Hlášení závad a nedostatků

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, velmi nám záleží na udržování čistoty a veřejného pořádku města. Pokud chcete přispět k rychlejšímu a efektivnějšímu odstraňování závad na zařízeních v majetku města a urychlit odstraňování nedostatků ve městě a jeho okolí, můžete nás informovat fotografií a stručným popisem problému či závady (nahlásit můžete např. rozbitý chodník, komunikaci, neposekanou trávu apod.).

Po odeslání příspěvku bude vámi nahlášená závada postoupena konkrétnímu pracovišti ÚMČ Praha 8, které se postará o její řešení, nebo doporučí další postup, případně hlášení o závadě přepošle dále kompetentnímu úřadu/organizaci.

Příspěvky jsou spolu s informacemi o způsobu řešení závady zveřejňovány na této stránce.
Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho zveřejnění či reprodukování.
Děkujeme vám za spolupráci při údržbě vzhledu města.


Veřejné osvětleníPoruchy veřejného osvětlení hlaste společnosti Technologie hlavního města Prahy, a. s., prostřednictvím online formuláře, bezplatné linky 800 40 40 60, nebo e-mailu poruchyvo@thmp.cz.
Vraky Odstraňování vraků zajišťuje Správa služeb hl. m. Prahy, proto doporučujeme nahlásit vrak přímo na stránkách SSHMP prostřednictvím online formuláře.
Komunikace
Závady na komunikacích, dopravním značení, světelné dopravní signalizaci, mostních objektech apod. můžete nahlásit prostřednictvím online formuláře na stránkách TSK hl. m. Prahy.
Voda Informace o výlukách a haváriích vody a informace související jsou uvedeny na stránkách PVK. Jejich prostřednictvím lze nahlásit i nové havárie.

 

Řadit podle data
Vyhledávání:

Nahlásit závadu, nedostatek

*
*
 
 
*
Sečtěte čísla pět a čtyři
 
 

Vyřešené podněty


1 2 3 4 5  další 
 • Podnět: Bordel na trávníku a v okolí, Vratislavská 385/9 (Jan Kratochvíl 11.11.2020 16:16) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den. Prosím o vyčištění trávníku mezi panelákem Vratislavská 385/9 a parkovištěm u Penny/OC Odra. Problém jsou psí exkrementy, všude poházené odpadky, dokonce kusy oblečení v trávníku a na chodníku masivní množství nedopalků. Nebál bych se říct, že to je nejhůře vypadající kus zeleně v celých Bohnicích. Prosím o jeho úklid a jeho následnou pravidelnou údržbu. Dále jsem zahlédnul dotaz na revitalizaci zmíněného parkoviště z roku 2018, tak bych se rád zeptal, jak jste pokročili po dvou letech?
  Děkuji
  Kratochvíl
  • Odpověď: (13.11.2020 14:32)
   Dobrý den,

   včera jsem byla zkontrolovat stav prostranství mezi domem Vratislavská  a OC Odra. Vámi nahlášený nepořádek jsem tam skutečně zjistila a nechala ho hned uklidit.

   Děkujeme za upozornění.

   S pozdravem

   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: chybějící popelnice na plast, Pod Plynojemem (Barbora Stejskalová 04.11.2020 20:15) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den,
  bydlím v ulici Na Kopečku a popelnice na tříděný odpad máme na konci naší ulice, která se kříží s ulicí Pod Plynojemem, kde také stojí popelnice na tříděný odpad. Již v pondělí jsem si všimla, že zmizela žlutá popelnice na plast a do teď se tam nová neobjevila.
  Prosím o umístění nové popelnice co nejdříve!! Myslím, že můžeme být rádi, že lidé pečlivě třídí a teď toto není možné!!
  Děkuji.
  • Odpověď: (11.11.2020 14:22)
   Vážená paní Stejskalová,

   děkujeme za Váš podnět. Nepodařilo se zjistit, jak a kam zmizel původní kontejner na plastový odpad. Svozová společnost přistavila nový kontejner na plastový odpad v pátek 6.11.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Propadlá zem, Šimůnkova 24 (Bilčíková 04.11.2020 13:24) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, v trávníku u sušáků se propadla zem. Díra je asi metr hluboká. Na koho se mám obrátit? Děkuji Bilčíková
  • Odpověď: (11.11.2020 14:18)
   Vážená paní Bilčíková,

   podle technické mapy pod místem propadu nevedou žádné inženýrské sítě. Nicméně místo prověříme a propadlinu následně zasypeme. Děkujeme za upozornění.

