Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla pět a jedna
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: park u Psychiatrické léčebny Bohnice (Dagmar Lanská 07.09.2021 12:30) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den,
  ráda bych věděla, proč je neustále uzavřený park v areálu bohnické léčebny, který byl dříve volně přístupný pro všechny. Během týdne tam bývalo jen pár lidí ( maminky s kočárky, lidé, kteří procházeli areálem, atd.), ani o víkendech tam nebyly davy lidí. Zcela nesrovnatelné s blízkou ZOO či Botanickou zahradou, a ty jsou již dlouho otevřené.
  Děkuji za odpověď, Mgr. Lanská
 • Otázka: Zábor chodníku Sokolovská 364/202 (Jiří 22.08.2021 22:00) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den,

  Chtěl bych se zeptat, zda jsou terasy dvou restaurací na adrese Sokolovská 364/202 umístěny na chodníku legálně. Nejedná se totíž o pouhé stoly na chodníku, ale o dřevené vyvýšené terasy. Jedná z ních se tam nachází během letní sezóny již několik let (patří podníku "Street Kebab"), druhá je čerstvě přistavená.
  Předem děkují

  Jiří
  • Odpověď: (24.08.2021 15:50)
   Vážený pane Jiří,

   k vašemu podnětu ohledně záboru chodníku v ulici Sokolovská 364/202 sděluji následující. Restaurační předzahrádky před provozovnou „STREET KEBAB“ jsou umístěny v souladu s  rozhodnutím vydaným odborem dopravy MČ Praha 8.  Zvláštní užívání komunikace  bylo povoleno na základě řádné žádosti a doložených dokladů včetně nájemní smlouvy správce dotčené komunikace, tj. Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a. s.
    
   S pozdravem 

   Oddělení silničního správního úřadu
   Odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Bohnický ústavní hřbitov (Lucie Kondrová 21.07.2021 11:08) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, zda je nyní veřejnosti přístupný Bohnický ústavní hřbitov?
  Případně v jaké dny a hodiny je přístupný?
  Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (26.07.2021 13:28)
   Vážená paní Kondrová,

   V současné době probíhá převod do vlastnictví MČ Praha 8, bohužel současný vlastník Úřad pro zastupování ve věcech majetkových nechává hřbitov uzavřen. Bohužel termín otevření ještě stále není určen, omlouvám se.

   S pozdravem

   místostarosta městské části Praha 8
 • Otázka: Termíny projektů Palmovka (František Nový 24.06.2021 15:07) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den,
  na webu https://palmovkated.cz/projekty/

  Je celá řadu projektů , např. předláždění tramvajové křižovatky a úprava veřejného prostranství Zenklova x Na Žertvách. Nebo kavárna na náměstí. Dokážete k těmto projektům dát termíny realizace?

  Děkuji
  • Odpověď: (01.07.2021 10:21)
   Vážený pane Nový,
    
   zmíněným projektům v oblasti křížení ulic Zenklova a Na Žertvách se v současné chvíli plně věnujeme, bohužel epidemiologická situace a s nimi spojená opatření měla negativní dopad i na průběh těchto projektů, u kterých dochází k neplánovanému posunu termínu realizace. V současné chvíli nedokážeme poskytnout informaci, kdy realizace projektů proběhne. Sledujte prosím dále web palmovkated.cz, kde zveřejňujeme veškeré dění a aktuální informace z této oblasti.

   S pozdravem

   oddělení plánování a rozvoje
   odbor územního rozvoje a výstavby
 • Otázka: Stříhání habru na hřisti v Thomayerovýchlsadech (Milan Berta 17.06.2021 17:25) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den přeji, rád bych požádal o zastřižení habru na hřišti v Thomayerových sadech. Umožní to sezení na severních lavičkách hřiště. Děkuji Vám za ochotu.
  • Odpověď: (29.06.2021 15:03)
   Vážený pane Berto,

   řez živých plotů včetně toho podél hřiště v Thomayerových sadech plánujeme v nejbližší době. Děkujeme za Váš podnět.

   S přáním hezkého dne

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Namesti Krakov (Prochazka 26.04.2021 18:39) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobry den! Mam dotaz. Dalo by se vyměnit odpadkové kosi na namésti u OC Krakov za vět si? Půlka z nich je zničena, kolem je nepořádek hlavně po víkendech! Díky za odpověď'!
  • Odpověď: (19.05.2021 10:34)
   Vážený pane Procházko,

   děkujeme za Váš podnět. Z důvodu přeplňování košů před OC Krakov byl nově nastaven svoz těchto košů na četnost 2x denně každý den v týdnu včetně soboty a neděle. Úklid v okolí koše zajišťuje obsluha výsypu.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Dětská hřiště (Tereza Klapuch Haltmarová 30.03.2021 12:22) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den,

