Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla čtyři a tři
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: úklid chodníků (Andrea Kročáková 23.02.2021 13:09) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala, kdy se v okolí Palmovky uklízí chodníky. Dočetla jsem se v otazkách a odpovědích, že TSK uklízí 2x ročně!
  To je, prosím Vás, nějaký vtip? Chodníky se tedy na Praze 8 uklízí opravdu POUZE 2x ročně? Jak je možné, že např. Praha 7 má chodníky uklizené a metaři tam jsou vidět cca 1x týdně.
  Praha 8 je opravdu celá špinavá, plná odpadků. Bylo by více než vhodné, začít už to konečně nějak řešit a ne se pořád oháněť tím, že chodníky uklízí TSK. Když jiná část Prahy může chodíky čistit častěji, tak opravdu nechápu důvod, proč to nejde i u nás na Praze 8.
  Předem děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (26.02.2021 12:36)
   Vážená paní Kročáková,

   chodníky v okolí Palmovky uklízí MČ Praha 8 prostřednictvím společnosti IPODEC – Čisté město v rámci projektu Čistá osmička. Jedná se o nadstandardní čištění v denním režimu ve vybraných ulicích (další lokality najdete zde: https://www.praha8.cz/Cista-osmicka-1.html), které hradí radnice Prahy 8 ze svých prostředků, tzn. nad rámec úklidu, který zajišťuje hl. m. Praha prostřednictvím správce komunikací. Ostatní chodníky na území Prahy 8 tedy uklízí Technická správa komunikací hl.m. Prahy, zpravidla v rámci blokového čištění několikrát ročně. Dále se MČ Praha 8 stará o pozemky ve své správě, přičemž se jedná převážně o parky, hřiště, sídlištní zeleň atd., včetně příslušných pěších cest. 

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Kácení zeleně (Krejčí 22.02.2021 16:48) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,
  rád bych se zeptal proč je kácena zeleň mezi ulicí Bešťákova a Ďáblickym hřbitovem, vedle IPODCe? Chystá se zde snad nějaká výstavba? Dekuji
  • Odpověď: (26.02.2021 12:33)
   Vážený pane Krejčí,

   v dané oblasti probíhá odstraňování dřevin ze dvou důvodů ¬– kácení dřevin v ochranném pásmu nadzemního elektrického vedení a příprava území pro plánovanou výstavbu bytového souboru.

   V prvním případě se jedná o oprávnění provozovatele dle „energetického zákona“ č. 458/2000 Sb. a kácení je realizováno v oznamovacím režimu na základě ustanovení § 8 odst. 2 zákona č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, ve kterém je uvedeno, že „povolení není třeba k odstraňování dřevin v ochranném pásmu zařízení elektrizační a plynárenské soustavy prováděném při provozování těchto soustav“. V souladu s tímto ustanovením bylo dne 2. 11. 2020 Odboru životního prostředí ÚMČ Praha 8 doručeno oznámení o záměru kácení dřevin rostoucích v ochranném pásmu zařízení elektrizační soustavy, prováděném při provozování těchto soustav. Náležitosti oznámení o kácení dřevin byly doloženy v souladu s ustanovením § 4 odst. 2 vyhlášky č. 189/2019 Sb., o ochraně dřevin a povolování jejich kácení, ve znění pozdějších předpisů, dne 7. 1. 2021.

   Ve druhém případě Odbor životního prostředí Úřadu městské části Praha 8, jako příslušný správní orgán, vydal závazné stanovisko ke kácení dřevin v souvislosti se stavebním záměrem umístění stavby bytového domu v katastrálním území Střížkov, a to s podmínkou provedení adekvátní náhradní výsadby. Zahájení odstranění těchto dřevin bylo zástupcem investora nahlášeno ke dni 4. 2. 2021.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Úprava pozemku 628/1kobylisy (Pavel Nešvara 19.02.2021 16:56) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, kdy bude upraven terén pozemku 628/1 po opravě vodovodu. Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (24.02.2021 12:19)
   Dobrý den,

   Oprava vodovodu byla prováděna v rámci údržby správcem sítě. SÚ Praha 8 nemá k dispozici požadovanou informaci. 
   Doporučujeme se obrátit na PVS a.s.

