Hlášení závad a nedostatků

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, velmi nám záleží na udržování čistoty a veřejného pořádku města. Pokud chcete přispět k rychlejšímu a efektivnějšímu odstraňování závad na zařízeních v majetku města a urychlit odstraňování nedostatků ve městě a jeho okolí, můžete nás informovat fotografií a stručným popisem problému či závady (nahlásit můžete např. rozbitý chodník, komunikaci, neposekanou trávu apod.).

Po odeslání příspěvku bude vámi nahlášená závada postoupena konkrétnímu pracovišti ÚMČ Praha 8, které se postará o její řešení, nebo doporučí další postup, případně hlášení o závadě přepošle dále kompetentnímu úřadu/organizaci.

Příspěvky jsou spolu s informacemi o způsobu řešení závady zveřejňovány na této stránce.
Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho zveřejnění či reprodukování.
Děkujeme vám za spolupráci při údržbě vzhledu města.


Veřejné osvětleníPoruchy veřejného osvětlení hlaste společnosti Technologie hlavního města Prahy, a. s., prostřednictvím online formuláře, bezplatné linky 800 40 40 60, nebo e-mailu poruchyvo@thmp.cz.
Vraky Odstraňování vraků zajišťuje Správa služeb hl. m. Prahy, proto doporučujeme nahlásit vrak přímo na stránkách SSHMP prostřednictvím online formuláře.
Komunikace
Závady na komunikacích, dopravním značení, světelné dopravní signalizaci, mostních objektech apod. můžete nahlásit prostřednictvím online formuláře na stránkách TSK hl. m. Prahy.
Voda Informace o výlukách a haváriích vody a informace související jsou uvedeny na stránkách PVK. Jejich prostřednictvím lze nahlásit i nové havárie.

 

Řadit podle data
Vyhledávání:

Nahlásit závadu, nedostatek

*
*
 
 
*
Sečtěte čísla pět a sedm
 
 

Vyřešené podněty


1 2 3 4 5  další 
 • Podnět: vrak, Františka Kadlece 7, Praha 8 (Smetanová 17.02.2020 14:39) – Hlášení závad
  Sdílet
  Před vchodem Fr.Kadlece 18 stojí vrak auta. Několik let stál před domem Fr.Kadlece 7, při výkopových pracech byl přesunut před dům Fr. Kadlece 18. Prosím o rychlé odstranění vraku, zabírá parkovací místo pro ostatní, kteří by rádi zaparkovali svoje auta. Při čištění ulice, jsou ostatní, až na toto odtažena na záchytné parkoviště. Důvod?????? Prosím o vysvětlení, proč po několikáté urgenci, je vrak stále na stejném místě. Smetanová
  • Odpověď: (26.03.2020 11:11)
   Vážená paní Smetanová, 

   uvedené vozidlo Škoda Felicia, barva bílá, bez RZ, na komunikaci Františka Kadlece, nebylo Správou služeb hl. m. Prahy, vyhodnoceno jako vrak. 

   S pozdravem

   Oddělení silničního a správního úřadu
   Odbor dopravy (OD)
 • Podnět: Špinavý podchod metra Ládví,Pandemie, Metro Ládví,podchod s pandami (Kateřina Hauptmannová 06.03.2020 15:20) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den,
  asi nejsem jediná,kdo si všiml v jak špatném hygienickém stavu je podchod Pandemie u metra Ládví,který Praha 8 převzala v roce 2015 pod svou správu od TSK.
  Prosím o vyčištění a především o pravidelnost úklidu dezinfekčními prostředky, jsou zde i výkaly,viz fotografie.V současné době je to ještě naléhavější a název Pandemie opravdu sedí.Škoda krásné výzdoby,když je tak v odpudivém stavu.
  Děkuji za nápravu,jedná se také o vizitku městské části Prahy 8.
  Kateřina Hauptmannová
  • Odpověď: (13.03.2020 13:42)
   Vážená paní Hauptmannová,

