Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla čtyři a dva
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Křídlatka japonská (Tomlinson 24.04.2024 13:32) – Životní prostředí
  Sdílet
  V prázdném prostoru vedle kanceláří Docku roste a kácí obrovský keř křídlatky japonské, je tam přes rok a nyní se šíří do okolí. Je to extrémně invazivní rostlina, dělá se něco pro zamezení šíření?
  • Odpověď: (14.05.2024 9:19)
   Dobrý den,

   Váš dotaz byl konzultován s Odborem ochrany prostředí Magistrátu hl. m. Prahy. V tuto chvíli není vydáno opatření, které by upravovalo plošnou regulaci křídlatky japonské. Zavedení takových opatření je momentálně plánováno pro vybrané invazní nepůvodní druhy z unijního seznamu. V předmětné záležitosti lze využít zákon o rostlinolékařské péči a vyzvat vlastníka či uživatele pozemku k pravidelné údržbě pozemku, tj. odstraňování problematické křídlatky, a doporučit metodický postup k likvidaci tohoto druhu. Žádáme proto o upřesnění, na kterých pozemcích se rostlina vyskytuje, abychom mohli zjistit vlastníka pozemku a kontaktovat ho.

   S pozdravem

   oddělení ochrany přírody
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Uklid ulice po zvozu smeti (Veronika Demčíková 02.05.2024 9:48) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý deň,
  V osmičke písali článok o tom že vývoz a úklid okolo košov by sa mal od nového roku zlepšiť. Bohužiaľ na Vojenovej po vývoze ostáva na celej ulici strašný bordel a nikto to nepríde nikdy uklidit. Uklid si zabezpečujeme sami keďže nechceme žiť na skládke. Prosíme teda o zabezpečenie uklidu celej ulice po zvoze, keďže sú smeti po vývoze úplne všade nie len okolo popelnic. Ďakujem za pomoc. Demčíková
  • Odpověď: (13.05.2024 11:38)
   Vážená paní Demčíková,

   děkujeme za zaslání Vašeho podnětu ohledně nepořádku v ulici Vojenova. Úklid košů a nepořádku okolo nich by měl probíhat dle harmonogramu každý den. Úklid okolo separace zajišťuje svozová společnost v souladu s jejich provozním řádem. Součástí tohoto úklidu je i nakládka a odvoz odpadů umístěných mimo sběrné nádoby a zajištění jejich odstranění. Děkujeme Vám za upozornění, situaci v této lokalitě budeme dále monitorovat. 

   S přáním hezkého dne

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Hrobeček na Velké skále (Eva Michalcová 30.04.2024 9:30) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda může kdokoliv v chráněném území Velká skála" pohřbívat své "miláčky". Jeden takový hrobeček s kytičkami se objevil na okraji u zahrádek, kudy prochází desítky lidí. Bylo by vhodné ho odstranit. Děkuji.
  • Odpověď: (03.05.2024 8:35)
   Vážená paní Michalcová,

   ve výše uvedené záležitosti se, prosím, obraťte na Městskou veterinární správu v Praze SVS, Na Kozačce 870/3, Praha 2, 120 00, epodatelna@svscr.cz. OŽP ÚMČ Praha 8 není kompetentní k dané problematice. Ukládání kadáverů zvířat v zájmovém chovu je upraveno ve vyhlášce č. 210/2023 Sb., o kadáverech koňovitých a zvířat v zájmovém chovu, jež je prováděcím právním předpisem zákona č. 166/1999 Sb., o veterinární péči a o změně některých souvisejících zákonů (veterinární zákon).

   S pozdravem

   oddělení ochrany přírody
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Úklid ulic (Jana Davidová 29.04.2024 8:38) – Životní prostředí
  Sdílet
  Ptala jsem se na úklid ulic Gdaňská a okolí. Chápu to dobře, že to tady už nikdo nikdy neuklidí? Maximálně silnici, ale chodníky a trávníky ne? Proč dnes uklízeli jen jednu stranu ulice???
  • Odpověď: (29.04.2024 15:20)
   Dobrý den, paní Davidová

   děkuji Vám za podnět. Prosím o upřesnění úklidu, dle přiložené fotodokumentace není nikde viditelný nepořádek. V případě dotazu se prosím obraťte přímo na email: nikola.stratilova@praha8.cz nebo na tel. 222 805 787.

   S pozdravem 

   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: káceni kaštanů (Jana Horníková 21.03.2024 10:28) – Životní prostředí
  Sdílet
  Prosim, proc byly vykaceny kastany u metra stanice Kobylisy.Byly nebezpecne napr. pro pad?

  Dekuji za odpoved.J.Hornikova.
  • Odpověď: (18.04.2024 11:49)
   Vážená paní Horníková,

   kácení Vámi zmiňovaných jírovců bylo povoleno rozhodnutím odboru životního prostředí ÚMČ Praha 8 v souvislosti se stavebním záměrem. Rozhodnutím byla současně uložena náhradní výsadba ke kompenzaci ekologické újmy vzniklé pokácením dřevin.

