Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Sečtěte čísla tři a sedm
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Okolí Palmovky (Jiří Pabouček 15.01.2019 10:12) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, chtěl bych navázat na včerejší dotaz na stav pozemku u Vojenovy ulice, kde bylo v odpovědi zmíněno, že v okolí probíhá několik různých územních a stavebních řízení. Bylo by možné zrekapitulovat, co se posunulo od zveřejnění analytické studie Palmovka 2030, kde byl dobrý přehled všech chystaných staveb a řízení v okolí?

  Změn v okolí Palmovky probíhá hodně a chtěli bychom mít přehled o tom, které jsou nejblíže k realizaci (např. na čtverci mezi Voctářovou, Koželužskou, Zenklovou a Libeňským mostem, na autobusovém nádraží, v okolí budoucí radnice apod.)
  • Odpověď: (15.01.2019 15:18)
   Vážený pane Paboučku,

   dokumenty, u kterých to vyžaduje Stavební zákon, jsou zveřejňovány na úřední desce Úřadu a občané  mají možnost se s nimi tímto způsobem seznámit. Ostatní řízení veřejná nejsou. Jednalo by se o velký počet dokumentů.

   Bylo by velmi obtížné přesně určit, v jakém pořadí budou změny dokončeny – na situaci má velký vliv státní správa atd., kterou „neřídíme“ a mnoho dalších faktorů (viz úvod odpovědi). Odpověď by byla jistě nepřesná a skutečně matoucí, dále by mohlo dojít k jistému závazku, který ve výsledku jako samospráva nemůžeme garantovat.

   Vzhledem k tomu, že celé oblasti (Palmovka 2030) se bude velmi intenzivně věnovat pan kolega radní Hřebík, doporučuji se obrátit přímo na něj. Doporučuji spíše osobní jednání z důvodu podrobnějšího vysvětlení celkového stavu. Děkuji za pochopení

   S pozdravem

   místostarosta městské části Praha 8
 • Otázka: Obrovsky reklamni stojan (Pavla Pechovicova 13.01.2019 8:25) – Ostatní
  Sdílet
  Dobry den. Na chodniku v krizovatce ulic Krizikova a Thamova stoji obrovsky osklivy stojan na reklamu. Pred mesici tam nebyl, s reklamou na novy obchod se objevil. Doufala jsem ze pak zmizi, ale stale se tam nachazi uz s jinou reklamou. Prosim o informaci, jaky bude osud teto obludnosti, ktera nema zadny prinos pro Karlin. Myslim, ze i tak reklamniho smogu mame dost. Dekuji za odpoved, Pechovicova.
  • Odpověď: (15.01.2019 7:39)
   Vážená paní Pechovicová,

   Stavební úřad daný prvek posoudil a došel k závěru, že se v daném případě nejedná o reklamní zařízení ve smyslu § 3 odst. 2 stavebního zákona, ani o stavbu pro reklamu ve smyslu § 2 odst. 3 stavebního zákona, a to, pokud jde o plachtu samotnou i pokud jde o prvky, s jejichž pomocí je plachta uchycena.

   Ocelová konstrukce na místě nevznikla stavební ani montážní technologií, jedná se o celistvý prvek, který je zatížen pomocí dlaždic volně položených na terénu. Konstrukce je mobilní.

   Prvky je potřeba řešit s odborem dopravy ÚMČ Praha 8 (zábor chodníku), odborem evidence majetku MHMP (vlastník pozemku) a odborem památkové péče MHMP.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení územního rozhodování
   odbor územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
 • Otázka: Útulek pro opuštěné kočky Bohnice (Milan Vávra 20.12.2018 23:47) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat zda by bylo možné získat dotaci či dar od města pro Bohnický útulek opuštěných zvířat na výměnu oken, popřípadě jak se přihlásit do participativního projektu?
  Viz: www.kociciprani.cz/projekt/262-nova-okna
  • Odpověď: (14.01.2019 13:26)
   Vážený pane Vávro,

   děkujeme za kontaktování. Bohužel, MČ Praha 8 dar/dotaci na podobná opatření neposkytuje.

   Participativní rozpočet pro rok 2019 (prozatím) nebyl vyhlášen, nejsou tedy známa konkrétní pravidla.

