Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla osm a sedm
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Venčení psů (Hřebačková Ivana 11.01.2022 21:35) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, mám dotaz v souvislosti s nově připravovanou vyhláškou o volném pohybu psů. Plánuje magistrát Prahy 8 vybudovat nějaké další psí louky? Bydlím v Kobylisích u Katastrálního úřadu a nejbližší psí louka je v Libni a za Ládvím. To je opravdu daleko a pokud bude zakázaný volný pohyb psu na zelených plochách, tak nevím kde budu venčit. Dále bych se chtěla zeptat, kde najdu vymezené plochy pro volný pohyb psů v Kobylisích. Podle zveřejněných map, žádná taková plocha v Kobylisích vyznačená není. Děkuji za odpověď .
  • Odpověď: (24.01.2022 15:27)
   Vážená paní Hřebačková,

   k Vašemu podnětu, který se týká v souvislosti s připravovanou vyhláškou o ochraně veřejné zeleně  dotazu  na rozšíření sítě psích luk a  vymezení ploch pro volný pohyb psů  v Kobylisích, sdělujeme následující skutečnosti. Nová vyhláška obsahuje zákaz volného pobíhání psů, ale pes může být veden bez vodítka v těsné blízkosti doprovázející  osoby tak, aby nedocházelo ke konfrontaci s ostatními uživateli veřejné zeleně a jejich psy (pes pobíhá vedle doprovázející osoby a nachází se ve sféře jeho  ovladatelnosti a je plně ovládán pokyny).  Novým zněním vyhlášky je povolen vstup se psy na všechny travnaté plochy s výjimkou květinových záhonů a okrasných (parterových) trávníků, dětských a sportovních hřišť.  Svého psa za dodržení  výše uvedeného, můžete tedy venčit na plochách veřejné zeleně v blízkosti svého bydliště.   Městská část, jako správce veřejné zeleně,  ve Vámi uvedené lokalitě v současnosti nenachází dostatek volných ploch mezi jednotlivými bytovými domy k realizaci psích luk a zřízení ploch pro volný pohyb psů, neboť tyto musí být situovány a dostatečně vzdáleny od stávajících dětských hřišť, sportovišť a národní kulturní  památky.  Dále je třeba vzít v úvahu možnosti venčení na volno na pozemcích v blízké otevřené krajině mimo zástavbu, na které se regulace vyhlášky nevztahuje. Jelikož se jedná o nehonební lesní pozemky,  je  zde volný pohyb psů umožněn (např. Čimický a Ďáblický háj). I na těchto plochách je  však obezřetnost na místě a je nezbytné mít svého psa pod trvalou kontrolou, aby nedocházelo ke konfrontaci s ostatními návštěvníky této rekreační zóny. 

   S pozdravem

   pověřena vedením oddělení ochrany přírody
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: vystavení pasu (Jaroslav Keller 05.01.2022 14:47) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den. Prosím, jak postupovat při žádosti o nový pas, když starému se blíží datum ukončení platnosti? Předem děkuji za odpověď.
 • Otázka: Zastaveni Tresnovky a poloviny louky pod Velkou skalou (Jan Gregor 07.12.2021 13:47) – Ostatní
  Sdílet
  Doslechl jsem se ze Tresnovka a polovina louky pod velkou skalou ma byt premenena na stavebni pozemky. Maji zde byt rodinne domy. Je to pravda ? Vzhledem k tomu ze jde o relativne velke uzemi bych cekal informovani verejnosti.
  • Odpověď: (27.12.2021 14:18)
   Vážený pane Gregore,

   děkuji Vám za Váš dotaz a zodpovědně mohu na Vaši otázku mohu odpovědět, že Městská část Praha 8 nepřipravuje změny územního plánu v takovém rozsahu jak se obáváte. 

   MČ podala prostřednictví Zastupitelstva tři žádosti o změnu územního plánu v předmětném území, a to podněty P283/2019, P284/2019 a P27/2021, přístupné na https://app.iprpraha.cz/apl/app/vykresyUP/ či www.zmenaplanu.cz

   Ve věci dalších žádostí soukromých subjektů o změnu územního plánu v daném území MČ konzistentně nesouhlasila a nesouhlasí. 

   V lokalitě Třešňovky došlo nicméně k dohodě s částí vlastníků pozemků, jejíž součástí je:

   - Umožnění prostupnosti územím – propojení lokality bazénu Šutka s Botanickou zahradou pro pěší a cyklisty – Nová promenáda
   - Převzetí části pozemků do vlastnictví města za účelem realizace rekreace pro obyvatele
   - Garance kultivace neudržovaných nebezpečných míst, i s výskytem kriminální a jiné nebezpečné činnosti
   - Umožnění výstavby pěti rodinných domů jako usedlostí v krajině

   Z Vaší otázky není zřejmé, odkud jste se doslechl o dalších záměrech, ale obávám se, že zdroj není nedůvěryhodný či nemá správné a kompletní informace. 

   Velmi si vážíme Vašeho zájmu o rozvoj městské části a jsme Vám plně k disposici v oddělení plánování a rozvoje a rádi Vás osobně se záměry MČ na našem oddělení seznámíme.

