Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla devět a tři
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Úprava travnatých ploch v ulici Bohnická (Alexandr Sirotek 26.06.2019 13:27) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den, rád bych se zeptal, zda je v plánu a kdy úprava travnatých ploch v ulici Bohnická. Předem děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (02.07.2019 13:38)
   Dobrý den,

   ohledně úpravy travnatých ploch v ulici Bohnická, Vám mohu sdělit že pozemky nejsou ve správě MČ Prahy 8. 

   S pozdravem

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Hřiště vnitroblok Hlaváčova (Škvorová 24.06.2019 21:02) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den, prosím o info jaká je "otevírací" doba hřiště ve vnitobloku Hlaváčova. V těchto horkých dnech se hřiště využívá do pozdních nočních hodin a hluk,rány a vulgarity jsou už nadměrné. Prosím o označení této doby na hřišti.
  • Odpověď: (01.07.2019 13:14)
   Vážená paní Škvorová,
    
   provozní doba hřiště je od 08:00 do 20:00 hod. Pokud na hřišti dochází k narušování veřejného pořádku, nebo nočního klidu, navrhuji věc oznámit Městské policii, případně Policii ČR, aby na místě sjednali pořádek. Pokud není na Návštěvním řádu provozní doba uvedena, provedeme nápravu a provozní dobu označíme. 
    
   Hezký den

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Střecha nad dětským pískovištěm (Lenka Šuláková 03.06.2019 21:47) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda by bylo možné dodělat stříšku nad pískovištěm na dětském hřišti v Kaizlovych sadech u Invalidovny. V letních dnech tam téměř po celý den svítí slunce bez sebemenšího stínu. Jinak hřiště i pískoviště jsou moc fajn. Předem děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (17.06.2019 13:35)
   Vážená paní Šuláková, 

   děkuji za podnět, pokusíme se o to. V současnosti jsme ohledně stříšky na dětské hřiště v Kaizlových sadech oslovili několik dodavatelů certifikovaných herních prvků.

   S pozdravem

   Oddělení správy městské zeleně
   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Zenklova ulize (František Nový 25.05.2019 21:46) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den,
  rekonstrukce Zenklovy ulice je ukonce a ikdyž zlepšení celkového vzhledu je martkatní, zbývá pár posledních míst,která nejsou zatím dokončená.
  1.Je na zastaávce Vosmíkových směrem na Palmovku. Přímo u zastávky zůstal kačírek bez odpovídajícího povrchu a ve štěrku se hromadí akorát nedopalky. Proč je tato část bez dodělání?
  2.U zastávky U kříže jsou2 zelené plochy, ale žádná z nich stále nemá finální úpravu - jsou bez země a rostou tam nahodilé trsy trávy. Kdy dojde k pravě i těchoto zelených ploch? + před restaurací U Karla 4 je jeden suchý nově zasazený strom.

  Děkuji za odpovědi
  • Odpověď: (06.06.2019 14:38)
   Vážený pane Nový,

   zastávky Vosmíkových a U Kříže zatím nejsou ve finální podobě.  V dohledné době se daná oblast bude rekultivovat. Dokončení měla původně provést Technická správa komunikací hl.m. Prahy, která však po dohodě věc předala k dokončení naší městské části. Nyní probíhají jednání o legislativních a dalších aspektech převzetí této záležitosti.

   S pozdravem

   pověřen vedením odboru životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Park Krakov (Vojáček Jiří 26.05.2019 20:27) – Obecní majetek
  Sdílet
  Z velkou radostí jsme přijali úpravu parku mezi OC Krakov a KD Krakov. Nevíme, jestli úpravy jsou již konečné, a proto máme pár otázek. Kdy bude v provozu avizovaný czech-point, na druhé straně kavárna, kdy bude zprovozněna fontána. Dále si myslíme, že je zde nedostatečná údržba. Koše stále plné, všude mnoho odpadků a tráva přerostlá. Navíc od vandalů je již zničeno minimálně 6 laviček. Určitě výstavba stála hodně peněz. To by se tam nevešel kamerový systém? Snad by to pomohlo. A nakonec chodník na jižní straně parku - velice špatný stav. Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (04.06.2019 13:50)
   Vážený pane Vojáčku,

   revitalizovaný park u OC Krakov je pravidelně kontrolován a denně uklízen. Seč trávy právě probíhá, i když s jistým opožděním. Oprava laviček je objednána. Objekty kavárny a CzechPointu však ještě nebyly zkolaudovány, proto jejich uvedení do užívání není možné. Poté ještě proběhne výběrové řízení na provozovatele. O termínu zprovoznění fontány se jedná, po technické stránce je připravena. Pro bližší informace se obraťte na pana radního Vítka.

   S pozdravem

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Náměstí Krakov - vodní prvek (Michal 02.06.2019 21:37) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den,
  rád bych se zeptal, proč na revitalizovaném prostranství před OC Krakov stále není funkční vodní prvek. Děkuji
  • Odpověď: (04.06.2019 13:43)
   Vážený pane Michale,

   vodní prvek je po technické stránce připraven k provozu, nyní probíhá jednání o termínu jeho spuštění. Pro podrobnější informace se obraťte na pana radního Vítka.

