Hlášení závad a nedostatků

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, velmi nám záleží na udržování čistoty a veřejného pořádku města. Pokud chcete přispět k rychlejšímu a efektivnějšímu odstraňování závad na zařízeních v majetku města a urychlit odstraňování nedostatků ve městě a jeho okolí, můžete nás informovat fotografií a stručným popisem problému či závady (nahlásit můžete např. rozbitý chodník, komunikaci, neposekanou trávu apod.).

Po odeslání příspěvku bude vámi nahlášená závada postoupena konkrétnímu pracovišti ÚMČ Praha 8, které se postará o její řešení, nebo doporučí další postup, případně hlášení o závadě přepošle dále kompetentnímu úřadu/organizaci.

Příspěvky jsou spolu s informacemi o způsobu řešení závady zveřejňovány na této stránce.
Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho zveřejnění či reprodukování.
Děkujeme vám za spolupráci při údržbě vzhledu města.


Veřejné osvětleníPoruchy veřejného osvětlení hlaste společnosti Technologie hlavního města Prahy, a. s., prostřednictvím online formuláře, bezplatné linky 800 40 40 60, nebo e-mailu poruchyvo@thmp.cz.
Vraky Odstraňování vraků zajišťuje Správa služeb hl. m. Prahy, proto doporučujeme nahlásit vrak přímo na stránkách SSHMP prostřednictvím online formuláře.
Komunikace
Závady na komunikacích, dopravním značení, světelné dopravní signalizaci, mostních objektech apod. můžete nahlásit prostřednictvím online formuláře na stránkách TSK hl. m. Prahy.
Voda Informace o výlukách a haváriích vody a informace související jsou uvedeny na stránkách PVK. Jejich prostřednictvím lze nahlásit i nové havárie.

 

Řadit podle data
Vyhledávání:

Nahlásit závadu, nedostatek

*
*
 
 
*
Odečtěte od sebe čísla osm a dva
 
 

Vyřešené podněty


1 2 3 4 5  další 
 • Podnět: Nepořádek u MC Donaldu, Křižíkova 52 (Jaroslav Stiller 19.05.2019 2:09) – Hlášení závad
  Sdílet
  Žádám o uklízení travnaté plochy poblíž výdejního okénka u MC Donald na Florenci. I schody, vedoucí na magistrálu. Děkuji. Stiller
  • Odpověď: (23.05.2019 15:53)
   Vážený pane Stillere,

   zeleň před Muzeem hl. m. Prahy je ve správě MČ P8. Na těchto pozemcích bude ihned zjednána náprava.  Schody na magistrálu jsou ve správě TSK hl. m. Prahy, kdy jsme již zaslali žádost o odstranění odpadu.
   Děkujeme za upozornění a doufáme, že k nápravě dojde co možná nejdříve, aby tento nepořádek nenarušoval vzhled městské části.

   S pozdravem

   pověřena vedením oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Nepořádek (objedné, dřevěné desky) před domem, Za Poříčskou bránou 214/12, 186 00 (Barbora Toulcová 22.05.2019 14:00) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den,

  Již delší dobu se před naším domem nachází dřevěné desky velkých rozměrů. Odpad se tam začíná hromadit. Bylo by možné zajisti jejich odvoz. Děkuji Toulcová
  • Odpověď: (23.05.2019 11:02)
   Vážená paní Toulcová,

   odložené dřevěné desky budou do konce tohoto týdne odvezeny. 
   Děkujeme za upozornění.