   Děkujeme za pochopení, s pozdravem

   pracovník vztahů k veřejnosti
   oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář starosty (OKS)
 • Otázka: pobočka pošty Lodžská, Praha 8 Bohnice (Dana Šívrová 09.01.2019 11:12) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, doslechla jsem se, že pobočka České pošty v ulici Lodžská, Praha 8 Bohnice má bát uzavřena, okolní obchody zrušeny a na tomto místě má být vybudován bytový komplex. Nikde jsem podrobné informace nenalezla. Proto se ptám, zda je tato skutečnost pravdivá? Kam bude přemístěna pobočka pošty pro 35 tisíc obyvatel sídliště Bohnice ? Je to zde jediná pobočka pošty. A není náhodou pošta veřejný zájem, nad zájmy soukromého developera ? Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (14.01.2019 7:42)
   Vážená paní Šívrová,

   na uvedeném místě SÚ P8 neeviduje žádné řízení ani žádnou podanou žádost.

   Váš dotaz jsme zároveň přeposlali České poště (MČ Praha 8 není v dané věci kompetentní), která jej přijala. Do dnešního dne však nezaslali žádné vyjádření.

   S pozdravem

   vedoucí odboru územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
 • Otázka: Obcansky prukaz (Pavel Lidmila 10.01.2019 19:22) – Ostatní
  Sdílet
  Musim prinest dve foto na novy OP anebo budu vyfocen primo u prepazky?
  Dekuji
  • Odpověď: (11.01.2019 8:11)
   Vážený pane Lidmilo,

   při vyřizování OP se fotografie občana pořizuje přímo v kabince u přepážky.

   S pozdravem

   pověřena vedením odboru občansko-správního (OOS)
 • Otázka: verejne zastupitelstvo (ivana kvasnicova 10.01.2019 14:24) – Ostatní
  Sdílet
  Vazeny pane Gross, dekuji za odpoved, avsak vzhledem k tomu, ze se jednalo o disponovani s Vasim majetkem,majetkem Magistratu, ohlasovani ci odhlasovani lidi bez pravniho duvodu, kdy nekteri lide sedi dodnes na svych postech, at budto prokazali neznalost nebo korupci, rada bych se zeptala take spoluobcanu, zda-li maji zajem o praci vyse uvedenych uredniku na Uradu MC Prahy 8,vc. rozhodnuti, ktera byla jednoznacne nezakonna. z tohoto duvodu prosim o sdeleni, kdy bude verejne zastupitelstvo, dekuji
  • Odpověď: (10.01.2019 14:25)
   Vážená paní Kvasnicová,

   nejbližší termín zasedání Zastupitelstva MČ Praha 8 je středa 13. března 2019. Více informací (harmonogram, program atd.) najdete na našem webu zde s blížícím se termínem konání.

   S pozdravem

   pracovník vztahů k veřejnosti
   oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář starosty (OKS)
 • Otázka: kontrola cinnosti uradu (ing.kvasnicova 02.01.2019 10:14) – Ostatní
  Sdílet
  Vazeny pane starosto, zastupitele,
  rada bych vsem poprala hodne uspechu v praci a zeptala se na kontrolu vydanych rozhodnuti predchazejiciho vedeni, a to napr. rozhodnuti o privatizaci domu v ulici Chotovicka 1748 c. 3. Vzhledem k tomu, ze jsem nekolikrat zadala jak o kontrolu postupu uradu odb.auditu, tak i o vystaveni dokladu, abych mohla se ucastnit rizeni, fikce dodani v pripade pobytu v cizine nevznika, nebylo mi vyhoveno s tim, ze jsem povinna si trv.hl.bydliste zmenit, ac jak potvrdil nejvyssi soud, ze zakona jsem povinna nebyla a samotny urad byl povinen mi na zaklade podane zadosti v roce 2001 mi vyhovet s ohledem na absolutne neplatnou najemni smlouvu ze zakona ihned, stejne jako v nasledujicich pozadavcich, napr. vystaveni najemni smlouvy.Urad mi vyhovel az na zaklade rozhodnuti Mestskeho soudu v Praze dne 2/6/2015, s tim, ze mne potvrdil jedinym opravnenym uzivatelem bytu, coz nasledne potvrdil inejvyssi soud.
  z vyse uvedeneho duvodu jsem podala testni oznameni a rada bych se zeptala, zda-li se urad pripoji jak ko kontrole nebo k trestnimu stihani nekterych pracovniku uradu, kteri nejen nedodreli zakon, prave naopak se mi nevydanim informaci dle zakona 106/99 sb. snazili naplneni zakona zamezit pro korupcni cinnost uradu.

  (Poznámka: Text dotazu byl redakčně krácen s ohledem na platnou legislativu ČR.)

  • Odpověď: (10.01.2019 7:32)
   Vážená paní Kvasnicová,

   děkuji jménem svým i kolegů za přání mnoha úspěchů při správě Osmičky.

