Hlášení závad

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, velmi nám záleží na udržování čistoty a veřejného pořádku města. Pokud chcete přispět k rychlejšímu a efektivnějšímu odstraňování závad na zařízeních v majetku města a urychlit odstraňování nedostatků ve městě a jeho okolí, můžete nás informovat fotografií a stručným popisem problému či závady (nahlásit můžete např. rozbitý chodník, komunikaci, neposekanou trávu apod.).

Po odeslání příspěvku bude vámi nahlášená závada postoupena konkrétnímu pracovišti ÚMČ Praha 8, které se postará o její řešení, nebo doporučí další postup, případně hlášení o závadě přepošle dále kompetentnímu úřadu/organizaci.

Příspěvky jsou spolu s informacemi o způsobu řešení závady zveřejňovány na této stránce.
Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho zveřejnění či reprodukování.
Děkujeme vám za spolupráci při údržbě vzhledu města.


Veřejné osvětleníPoruchy veřejného osvětlení lze nahlásit přímo firmě PREdistribuce, a. s., na lince 224 915 151 nebo na e-mailu poruchyVO@pre.cz.
Vraky Odstraňování vraků zajišťuje Správa služeb hl. m. Prahy, proto doporučujeme nahlásit vrak přímo na kontaktech SSHMP uvedených na www.sshmp.cz/vraky.
Komunikace
Závady na komunikacích, dopravním značení, světelné dopravní signalizaci, mostních objektech apod. můžete nahlásit prostřednictvím jednoduchých formulářů na stránkách TSK hl. m. Prahy.
Voda Informace o výlukách a haváriích vody a informace související jsou uvedeny na stránkách PVK. Jejich prostřednictvím lze nahlásit i nové havárie.

 

Řadit podle data
Vyhledávání:

Nahlásit závadu, nedostatek

*
*
 
 
*
Odečtěte od sebe čísla osm a čtyři
 
 

Vyřešené podněty


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Údržba zeleně Bohn (Daniela Pečená 12.09.2017 18:11) – Hlášení závad a nedostatků
  Dobrý den, omlouvám se že Vás obtěžují, ale již od zčátku prázdnin se provádí úprava a řezání přerostlé zeleně v Bohnicích. Z části došlo i na úpravu v místech vycházkové stezky, která sousedí s pozemky vlastníkú řadových domů z celé délce ulice Sopotská. V Bohnicích žijí již od roku 1994 a přerostlou džungli, kterou tam vysadili a nadále vysazují vlastníci nemovitosti a jejich přilehlých pozemků nikdo z MČ 8 neřešil. Vlastníci nemovitostí si vysazují na veřejném prostranství ovocné keře, ovocné stromy, živé ploty, ploty z pletiva, sloupky z dráty, vyvážeji kompost ze svých pozemků atd. Doufám, že by se to nemělo do někonečna přehlížet a to veřejvé prostranství by měla MČ 8 taktéž udržovat. Vlastnící nemovitostí a přilehlých pozemků si mají svoji zeleň vysazovat na svém pozemku.
  • Odpověď: (18.09.2017 10:51)
   Vážená paní Pečená,

   děkujeme za Váš podnět. Jak jste již zmínila, v této lokalitě proběhla první z plánovaných etap úpravy zeleně, kdy bylo území prosvětleno a odstraněna či zmlazena zeleň přerůstající do cesty. Lokalitou se samozřejmě nadále zabýváme a budeme se snažit v nejbližší době vyřešit další problémy s ní související. 

   S přáním hezkého dne

   oddělení plošné správy území
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Problém s odbočením autobusu do ulice Čumpelíkova (Nikola 04.09.2017 9:39) – Hlášení závad a nedostatků
  Dobrý den,

  na začátku ulice Čumpelíkové parkují auta už na začátku ulice a autobus, který vjíždí do této ulice z ulice Žernosecká má vždy problém do této ulice zajet, jelikož v protějším směru jedou auta a z ulice Čumpelíkova také. Pokud se autobusu podaří zabočit do ulice Čumpelíkova, musí zde zastavit a počkat až vyjedou auta, ale ty vyjet nemůžou, protože nevidí do ulice Žernosecká přes autobus a tak neví, zda je silnice vůbec volná. Myslím, že aspoň začátek ulice by měl být zpřístupněn tak, aby zde mohl autobus zastavit a počkat aniž by blokoval auta ve druhém směru. Je to nepříjemné, když každé ráno trnu v autobusu, jestli někdo někoho omylem nesmete, když je to tam tak nepřehledné... Děkuji za přečtení mého názoru a případné zvážení, zda by se s tím nemělo něco udělat.
  • Odpověď: (15.09.2017 11:47)
   Vážená paní Nikolo,
    
   děkujeme za podnět, tento problém je již řešen.

