Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla tři a jedna
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Zápach kanalizace (Frantl Jan ing. 22.05.2020 12:34) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, již několik měsíců se v horní části ulice Trojská, od FU směrem dolů , line velmi nepříjemný zápach z kanalizace. Zcela určitě to není normální stav, a tak trochu mi to připomíná dobu cca před 15 lety, kdy těsně před tím než došlo k závažné havárii kanalizace v střední části ulice Trojská u zastávky Nad Trojou, byla také kanalizace intenzívně cítit.
  Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (27.05.2020 14:25)

   Vážený pane Frantle,

   Váš podnět byl předán společnosti Pražské vodovody a kanalizace k řešení. O případném vyjádření Vás budeme informovat.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
   e-mail: ondrej.hohl@praha8.cz

 • Otázka: Sekání trávy (M. Němcová 21.05.2020 9:55) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, mohu se zeptat, proč necháváte sekat trávu na tak krátko a tak často, že nestačí ani dorůst a trávníky jsou spíš hnědé (suché) než zelené? Mám na mysli konkrétně trávník před Muzeem Hl. m. Prahy na Florenci a trávník v parčíku "u hodin" na rohu ulic Sokolovská a Ke Štvanici. Jsou to jediná "zelená" místa, která aspoň trochu zpříjemňují pobyt v této velmi hustě zastavěné části města. Nešlo by třeba v parčíku u hodin vysadit nějaké suchomilné rostliny, které by místo oživily a zároveň by se nemusely sekat? Děkuji za odpověď, M. Němcová
  • Odpověď: (27.05.2020 14:18)

   Vážená paní Němcová,

   děkuji Vám za zaslaný podnět. Městská část Praha 8 má z Vámi vyjmenovaných lokalit ve správě na údržbu pouze park Těšnov a pozemky před Muzeem hlavního města na Florenci.
   Bohužel na Vaše ostatní podněty ohledně parčíku u hodin nemůžeme odpovědět, jelikož nemáme pozemky svěřeny do správy a nezajišťujeme zde údržbu. Údržba veřejné zeleně na Florenci probíhá dle harmonogramu objednaných prací, v současné době proběhla první seč. V místech, kde se vyskytují terénní nerovnosti, došlo k posekání trávníku na příliš krátko, neboť sekací traktůrek je konstruován spíše na rovné plochy, a tak při přejetí některých menších nerovností klesnou sekací nože příliš nízko.

   S pozdravem

   Zuzana Kazdová
   Oddělení správy městské zeleně
   Odbor životního prostředí (OŽP)
   e-mail: zuzana.kazdova@praha8.cz

 • Otázka: sekání zeleně (Hana Šorejsová 19.05.2020 10:23) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, prosím dotazujeme se, proč zeleň v ulici Vánková byla posekána jen na určitých místech a z druhé strany ulice Čimická již ne ? Vánková 808/2. Vždy bylo precizně posekáno a nyní ne ? děkuji za odpověď
  • Odpověď: (26.05.2020 15:24)

   Vážená paní Šorejsová,

   děkujeme za Vám za zájem o naše životní prostředí, ve kterém žijeme. Na základě Vámi zaslaného podnětu bylo provedeno šetření přímo v místě, v ulici Vánková a blízkém okolí OC Draháň. Valná většina pozemků v této části (bytový komplex Vánkova) nejsou ve správě MČ Prahy 8. Pozemky, které jsou v naší správě, jsou řádně posekány, pouze na jednu výjimku malého ostrůvku uprostřed silnice ve slepé ulici. Náprava bude zjednána během následujících dní.

   Děkuji a přeji pěkný den.

   Ivana Švancarová
   Odbor životního prostředí (OŽP)
   e-mail: ivana.svancarova@praha8.cz

 • Otázka: Bílá skála (Pavla Procházková 18.05.2020 22:52) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, ráda bych věděla, co bude s lesoparkem na Bílé skále. Zjistila jsem, že už v roce 2017 měla být provedena za nemalou částku jeho revitalizace pod vedením pana Víta Cézy. Dokončena však dosud nebyla a od té doby jen chátrá. Také jsem zjistila, že byl dokonce záměr tuto přírodní rezervaci zastavět !
  Můžete se k tomu vyjádřit ?
  Děkuji, Procházková.
  • Odpověď: (21.05.2020 14:35)

