Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Sečtěte čísla jedna a osm
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: popelnice na bioodpad (Blanka Skakunová 01.06.2021 8:46) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, zajímalo by mne, jestli a kde je možnost využít pro bioodpad z domácnosti popelnici na bioodpad v lokalitě Praha 8 Kobylisy. Nebo je to jen pro domy, které si tuto popelnici objednají a platí? Nebo pouze pravidelně přistavené velké kontejnery na biodpad?
  Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (11.06.2021 12:43)
   Vážená paní Skakunová,

   hnědé popelnice na bioodpad fungují v podobném režimu jako černé popelnice na směsný komunální odpad. Přistavení a četnost svozu hnědé popelnice si objednává vlastník domu podle svého uvážení ve spolupráci s příslušnou svozovou společností a magistrátem hl.m. Prahy. Veškeré informace ke svozu bioodpadu naleznete na portálu životního prostředí hl.m. Prahy http://portalzp.praha.eu/jnp/cz/odpady/pro_obcany/bioodpad/index.html

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Svatba (Renáta Hladíková 02.06.2021 19:48) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, prosím Vás pěkně, dá se někde stáhnou seznam výběru písní na svatbu v Libeňském zámečku? Velmi děkuji a přeji příjemný den Hladíková
 • Otázka: Gerontologické centrum, dotaz (Smutná 24.05.2021 10:21) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, prosím o sdělení, bude-li se nadále očkovat vakcínou Moderna v Gerontologickém centru v Šimůnkově ulici? Toto očkovácí místo je v součastnosti skryto v rezervačním systému a nepřijímá nové registrace.
  • Odpověď: (03.06.2021 8:25)
   Vážená paní Smutná,

   očkovací místo v Gerontologickém centru v následujících týdnech očkuje pouze druhé dávky vakcín. Pokud jste zájemce o první dávku očkování, zvolte si při registraci jiné očkovací místo. Před registrací na konkrétní očkovací místo doporučujeme zjistit počet čekajících registrovaných osob:  Přehled očkovacích míst (uzis.cz) . Pro bližší informaci, či pomoc s registrací je možné se obrátit na státní linku 1221, nebo na naši seniorskou linku 601 263 294.

   S pozdravem

   vedoucí odboru zdravotnictví a sociálních služeb
 • Otázka: parkování pro invalidy (Lukáš Hrych 18.05.2021 21:19) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, rád bych se Vás tímto zeptal, jestli by bylo možné přehodnotit situaci s počtem invalidních míst v ulici Na kopečku. Protože si myslím, že těch míst je tu více než dost a jsou stále jen z poloviny obsazené. Trápí mě to, protože zde přibylo další místo pro invalidy a prostí residenti už tak nemají moc kde parkovat. Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Lukáš Hrych
  • Odpověď: (02.06.2021 15:23)
   Vážený pane Hrychu, 

   v ulici Na kopečku jsou 4 vyhrazená parkovací stání pro držitele průkazu ZTP,ZTP/P. Žadatelé splnili veškeré podmínky pro zřízení vyhrazeného parkovacího stání. 

   S pozdravem

   Oddělení silničního a správního úřadu
   Odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Dotaz k očkování proti COVID-19 (Dlouhá 23.05.2021 13:27) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,
  prosím o sdělení, plánuje-li koordinátor očkování hlavního města Prahy zapojení nějakých očkovacích míst v Praze 8 do očkování proti COVID-19 pro samoplátce? Pokud ano, kdy, jak a kde se budou moct samoplátci registrovat? Děkuji a přeji hezký den, hlavně zdraví.
 • Otázka: neprůchozí chodník v Klapkově ul., u tram Ke stírce (Jitka Gabrielová 25.05.2021 23:45) – Ostatní
  Sdílet
  V ulici Klapkova, kousek před tramvajovou zastávkou Ke stírce, vznikla nová asijská restaurace. Svojí předzahrádkou zabrala veškerý průchozí prostor na chodníku (z druhé strany limitovaný stavbou). Ještě nedávno to zde bylo průchozí... Upozorňuji, že tudy chodí děti na zastávku do školy, problém to může být i pro kočárky, vozíčkáře, kohokoliv v tomto místě, kdo je zde nucen vstupovat do silnice a do dráhy tramvaje. Byla bych ráda, aby se tím někdo zabýval a urychleně byl chodník uvolněn pro pěší. Děkuji.
  • Odpověď: (31.05.2021 16:10)
   Dobrý den,

   Na základě Vašeho podnětu jsem dne 28.5.2021 provedla kontrolu s místním šetřením. Restaurační zahrádka v ulici Klapkova u tramvajové zastávky Ke stírce je odborem dopravy povolena. Průchozí profil je zachován tak, aby nebyl znemožněn účastníkům provozu na pozemní komunikaci volný průchod. Současně bylo zjištěno, že stavební práce (výkopy) spojené se stavbou inženýrských sítí byly v tomto úseku již dokončeny. Děkuji za pochopení situace. 

