Hlášení závad a nedostatků

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, velmi nám záleží na udržování čistoty a veřejného pořádku města. Pokud chcete přispět k rychlejšímu a efektivnějšímu odstraňování závad na zařízeních v majetku města a urychlit odstraňování nedostatků ve městě a jeho okolí, můžete nás informovat fotografií a stručným popisem problému či závady (nahlásit můžete např. rozbitý chodník, komunikaci, neposekanou trávu apod.).

Po odeslání příspěvku bude vámi nahlášená závada postoupena konkrétnímu pracovišti ÚMČ Praha 8, které se postará o její řešení, nebo doporučí další postup, případně hlášení o závadě přepošle dále kompetentnímu úřadu/organizaci.

Příspěvky jsou spolu s informacemi o způsobu řešení závady zveřejňovány na této stránce.
Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho zveřejnění či reprodukování.
Děkujeme vám za spolupráci při údržbě vzhledu města.


Veřejné osvětleníPoruchy veřejného osvětlení hlaste společnosti Technologie hlavního města Prahy, a. s., prostřednictvím online formuláře, bezplatné linky 800 40 40 60, nebo e-mailu poruchyvo@thmp.cz.
Vraky Odstraňování vraků zajišťuje Správa služeb hl. m. Prahy, proto doporučujeme nahlásit vrak přímo na stránkách SSHMP prostřednictvím online formuláře.
Komunikace
Závady na komunikacích, dopravním značení, světelné dopravní signalizaci, mostních objektech apod. můžete nahlásit prostřednictvím online formuláře na stránkách TSK hl. m. Prahy.
Voda Informace o výlukách a haváriích vody a informace související jsou uvedeny na stránkách PVK. Jejich prostřednictvím lze nahlásit i nové havárie.

 

Řadit podle data
Vyhledávání:

Nahlásit závadu, nedostatek

*
*
 
 
*
Sečtěte čísla tři a šest
 
 

Vyřešené podněty


1 2 3 4 5  další 
 • Podnět: Nevyvezeny trideny odpad, sklo, Zelenohorská 497 (Markova 23.12.2020 9:00) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobry den, prosim o zajisteni odvozu trideneho odpadu, skla. Nejen v nasi ulici, ale v celem okoli jsou nadoby na sklo preplnene, kolem lezi spousta sklenic a sklenenych strepu. Dekuji.
  • Odpověď: (14.01.2021 14:46)
   Vážená paní Marková,

   Děkujeme za Váš podnět. Svozová společnost zajistila úklid v okolí nádob a na několika místech v posledním týdnu v roce 2020 i výsyp skla mimo harmonogram. Podle harmonogramu měly být všechny nádoby na skleněný odpad vyvezeny v prvním týdnu roku 2021. Pokud se tak nestalo, nebo byl nepořádek v okolí nádob, neváhejte mě kontaktovat.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Bezdomovci a feťáci - nelegální ohniště, nejbližší ulice Prosecká 4 - pod železničním mostem (Lukáš T. 28.12.2020 18:00) – Hlášení závad
  Sdílet
  Na první email jste neodpověděli, tak snad na podruhé. Kdy se nechá uklidit nepořádek a nelegální skládka pod mostem vedle ul. Prosecká 4? Nedávno tam došlo k ořezaní křoví a stromů ale úklid žádný. To smetiště je příšerné!
  • Odpověď: (12.01.2021 15:43)
   Dobrý den,

   reagujeme na Váš podnět ohledně nelegální skládky při ulici Prosecká 4 - pod železničním mostem. V uvedené lokalitě bylo provedeno místní šetření pracovníky OŽP a díky důkladnému provedení údržby pozemků ze strany jejich vlastníka se v současné době již v místě nenachází žádný odpad ani závadové osoby.

