Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Sečtěte čísla čtyři a dva
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Nová Palmovka (Trnková Taťána 04.04.2024 15:01) – Ostatní
  Sdílet
  Hezký den
  ráda bych se zeptala na stav rozestavěného betonového monstra Nová Palmovka na Zenklově ulici. Nemohu najít relevantní informace. Dle posledních zpráv ze má sídlit vesmírný program NASA v roce 2025. Je to vůbec reálné ? Máte nějaké podrobné informace ? Bydlíme v těsné blízkosti a tak nám není osud této nyní dost děsivé stavby lhostejný.
  Děkuji, Trnková
  • Odpověď: (09.04.2024 9:13)
   Dobrý den,

   V tuto chvíli podrobnosti nemáme, průběh výběrového řízení prodlužují přísná bezpečnostní opatření, kompletní dokumentace k zakázce je totiž v utajovaném režimu. K dispozici jsou akorát různé mediální výstupy, ten nejaktuálnější přikládáme
   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-stehovani-evropske-nasa-na-palmovku-nabira-zpozdeni-kvuli-tajnym-dokumentum-244821

   S pozdravem

   Tiskový mluvčí – vedoucí odd. komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář starosty (OKS)
 • Otázka: Prodloužení provozu kluziště Ládví (Karel Novák 04.03.2024 17:41) – Ostatní
  Sdílet
  Vážení, v době, kdy všichni šetří kvůli válce na Ukrajině a globálnímu oteplování se zde děje toto? Loni v listopadu při otvírání kluzišť na Praze 8 bylo uvedeno, že pojedou do konce února, tedy celkem čtvrt roku (což je délka jednoho ročního období). Kromě Ládví už se všechna také správně zavřela. Jak je možné, že nyní na facebooku kluziště Ládví čteme "Vzhledem k příznivému počasí prodlouženo do 10.3."? Dnes bylo na slunci cca 20 stupňů nad nulou, v noci má být 5 nad nulou a tato předpověď je dále na další dva dny. Čemu se zde říká příznivé počasí? Kdo platí tento provoz, ty slovy dva (ano 2) bruslaři, kteří dnes na kluzišti jsou v 17:15? Hlučný agregát obtěžuje v noci obyvatele tohoto sídliště.
  • Odpověď: (05.03.2024 12:25)
   Vážený pane Nováku,

   provoz kluziště (včetně energií) hradí po celou dobu jeho provozovatel, nikoliv městská část. Je tedy plně na jeho rozhodnutí, kdy provoz kluziště ukončí.

   S pozdravem

   pověřen vedením odboru kultury, sportu a mládeže a památkové péče (OKSMPP)
 • Otázka: Umístění kontejnerů na tříděný odpad. (Jiří Synáček 26.02.2024 20:53) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, mám dotaz. Na rohu ulic Střekovská - Tanvaldská v zatáčce těsně před přechodem pro chodce "parkuje" 7 kontejnerů na tříděný odpad. Přes kontejnery nevidí chodci na auta přijíždějící z levé strany, zrovna tak řidiči odbočující vpravo přes kontejnery nevidí na chodce. To je v pořádku? Podle vyhlášky nesmí auta parkovat 5 metrů pŕed přechodem a kontejnery mohou??? Je to velmi nebezpečné.
  • Odpověď: (28.02.2024 14:47)
   Vážený pane Synáčku,

   místo na tříděný odpad na rohu v Tanvaldské ulici byl schválen jak ze strany odborů dopravy a životního prostředí na ÚMČ P8, tak i policií ČR. 
   Vzhledem k uvedeným skutečnostem je toto místo v pořádku a není zde plánován přesun ani zrušení tohoto stanoviště na tříděný odpad.
   Děkujeme za pochopení. 

   S pozdravem

   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Nehospodárné využívání našich peněz (Alena Nová 22.02.2024 19:37) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, jako občanka Prahy 8 velmi chválím rozhodnutí ukončit provoz veřejných kluzišť již 25.2., protože za situace, kdy je již skoro celý měsíc přes den teplota nad 10 C, se jeho provoz jeví nejen jako nesmyslný, ale především značně nehospodárný. Ptám se tedy, proč se na Ládví bude provozovat o týden déle a dokonce se zvažuje déle? Kdo platí toto nehorázné plýtvání našimi penězi. Těch pár bruslařů, co tam přijde, to totiž zcela zjevně nezaplatí.
  • Odpověď: (23.02.2024 12:30)
   Dobrý den,

   provoz kluziště (včetně energií) hradí plně provozovatel, nikoli městská část. MČ Praha 8 provozovatelům kompenzovala ušlý zisk, aby školy, zřizované naší městskou částí, mohly mít tělocvik na ledě po dobu tří měsíců zdarma. 