  bohužel nevím, na koho se konkrétně obrátit, proto prosím o případnou radu, koho můžu kontaktovat.
  Jedná se o 2 věci:
  na dětském hřišti na Okrouhlíku je dřevěný vláček, ovšem některá prkna ze střechy jsou uvolněná a syn se o jedno z nich dnes zranil. Bylo by možné kontaktovat majitele nebo správce s prosbou o opravu herního prvku?
  Další dotaz se týká také hřiště, tentokrát v ulici Nad Rokoskou. Vedle dětského hřiště je plocha/fotbalové hřiště, kam pejdkari vhodí venčit své psy. Bylo by možné sem nainstalovat odpadkový koš s držákem pytlíků pro pejskaře, aby bylo možné hřiště využívat k jeho původní funkci?
  Děkuji
  • Odpověď: (21.04.2021 15:37)
   Vážená paní Haltmarová,

   koš na psí exkrementy u dětského hřiště a vedlejšího travnatého plácku s brankami instalován pravděpodobně nebude, protože se nejedná o vhodnou plochu k venčení psů. Ohledně sáčků na psí exkrementy doporučujeme využít koše na psí exkrementy, které jsou v ulici Nad Rokoskou cca 50 m směrem dolů (v parku pod Hercovkou), nebo cca 150 m nahoru od zmíněného dětského hřiště. Oprava dřevěného vláčku na hřišti na Okrouhlíku je přislíbena podnikem Lesy hl.m. Prahy, který je správcem příslušného pozemku.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Pokládka dlažby pod posilovací stroje (Aleš Michna 09.04.2021 13:11) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den, rád bych se zeptal, kdy bude dokončena instalace dlažby pod posilovací stroje u domu čp. 511 v ulici Černého na Střížkově?
  • Odpověď: (16.04.2021 12:49)
   Vážený pane Michno,

   oprava dopadových ploch pod posilovacími stroji začala včera 13.4. Během tohoto týdne budou dokončeny hrubé práce, poté budou dořešeny drobné nedostatky na posilovacích strojích.

   S pozdravem

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Zachovani prodejny potravin v ulici K Ladvi (Petr Svalb 13.02.2021 9:24) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobry den, jake kroky provadi MU Praha 8 pro zachovani prodejny potravin K Ladvi, cislo 334 (nyni supermarket Albert)? V poslednich letech MU Praha 8 prodala pozemky kolem teto prodejny spolecnosti Fisolta Property. Nyni tato spolecnost zada o demolici stavby. Jak bude zajistena ze strany MC obcanska vybavenost v teto lokalite? Kam budou chodit nakupovat starsi obcane, pokud bude prodejna demolovana? Dekuji
  • Odpověď: (17.02.2021 15:14)
   Dobrý den,

   stavební úřad vede samostatně řízení o demolici, za MČ je příslušným odbor správy majetku. Investor již MČ představil řešení nového objektu, který je převážně bytový, ale v 1. NP počítá s obchodními plochami.

   S pozdravem

   Vedoucí oddělení plánování a rozvoje
   Odbor územního rozvoje a výstavby
 • Otázka: hřiště ZŠ Bohumila Hrabala v ulici Krejčího (Gabriela Minařík 24.10.2020 12:27) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den,
  v blízkosti mého bydliště se nachází hřiště, které do minulého roku využívala ZŠ Bohumila Hrabala v ulici Krejčího (tedy její převážně druhý stupeň). V předminulém nebo minulém roce proběhlo jednorázově vymýcení pozemku od náletů, od té doby se však žádná další údržba nekoná, pozemek zarůstá, budovu jakési garáže využívají bezdomovci, z místa se line zápach, občas i velký hluk a noční hádky. Pozemek je nevyužitý, ačkoli je jeho součástí i vyasfaltované hřiště a obrovské pískoviště. Na pozemku jsou školní nádoby na tříděný odpad. Byla bych ráda, kdyby byl pozemek udržován i z toho důvodu, že navazuje dále na zahrádkářskou kolonii a soukromé pozemky.
  Zajímalo by mne, komu pozemky patří a na koho se obracet s žádostí o jejich údržbu, řádné oplocení, které pouze pletivo a opakovaně poničené, které by zamezilo vstupu bezdomovcům a zlodějům, a následnou rekultivaci.
  Nemluvě o tom, že mi je líto nevyužitého sportoviště, které v této lokalitě - veřejně a zdarma přístupné - velmi chybí.

  Na obrázku je vidět hřiště, zarůstající pozemek a střecha "garáže" s cestičkou vyšlapanou od osob, které ji obydlily.

  S pozdravem a díky,
  Gabriela Minařík.
  • Odpověď: (03.11.2020 13:39)
   Vážená paní Minařík, 

   po konzultaci s paní ředitelkou ZŠ Bohumila Hrabala, Mgr. Irenou Trojanovou, Ph.D. a příslušným technikem SeS MČ Praha 8 sděluji, že na tento prostor je připraven projekt na úpravu celé plochy. V současné době se čeká na poslední schválení od MHMP (očekává se do poloviny listopadu). Poté budou ihned zahájeny úpravy včetně vyčištění celé plochy (vymýcení náletových dřevin).

   Děkuji, klidný den. 

   vedoucí odboru školství (OŠ)