   podchod na Ládví byl dnes uklizen, zároveň proběhla i dezinfekce podchodu včetně dezinfekce madel a zábradlí v rámci prevence proti šíření koronaviru COVID-19.
   Preventivní opatření, dezinfekcí podchodu, budeme prozatím zajišťovat po dobu 14 dní, a to s četností 1x denně. K dezinfekci je použit 3% roztok chloraminu, který se běžně používá k úpravě pitné vody i jinde v potravinářském průmyslu. Jde o skutečně účinnou, léty prověřenou dezinfekci s širokým spektrem účinnosti, ohleduplnou k životnímu prostředí. Chloramin je používán při krizových situacích, epidemiích a povodních jako produkt první volby pro okamžitý a účinný dezinfekční zásah. V rámci MČ Praha 8 bude zmíněné preventivní opatření prováděno celkem u čtrnácti podchodů.
   U podchodu na Ládví budeme provádět pravidelný a zvýšený dohled nad prováděním úklidu.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí 
 • Podnět: Kontejnery na tříděný odpad - nepořádek, Hnězdenská (u OC Krakov) (Tereza Blažková 18.02.2020 8:35) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den,
  bylo by možné přidat kontejnery na tříděný odpad, zejména sklo, do ulice Hnězdenská (u OC Krakov)? Stávající kapacitně nevyhovují, což vede k neustále hromadícímu se odpadu kolem těchto kontejnerů. Je zde prostor na umístění cca dalších dvou kontejnerů.
  Bylo by možně nějak upomenout OC Krakov / správu města, aby byl úklid kolem objektu na pozemcích v jejich vlastnictví důslednější? V příloze přikládám fotografie nepořádku. Nebylo by v tomto frekventovaném místě vhodnější vybudování podzemních kontejnerů?
  Děkuji za reakci.
  • Odpověď: (13.03.2020 13:39)
   Vážená paní Blažková,

   děkujeme za Váš podnět. V případě, že je stanoviště odpadu dlouhodobě přeplňováno, tak mohu zažádat o zvýšení četnosti svozu, případně přidání dalšího kontejneru. Musím prověřit zda se nejedná o pochybení svozové společnosti, také zda není stanoviště využíváno živnostníky, kteří by ze zákona měli třídit odpad do vlastních nádob. Venkovní stanoviště jsou pouze pro fyzické osoby. U tohoto stanoviště se jedná o opakující se problém, takže zažádám o navýšení četnosti svozu nádob na sklo. Chodníky v blízkém okolí OC Krakov jsou zařazeny do programu čistá osmička https://www.praha8.cz/Cista-osmicka-1.html , takže na jejich důslednější údržbu byla upozorněna společnost IPODEC. Podzemní stanoviště tříděného odpadu by nemělo dostatečnou kapacitu, aby nahradily toto stanoviště a zároveň bohužel u podzemních stanovišť často dochází k hromadění odpadu v okolí nádob.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: poškozené oplocení a koš, Hřiště Zelenohorská (Bohuslava Marková 06.03.2020 10:55) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, opakovanĕ hlásím utrženou plaňku u branky oplocení hřiště (leží tam na zemi) a poškozený drátĕný koš, kterému chybí vnitřek a kostrou prorůstá keř. Asi by bylo dobré koš odstranit. Dĕkuji za nápravu. Marková
  • Odpověď: (12.03.2020 10:24)
   Vážená paní Marková,

   oprava poškozených částí je objednána a čekáme na její realizaci.

   Děkuji a přeji hezký den 

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Výmol , Krejčího (Alena Motyčková 21.02.2020 15:01) – Hlášení závad
  Sdílet
  Výmol na pravé straně vozovky v ul. Krejčího před odbočením do Kašparovo náměstí
  • Odpověď: (26.02.2020 16:25)
   Dobrý den, 

   Váš podnět předáváme správci komunikace TSK, který je v této věci kompetentní.