   S pozdravem

   vedoucí odboru územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
 • Otázka: Psí exkrementy - Gabčikova, Pomezni, Valčova atd (Brothanek 28.01.2021 12:45) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, prosím o informaci s jakou četností dochází k úklidu ulic viz předmět dotazu od psích exkrementu? Případně kde je možné dohledat data kdy tento úklid proběhne/ proběhnul. Diky
  • Odpověď: (10.02.2021 12:50)
   Vážený pane Brothanku,

   ve Vámi zmíněných ulicích zajišťuje úklid jako správce komunikací Technická správa komunikací hl. m. Prahy. Tato společnost provádí 2x ročně blokové čištění komunikací dle  rozpisu.  Termín čištění konkrétní komunikace je možno vyhledat na webu TSK. Městská část v současné době neprovádí nad rámec úklidu, který zajišťuje vlastník/správce komunikací čištění chodníků od psích exkrementů. Ale v letošním roce se budeme snažit tuto službu, která bude hrazena z prostředků MČ Praha 8, zabezpečit.
   S pozdravem

   pověřena vedením oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Skládka odpadu (Jiří Novotný 20.01.2021 18:58) – Životní prostředí
  Sdílet
  Skládka odpadu,v ulici Čimická,Spořicka u konečne BUS Čimické sídliště. Na svahu směrem na pole je značný nepořádek a hromada pytlů s odpadem. Návrh řešení úklid, vykácení náletových dřevin, přidat několik odpadkových košů? Proč se dívat při procházce na nepořádek? Děkuji za odpověď J. Novotny.
  • Odpověď: (27.01.2021 16:00)
   Vážený pane Novotný,

   děkujeme Vám za Váš podnět ohledně nepořádku u konečné zastávky autobusů „Čimické sídliště“. Na daném místě jsme provedli místní šetření a vyzvali vlastníka pozemku k odstranění nahromaděného odpadu po celém obvodu autobusové točny  a k celkové údržbě. Rovněž jsme doporučili zvýšit počet odpadkových košů a to z celkového počtu 3 košů na 4 odpadkové koše.

   Děkujeme Vám, že se zajímáte o vzhled městské části Praha 8 a zůstáváme s pozdravem.

   S pozdravem

   pověřena vedením oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Čistá Osmička - Palmovka (Stefan 07.01.2021 15:12) – Životní prostředí
  Sdílet
  Píšu o projektu Čistá osmička. Jsem velmi rád a vděčný, že Praha 8 investovala prostředky na poskytování dalších služeb. Pomáhá udržovat naše okolí čisté a zvyšuje zaměstnanost. Přesto každý projekt má prostor pro zlepšení. Mám nápad na vylepšení projektu.

  Myslím, že jedna ze zón by měla být rozšířena, aby zahrnovala více ulic. Přiložen je snímek ulic, který by podle mě měl být přidán - nová ulice je zvýrazněna modelo barvou. Myslím, že by měla být zahrnuta celá délka Novakovych, U Balabenky, Vacínova, Ronkova, Na Hrázi a část Kotlasky. Důvodem je, že tyto ulice jsou velmi blízko stanice metra a autobusové zastávky Palmovka, která má hodně pěší dopravu. Mnoho lidí probíhá v ulicích a často chodí do Balabenky - výsledkem je bohužel v těchto oblastech více odpadu na zemi. Všiml jsem si, že v ostatních zónách, které jsou ve středu zón stanice metra, tým uklízí až 3 nebo 4 ulice od stanice metra. Například Světová ulice je vyčištěna, jednouže je vzdálena čtyři ulice od metra Palmovka. Nebo je v Karlíně vyčištěno mnoho ulic od metra Křižíkova.

  Myslím, že je třeba udělat dobrý důvod, proč by měla být služba rozšířena o tyto ulice. Pokud je to možné, dej mi prosím vědět své myšlenky.

  Děkuju za vaši pozornost.
  • Odpověď: (25.01.2021 16:37)
   Dobrý den,

   Děkujeme za Váš podnět. Jak jsem Vám psal v mailu, tak jednotlivé trasy byly dohodnuty v rámci smlouvy a Váš návrh je v řešení. Aktuálně platí stávající trasy programu Čistá Osmička. Pokud by se trasy programu Čistá Osmička rozšiřovaly, tak Vámi navržená oblast je jedna z nejvhodnějších.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Nepořádek a voda na parkovišti. (A.Ptáček 05.01.2021 10:48) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,

  otázka ze dne 20.11.2020, nepořádek a voda na parkovacích místech, do dnes nebylo nic uděláno, 3x jsem psal, kdy bude vykonán pořádek na ulici Červenkova a Černého, napadané listí, jehličí, možnost uklouznutí starších lidí, vznik úrazu, nikdo neodpověděl a vše ignorujete a ani jednou jste dotaz nezveřejnili, posílám kopie dotazů nadřízeným k vyjádření, skutek utek.
  Hlavně, že poplatky za modré zóny a kontroly fungují stoprocentně, jenom lidem usnadnit život a parkování nejde.
  AP

