Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Sečtěte čísla čtyři a tři
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Sekání trávy Palmovka (M. Šlechta 26.05.2023 9:22) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, rád bych se zeptal jakým způsobem je organizované sekání trávy na Palmovce v okolí tramvajových zastávek a výstupů z metra. Na některých betonových ostrůvcích je tráva posekaná a o dva metry vedle to téměř vypadá, že se tam pěstuje obilí. Je v tom nějaký skrytý systém?
  • Odpověď: (01.06.2023 11:54)
   Dobrý den, pane Šlechto,

   Vámi dotazované pozemky nejsou ve správě MČ Praha 8 a proto za ně neodpovídá. 
   V případě okolí tramvajových zastávek a výstupů z metra se jedná převážně o pozemky ve správě MHMP a Dopravního podniku. Jelikož si organizaci seče každý správce pozemku určuje sám, může docházet k prodlevě mezi sečí na pozemcích ve správě různých správců v předmětné lokalitě.

   S pozdravem

   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: fontána u stanice metra Ládví (Robert Miklas 24.05.2023 16:51) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, proč ještě nefunguje fontána u stanice metra Ládví? Zatím to vypadá, že si z toho někdo udělal skládku... A ještě všeobecný dotaz - bude se prosím něco opravovat, dělat, montovat... na náměstí u stanice Ládví? Předem děkuji za info.
  • Odpověď: (01.06.2023 10:29)
   Dobrý den,

   Na fontáně je technická závada na jejímž odstranění se pracuje. Poté bude fontána spuštěna.

   S pozdravem

   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Bezpečnost (Tomáš B. 21.05.2023 16:53) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, bydlím s paní v Libni na Horově náměstí a bohužel velmi často zde potkáváme individua, drogově závislé atd. Bohužel jsme se ženou zažili několik vykradených vozidel. Prosím kam bych se mohl obrátit aby se situace zde zlepšila například instalací městské kamery, instalace dostatečného osvětlení nebo častější hlídkovou činností PČR, MP. Děkuji
  • Odpověď: (22.05.2023 12:23)
   Dobrý den,

   obecně se těmito problémy zabývá městská policie. V Libni služebna v ulici Primátorská. Váš podnět jim předáváme.

   S pozdravem

   oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář starosty (OKS)
 • Otázka: Kvalita pitné vody v Bohnicích (Tomas Marny 17.05.2023 10:59) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,
  chci se zeptat, zda si MČ nechává dělat pravidelně rozbor kvality pitné vody na Praze 8?
  Kde si mohu o rozbor vody požádat. Bydlím v panelovém domě v Bohnicích.
  Děkuji
  • Odpověď: (18.05.2023 9:28)
   Vážený pane Marný,

   reagujeme na Váš dotaz ohledně kvality pitné vody. Za kvalitu dodávané pitné vody, tj. studené vody zodpovídají Pražské vodovody a kanalizace a.s., které kontrolují kvalitu vody nepřetržitě po celý kalendářní rok. Kvalita vody je sledována od zdroje vody, přes úpravnu vody, distribuční síť, jednotlivé vodojemy až po kohoutek u spotřebitele. Dále probíhá plánovaná kontrola kvality vody napříč celou vodovodní sítí a také kontrola kvality po událostech, které by mohly kvalitu pitné vody ovlivnit, jedná se o havárie, manipulace v rámci údržby či po obnově vodovodní sítě. Více o zajištění kvality vody se dočtete na webových stránkách PVK a.s. např. viz odkaz 

   S pozdravem

   vedoucí oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí 
 • Otázka: chybějící sáčky na psí exkrementy (Tereza S. 12.05.2023 10:17) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, prosím o informaci, proč nefunguje dohoda mezi MČ Praha 8 a svozovou společností IPODEC ohledně doplňování sáčků na psí exkrementy v oblasti Ládví? Dříve bylo množství igelitových sáčků nedostatečné, v posledních měsících je téměř nulové. Čím dál častěji jsou doplňovány pouze sáčky papírové, kterými jsou stojany přecpané, po zmoknutí jsou tyto sáčky nepoužitelné, do vysoké trávy zcela nevhodné. Je zajímavé, že nedaleko - na Střížkově a v jiných částech Prahy tento problém nemají.
  • Odpověď: (15.05.2023 14:46)
   Vážená Terezo,

   děkujeme za Váš podnět a sdělujeme, že byl k vyřízení přeposlán svozové společnosti. Dále budeme namátkově provádět kontrolu zda jsou plněny smluvní podmínky.