   S pozdravem

   Mgr. Lenka Kaplanová
   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Podnět: dlouhodobě nevysypaný a přetékající odpadkový koš, Pomořanská 487/5 - přes ulici (Milena Gillová 16.02.2020 17:03) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dlouhodobě (cca týden) nevysypaný malý odpadkový koš, hodně odpadků přetéká a popadaly na zem.
  • Odpověď: (26.02.2020 15:39)
   Vážená paní Gillová,

   děkujeme za Váš podnět. Všechny koše, které jsou ve správě ÚMČ Praha 8, byly vyvezeny. Pokud byste opakovaně narazila na přeplněný koš, tak mě neváhejte kontaktovat a pokud možno přiložte ke svému podnětu i fotodokumentaci závadného stavu.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Odpadky na pozemku, Čimická 772, 182 00 Praha 8 (Martin 07.02.2020 22:07) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den,
  Chtěl bych upozornit na pozemek na Čimické ulici (dle katastru nemovitostí číslo 948/1, 948/2), vlastníkem "MD správa s.r.o." (podle map adresa Čimická 772, vlastníkem SATO spol. s r.o.).

  Na pozemku se již dlouhou dobu vyskytují odpadky a stavba s přilehlou plochou se zdá být neudržovaná.

  Zvlášť patrné je to nyní, v zimě, kdy je vidět přes keře přímo na dvůr pozemku kde se povalují rozházené obaly, od pohledu nejspíše plasty a papír. Tento stav trvá přinejmenším již od podzimu 2019.

  Přijde mi to v dnešní době, kdy je vše pod ekologickým drobnohledem, viditelná šmouha na kráse naší městské části.

  Bylo by možné vlastníka pozemku nějak vyzvat k úklidu?

  Děkuji.
  • Odpověď: (26.02.2020 9:31)
   Vážený pane Martine,
    
   na základě Vašeho podnětu bylo pracovníky OŽP provedeno místní šetření v uvedené lokalitě. Ze strany OŽP  bude písemně vyzván vlastník pozemku ke zjednání nápravy – k odstranění černé skládky.
    
   Děkujeme za Vaše upozornění a doufáme, že po naší výzvě dojde co možná nejdříve k nápravě.

   S pozdravem

   Alice Bašná
   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
   e-mail: alice.basna@praha8.cz
 • Podnět: Úklid zeleně , Zelenohorská P-8 Bohnice (Viktória Košalková 18.02.2020 17:13) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, píši vám s prosbou o úklid v oblasti celých Bohnic, převážně ulice Zelenohorská, kde už se odpadky při procházce s dítětem či domácím mazlíčkem musí až překračovat. A bohužel to není problém dneška, ale delší doby, tudíž se chci zeptat, jak často se tato oblast hromadně uklízí a nebo při každém takovémto problému či nedostatku si o to musíme říkat. Předem děkuji za odpověď a přeji hezký zbytek dne. Košalková
  • Odpověď: (20.02.2020 13:57)
   Vážená paní Košalková,

   úklid v prostoru sídliště Bohnice se provádí plošně každý den. Během pochůzek ve svěřených územích provádí referenti oddělení správy městské zeleně mimo jiné i kontrolu úklidu a při zjištěných nedostatcích neprodleně zařizují nápravu stavu. Dále se úklid konkrétních míst provádí na oznámení, nebo upozornění občanů či organizací. V nedávné době došlo vlivem silných větrů k převrácení kontejnerů na odpadky a následnému rozfoukání odpadu po okolí, pádům větví ze stromů a podobným skutečnostem, avšak na odstraňování nepořádku se intenzivně pracuje.  Dovoluji si upozornit, že ne všechny pozemky v obvodu Prahy 8 jsou majetkem MČ Praha 8 a rovněž tak MČ Praha 8 nemá všechny pozemky ve své správě. Konkrétně ulice Zelenohorská není celá ve správě MČ Praha 8. Pokud budete mít stížnost na nepořádek na konkrétním místě, neváhejte mne kontaktovat a já neprodleně učiním opatření k nápravě.   

