Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla sedm a dva
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: zabydlený bezdomovec (Jana Šedová 21.06.2019 9:12) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, 5.6.2019 jsem posílala dotaz ohledně zabydleného člověka v nepojízdném karavanu, v ulici Kandertova, celou situaci jsem 3x nahlasila na MP, bez reakce. Chodí v blízkosti děti do ZŠ, je tam park kde je spousta dětí, podchod, prosím, je to velmi nepříjemné když tam ten člověk žije, na pozemní komunikaci navíc, to není možno zajistit aby tato situace byla vyřešena? Zatím nikdo nereaguje ani z úřadu MČ. Děkuji Šedová.
  • Odpověď: (08.07.2019 14:43)
   Vážená paní Šedová,

   Městská část Praha 8 na tuto situaci již upozornila Obvodní ředitelství Městské policie Praha 8, která dále postupuje v rámci svých pravomocí. Dle informace od MP Praha 8, byl v měsíci červnu 2019 sepsán úřední záznam a tento byl zaslán na Správu služeb hlavního města Prahy, kde je dále řešeno. 

   S pozdravem

   odbor bezpečnosti a krizového řízení (OBKŘ)
 • Otázka: Teplovod Řešovská (Jitka 25.06.2019 9:06) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,
  chci podat stížnost na pracovníky, kteří zajišťují rekonstrukci teplovodu v ulici Řešovská. Dnes (25.6.) byli na stavbě už v 5 hod ráno a dělali tam velký hluk při přemisťování nějakých kovových částí. Toto je naprosto nepřípustné rušení nočního klidu! Žádám o zjednání nápravy, aby k takovému chování již nedocházelo.
  A dále se chci zeptat, kdy bude rekonstrukce ukončena. Původně byla plánována do 16. 6. (toto datum bylo uvedeno i na zákazových značkách).
  Děkuji
  • Odpověď: (27.06.2019 15:15)
   Dobrý den, 

   na tuto stavbu nemá SÚ P8 vliv. Jedná se o havarijní opravu a je třeba se obrátit na Pražskou teplárenskou a.s..

   S pozdravem 

   vedoucí odboru územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
 • Otázka: Změna územního plánu (David Papež 13.06.2019 21:10) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, mohu se zeptat, proč se měnil územní plán komunitní zahrady na Kotlasce že zahrady na obytnou? Z jakého důvodu? Žádné domy na komunitní zahradě nestojí, pouze jedna menší chatka. Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (25.06.2019 15:13)
   Vážený pane Papeži,
    
   děkujeme za Váš dotaz a zájem. Využití na pozemcích, na kterých je komunitní zahrada, bylo i do budoucna navrženo zachování původního využití dle územního plánu, tj. nezastavitelná plocha ZP - parky, historické zahrady a hřbitovy. 
    
   Výkres řešené oblasti, na který zřejmě reagujete, pouze vymezuje širší oblast podnětu, přičemž návrh ploch s rozdílným způsobem využití je v další příloze podnětu. Důvodem širšího vymezení podnětu bylo zachování možnosti hranici budoucích ploch v návrhu upřesnit.
    
   S přáním příjemného dne

   odbor územního rozvoje a výstavby
 • Otázka: zápach z domu v ulici Hejtmánkova (Adam 12.06.2019 11:37) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,

  chtěl bych se zeptat zda může MČ nějakým způsobem řešit ubytování osob v opuštěném domě v ulici Hejtmánkova v Libni. Již pohledem z ulice je vidět, že v domě shromažďují odpad a mají zde spousty psů. Zápach při procházení kolem budovy je šílený!

  Děkuji předem za vyjádření.
  • Odpověď: (19.06.2019 10:52)
   Vážený pane Adame,

   v současné době jednáme s majitelem o nápravě. V dalších krocích budeme postupovat dle zákona a navazujících vyhlášek. Celou věc projednávala také komise pro bezpečnost a je informována jak PČR tak MP, dále i terénní pracovníci.