   S pozdravem

   Vedoucí oddělení plánování a rozvoje
   Odbor územního rozvoje a výstavby
 • Otázka: Oznámení o veřejném jednání nad studií Palmovka (Eva Směšná 16.12.2021 15:09) – Ostatní
  Sdílet
  Dne 15.12. mělo být na Úřední desce/Magistrát hl. m. Prahy zveřejněno Oznámení o veřejném jednání nad zpracovanou územní studií Palmovka
  Oznámení Vystaveno od-do: 16.12.2021-31.01.2022
  (Zveřejněno 16.12.2021)
  Po kliknutí na odkaz však není k dispozici žádný text ani soubor ke stažení. Prosím o bližší informace o této studii
 • Otázka: kontejner na odbvoz odpadu po rekonstrukci (Naďa M. 07.12.2021 15:08) – Ostatní
  Sdílet
  Můžete mi sdělit na koho se obrátit ohledně umístění kontejneru na stavební odpad.
  Jedná se nám o vyklizení stavebního materiálu po výměně oken. Průběžně by byly kontejnery vyváženy celkem asi po tři dny.
  Jak to zařídit v nouzovém stav u.
 • Otázka: použití soli (Roman Novotný 09.12.2021 12:31) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, může se používat sůl jako posypový materiál na chodnících v zimních měsících při nadílce sněhu? Případně jaký materiál se může používat?
  • Odpověď: (16.12.2021 15:04)
   Vážený pane Novotný,

   použití soli (chlorid sodný i vápenatý) jako posypového materiálu na zamrzlé chodníky je zakázáno vyhláškou hl.m. Prahy č. 39/1997 Sb. Stejně tak se nesmí použit škvára ani popel. Doporučené jsou naopak inertní materiály, např. písek, štěrk nebo speciální drcený jíl (Liapor).

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: odvoz odpadků (jarmila váchová 12.11.2021 12:58) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,na louce nad hřištěm Na čuprovce byl umístěn nový odpadkový koš,velice pěkný ale také by bylo potřeba ho občas vysypávat,protože jinak je tam na nic a svůj účel neplní.Váchová
  • Odpověď: (03.12.2021 13:42)
   Vážená paní Váchová,

   předpokládám, že máte na mysli koš s dřevěným obložením a plechovou stříškou. Tento koš nebyl naistalován Odborem životního prostředí ÚMČ Praha 8 a není v seznamu košů OŽP ÚMČ Praha 8. Dle vyjádření svozové společnosti IPODEC tento koš nesvážejí ani pro jinou osobu než je MČ Praha 8. Tento podnět byl zaslán také na Lesy hl. m. Prahy, které zajišťují instalaci a obsluhu košů v rámci vybraných lesních pozemků, ale nemáme od nich potvrzeno, zda je tento koš v jejich správě.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Odpadní nádoby na sběr oleje (Edita Martínková 15.11.2021 17:37) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, bylo by možné někde v okolí ulice Třebenická umístit nádobu na sběr jedlých olejů z běžného používání v domácnosti? Nikde jsem jí v okolí nenašla a ráda bych třídila i tento odpad v okolí bydliště. Děkuji.
  • Odpověď: (03.12.2021 12:23)
   Vážená paní Martínková,

   děkujeme za Váš podnět, při další vlně rozšiřování sítě nádob na oleje a tuky bude ulice Třebenická pravděpodobně zahrnuta. Prozatím bych Vám doporučil využít nádobu na oleje u stanoviště č. 125 na rozhraní ulic Chabařovická a Střekovská nebo u stanoviště 135 v ulici Frýdlantská u č.p. 1315.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Plánované pozemní stavby (Hřebačková Ivana 14.11.2021 11:13) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, kde se prosím dozvím podrobnosti o plánované pozemní stavbě v Kobylisích ( ulice Chaberská, Na Pecích, Březiněveská…..Měla by to být výměna kabelů v zemi a snad instalace dobíjecích stanic na elektromobily. Děkuji Hřebačková
  • Odpověď: (24.11.2021 10:51)
   Dobrý den,

   Stavební úřad neeviduje vydání stavebního povolení na uvedeném území. 
   Pouze vydal stanoviska  k záměru instalování dobíjecích stanic. 

   S pozdravem

   vedoucí odboru územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
 • Otázka: vrak auta (L. Ulrychová 12.11.2021 10:03) – Ostatní
  Sdílet
  Již 3 roky je v ulici Křivenická zaparkován vrak os. auta zn. Saab (SPZ HEZ 980) tmavě šedé barvy, kterého se tímto způsobem zřejmě někdo zbavil. Proč nemůže být odstraněn?
  • Odpověď: (16.11.2021 12:45)
   Vážená paní Ulrychová, 

   ve věci vraku vozidla SAAB, MZ: HEZ 980, již probíhá správní řízení o odstranění vraku z komunikace, po skončení zákonné lhůty na odstranění, bude vozidlo odstraněno SSHMP.

   S pozdravem

   Oddělení silničního a správního úřadu
   Odbor dopravy (OD)