Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla pět a čtyři
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Třídění odpadu (Barbora Mrňousová 15.07.2021 9:08) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, bylo by, prosím, možné na stanoviště tříděného odpadu v ulici Na Vartě x Střížkovská (viz mapa v příloze) dodat kontejner na nápojové kartony? Tento tam dlouhodobě chybí a lidé pak často dávají nápojové kartony do ostatních kontejnerů, zejména pro plasty. Předem děkuji a jsem s pozdravem. Mrňousová
  • Odpověď: (28.07.2021 16:15)
   Vážená paní Mrňousová,

   bylo zažádáno o přidání nádoby na nápojové kartóny k předmětnému stanovišti. Vzhledem k omezeným prostorovým možnostem zde bude od 1. září přidána nádoba o objemu 240 litrů.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Karlinske namesti - nocni klid (Robert 21.07.2021 23:53) – Životní prostředí
  Sdílet
  Co prosim dela / planuje udelat Praha 8 pro zlepseni situace na Karlinskem namesti po 10hodine vecer, tedy dodrzovani nocniho klidu / zavrene restaurace? Otazka je smerovana obzvlaste na okoli hospody Lokal a prilehleho parku, ktery se uziva jako hospoda a zachod zaroven, se vsemi doprovodnymi jevy, jako hulakani a moceni.
  • Odpověď: (28.07.2021 14:29)
   Vážený pane Roberte,

   Váš podnět byl předán zástupcům Městské policie hl. m. Prahy - Obvodní ředitelství Praha 8. V případě, že máte podezření na rušení nočního klidu v době od 22.00 do 06.00 hod., je zapotřebí bezodkladně tuto skutečnost oznámit na linku 156 nebo 158. Mohlo by se jednat o přestupek proti veřejnému pořádku, který na místě řeší Městská policie hl. m. Prahy či Policie ČR.

   S pozdravem

   pověřený vedením odboru bezpečnosti a krizového řízení
 • Otázka: Stromořadí v Křižíkově ulici (Lukáš Obdržálek 18.07.2021 15:34) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,

  zkouším to znovu, protože na dřívější otázky jsem nenašel odpověď. Plánuje se doplnění stromořadí v Křižíkově ulici mezi Karlínským náměstím a ulicí Thámova? Ulice je to pěkná, ale v této části bohužel stromy chybí a v létě je to znát. Předem děkuji!
  • Odpověď: (23.07.2021 12:19)
   Vážený pane Obdržálku,

   dotazem na Technickou správu komunikací hl.m. Prahy bylo zjištěno, že o případné výsadbě stromů ve zmíněné části Křižíkovy ulice se neuvažuje.  Na základě průzkumu leteckých snímků od roku 1938 do současnosti lze konstatovat, že zde nikdy žádné stromy nebyly.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Trava (Adela 11.07.2021 12:12) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, ráda bych se zeptala jakou logiku ma sekání trávy v oblastech ulic Hlivická a Katovicka. Vždy se posekají jen nějaké části a nikdy to neni posekáno cele, zároveň opakovaně probíhá sekání bez ochrany aut v ulici Ustavni. Auta jsou vždy cela od trávy a o pripadnem poškození se zmiňovat asi nemusím. Přikládam fotku z ulice Katovicka jak vypada trava po seči. Dekuji za odpověď.
  • Odpověď: (21.07.2021 13:58)
   Dobrý den,

   děkujeme Vám za Váš dotaz. Problémy kolem seče trávy na pozemcích ve správě Odboru životního prostředí ÚMČ Praha 8 jsme již řešili s dodavatelskou firmou. Při další seči by mělo být již vše v pořádku. Seč se pečlivě kontroluje, nedostatky jsou hlášeny průběžně a mělo by docházet k jejich odstranění. Je však nutné upozornit, že některé pozemky nemá v péči MČ Praha 8, ale Magistrát hl.m. Prahy prostřednictvím TSK nebo jiných správcovských firem. Na takových pozemcích z naší strany ke kontrolám ani nápravě nedostatků nedochází.
   Firma, která seč provádí, má instrukce, jak má seč probíhat, a měla by je dodržovat. Kolem stromů je třeba ponechávat kruh o průměru 0,5 m nepokosené trávy, aby byla zajištěna bezpečnost kmene a kořenových náběhů. Plochy, které není možné posekat traktůrkem, je třeba dočistit pomocí strunové sekačky a následně trávu shrabat a odklidit z pokosených ploch. Tyto instrukce by měla firma dodržovat. Nadále budeme seč kontrolovat a v případě, že by se situace opakovala, zajistíme nápravu.