   S přáním hezkého dne

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Parkoviště, Zhořelecká u starých Bohnic (Gabryela 03.11.2020 23:50) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den.
  Bylo by možno už konečně opravit díry na parkovišti Zhořelecká u starých Bohnic? Díry jsou už opravdu velké.
  A ještě jedna prosba… nebylo by možno na dané parkoviště vyznačit parkovací pruhy? Poměrně dost řidičů má problém rovně zaparkovat s úměrným prostorem okolo sebe. Umožnilo by to i jiným řidičům lépe parkovat a zaparkovat. Děkuji za odpověď a doufám za kladné vyřízení a zřizení. Gabryela
  • Odpověď: (05.11.2020 14:53)
   Dobrý den, 

   Váš podnět předáváme správci komunikace, kterým je Technická správa komunikací hl. m. Prahy. 

   S pozdravem 

   pověřený vedením oddělení zón placeného státní
   odbor dopravy (OD)
 • Podnět: Odpadky u kontejnerů, v ulicích a kolem domů, Na Šutce, Služská (Martina Ledlová 11.10.2020 22:40) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, už týden se povaluje hromada odpadků u kontejnerů tříděného odpadu na rohu ulic Na Šutce a Služská. Není to jen momentální problém, celkově je tato oblast velmi zanedbaná, co se týká úklidu ulic. Všude v okolních ulicích, na chodnících i kolem domů se neustále válí odpadky a bohužel nikdy nikde není vidět žádné úklidové čety. Ráda bych se zeptala, zda probíhá nějaký pravidelný úklid ulic a chodníků. Předem děkuji za odpověď, Martina Ledlová.
  • Odpověď: (03.11.2020 13:44)
   Vážená paní Ledlová,

   ve vámi zmíněných ulicích zajišťuje Technická správa komunikací hl.m. Prahy dvakrát ročně údržbu v rámci blokového čištění komunikací. Plán údržby je k dispozici na adrese http://letni-udrzba.tsk-praha.cz/imapa.aspx. Na nepořádek v okolí kontejnerů byla upozorněna svozová společnost, která zde má zajišťovat úklid.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Nepořádek , Palmovka (Tichá 08.10.2020 22:46) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den. Kam se prosím obrátit ohledně častějšího vyvážení tříděného odpadu? V celém okolí metra Palmovka je velké množství kontejnerů, které dost často doslova přetékají odpadky a lidé potom další věci dávají okolo a vzniká tak ještě větší nepořádek. Krásně je to vidět v ulici V Mezihoří. Děkuji za odpověď nebo možnou náhradu.
  • Odpověď: (20.10.2020 14:57)
   Vážená paní Tichá,

   děkujeme za Váš podnět. Stanoviště č. 076 v ulici v Mezihoří by mělo být vyváženo 4x za týden pro komodity papír a plast, stanoviště č. 254 by pak mělo být vyváženo 3x týdně papír a 4x týdně plast. Pokud by se tak nedělo, tak mě neváhejte kontaktovat. V případě, že je stanoviště tříděného odpadu dlouhodobě přeplňováno, tak mohu zažádat o zvýšení četnosti svozu, případně přidání dalšího kontejneru. Musím prověřit, zda se nejedná o pochybení svozové společnosti, a také zda není stanoviště využíváno živnostníky, kteří by ze zákona měli třídit odpad do vlastních nádob. Venkovní stanoviště jsou pouze pro fyzické osoby. Pokud byste měla aktuální fotodokumentaci přeplněného kontejneru, tak mi ji pošlete na můj email (viz níže). Vzhledem k omezeným prostorovým možnostem je pro tuto lokalitu asi nejvhodnější variantou zřízení domovního stanoviště tříděného odpadu. Informace o této možnosti naleznete na webu úřadu
   https://www.praha8.cz/Domovni-stanoviste-trideneho-odpadu.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Nefunkční veřejné osvětlení celé ulice, S.K.Neumanna (Tomáš Vršek 18.10.2020 18:30) – Hlášení závad
  Sdílet
  Nefunkční osvětlení v celé ulici
  • Odpověď: (20.10.2020 14:02)
   Dobrý den,

   Váš podnět byl zaslán správci veřejného osvětlení, společnosti Technologie hlavního města Prahy, a.s..

