Hlášení závad a nedostatků

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, velmi nám záleží na udržování čistoty a veřejného pořádku města. Pokud chcete přispět k rychlejšímu a efektivnějšímu odstraňování závad na zařízeních v majetku města a urychlit odstraňování nedostatků ve městě a jeho okolí, můžete nás informovat fotografií a stručným popisem problému či závady (nahlásit můžete např. rozbitý chodník, komunikaci, neposekanou trávu apod.).

Po odeslání příspěvku bude vámi nahlášená závada postoupena konkrétnímu pracovišti ÚMČ Praha 8, které se postará o její řešení, nebo doporučí další postup, případně hlášení o závadě přepošle dále kompetentnímu úřadu/organizaci.

Příspěvky jsou spolu s informacemi o způsobu řešení závady zveřejňovány na této stránce.
Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho zveřejnění či reprodukování.
Děkujeme vám za spolupráci při údržbě vzhledu města.


Veřejné osvětleníPoruchy veřejného osvětlení hlaste společnosti Technologie hlavního města Prahy, a. s., prostřednictvím online formuláře, bezplatné linky 800 40 40 60, nebo e-mailu poruchyvo@thmp.cz.
Vraky Odstraňování vraků zajišťuje Správa služeb hl. m. Prahy, proto doporučujeme nahlásit vrak přímo na stránkách SSHMP prostřednictvím online formuláře.
Komunikace
Závady na komunikacích, dopravním značení, světelné dopravní signalizaci, mostních objektech apod. můžete nahlásit prostřednictvím online formuláře na stránkách TSK hl. m. Prahy.
Voda Informace o výlukách a haváriích vody a informace související jsou uvedeny na stránkách PVK. Jejich prostřednictvím lze nahlásit i nové havárie.

 

Řadit podle data
Vyhledávání:

Nahlásit závadu, nedostatek

*
*
 
 
*
Sečtěte čísla devět a čtyři
 
 

Vyřešené podněty


1 2 3 4 5  další 
 • Podnět: Zanedbaný veřejný prostor, Novákových, Vacínova a okolí (Martin K 13.07.2019 17:14) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, v ulicích Novákových, Vacínová a v přilehlém okolí je velký nepořádek, velké množství odpadků povalujících se na chodníku, ve vozovce u obrubníku apod. Některé z nich se tam již valí více jak týden.
  • Odpověď: (16.07.2019 13:15)
   Vážený pane Martine,

   nepořádek v ulicích Novákových a Vacínova byl strojově uklizen naším provozním oddělením.  Úklid ulic by však měla provádět Technická správa komunikací hl. m. Prahy.

   Děkujeme za upozornění.

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Nepořádek - odpadky v zeleni a na komunikaci, Molákova, U Invalidovny (Pavlína Krausová 03.07.2019 15:21) – Hlášení závad
  Sdílet
  Prosím o úklid zeleně a komunikací okolo ZŠ Strozziho (hlavní vstup i vstup na hřiště) a budovy rohlasu Regina (přilehlý park, trafo stanice). Mezi temito misty je velke mnozstvi odpadku, je zde nedostatek odpadkovych košů. Celkově úklid Karlína je nedostatečný. Předem děkuji, Krausová.
  • Odpověď: (16.07.2019 12:51)
   Vážená paní Krausová,

   Děkuji Vám za Váš podnět k úklidu Karlína. Úklid tohoto území probíhá pravidelně každý týden, bohužel uklizená území dlouho bez nepořádku nevydrží. Vámi uvedená místa byla našimi provozními pracovníky minulý týden uklizena. 
   Do budoucna budeme úklidu oblasti Karlína věnovat zvýšenou pozornost.

   S pozdravem

   pověřen vedením oddělení okamžitého úklidu
   odbor životního prostředí (OŽP) 
 • Podnět: Sekání trávy, Šimůnkova (Pavel Záboj 08.07.2019 19:48) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, chtěl bych se dotázat na frekvenci sečení trávy. Dnes (8.7. v 19:30 večer!) vyjeli sekat kolem ZŠ Žernosecká, přičemž tráva byla sekána cca před týdnem a díky vedrům ani nevyrostla, takže spíše ořou, než sekají. Je opravdu nutné v těchto letních měsících sekat trávu co týden/14 dnů? Loni to bylo to samé, předloni jakbysmet. Chápu, že firma má asi nasmlouvaný počet sečení za rok, ale nemělo by se přitom trochu uvažovat? Všude se mluví o suchu, ale tráva musí být na milimetr. Předem díky za odpověď. S pozdravem Pavel Záboj
  • Odpověď: (15.07.2019 14:56)
   Dobrý den pane Záboji,
    
