Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Sečtěte čísla čtyři a sedm
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Světelná signalizace (Jana Vaniková 22.05.2020 15:08) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, již jsem se dotazovala, zda by mohl být zhotoven světelný přechod od zastávky MHD Mirovická přes Horňáteckou směrem ke křižovatce Horňátecká-Mirovická, tak jako je např na Vysočanské ul. na Proseku. Od vozovny Kobylisy mnoho řidičů jezdi větši rychlosti než je povoleno, jedná se tedy o bezpeči obyvatel. Přestože je zde sloupek s označenim přechodu pro chodce, málo kdo toto respektuje, neboť si buď nevšimne modré tabulky, nebo nechce. Dosud jste mi neodpověděli na můj dřívější dotaz očekávám korektni jednání. Děkuji Jana Vaniková
  • Odpověď: (26.05.2020 15:31)

   Vážená paní Vaniková,

   Váš dotaz předáváme PKD MHMP, který je v této věci kompetentní.

   S pozdravem

   Mgr. Lenka Kaplanová
   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
   e-mail: lenka.kaplanova@praha8.cz

 • Otázka: Dětské hřiště (Helena Kejmarová 18.05.2020 23:42) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat, zda se do budoucna neuvažuje o nějakém zřízení dětského hřiště na sídlišti Velká skála? Bydlí tu mnoho rodin s malými dětmi a máme tu jen jedno malé pískoviště navíc celkem bez písku a všude na hřiště musíme přes celkem rušnou silnici.. Předem mnohokrát děkuji, Kejmarová
  • Odpověď: (25.05.2020 14:41)

   Vážená paní Kejmarová,
    
   vzhledem ke skutečnosti, že na sídlišti Velká skála není žádný pozemek v majetku MČ Praha 8, ani zde žádný pozemek nemá MČ Praha 8 ve své správě, nemůžeme výstavbu žádného nového dětského hřiště plánovat. Stávající pískoviště je rovněž na soukromém pozemku. Svůj dotaz, prosím, přeneste na majitele pozemků.
    
   Děkuji za pochopení a přeji hezký den

   Radek Bukolský
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
   e-mail: radek.bukolsky@praha8.cz

 • Otázka: zvýšení daně z nemovitosti (Dana Šívrová 20.05.2020 17:11) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, zajímalo by mě, proč Praha 8 zvýšila daň z nemovitosti o 100%, když mnohá města, obce nebo městské části Prahy (např. Praha 4) buď daň nezvyšovaly vůbec nebo zdaleka ne v takové výši. Přijde mi, že majitele nemovitosti jsou trestáni za to, že nějakou vlastní. Protože tu nemovitost si lidé kupovali z ušetřených peněz ze svých výplat, tedy z již jednou zdaněných peněz! Stát jim na koupi, renovaci, údržbu atd. nepřispěl a nepřispívá ani korunou, tak proč platit státu tuto, podle mě, nemravnou daň. Hezký den.
  • Odpověď: (22.05.2020 11:53)

   Dobrý den,

   radní Prahy 8 schválili svým usnesením z 26. 6.  ponechání základního koeficientu ve výši 5. Vedla je k tomu rozpočtová situace, která je po minulém volebním období více než napjatá. Zároveň se ministryně financí nechala slyšet, že nepřidá obcím nic na výkon státní správy, kterou tak musí radnice Prahy 8 dotovat desítkami milionů korun.

   S pozdravem

   Ing. Jan Macke
   oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář starosty (OKS)
   e-mail: jan.macke@praha8.cz

 • Otázka: Sportovec roku 2019 (Zdeněk Beránek 12.05.2020 12:14) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,
  prosím o informaci, jak to vypadá s anketou Sportovec roku 2019? Na webových MČ je pouze nominační lístek a informace, že vyhlášení proběhne v únoru 2020.
  Předem děkuji za informaci
  Beránek
  • Odpověď: (15.05.2020 13:09)

   Dobrý den, pane Beránku,

   máte pravdu, že původní vyhlášení mělo být v únoru. Přesný termín ale nebyl určen a než došlo k rozhodnutí, zasáhl do ankety stejně jako do mnoha jiných akcí nouzový stav. O Sportovci roku 2019 bude proto jednat Komise pro sport, mládež a grantovou politiku na svém prvním „pokoronavirovém“ jednání dne 21.5.2020.

