dobrý den,
  zábradlí u schodiště mezi ulicemi Zhořelecká a U Pazderek bylo poničeno vandaly. Současný stav viz přiložené fotografie. Předem děkuji za odstranění závady. JČ
 • Otázka: Vznikající černá skládka (Martinovský 12.09.2018 12:49) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Dobrý den,
  prosím o odklizení vznikající černé skládky ve slepé ulici rovnoběžné s ulicí U Měšťanských škol, Praha 8. Zde, bod 2: https://mapy.cz/s/2v0eS
  Objevili se tady černé plastové pytle s různým obsahem. Děkuji.
  • Odpověď: (12.09.2018 15:16)
   Vážený pane Martinovský,
    
   velice děkujeme za Váš podnět a projevený zájem o čistotu a pořádek v naší městské části.

   Nepořádek v této lokalitě bývá častým zdrojem problémů, který se snažíme průběžně řešit. Během zítřejšího dopoledne na místo vyšleme naše pracovníky, kteří veškerý zmíněný nepořádek uklidí a odvezou.
    
   S pozdravem

   pověřený vedením oddělení okamžitého úklidu
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: plýtvání vodou (Zámečník zdeněk 07.09.2018 15:50) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Dobrý den, jak je možné že v dnešní době při nedostatku pytné vody a neuvěřitelného sucha se tak neskutečně plýtvá vodou na dětském hřišti, kde na pískovišti z pumpy protékají litry a litry PITNÉ VODY.
  • Odpověď: (12.09.2018 13:45)
   Vážený pane Zámečníku,

   děkujeme Vám za Váš podnět, ve kterém poukazujete na plýtvání vodou na dětském hřišti Thomayerovy sady (U Českých loděnic).

   Toto hřiště bylo díky dostatku herní plochy osazeno mnoha rozličnými herními prvky. Jedním z nich je i vodní hra s pumpou, kde voda z pumpy stéká pomocí žlabů a korýtek k mlýnku a kulatému stolku.

   Tento herní prvek, stejně jako pítko, je napojen na vodovodní řad. Obojí je uživateli hřiště užíváno k naprosté spokojenosti.

   Co se týká spotřeby vody, připouštíme, že v letošním roce (díky extrémním teplotám) bude odběr vody větší, nicméně její množství je, ve srovnání s celkovou spotřebou vody na zavlažování zeleně, zanedbatelné.
    
   S pozdravem 

   vedoucí odboru životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: nerespektování dopravního značení (Roman Kotek 07.09.2018 13:10) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Dne 18.6. t.r. jsem prostřednictvím aplikace pro hlášení závad na stránkách MČ Praha 8 žádal, aby byly zajištěny kontroly hlídkou PČR nebo MP v ulici Trojská směrem nahoru, kde je dopravním značením zakázán vjezd motorovým vozidlům mimo dopravní obsluhu a také je zde omezena rychlost na 30km/h. Za tři měsíce od žádosti, jsem hlídku v dané oblasti nespatřil ani jedenkrát. Zato vozidel, které tyto zákazy nerespektují zde výrazně přibylo. Opravdu policie pokutuje pouze rychlost na dálnici a špatné parkování na Praze 1? Opravdu nemá PČR ani MP zájem na tom, aby se dodržovala pravidla hry? Demokracie přece neznamená, že si každý bude dělat co chce, jen proto, že ví, že se mu nic nestane. Co s tím uděláte páni radní? Myslím, že teď před volbami nestačí odpovědět, že podnět předáváte Městské Policii, ta totiž bez dozoru zřizovatele nedělá nic. Děkuji R.Kotek
 • Otázka: Nepořádek v okolí laviček (Jaroslav Stiller 26.08.2018 21:06) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Dobrý den, prosím o zajištění úklidu v okolo laviček v ulici Lublinská 4. Lavičky jsou zezadu panelového domu, mezi stromy. Je zde velké množství nedopalků a jiný drobný nepořádek. Děkuji. Stiller
 • Otázka: zarostlý park U Plynojemu (Trnková Taťána 07.09.2018 11:12) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Hezký den,
  opět upozorňuji za zarostlý revitalizovaný park,plný plevele a náletových dřevin. O park se příliš nikdo nestará , kromě častých úklidů nepořádku. Dnes ráno zde byl i kropící vůz,ale pokropil jen asi třetinu parku. V největších vedrech se tam vůbec nevyskytoval. Děkuji za předání a zajištění zahradních prací. Začínají se v zarostlých částech opět objevovat bezdomovci
  • Odpověď: (11.09.2018 7:48)
   Vážená paní Trnková,

   již jsou objednané práce na odstranění plevele a náletových dřevin. Během dvou týdnů by měla být údržba provedena. 

   S pozdravem

   oddělení plošné správy území
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Velký výskyt mladých ploštic (Maříková Jindřiška 05.09.2018 18:31) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Ve vnitrobloku a nejen tam, ale i na fasádě našeho domu,se vyskytuje velké množství malých ploštit. Jsou jich opravdu mraky. Jsou na lavičkách, prostě všude. Mám obavy, aby se po fasádě nedostaly až do bytů.Jde s tím něco udělat?
  • Odpověď: (10.09.2018 13:30)
   Vážená paní Maříková,

   co se škodlivosti týče, řadíme ruměnici pospolnou mezi hmyz, který nepůsobí významné škody rostlinám ani lidem. Hlavní složku potravy ruměnic představují plody lípy (semena pokrytá sladkými šťávami). Dále ruměnice konzumují mrtvé živočichy a vajíčka hmyzu. Zároveň slouží jako potrava pro ptactvo.

   S pozdravem

   oddělení plošné správy území 
   odbor životního prostředí (OŽP)