Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Sečtěte čísla šest a jedna
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Kamerový systém Vosmíkových, Bulovka (Tomáš Kohoutek 24.09.2019 12:01) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,
  plánuje se vytvořit kamerový systém v ulicích Zenklova a Vosmíkových? Moc o to prosíme. Jak z důvodu prevence, tak z důvodu bezpečnosti. Minulý rok npař. někdo požkodil na 27 autech stěrače, včera dokonce někdo "odstrojil" nové auto za bílého dne (údajně v 19:00) od litých kol. Toto už je do nebe volající. Chceme se na Bulovce cítit bezpečně :-(
 • Otázka: budova Billa Lodžská (Jiří Dostál 02.10.2019 12:09) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,
  rád bych se zeptal, co bude v budově bývalé Billy v Lodžské ulici v Bohnicích.
  Děkuji Dostál
  • Odpověď: (03.10.2019 15:25)
   Dobrý den,

   při rozhovoru s majitelem objektu jsem byl informován, že by v prostoru bývalé Billy mělo být znovu nákupní středisko. Bohužel MČ Praha 8 není majitelem objektu, tedy nemohu tuto informaci garantovat, ani garantovat termín, který byl neformálně zmíněn - jaro 2020. 

   Krásný den

   Jiří Vítek
   místostarosta městské části Praha 8
 • Otázka: trhy na Karlínském náměstí (Barbora Carmine 16.09.2019 15:02) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,
  z jakého důvodu nejsou na Karlínském náměstí farmářské trhy? dekuji
  • Odpověď: (19.09.2019 14:07)
   Dobrý den,

   Děkuji za dotaz:
   Dosavadní provozovatel trhů (akciová společnost MČ Praha 3 provozující trhy na Nám. Jiřího z Poděbrad) ukončil jednostranně spolupráci. Trhy si převzala naše a.s. Nová Palmovka a momentálně vybírá nového nájemce. Ten by měl letos dle našeho záměru uspořádat jednorázové akce + adventní trhy a následně od nové sezóny obnovit pravidelné trhy.
   Děkuji za pochopení předem.

   S pozdravem

   radní městské části Praha 8
 • Otázka: Květináče v Libni (Jan Hamáček 05.09.2019 13:49) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, v prostoru Libně jsou již asi dva -tři roky na chodnících rozmístěné velké kulaté květináče. Řada z nich není udržovaná, resp. se o ně stará dobrovolně paní z květinářství. Kdo má tyto velké květináče na starosti? Kontroluje někdo jejich průběžnou údržbu? děkuji.
  • Odpověď: (12.09.2019 15:04)
   Vážený pane Hamáčku,
    
   garantem péče o květináče v ul. Na Rokytce a U Libeňského pivovaru v Libni je spolek Naše Libeň.  S dotazy, které se týkají jejich údržby,  se proto obraťte na tento spolek (tel. 602 621 541).
    
   S pozdravem

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Obtěžování cestujících na zastávce Vosmíkových (Novotný 02.09.2019 16:07) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den je možné něco udělat pro bezpečnost a zpříjemnění cestování ze zastávky tramvaje Vosmíkových nahoru i dolů v ul.Zenklova? Už delší dobu se tady vyskytuje skupina bezdomovců,kteří svým chováním obtěžují lidi.Např dnes jsem byl svědkem toho,že seděli uvnitř zastávky ,jeden kouřil,měli tam víno a cestující s dětmi stáli raději na dešti. Obtěžují žebráním a zápachem,chodí na záchod do okolní zeleně.Jsou tu každý den,srocují se i u restaurace a obchodu Ve vrchu 10 a schody domu Braunerova 28. Jde o stále stejné asi 3-4 osoby,jeden má bilou kšiltovku,šedé tepláky a oranžové boty,šedovlasý vousatý,denně tu otravuje a žebrá.Dočetl jsem se tu,že policie je nemůže vykázat,to mi připadá neuvěřitelné,že by jim MP museli něco vysvětlovat,v zastávce nemají co dělat.Je dobře že píšete o zvýšeném dohledu,děti ted budou jezdit do školy, tak snad to pomůže,ta situace už je neúnosná.
  • Odpověď: (09.09.2019 10:46)
   Vážený pane Novotný,

   velice děkujeme za Váš podnět, který jsme předali na Obvodní ředitelství Městské policie Praha 8. MP Praha 8 bude v uvedené lokalitě provádět zvýšenou hlídkovou činnost. Tuto lokalitu budou v následujících dnech monitorovat i pracovníci prevence kriminality. 
   V případě, že máte podezření na porušování zákona, je nutné bezodkladně kontaktovat přímo Městskou policii hl. m. Prahy na lince 156 nebo Policii ČR na lince 158.

   S pozdravem

   Odbor bezpečnosti a krizového řízení (OBKŘ)
 • Otázka: Staré knížky (Otavova 31.08.2019 8:19) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,
  zdědila jsem knížky po prarodičích - organizujete nějaký sběr a následnou distribuci např. do nemocnice nebo jiných sociálních ústavů?
  Děkuji Otavova
  • Odpověď: (02.09.2019 13:35)
   Vážená paní Otavová,

   děkujeme za nabídku. Doporučil bych Vám využít některou z tzv. knihobudek:
   http://www.knihobudka.cz/mapa/
   V případně cennějších tisků se obraťte na antikvariáty.

