Hlášení závad

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, velmi nám záleží na udržování čistoty a veřejného pořádku města. Pokud chcete přispět k rychlejšímu a efektivnějšímu odstraňování závad na zařízeních v majetku města a urychlit odstraňování nedostatků ve městě a jeho okolí, můžete nás informovat fotografií a stručným popisem problému či závady (nahlásit můžete např. rozbitý chodník, komunikaci, neposekanou trávu apod.).

Po odeslání příspěvku bude vámi nahlášená závada postoupena konkrétnímu pracovišti ÚMČ Praha 8, které se postará o její řešení, nebo doporučí další postup, případně hlášení o závadě přepošle dále kompetentnímu úřadu/organizaci.

Příspěvky jsou spolu s informacemi o způsobu řešení závady zveřejňovány na této stránce.
Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho zveřejnění či reprodukování.
Děkujeme vám za spolupráci při údržbě vzhledu města.


Veřejné osvětleníPoruchy veřejného osvětlení lze nahlásit přímo společnosti Technologie Hlavního města Prahy, a. s., na bezplatné lince 800 40 40 60, nebo prostřednictvím online formuláře.
Vraky Odstraňování vraků zajišťuje Správa služeb hl. m. Prahy, proto doporučujeme nahlásit vrak přímo na stránkách SSHMP prostřednictvím online formuláře.
Komunikace
Závady na komunikacích, dopravním značení, světelné dopravní signalizaci, mostních objektech apod. můžete nahlásit prostřednictvím online formuláře na stránkách TSK hl. m. Prahy.
Voda Informace o výlukách a haváriích vody a informace související jsou uvedeny na stránkách PVK. Jejich prostřednictvím lze nahlásit i nové havárie.

 

Řadit podle data
Vyhledávání:

Nahlásit závadu, nedostatek

*
*
 
 
*
Sečtěte čísla tři a čtyři
 
 

Vyřešené podněty


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Chybí odpadkový koš (Denisa Čižmářová 28.12.2018 6:42) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Dobrý den, chtěla bych Vás moc poprosit o doplnění odpadkového koše v Křivenické ulici viz foto, ve kterém jsem označila i trasu, kde žádný koš není. Chodím ven často s pejskem a pak si musím nosit dárečky domů :-/ Odpadkový koš tady prostě dost chybí a když bude jedem na začátku ulice a druhý na konci, bylo by to úplně nejlepší.

  Děkuji a jsem se srdečným pozdravem

  Denisa Čižmářová
  • Odpověď: (15.01.2019 7:59)
   Vážená paní Čižmářová,

   děkujeme Vám za Váš podnět a zájem o životní prostředí. Odpadkové koše umístíme v nejbližším možném termínu.

   S pozdravem

   vedoucí odboru životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Poházené odpadky a nepořádek okolo domu (Jan kočvara 08.01.2019 11:15) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Dobrý den, rád bych vás požádal o radu jak postupovat s úklidem odpadků okolo baráku v naší ulici? Odpadky se válejí okolo baráku a nikdo z obyvatel toho baráku s tím nic nedělá, chodí okolo děti do školy co je naproti a rodiče a já okolo chodím každý den s rodinou a vůbec se nám to nelíbí. Nebylo by možné to prosím nějak uklidit? Nejspíše to jsou odpadky co tam zavál vítr od přeplněných popelnic. Děkuji vám za vaše kladné vyřízení. S úctou Jan Kočvara
  • Odpověď: (15.01.2019 7:46)
   Vážený pane Kočvaro,

   děkujeme za upozornění na nepořádek v dané lokalitě. Odpadky v okolí Vašeho domu by již touto dobou měly být uklizeny. Pokud se tak nestalo, kontaktujte nás, prosím, přímo.

   S pozdravem
    
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Auta na zákazu zastavení (Petr Němec 11.01.2019 14:53) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Dobrý den. Před měsícem začaly platit v Kobylisích modré zóny. Bydlím v ulici Hovorčovická a jsem za to rád, protože dříve nebylo možné ulicí po obou stranách ucpanou auty ani projet.