   Krásný den

   místostarosta městské části Praha 8
 • Otázka: odstávka teple vody Kobylisy (Karlsson Irena 18.06.2019 11:36) – Ostatní
  Sdílet
  dívala jsem se na vaši webku ohledně termínu odstávky teplé vody. Bohužel tam máte rok 2018,. což mě nezajímá. Díky za odpověď. Bydlím s ul Šiškova, zdravím Karlsson
 • Otázka: SZ MCP8 167587/2019 - opakovaný dotaz - původní dotaz je 14 dní bez odpovědi (Jiří Bouček 12.06.2019 8:30) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,
  standardní délka prodlevy odpovědí na zaslaný dotaz je cca 3-4 dny. Bohužel ani po 14 dnech jsem odpověď na mnou zaslaný dotaz neobdržel.
  Dotaz viz. níže.
  Děkuji

  Původní dotaz:
  Od: comment@praha8.cz [mailto:comment@praha8.cz]
  Odesláno: 29. května 2019 9:55
  Předmět: Potvrzení přijetí otázky: Webové stránky MČ Praha 8 - Zeptejte se - SZ MCP8 167587/2019 - Jiří Bouček

  Potvrzujeme přijetí Vašeho příspěvku.

  Zaslaný příspěvek:
  Dobrý den.

  Chci se zeptat proč v dnešní době "elektronické" kdy i velký výkres ve formátu pdf zabírá velikost pár MB je u Opatření obecné povahy
  Stanovení přechodné úpravy provozu SZ MCP8 167587/2019, příloha tedy situace umístění dopravního značení, která je dle slov tohoto dokumentu: "nedílnou součástí tohoto stanovení" pouze k nahlédnutí na Odboru dopravy ÚMČ Praha 8, U Meteoru 6 (tzv. Bílý
  dům), 3. patro, kancelář č. 322 v úředních dnech.

  Je mi jasné, že tímto je splněna litera zákona o zveřejnění, nicméně fakticky znemožňujete běžnému pracujícímu občanu se s tímto opatřením seznámit (tedy jeho nejdůležitější částí). Chci věřit, že pouze neúmyslně.

  Ptám se tedy, proč není příloha zveřejněna také elektronicky? V jiných případech byly situace dopravního značení ve velkém formátu bez problému zveřejněny.

  Děkuji za věcnou odpověď na můj dotaz.


  V nejbližším možném termínu bude Váš příspěvek postoupen kompetentní osobě.
  Po zpracování bude zveřejněn spolu s odpovědí na stránkách MČ Praha 8 dle podmínek uvedených v oblasti Zeptejte se / Hlášení závad. Odpověď Vám zašleme také na e-mail.

  Tento e-mail byl vygenerován automaticky systémem a slouží pouze jako potvrzení přijetí Vašeho příspěvku.
  Pokud si přejte na tuto zprávu reagovat, využijte znovu službu Zeptejte se nebo Hlášení závad.

  Hezký den Vám přeje Vaše městská část Praha 8.
 • Otázka: schválený program jednání zastupitelstva (Jiří Strachota 12.06.2019 19:52) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, vysoce oceňuji jakost vysílání zasedání zastupitelstva městské části. Děkuji.

  Prosím, mohli byste zpřístupnit schválený program zasedání bez prodlení, aby posloužil nám všem, kteří nejsme v sále?

  Např. dnešní program, ke kterému máme přístup (https://www.praha8.cz/file/34V/Program-zastupitelstva-12-06-2019.pdf) neobsahuje bod 2a a rovněž pevné časy určené pro interpelace občanů resp. zastupitelů.

