Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Sečtěte čísla tři a šest
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Sáčky i koše na psí výkaly (Zdeněk Souček 06.11.2019 18:13) – Životní prostředí
  Sdílet
  Bylo by možné zajistit osazení stojan i košů na psí výkaly v parku Hračička, Zahradnické i v okolí Markýz? Chodí sem venčit své miláčky řada spoluobčany z celé Rozpaky i Dlážděnky řeší vše jen sběrem do zelených mikrotenových sáčků a odkazují po okolní zelení. Je to otravné.
  • Odpověď: (15.11.2019 13:26)
   Vážený pane Součku,

   děkujeme za Váš podnět. Prověříme možnosti umístění koše na psí exkrementy v okolí ulic Na Dlážděnce, Nad Strání a Zahradnická. Ohledně konkrétních míst, která zmiňujete, mě neváhejte kontaktovat na mailu tomas.vesely@praha8.cz.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Cedule (Soukupová Kamila 23.10.2019 22:19) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, v příloze zasílám fotografii cedule, která byla použita u nejmenované vodní plochy. Myslím, že by bylo velmi vhodné podobnou umístit k rybníčku u ZŠ Burešova. Je to velmi navštěvované místo právě dětmi a měla by i vzdělávací funkci. Bylo by možné podobnou ceduli k tomuto rybníčku umístit?

  Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (12.11.2019 13:28)
   Dobrý den,
    
   máme v plánu u jezírka umístit 2 infopanely. Infopanely by měly mít vzdělávací funkci (informace o místní flóře a fauně) a měly by také upravovat chování v okolí jezírka. 
    
   S pozdravem

   Oddělení správy městské zeleně
   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Ohňostroj 1. 11. (Fakt hodně unavená matka 02.11.2019 8:56) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobré ráno,

  chtěla bych se zeptat, co měla znamenat ta noční ohňostrojová produkce na plácku u metra Ládví?
  Všude se mluví o jednom z nejkrásnějších a nejklidnějších sídlišť v Praze a já jsem opravdu ráda, že na něm mohu žít. A proto NECHCI poslouchat 1. listopadu v noci kanonádu a čichat smrad kouře od ohňostroje, který by s přehledem mohl konkurovat novoročnímu. Vždyť to trvalo asi 8 minut!!! Myslela jsem, že jsou ohňostroje zakázané...
  Prý se jednalo o nějaký indiánský svátek světel. Opravdu by mne zajímalo, co by na tu "nádheru" řekly indiánské kmeny. Ať to jdou organizátoři pořádat k nim, jistě to ocení. Pokud se nepletu, konalo se něco takového i vloni touto dobou. Myslím si, že ohňostroj na Silvestra a Nový rok opravdu stačí. Pochopím, když si někdo na oslavu nějakého výročí odpálí pár rachejtlí, ale tohle bylo už opravdu moc. Neprospívá to ani životnímu prostředí, ani nám - obyvatelům. Víte, jaká je to radost, když Vám konečně usne dítě, a Vy můžete jít spát také?? Já bych to třeba včera po dvaadvacáté byla bývala věděla...
  Jako jinak spokojená obyvatelka sídliště bych byla ráda, kdyby zde byly podobné produkce v budoucích letech zakázány. A věřím, že nejsem jediná...
  Děkuji a přeji již ničím nerušený víkend.
  Kateřina
  • Odpověď: (05.11.2019 15:29)
   Vážená paní Kateřino,

   dne 1.11.2019 byla přijata celkem 4 oznámení na ohňostroj a petardy u metra Ládví v časovém rozmezí od 22:23 do 22:27 hodin.
   Hlídka OŘ MP Praha 8 na místě prověřila situaci a od organizátora bylo zjištěno, že se jedná o „Indický festival světel“ jehož součástí je závěrečný ohňostroj, který mají údajně povolený. Hlídka po prověření všech okolností na místě sepsala „Oznámení o přestupku“, které bude předáno příslušnému správnímu orgánu. Ohňostroj byl nahlášen na úřad, ale prováděl se v čase, který porušuje vyhlášku. V komunikaci s radnicí mělo jít o malý ohňostroj, což vzhledem k zdokumentování celé akce v současné době řešíme.