   S pozdravem

   pověřený vedením oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář starosty (OKS)
   e-mail: jan.macke@praha8.cz
 • Otázka: Ničení květinové výzdoby (Smetanová Haniel 16.08.2019 16:19) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,prosím,na zastávce Vosmíkových je vysázeno pár květin občany a někdo to tam ničí.Bylo by možné zjistit ze záznamu kamery pachatele a zveřejnit to? Také se na lavičkách neustále povalují bezdomovci a obtěžují lidi,lavičky jsou vlastně jen pro ně... Děkuji Smetanová
  • Odpověď: (30.08.2019 9:29)
   Vážená paní Smetanová,

   Městská  část Praha 8 vybudovala a spravuje kamerový systém u objektů, které má ve své správě (školky, školy). MČ Praha 8 tedy nemá přístup do ostatních kamerových systémů.
   Pokud však máte podezření na poškozování majetku ve veřejném prostoru, který je pod dohledem kamer Městského kamerového systému nebo dopravních kamer TSK, je nutné podat podnět o tomto jednání a záznamu z kamer na Policii ČR na adrese Trousilova 1121/3, Praha 8.
   Váš podnět, který se týká povalujících se a obtěžujících osob, byl předán na Obvodní ředitelství Městské policie Praha 8, která bude v uvedené lokalitě provádět zvýšenou hlídkovou činnost. Tuto lokalitu budou v následujících dnech monitorovat i pracovníci prevence kriminality. 
   Pokud se však uvedené osoby nedopouštějí trestné činnosti, není možné je z místa vykázat.
   V případě, že máte podezření na porušování zákona, je nutné bezodkladně kontaktovat přímo Městskou policii hl. m. Prahy na lince 156 nebo Policii ČR na lince 158.

   odbor bezpečnosti a krizového řízení (OBKŘ)
 • Otázka: Prodejna Tereza Střelničná (Novák 27.08.2019 14:19) – Ostatní
  Sdílet
  Před časem jsem se na Vás obrátil s dotazem, proč prodejna lahůdek Tereza končí. Napsali jste, že Vám o tom není nic známo. Stává se to bohužel realitou a Tereza končí. Údajně je to z vůle vlastníka firmy Regata Čechy. Je mi s podivem, jak může někdo zrušit prodejnu, která je v okolí nezastupitelná, protože tady žádná prodejna lahůdek v širokém okolí není. OD Ládví to nenahradí. Tam je o čtvrtinu méně položek než bylo před rekonstrukcí. Dokonce jsem zaslechl, že tam má být rozšířená herna.
  S pozdravem P-Novák
  • Odpověď: (29.08.2019 14:26)
   Vážený pane Nováku,

   samospráva nemůže vstupovat do soukromého podnikání. Neznáme skutečnost z jakého důvodu končí a vlastník nemovitosti není povinen nám takové věci v tržím prostředí sdělovat, protože mnohé smlouvy jsou interního charakteru. Proto bych být Vámi se s dotazem obrátil přímo na vlastníka nemovitosti a ptal se na důvod ukončení lahůdek. Co se týká zmiňovaného prostoru do budoucna, máme pouze neoficiální informace, kdy probíhá jednání mezi majitelem objektu, že místo lahůdek má být veřejná prádelna. To ovšem ještě není smlouvou stvrzeno.

   Krásný den

   místostarosta městské části Praha 8
 • Otázka: hřiště (Eliška 20.08.2019 8:44) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,

  Ráda bych se Vás zeptala, z jakého důvodu se najednou tento rok přes víkend (a né jen přes víkend) uzamyká víceúčelové hřiště (v dolní části) u ZŠ Hovorčovická? Kdy jindy by mělo být využíváno než v létě? Děkuji Vám za odpověď.
  • Odpověď: (23.08.2019 13:37)
   Vážená paní Eliško, 

   víceúčelové hřiště v areálu ZŠ Hovorčovická je otevřeno pro veřejnost o letních prázdninách pouze ve všední dny, shodně tomu bylo i v minulých letech. Důvodem je, že v dobu otevření musí být přítomen správce hřiště, aby se předešlo vandalismu. Navíc sehnat správce hřiště není vůbec jednoduchá záležitost. V případě dalších dotazů se můžete obrátit již přímo na vedení ZŠ Hovorčovická – viz https://www.praha8.cz/Zakladni-skola-Praha-8-Hovorcovicka-11.html

   Děkuji za pochopení. 

   vedoucí odboru školství (OŠ)
 • Otázka: ulice řešovská domov důchodců (Chudoba 21.08.2019 16:55) – Ostatní
  Sdílet
  Kolik pater bude mít domov důchodců?
  • Odpověď: (23.08.2019 13:29)
   Vážený pane Chudobo,

   domov seniorů v ulici Řešovská bude mít 2 podzemní podlaží a 7 nadzemních podlaží, z toho poslední podlaží bude ustupující.

   S pozdravem

   vedoucí odboru územního rozvoje a výstavby (OÚRV)