  Děkuji, JS
  • Odpověď: (13.06.2019 15:06)
   Dobrý den,

   těší nás Vaše pozitivní reakce na kvalitu technického zajištění přenosu Zastupitelstva Městské části Praha 8 široké veřejnosti.
   Program zasedání Zastupitelstva Městské části Praha 8  je na webových stránkách městské části v tom znění, které je předkládáno zastupitelstvu pouze jako návrh ke schválení. Konečný a závazný program jednání je schvalován zastupitelstvem až na jednání zastupitelstva v souladu s platným jednacím řádem zastupitelstva, po zapracování a schválení návrhů dalších bodů navržených jednotlivými zastupiteli. Případné návrhy zastupitelů se proto v předstižném návrhu programu jednání nemohou promítnout. Tak tomu bylo i na zasedání zastupitelstva dne 12. června 2019, kdy byl program jednání doplněn o Vámi citovaný bod 2A na návrh zastupitele – radního Městské části Praha 8 p. Slabihoudka.
   Pokud jde o interpelace občanů a nově, po schválení nového jednacího řádu, i interpelace zastupitelů, tak  zde jde o jednacím řádem zastupitelstva pevně stanovený bod programu jednání (od 16:15 respektive 17:00 hod). V této době se automaticky přerušuje projednávaný bod schváleného programu, který pokračuje až po skončení interpelací. Interpelace se v programu jednání jako jednotlivé body neuvádějí, neboť je jejich doba pevně stanovena jednacím řádem a dále z toho důvodu, že není možné určit, mezi kterými body schváleného programu jednání nastane doba vyhrazená pro interpelace.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Mutl
   vedoucí oddělení organizačního a zastupitelstva MČ
   e-mail: ondrej.mutl@praha8.cz
 • Otázka: Hřbitov v Bohnicích (Bohumila Linhová 11.06.2019 8:02) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, někde jsem se dočetla, že MČ Praha 8 převzala do své správy tzv. Hřbitov bláznů v Bohnicích a že se tam budou konat komentované prohlídky. Prosím, můžete mi sdělit, zda ty prohlídky jsou již realizovány a jestliže ano, kam bych se mohla obrátit, abych se mohla prohlídky zúčastnit? Děkuji. Linhová
  • Odpověď: (12.06.2019 10:40)
   Dobrý den,

   MČ Praha 8 žádala hlavní město o správu, bohužel magistrát této žádosti nevyhověl a my se dostáváme opět na začátek. V současné době se komentované prohlídky neprovádí, ale mohu je individuálně po dohodě na termínu provést sám, ozvěte se mi po 20. červnu na tel. 724 028 501. Za komentované prohlídky se nic neplatí a doba prohlídky je cca jednu hodinu.

   Krásný den.

   místostarosta městské části Praha 8
 • Otázka: Odvzdani prosleho pasu/potvrzeni (Gabriela Jandova 29.05.2019 17:35) – Ostatní
  Sdílet
  Dobry den, v CR se ze zakona odevzdava prosly pas. Momentalne ziji v Kanade a potrebuji dolozit uradum ze prosly pas jiz nemam jelikoz jsem ho odevzdala. Zkousela jsem psat na urad pisemne i email ale nedotava se mi odpovedi. Prosim poradte. Dekuji
  • Odpověď: (30.05.2019 13:36)
   Vážená paní Jandová,

   údaje o cestovních dokladech jsou vedeny v agendovém informačním systému cestovních dokladů. Občanovi jsou poskytnuty tyto údaje na základě žádosti, která splňuje podmínky stanovené v zák. č. 329/1999 Sb., o cestovních dokladech.
   Potvrzení o cestovním dokladu, jehož jste byla držitelem, poskytneme na základě žádosti, kterou můžete úřad podat osobně, příp. písemně s úředně ověřeným podpisem. Žádost v elektronické podobě naleznete, včetně všech podrobných informací, na následujícím odkazu : https://www.mvcr.cz/clanek/osobni-doklady-642319.aspx?q=Y2hudW09MTA%3d .
   V případě doplnění dalších informací mě neváhejte kontaktovat.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení evidence obyvatel a osobních dokladů
   odbor občansko-správní (OSO)
 • Otázka: Občerstvení (Gebauerová 28.05.2019 17:34) – Ostatní
  Sdílet
  dobrý den, na kdy se plánuje otevření již dávno postaveného občerstvení na náměstí KD Krakov, těšíme se na pěkné posezení venku, děkuji
  • Odpověď: (29.05.2019 14:07)
   Vážená paní Gebauerová,

   v polovině června proběhne kolaudace zmíněného prostoru, zároveň bude vyhlášeno výběrové řízení na provozovatele budoucí kavárny.

   V horizontu několika týdnů bude tedy kavárna znovuotevřena.

   S pozdravem

   Ing. Renáta Mařincová
   vedoucí oddělení sekretariát starosty
   odbor kancelář starosty