Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla sedm a pět
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Časopis Osmička - duben 2022 (B. Tenglerová 21.06.2022 13:01) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, mohla bych se zeptat, zda by bylo možné zaslání časopisu Osmička - duben 2022,poštou na mou adresu? Poštovné bych samozřejmě uhradila.
  V tomto dubnovém čísle je mezi narozenými dětmi uveden můj syn a tak bych si časopis chtěla uchovat na památku. Časopis Osmička nám do schránky bohužel nechodí, a nikde jinde na veřejně dostupných místech jsem dubnové číslo nesehnala.
  Komunikovala jsem už s distribučním oddělením časopisu Osmička, ale ti mi nemohou pomoct a odkázali mne právě na Městský úřad.
  Předem moc děkuji za odpověď.
  S pozdravem
  B. Tenglerová
  • Odpověď: (22.06.2022 14:51)
   Dobrý den, paní Tenglerová,

   pro dubnovou Osmičku si můžete přijít v pracovní dny od 8 do 16 h na Libeňský zámek do odboru kultury. Aby Vám chodil časopis pravidelně do schránky, potřebujeme vědět adresu, abychom u distribuční společnosti uplatnili reklamaci. Osmička má být totiž distribuována do všech schránek obyvatel Prahy 8.

   S pozdravem

   pověřen vedením odboru kultury, sportu a mládeže a památkové péče (OKSMPP)
 • Otázka: Cestovní pas (Michaela 17.06.2022 23:06) – Ostatní
  Sdílet
  Dobry den,rada bych se zeptala,jestli se musim předem zaregistrovat na pasovem oddělení .Budu v Praze pouze na 3 neděle od 23.7.do 14.8.Jinak ziji v zahraničí.Potrebuji nový pas .Poradte mi prosím ,co bych měla udělat ,aby v tomto termínu byl můj nový pas hotov.Dekuji
  • Odpověď: (21.06.2022 12:15)
   Dobrý den,

   na podání žádosti o nový cestovní pas není nutné předem rezervovat termín. Žádost vyřídíme v běžných úředních hodinách.
   Vzhledem k tomu, že standardní doba na vyřízení cestovního pasu činí 30 dnů, doporučuji požádat o vydání cestovního pasu ve zkrácené lhůtě, tj. 5 pracovních dnů (správní poplatek činí 3000 Kč).

   S pozdravem

   vedoucí oddělení evidence obyvatel a osobních dokladů
   odbor občansko-správní (OSO)
 • Otázka: výkopové práce (Marcela Kopáčková 14.06.2022 14:40) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,chci se zeptat,proč se začalo kopat podél speciální MŠ Stíbrova /výkopové práce/Co se tu děje,zda se náhodou nepřipravují přípojky na modulární domky ,pro uprchlíky? děkuji za odpověď
  • Odpověď: (15.06.2022 16:29)
   Dobrý den, 

   Stavební úřad neeviduje žádnou žádost o umístění nových staveb v popsaném území. 

   S pozdravem

   vedoucí odboru územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
 • Otázka: vyzvednuti OP (Daniel Klouda 14.06.2022 15:35) – Ostatní
  Sdílet
  Dobry den,
  mohu vyzvednout za dceru 12 letou dceru jako rodic hotovy OP sam, nebo musi prijit i ona?
  Dekuji Klouda
  • Odpověď: (15.06.2022 16:26)
   Vážený pane Kloudo,

   vyhotovený občanský průkaz za dítě, kterému je méně než 15 let, musí vždy převzít jeho zákonný zástupce (rodič). Dcera při převzetí dokladu být již nemusí.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení evidence obyvatel a osobních dokladů
   odbor občansko-správní (OSO)
 • Otázka: Oslavy 80. výročí operace Anthropoid (Aleš Kadlec 04.06.2022 6:05) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, máte nějaké informace o aktérech rekonstrukce atentátu na Vychovatelně? Konkrétně kdo hrál hlavní postavy. Heydrichovo auto bylo odkud?
  Předem děkuji
  • Odpověď: (08.06.2022 14:03)
   Dobrý den,

   aktéři rekonstrukce atentátu, včetně civilistů v dobovém oblečení, byli z Klubů vojenské historie. Akce k 80. výročí Operace Anthropoid se zúčastnily kluby vojenské historie: KVH Tommy, z.s.; KVH Ústí nad Labem, z.s.; Rota Nazdar, z.s.; KVH Teiwaz Litoměřice, z.s.; KVH České Budějovice, z.s.; skotští dudáci The Rebel Pipers.
   Heydrichovo auto bylo z muzea veteránů Slatinice.