   Městská část Praha 8 zajišťuje seč na výzvu u  dodavatelské firmy, začátkem července nebyla prováděna klasická seč, ale dorovnání a opravy na travnatých plochách, kde byla upravována výška a odstranění květenství dvouděložných plevelů. Opravná seč byla prováděna jako seče předchozí na výšku 10 cm s ohledem na klimatické podmínky, uvedená výška pokosu je nadstandardní.
   Bohužel v sídlištní zástavbě není vhodné ponechat vysokou trávu s ohledem na velký výskyt alergenů a využívání travnatých ploch. Při vysokých teplotách tráva zasychá stejně rychle i když je ponechána vysoká a na některých místech může být i nebezpečná. 
   Nyní je již opravná seč ukončena.
    
   S pozdravem 

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: nedokončená oprava v termínu, Třeboradická ulice 21-13 (Martin Havel 10.07.2019 19:32) – Hlášení závad
  Sdílet
  Výkopové práce (předpokládám přípojka pro nově budovaný rodinný dům) byly ohlášeny do 10.7., přesto je výkop v ulici stále a uzavírka tedy pokračuje, pro místní obyvatele jde o poměrně nepříjemné ztížení dopravní dostupnosti, mohu vědět důvod a jaký toto bude mít dopad ?
  • Odpověď: (15.07.2019 14:49)
   Vážený pane Havle,

   uzavírka komunikace Třeboradická byla odborem dopravy povolena do 10. 7. 2019. Bohužel během provádění prací při výstavbě kanalizační přípojky se zjistil rozdíl v hloubce uložení, která byla uvedena v projektové dokumentaci a skutečností. Bylo nutné provést rozšíření a prohloubení výkopu k provedení nové kanalizační přípojky o 2 m na téměř 6 m hloubky. S tímto souvisí i použití jiného typu pažení k zabezpečení výkopu a k zajištění bezpečnosti pracovníků při provádění prací v těchto hloubkách. Při odkrytí stávající zděné kanalizační stoky V 600/1100 byla na této stoce navíc zjištěna havarijní situace, kterou opravovali pracovníci PVK. Z uvedených důvodů došlo ke zdržení prací v uvedeném místě a tím i současně k posunu termínu dokončení. Komunikace v předmětném úseku bude zprovozněna do 21.7.2019. Zábor nyní probíhá v režimu havárie, jak bylo dohodnuto se správcem komunikace TSK.

   Děkujeme za pochopení.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Podnět: Zcela neudržované vodorovné značení modrých zón v ulicích Chaberská, Sedlecká, Vršní a okolí, Sedleka 400 8 (Ludek Nechleba 04.07.2019 10:28) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den,
  Je to již 4 týdny, co jsem inicioval “Hlášení závad – Zcela neudržované vodorovné značení modrých zón v ulicích Chaberská, Sedlecká, Vršní a okolí.
  Podstatou bylo, že modré čáry už nejsou skoro viditelné a neplatné - černě přetřené modré čáry nakreslené podle původního zpackaného projektu jsou již zase modré....
  Z tohoto důvodu vozidla neparkují kde mají a parkují kde nemají – což je možno doložit i fotograficky – a situace je efektivně horší než před zavedením ZPS.
  Za proběhlý měsíc se reálně nestalo nic...

  Nabízí se tedy otázka, kdo je komu vice pro legraci? Občané administrativě MČ P8 nebo MČ P8 svým dodavatelům?

  Toto je opět jen jeden z téměř nekonečné řady důkazů, že vytvoření ZPS na Praze 8 nebylo nikdy o nějaké službě občanům, či snad o regulaci z ekologických pohnutek, ale pouze a výhradně o transferu peněz rezidentu P8 do kapes firem přisátých na ZPS, které se dnes už ani nenamáhají předstírat, že vykonávají za vyvedené prostředky nějakou činnost.

  V této souvislosti žádám o poskytnutí informace kolik prostředku MČ P8 vybrala od občanů od spuštění ZPS a kolik z těchto prostředků bylo zpětně využito ku prospěchu rezidentů P8 a jak ? Z uvedeného bude zjevné, kolik peněz z kapes rezidentů zmizelo bez užitku v kapsách firem, které si ze ZPS udělaly (s požehnáním MČ P8) bezpracný zdroj financí.
  Děkuji

  Luděk Nechleba
  • Odpověď: (11.07.2019 10:32)
   Vážený pane Nechlebo, 

   Váš podnět byl předán dne 7. 6. 2019 správci ZPS – Technické správě komunikací hl. m. Prahy, která ihned předala podnět dodavateli. 

   Odbor dopravy není správcem finančních prostředků, ani nerozhoduje o jejich využití. 