   V rámci stavebních úprav nároží křižovatky ulic Žernosecká/Čumpelíkova bude umístěno svislé dopravní značení zákaz zastavení.
   Tím bude problematická situace vyřešena.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Nepořádek (Franc 10.09.2017 9:04) – Hlášení závad a nedostatků
  V lichoběžníku ulic vamezeném horním konncem Primátorské,ul. Ve vrchu, Braunerova, Zenklova je značný nepořádek (PET lahve, papíry aj.). Tato situace se opakuje, lokalita by vyžadovala častější dozor, sekání a čištění zejména v keřích a betonových zálivů před přechody pro chodce. Spousta částí chodníků je částečně zarostlých. Je to dosti frekventovaná cesta do školy, sportovního areálu.Děkuji Vám a přeji hodně úspěchů při údržbě pořádku nejen v okolí Palmovky.
  • Odpověď: (11.09.2017 10:16)
   Vážený pane Franci, 

   oddělení okamžitého úklidu provede dnes (11. září) úklid tohoto místa.

   Bohužel, tento nepořádek je zapříčiněn frekventovanou zastávkou MHD. Pokusíme se zajistit pravidelný úklid a seč zeleně, aby bylo možné bez problému využívat chodníky.   

   Děkuji za Váš podnět a snahu zlepšit prostředí městské části.

   S přáním hezkého dne

   pověřený vedením oddělení okamžitého úklidu
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Nelogicka modra zona pred sjezdem pro invalidy (Tomas Matejovsky 16.08.2017 21:26) – Hlášení závad a nedostatků
  Pesi cesta od metra Ladvi od ulice Taussigova smer Strelnicna je ukoncena sjezdem pro invalidy a nasleduje modra parkovaci zona se zaparkovanymi auty. Dost nelogicke. Vozickar ma auto asi preletet. Mela by byt vyznacena zluta zona bez moznosti parkovani.
  • Odpověď: (01.09.2017 11:17)
   Vážený pane Matějovský,
    
   stávající místa pro parkování budou zachována.  Pěší vazba v tomto místě nikam nepokračuje.
   Pokud by zde bylo zřízeno např. vyhrazené místo pro ZTP, bude přístup řešen.
    
   S pozdravem

   Marek Černý
   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
   e-mail: marek.cerny@praha8.cz
 • Otázka: Porucha veřejného osvětlení (Daniela Čuperová 27.08.2017 11:16) – Hlášení závad a nedostatků
  Dobrý den,
  chtěla bych nahlásit dlouhodobou závadu na veřejném osvětlení (tj. 2 nesvítící lampy), a to:

  1. v průchodu mezi domy (Zenklova 29 a 31) u tramvajové zastávky Divadlo pod Palmovkou viz první přiložené foto

  2. směrem z Koželužské ulice k budově Subterry viz druhé přiložené foto

  Předem děkuji za rychlou nápravu.
  D.Čuperová
  • Odpověď: (28.08.2017 18:09)
   Vážená paní Čuperová,

   Váš podnět týkající se dvou nesvítících lamp jsme předali společnosti PREdistribuce, a. s., která je v této věci kompetentní. Níže uvádíme její vyjádření.

   S pozdravem

   Mgr. Lenka Kaplanová
   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
   e-mail: lenka.kaplanova@praha8.cz


   Vyjádření PREdistribuce, a. s.

   Dobrý den,

   děkujeme za nahlášení, porucha byla zaevidována a na odstranění poruchy pracujeme.

   S pozdravem

   Martin Hrubiš
   supervisor

   Poruchová linka distribuce
   PREdistribuce, a. s.

   telefon: +420 224 915 151
   fax: + 420 267 055 466
   e-mail: poruchyvo@pre.cz
   www.pre.cz
 • Otázka: Stav chodníků a celkově této části ulice (Radek Longin 23.08.2017 14:41) – Hlášení závad a nedostatků
  Dobrý den,
  plánujete výměnu povrchu chodníku v ul. Sokolovská od křížení s ulicí Novákových až ke křižovatce Na Balabence? Je nyní ve velmi bídném stavu, záplatovaný, věčně pomočený a pokálený od psů. Určitě vhodnější by byla zámková dlažba i s ohledem na vsáknutí těchto tekutin...také by to chtělo nějakou zeleň a stromy. Takto část je velmi neutěšená, vč. chaoticky volně parkujících aut pod mosty u Balabenky a bezdomovců pod nimi. Plánuje se nějaká celková obnova tohoto neutěšeného území/části?
  Děkuji, s pozdravem Radek Longin
  • Odpověď: (28.08.2017 17:59)
   Vážená pane Longine,

   dle vyjádření pana Pfeferleho (bohumil.pfeferle@tsk-praha.cz) z TSK, která je v této věci kompetentní, tuto opravu TSK neplánuje. Pokusí se ji, vzhledem k její finanční náročnosti, zařadit do plánu na příští období.