   S pozdravem

   pověřen vedením oddělení okamžitého úklidu
   odbor životního prostředí (OŽP) 
 • Podnět: Nechutny bordel a shromazdovani bezdomovcu kteri delaji bordel a znecistuji vse kolem metra Kobylisy hlavne u fontany zevluji cele dny to vam to nevadi ????, metro Kobylisy ul Klapkova (Petra 27.04.2019 23:35) – Hlášení závad
  Sdílet
  uz stim neco udelejte a resit to tak ze poslete policii je nesmysl zruste pohodlne lavicky a zakazte piti alkoholu na ver. miste
  • Odpověď: (23.05.2019 10:24)
   Vážená paní Petro, 

   uvedený prostor včetně inventáře je ve vlastnictví Dopravního podniku hl. m. Prahy. Městská část Praha 8 v minulosti opakovaně upozorňovala Dopravní podnik hl. m. Prahy na tento problém. Městská policie v uvedeném místě prování řádnou hlídkovou činnost zaměřenou na dodržování obecně závazné vyhlášky č. 11/2013 o požívání alkoholických nápojů na veřejných prostranstvích. V případě, že se osoby v době kontroly ničeho nedopouštějí, není možné je z místa vykázat. 

   Aktuálně se uvedená lokalita projednávala na komisi pro bezpečnost a prevenci sociálně patologických jevů a bude se touto problematikou ve spolupráci s odborem bezpečnosti a krizového řízení dále zabývat. 

   S pozdravem

   pověřený vedením odboru bezpečnosti a krizového řízení
 • Podnět: Bezdomovci pod mostem, Sokolovská ul. pod mostem u křižovatky na Balabence (Radek Longin 07.05.2019 18:27) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, dlouhodobě se zdržují bezdomovci pod mostem na Sokolovské ulici u křižovatky Balabenka. Popíjejí alkohol, vyměšují pod mostem na chodník, je tam spousta odpadků a celé okolí páchne. Nyní si na místo začali stěhovat palety, matrace a nábytek. Prosím udělejte s tím něco, u vedlejšího mostu je dlouhodobě ubytovaný také jeden bezdomovec. Chodí kolem matky s dětmi a není to vůbec příjemné. Děkuji za rychlou reakci a úklid prostranství. Připojuji fotografii z dnešního dne.
  • Odpověď: (22.05.2019 14:15)
   Vážený pane Longine,

   Děkujeme Vám za Váš podnět, týkající se bezdomovců pod mostem na ulici Sokolovské, poblíž křižovatky Balabenka.
   V pátek 17. 5. 2019 byla tato lokalita za účasti městské policie vyklizena.

   S pozdravem

   pověřen vedením oddělení okamžitého úklidu
   odbor životního prostředí (OŽP) 
 • Podnět: Rozbitá lavička, Vřesová 19 (M Mádlová 20.05.2019 18:00) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den,
  V ulici Vřesová 19 někdo zničil lavičku tak, že už není možné ji využívat (bývaly zde dříve dvě vedle sebe). Foto v příloze. Bylo by prosím možné zajistit opravu/náhradu? Mockrát děkuji, s pozdravem M. Mádlová
  • Odpověď: (21.05.2019 10:54)
   Vážená paní Mádlová,

   pokud se jedná o lavičky na pěší cestě za domem Vřesová 19, nachází se tyto na pozemku par.č. 1121/1, k.ú. Troja, který je v soukromém vlastnictví spolumajitelů příslušného domu. Je tedy nutné obrátit se na někoho z nich, případně na správce této nemovitosti.

   Děkujeme za pochopení.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Dlouhodobý nepořádek, ulice Trocnovská/Prvního pluku (František Novotný 18.05.2019 16:30) – Hlášení závad
  Sdílet
  V ulici Trocnovská pod menším železničním mistem dlouhodobě bývá hrozný nepořádek, místo je velmi nevzhledné a je nepříjemné tam vůbec procházet.
  • Odpověď: (20.05.2019 12:26)
   Vážený pane Novotný,

   o úklid pod železničním mostem jsme požádali Technickou správu komunikací hl.m. Prahy a bylo nám přislíbeno, že uklizeno bude.