   S pozdravem

   pověřen vedením odboru kultury, sportu a mládeže a památkové péče (OKSMPP)
 • Otázka: Klepáková (Adela 10.01.2024 16:37) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,
  kdo může pročistit odpad pod chodníkem na ulici Vítkova. Gajger je čistý, voda neodtéká při návalových deštěch a teče po chodníku, mrzne.
  • Odpověď: (16.01.2024 14:24)
   Dobrý den,

   v reakci na Váš dotaz sdělujeme, že Odbor životního prostředí nemá ve své kompetenci řešení odpadních vod. Komunikace (tedy ulice i chodníky), jsou ve většině případů ve vlastnictví Hl. města Prahy, kdy jako správce vykonává údržbu na těchto komunikacích Technická správa komunikací hl. m. Prahy www.tsk-praha.cz. V případě problémů s kanalizací se případně obraťte na společnost Pražské vodovody a kanalizace, a.s. www.pvk.cz.

   S pozdravem

   pověřena vedením oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Námraza (Michaela 04.12.2023 15:02) – Ostatní
  Sdílet
  Dobry den.
  Prosim o soleni/sterk po Palmovce. Neskutecne namrzle a sterk je jen na velmi malo mistech, kudy chodci chodi.
  Take prosim ulice Primatorska u domu c.27 a naproti je naledi a nikdo nesype uz co to zaclo. Je to ulice zkopce, myslim, ze by ulice ve svahu mely byt prioritnejsi nez jine.

  Presne na tom miste jsem si tri roky zpatky pri padu na zadek vyhrezla plotynku v bedrech a ted jsem v 8.mesici tehotenstvi a ten cisty led v kopci nebo na Palmovce je sileny.
  Dekuji moc za reseni a udrzovani
  • Odpověď: (06.12.2023 12:28)
   Dobrý den,

   jedná se o pozemky ve vlastnictví HMP, Váš podnět byl předán k vyřízení na Magistrát hlavního města Prahy. 

   S pozdravem

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: eObcanka - sprava karty (Sarka Sahulova 04.12.2023 15:27) – Ostatní
  Sdílet
  Dobry den, kde a jak mohu zazadat o nove kody k elektronicke obcance? Hlavne o DOK
  dekuji
  Sahulova
 • Otázka: kluziště a vánoční strom (Červenková 22.11.2023 16:49) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,

  chtěla bych se zeptat, proč nebude letos na dopravním hřišti u ZŠ Glowackého rozsvěcení vánočního stromu a kluziště? Prostředí dopravního hřiště je příjemnější a pro děti vhodnější než prostranství před OC Krakov.
  Děkuji Červenková
  • Odpověď: (23.11.2023 14:08)
   Dobrý den,

   na provozování všech tří kluzišť v majetku MČ Praha 8 bylo vypsáno výběrové řízení. Dosavadní provozovatel kluziště v areálu ZŠ Glowackého se do něj přihlásil, ale nesplnil všechny požadované podmínky. Proto byl vybrán jiný provozovatel na jiném místě. Co se vánočního stromu týče, tak v sídlišti Bohnice byly dva nazdobené stromy relativně blízko sebe (Glowackého a Krakov), proto jsme rozhodli letos ozdobit a rozsvítit strom nově v Čimicích místo Glowackého.

   S pozdravem

   pověřen vedením odboru kultury, sportu a mládeže a památkové péče (OKSMPP)
 • Otázka: Hřiště mezi Mazurskou a Pomoranskou (Samuel Beckwith 23.10.2023 17:11) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, je plánována rekonstrukce hřiště mezi Mazurskou a Pomoranskou ulicí? https://maps.app.goo.gl/rYrhTuTRjGunhhU59
  • Odpověď: (31.10.2023 9:41)
   Vážený pane Beckwithe, 

   k Vašemu dotazu ohledně rekonstrukce betonové plochy (hřiště) na rohu ulice Pomořanská si Vám dovolujeme sdělit, že v současné době MČ Praha 8 spravuje cca 56 dětských hřišť a dalších 32 sportovních a fitness hřišť, výstavbu nových hřišť (ani rekonstrukci tohoto betonového hřiště) tedy prozatím neplánuje. V okolí této betonové plochy je otevřené sportovní hřiště v ulici Krynická nebo dětské hřiště v ulici Mazovská. 

   Podávám Vám tuto zprávu a jsem s pozdravem,

   Oddělení správy městské zeleně
   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Bruslení (Nováková 10.10.2023 13:01) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, bude prosím i letos veřejné kluziště u ZŠ Glowackého v Praze Bohnicích?
  • Odpověď: (11.10.2023 13:07)
   Dobrý den, paní Nováková,

   V letošním roce kluziště v areálu ZŠ Glowackého nebude. V Bohnicích bude kluziště na prostranství před KD Krakov. Další veřejná kluziště budou v Kobylisích v areálu koupaliště Ládví a v Libni před Velkým (Löwitovým) mlýnem.

   S pozdravem

   pověřen vedením odboru kultury, sportu a mládeže a památkové péče (OKSMPP)