Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla osm a čtyři
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Potvrzení uzavření MŠ na Praze 8 pro účely práce z domova (Jana Riedlová Jurková 16.03.2020 10:22) – Školství
  Sdílet
  Dobrý den,
  kde mohu získat potvrzení o uzavření MŠ Ústavní v souvislosti s pandemii koronaviru. Potřebuji pro schválení práce z domova.
  S pozdravem
  J. Riedlová Jurková
 • Otázka: zavřená školka (Karel Prokeš 16.03.2020 11:12) – Školství
  Sdílet
  Dobrý den,kde získám potvrzení o ošetřovném,když jsou školky zavřené? Děkuji Prokeš
 • Otázka: V. (Martina 09.03.2020 17:02) – Školství
  Sdílet
  Dobrý den,
  mám také dotaz k prázdninovému provozu. Syna jsem přihlasila dle instrukci. Situace v zaměstnání se vyvinula jinak a bude mi nakonec umožněno čerpat dovolenou i v termínu, kdy mi to bylo nejprve bylo zamítnuto. Z toho důvodu již nyní vím, že jeden týden docházky nebudeme muset využít. Je možné toto ještě řešit? Instrukce k platbě jsem zatím neobdržela a zatím ani nevím se kterou školkou to mám případně řešit či to řeší kmenová školka. Předem děkuji za odpověď.
  S pozdravem M.V.
  • Odpověď: (12.03.2020 14:49)
   Vážená paní, 

   instrukce ohledně platby za letní provoz 2020 jste měla obdržet prostřednictvím kmenové mateřské školy (pravděpodobně přes třídní paní učitelku). Pokud se tak nestalo, kontaktujte přímo paní učitelku, resp. přímo paní ředitelku. Děkuji za pochopení. 
   Pokud jste se  přihlásila v termínu na 2 týdny a nyní již víte, že stačí 1 týden, tak podle instrukcí zaplatíte pouze tento týden, jen bych požádal o sdělení této informace do zprávy pro příjemce, aby mohly být platby správně spárovány. 

   Děkuji, klidný den. 

   vedoucí odboru školství (OŠ)
 • Otázka: Cena za prázdninový provoz MŠ (Lenka Řeháková 24.02.2020 17:34) – Školství
  Sdílet
  Dobrý den,
  ráda bych se připojila k nesouhlasu a rozhořčením nad novým systémem prázdninového provozu na Praze 8. A co slyším a povídám s ostatními maminkami, také nejsou nadšené. Nicméně - s tím bohužel nic nesvedeme a musíme se s mířit s tím, že pravidla pro prázdninový provoz určuje ten, který asi nikdy nemusel řešit prázdniny dětí bez babiček a možností jiného hlídání v dnešní době.
  Pojďme ale k dotazu - u tak úchvatného systému prázdninových mateřinek jsem bohužel nenašla výši úplatku za prázdninový provoz, ačkoli všude je vyzdvihováno to, že pokud zapomeneme identifikovat platbu (což se může každému z nás stát úplně lehce-jsme jen lidé) nebude dítě přijato. Nicméně - jak vysoká je platba za jeden týden v MŠ o prázdninovém provozu jsem nikde nevyčetla - ani náznak kolik cca se může v jaké lokalitě pohybovat? Od toho se také dost odvíjí celá situace s plánováním prázdnin - přeci nebudu dávat dítě do prázdninového provozu, pokud částka bude přesahovat např. částku za tábor nebo individuální hlídání - které bude pro dítě mnohem méně traumatizující, pokud nemá rádo změnu prostředí každých 14 dnů?!
  Děkuji za odpověď!
  S pozdravem
 • Otázka: Místo v mateřské škole Bohnice/Čimice (Ivana Zahradníková 21.02.2020 9:32) – Školství
  Sdílet
  Dobrý den, chtěla bych vědět,zda není možné skrze vás zjistit a zajistit místo ve školce pro mého syna.V březnu mu budou tři roky, od září chodí do hlídací služby při školce Mirovicka a volné místo ve školce stále,dle paní vedoucí, není. Chápu, že jim víc vidělá hlídací služba, ale pro mě je tato situace už neúnosná. Loni mi zemřel partner,otec syna a já potřebuji chodit do práce. Za hlídací službu dám 8tis měsíčně,což, v poměru s částečným úvazkem, nedává smysl... Sháním školku v Bohnicich nebo Čimicich. Trvale bydlíme v Čimicích. Dekuji za radu, Zahradníková
  • Odpověď: (21.02.2020 13:03)
   Vážená paní Zahradníková, 

   pokud má Váš syn trvalé bydliště na území Městské části Praha 8, tak prosím kontaktujte e-mailem přímo mě. Pokusím se Vám pomoci. Děkuji.