   S pozdravem

   pověřen vedením odboru kultury, sportu a mládeže a památkové péče (OKSMPP)
 • Otázka: Okolí Bulovky- bezdomovci (Tereza. D 22.05.2022 23:00) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den. Ráda bych se zeptala, zda nehodlá někdo začít řešit bezdomovec a bordel který je s tím spojený. Okolí Bulovky to je tedy tragédie. Tramvajová zastávka, tak tam už si normální člověk ani nesedne. Téměř každý den když jedu do práce, tak první co vidím jsou bezvládná, pomočená, špinavá individua. Popelnice před domem, jsou neustále rozhrabané a odpadky vyházené na chodníku. Za poslední rok či dva je to fakt peklo. Díky za info.
  • Odpověď: (07.06.2022 14:55)
   Vážená paní Terezo,

   problematika závadových osob v okolí Nemocnice Na Bulovce je způsobena z velké části provozem Centra metadonové substituce Drop In, umístěné v ul. Bulovka. Městská část Praha 8 dlouhodobě řeší tento problém spojený s provozem tohoto centra, které zde bylo umístěno na základě rozhodnutí Magistrátu hl. m. Prahy bez souhlasu Městské části Praha 8. 
   Dle vyjádření Městské policie hl. m. Prahy provádí strážníci v místě pravidelnou zvýšenou hlídkovou činnost a denně řeší závadové osoby. V případě, že se osoby nedopouští protiprávního jednání, není možné je z místa vykázat.
   Aktuálně v této lokalitě působí také neziskové organizace a pracovníci prevence kriminality.

   V případě, že uvidíte osoby, které se dle Vás dopouštějí porušování veřejného pořádku, je velmi důležité neprodleně přivolat strážníky Městské policie hl. m. Prahy či příslušníky Policie ČR pomocí linky 156 nebo 158.

   S pozdravem

   vedoucí odboru bezpečnosti a krizového řízení
 • Otázka: projekt spolufinancovaný EU (Doc. Ing. Milan Šnajder, CSc. 06.05.2022 12:43) – Ostatní
  Sdílet
  Zajímalo by mně, kdo je řešitelem projektu "Inovativní přístup k přípravě a řešení krizových situací a MÚ a jaký je rozpočet tohoto projektu. Bude možné se s výsledky někde seznámit?
  • Odpověď: (07.06.2022 14:40)
   Vážený pane docente,

   řešitel projektu vzejde z veřejné zakázky, která je nadlimitní veřejnou zakázkou na služby, a to s ohledem na předpokládanou hodnotu Veřejné zakázky (11,4 mil.) a převažující povahu předmětu plnění. Veřejná zakázka je na základě rozhodnutí zadavatele zadávána v řízení o inovačním partnerství podle § 70 a násl. ZZVZ, a to v souladu s ust. § 70 odst. 1 ZZVZ, neboť nelze uspokojit potřebu zadavatele prostřednictvím řešení, která jsou na trhu již dostupná. 
   Zadávací řízení Veřejné zakázky bylo zahájeno uveřejněním oznámení ve Věstníku veřejných zakázek a Úředním věstníku Evropské unie dle § 212 ZZVZ.
   Veřejná zakázka bude financována z Evropských strukturálních a investičních fondů, Operačního programu Praha – pól růstu ČR, za předpokladu, že budou náklady této Veřejné zakázky způsobilými výdaji projektu s názvem „Inovativní přístup k přípravě a řešení krizových situací a mimořádných událostí,“ č. CZ.07.1.02/0.0/0.0/21_082/0002279, připraveného v rámci výzvy řídicího orgánu k předkládání žádostí o podporu č. 60.
   Výsledky zadávacího řízení budou zveřejněny.

   S pozdravem

   pověřený vedením odboru bezpečnosti a krizového řízení
 • Otázka: 80.výročí operace Anthropoid (Jiří Požár 30.05.2022 8:41) – Ostatní
  Sdílet
  Lze někde zakoupit pamětní bankovku vydanou pro tuto příležitost?
  • Odpověď: (31.05.2022 12:57)
   Dobrý den,

   ano, bankovku lze stále zakoupit. Obraťte se, prosím, na pana Vladimíra Slabého, vedoucího odboru kultury, vladimir.slaby@praha8.cz, tel. 222 805 118.

   S pozdravem

   oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář starosty (OKS)
 • Otázka: Kontakt na archiv/ historika (Václav Strapek 29.05.2022 14:56) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den. Našel jsem doma staré fotografie, na kterých je holičství mého pradědy, které v roce 1930 nejspíše sídlilo na Praze 8. Potřeboval bych si ověřit, zda tomu tak opravdu bylo. Můžete mi prosím poradit, na koho se obrátit? Děkuji za pomoc. Václav Strapek
  • Odpověď: (31.05.2022 10:40)
   Dobrý den,

   prosím obraťte se na kolegu Vladimíra Slabého, vedoucího odboru kultury, vladimir.slaby@praha8.cz, tel.: 222 805 118.

   S pozdravem

   oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář starosty (OKS)
 • Otázka: Svatebního obřad v zahradě Grabovy vily (Lucie Kovářová 29.04.2022 13:38) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, jsme obyvatelé Libně a plánujeme svatbu. Prosím vás o kontakt na někoho, s kým bychom se mohli pobavit o případné možnosti uspořádat svatební obřad v krásné zahradě Grabovy vily. Děkuji! Lucie Kovářová
  • Odpověď: (02.05.2022 16:15)
   Dobrý den,

   pokud jde o pozemek, obraťte se, prosím, na paní Jitku Strakovou pověřenou vedením oddělení hospodářské správy odboru kancelář starosty, tel: 222805121, a ve věci samotného obřadu na paní matrikářky – Jana Dvořáková, Věra Dolejší – tel: 222805562.

   S pozdravem

   pověřena vedením odboru občansko-správního (OOS)