  Velmi mi ale vadí, že od té doby nikdo nekontroluje, jestli se pravidla dodržují! Běžně tu stojí několik aut na zákazu zastavení a blokují průjezd ulicí. Např. černé auto značky AUDI stálo před domem Hovorčovická 15 celé vánoční svátky. Ani jednou sem nepřišla policejní hlídka zkontrolovat, zda řidiči dodržují pravidla.

  Jen teď, co vám píšu, stojí na zákazu zastavení čtyři auta! Důrazně žádám o to, aby městská policie situaci pravidelně kontrolovala.

  Zřejmě proto, že to několika lidem pořád prochází, stojí na zákazech pořád víc aut.

  Děkuju. P. N.
  • Odpověď: (14.01.2019 7:50)
   Vážený pane Němče, 

   kontrola a řešení Vámi popsaných přestupků není v kompetenci městské části, ale Městské policie Praha. Městská část nemá pravomoc řídit ani kontrolovat činnost Městské policie, není jejím zřizovatelem. 

   Na Městskou policii se můžete obrátit přímo: Městská policie Praha 8, operační středisko: 222 025 556; 222 025 557. 

   Váš podnět rovněž předáváme Městské policii, OŘ Praha 8. 

   S pozdravem 

   pověřený vedením oddělení zón placeného státní
   odbor dopravy (OD)
  • Odpověď: (15.01.2019 7:42)
   Vážený pane Němče,

   dovolujeme si Vám přeposlat reakci Městské policie na Váš podnět.

   S pozdravem

   pověřený vedením oddělení zón placeného státní
   odbor dopravy (OD)


   Vážený pane Němče,

   Váš podnět byl předán našim místně příslušným okrskovým strážníkům k přijetí vlastních opatření.

   Co se týká hlídkové a kontrolní činnosti v ZPS, tak tuto naši strážníci vykonávají namátkově ve všech ulicích, kde jsou ZPS zřízeny, mj. i v ulici Hovorčovická. Kromě toho zde nepravidelně projíždí i monitorovací vozidlo firmy ELTODO, s jehož pomocí jsou odhalovány přestupky řidičů, kteří stojí ve zdejší modré zóně neoprávněně (nemají zaplaceno za stání v modré zóně).

   Zároveň si Vás dovolujeme, že k oznámení přestupkového jednání, mj. např. v dopravě, můžete využít především tel. linky MP č. 156, což je nejrychlejší a nejefektivnější způsob oznámení, po kterém se na místo vždy dostaví během několika minut hlídka MP a přestupkové jednání bude řešit dle zákona a svých pravomocí. 

   S pozdravem

   Josef Skalka
   vrchní komisař, odborný referent kontroly
   Městská policie hl. m. Prahy – Obvodní ředitelství MP Praha 8
 • Otázka: dlouhý čas čekání na přechodu (Tomáš Němec 11.01.2019 16:20) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Dobrý den,
  denně s našimi dětmi přecházíme po přechodu v Sokolovské ul. před domem 1475/180 ( https://mapy.cz/s/3k6Sj ), hned vedle MŠ Sokolovská. Přechod je se světelnou signalizací na tlačítko. Problém je velmi dlouhá doba od stisknutí tlačítka po naskočení zelené. Nemám to sice přesně změřené, ale doba čekání je zde téměř neúnosná. Má to za následek, že řada chodců raději přebíhá na červenou, jakmile to provoz aspoň trochu dovolí. Pro malé děti, čekající zde s rodiči při cestě do MŠ, je takovéto chování velmi špatným příkladem, který může ohrozit i jejich bezpečnost! A samozřejmě zde jde i o snížený „komfort“ dětí i rodičů při čekání na této rušné a exhalacemi velmi zasažené ulici (mimochodem malé děti kvůli své výšce jsou nuceni vdechovat podstatně větší množství výfukových plynů, než dospělí!). Chápu, že je důležité zachovat plynulost automobilové dopravy, v tomto případě si však myslím, že by chodci, a malé děti zvláště, měli dostat větší přednost před auty. Nakonec, ta červená autům padne tak jako tak a je přeci jedno, jestli se tak stane až za dvě minuty, nebo výrazně dříve. Navrhuji tedy, aby se interval čekání chodců na tomto přechodu zkrátil alespoň na polovinu. Předem moc děkuji za Vaši snahu s tím něco udělat!
  S pozdravem, T. Němec
 • Otázka: Sajler (Vladimír 08.01.2019 19:29) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  v nedávné době došlo v této lokalitě k několika haváriím. Zde se jedná o špatně provedenou opravu havárie vody - komunikace se v místě opravy evidentně propadá . Firma neodvedla kvalitní práci a je jen otázkou času kdy problém bude havárií. Fotka dostatečně popsaný stav dokumentuje.
 • Otázka: Vrak - Hovorčovická (Pavel Pelát 08.01.2019 11:22) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Dobrý den, před vodárnou v ul. Hovorčovická stojí zdevastovaný vrak. Je kompletně zničený a naplněný odpadky. Prosím o jeho odtažení. Kvůli jeho znečištění jde o riziko - navíc stojí na zóně placeného stání a blokuje v parkování obyvatelům.
  • Odpověď: (08.01.2019 11:53)
   Vážený pane Peláte,