   S pozdravem

   Mgr. Petr Svoboda
   vedoucí odboru školství (OŠ)
 • Otázka: Spádové MŠ (Ludmila Škopková 20.02.2020 18:34) – Školství
  Sdílet
  Dobrý den, prosím o informaci do jaké spádové MŠ spadá ulice Roudnická a ulice Černého. Děkuji.
 • Otázka: připomínka k letnímu provozu MŠ (Milada Vandlíková 19.01.2020 21:43) – Školství
  Sdílet
  Dobrý den, na jednu stranu je letní provoz MŠ na území MČ Praha 8 velmi rozsáhlý, na stranu druhou je k dětem (a mnohdy i k rodičům) velmi nepřátelský. V tomto novém systému se totiž může stát, že dítě poputuje úplně samo do cizí školky, kde nikoho nezná (ani děti ani učitelky), tudíž bude úplně zbytečně traumatizováno. Nemluvě o tom, že pokud rodič dostane příkazem školku sice ve stejné lokalitě, ale úplně mimo trasu např. do zaměstnání (a hlavně pro nutnost docházet do práce musí dát dítě o prázdninách do školky), znamená to další trauma v podobě nutnosti vstávat o hodinu dříve, aby se do té školky vůbec dostali, hlavně pokud nemá auto. Takže moje domněnka je taková, že se Vám sice přihlásí (a řádně zaplatí) spousta dětí, ale nakonec stejně všichni nenastoupí, protože to nakonec rodiče raději vyřeší jinak, hlavně aby dítko bylo v pohodě - do cizí školky prostě nepůjde. Nechápu, proč měníte zaběhnutý "přátelský" systém v neprospěch dětí.
  • Odpověď: (21.01.2020 14:17)
   Vážená paní Vandlíková, 
    
   letní provoz na Praze 8 již historicky zahrnuje 6 týdnů, a vždy jde o provoz jedné školky v rozsahu max. 2 týdnů. Tedy, pokud by rodiče chtěli využít všechny možnosti, tak jejich dítě postupně navštíví 3 mateřské školy. Tomu bylo vždycky, zde žádná změna není. 

   Během letních prázdnin roku 2020 bude otevřeno minimálně 9 mateřských škol, a to vždy současně 3 (jedna v každé ze tří lokalit). 

   Ptáte se, proč dochází ke změně systému. Důvodem byly např. stížnosti rodičů v minulých letech na nemožnost placení školného a stravného internetovým bankovnictvím, či na pozdní určení provozu MŠ v létě (vloni bylo určeno tradičně v dubnu, platby byly vybírány na konci května a do té doby neměl nikdo místo ve školce v létě jisté). Zároveň vycházíme vstříc pedagogickým pracovníkům mateřských škol s ohledem na čerpání jejich zákonné dovolené. 

   Další odpovědi k této problematice najdete na https://www.praha8.cz/Letni-provoz-nasich-osmickovych-materinek-je-v-ramci-Prahy-zcela-jednoznacne-nejrozsahlejsi.html , v části 8 otázek a odpovědí (FAQ) o letním provozu 2020.

   Děkuji, klidný den. 

   vedoucí odboru školství (OŠ)
 • Otázka: MŠ letní prázdniny (Sudlíková 17.01.2020 10:07) – Školství
  Sdílet
  Teď jsem si přečetla vaši odpověď, která se týká provozu MŠ o letních prázdninách a jsem z toho zděšená. Já i manžel pracujeme a o letních prázdninách si předáváme dceru jak to jen jde. Dcera je velmi úzkostná a dlouho si v novém prostředí zvyká. Jsme rádi za 14.dní o prázdninách v naší školce, na kterou si víc jak dva měsíce zvykala. Nemůžeme jí dát každé dva týdny do nového prostředí. Co máme dělat. Přihlásit se a zaplatit všechny termíny a pak chodit jen do kmenové školky? Vždyť to není takhle možné.
  • Odpověď: (20.01.2020 16:20)
   Vážená paní Sudlíková, 

   přihlašování na konkrétní termín a konkrétní školku fungovalo v minulých letech. 

   Systém fungoval tak, že většina školek měla více přihlášených než míst. Proto nebylo možné zavést bezhotovostní placení a byly fronty na placení školného a stravného, což zákonní zástupci oprávněně kritizovali. Navíc většinu školky „obsadily“ kmenové děti, tudíž volných míst pro děti z jiných školek nebylo moc. To jsou některé z důvodů, proč došlo ke změně systému. 

   Zda bude vaše kmenová mateřská škola v provozu, bude známo koncem února 2020. Viz  https://www.praha8.cz/Letni-provoz-nasich-osmickovych-materinek-je-v-ramci-Prahy-zcela-jednoznacne-nejrozsahlejsi.html

   Děkuji, klidný den. 

   vedoucí odboru školství (OŠ)
 • Otázka: Letní provoz v MŠ o letních prázdninách (V.Vrbová 14.01.2020 11:10) – Školství
  Sdílet
  Dobrý den,
  přečetla jsem si pravidla pro provoz MŠ o letních prázdninách. Ale než vyplním přihlášku, potřebuji vědět jaká školka bude v jaký termín v provozu, kde tyto informace najdu? Chci syna přihlásit jen do jeho kmenové školky U Sluncové, případně na Lýčkovo náměstí, do ostatních školek jezdit nebudeme. A dle termínu si potom naplánujeme dovolenou a chalupu u babičky. Což bez informace o MŠ a konkrétním termínu není možné. Předem děkuji V.Vrbová
 • Otázka: osmička pro rodinu (Vokálová 24.11.2019 21:45) – Školství
  Sdílet
  Dobrý den, ráda bych se zeptala, proč přestala fungovat osmička pro rodinu a dětský kluby krabík a komunitní centrum U Pazderek. Děkuji Vokálová V.
  • Odpověď: (26.11.2019 11:09)
   Dobrý den,

   Osmička pro rodinu funguje. Pouze v posledních dnech došlo k výpadku fungování webu www.osmickaprorodinu.cz, který je nyní již funkční.
   Zde naleznete kalendář akcí.

   S pozdravem

   Kateřina Halfarová
   Osmička pro rodinu