Hlášení závad a nedostatků

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, velmi nám záleží na udržování čistoty a veřejného pořádku města. Pokud chcete přispět k rychlejšímu a efektivnějšímu odstraňování závad na zařízeních v majetku města a urychlit odstraňování nedostatků ve městě a jeho okolí, můžete nás informovat fotografií a stručným popisem problému či závady (nahlásit můžete např. rozbitý chodník, komunikaci, neposekanou trávu apod.).

Po odeslání příspěvku bude vámi nahlášená závada postoupena konkrétnímu pracovišti ÚMČ Praha 8, které se postará o její řešení, nebo doporučí další postup, případně hlášení o závadě přepošle dále kompetentnímu úřadu/organizaci.

Příspěvky jsou spolu s informacemi o způsobu řešení závady zveřejňovány na této stránce.
Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho zveřejnění či reprodukování.
Děkujeme vám za spolupráci při údržbě vzhledu města.


Veřejné osvětleníPoruchy veřejného osvětlení hlaste společnosti Technologie hlavního města Prahy, a. s., prostřednictvím online formuláře, bezplatné linky 800 40 40 60, nebo e-mailu poruchyvo@thmp.cz.
Vraky Odstraňování vraků zajišťuje Správa služeb hl. m. Prahy, proto doporučujeme nahlásit vrak přímo na stránkách SSHMP prostřednictvím online formuláře.
Komunikace
Závady na komunikacích, dopravním značení, světelné dopravní signalizaci, mostních objektech apod. můžete nahlásit prostřednictvím online formuláře na stránkách TSK hl. m. Prahy.
Voda Informace o výlukách a haváriích vody a informace související jsou uvedeny na stránkách PVK. Jejich prostřednictvím lze nahlásit i nové havárie.

 

Řadit podle data
Vyhledávání:

Nahlásit závadu, nedostatek

*
*
 
 
*
Sečtěte čísla pět a devět
 
 

Vyřešené podněty


1 2 3 4 5  další 
 • Podnět: bezdomovci, drogově závislé osoby, Prosecká 4 / Povltavská (Lukáš Cena 01.05.2022 1:08) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, znovu se na vás obracíme.
  Prosíme o úklid pod mostem a rovněž vyřešit křoví vedle domu na adrese Prosecká 4. Bohužel znovu se tam usadili bezdomovci a drogově závislé osoby. Nepřejeme si tyto osoby mít v blízkosti našeho bydliště. Prosíme tedy o úklid pod mostem vedle adresy Prosecká 4. Zasíláme přesnou polohu onoho místv gps souřadnicích. 50.111469661308305, 14.474699182325912
  • Odpověď: (12.05.2022 14:52)
   Vážený pane Ceno, 

   v uvedené lokalitě bylo provedeno místní šetření a následně bude vyzván vlastník pozemku ke zjednání nápravy, tj. provedení úklidu pod mostem v ulici Zenklova a zároveň bude upozorněn na pohyb závadových osob a požádán o to, aby tyto osoby ze svého pozemku vykázal.
   V případě, že máte podezření, že osoby v místě porušují zákon, je nutné bezodkladně kontaktovat přímo Městskou policii hl. m. Prahy na lince 156 nebo Policii ČR na lince 158, kteří jsou oprávněny závadové osoby z pozemku vykázat.

   S pozdravem

   pověřena vedením oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: nejsou sáčky na psí exrementy, ul. Dolákova / Kusého - Bohnice (Helena Pechová 10.05.2022 12:35) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, prosím o doplnění sáčků k odpadovým košům na psí exkrementy. Děkuji Helena Pechová - 723 877 822
  • Odpověď: (12.05.2022 14:49)
   Vážená paní Pechová,

   děkujeme za upozornění. Svozová společnost bude upozorněna na nedostatek a požádána o zjednání nápravy.

