Hlášení závad a nedostatků

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, velmi nám záleží na udržování čistoty a veřejného pořádku města. Pokud chcete přispět k rychlejšímu a efektivnějšímu odstraňování závad na zařízeních v majetku města a urychlit odstraňování nedostatků ve městě a jeho okolí, můžete nás informovat fotografií a stručným popisem problému či závady (nahlásit můžete např. rozbitý chodník, komunikaci, neposekanou trávu apod.).

Po odeslání příspěvku bude vámi nahlášená závada postoupena konkrétnímu pracovišti ÚMČ Praha 8, které se postará o její řešení, nebo doporučí další postup, případně hlášení o závadě přepošle dále kompetentnímu úřadu/organizaci.

Příspěvky jsou spolu s informacemi o způsobu řešení závady zveřejňovány na této stránce.
Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho zveřejnění či reprodukování.
Děkujeme vám za spolupráci při údržbě vzhledu města.


Veřejné osvětleníPoruchy veřejného osvětlení hlaste společnosti Technologie hlavního města Prahy, a. s., prostřednictvím online formuláře, bezplatné linky 800 40 40 60, nebo e-mailu poruchyvo@thmp.cz.
Vraky Odstraňování vraků zajišťuje Správa služeb hl. m. Prahy, proto doporučujeme nahlásit vrak přímo na stránkách SSHMP prostřednictvím online formuláře.
Komunikace
Závady na komunikacích, dopravním značení, světelné dopravní signalizaci, mostních objektech apod. můžete nahlásit prostřednictvím online formuláře na stránkách TSK hl. m. Prahy.
Voda Informace o výlukách a haváriích vody a informace související jsou uvedeny na stránkách PVK. Jejich prostřednictvím lze nahlásit i nové havárie.

 

Řadit podle data
Vyhledávání:

Nahlásit závadu, nedostatek

*
*
 
 
*
Odečtěte od sebe čísla pět a dva
 
 

Vyřešené podněty


1 2 3 4 5  další 
 • Podnět: Uschlý strom u autobusové zastávky, Ulice Pod Sídlištěm, u nástupní zastávky 370, 372,373 (Petr Mansfeld 20.11.2022 10:43) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, v bezprostřední blízkosti nástupní zastávky Kobylisy pro autobusy 370, 372 a 373 je strom (třešeň ptáčnice) jehož jedna polovina je zcela uschlá a napadena houbou. Pád větví by mohl ohrozit dav lidí čekajících na zastávce. Děkuji a jsem s pozdravem, Petr Mansfeld
  • Odpověď: (28.11.2022 13:16)
   Vážený pane Mansfelde,

   vzrostlý strom u autobusové zastávky pro linky 370, 372, 373 v ulici Po Sídlištěm roste na pozemku, který není ve správě Městské části Praha 8. Na stav stromu, který  nevyhovuje nárokům na zvýšenou provozní bezpečnost, bude vlastník pozemku upozorněn, neboť dle právních předpisů je péče o dřeviny, zejména jejich ošetřování a udržování, povinností vlastníků.

   S pozdravem 

   pověřena vedením oddělení ochrany přírody
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Chybějící kanalizační poklop / odkrytá šachta, Vraňanská ul. x Čimická ul. (Zuzana Farkačová 24.11.2022 0:25) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den,
  ráda bych touto cestou upozornila na dlouhodobě odkrytou kanalizační šachtu, která se nachází mezi Domovem pro seniory "Slunečnice" a parkovištěm u autobusové zastávky "Řepínská).
  Děkuji
  • Odpověď: (25.11.2022 10:16)
   Dobrý den,

   podnět jsem předala Magistrátu hl. města Prahy, jelikož tento pozemek nespravuje Městská část Prahy 8. Zároveň jsem je požádala o urychlení řešení z důvodu bezpečnosti občanů.

   Děkuji a přeji hezký den.

   S pozdravem

   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Vrak na parkovišti, Radomská - parkoviště (Frantisek Novotny 24.11.2022 9:49) – Hlášení závad
  Sdílet
  Na parkovišti Radomská stojí již několik týdnů nabourané SUV které tam někdo odložil - černé Volvo. Auto je nepojízdné a zabírá místo.
  • Odpověď: (24.11.2022 12:20)
   Vážený pane Novotný,

   Vaše upozornění na vrak vozidla na parkovišti Radomská, jsme předali Správě služeb hl. m. Prahy k prověření.