   S pozdravem

   místostarosta městské části Praha 8
 • Otázka: Parkovani (Jiří Effenberger 22.10.2019 16:53) – Životní prostředí
  Sdílet
  Už dva roky bojujeme společně s městskou policií, aby rozvážková auta cukrárny "U veverky" v ulici Olštýnská 607/1 neparkovala na chodníku. Jednak ničí měkký asfalt na chodníku, ale hlavně svým prudkým nájezdem ohrožují chodce, i děti maminek, které zde jsou na kávě. MP mi řekla, že už nevědí, co s tím mají dělat, abych to řešil s vámi. Že prý si s nimi dokážete poradit. Děkuji za pochopení, J. E.
  • Odpověď: (24.10.2019 14:42)
   Vážený pane Effenbergere,

   parkování na chodníku je ze zákona zakázáno. Řešení přestupků proti tomuto zákazu je v kompetenci Městské policie (Operační středisko MP Praha 8: 222 02 5556; 222 02 5557).

   S pozdravem 

   pověřený vedením oddělení zón placeného státní
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Posledni sekani bude/nebude? (Lukas Sedlacek 09.10.2019 22:32) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobry den. Bylo by, prosim, mozne letos jeste jednou posekat travu na sidlistich Bohnice, Cimice? Vyska k seceni je vice nez dostatecna a vysoke teploty snad jiste nikdo z Vas odborniku na udrzbu zelene jiz neocekava. Jinak diky za letosni opetne "bezproblemove a pro obyvatele priznive" starani se o zelen a tesime se na zimni sezonu s vrstvou snehu ponechane na chodnicich + 2x za zimu posypanych s posypem ponechanym jiste opet do dubna-kvetna.
  • Odpověď: (15.10.2019 15:39)
   Vážený pane Sedláčku,

   dnem 14. 10. 2019 začíná další fáze seče, která bude prováděna plošně na území, které je majetkem či ve správě ÚMČ Praha 8, tedy i na Vámi dotazovaných sídlištích Bohnice a Čimice. 

   Přeji hezký den

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Tříděný odpad, který se nevejde do kontejnerů (Jana Malá 25.09.2019 10:52) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,
  zajímalo by mě, jak je nakládáno s tříděným odpadem, který se nevejde do kontejnerů a občané ho odkládají vedle třídících popelnic. Vidím, že je odpad sbírán na 1 auto úklidové služby, je tedy posléze dán do tříděného nebo směsného odpadu?
  Uvažujete o změně vhazovacích otvorů u třídících stanovišť? je přece logické, že každý si doma sbírá tento odpad do nějakých pytlů/ tašek a ty pak chce CElÉ vhodit do kontejneru, což při současném stavu opravdu není možné. Děkuji.
  • Odpověď: (30.09.2019 14:49)
   Vážená paní Malá,

   svozová společnost má vlastní dotříďovací linku, kde se odpady ještě dotřídí. Pokud jde o otvory pro vhoz u kontejnerů na tříděný odpad, tak tento faktor zohledňujeme u kontejnerů na papírové a plastové obaly. Kontejnery na sklo a kov mají jednotný otvor. Připomínám, že všechen odpad by měl být do kontejnerů vhazován tak, aby zabíral, co nejméně místa a aby neblokoval možnost vhození dalšího odpadu, tedy PET lahve a plechovky sešlápnuté, kartonové krabice složené apod. 

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: údržba zeleně ulice U Pazderek (Lucie 19.09.2019 9:22) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,
  8.8. jsem se ptala na údržbu zeleně v ulici U Pazderek, protože jsem nedostala odpověď, píši znova.:)
  V loňském roce došlo k prořezání náletových dřevin a vyčištění celého zeleného pásu. Bylo to hodně práce a vypadalo to dobře. Bohužel od té doby nebyla ani jednou tráva posekána. Tráva i ostatní rostliny v zeleném pásu mezi ulicí U Pazderek a Zhořelecká dosahují výšky přes 2 metry.
  Na kdy plánujete údržbu této části zeleně?

  Děkuji za odpověď. Lucie G.
  • Odpověď: (24.09.2019 14:53)
   Dobrý den,
    
   bohužel prořez Vámi dotazovaného místa se nesetkal s pozitivní reakcí obyvatel v ul. U Pazderek. V současné době se jedná o dovysazení dřevin a rostlin na tomto pásu. Seč trávy zde probíhá dle plánu, tedy letos proběhla již popáté. Tímto místem se zabýváme a hledáme ideální kompromis.
    