   S pozdravem

   pověřena vedením oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Padající stromy v lesoparku, 50.1208356N, 14.4685964E (Ing. Josef Hofman 28.12.2020 15:44) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, na parcele parcelní číslo 1267/1 v její východní části se nachází lesík plný suchých borovic. Tyto borovice postupně padají a ohrožují lidi procházející po okolních cestách. Některé jsou již opřené o okolní stromy a je jen otázka času, kdy některý spadne na cestu a někoho zraní nebo usmrtí. Pozemek bohužel patří soukromému vlastníkovi. Můžete prosím nějak zjednat nápravu ? S pozdravem Ing. Hofman
  • Odpověď: (11.01.2021 16:12)
   Vážený pane Hofmane,

   Váš podnět byl předán na oddělení státní správy lesů, myslivosti, rybářství a veterinární péče, odbor ochrany prostředí, Magistrát hl. m. Prahy, který je v této věci kompetentní. V případě dalších dotazů, týkajících se předmětného podnětu kontaktujte přímo pana Ing. Milana Finka (specialista životního prostředí-lesy, myslivost, rybářství, OOP MHMP), který řeší danou problematiku.
   Děkujeme za upozornění.

   S pozdravem

   oddělení ochrany přírody
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: "Zatiší" plné odpadů", křižovatka ulice Pod čimickým hájem a Pekařova na konci lesní cesty, která vede k fotbalovému stadio (Zdenka Rabochová 21.12.2020 17:58) – Hlášení závad
  Sdílet
  Na konci zmíněné cesty je postaven železný sud plný odpadků. Bohužel lidé tam přidávají další pytlíky s psími exkrementy a okoosudu se povalují lahve plechovky atd. Je to opravdu příšerné "zátisí" viz foto. Pokud by v rámci údržby a úklidu bylo možné toto místo uklidit bylo by to úžasný.
  • Odpověď: (11.01.2021 16:09)
   Dobrý den paní Rabochová,

   reagujeme na Váš podnět ohledně železného sudu s odpadky u křížení ulic Pod čimickým hájem a Pekařova. V uvedené lokalitě bylo pracovníky OŽP provedeno místní šetření a následně bude písemně vyzván vlastník předmětného pozemku ke zjednání nápravy, tj. k odstranění sudu i odpadků.
   Děkujeme za Vaše upozornění a doufáme, že po naší výzvě dojde co možná nejdříve k nápravě.
   S pozdravem

   pověřena vedením oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: chybějící přechod pro chodce, Tramv.zastávka Vychovatelna (Josef Rus 01.01.2021 10:39) – Hlášení závad
  Sdílet
  8 let obyvatelé, kteří používají tramv.zastávku Vychovatelna ze spodu od garáží bojovali, aby se stala opět stanicí bezbariérovou.To se letos konečně stalo,ale není od chodníku na zastávku vyznačen přechod pro chodce.Už se stalo několik poražení chodců od vozidel!!!
  • Odpověď: (08.01.2021 10:40)
   Dobrý den,

   Váš podnět jsme postoupili správci komunikace dopravního značení TSK hl. m. Prahy, a.s. za účelem prověření stavu (označení místa pro přecházení).

   S pozdravem

   Jaroslav Lehký
   specialista silničního správního úřadu

   HLAVNÍ MĚSTO PRAHA
   MAGISTRÁT HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY
   Odbor pozemních komunikací a drah
   Oddělení silničního správního úřadu
 • Podnět: Velký odpad + soustavně přeplněné popelnice, Chocholouškova ulice (Jaroslava Kottasová 30.12.2020 8:25) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, bohužel někdo nezodpovědný již před delší dobou umístil k popelnicím velkou matraci a kancelářské křeslo, které při běžném svozu nejsou pochopitelně odvezeny. Umístění popelnic je nešťastné, kapacita nedostatečná. Popelnice jsou stále přeplněny, při odvozu odpoadků zůstane část na zemi, ktré vítr následně rozfouká po okolí, je to zdroj permanentního nepořádku. Přikládám fotografie. Prosím o odvezení velkoobjemového odpadu a vyřešení problému s popelnicemi, které zřejmě přísluší vedlejším domům v Chocholouškově ulici (ideálně přesun do dvora tak, jak to je v případ č.p.138, kde bydlím). Umístění popelnic navíc svádí k anonymnímu odkládání velkých předmětů.
  • Odpověď: (08.01.2021 10:34)
   Dobrý den paní Kottasová, 

   v uvedeném místě bylo provedeno pracovníky OŽP místní šetření a následně byl vyzván vlastník/správce pozemku k odstranění odpadu. Situaci budeme nadále monitorovat a v případě zjištění, že jsou nádoby nedostatečné a soustavně přeplňovány, vyzveme správce bytového družstva, kterému vybudované kontejnerové stání s nádobami patří o navýšení kapacity nádob, popřípadě k častějšímu svozu.
   S pozdravem