   S pozdravem

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Podoba náměstí Krakov - asfaltové cesty (Milan Vávra 09.05.2019 11:17) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat na asfaltové (červené) cesty nově provedené na náměstí Krakov.
  Jejich provedení je velmi nekvalitní, mají jak podélné tak příčné spáry, jsou značně nerovné s překrývajícími se vrstvami což vše odporuje ČSN a projeví se na trvanlivosti díla. Nehledě na jeho uživatelské a estetické funkce.
  Proto by mne zajímalo v jaké fázi je jejich přejímka od zhotovitele. A pokud jsou převzaty s jakými výhradami a slevami z ceny díla. Za mě jako stavebního inženýra je to na kompletní výměnu, tj. do provedení výměny neproplacení ani koruny zhotoviteli za tuto část díla + penále za zpoždění!
  Dále by mne zajímalo, kdo navrhl a kdo odsouhlasil použití asfaltu u těchto cest, to nebylo možné jiné lepší řešení?
  • Odpověď: (23.05.2019 10:50)
   Vážený pane Vávro,

   Převzetí celého díla se uskutečnilo v září 2018. Spoje, které jsou znatelné a kazí celkový dojem, jsou způsobeny ruční pokládkou, předpokladem byla však strojní, technologicky dokonalejší pokládka. Velké společnosti, které byly osloveny  však provedení odmítly z kapacitních i ekonomických důvodů. Dle sdělení TDI, architektů i zhotovitele jsou povrchy v souladu s normami ČSN pro ruční pokládku. Dle TDI je problém estetický, nikoliv kvalitativní. Ve výběrovém řízení zvítězil tento návrh kanceláře architektů Rusina + Frei, který vybrala ustavená výběrová komise. V případě výběru zhotovitele bylo postupováno stejně. Byl požádán o posudek neoficiálně (tudíž bezplatně) soudní znalec, který výše uvedené zjištění potvrdil s doporučením v následující 5ti leté záruční lhůtě pečlivě sledovat kvalitu povrchů a jakékoliv poškození ihned reklamovat. Tato lhůta má být dostatečně dlouhá na jakýkoliv projev nekvality.
   V příp. zájmu mohu zprostředkovat následnou návštěvu v kanc. architektů Rusina + Frei a získat tak více odborných a konkrétních poznatků k této problematice vč. normy.

   S pozdravem

   Jaromír Grygera
   e-mail: jaromir.grygera@praha8.cz
 • Otázka: Zchátralá budova Paláce Svět (Vilmante Medisauskaite 07.05.2019 13:30) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobry den
  neco noveho ohledne budovy Palac Svet ci pockame nez se to zhrouti samo? Absurdni to je ze majitel s tim nic nedela a mesto take ne...
  Dekuji
  • Odpověď: (13.05.2019 9:24)
   Vážená paní Medisauskaite,

   děkuji za dotaz. Majiteli Paláce Svět běží stavební povolení. Vloni se na staveništi cosi dělo, ale nemyslím, že o šlo o skutečné rekonstrukční práce. Že by historicky Praha 8 nic nedělala není pravdou, vyčerpali jsme veškeré zákonné prostředky jak přinutit majitele konat. 
   Aktuálně jsme vyzvali památkáře na MHMP aby nám s majitelem domluvili schůzku v domě, abychom se seznámili se skutečným stavem nemovitosti. Stavba určitě nespadne, nemá žádné statické problémy a je železobetonová. 

   S pozdravem

   radní městské části Praha 8
 • Otázka: Chybějící chodník (Trachtová 02.04.2019 9:34) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den, ráda bych touto cestou požádala příslušné pracoviště o vybudování chodníku alespoň po jedné straně v ulici Na Košince. Chodník zde citelně chybí, lidé včetně maminek s kočárky jsou nuceni se pohybovat po vozovce, kde je v pracovní dny frekventovaný provoz a kde navíc parkuje čím dál víc aut. Děkuji
  • Odpověď: (02.04.2019 12:21)
   Vážená paní Trachtová, 

   Váš podnět na vybudování chodníku předáváme správci komunikace, jímž je TSK , která je v této věci kompetentní.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: objekt býv.jeslí Písečná (Nikola Uhlířová 28.03.2019 21:26) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den,
  Prosím o info, zda je v nějakém postupu demolice prázdného objektu.
  Zdemolovaný objekt je v těsné blízkosti dětského hřiště a přes ulici mateřské školky!

  Pozemek je oplocen, na několika místech však ploty chybí, tyto díry používají bezdomovci pro vstup do objektu a pobyt v něm.

  Syn dnes málem vzal do ruky injekční stříkačku když jsme šli na hřiště.

  Objekt a jeho okolí je jednoznačně nebezpečný!!

  Děkuji za odpověď o dalším postupu
  Uhlířová
  • Odpověď: (01.04.2019 7:52)
   Vážená paní Uhlířová,

   děkujeme za zaslaný dotaz. Správní řízení je díky žalobě podané sousedy u soudu. Řešení díry v plotu, bohužel, není v kompetenci Stavebního úřadu. 

   S pozdravem

   vedoucí odboru územního rozvoje a výstavby (OÚRV)