   S pozdravem

   Ing. Tomáš Beneš
   pověřený vedením oddělení plošné správy území
   odbor životního prostředí (OŽP)
   e-mail: tomas.benes@praha8.cz
 • Otázka: Nevyhovující stav parku (David Suchánek 14.08.2017 13:50) – Hlášení závad a nedostatků
  Chtěl bych upozornit na nevyhovující stav části parku u ulice Dráhorádova. Jedná se nejspíš o dvě stará dětské pískoviště. Bylo by vhodné pískoviště zrušit a místo upravit.
  • Odpověď: (28.08.2017 11:11)
   Vážený pane Suchánku,

   děkujeme za Váš podnět. V průběhu podzimu vymyslíme, jak lokalitu zvelebit. Prozatím necháme odstranit dvě stará pískoviště.

   S přáním hezkého dne

   Bc. Petra Pýchová
   oddělení plošné správy území
   odbor životního prostředí (OŽP)
   e-mail: petra.pychova@praha8.cz
 • Otázka: Chybějící popelnice a nepořádek (Mária Kocourková 22.08.2017 17:47) – Hlášení závad a nedostatků
  Dobrý den. Opět zmizeli odpadkové koše z okolí Čimického rybníka. Je to už pár měsíců, co zmizeli poprvé, pak se doplnili a poté znovu zmizeli. Hromadí se tu odpadky od posedávající mládeže, dokonce i rozbité láhve.
  • Odpověď: (28.08.2017 10:46)
   Vážená paní Kocourková,

   děkuji Vám za Váš podnět týkající se odpadkových košů a úklidu jejich okolí na hrázi Čimického rybníka. Tento problém jsme již několikrát řešili. Po dodání nových vložek do odpadkových košů tyto vložky po krátké době opět zmizely. Některé z nich byly nalezeny pracovníky firmy, která má na starosti jejich obsluhu, ve vodě Čimického rybníka.
   V nejbližší době budou odpadkové koše opět zkompletovány, jejich okolí uklizeno. Pokud do budoucna dojde opět ke zcizení košů, nahradíme tento typ jiným, odolnějším proti odcizení.

   S přáním hezkého dne

   Libor Hoffmann
   oddělení plošné správy území
   odbor životního prostředí (OŽP)
   e-mail: libor.hoffmann@praha8.cz
 • Otázka: Chybějící odpadkové koše (Petr Erben 22.08.2017 20:45) – Hlášení závad a nedostatků
  Dobrý den, na hrázi Čimického rybníku chybí již několik měsíců minimálně tři odpadkové koše. Prosím o doplnění košů a úklid v okolí laviček.
  • Odpověď: (28.08.2017 9:22)
   Vážený pane Erbene,

   děkujeme Vám za Váš podnět týkající se odpadkových košů a úklidu jejich okolí na hrázi Čimického rybníka. Tento problém jsme již několikrát řešili. Po dodání nových vložek do odpadkových košů tyto vložky po krátké době opět zmizely. Některé z nich byly nalezeny pracovníky firmy, která má na starosti jejich obsluhu, ve vodě Čimického rybníka.
   V nejbližší době budou odpadkové koše opět zkompletovány, jejich okolí uklizeno. Pokud do budoucna dojde opět ke zcizení košů, nahradíme tento typ jiným, odolnějším proti zcizení.

   S přáním hezkého dne

   Libor Hoffmann
   oddělení plošné správy území
   odbor životního prostředí (OŽP)
   e-mail: libor.hoffmann@praha8.cz
 • Otázka: Nepořádek (Janková Gabriela 21.08.2017 11:07) – Hlášení závad a nedostatků
  Dobrý den. Ráda bych nahlásila několik závad v oblasti za ulicí Zelenohorská. Plné odpadkové koše u cest uprostřed trávníků, vyhozená válenda za křovím na č.p 510 a neskutečný nepořádek okolo kontejnerů na tříděný odpad u výměníku + nepořádek u červené popelnice na elektroodpad, která je neustále plná nebo rozbitá. Vím, že to je neukázněností lidí, ale budeme rádi za odstranění. Děkuji Janková
  • Odpověď: (23.08.2017 16:49)
   Vážená paní Janková,

   děkujeme za Váš podnět.

   Co se týká nepořádku okolo kontejnerů na tříděný odpad, vyzvali jsme svozovou společnost, aby stanoviště uklidila. Ve věci kontejneru na elektroodpad byla upozorněna spol. Asekol, která tento kontejner provozuje.

   Zmiňovaný nepořádek (válenda atp.) bude v dohledné době uklizen pracovníky oddělení okamžitého úklidu odboru životního prostředí Úřadu městské části Prahy 8.

   S pozdravem a přáním pěkného dne

   Mgr. Jindřiška Ziaťková
   vedoucí odboru životního prostředí (OŽP)
   e-mail: jindriska.ziatkova@praha8.cz