Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Sečtěte čísla čtyři a tři
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: hřiště (Eliška 20.08.2019 8:44) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,

  Ráda bych se Vás zeptala, z jakého důvodu se najednou tento rok přes víkend (a né jen přes víkend) uzamyká víceúčelové hřiště (v dolní části) u ZŠ Hovorčovická? Kdy jindy by mělo být využíváno než v létě? Děkuji Vám za odpověď.
  • Odpověď: (23.08.2019 13:37)
   Vážená paní Eliško, 

   víceúčelové hřiště v areálu ZŠ Hovorčovická je otevřeno pro veřejnost o letních prázdninách pouze ve všední dny, shodně tomu bylo i v minulých letech. Důvodem je, že v dobu otevření musí být přítomen správce hřiště, aby se předešlo vandalismu. Navíc sehnat správce hřiště není vůbec jednoduchá záležitost. V případě dalších dotazů se můžete obrátit již přímo na vedení ZŠ Hovorčovická – viz https://www.praha8.cz/Zakladni-skola-Praha-8-Hovorcovicka-11.html

   Děkuji za pochopení. 

   vedoucí odboru školství (OŠ)
 • Otázka: ulice řešovská domov důchodců (Chudoba 21.08.2019 16:55) – Ostatní
  Sdílet
  Kolik pater bude mít domov důchodců?
  • Odpověď: (23.08.2019 13:29)
   Vážený pane Chudobo,

   domov seniorů v ulici Řešovská bude mít 2 podzemní podlaží a 7 nadzemních podlaží, z toho poslední podlaží bude ustupující.

   S pozdravem

   vedoucí odboru územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
 • Otázka: Zadost (Dagmar 05.08.2019 9:04) – Ostatní
  Sdílet
  Dobry den, v ulici Strizkovska, primo v tiskarne Merk-Ntile se nam ubytovalo nekolik bezdomovcu, kteri si sem dotahly kusy nabytku. Delaji hluk (alkohol), ukrutny neporadek, shromažduji veci. Je zde ukrutny smrad. Kdyz zaparkuji pred svym domem, v momente je u me par potacejicich a smradlavych individui a obtezi tim, ze zebraji a neskutecne pachnou. Pro vsechny obyvatele, kteri museji chodnikem pred timto "brlohem" projit, je to velice neprijemne !! Pres den se tito lide valeji opili pred nasim domem, kde i posedavaji.Z kontejneru na smesny odpad si udelali WC, kde stale neco vybiraji a delaji tak neporadek. Prosim, bylo by mozne vyresit ? Strasny zapach, vykaly, binec !
  • Odpověď: (12.08.2019 9:25)
   Vážená paní Dagmar,

   uvedený objekt je ve vlastnictví soukromého majitele, který byl vyzván, aby objekt řádně zabezpečil a zamezil tak možnosti přebývání nežádoucích osob. Pokud se však tyto osoby nedopouštějí žádné trestné činnosti ve veřejném prostoru není možné je z místa vykázat.
    
   Váš podnět byl předán na Obvodní ředitelství Městské policie Praha 8 a uvedenou lokalitu budou v následujících dnech monitorovat i pracovníci prevence kriminality.
    
   V případě, že máte podezření na porušování zákona, je nutné bezodkladně kontaktovat přímo Městskou policii hl. m. Prahy na lince 156, nebo Policii ČR na lince 158.
    
   S pozdravem
    
   Bc. Martin Karásek
   odbor bezpečnosti a krizového řízení (OBKŘ)
   e-mail: martin.karasek@praha8.cz
 • Otázka: Prodejna Tereza Střelničná 1660 (Novák 05.08.2019 16:48) – Ostatní
  Sdílet
  Doslechl jsem se, že prodejna lahůdek TEREZA u Ládví se má zrušit a místo toho tam má být herna. Prodejna Tereza je ve svém okolí nezastupitelná, protože nic podobného v okolí není. V okolí není ani pořádná cukrárna, zejména poté, co zrevitalizovali prodejnu Albert. A pak zřídit v místě další hernu je snad proti celostátní přijaté politice.
  S pozdravem
  P.Novák
  • Odpověď: (06.08.2019 12:06)
   Vážený pane Nováku,

   zatím SÚ P8 žádnou žádost o změnu užívání v tomto prostoru neeviduje.

   S pozdravem

   Ing. Pavel Kryštof, MBA
   vedoucí odboru územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
   e-mail: pavel.krystof@praha8.cz
 • Otázka: Dotaz (Miloslav Šolc 04.08.2019 1:14) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, rád bych se zeptal, zda je známo, co bude po prodejně Billa v Lodžske 24.
  Děkuji
  • Odpověď: (05.08.2019 12:39)
   Vážený pane Šolci,

   na SU P8 není podána žádná žádost o stavební řízení na tomto objektu.