   pověřena vedením oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: hromada odpadků, Pod Labuťkou 949/7 (Tomáš Slanina 11.12.2020 11:33) – Hlášení závad
  Sdílet
  V ulici Pod Labuťkou u č.p. 949/7 (v zatáčce ulice) leží již přes týden hromada odpadků. Odpadky se také hromadí kolem podchodu pod estakádou Čuprova z důvodu přespávání bezdomovců pod mostem a podél Čuprovy směrem ke Kolčavce (řidiči vhazují z aut). Rád bych Vás požádal o úklid této oblasti. Děkuji.
  • Odpověď: (07.01.2021 15:14)
   Dobrý den pane Slanino, 

   reagujeme na Váš e-mail ohledně nahromaděného odpadu při ulici Pod Labuťkou/Čuprova.
   Pracovníky OŽP bylo v uvedené lokalitě provedeno místní šetření a následně budou písemně vyzváni vlastníci daných pozemků ke zjednání nápravy, tj. k odstranění veškerého nahromaděného odpadu. Děkujeme za Váš zájem o životní prostředí. Dané lokalitě bude ze strany odboru životního prostředí věnována zvýšená pozornost.

   S pozdravem

   pověřena vedením oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Skladka pneu (Pavel Dočkal 22.12.2020 15:35) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, chci znovu požádat o odstranění pohozených pneumatik na cestě podél Čimického háje rovnoběžné s ul. Pohnertova. Někdo tam vyházel staré pneu, které se válí v přírodě.

  Děkuji.
  • Odpověď: (07.01.2021 14:52)
   Vážený pane Dočkale, 

   vlastníci pozemku byli odborem životního prostředí vyzvání ke zjednání nápravy a je s nimi v této věci komunikováno. Náprava byl měla být zjednána do 17. 1. 2021. Děkujeme za Vaše upozornění a zájem o udržování pořádku na Praze 8 a doufáme, že náprava bude zjednána ve stanoveném termínu.

   S pozdravem

   pověřena vedením oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: vysoký výskyt potkanů, Přádova 2051-2064, Přádova 2087-2093 (SBD Praha 8, TPÚ, Červená 23.12.2020 8:18) – Hlášení závad
  Sdílet
  Obracíme se na Vás s žádostí o provedení povrchové deratizace přilehlého okolí a likvidaci uhynulých potkanů, kteří se nachází na volně přístupných místech (naposledy nahlášený kus na vozovce před domem č.p.2060). V blízkosti uvedených adres je několik týdnů zaznamenáván neobvykle vysoký výskyt potkanů, pravděpodobně z důvodu nedávno zbouraných objektů v této lokalitě (dva velké domy využívané nejspíše skvotery - dlouhodobý problém s neustálými pokusy o vloupání, ničení majetku, krádežemi apod.). Obyvatelé museli vynaložit nemalé finanční částky za deratizaci, aby se obtížných hlodavců zbavili a zamezili jim přístup do obydlí. I přes tuto snahu se potkani objevují dále, ohrožují zdraví lidí a snižují komfort bydlení. Předem děkujeme za součinnost.
  • Odpověď: (06.01.2021 15:59)
   Dobrý den,

   děkujeme za Váš podnět. Ne každý pozemek na Praze 8 má ve správě UMČ Praha 8 . V okolí Vámi zmiňované ulice nemá Odbor životního prostředí UMČ Praha 8 ve správě žádný pozemek. Pozemky ve správě OŽP UMČ Praha 8 jsou deratizovány pravidelně v obdobích květen až červen a září až listopad. 

   S přáním hezkého dne

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Utržená houpačka, Lešenská ul., Hřiště u MŠ (Šárka Matyášková 31.12.2020 8:56) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den,
  S dětmi rádi chodíme na hřiště, které je naproti MŠ Lešenská. Krom jiného jsou tam i dvě houpačky. Bohužel jedna z nich je utržená. Prosím o opravu. A další vada je na stezce před hřištěm, tam nějaký "šikula" poničil dřevěnou lavičku. Děkuji a přeji hezký den

  Š. Matyášková
  • Odpověď: (06.01.2021 15:56)
   Dobrý den paní Matyášková,

   děkujeme za váš podnět. Závada u houpačky je opravena. Lavičku již řešíme a v nejkratší době zajistíme nápravu.

   S pozdravem

   odbor životního prostředí (OŽP)