   Děkujeme za upozornění.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Vraky, Zenklova (Martin Sebo 18.05.2019 16:09) – Hlášení závad
  Sdílet
  Prosím vyřešit dva vraky, žlutý wartburg Primatorska 49 a dále auto s botickou Zenklova 43, u spadleho plotu.
  • Odpověď: (20.05.2019 11:42)

   Vážený pane Sebo,

   Váš podnět týkající se vraku v ul. Primátorská 49  a Zenklova 43 předáváme Správě služeb hl. m. Prahy k vyhodnocení, zda se jedná o vraky či nikoliv. Jestliže  SSHMP vyhodnotí tato vozidla jako vraky, odbor dopravy s provozovateli těchto vraků zahájí správní řízení o odstranění vraku z pozemní komunikace. 

   S pozdravem

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Podnět: neudržované prostory všem na očích, Zenklova (Marek Havlík 15.05.2019 16:37) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den,

  stále se musíme dívat na odporný, oplocený prostor na zastávce Vosmíkových (mezi ul. Nad Košinkou, Zenklova, Primátorská). Je to zarostlé travou, válí se tam bordel, hadry, cihly, je to ostuda okolí. Prosím o info co bude s tímto prostorem v nejbližší době a zároveň o jeho rekultivaci?

  Dále brownlfieldy vedle ul Zenklova 43 - je tam nějaký stavební žlutý plot a opět, celý plot spadl a nikdo se o to už měsíc nestará. I zde prosím info co s těmito plochami MČ nebo jejich majitel plánuje a kdy začnou vypadat trochu k světu. Dekuji
  • Odpověď: (20.05.2019 9:31)
   Vážený pane Havlíku,

   dle zjištění oplocený prostor na zastávce Vosmíkových i brownlfieldy vedle ul. Zenklova 43 jsou ve vlastnictví soukromých osob. V dotčených místech bude pracovníky OŽP provedeno místní šetření a na základě zjištěných podkladů bude případně vlastníkům pozemků zaslána písemná výzva ke zjednání nápravy.
   Také si přejeme, aby prostředí ve kterém žijeme, bylo čisté a upravené. 
   Děkujeme za Vaše upozornění a doufáme, že k případné nápravě dojde co možná nejdříve.

   S pozdravem

   pověřena vedením oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Otočený semafor , Výjezd z parkoviště u Kauflandu do Střelničné ulice (Tomáš 16.05.2019 13:30) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, zřejmě nějaký ftipálek otočil semafor pro pěsí u výjezdu z parkoviště u Kauflandu do Střelničné ulice (viz foto). Prosím o nápravu nebo předání relevantním osobám...díky
  • Odpověď: (17.05.2019 9:52)
   Vážený pane Tomáši, 

   Váš podnět týkající se otočení chodeckého návěstidla na SSZ 8.278 Střelničná – Ďáblická jsme předali společnosti ELTODO, která je v této věci kompetentní.

   Děkujeme za upozornění.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Podnět: Pomalé vyvážení recyklace plasty Na Bendovce 43, Bohnice, Na Bendovce 273/43 (Michal Fadljevič 16.05.2019 14:19) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, potřebovali bychom zvýšit frekvenci vyvážení těch krásných nových recyklačních kontejnerů na plast, které jsou ted nově přes ulici v ulici Na Bendovce 273/43 v Bohnicích.

  Stalo se už dvakrát, že je kontejner úplně plný, lidé nechávají plasty okolo a vítr to rozfoukavává po ulici tady v okolí.

  Fotku teď nemám, udělám a pošlu příště.

  Děkujeme
  S pozdravem
  Michal Fadljevič
  tel: 776 610 065
  • Odpověď: (17.05.2019 9:36)
   Vážený pane Fadljeviči,

   děkuji za Váš podnět ohledně čistoty kolem separačních stanovišť.
   Nové podzemní separační stanoviště má dostatečnou kapacitu, ale problémy způsobují menší vhozy do 3000 litrových nádob.
   Pokud občan vhazující odpad ucpe vhoz, tak potom separace vypadá jako kapacitně nevyhovující.
   V případě, že zjistíte nesrovnalosti neváhejte mě prosím kontaktovat.

   Děkuji za spolupráci a přeji pěkné dny.

   S pozdravem

   Jiří Jansa
   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)