  Děkujeme Vám za zaslaný podnět. Vaše závada byla zaregistrována do systému TSK pod identifikačním číslem WZUFIAZ4 a nyní bude zadána ke zpracování konkrétním správcem.
  datum nahlášení: 04.11.2020
  ulice: ČERVENKOVA 523/10
  druh: Závady na komunikacích - Vozovka - Propadlina
  popis závady: 3 roky neustále jsou pod vodou po dešti parkovací místa - počet 6, není možný přístup suchou nohou k autu, výstupu z auta, dostat se k zavazadlovému prostoru - je zapotřebí zakoupit si člun, nebo nafukovací matraci. Trvá to už 3 roky, nefunguje kanalizační vpust, vždy je všechno pod vodou.
  Vámi nahlášenou závadu nyní ověříme na místě a bude posouzena její závažnost. V případě rozhodnutí o opravě zahájíme okamžitě příslušné kroky k výběru zhotovitele a případných dopravních opatřeních podle její závažnosti. Tento nezbytný administrativní proces vyžaduje určitý čas. U drobných závad zhotovitele z ekonomických důvodů vybíráme ve chvíli, kdy je jich zadáno větší množství.

  Prosím Vás tedy o trpělivost, naši technici se závadám plně věnují. O řešení Vámi nahlášené závady Vás budeme dále informovat.

  S úctou tým TSK
  • Odpověď: (06.01.2021 16:04)
   Vážený pane Ptáčku, 

   Váš podnět předáváme správci komunikace (TSK), který je v této věci kompetentní a od kterého jste odpověď již také obdržel.

   S pozdravem 

   pověřený vedením odboru dopravy (OD)
 • Otázka: Neuklizene listi (Jiří Novotný 17.12.2020 18:09) – Životní prostředí
  Sdílet
  Obracím se na Vás s dotazem,proč se neuklízí spadané listí ze stromů? Jedná se zejména o ulice, chodníky a parky v Bohnicích např.ul. Toruňská,Ústavní, Katovická a nejenom v těchto ulicích. Není na pořadu dne se zamyslet nad systémem úklidu a práce firem , kteří se o tyto pozemky starají. Kontroluje to vůbec někdo a řeší někdo případně nedostatky po těchto firmách? Děkuji za odpověď. J.Novotny.
  • Odpověď: (06.01.2021 16:01)
   Dobrý den pane Novotný,

   Děkujeme za váš podnět. V prosinci 2020 byl realizován úklid listí na všech pozemcích MČ Praha 8 a následně byly práce i odkontrolovány.
   V ulicích Toruňská, Ústavní, Katovická a v dalších ulicích nejsou všechny pozemky ve správě MČ Praha 8 a proto jejich úklid nezajišťujeme.

   S pozdravem

   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Nepořádek, neuklizené listí, riziko úrazu - odpověď (A.Ptáček 21.12.2020 12:21) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, psal jsem už před týdnem, ale žádná odpověď, listí stále není uklizené na ulici Červenkova, Černého, kudy chodí denně spousta starších lidí, dětí, hrozí riziko pádu, uklouznutí. To není dobře. Děkuji za brzkou nápravu a odpověď, ostatní ulice jsou uklizené, proč ?
  • Odpověď: (05.01.2021 12:50)
   Dobrý den,

   na základě Vašeho podnětu byla provedena kontrola v dané lokalitě. Bohužel Vámi popisované pozemky nejsou svěřeny na údržbu do správy MČ Praha 8. Váš podnět jsme předali na TSK hl. m. Prahy k přímému vyřízení. V případě, že nebude zjednána náprava doporučujeme se opětovně obrátit na správce pozemků email tsk@tsk-praha.cz.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí 
 • Otázka: úklid odpadků (Sokol 17.12.2020 15:10) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, kdo má na starost úklid odpadků, které se ve větší míře nacházejí u prodejny Norma pod keři podél celé prodejny v ulici Tanvaldská? Pokud je to záležitost prodejny, mohl by je někdo vyzvat ke sjednání úklidu? Pokud to má na starost paní, co tu jezdí s kleštěma a vozíkem a sbírá odpadky, tak ji, prosím, nasměrujte. Děkuji.
  • Odpověď: (04.01.2021 15:33)
   Vážený pane Sokole, 

   na základě Vašeho e-mailu bylo provedeno místní šetření, během kterého bylo zjištěno, že se na chodníku a v porostu oddělující chodník od vozovky (parc. č. 2637/5 a 2638/5) v ulici Tanvaldská nachází rozházené odpadky. Odborem životního prostředí byl správce pozemků TSK hl. m. Prahy vyzván ke zjednání nápravy. Děkujeme za Váš zájem o udržování pořádku na Praze 8 a doufáme, že náprava bude zjednána co nejdříve. 

   S pozdravem

   pověřena vedením oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)