   S pozdravem

   pověřený vedením oddělení zón placeného státní
   odbor dopravy (OD)
 • Podnět: Pokuty za parkování Na Truhlářce P8, Na Truhlářce 41 (Cyril Mores 04.07.2019 10:19) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, opakovaně dostáváme pokuty za parkování na chodníku před naším domem. Je to velice nefér s ohledem na probíhající rekonstrukci zídky FN Bulovka v naší ulici. Nemáme kde parkovat, přitom ale máme zaplacenou rezidenstkou parkovací kartu pro Prahu 8. Budou zřízeny "modré" zóny v naší ulici? Díky CM
  • Odpověď: (11.07.2019 10:28)
   Dobrý den, 

   k pokutování přestupků v dopravě se náš odbor nevyjadřuje. Spadají do kompetence Městské policie, nikoli Odboru dopravy. 

   Ve Vámi zmiňované oblasti se zavedení zón placeného stání v současnosti neplánuje.

   S pozdravem

   pověřený vedením oddělení zón placeného státní
   odbor dopravy (OD)
 • Podnět: nová úprava zastávky, zastávka tramvají Palmovka směr Vysočany (Václav Sýkora 03.07.2019 16:05) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, nová instalace posezení na zastávce je velmi pěkná, není však vybavena odpadkovými koši - každodenní výsledek ukazují přiložené snímky.Je třeba koše doplnit, jinak je nová úprava znehodnocena. Také by bylo třeba kontrolovat, aby nebyly lavice noclehárnou.
  • Odpověď: (10.07.2019 10:45)
   Vážený pane Sýkoro,

   děkujeme vám za váš dotaz a upozornění. Jsme si vědomi, že je současné množství odpadkových košů v místě nedostatečné. Množství odpadkových košů řešíme, a to v příslušném designu. Váš podnět o vyšší kontrole v místě předáme městské policii. 

   S pozdravem a přáním hezkého dne

   Oddělení plánování a rozvoje
   Odbor územního rozvoje a výstavby
 • Podnět: nepořádek kolem popelnic, Ludmilina ulice, Palmovka (Magdaléna Veselá 02.07.2019 14:28) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den,
  posílám foto nádob na odpadky a jejich okolí v Ludmilině ulici. Je to tam čím dál horší, z jedné strany WC, z druhé strany skládka. Bohužel nelze na fotce zachytit i čichový vjem. S pozdravem. M. Veselá
  • Odpověď: (10.07.2019 10:42)
   Dobrý den vážená paní Veselá.

   Situace v této lokalitě je nám známa, k výskytu nepořádku zde dochází poměrně často. Pracovníci našeho provozního oddělení toto místo uklízeli již několikrát, bohužel vždy došlo v brzké době k výskytu dalšího nepořádku. Proto celou záležitost řeší naše oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností.
   Vlastník nemovitosti, který je zodpovědný za udržování pořádku, byl vyzván k nápravě vzniklé situace.

   S pozdravem

   pověřen vedením oddělení okamžitého úklidu
   odbor životního prostředí (OŽP) 
 • Podnět: Polámaná vrba, Krosenská 541 (Petra Šťastná 06.07.2019 18:59) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den,
  vrba u panelového domu č.p. 539-541 v Krosenské ulici má od jedné z letošních vichřic polámanou jednu z hlavních větví. Prosím, o ošetření lomu (stačí oříznout "třísky", strom už by si pak měl sám poradit) a odklízení dotyčné větve. Děkuji
  • Odpověď: (09.07.2019 15:18)
   Vážená paní Šťastná,

   děkujeme za informaci. Ihned byla kontaktována zahradnická firma která v co nejkratší době  větev odstraní a strom odborně ošetří.

   S pozdravem

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Znecisteni ulic, V zahradach, zenklova (Jakub Turner 07.07.2019 10:58) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobry den, poslednich 14 dni se v ulicich v zahradach a zenklova od zastavky vosmikovych vyse hromadi na ulicich neporadek - pet lahve, papiry, nedopalky cigaret etc. Zaroven kontajnery na trideny odpad u objektu v zahradach 31 jsou neustale plne a bezdomovci rozhazuji odpadky mimo popelnice nebo je vitr rozfouka protoze kontajner na papir je tak plny ze nejde zavrit. Jakym zpusobem prosim probiha uklid ulic?
  • Odpověď: (09.07.2019 13:39)
   Vážený pane Turnere,

   úklid kolem kontejnerů probíhá pokaždé při vývozu jejich obsahu. Úklid ulic zajišťuje Technická správa komunikací hl.m. Prahy při tzv. blokovém čištění, obvykle dvakrát ročně.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)