   S pozdravem

   Oddělení silničního a správního úřadu
   Odbor dopravy (OD)
 • Podnět: Bile osvetleni v parcich v Libni, Park Pod Korabem, Thomayerovy sady (Ivana 21.11.2022 16:42) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobry den,
  prosim o informaci, z jakeho duvodu je v parcich v Libni instalovano ostre bile osvetleni. Jak je znamo, bile svetlo je ve vecernich a nocnich hodinach skodlive jak pro zdravi cloveka tak zivocichu. Krome odstinu je instalovane osvetleni velmi neprijemne na pohled a oslepuje. Nevidim duvod, proc je takove osvetleni pouzivano na mistech, kde se ani nejedna o paterni komunikaci pro vozidla.
  Dekuji.
  • Odpověď: (22.11.2022 10:31)
   Dobrý den,

   veřejné osvětlení má na starosti společnost Technologie hlavního města Prahy, které Váš podnět předáváme.

   S pozdravem

   Ing. Jan Macke
   oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář starosty (OKS)
 • Podnět: přeplněný kontejner na kovy, K Ovčínu (Klára Čížková 11.11.2022 9:11) – Hlášení závad
  Sdílet
  V ulici K Ovčínu je přeplněný kontejner na kovy, nepořádek i kolem kontejneru, často máme přeplněné i ostatní kontejnery, hlavně plasty a papír. Je možné to nějak vyřešit? Častější svoz...případně kde? Děkuji. Klára Čížková
  • Odpověď: (15.11.2022 14:02)
   Vážená paní Čížková, 

   děkujeme za Váš podnět. Prověříme kapacitní využívání tohoto stanoviště a v případě opakovaného přeplňování nádob bude požádáno o navýšení četnosti svozu. Jeden z požadavků pro navýšení četnosti je doložení alespoň 3 fotografií z různých dnů mezi svozy, ze kterých je patrné, že kapacita odpadních nádob a četnost svozu je nedostačující. Tímto Vás chci poprosit o součinnost a v případě, že budou nádoby přeplněné o pořízení fota a zaslání na tento e-mail: josef.juracak@praha8.cz. 

   Děkuji.

   S pozdravem

   pověřena vedením oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Listí na chodnících (Markéta Hobzíková 14.11.2022 12:40) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den.Chodníky na sídlišti Sokolniky jsou plné mokrého listí které hodně klouže.Bude se listí uklízet? Děkuji Hobzíková
 • Podnět: Topeni tuhym palivem, Františka Kadlece (Ivana 04.11.2022 13:20) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobry den,
  rada bych poprosila o informaci, zda je mozne pouzivat tuhe palivo k vytapeni budov v nasi obytne casti. V Horni Libni je pravidelne citit zapach po horeni. Je mozne situaci proverit? Zaroven bych se rada zeptala, jestli je monitorovana kvalita vzduchu v teto oblasti a zda jsou vysledky mereni nekde dostupne.
  Dekuji.
  • Odpověď: (14.11.2022 16:26)
   Dobrý den,

   dle novely zákona o ochraně ovzduší mohou být lokální topeniště na pevná paliva horší něž 3. třídy provozována v rodinném domě, bytovém domě nebo stavbě pro rodinnou rekreaci do 31. srpna 2024.
   Na základě Vašeho podnětu provedeme místní šetření, zda v okolí ulice Fr. Kadlece nedochází k porušení povinností provozovatele zdroje dle zákona o ochraně ovzduší.
   Sledování kvality ovzduší na území hl. m. Prahy se provádí automatizovaným imisním monitoringem provozovaný Českým hydrometeorologickým ústavem, kdy na území Prahy 8 se nachází 2 měřící přístroje, a to v Kobylisích a v Karlíně. Podrobné informace o měření látek v ovzduší můžete získat na stránkách uvedené společnosti – www.chmi.cz.