   S pozdravem

   pověřena vedením oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Zarostly chodnik, Davídkova 22, 24 (Markéta Šebková 03.05.2022 9:30) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobry den, ma mestska cast na starosti udrzbu chodniku? Ve spodni casti Davidkovy prorusta huste plevel. Dekuji.
  • Odpověď: (10.05.2022 15:46)
   Dobrý den, paní Šebková,

   děkuju Vám za podnět, který jste zaslala na ÚMČ Praha 8. Bohužel tato část ulice Davidkova není ve správě ÚMČ Praha 8. Váš podnět proto předám na Magistrát hlavního města Prahy.

   S pozdravem

   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Zničená houpačka , U Meteoru (Taťána Trnková 13.04.2022 17:43) – Hlášení závad
  Sdílet
  Na psí louce zničená houpačka. Prosíme opravu. Možnost zranění psů. Děkujeme
  • Odpověď: (10.05.2022 15:44)
   Dobrý den.

   Děkujeme za zaslaný podnět. Herní prvek na psí louce je opraven tak, aby nedošlo ke zranění psů. Současně připravujeme náhradu stávající houpačky za houpačku zcela novou.

   S pozdravem

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Nepořádek, Na pěšinách 80/34 (Martin 26.04.2022 12:32) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, chtěl bych nahlásit nepořádek před domem, zřejmě vybraná popelnice a roztahaný nepořádek, hadry, tašky apod. Přilehlé schody nikdo neuklízel ani při blokovém čištění, které zde bylo minulý týden. Děkuji M.K.
  • Odpověď: (09.05.2022 12:46)
   Dobrý den,

   děkujeme za zaslání podnětu ohledně nepořádku v ulici Na Pěšinách, k.ú. Kobylisy.  V uvedené lokalitě bylo provedeno místní šetření pracovníky OŽP, ze kterého vyplynulo, že dotčený  úsek ulice Na Pěšinách vč. přilehlého schodiště byl již uklizen a žádný odpad se tam již nenachází.
   Z důvodu zvýšeného pohybu lidí bez domova v okolí metra „Kobylisy“  se  v letním období zaměříme na častější kontroly přilehlé zeleně i zmíněného schodiště.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Nedostatečný vývoz kontejnerů na plast a papír, ulice Na Sypkém x V Zahradách, Na Sypkém x V Zahradách (Petra Kučerová 01.05.2022 22:47) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den,
  bylo by urgentně potřeba zvýšit četnost vývozu kontejnerů na plasty a papír. Kontejnery jsou neustále přeplněné a pak odpadky lítají po celé ulici a je tu hrozný nepořádek. Opravdu je četnost nedostatečná a myslím, že už to bylo monitorováno dostatečnou dobu. Byl by potřeba buď vývoz každý den nebo někde přidat další stanoviště.
  Předem děkuji za vyřešení.
  • Odpověď: (06.05.2022 13:01)
   Vážená paní Kučerová,

   o navýšení svozu na tomto stanovišti již bylo ze strany UMČ Prahy 8 zažádáno a proces schvalování žádosti má několik řízení. Z tohoto důvodu nemůže být svoz nádob navýšen do druhého dne. Dále je možnost požádat o zřízení domovního stanoviště tříděného odpadu, které je zdarma (hrazeno MHMP) viz https://www.praha8.cz/Domovni-stanoviste-trideneho-odpadu.

   S přáním hezkého dne 

   Oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Parkování / pěší průchodnost ulice, Na Rokytce, Na Rokytce/Pivovarnická (Tomas Lempera 22.04.2022 11:28) – Hlášení závad
  Sdílet
  Co dělá MČ potažmo městská policie pro to, aby mohli chodci důstojně a bezpečně projít po chodníku v ulici Na Rokytce případně skrz křižovatku s ulicí Pivovarnická a kdy pro to budete dělat dostatek? (jelikož aktuálně neděláte).

  Chápu, že s parkováním je to těžké, ale nepřijde mi ok, jen proto, že chodec si nakonec nějak poradí, nechat auta zaparkovaná po celé hraně chodníku i na místě určeném k pohybu chodců a přechodům silnice, v poslední době už to přerůstá veškeré meze, kdy se projít skoro nedá, a to nemám kočárek nedej bože pohybové postižení.