   vozidlo Škoda Felicia umístěné v ulici Hovorčovická (v blízkosti objektu č. 1791/15a) bylo Správou služeb hl. m. Prahy vyhodnoceno jako vrak. 

   Odbor dopravy s provozovatelem vraku zahájil správní řízení o odstranění  vraku z pozemní komunikace.  Po uplynutí zákonných lhůt bude vrak odstraněn.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: nepořádek na chodníku před domem Křižíkova 150,Praha 8 (Matěková Naďa,správa nemovitostí 07.01.2019 11:35) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Dobrý den,upozornějeme na nepořádek před omeme Křižíkova 150/43,Praha 8 a žádáme o zajisštění úklidu. Několik týdnů nevyl proveden ani úklid chodníku.
  Děkujeme za vyřízení.
  • Odpověď: (07.01.2019 16:08)
   Vážená paní Matěková,

   děkujeme za Váš podnět a projevený zájem o čistotu a pořádek v naší městské části. Během zítřejšího (tj. 8. ledna 2019) dopoledne na místo vyšleme naše pracovníky, kteří veškerý zmíněný nepořádek uklidí a odvezou.

   S pozdravem 

   pověřený vedením oddělení okamžitého úklidu
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: dlouhodobě neuklizený park (Trnková Taťána 07.01.2019 14:03) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Hezký den, ráda bych nahlásila stále neuklizenou část parku U Plynojemu - roh ulice Sokolovská a ulice Ke Kouli. Park bývá velmi často uklízen, to jsme moc rádi i přes svátky a konec roku, ale stále jedno místo zůstává netčené. Protože se na to díváme celý dům, je to opravdu nehezké a bohužel se tam přidává další odpad. Děkuji za rychlé řešení. S pozdravem, Trnková
  • Odpověď: (07.01.2019 16:07)
   Vážená paní Trnková,

   děkujeme za Váš podnět a projevený zájem o čistotu a pořádek v naší městské části. Během zítřejšího (tj. 8. ledna 2019) dopoledne na místo vyšleme naše pracovníky, kteří veškerý zmíněný nepořádek uklidí a odvezou.

   S pozdravem 

   pověřený vedením oddělení okamžitého úklidu
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Přechod na Zenlovce (Barbora Skřivánková 29.11.2018 18:47) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Dobry den, proc neni nakresleny prechod pres Zenklovu ulici do Kandertovy ulice tak, jako byl pred rekonstrukci?
 • Otázka: úprava zeleně (Daniela Pečenková 27.12.2018 23:24) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Dobrý den,

  obracím se na Vás s prosbou o úpravu zeleně na parkovišti v ulici Cafourkova, přímo před vchodem 526/13. Jedná se o keř, který se rok od roku rozrůstá více a více do parkoviště a je tím zbytečně zabíráno jedno parkovací místo. Bylo by možné tento keř zastřihnout stejně jako jinou zeleň v okolí? Děkuji.