   S pozdravem

   Mgr. Vladimír Slabý
   pověřen vedením odboru kultury, sportu a mládeže a památkové péče (OKSMPP)
   e-mail: vladimir.slaby@praha8.cz

 • Otázka: potvrzení k živnosti (David 07.05.2020 11:35) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,
  prosím Vás, při vyplňování Jednotného registračního formuláře uvádím i místo provozu restaurace a musí tam být potvrzení majitele nemovitosti s jeho souhlasem a mě zajímá jestli stačí jen souhlas pronajimatele té restaurace, neb jí už někdo pronajímá. plus, jakou by mělo mít formu.
  Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (12.05.2020 15:03)

   Vážený pane,

   v souladu s příslušnými ustanoveními zákona č. 455/1991 Sb., o živnostenském podnikání, ve znění pozdějších předpisů (živnostenský zákon), fyzická osoba uvádí jako náležitost ohlášení živnosti s doložením příslušných dokladů mimo jiné:

   - adresu sídla
   (Podnikatel musí živnostenskému úřadu doložit právní důvod k užívání prostoru, do něhož umístil své sídlo. Je tedy třeba k ohlášení doložit doklad prokazující právní důvod pro užívání prostor, do nichž fyzická osoba umístila sídlo, liší-li se od jejího bydliště, nebo má-li bydliště na adrese sídla ohlašovny, zvláštní matriky nebo na adrese sídla správního orgánu; k doložení právního důvodu pro užívání prostor postačí písemné prohlášení vlastníka nemovitosti, bytu nebo nebytového prostoru, kde jsou prostory umístěny, že s umístěním souhlasí.),


   - provozovnu nebo provozovny, ve kterých bude provozování živnosti zahájeno bezprostředně po vzniku živnostenského oprávnění, s výjimkou mobilních provozoven a automatů
   (K oznámení provozovny nebo provozoven živnostenský zákon nepožaduje při vlastním ohlášení živnosti doložit doklady k provozování živnosti v provozovně.).

   S pozdravem

   Ing. Hana Drbohlavová
   pověřena vedením odboru živnostenského (OŽ)
   e-mail: hana.drbohlavova@praha8.cz

 • Otázka: konzumace alkoholu (kadanik 21.04.2020 13:16) – Ostatní
  Sdílet
  Dobry den,
  jak je s to s konzumaci alkoholu na verejnim prostranstvi, zejmena park u Financaku, park v ulici Uzavrena, okoli metra Kobylisy a tak dale, casto tady vidim omladinu bezdomovce konzumovat alkohol a delat neporadek, resi to nejaka vyhlaska ktera to upravuje?
  Koho mam kontaktovat ?
  dekuji
  Kadanik
  • Odpověď: (27.04.2020 11:31)

   Vážený pane Kadaníku,

   s tímto podnětem se, prosím, obraťte na Městskou policii.

   S pozdravem

   Ing. Jan Macke
   oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář starosty (OKS)
   e-mail: jan.macke@praha8.cz

 • Otázka: Živnostenské oprávnění (Patrik 15.04.2020 19:50) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, můžu si zřídit živnostenské oprávnění k profesi realitní makléř či obchodník s nemovitostmi bez splněným podmínek(zkouška odbornosti) a posléze doložit v termínu daným státem onu zkoušku? Nebo již při podání je nutné splňovat podmínky tj. mít splněnou onu zkoušku.
  Děkuji.
  • Odpověď: (22.04.2020 11:11)

   Vážený pane,

   zřejmě máte na mysli právní úpravu, kdy se zákonem č. 39/2020 Sb., o realitním zprostředkování a o změně souvisejících zákonů (zákon o realitním zprostředkování), který mimo jiné mění zákon č. 455/1991 Sb., o živnostenském podnikání (živnostenský zákon) do přílohy č. 2 k živnostenskému zákonu zařadila nová vázaná živnost s předmětem podnikání „Realitní zprostředkování“ a v příloze 4 k živnostenskému zákonu došlo ke změně textu oboru volné živnosti (obor č. 58, který nově zní „58. Nákup, prodej, správa a údržba nemovitostí“).

   Pro živnost volnou, obor činnosti „58. Nákup, prodej, správa a údržba nemovitostí“ odborná způsobilost stanovena není.

