Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla osm a pět
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: odpovednost uradu za vydavana rozhodnuti (ing.kvasnicova 13.05.2019 8:44) – Ostatní
  Sdílet
  Vazeny pane starosto,

  na zaklade interpelaci jsem upozornila na nezakonne rozhodnuti, v mem pripade to bylo 15 let soudniho sporu, kdy 3x musel nezakonne rozhodnuti Obvodniho soudu Prahy 8 a Mestskeho soudu v Praze zrusit nejvyssi soud nez rozhodl, ze jsem jedinym opravnenym uzivatelem bytu v Praze 8, chotovicka 1748. V navaznosti na toto rozhodnuti jsem se obratila na Urad MC Prahy 8, ze doslo take k nezakonnemu prevodu bytu v ramci privatizace na jineho nez opravneneho uzivatele, tedy odpurce s tim, ze privatizovane byty byly prevedeny pod druzstvo dle zakona jen pro opravnene uzivatele s pravem tyto byty posleze odkoupit. Prestoze jsem zadala urad o odkoupeni bytu, tento mi nevyhovel, a byt prevedl pod druzstvo, resp. odpurce, coz jak uvedl na verejnem zastupitestvu urovnal slovy - sorry jako...

  Z tohoto duvodu odkazuji na vyjadreni ministra prace a socialnich veci/CSSD, ktery uvedl v novinach, ze ministerstvo spravedlnosti nekona a nezakonne rozhodnuti o exekucich soud nezrusil, proto narovna spory vznikle nezakonnymi exekucemi jako neplatne a nebude dale penize CSSZ prevadet exekutorum. Doufam, ze to poslouzi nejen pri rozhodovani pri volbach, ale i pro podporu hnuti proti korupci/pro dodrzovani zakonu.

  PS. pro Vasi informaci, spory probihaji tak, ze rozhodne soud I. stupne, na odvolani rozhodne soud II.stupne, nasledne je podavane dovolani k nejvyssimu soudu, ktere zrusi nezakonne rozhodnuti I. s II. stupne, a soudy rozhoduji dale tak, ze rozhodnuti soud I. stupne, na odvolani soud II. stupne a nasledne se podava dovolani, kdy soud nejvyssi zrusi nezakonne rozhodnuti soudu I. a II. stupne, atd, atp. pro Vasi informaci, v mem pripade to trvalo 15 let,nez soud rozhodl, ze uzivaci pravo u sluzebniho bytu nevznika, ze vznika manzelce u bytu prevedeneho pod urad ze zakona, ze uzivaci pravo nelze vydrzet, a ze nelze podvod legalizovat pro nasledujici podvod, tj. prodej privatizovaneho bytu jinemu nez opravnenemu uzivateli, a nastupuje absolutni ci relativni neplatnost kupni smlouvy z duvodu nepodani navrhu na zakaz prevodu bytu od advokata...
  • Odpověď: (15.05.2019 15:34)
   Vážená paní Kvasnicová,

   úvodem mé odpovědi bych rád uvedl, že s touto záležitostí jsem zevrubně seznámen a osobně mě velice mrzí a překvapuje délka soudního sporu. Nicméně bych také rád uvedl a zejména zdůraznil, že naše městská část není a nebyla žádnou ze stran sporu, který je Vámi popisován, a nebyly, resp. nemohly jí být tudíž uloženy jakékoliv sankce či „trest“ z něj plynoucí. Máte-li ovšem pocit, že Vás MČ Praha 8 jakýmkoliv způsobem poškodila, tak se prosím obraťte na soud, který o tomto rozhodne.

   S pozdravem

   vedoucí odboru správy majetku (OSM)
 • Otázka: devastovaná vozovka v Zenklově, Světově ul. (Ivan Koruna 15.05.2019 8:41) – Ostatní
  Sdílet
  Vozovka kolem divadla Pod Palmovkou a v ústí Světovy ulice je více než dva a půl roku (!) v katastrofálním stavu. Jaká je pravděpodobnost, že se vrátí do původního (sjízdného) stavu?
  • Odpověď: (15.05.2019 13:13)
   Vážený pane Koruno,

   na komunikaci Zenklova, v úseku od nám. dr. V. Holého po Palmovku, probíhá obnova vodovodního řadu. Akce je rozdělena na několik, po sobě následujících, etap. Finální povrch bude zhotoven až po skončení celé akce, což je dle nám dostupných informací na podzim tohoto roku. Bližší informace Vám může poskytnout správce této komunikace, jímž je TSK hl. m. Prahy, který si bude od zhotovitele po skončení prací přebírat komunikaci zpět do své správy a současně si stanovuje podmínky převzetí.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Stav viteznych projektu z Particioativniho rozpoctu 2018 (Madle Hana 01.05.2019 11:14) – Ostatní
  Sdílet
  Dobry den,

  S odvolanim na clanek ohl.prubezneho dotahovani viteznych projektu z Participativniho rozpoctu, prosim o aktualni stav. Resp. v jake fazi je dokonceni kazdy vitezny projekt.
  Dale, prosim o zjisteni informace. Pred rozpustenim skupiny koordinujici vyse uvedenou akci, byl koordinatorkou posilan podnet na TSK ohl. spatneho stavu velke zdi v ul. Frantiska Kadle (taktez v ramci projektu). Bohuzel zpetna vazba nedorazila. V pripade potreby e-mail najdu. Prosim o soucinnost.
  Dekuji
  Madle
  • Odpověď: (15.05.2019 9:06)
   Vážená paní Madle,
    
   děkujeme za váš dotaz. V současné době platí stav projektů, který je uveřejněn na webu MČ Praha 8. Vítězné projekty z roku 2018 prozatím nejsou realizovány. V letošním roce nebude participativní rozpočet Moje Osmička vyhlašován, a to právě z důvodu nutnosti čerpání finančních prostředků na vítězné projekty z let 2017 a 2018.