  Pěší doprava je pro město nejlevnější a nejsnazší na správu, bylo by tedy fajn se k chodcům chovat s náležitým respektem. Občané, kteří autem město nechtějí zatěžovat, jsou "za odměnu" na každém kroku omezováni externalitami autodopravy, které způsobuje někdo jiný - a nepřijde mi, že by to někdo řešil.

  Uvědomuje si někdo na MČ že stačí zcela základní a téměř beznákladová podpora pěší dopravy k tomu, aby víc lidí chodilo pěšky? Jako třeba to, že člověk bezpečně projde po chodníku a přes křižovatku a bude mít při přecházení přehled. Případně když nebude v dešti stát pět minut na červené na semaforu, nebo stát na červené na přeplněném ostrůvku zastávky Libeňský zámek během dopravní špičky, dýchat splodiny, ačkoli by častější frekvence zelené pro chodce auta prakticky nezdržela, když je Zenklova nahoře stejně ucpaná.

  Prošli se zodpovědní lidé někdy těmito místy pěšky?
  • Odpověď: (02.05.2022 16:18)
   Vážený pane Lempero,

   Konkrétně v křižovatce ulic na Rokytce/Pivovarnická je místní úpravou provozu jasně vyznačeno stání vozidel.
   Pokud vozidla stojí mimo vymezená stání nebo na zákazovém vodorovném dopravním značení, musí toto řešit MP HMP. Na OŘ Praha 8 předáváme.
   Směrem k TRAM zastávce se nabízí příp. další dvě alternativy pěší dopravy:
   - je možné použít pěší cestu s přechody pro chodce a to ulicemi Bednářská, Pivovarnická, Stejskalova
   - přejít Rokytku a klidnou cestou po stezce pro pěší a cyklisty a obytnou zónou až do ulice Stejskalova.

   Světelná signalizace je v kompetenci Magistrátu hl. m. prahy. Jelikož zde přecházím každý den, určitě se zde na zelenou pro chodce nečeká 5 minut. Čekací doba po zmáčknutí tlačítka (nutné) pro chodce 35-50 sekund. 
   Děkuji za podnět.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)   Vážený pane Lempero,

   Váš podnět jsme předali našim místně příslušným okrskovým strážníkům k přijetí vlastních opatření v rámci běžného výkonu služby v okrsku (k řešení). Za letošní rok je dle evidence CEP (centrální registr přestupků) řešeno v ulici Na Rokytce a Pivovarnická několik desítek oznámení pro porušení zákona, především v dopravě v klidu (stání vozidel v rozporu se zákonem). Dále zde bylo provedeno 9 odtahů vozidel, převážně za stání na přechodech pro chodce (překážka provozu). Zda je to pro Vás dostatek či nikoli, nechám na Vás.  Vzhledem k tomu, že se již delší dobu přestupkové jednání oznamuje taktéž elektronicky příslušnému správnímu orgánu, nejsou za stěrači vozidel vidět tzv. parkovací lístky, tudíž občané mohou nabýt dojmu, že strážníci MP situaci na místě neřeší. V této lokalitě doposud  neevidujeme žádnou stížnost v souvislosti s dopravou. Oznámení o protiprávním jednání, v tomto případě přestupek v dopravě, lze oznámit také prostřednictvím Linky 156 (Centrální operační středisko pro celou Prahu), odkud je věc předána na příslušné Obvodní ředitelství, nebo zavolat přímo na operační středisko OŘ MP Praha 8, tel: 222 025 556, 222 025 557. Na místo se vždy dostaví naše autohlídka a neoprávněné stání bude řešit dle zákona a svých pravomocí. Naši strážníci do ulice Na Rokytce a Pivovarnická jezdí poměrně často a i nadále sem budou namátkově zajíždět. Bohužel kontrolní činnost zde není možno vykonávat v pravidelných intervalech a hlídka MP zde nemůže být stále 24 hodin denně, protože naši strážníci plní úkoly v celém rozsahu Zákona č. 553/1991 Sb., o obecní policii a na celém území městské části Prahy 8, která čítá cca. 850 ulic od Florence až po Březiněves a především v lokalitách, kde je provoz na místních pozemních komunikacích několikanásobně vyšší.