   S pozdravem

   Ing. Pavel Kryštof, MBA
   vedoucí odboru územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
   e-mail: pavel.krystof@praha8.cz
 • Otázka: pocet psu (Alena Cerna 30.07.2019 14:20) – Ostatní
  Sdílet
  Dobry den, jiz 24.6.2019 jsem mela dotaz zdali je omezen počet psu v panelakovem byte.Konkretne se jedna o 4 civavy. Jsou male, vazici kolem dvou kil a nocni klid nerusi. Mohu poprosit o reakci
  • Odpověď: (31.07.2019 16:21)
   Dobrý den,

   V bytě ve Vašem osobním vlastnictví můžete chovat psů kolik chcete, samozřejmě s podmínkou, že nedochází k týrání zvířat nebo k narušení soužití se sousedy.

   S pozdravem

   pověřený vedením oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář starosty (OKS)
   e-mail: jan.macke@praha8.cz
 • Otázka: zabydlený bezdomovec (Jana Šedová 21.06.2019 9:12) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, 5.6.2019 jsem posílala dotaz ohledně zabydleného člověka v nepojízdném karavanu, v ulici Kandertova, celou situaci jsem 3x nahlasila na MP, bez reakce. Chodí v blízkosti děti do ZŠ, je tam park kde je spousta dětí, podchod, prosím, je to velmi nepříjemné když tam ten člověk žije, na pozemní komunikaci navíc, to není možno zajistit aby tato situace byla vyřešena? Zatím nikdo nereaguje ani z úřadu MČ. Děkuji Šedová.
  • Odpověď: (08.07.2019 14:43)
   Vážená paní Šedová,

   Městská část Praha 8 na tuto situaci již upozornila Obvodní ředitelství Městské policie Praha 8, která dále postupuje v rámci svých pravomocí. Dle informace od MP Praha 8, byl v měsíci červnu 2019 sepsán úřední záznam a tento byl zaslán na Správu služeb hlavního města Prahy, kde je dále řešeno. 

   S pozdravem

   odbor bezpečnosti a krizového řízení (OBKŘ)
 • Otázka: Teplovod Řešovská (Jitka 25.06.2019 9:06) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,
  chci podat stížnost na pracovníky, kteří zajišťují rekonstrukci teplovodu v ulici Řešovská. Dnes (25.6.) byli na stavbě už v 5 hod ráno a dělali tam velký hluk při přemisťování nějakých kovových částí. Toto je naprosto nepřípustné rušení nočního klidu! Žádám o zjednání nápravy, aby k takovému chování již nedocházelo.
  A dále se chci zeptat, kdy bude rekonstrukce ukončena. Původně byla plánována do 16. 6. (toto datum bylo uvedeno i na zákazových značkách).
  Děkuji
  • Odpověď: (27.06.2019 15:15)
   Dobrý den, 

   na tuto stavbu nemá SÚ P8 vliv. Jedná se o havarijní opravu a je třeba se obrátit na Pražskou teplárenskou a.s..

   S pozdravem 

   vedoucí odboru územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
 • Otázka: Změna územního plánu (David Papež 13.06.2019 21:10) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, mohu se zeptat, proč se měnil územní plán komunitní zahrady na Kotlasce že zahrady na obytnou? Z jakého důvodu? Žádné domy na komunitní zahradě nestojí, pouze jedna menší chatka. Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (25.06.2019 15:13)
   Vážený pane Papeži,
    
   děkujeme za Váš dotaz a zájem. Využití na pozemcích, na kterých je komunitní zahrada, bylo i do budoucna navrženo zachování původního využití dle územního plánu, tj. nezastavitelná plocha ZP - parky, historické zahrady a hřbitovy. 
    
   Výkres řešené oblasti, na který zřejmě reagujete, pouze vymezuje širší oblast podnětu, přičemž návrh ploch s rozdílným způsobem využití je v další příloze podnětu. Důvodem širšího vymezení podnětu bylo zachování možnosti hranici budoucích ploch v návrhu upřesnit.
    
   S přáním příjemného dne

   odbor územního rozvoje a výstavby
 • Otázka: zápach z domu v ulici Hejtmánkova (Adam 12.06.2019 11:37) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,

  chtěl bych se zeptat zda může MČ nějakým způsobem řešit ubytování osob v opuštěném domě v ulici Hejtmánkova v Libni. Již pohledem z ulice je vidět, že v domě shromažďují odpad a mají zde spousty psů. Zápach při procházení kolem budovy je šílený!

  Děkuji předem za vyjádření.
  • Odpověď: (19.06.2019 10:52)
   Vážený pane Adame,

   v současné době jednáme s majitelem o nápravě. V dalších krocích budeme postupovat dle zákona a navazujících vyhlášek. Celou věc projednávala také komise pro bezpečnost a je informována jak PČR tak MP, dále i terénní pracovníci.

   Krásný den

   místostarosta městské části Praha 8