   Vážená paní Procházková,

   s politováním se musím opět omezit na konstatování, že projekt revitalizace lesoparku Bílá skála nebyl dosud řádně dokončen a nebyl předán do správy žádnému odboru ÚMČ Praha 8. Nyní probíhají jednání mezi zhotovitelem a MČ. V době trvání nouzového stavu se snažíme alespoň zajistit pravidelný odvoz odpadků vlastními silami.  Bylo zažádáno o opravu střechy altánu, zatím bohužel bez odezvy.
   29. května se na místě bude konat setkání s veřejností, které pořádá spolek Holešovičky pro lidi.

   Děkujeme za pochopení, situace nás velmi mrzí.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
   e-mail: ondrej.hohl@praha8.cz

 • Otázka: Kontejner na tetrapack (Hana Zichová 04.05.2020 20:29) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,

  ráda bych se zeptala, zda-li by bylo možné umístit kontejner na tetrapack na roh ulice Chabařovická-Střekovská. Jsou zde umístěné kontejnery na tříděný odpad, ale na tetrapack chybí, místa je tu dostatek.

  Děkuji za odpověď
  Zichová
  • Odpověď: (18.05.2020 15:22)

   Vážená paní Zichová,

   jak říkáte, prostor pro umístění nádoby zde je, takže zažádám o přidání nádoby na nápojové kartóny (tetrapak).

   S pozdravem

   Tomáš Veselý
   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
   e-mail: tomas.vesely@praha8.cz

 • Otázka: Třídění bioodpadu (Martina Alsterová 06.05.2020 8:23) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, zajímalo by mě, zda Praha 8 plánuje zavést třídění bioodpadu podobně jako je to u například u plastů. Současný stav (kdy platím za popelnici a svoz) je sice pokrok, ale pro lidi v paneláku nepoužitelný, pokud se nezapojí svj.Děkuji za odpověď Martina Alsterová
  • Odpověď: (15.05.2020 12:08)

   Vážená paní Alsterová,

   co se týče odstranění bioodpadu rostlinného původu, tak můžete využít velkoobjemové kontejnery na bioodpad, které jsou přistavovány sezónně, tj. od března do listopadu. Bioodpad můžete odevzdat v kterémkoli sběrném dvoře provozovaném hl.m. Prahou. Na území Prahy 8 je to sběrný dvůr Ďáblická 791/89 a sběrný dvůr Voctářova. Na portálu životního prostředí hl.m. Prahy naleznete ke svozu bioodpadu veškeré informace, viz odkaz http://portalzp.praha.eu/jnp/cz/odpady/pro_obcany/bioodpad/index.html.
   Co se týče kuchyňského bioodpadu včetně živočišné složky a dalších složek nevhodných ke kompostování, tak magistrát hl.m. Prahy na území MČ Praha 5, 6 a 7 testuje od poloviny prosince 2019 v jednoletém pilotním režimu sběr a svoz kuchyňského bioodpadu. Vysbíraný odpad je odvážen na bioplynovou stanici v Přibyšicích u Benešova. V případě pozitivních výsledků projektu uvažuje MHMP o postupném zavedení této služby na celém území hl. m. Prahy.

   S pozdravem

   Tomáš Veselý
   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
   e-mail: tomas.vesely@praha8.cz

 • Otázka: Nesvážení tříděného odpadu (Patrik Hudec 28.04.2020 22:28) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, už více než týden je zcela přeplněný kontejner na sklo Eko-kom č. 020 před domem Písečná 452, lahve lidé nechávají na chodníku. Podle informace na kontejneru ke svozu dochází v úterý 1× každé 4 týdny - naposledy konkrétně v 17. týdnu. Teď máme 18. týden, opět beze svozu. Plné jsou už i další kontejnery (plast, papír...) Prosím o zajištění těchto služeb, když už si s tím lidé dají práci. Děkuji.
  • Odpověď: (15.05.2020 12:05)

   Vážený pane Hudče,

   děkujeme za Váš podnět. Svozová společnost byla na nevyhovující stav upozorněna a zajistila nápravu. V případě, že by se situace opakovala, mě neváhejte kontaktovat a pokud budete mít fotodokumentaci závadného stavu, tak mi ji pošlete na mail tomas.vesely@praha8.cz.