   Děkuji.

   S pozdravem

   oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář starosty (OKS)
 • Podnět: Vraky, Hnězdenská 767 (Marie Jásková 13.10.2020 14:02) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den,

  moc Vás prosím (budu psát i na Správu služeb) o odtažení vratů tří automobilů v ulici Hnězdenská 767 v Praze 8 - Troji. Na tomto místě se nachází několik vraků automobilů, které jsou postupně demolována a vykrádána bezdomovci. Jelikož je zde katastrofální nedostatek parkovacích míst. A tyto auta akorát blokují místa pro parkování. Už v tak nahuštěném sídlišti jako je Bohnice / Troja je každé parkovací místo ceněno zlatem. Snažně Vás prosím lze s těmito vraky něco udělat? V přílohách posílám fotografie zmíněných vraků. Mnohokrát Vám děkuji
  • Odpověď: (19.10.2020 16:52)
   Vážená paní Jásková, 

   vzhledem k tomu, že Magistrát hl. m. Prahy není vlastníkem pozemku č. 1306/43, k.ú. Troja, nemůže Správa služeb hl. m. Prahy, podat návrh na odstranění vraku z komunikace. Vlastník pozemku by se tedy měl s řešením vraků obrátit na MHMP, odd. organizace dopravy, paní Havlínová, ivana.havlinova@praha.eu.

   S pozdravem

   Oddělení silničního a správního úřadu
   Odbor dopravy (OD)
 • Podnět: Časté nehody, Křižovatka bez světelného značení (Jana Brejlová 09.10.2020 13:45) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, už dříve docházelo na křižovatce mezi OC Krakov a poliklinikou Mazurská,na Praze 8 v Bohnicích často a k mnoha nehodám, jejichž účastníci nejsou pouze vozidla. Časté parkování v blízkosti přechodu v menší vzdálenosti než dva metry, přecházení chodců určitě nepřidá. Je to problém dlouholetý. Je možné s tím něco efektivního udělat? Od zpomalovacích pásů po světelné značení????
  • Odpověď: (19.10.2020 16:48)
   Vážená paní Brejlová,

   Dle dostupných informací se zřízení světelné signalizace nepřipravuje.
   Dle dostupných informací Ministerstva dopravy se na této křižovatce stalo od 1.1.2015 25 dopravních nehod. 
   Dle vyjádření Policie se pouze 2 staly za snížené viditelnosti vlivem povětrnostních podmínek. Nicméně za dobrých rozhledových poměrů a vina jasně na straně řidiče (nedání přednosti při odbočování, nedání přednosti v jízdě, nedodržení bezpečné vzdálenosti, nepřiměřená rychlost apod.
   Z tohoto vyplývá, že příčinami není špatné vnímání dopravní situace.
   Jen pro zajímavost, na křižovatce ulic Čimická/K Pazderkám/Velká skála, která je řízena SSZ, se za stejné období stalo 47 dopravních nehod (v podstatě stejné příčiny).  To jen pro srovnání, že světelná signalizace nemůže zabránit dopravním nehodám, které způsobí řidiči porušením platného zákona.

   V tuto chvíli jsou již několik let v akci BESIP navrženy stavební úpravy chodníkových nároží v křižovatce ulic Lodžská/Mazurská/Hnězdenská s cílem zvýšení bezpečnosti chodců na přechodech pro chodce (zde i úprava průjezdnosti uvedené křižovatky). 
   Na případnou realizaci se čeká.

   Děkuji za pochopení.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Podnět: Nadměrný nepořádek , V Mezihoří (Tichá 08.10.2020 22:39) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den. V ulici V Mezihoří po odstavení kontejneru na objemný odpad zůstal nepořádek ve formě odhozených lednic a dalších věcí. Nachází se u popelnic na třídění odpad. Tam se bohužel taky nachází mnoho nepořádku. Děkuji
  • Odpověď: (19.10.2020 16:45)
   Vážená paní Tichá,

   velkoobjemový kontejner (VOK) na dotčeném místě nebyl přistaven ÚMČ Praha 8, ale soukromou osobou. V případě umístění VOK městskou částí je u VOKu vždy přítomna obsluha, která kontroluje okolí VOK a upozorňuje občany, že například lednice (viz foto) do VOK umístit nelze. Odklizení nepořádku, který na místě zůstal po odvezení soukromého VOK, zajistil správce pozemku.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)