   Za Váš podnět děkujeme.

   S pozdravem

   Pavel Novák
   odborný referent kontroly
   Městská policie Hl. m. Prahy
   Obvodní ředitelství MP Praha 8
 • Podnět: Přeplněný koš na psí exkrementy, vyhlídka pod Přádovou ulicí (pod č.p. 2087) (Uhlářová 22.04.2022 7:51) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, poslední dva měsíce je koš na psí exkrementy velmi málo kdy vyvážen a doplňován o sáčky. Poslední 2 týdny je už situace kritická, odpadky z přeplněného koše vypadávají a válí se kolem, i v místech, kam si pravidelně chodí hrát děti z mateřské školky. Prosíme o zajištění pravidelného vývozu. Děkuji
  • Odpověď: (28.04.2022 13:22)
   Vážená paní Uhlářová,

   Odborem životního prostředí je zjišťována společnost, která obsluhuje zmíněný odpadkový koš. Dle Vámi poskytnuté fotografie koš není označen číslem a není ve správě UMČ Prahy 8. Zjištěný správce bude následně vyzván k pravidelnému svozu a údržbě. 

   S pozdravem

   Oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Chodnik pri zastavce Vosmikovych a koureni, Vosmikovych (Klara Vondrova 13.04.2022 15:32) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobry den,
  chtela bych se zeptat, jestli se budou nejak upravovat chodniky a obrubniky v Horni Libni tak, aby bylo mozne smerem k Palmovce projit bezproblemove kocarkem nebo na voziku. Momentalne s kocarkem vyuzivame ulici Primatorska, kde se da aspon jakz takz projit pomezi vozidla. Nicmene, jsme nuceni prochazet kazdy den kolem hostelu Homer, kde u vchodu pokazde jeji obyvatele kouri a nase deti to vdechuji. Druhou stranou ulice projit nelze, jelikoz tam chybi prechod pro chodce, misto pro prochazeni je v zatacce a pri parku jsou schody... Bylo by mozne navrhnout nejake reseni? Bylo by mozne pozadovat po hostelu, aby jejich hoste a zamestnanci nekumulovali koureni u vchodu?
  Dekuji mockrat.
  • Odpověď: (27.04.2022 13:28)
   Vážená paní Vondrová,

   Bezbariérové úpravy přechodů pro chodce v ulicích Primátorská, Ve vrchu, Konšelská, Lindnerova bylo předáno příslušnému odboru MHMP k řešení již v minulosti.
   Nyní je možné využít plně bezbariérovou pěší vazbu ulicí Zenklova.
   Kouření není možné z pohledu OD řešit.
   Děkuji za podnět.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Podnět: pozemek u bobové dráhy (Jana Frolíková 19.04.2022 15:47) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý večer, dávala jsem podnět k nám na Prahu 9, ale toto prý už patří k vám. Fi Eurovia při opravě Prosecké ulice parkovala u bobové dráhy své stroje, po trávě zbylo toto. Nemáte páku, aby doseli trávu?
  Tuto otázku jsem sdílela prostřednictvím fcb - zpráva směrem k radnici Prahy 8 od 23. 3. bez odpovědi...Děkuji
  • Odpověď: (25.04.2022 15:22)
   Dobrý den, paní Frolíková,

   děkujeme za podnět, který jste zaslala na ÚMČ Praha 8. Nejedná se však o pozemek MČ Praha 8. Pravděpodobně jde o pozemek Magistrátu hlavního msta Prahy. Váš podnět proto předávám na Magistrát. 

   S pozdravem

   odbor životního prostředí (OŽP)