   S pozdravem

   Oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: trvalé bydliště dětí (Lucie Janků 04.05.2023 20:20) – Ostatní
  Sdílet
  Chtěla bych se zeptat, jak zjistím, kde mají moje děti oficiální trvalé bydliště. Já mám trvalé bydliště na Praze 8, ale děti byly narozené v zahraničí (český rodný list jim vydala zvláštní matrika Brno). Myslela jsem, že děti mají automaticky trvalé bydliště shodné s matkou, ale dnes u zápisu do školky jsem zjistila, že mé děti na Praze 8 nejsou evidovány a nesplňují tak podmínku spádovosti.
  Dále bych se chtěla zeptat, zda existuje nějaká mapa spádovosti mateřských školek a základních škol.
  Děkuji
  • Odpověď: (05.05.2023 13:16)
   Vážená paní Janků,

   trvalý pobyt dětí je evidován na adresu pobytu, který má evidován matka v době jejich narození. Pro kontrolu trvalého pobytu, příp. ohlášení změny pobytu, doporučuji dostavit se v úředních hodinách na oddělení evidence obyvatel a osobních dokladů, kde v agendovém informačním systému evidence obyvatel pobyt ověříme, příp. odstraníme nesoulad uvedených údajů. S sebou je nutné mít rodné listy dětí a pro případ ohlášení změny trvalého pobytu i doklady prokazující oprávněnost užívání bytu v Praze 8 (nájemní smlouva, dohoda o užívání bytu apod.)
   V případě poskytnutí dalších upřesňujících informací mě neváhejte kontaktovat na tel. 222 805 585.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení evidence obyvatel a osobních dokladů
   odbor občansko-správní (OSO)
 • Otázka: Hřbitov (Barbora.zahradnikova 01.05.2023 12:15) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, na starém hřbitově v Bohnicích (hřbitov bláznů) byli pochováni příbuzní mého manžela. Existuje někde registr hrobů, podle kterého by se dalo dohledat, kde přibližně tento hrob ležel? Určitě byl viditelný ještě před cca 40 lety, protože manžel si pamatuje, že tam s rodiči chodil a o hrob se starali. Děkuji
 • Otázka: dětské hřiště v parku Dlážděnka (Tomáš Hrůza 18.04.2023 10:03) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, rád bych se zeptal kdy dojde k obnově dětského hřiště v parku Dlážděnka. Bylo to již dávno avizováno, ale čas letí a nic se neděje. V nejbližsím okolí žádné hřiště není, s dcerou musíme chodit až do sídliště pod Čimickým Hájem. Což nám trvá pů hodiny. Tato situace je velice tristní, je patrné, že oblast Hercovky je nejvíc zanedbaným místem na Praze 8, zkrátka tak trochu zastrčena a přitom zde bydlí poměrně hodně lidí. Na okolních komunikacích se dá bezpečně jezdit jen v terénních autech. Rekonstrukce vyhlídky se celkem povedla, jen když si sednete na lavičku, tak žádnou vyhlídku nemáte, protože architekti vymysleli dost nešťastným způsobem sezení a výhled zároveň. Upřímně bylo mnohem lepší to co tam bylo předtím, včetně dosti využívaného hřiště, kam chodili i děti z mateřské školky Na Pěšinách. Jediné co se zlepšilo je veřejné osvětlení v parku.
  • Odpověď: (19.04.2023 7:37)
   Dobrý den,

   V současné době je Revitalizace parku Dlážděnka – Etapa 1 A před dokončením, tzn. před kolaudací. Po dokončení díla etapy 1A, by v letošním roce měla být zahájena realizace další části Revitalizace parku Na Dlážděnce – Etapa 1 B, která zahrnuje dětské hřiště. Bude se připravovat projekt a následně výběrové řízení na zhotovitele díla. Termín výstavby zatím není znám.

   S pozdravem

   pověřen vedením odboru životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Silniční zrcadlo - ulice Prosecká (Michaela Skřivanová 06.04.2023 17:16) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, stěhujeme se nově k Vám na krásnou Prahu 8 na ulici Proseckou, a chtěla bych se zeptat, jestli se dá domluvit na instalaci silničního zrcadla na sloup proti domům (Prosecká 65). Ulice Prosecká je velmi vytížený tah, kde hrozí karambol při vjíždění do ní od domu. Když u chodníku parkují větší auta (což je z důvodu okolní stavby neustále), tak vůbec není vidět napravo ani nalevo a člověk se tak musí spoléhat pouze na štěstí, že zrovna nic nejede. Jednoduché zrcadlo na protějším sloupu by situaci velmi efektivně vyřešilo. Děkuji předem za vyjádření a přeji krásný den.
 • Otázka: Stavební práce (Pavel Lála 08.04.2023 22:04) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, kde se dá zjistit jaké stavební práce nyní probíhají ve vozovce v ulici Křižíkova 1?
  • Odpověď: (11.04.2023 13:39)
   Dobrý den,

   jedná se o akci „Rekonstrukce stropní desky stanice metra C Florenc“. Akci povoloval odbor pozemních komunikací a drah MHMP, který sdělí případné další dotazy.
   Hezký den.

   S pozdravem 

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)