   Váš podnět mne zaujal, po pečlivém prostudování obsáhlého spisu, který se týká zmíněného bytu č. 3, na adrese Chotovická 1748/3 v Praze 8 – Kobylisích, Vám nicméně musím sdělit, že městská část Praha 8 nikdy nebyla a ani v současné době není účastníkem soudního sporu vedeného ve věci užívání práva nájmu daného bytu. Ověřil jsem, že Úřadu městské části Praha 8 není známo, že by některý ze soudů uložil městské části Praha 8 jakoukoliv povinnost týkající se Vámi zmiňovaného soudního sporu. Dále musím konstatovat, že dům, ve kterém se předmětný byt nachází, není v majetku a ani svěřený do správy městské části Praha 8. 

   Velmi mne to mrzí, ale ÚMČ Praha 8 postupoval dle soudních rozsudků týkajících se daného bytu. Z tohoto důvodu není kontrola vydaných rozhodnutí z období předcházejícího vedení radnice namístě.

   S pozdravem 

   starosta městské části Praha 8
 • Otázka: Pronájem prostor v Nové Palmovce (Jaroslava Launová 05.01.2019 0:39) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,
  Měli bychom zájem o pronájem prostor v "OC" Nová Palmovka,
  chtěla jsem se zeptat,zda je to možné a co proto mohu udělat ?Předem mnohokrát děkuji za odpověď.
  Přeji pěkný den.
  Launová
  • Odpověď: (07.01.2019 14:07)
   Vážená paní Launová,

   děkujeme za Váš zájem, nicméně Vám musíme sdělit, že budoucí objekt bude přibližně z poloviny sloužit pro Úřad městské části Praha 8 a z druhé poloviny jako sídlo Zdravotnické záchranné služby hl. města Prahy.

   Komerční prostory nejsou v tomto projektu tedy plánovány.

   S pozdravem

   vedoucí odboru správy majetku (OSM)
 • Otázka: výstavba výškové budovy v ulici Šimůnkova (Milan Koukal 02.01.2019 18:41) – Ostatní
  Sdílet
  Byl jsem v minulém volebním období zastupitelem. Na jednání zastupitelstva bylo přijato usnesení, že se v Praze 8 nebudou stavět výškové budovy.
  Nyní mě občané upozorńují,že jedna by měla být v Šimůnkově ulici, kde byla dosud hojně navštěvovaná prodejna BILLA. (Ta údajně od 2.1. ukončila provoz.)
  Je to pravda?
  Děkuji.
  • Odpověď: (03.01.2019 9:46)
   Vážený pane Koukale,

   připravujeme usnesení, které naváže na usnesení č. Usn ZMČ 036/2017, které ukládá starostovi městské části Praha 8, aby podnikl veškeré kroky v rámci působnosti MČ Praha 8 s cílem zabránit masivní výstavbě na adresách Střelničná 1347, Tanvaldská 1347, Frýdlantská 1351, Čumpelíkova 1222 a Šimůnkova 1625.

   Naše stanovisko k výstavbě výškových budov na těchto adresách je negativní a uděláme vše jako samospráva, aby k nim v žádném případě nedošlo. O umístění takové stavby dosud nebylo na SÚ P8 požádáno.

   Bohužel, o uzavření prodejny Billa nemůžeme podat informace, protože prodejna nebyla provozována v objektu ve správě či majetku MČ Praha 8. V této věci se lze obrátit na PR manažerku Danu Bratánkovou, mobil: +420 606 099 607, e-mail: d.bratankova@billa.cz (kontakt z internetu).

   S pozdravem

   místostarosta městská části Praha 8
 • Otázka: Stav schodiště Bublíkova (Alena Grosová 08.12.2018 16:22) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, chci se zeptat jak je možné, že MČ P8 nic nedělá se schodištěm na konci ulice Bublíkova, které obsluhuje stovky občanů bydlících v přilehlých domech. To schodiště nemá bezberiérovou část a navíc je špatně osvětlené. Jestli si správně pamatuji, tak schodiště někdy víc než před rokem vyhrálo v jakési soutěži a mělo být městskou části opraveno. Ale já žádný posun nevidím. Je to ostuda. Budete s tím něco dělat? A kdy?
  • Odpověď: (02.01.2019 16:23)
   Vážená paní Grosová,

   v rámci participativního projektu „bezbariérové schodiště v ulici Bublíkova“ čekáme na vyjádření firmy Cost Control, která pro Magistrát hlavního města Prahy provádí poradenství ohledně veřejného osvětlení.

   K projektu jsme připraveni zadat vypracování projektové dokumentace, ale musíme počkat na vyjádření výše zmíněné firmy, abychom věděli, zda bude součástí projektu veřejné osvětlení či nikoli.

   Děkujeme za trpělivost, bohužel v tuto chvíli nemůžeme proces schvalování nijak urychlit.

   S pozdravem 

   oddělení plošné správy území
   odbor životního prostředí (OŽP)