   S pozdravem

   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Sekání trávy (Katka 13.07.2021 19:16) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, obracím se na vás s dotazem ohledně sekání trávy (respektivě nesekání) v ulici Střelničná Praha 8.
  Je to tu zarostlé a všude je osina.
  S pejskem jsme se dostali kvůli tomu až na veterinu a museli jí operovat ikdyž se tomu snažíme sebevíc vyhnout aby jsme nechodili po té trávě ale je to prostě všude jelikož je tu tráva už dlouho neposekaná.
  Píšu za všechny pejskaře které to tu dost trápí. (Každý rok)
  Kdy tedy můžeme očekávat posekání?
  S pozdravem
  Katka
  • Odpověď: (16.07.2021 13:02)
   Dobrý den, 

   děkuji Vám za zaslaný podnět. V první řadě bych se Vám chtěla moc omluvit za způsobené komplikace. Situaci jsme prověřili a pozemky, které jsou ve správě MČ Praha 8 jsou v současné chvíli již posekány. Některé plochy zde ale spravuje Magistrát hl.m. Prahy. Pokud tedy pozorujete místa, která posekána nejsou, prosím obraťte se v této věci na Magistrát. 
   V příštím týdnu by měla začít další etapa seče. Doufám, že vše již bude probíhat k Vaší spokojenosti.

   S pozdravem a přáním hezkého dne

   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Sekání trávy bez ochranné plachty (Jan Lagron 25.06.2021 10:45) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den
  Můžete mi vysvětlit jak je možné,že v ulici na Rokytce probíhá sekání trávy bez ochrany aut? všechno litá na auta které jsou zaparkované podél silnice a je dost možné,že vznikne na některém voze škoda buď na karoserii nebo na okně od kamínků a všeho co odlitá od křovinořezu?
  • Odpověď: (02.07.2021 13:25)
   Vážený pane Lagrone,

   mohu poprosit o bližší identifikaci místa, nejlépe parcelním číslem, kde jste takto viděl sekání trávy bez ochrany probíhat? Takto není jisté, jestli se tak stalo na plochách ve správě MČ Praha 8, nebo na plochách v majetku Magistrátu hl.m.Prahy. Předem děkuji za odpověď a za Váš podnět. 

   S přáním hezkého dne

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Údržba zeleně, chodníků,silnice ul. Na Stráži (Milan Šebesta 20.06.2021 11:43) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,
  dne 30.května 2021 jsem na toto téma uplatnil kritickou připomínku. Do dnešního dne mně nikdo neodpověděl.
  Jedině díky aktivní sousedce, která se v téže věci obrátila na starostu MČ Praha 8, na MHMP, na TSK Praha došlo k nápravě.
  Vysoká tráva (až 80cm) je posekána, z chodníků odstraněn plevel a ty uklizeny.
  Ujištění pana Wofa z TSK, že provedené práce jsou kontrolovány, aby byla zaručena kvalita bohužel nebylo naplněno.
  Uschlá tráva / seno nebylo odvezeno, vítr z projíždějící aut zanáší toto seno na chodníky a vozovku, kde jsou zanášeny kanalizační vpustě !
  Toto je jen vzorek z Prahy 8, který se ale opakuje rok co rok.
  Praha 8 není jen Libeňský zámek a Bílý dům.
  S pozdravem Milan
  • Odpověď: (23.06.2021 16:41)
   Vážený pane Šebesto,

   dle sdělení TSK by již měla být posečená tráva uklizena. Pokud nikoliv, je přislíbeno zjednání nápravy.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: opuštěná stavba (Věra Voštová 17.06.2021 9:55) – Životní prostředí
  Sdílet
  Prosím, jaké jsou záměry s bývalým lékařským střediskem v Třeboradické ul.? A kdy se to bude řešit?
  Děkuji. VV
  • Odpověď: (22.06.2021 15:41)
   Dobrý den, 

   Vlastník pozemku podal žádost o stavební povolení již před několika lety. Účastníci řízení (sousedi) se do vydaného rozhodnutí Stavebního úřadu opakovaně odvolali. V současné době je řízení na odvolacím orgánu Magistrátu HMP. 