   S pozdravem

   oddělení ochrany přírody
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Davidová (Jana 01.04.2024 14:39) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobry den,
  Kdy bude na v Bohnicich uklizeno listi ze zelenych ploch? Ulice Cimicka, Torunska, Gdanska?
  • Odpověď: (05.04.2024 9:43)
   Dobrý den,

   byla jsem se podívat na listí, a bohužel toto místo nemůžeme uklidit. Z důvodu bezpečnosti byla vyhodnocena frekventovaná místa, která se musela uklidit a bohužel tato plocha nebyla zahrnuta.

   S pozdravem 

   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: úklid nepořádku v ulici Na Kopečku + kapacita popelnic na tříděný odpad v ulici Pod Plynojemem (Kateřina Michalitschke 25.03.2024 13:05) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, obracím se se dvěma prosbami:
  1) bylo by prosím možné zajistit odklizení rozbitých a použitých kusů nábytku poblíž ulice Na Kopečku? Již před několika měsíci tam někdo vyklidil rozbité postele a jiný nábytek, do kterého ostatní pouze přihazují další a další nepořádek. Z katastru nemovitostí jsem dokonce zjistila, že se jedná o památkově chráněné území. Přesné místo popisu viz přiložený soubor (označeno červeně).
  2) Druhá prosba směřuje na přidání 1 ks žluté a 1 ks modré popelnice na tříděný odpad do ulice Pod Plynojemem, poblíž výjezdu z ulice Na Kopečku. Prakticky po celý týden jsou obě dvě zmíněné popelnice plně naplněny a člověk tak musí "vychytat" čas odvozu a vyprázdnění, jinak nemá možnost tříděný odpad vyhodit, což je značně demotivující a věřím, že poté mají obyvatelé sklony buď pokládat odpadky vedle popelnice (což u rušné silnice není zcela vhodné) nebo dokonce do směsného odpadu.
  Děkuji, K. Michalitschke
  • Odpověď: (04.04.2024 9:25)
   Dobrý den,

   na základě Vašeho podnětu byl zajištěn úklid nábytku v ulici Na Kopečku. Co se týče podnětu ohledně separovaného odpadu na stanovišti Pod Plynojemem 71/4, tak je již zahrnuto do průběžného monitorování. Po pořízení dostatečné fotodokumentace pro MHMP (jakožto zřizovatele a plátce veřejných stanovišť) bychom podali žádost o navýšení četnosti svozu, který je tam v tuto chvíli pro papír a pro multikomoditu 3x týdně.

   Děkuji.

   S pozdravem

   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Úklid chodníků okolí Šimůnkovy ul. (Monika Muráriková 26.03.2024 15:58) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, před několika dny proběhl úklid jen některých částí chodníků v okolí ulice Šimůnkova a Žernosecká. Asfaltové chodníky jsou jakž takž uklizené, ale chodníky ze zámkové dlažby jsou stále plné štěrku a větviček ze stromů. Hlavně štěrk je nepříjemný, protože ničí podrážky bot. Prosím o odpověď zda a kdy budou uklizeny i tyto části chodníků. Děkuji.
  • Odpověď: (03.04.2024 12:05)
   Dobrý den, paní Muráriková,

   štěrk po zimním posypu bude v nejbližší době uklizen. 

   S pozdravem

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Pálení bioodpadu Kotlaska (David 18.03.2024 11:30) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, prosím chci se zeptat zda-li je povoleno v komunitních zahradách na Kotlasce (ulice Nad Kotlaskou, Na Hájku a kolem) pálit bioodpad? Nebylo by možné místním přistavět kontejnery na bioodpad? Celé jaro se nedá větrat a je celá stará Libeň zamořena smradem z kouře (někdy i dost štiplavým). Prosím aby se s tím něco udělalo, když jde vymyslet svoz bioodpadu v jiných částech komunitních zahrad, nechápu proč to nejde zde kde jsou všude kolem byty! Případně pokud je to zakázáno, tak aby se na to MP zaměřila. děkuji
 • Otázka: Ládví-nečistota (Marie Pinkasová 09.03.2024 19:01) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, musím pochválit jak se staráte o naše sídliště, ale jsou zde místa , kde je velký provoz a kde se nejspíš neuklízí.Je to Ládví vjezd do podlaží pod Albertem. U Alzaboxu je už dlouho něco rozsypaného, před malými obchůdky je plno smetí a cigaretových oharků. Také se mi nelíbí jak auta jezdí po trávnících.Děkuji za odpověď. MP
  • Odpověď: (18.03.2024 14:40)
   Vážená paní Pinkasová,

   děkujeme Vám za Váši milou pochvalu za naši práci při péči o sídliště Ládví a zároveň i za podnět k drobným nedostatkům. Při provedeném místním šetření byl již stav u Alzaboxu v pořádku, bez rozsypaného odpadu.  Na odstranění drobného odpadu z travnatých ploch při vjezdu do podzemního podlaží obchodu Albert, stejně tak v tomto úseku na odstranění uličních smetků vč. nedopalků cigaret před obchodními jednotkami, jsme vyzvali společnost TSK a.s. ke zjednání nápravy.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)