   Děkuji za podnět a přeji hezký den

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Poražený. smrk (Zdeněk Souček 09.09.2019 9:28) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dnes 9.9.v raných hodinách byl Poláček 100let starý stříbrný smrk v zahradě rekonstruovaného domu v ul. Nad Rokoskou 1. CHtěl bych jen vědět či to bylo opět svévolné,nebo bylo pokácení povoleno ?
  • Odpověď: (13.09.2019 10:46)
   Vážený pane Součku,

   k vašemu dotazu „kácení smrku na pozemku p. č. 627 v k. ú. Libeň, v ul. Nad Rokoskou 1, Praha 8“ uvádíme následující. Dle zjištěných skutečností se jednalo o kácení podměrečné dřeviny (obvod kmene ve výšce 130 cm nad zemí nepřesahoval 80 cm). Dle ustanovení § 3 vyhlášky č. 189/2013 Sb., o ochraně dřevin a povolování jejich kácení, se povolení ke kácení dřevin, za předpokladu, že tyto nejsou součástí významného krajinného prvku (§ 3 odst. 1 písm. b) zákona č. 114/1992 Sb. o ochraně přírody a krajiny – dále jen zákon), náhradní výsadby (§ 9 odst. 1 zákona) nebo stromořadí, podle § 8 odst. 3 zákona nevyžaduje pro dřeviny o obvodu kmene do 80 cm měřeného ve výšce 130 cm nad zemí (průměr kmene cca 25,5 cm).

   S pozdravem

   oddělení ochrany přírody
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Kam s pneumatikou (Ludmila Seidlová 10.09.2019 14:42) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den
  nějaký dobrák u našeho domu odložil k poplenici pneumatiku. Ovezla bych ji, ale nevím kam. Zjistila jsem, že do kontejneru na velkoobjemový odpad nepatří, ani do tzv. nebezpečného odpadu, v tom, co je možné dát do sběrného dvora také pneumatiky nejsou uvedené. Můžete tedy poradit, kam s ní?
  Předem děkuji
  Lída Seidlová
  • Odpověď: (11.09.2019 16:13)
   Vážená paní Seidlová,

   použité pneumatiky by mělo být rozhodně možné odevzdat zdarma nebo za malý poplatek v jakémkoliv autoservisu, pneuservisu nebo prodejně pneumatik.  Seznam sběrných míst je např. na adrese https://docs.wixstatic.com/ugd/98a2de_f6be391fd34e4f2a893126921021d568.pdf.

   Děkujeme, že uklízíte za druhé.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: nepořádek odpadky a zápach (Martin Vaníček 05.09.2019 12:50) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den chtěl jsem se zeptat jestli by šlo něco udělat s nepořádkem odpadkami pod mostem pod magistrálou kde se zbíha ulice Křižikova a Na Florenci gps souřadnice 50.0897772N, 14.4378889E vedle Muzea H.M.Prahy viz obrázek stálo by to tam pořádně uklidit a projet to tam s čisticím vozem všude se válej odpadky ruzně a zároven to tam zapácha. akorát se tam hromadí odpad hlodavci (potkani) tam v nočních hodinách běhají! neuklízelo se tam tak aspon přes rok řek bych že je to docela špatná vizitka Prahy že muže být takový nepořadek blízkosti Autobusového stanovište Florenc kde chodí cizinci a turisti co přijeli do Prahy a jdou se ubytova do hotelu na Praze 1, tak choděj kolem toho a zároveň to i cítěj zápach.
  Chodím kolem toho každý den do prace a pořád se nic nezměnilo nic prostě to asi nikdo nevidi že muže být takový nepořádek v centru Prahy!!!! Děkuji předem za odpověď a zjednanou nápravu S pozdravem Martin Vaníček
  • Odpověď: (09.09.2019 16:01)
   Vážený pane Vaníčku,

   předávám vyjádření TSK. Část prostoru pod magistrálou je ve vlastnictví Dopravního podniku hl. m. Prahy, část ve vlastnictví Magistrátu hl. m. Prahy, kde úklid provádí TSK.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
   e-mail: ondrej.hohl@praha8.cz


   Vážený pane Hohle,

   toto konkrétní místo je v naší správě (DP mají to za McDonald´s) a pravidelně ho uklízíme, díky tamnímu osazenstvu jsou však ta místa velice rychle opět znečišťována. Nicméně provedu kontrolu, jestli dodavatel nepolevil v kvalitě úklidu.

   Přeji Vám hezký den.

   S pozdravem

   Bc. Martin Špaček
   Technická správa komunikací hlavního města Prahy, a.s.