   S pozdravem

   Tomáš Veselý
   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
   e-mail: tomas.vesely@praha8.cz

 • Otázka: Luční porost a smluvní podmínky (Petr Pelech 26.04.2020 23:15) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,

  v odpovědi panu Bártovi (21.06.2019 13:39) jste uvedli: "Na Praze 8 máme vytipováno několik míst, kde usilujeme o luční porost. V současné době se snažíme co nejlépe nastavit seč tak, abychom vyhověli co největšímu množství lidí s ohledem na počasí, efektivnost a smluvní podmínky s dodavatelskou firmou."

  Rád bych se zeptal:
  1) na jakých místech se letos luční porost plánuje,
  2) kde jsou smluvní podmínky s dodavatelskou firmou k nahlédnutí.

  Za odpověď předem děkuji.
  • Odpověď: (11.05.2020 14:55)

   Vážený pane Pelechu,

   v těchto dnech byla zahájena první seč travnatých ploch na pozemcích svěřených do údržby MČ Praha 8, s ohledem na klimatické podmínky je seč zahájena v pozdějším termínu než v roce 2019. V letošním roce budou ze seče vynechány opět některé vybrané části pozemků pro luční porost. Bude se jednat o dvě části pozemku v Thomayerových sadech, na části travnaté plochy v blízkosti umístěného hmyzího hotelu  u Čimického rybníka dále v ulici Formánkova taktéž v blízkosti hmyzího hotelu. Z důvodu klimatických podmínek i v letošním roce bude seč prováděna na vyšší pokos 8 – 10 cm.
   Seč travnatých ploch je zajišťována na základě smlouvy o dílo, smlouva je zveřejněna v registru smluv https://smlouvy.gov.cz/smlouva/3264170 .

   S pozdravem

   Bc. Ondřej Maleček
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
   e-mail: ondrej.malecek@praha8.cz

 • Otázka: Odpadky na ulici S.K. Neumanna 33 (Daniela Nová 13.04.2020 14:53) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,

  na ulici S.K. Neumana 1901 je bar Enjoy. Pod tímto barem je umístěna popelnice, u které domnívám, že právě k tomuto baru patří. Tato popelnice nebyla minimálně už dva týdny vyvezena, okolo popelnice je hromada odpadků, samotná popelnice je přeplněná tak, že odpadky už z ní vypadávají, a jsou rozneseny všude po okolí. Nejsem si jistá, zda tato polnice patří k baru, ale domnívám se že ano, protože okolní domy mají své popelnice umístěny uvnitř jejich domů nebo na dvorech. V příloze posílám i fotografie, jak to tu nyní vypadá.

  Děkuji za vyřešení

  S pozdravem

  Daniela Nová
  • Odpověď: (07.05.2020 13:30)

   Vážená paní Nová,

   kontejner na směsný odpad umístěný na komunikaci S.K. Neumanna se snažíme řešit v rámci kontroly odpadového hospodářství s provozovnou Enjoy bar, která je momentálně uzavřena a komunikace s provozovatelem je nyní problematická. V rámci této kontroly bude provozovatel baru upozorněn, že má být kontejner dle vyhlášky o odpadech umístěn na komunikaci pouze v den svozu, tím se zabrání vznikání nepořádku okolo kontejneru na odpad.

   S pozdravem

   Bc. Dana Balcárková
   pověřena vedením oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
   e-mail: dana.balcarkova@praha8.cz

 • Otázka: úprava stromů (jehlíčnanů) v ulici Ke Stírce (před RD čp. 326/9) (Radka Nováková 25.04.2020 16:32) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, ráda bych Vás znovu požádala (prvně 10.2.2020) o úpravu jehlíčnanů, které máme před domem. Stromy mají následkem větru zlámané suché větve a je otázkou, kdy (ev. na koho) spadnou na zem. Chci se zeptat, zda je možné stromy prohlédnout a ev. prořezat? Děkuji.
  • Odpověď: (07.05.2020 13:09)

   Vážená paní Nováková,

   Váš podnět byl předán vlastníkovi pozemku - Magistrátu hl.m. Prahy, odkud byl následně zaslán Technické správě komunikací hl.m. Prahy k řešení.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
   e-mail: ondrej.hohl@praha8.cz