Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Sečtěte čísla jedna a sedm
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Nevyvezené modré a žluté popelnice (jiri lopatka 13.11.2020 20:05) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, již přes týden, máme před domem K Haltýři 15, Praha 8 nevyvezené modré a žluté popelnice. Chci poprosit o častější vyprazdňování. Tímto způsobem jsou občani nuceni vyhazovat odpad do směsi. Děkuji J. Lopatka
  • Odpověď: (23.11.2020 14:09)
   Vážený pane Lopatko,

   stanoviště je vyváženo, ale jeho kapacita nestačí, protože druhé stanoviště na konci ulice K Haltýři bylo zrušeno z důvodu nesouhlasného stanoviska vlastníka pozemku parc.č. 1119/1, k.ú. Troja s umístěním.
   S umístěním stanoviště na Velké Skále je problém v tom, že kromě samotné komunikace jsou zde pozemky ve vlastnictví soukromých osob včetně těch parkovacích kójí, kde by například stanoviště na úkor dvou parkovacích míst mohlo být, ale k tomu souhlas nikdo nedá. V kapacitních možnostech svozové společnosti by mělo být navýšení četnosti z 3x týdně na 4x týdně u klasických stanovišť a z četnosti 2x týdně na 3x týdně u podzemního stanoviště. Senzory u podzemního stanoviště ukazují, že není maximálně využíváno ani při současné frekvenci, tam je určitě prostor.
   Hlavním problémem jsou momentálně úsporná opatření hlavního města Prahy v souvislosti s epidemií Covid-19. Městská část není zřizovatelem, ani plátcem systému stanovišť tříděného opadu. Jako úřad městské části přijímáme podněty a stížnosti občanů, provádíme vlastní kontrolní činnost, ale o každé navýšení/změnu stanoviště musíme podávat žádost a tu schvaluje magistrát hl. m. Prahy a bohužel minimálně do konce roku je jakékoli navýšení venkovních stanovišť omezeno.
   Vhodným řešením pro oblast Velká Skála by bylo zřízení tzv. domovních stanovišť tříděného odpadu, více info zde https://www.praha8.cz/domovni-stanoviste-trideneho-odpadu. Od magistrátu hl. m. Prahy máme potvrzeno, že by pro sídliště Velká Skála mohla být domovní stanoviště zavedena. Pokud máte zájem jako bytový dům, tak pošlete žádost, viz odkaz v přechozím mailu. Magistrát z mnoha důvodů preferuje zřízení domovních stanovišť. Naopak nová venkovní stanoviště se v nejbližší době přidávat nebudou.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: úklid chodníků (Filipová 15.11.2020 19:10) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, přeji. Skromný dotaz - hodláte uklízet chodníky (listí) v tzv. Seidlově kolonii (Kobylisy), když už jste uměli navýšit daně z nemovitostí o 100 %?
  • Odpověď: (19.11.2020 14:01)
   Vážená paní Filipová,

   dle sdělení Technické správy komunikací hl.m. Prahy úklid listí probíhá plošně, v případě potřeby dvoukolově. První kolo úklidu listí proběhne ještě v listopadu, druhé kolo na douklizení případných zbytků v prosinci. To se týká i oblasti Seidlovy kolonie.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Park Truhlářka (Bílá skála) (Michal Trník 01.11.2020 17:07) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat na aktuální stav a frekvenci úklidu v nově revitalizovaném parku Truhlářka nad ulicí Na Truhlářce. Bohužel již několikrát jsem tam zaznamenal neuvěřitelný nepořádek kolem košů, které jsou neustále přeplněné. Mohli byste prosím zvýšit frekvenci jejich vyvážení? Spolek Holešovičky pro lidi, ale také místní ty koše již několikrát uklízeli sami, ale není to jednoduché, když některé z nich jsou na klíč. Mohli byste tam posílat četu rychlého úklidu alespoň jednou do týdne? Park se stal zejména v dnešní covid-pozitivní době velmi oblíbeným, protože je to jedno z mála použitelné zeleně na procházky v okolí. Také by bylo fajn, kdyby na koších byla nálepka s informací kam zavolat a napsat v případě, že jsou koše přeplněné. To, že velká část laviček je už zničená předpokládám víte. Děkuji předem za odpověď.
  • Odpověď: (18.11.2020 15:35)
   Vážený pane Trníku,
    
   pravidelné vyvážení odpadkových košů v parku Truhlářka bude probíhat  jednou týdně v režii Odboru životního prostředí ÚMČ Praha 8. O zajištění ostatních prací nezbytných k údržbě této lokality v současné době probíhají jednání směřující k výběru vhodného dodavatele.
    
   Děkujeme za pochopení.

   pověřen vedením odboru životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Odpad kolem popelnic (Nikola Beránková 17.10.2020 12:30) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,

  kolem popelnic na směsný odpad na ulici Šimůnkova se neustále objevuje velkomobjemový odpad. Jednou stará pračka, sušák, lyže,skříňky apod. (více v přiložených fotkách). Psali jsme i oznámení k těmto popelnicím, kdy jsou v okolí přistaveny velkoobjemové kontejnery. Lze toto jednání řešit městkou částí pokutami? Je možné toto vůbec nějak řešit, třeba větší osvětou?