   S pozdravem

   pověřena vedením oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: černá skládka, pěší cesta vedoucí od školy Na Slovance ke Kauflandu, Střelničná (Pavel K 10.11.2022 14:49) – Hlášení závad
  Sdílet
  neskutečný nepořádek, asi po bezdomovcích viz foto, prosíme o úklid
  • Odpověď: (14.11.2022 14:07)
   Dobrý den,

   odstranění rozlehlé černé skládky vzniklé nepřizpůsobivými osobami se již snažíme řešit společně s vlastníky (správci) pozemku. 
   Děkujeme za Vaše upozornění a doufáme, že náprava bude v dohledné době zjednána.

   S pozdravem 

   pověřena vedením oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Nepřehledná křižovatka, Horňátecká x Pod Sídlištěm (D.Macko 25.10.2022 21:59) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den,
  Upozorňuji na nebezpečnou križovatku na Kobyliském náměstí. Jedná se o křížení ulic Horňátecká x Pod sídlištěm x Nad Šutkou x Čimická.
  Při průjezdu směrem z Čimické na Horňáteckou, nebo z ul.Pod sídlištěm na Čimickou dochází při odbočování doleva k nepřehledným situacím. Je to způsobeno tím, ze odbočovací pruh doleva je společný s přímým směrem a řidič dávající přednost protijedoucím vozidlům neví, zda-li vozidla budou odbočovat nebo pojedou rovně. Při každém průjezdu križovatkou tímto směrem uvíznu v křižovatce, a kolmý směr již dostává zelenou.
  Děkuji

  Bylo by možné změnit levé pruhy v těchto směrech pouze na odbočovací nebo doplnit světelnou signalizaci o zelenou šipku doleva?
  • Odpověď: (10.11.2022 10:39)
   Dobrý den,

   dopravní situaci na Kobyliském náměstí se věnujeme již řadu let. Na základě prověření dne 1.11.2022 můžeme konstatovat, že uspořádání křižovatky včetně světelné signalizace a jejího nastavení považujeme  za odpovídající dopravní situaci.
   Signalizace funguje v dynamickém režimu s preferenci vozidel MHD a stávající uspořádání řadících pruhů pro směr Čimická – Pod Sídlištěm odpovídá prostorovým možnostem a zohledňuje potřeby provozu, které převažují v daném směru. Pro levé odbočení z ul. Pod sídlištěm do ulice Nad Šutkou je instalována vyklizovací šipka, která je však aktivována ojediněle, pokud jsou splněny určité podmínky řídícího programu této světelné signalizace. Běžně zde dochází k odbočování vlevo v mezerách protisměru či na konci volna, kolizní situace jsme naštěstí nezaznamenali. 
   Pro opačný směr levé odbočení z Čimické do Horňátecké taková šipka s ohledem na nízké intenzity instalována není. 
   Také si dovolím uvést, že nastavení signalizace bere v úvahu i další potřeby účastníků provozu, např. chodců, pro které je vhodné nechat určitou dobu pro vstup na přechod , zejména aby v místě děleného přechodu mohli užít i jeho vzdálenější část. Zároveň považujeme za vhodné současný režim zachovat tak, aby uspořádání pruhů  kapacitně odpovídalo současné situaci a nebylo např. v důsledku jejich redukce nutno prodlužovat délky volna, cyklus řízení a tím i čekací doby.

   S pozdravem

   Ing. David Nováček, Jaroslav Lehký
   specialista silničního správního úřadu
   HLAVNÍ MĚSTO PRAHA
   MAGISTRÁT HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY
 • Podnět: Hřiště Karlínské náměstí, Karlínské náměstí (Pavel Mužák 14.10.2022 11:46) – Hlášení závad
  Sdílet
  prosím o prověření úklidu dětského hřiště, převážně se jedná o kamínky na gumovém podkladu, které nikdo nezametá, děti na nich padají a místo efektu tlumení nárazu gumou, se na kamínkách kloužou a nekontrolovaně padají. Děkuji moc Pavel Mužák
  • Odpověď: (10.11.2022 10:36)
   Dobrý den,

   Děkujeme Vám za zaslaný podnět ohledně úklidu dětského hřiště na Karlínském náměstí. Na místě byla provedena kontrola. Úklid na dětském hřišti probíhá průběžně.

   S pozdravem

   oddělení správy městské zeleně 
   odbor životního prostředí (OŽP)