   S dotazem na stav a opravu zdi v ul. Františka Kadlece se připomeneme na TSK a.s., o dalším postupu Vás budeme dále informovat.

   S pozdravem

   Ing. Lenka Černínová
   oddělení architekta městské části a strategického rozvoje
   odbor kancelář starosty (OKS)
 • Otázka: Rekonstrukce teplovodu Křivenická (Milan 10.05.2019 9:05) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,

  v ulici Křivenický právě probíhá rekonstrukcce horkovodu, která má být cca 2-3 měsíce. Tento týden v průběhu celého týdne docházelo k dlouhodobým výpadkům teplé vody ve vchodě Křivenická 411 a když už teplá voda tekla, tak byla rezavá.
  Jde prosím zjistit, kdy a jak dlouho bude k těmto výpadkům docházet? Není to moc příjemné, když člověk nemá tušení jak dlouho a kdy ty výpadky budou.

  Děkuji
  Milan
 • Otázka: trhy před OC Krakov (Šárka Thořová 06.05.2019 15:45) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,

  chtěla jsem se zeptat, zda i v letošním roce budou před OC Krakov probíhat farmářské trhy. Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (07.05.2019 13:51)
   Vážená paní Thořová,

   v současné době dokončujeme kolaudaci náměstí, tedy upřímně nevidím v letošním roce šanci na uskutečnění farmářských trhů a to vzhledem k vypsání výběrového řízení apod. Věřím však, že v příštím roce se místo u OC Krakov již probudí ke spokojenosti okolních obyvatel.

   S pozdravem

   místostarosta městské části Praha 8
 • Otázka: pronájem (Pavel 29.04.2019 20:32) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,
  měl bych zájem o provozování nově vybudované kavárničky naproti kulturnímu domu KRAKOV, je možné si ji pronajmout a za jakých podmínek?
  • Odpověď: (02.05.2019 14:20)
   Dobrý den,

   zrekonstruovaný prostor před KD Krakov včetně objektu, který by měl v budoucnu sloužit jako kavárna, stále není zkolaudován. Proto zatím neprobíhá žádné výběrové řízení na provozování zmiňovaného objektu.

   S pozdravem

   pověřen vedením odboru kultury, sportu a mládeže a památkové péče (OKSMPP)
 • Otázka: nefunkční siréna v ulici Černého-Roudnická (Hana Kotoučková 01.05.2019 12:19) – Ostatní
  Sdílet
  Již několikrát jsem hlídku městské policie informovala o nefunkčnosti sirény v ulici Černého- Roudnická. Dosud se funkce neobnovila, dnes opět nefunkční.
  • Odpověď: (02.05.2019 12:21)
   Vážená paní Kotoučková,

   Vaše informace o nefunkční siréně byla předána na odbor informatické infrastruktury Magistrátu hl. m. Prahy.

   S pozdravem

   pověřený vedením odboru bezpečnosti a krizového řízení
 • Otázka: Cestovní pas (Klára 16.04.2019 19:11) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné preposlat cestovní pas k vyzvednutí i do jiného města na úřad. Požádala jsem o pas a než byl hotov jsem se přestěhovala mimo Prahu. Zatím jsem se nedokázala na Prahu 8 dostat, bylo by možné přeposlat pas do našeho města? Děkuji moc za odpověď
  • Odpověď: (17.04.2019 9:26)
   Vážená paní Kláro,

   cestovní pas, o jehož vydání jste požádala u našeho úřadu, je nutné rovněž u našeho úřadu, tedy u ÚMČ Praha 8, převzít. Občan má možnost při podání žádosti uvést, že vyhotovený cestovní pas převezme u jiného úřadu. Vyhotovený doklad je v takovém případě Ministerstvem vnitra dodán k vyzvednutí přímo na vybraný úřad. Dodatečně, bohužel, na jiný úřad doklad zaslat k vyzvednutí nelze, neboť by jej nebylo možné technicky předat v systému evidence cestovních pasů.

   S pozdravem

   Bc. Jana Martincová
   vedoucí oddělení evidence obyvatel a osobních dokladů
   odbor občansko-správní (OSO)
 • Otázka: granty, dotaze sport - dospělí 2019 (Vladimír Vonásek 14.04.2019 14:37) – Ostatní
  Sdílet
  Kdy budou zveřejněny podmínky grantu na sport dorostu a dospělých na rok 2019?
  • Odpověď: (15.04.2019 12:27)
   Vážený pane Vonásku,

   MČ Praha 8 dotační řízení na sport dospělých pro rok 2019 nevypisuje, proto podmínky nebudou zveřejněny.

   S pozdravem

   pověřen vedením odboru kultury, sportu a mládeže a památkové péče (OKSMPP)
 • Otázka: Možnosti na provozování stánku (Dokoupil 10.04.2019 17:27) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den kde najdu seznam míst o která je možné zažádat pro stánkový prodej? Děkuji
  • Odpověď: (11.04.2019 11:47)
   Vážený pane Dokoupile, 

   jedná-li se Vám o nové tržní místo v Praze 8, musíte požádat o zařazení místa do Tržního řádu. Formulář k podání žádosti – viz tento odkaz: http://www.praha.eu/file/2703790/FORMULAR_navrh_na_zmenu_TR_.pdf

   Tržní místa, která jsou již v Tržním řádu hl. m. Prahy zařazena, jsou v současnosti, až na několik málo výjimek, obsazena. 

   S pozdravem

   pověřený vedením oddělení zón placeného státní
   odbor dopravy (OD)
   e-mail: michal.komenda@praha8.cz