   S pozdravem

   vedoucí odboru územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
 • Otázka: Stavba 7 dni v tydnu po dobu 3 let. (Dmitrij Strelnikov 14.05.2021 13:04) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobry den, jak je mozne, ze P8 povolila stavbu v obytne oblasti (ulice Krizikova 65), na dobu cca 3 let s tim, ze tato stavba muze probihat kazdy den, vcetne vikendu, nedele a svatku, a to od 7h rano do 21h vecer. To vam vubec nezalezi na to, ze lide v okoli po dobu 3 let nebudou mit ani jeden den klidu?
  • Odpověď: (18.06.2021 13:13)
   Dobrý den,

   Předmětná stavba nese název „Bytový dům RODBO s doplňkovými administrativními a obchodními jednotkami“ a byla povolena společným povolením pod č.j. MCP8 355196/2019 ze dne 11.11.2019.

   Společné povolení bylo vydáno mj. na podkladu závazného stanoviska dotčeného orgánu ochrany veřejného zdraví, tj. Hygienické stanice hl.m.Prahy, která stanovila, že hygienické limity pro hluk a vibrace budou v rámci výstavby v mezích platného nařízení. Uvedené stavební úřad převzal do podmínek společného povolení.

   Konkrétní limity jsou v České republice (včetně Prahy) stanoveny v Nařízení vlády č. 272/2011 Sb., o ochraně zdraví před nepříznivými účinky hluku a vibrací ve znění pozdějších předpisů. Uvedené nařízení bohužel nerozlišuje činnosti prováděné v pracovních dnech a dnech pracovního klidu (pouze posuzuje dobu pevně stanoveného nočního klidu). 

   Stavební úřad tak nemá pravomoc stanovovat, kdy stavebník může a kdy naopak nesmí stavbu realizovat, pokud je stavba prováděna v souladu s uvedeným nařízením a závazný stanoviskem příslušného orgánu ochrany veřejného zdraví. Pokud má kdokoliv pochybnosti o dodržování zákonem stanovených limitů, může se obrátit na příslušný orgán ochrany veřejného zdraví, aby dodržování těchto limitů posoudil (např. měřením).

   Pokud příslušný orgán zjistí porušování stanovených limitů, zajistí sám, nebo v součinnosti se stavebním úřadem nápravu a případně vyvodí postihy v souladu s právními předpisy.

   S pozdravem

   pověřen vedením oddělení společných povolení/řízení
   Odbor územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
 • Otázka: "Sekání" trávy (F.Bloudek 24.05.2021 0:53) – Životní prostředí
  Sdílet
  Před několika dny se na sídlíští Sokolniky - u obchodního centra a kolem věžových domů sekala tráva. Ale jakým způsobem ! Ty louky vypadají jako by byly sekány lopatou a niklo sekačkou. Co jste to vybrali za firmu která se má starat o veřejnou zeleň?
  • Odpověď: (11.06.2021 12:39)
   Dobrý den, pane Bloudku,

   děkujeme za Váš dotaz. Problémy kolem seče trávy na pozemcích ve správě Odboru životního prostředí ÚMČ Praha 8 jsme již řešili s dodavatelskou firmou. Při další seči by mělo být již vše v pořádku. Seč se pečlivě kontroluje a nedostatky jsou hlášeny průběžně a mělo by docházet k jejich odstranění. Je třeba mít ale na zřeteli, že některé pozemky nemá v péči městská část, ale například TSK. Na takových pozemcích z naší strany ke kontrolám ani nápravě nedostatků nedochází.
   Firma, která seč provádí, má instrukce, jak má seč probíhat. Kolem stromů je třeba ponechávat kruh o průměru 0,5
   m nepokosené trávy, aby byla zajištěna bezpečnost kmene a kořenových náběhů. Plochy, které není možné posekat
   traktůrkem, je třeba dočistit pomocí strunové sekačky a následně trávu shrabat a odklidit z pokosených ploch. Tyto
   instrukce by měla firma dodržovat.
   Nadále budeme seč kontrolovat a v případě, že by se situace opakovala, zajistíme nápravu.

   S pozdravem

   odbor životního prostředí (OŽP)