   S pozdravem

   Oddělení silničního správního úřadu
   Odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Ulice (Jiří Stožický 14.05.2021 19:00) – Ostatní
  Sdílet
  Kdy se bude dělat rekonstrukce Žalovské ulice v Čimicích po výměně plynovodu?
  • Odpověď: (18.05.2021 10:54)
   Dobrý den,

   Oprava povrchu komunikace Žalovská v Praze 8 – Čimicích je investiční akcí TSK a plánovaný termín realizace je na období od května 2021 do listopadu 2021.
   Akce je však koordinována s právě probíhající rekonstrukcí plynovodních řadů, která v dané lokalitě probíhá. Povrch komunikace Žalovská je tedy prozatím provizorní a jakmile plynaři dokončí akci, nastoupí finalizace povrchu komunikace Žalovská.
   Bohužel v dané ulici došlo zároveň k několika haváriím na vodovodním řadu, tudíž koordinace proběhne i se společností PVS, pokud by muselo dojít k obnově vodovodního řadu.
   Aktuální informace může podat paní Bc. Petra Pavlasová z investiční oddělení TSK, která má akci na starosti. Tel. 257 015 566.

   S pozdravem

   Daniela Hnídková
   Správní technik
   Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s.
 • Otázka: koše na psí exkrementy (Kubicová Lucie 22.04.2021 15:43) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,
  ráda bych se přimluvila za umístění košů na psí exkrementy v ulicích Na Šutce, Na Přesypu a u ZŠ na Šutce. Není tu ani jediný, přestože je tady oblíbená trasa na procházky do Troje a každodenní venčení. Nyní se tady začaly objevovat každý den plné zelené sáčky zavěšené na ploty a poházené po ulici. Dokonce i na plotě školky a školy. Děkuji Kubicová
  • Odpověď: (04.05.2021 12:01)
   Vážená paní Kubicová,

   Děkujeme za Váš podnět. Ve Vámi zmiňovaných ulicích je koš na psí exkrementy před domem Na Šutce 385/39, ale souhlasím S Vámi, že by koš na exkrementy našel uplatnění i dále v ulici Na Šutce, nebo v ulici Na Přesypu. Prověříme možnosti umístění koše na psí exkrementy ve Vámi navrhované oblasti.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Očkování v Gerontologickém centru v Šimůnkově ulici (Smutná 26.04.2021 7:50) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, prosím o sdělení, jaké jsou plány koordinátora očkování hlavního místa Prahy s očkovácím místem v Gerontoligickém centru v Šimůnkově ulici?
  • Odpověď: (30.04.2021 12:16)
   Vážená paní Smutná,

   odborem zdravotnictví MHMP nám bylo v minulém týdnu sděleno, že se v současné době neplánuje vypnutí očkovacího místa v Gerontologickém centru.
   Bude se nadále očkovat vakcínou Moderna. Nicméně množství přidělených vakcín nejsme schopni ovlivnit.

   Pokud byste potřebovala pomoc či další informaci, neváhejte se na nás obrátit: 

   601 263 294
   601 263 292
   601 263 290
   601 263 291

   S pozdravem

   vedoucí odboru zdravotnictví a sociálních služeb
 • Otázka: odpad na kovy (Barbora Pochmanova 13.04.2021 18:27) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den
  chtěla bych se zeptat,
  proč nejsou take v ulicích kontejnery na kovy.
  Děkuji
  S pozdravem
  • Odpověď: (26.04.2021 16:09)
   Vážená paní Pochmanová,

   kontejnery na kovy jsou aktuálně u poloviny všech stanovišť na tříděný odpad, viz mapu na našem webu https://www.praha8.cz/Nadoby-na-kov. Na některých stanovištích nelze nádobu na kovy přidat z důvodu nedostatku místa. Také pokud jsou dvě stanoviště na tříděný odpad vedle sebe, tak ve většině případů je kapacitně postačující mít nádobu na kovy u jednoho z nich. Rozšiřování sítě nádob na kovy stále probíhá, takže pokud máte tip na konkrétní umístění, tak mě neváhejte kontaktovat.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)