   Hezký den

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Pokácené stromy, Čumpelíkova ulice (František 18.02.2020 16:04) – Hlášení závad
  Sdílet
  Ptám se proč v Čumpelíkově ulice (proti poliklinice) byly na poměrně velké ploše vykáceny stromy a zlikvidovány keře. Důvod? Děkuji.
  • Odpověď: (20.02.2020 13:52)

   Dobrý den,

   v Čumpelíkově ulici na pozemcích parc. č. 2364/149, 2364/197 a 2364/296 k.ú. Kobylisy dochází ke kácení dřevin, které se nachází v ochranném pásmu zařízení pro rozvod tepelné energie. 

   Oznamovatel v souladu s ustanovením § 8 odst. 2 zákona č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, v platném znění, oznámil dne 23.12.2019 příslušnému odboru životního prostředí záměr spočívající v kácení dřevin rostoucích v ochranném pásmu zařízení pro rozvod tepelné energie prováděném při provozování těchto zařízení. 

   § 8 odst. 2) „Povolení není třeba ke kácení dřevin z důvodů pěstebních, to je za účelem obnovy porostů nebo při provádění výchovné probírky porostů, při údržbě břehových porostů prováděné při správě vodních toků, k odstraňování dřevin v ochranném pásmu zařízení elektrizační a plynárenské soustavy prováděném při provozování těchto soustav, k odstraňování dřevin v ochranném pásmu zařízení pro rozvod tepelné energie prováděném při provozování těchto zařízení, k odstraňování dřevin za účelem zajištění provozuschopnosti železniční dráhy nebo zajištění plynulé a bezpečné drážní dopravy na této dráze a z důvodů zdravotních, není-li v tomto zákoně stanoveno jinak. Kácení z těchto důvodů musí být oznámeno písemně nejméně 15 dnů předem orgánu ochrany přírody, který je může pozastavit, omezit nebo zakázat, pokud odporuje požadavkům na ochranu dřevin; v případě odstraňování dřevin za účelem zajištění provozuschopnosti železniční dráhy nebo zajištění plynulé a bezpečné drážní dopravy na této dráze tak může učinit jen na základě závazného stanoviska drážního správního úřadu.“

   Náležitosti oznámení o kácení dřevin byly doloženy v souladu s ustanovením § 4 odst. 2 vyhlášky č. 189/2019 Sb., o ochraně dřevin a povolování jejich kácení, v platném znění. 

   Kácení probíhalo do 15.2.2020.

   S pozdravem

   Ing. Martina Merzová

   Oddělení ochrany přírody

   Odbor životního prostředí (OŽP)

   e-mail: martina.merzova@praha8.cz

 • Podnět: nepořádek - černá skládka, okolí pod železničním mostem - Na žertvách (Natálie Nováková 17.02.2020 20:27) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, jela jsem včera a dnes autobusem číslo 140 na Palmovku, je děs co se děje pod železničním mostem - jsou tam rozmetány odpadky jak po výbuchu atomové bomby!!! Já vím, že toto místo je často zaneřáděné odpadky jako vedlejší produkt činností lidí s asociálním chováním, ale nedá se nic dělat, úklid musí být důsledný, jinak lze těžko očekávat změny k lepšímu!!! Děkuji
  • Odpověď: (20.02.2020 10:40)
   Vážená paní Nováková,

   o výskytu značného množství odpadků pod železničním mostem a přilehlém okolí víme, vlastníci pozemků (České dráhy, Dopravní podnik hl.m. Prahy) již byli písemně vyzváni ke zjednání nápravy.

   Děkujeme za upozornění.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)