Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla pět a tři
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Sběrný dvůr (Mlejnková 24.10.2019 13:59) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den. Mám dotaz k otevírací době sběrný dvůr v Ďáblicích. Především jsem ráda, že tuto možnost máme a čas od času jí využíváme. Na vašich stránkách viz. příloha je uvedeno, že je otevřeno do 18h. Včera když jsme tam přijeli v 17,50h a měli pouze 3 pytle s trávou nás už nevpustil pán na vrátnici dovnitř. Což nás rozhodně nepotěšilo. Nikde ani na stránkách Ipodecu jsem nenašla toto omezení. Škoda. Ušetřili bychom si cestu. Je možné toto doplnit, aby i další kdo tam jede nejel zbytečně. Moje pracovní doba bohužel neumožňuje vydat se tam dříve.Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (12.11.2019 13:36)
   Vážená paní Mlejnková,

   omlouváme se za vzniklé obtíže a děkujeme za upozornění. Zajistíme doplnění potřebných informací na web ÚMČ Praha 8. Sběrný dvůr Ďáblická provozuje společnost FCC Česká republika s.r.o. a ta má na rozdíl od společnosti IPODEC - ČISTÉ MĚSTO a.s. u provozní doby sběrného dvora nově uvedeno, že odpad lze odevzdat nejpozději 15 minut před jejím koncem z důvodu vykládky odpadu a administrativy s tím spojené.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: školení první pomoci (Jarka K. 01.11.2019 4:58) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, v minulosti byly Měskou částí Praha 8 organizovány velmi zajímavé a přínosné kurzy první pomoci pro veřejnost, které zajišťovala firma Zdravotníci.cz. Chtěla bych se zeptat, zda se v příštím roce připravuje jejich pokračování, příp. zda bude kdysi avizovaný kurz resuscitace s AED.
  Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (11.11.2019 15:05)
   Vážená paní Jarko,

   souhlasím s Vámi, že kurzy první pomoci jsou velice zajímavé a přínosné. Na to zda kurzy budou pokračovat také v příštím roce, Vám vzhledem k finanční situaci městské části momentálně odpovědět neumím, každopádně je naší snahou zajistit financování z jiných dostupných zdrojů (granty, dotace) a v jejich realizaci pokračovat. Pokud se podaří, budeme včas informovat prostřednictvím časopisu Osmička, webových stránek a Facebooku.

   Aktuálně se můžete zúčastnit zdravotnických seminářů- Novinky při poskytování první pomoci, které opět vede profesionální záchranář (Zdravotníci s.r.o)
   25. listopadu v 10:30 CAP Mazurská, je nutné se telefonicky objednat na tel. 283 024 118
   25.listopadu ve 13:30 CAP Burešova, v přednáškovém sále CAP, tel. 283 881 848
   Jak už bylo výše napsáno, maximálně se snažíme vykrýt současný nedostatek finančních prostředků z externích zdrojů, příkladem jsou právě uvedené dva semináře, které se konají díky získané dotaci Obec přátelská seniorům.

   S pozdravem

   pověřená vedením odboru zdravotnictví a sociálních služeb
 • Otázka: Zpřístupnění Negrelliho viaduktu před uvedením železniční dopravy do provozu (Jan Rýdl 03.11.2019 9:56) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,
  bude Negrelliho viadukt po dokončení rekonstrukce před zahájením železniční dopravy zpřístupněn na nějakou dobu veřejnosti?
  Děkuji za odpověď a zdravím
  Jan Rýdl
  • Odpověď: (05.11.2019 15:20)
   Vážený pane Rýdle,

   dokončené části Negrelliho viaduktu byly veřejnosti zpřístupněny dne 29. září letošního roku investorem stavby, SŽDC, před navezením štěrkového lože a pokládkou kolejových roštů. Vzhledem k tomu, že v rámci těchto dokončujících prací na železničním svršku již nelze zajistit bezpečnost laické veřejnosti při vstupu do stavby, nepočítá zhotovitel díla s žádným jiným zpřístupněním do zahájení vlakového provozu v červnu 2020. Bohužel, bezpečnostní a technologické procesy toto již neumožňují.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Kamiony v ulici Vosmíkových (Nováková J. 31.10.2019 17:44) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,

  ráda bych se zeptala jak je to s provozem kamionů v ulici Vosmíkových. Za poslední 3 měsíce se jejich průjezd touto ulicí velmi zvýšil a to nejen přes den, ale i v noci a o víkendu. Vozy TIR se řítí úzkou ulicí zcela bezohledně (určitě nedodržují povolenou rychlost). Velmi razantně se také zvýšila hlučnost, při každém projezdu se otřese dům, začíná nám také praskat omítka okolo oken. Mohou touto ulicí vůbec vozy TIR projíždět? A pokud ano, nemají nějaká omezení? Jak se mohu bránit?
  Děkuji za odpověď.
  S pozdravem
  Nováková J.
  • Odpověď: (05.11.2019 10:27)
   Dobrý den,

   ulice Vosmíkových je jednou z významnějších komunikací na území městské části Praha 8. Ulice Vosmíkových též nezasahuje do vymezené zóny se zákazem vjezdu nákladních automobilů nad 6 tun. Z těchto důvodů se o omezení individuální  i nákladní automobilové dopravy na této komunikaci neuvažuje.