   Pro živnost vázanou „Realitní zprostředkování“ je stanovena odborná způsobilost:
   a) vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu v oblasti vzdělávání Právo, Ekonomické obory se zaměřením na ekonomii, finance nebo marketing a obchod nebo v oblasti vzdělávání Stavebnictví se zaměřením na stavitelství nebo přípravu a realizaci staveb, nebo obdobné vysokoškolské vzdělání, které bylo získáno studiem na vysoké škole nezařazeným do oblasti vzdělávání,
   b) vysokoškolské vzdělání v bakalářském programu, 1 rok praxe a absolvování mezinárodně uznávaného kurzu dle § 60a zákona č. 111/1998 Sb. se zaměřením na nemovitosti organizovaného na státem akreditovaném ústavu,
   c) vysokoškolské, vyšší odborné nebo střední vzdělání s maturitní zkouškou a 3 roky praxe v oboru, nebo
   d) profesní kvalifikace pro činnost realitního zprostředkovatele podle zákona o uznávání výsledků dalšího vzdělávání

   Doklady odborné způsobilosti k provozování vázané živnosti je nutné mimo jiné jako jednu z náležitostí přiložit k ohlášení živnosti. Nemá-li ohlášení náležitosti dané příslušnými ustanoveními živnostenského zákona, vyzve živnostenský úřad ohlašovatele k odstranění závad. Ve výzvě stanoví přiměřenou lhůtu k jejich odstranění, nejméně však 15 dnů. Jsou-li k tomu závažné důvody, může živnostenský úřad na žádost podnikatele prodloužit lhůtu i opakovaně. Po dobu lhůty uvedené ve výzvě neběží lhůta pro provedení zápisu do živnostenského rejstříku a vydání výpisu. Odstraní-li ohlašovatel závady ve stanovené lhůtě nebo ve lhůtě prodloužené, považuje se ohlášení od počátku za bezvadné. Neodstraní-li ohlašovatel závady ve stanovené nebo prodloužené lhůtě, živnostenský úřad zahájí řízení a rozhodne o tom, že živnostenské oprávnění ohlášením nevzniklo. Splnil-li ohlašovatel všechny podmínky stanovené zákonem, provede živnostenský úřad zápis do živnostenského rejstříku do 5 pracovních dnů ode dne doručení ohlášení a vydá podnikateli výpis.

   Pokud nesplňujete z nějakého důvodu požadavky kladené živnostenským zákonem na výše uvedenou odbornou způsobilost, živnost můžete provozovat i prostřednictvím odpovědného zástupce.

   S pozdravem

   Ing. Hana Drbohlavová
   pověřena vedením odboru živnostenského (OŽ)
   e-mail: hana.drbohlavova@praha8.cz

 • Otázka: rozvoz obědů pro seniory (Hana Mandová 20.04.2020 11:02) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, zda je možné si objednat dovoz jídla službu pro seniory nebo která restaurace hotovky rozváží. Bydlím v Čimicích. děkuji Mandová
  • Odpověď: (20.04.2020 11:15)

   Vážená paní Mandová,

   zavolejte, prosím, pro tuto informaci na jedno z níže uvedených telefonních čísel:

   601 263 294

   601 263 295

   601 263 296

   601 263 297

   601 263 298 

   S pozdravem

   Ing. Jan Macke
   oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář starosty (OKS)
   e-mail: jan.macke@praha8.cz

 • Otázka: roušky (Zdena Mudrová 08.04.2020 9:33) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,chtěla bych se zeptat,zda můžu někde získat látkovou roušku?
  Děkuji
  Z.Mudrová
  • Odpověď: (14.04.2020 13:05)

   Dobrý den.

   pro roušku nebo desinfekční prostředky si můžete zavolat na jedno z tel. čísel:

   601 263 294

   601 263 295

   601 263 296

   601 263 297

   601 263 298

   S pozdravem

   Ing. Jan Macke
   oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář starosty (OKS)
   e-mail: jan.macke@praha8.cz

 • Otázka: Podani zadost o osetrovne OSVC (Dana Průšková 25.03.2020 0:18) – Ostatní
  Sdílet
  Dobry den,pokud bude defnitivne schvaleno osetrovne pro OSVC,mela bych dotaz, jak nyní, při mimořádných opatřeních, postupovat při podání.Zda podat osobně, či elektronicky.Dekuji D.Pruskova