   S pozdravem

   Ing. Lukáš Vopava
   specialista silničního správního úřadu
   HLAVNÍ MĚSTO PRAHA
   MAGISTRÁT HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY
 • Otázka: Zábor (Daniela 23.10.2019 13:16) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,
  zajímalo by mě, jestli na ulici S.K.Neumanna 35 (Enjoy bar) má majitel zábor na popelnici. Okolo popelnice je neustále velký nepořádek, odpadky se dostávají až před baráky pod ním. Nikdo to neuklízí.

  Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (30.10.2019 16:27)
   Dobrý den,

   na základě Vašeho podnětu bylo dne 24.10.2019 pracovníky odboru životního prostředí provedeno místní šetření v ulici S. K. Neumanna před provozovnou Enjoy bar. Aktuálně nebyl v okolí  kontejneru zjištěn žádný nepořádek a nádoba na směsný kom. odpad byla řádně vyvezena. Z hlediska nakládání s odpady bude v následujícím měsíci v dotčené provozovně provedena kontrola odpadového hospodářství s upozorněním na dodržování vyhlášky hl. m. Prahy č. 5/2007 Sb. o odpadech.
                                                                                          
   S pozdravem

   pověřena vedením oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Legální plocha graffiti (Natálie Hadwigerová 23.10.2019 15:55) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý dem,
  chtěla bych se zeptat, zda je opravdu legální vytvářet graffiti na betonové zdi u zastávky tramvaje č. 3 Těšnov (pod magistrálou), která zasahuje do přilehlého parkoviště? Chtěli bychom se studenty udělat během pracovního týdne mini workshop s tvorbou graffiti. Poprosila bych Vás o upřesnění. Předem děkuji!
  • Odpověď: (29.10.2019 14:53)
   Dobrý den,

   zeď je ve vlastnictví hlavního města Prahy a ve správě TSK hl. m. Prahy.

   S pozdravem

   Pověřená vedením oddělení evidenčně - právní 
   Odbor správy majetku (OSM)
 • Otázka: Kamerový systém Vosmíkových, Bulovka (Tomáš Kohoutek 24.09.2019 12:01) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,
  plánuje se vytvořit kamerový systém v ulicích Zenklova a Vosmíkových? Moc o to prosíme. Jak z důvodu prevence, tak z důvodu bezpečnosti. Minulý rok npař. někdo požkodil na 27 autech stěrače, včera dokonce někdo "odstrojil" nové auto za bílého dne (údajně v 19:00) od litých kol. Toto už je do nebe volající. Chceme se na Bulovce cítit bezpečně :-(
 • Otázka: budova Billa Lodžská (Jiří Dostál 02.10.2019 12:09) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,
  rád bych se zeptal, co bude v budově bývalé Billy v Lodžské ulici v Bohnicích.
  Děkuji Dostál
  • Odpověď: (03.10.2019 15:25)
   Dobrý den,

   při rozhovoru s majitelem objektu jsem byl informován, že by v prostoru bývalé Billy mělo být znovu nákupní středisko. Bohužel MČ Praha 8 není majitelem objektu, tedy nemohu tuto informaci garantovat, ani garantovat termín, který byl neformálně zmíněn - jaro 2020. 

   Krásný den

   Jiří Vítek
   místostarosta městské části Praha 8
 • Otázka: trhy na Karlínském náměstí (Barbora Carmine 16.09.2019 15:02) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,
  z jakého důvodu nejsou na Karlínském náměstí farmářské trhy? dekuji
  • Odpověď: (19.09.2019 14:07)
   Dobrý den,

   Děkuji za dotaz:
   Dosavadní provozovatel trhů (akciová společnost MČ Praha 3 provozující trhy na Nám. Jiřího z Poděbrad) ukončil jednostranně spolupráci. Trhy si převzala naše a.s. Nová Palmovka a momentálně vybírá nového nájemce. Ten by měl letos dle našeho záměru uspořádat jednorázové akce + adventní trhy a následně od nové sezóny obnovit pravidelné trhy.
   Děkuji za pochopení předem.

   S pozdravem

   radní městské části Praha 8
 • Otázka: Květináče v Libni (Jan Hamáček 05.09.2019 13:49) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, v prostoru Libně jsou již asi dva -tři roky na chodnících rozmístěné velké kulaté květináče. Řada z nich není udržovaná, resp. se o ně stará dobrovolně paní z květinářství. Kdo má tyto velké květináče na starosti? Kontroluje někdo jejich průběžnou údržbu? děkuji.
  • Odpověď: (12.09.2019 15:04)
   Vážený pane Hamáčku,
    
   garantem péče o květináče v ul. Na Rokytce a U Libeňského pivovaru v Libni je spolek Naše Libeň.  S dotazy, které se týkají jejich údržby,  se proto obraťte na tento spolek (tel. 602 621 541).
    
   S pozdravem

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)