  Děkuji za odpověď
  Pěkný den
  • Odpověď: (05.11.2020 14:46)
   Vážená paní Beránková,

   děkujeme za Váš podnět. Odložením velkoobjemového a jiného odpadu vedle nádob na směsný komunální odpad se osoba dopouští přestupku dle § 69 odst. 2 zákona č. 185/2001 Sb., o odpadech ve znění pozdějších předpisů a může jí být úřadem městské části dle § 69 odst.4 písm. b) téhož zákona uložena pokuta až do výše 50 000 Kč. Možným řešením je umístění nádob na směsný komunální odpad v domovním vybavení, tak jak vlastníkovi objektu ukládá obecně závazná vyhláška č. 5/2007 Sb. hl. m. Prahy v § 6 písm. b).

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: znečištění polystyrenem (P.Sokol 13.10.2020 15:25) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, už několik dní probíhají nějaké práce na střeše bloku Třebenická 1284-1286. Když práce minulý týden začaly, napadal dolů kolem vchodů polystyren různých velikosti. Nevypadá to, že by se firma, která práce provádí postarala o jeho úklid. Takže jej roznáší vítr všude okolo. V přírodě se polystyren rozpadá až za několik desítek tisíc let. Je to tedy vážné znečišťování životního prostředí. Máte možnost s tím něco udělat? Děkuji. Sokol
  • Odpověď: (03.11.2020 13:49)
   Dobrý den,

   děkujeme za upozornění. Vyzvali jsme dotčené bytové družstvo, kde probíhají stavební práce, aby zjednali nápravu a situace se již neopakovala. Bylo nám přislíbeno, že se o to postarají v co nejkratší možné době.

   S pozdravem

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Dezinfekce (Sabina Z. 27.10.2020 18:04) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, zajímalo by mě, proč neprobíhá dezinfekce dětských hřišť a sportovišť jako se dělo v první vlně corony, kdy situace nebyla zdaleka tak vážná, jako je nyní.
  Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (29.10.2020 16:29)
   Vážená paní Sabino,

   velice děkujeme za Váš dotaz a chtěli bychom Vás ubezpečit, že stále probíhá dezinfekce hřišť, která jsou součástí mateřských škol a dětských a workoutových hřišť. Tuto dezinfekci je však možné provádět pouze za příznivých klimatických podmínek.

   S pozdravem

   Odbor bezpečnosti a krizového řízení (OBKŘ)
 • Otázka: Bendovka - aktuální stav (Karel Tůma 25.09.2020 8:28) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, před cca rokem se p. místostarosta Vítek snažil vyřešit problém v oblasti Bendovka, kde načerno kácí stromy a staví uprostřed přírodní lokality jeden místní podnikatel. Rád bych se zeptal, jaký je aktuální stav, a zda je to na dobré cestě. Děkuji za informaci.
  • Odpověď: (01.10.2020 15:41)
   Vážený pane Tůmo,

   V současné době se MČ Praha 8 negativně postavila proti žádosti o přípojky na zmiňovaných pozemcích, očekáváme odvolání majitelů pozemku, ale stále se zásadně stavíme proti možné výstavbě na zmíněných pozemcích.

   Krásný den

   místostarosta městské části Praha 8
 • Otázka: Prosba - žádost (Nedorostovi 02.09.2020 16:13) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den.
  Jsme z Braunerové ul. kde máme za domem malý prostor zeleně..nachází se naproti restaurace U KARLA IV, mezi Zenklovou a Braunerovou ul. Na tomto kousku zeleně je neustále po zemi spoustu odpadků - střepy, láhve, plechovky, staré oblečení boty, dámské kabelky, pánské aktovky i peněženky-jejichž obsah je vysypaný všude kolem, petláhve, nedopalky, výkaly i různé výměšky, použité inj.stříkačky, krabičky se zbytky jídel, někdy i zvířecí mrtvolky a tento odpad tady překračujeme i několik měsíců a to obzvlášť tam, kde jsou 4 betonové schody /tj.v horní části objektu za domem Braunerova 10/. U tohoto rohového domu /Braunerova 10/ také stojí stará borovice, která je ohlá do pravého úhlu a může jednou někoho zranit.
  Na tomto celém objektu nedavno sekali trávník, ale odpadky byly na malé kousky ponechány na místě.
  Už jsme se nechtěli nikomu opakovaně prosit a posbírali jsme odpadky sami do 4 velkých pytlů se známou paní z okolí.
  Po konverzaci s nájemníky z okolí, které potkáváme, bychom chtěli poprosit::
  1/ Dají se tyto 4 schody odstranit? .. Jelikož právě oni jsou zdrojem nepořádku od lidí, co na nich sedají a schovávají se, ať je den či noc a tj. opilci, drogově závislí, pobertové a bezdomovci.. /nikdo normální by si tu nesedl/jsou hluční, jsou slyšet divné zvuky a nechávají tu velký nepořádek, jelikož je tu problém také s osvětlením.
  2/ Pokud je odstranění těchto 4 schodů velký problém, tak dát zde alespoň odpadkový koš, jelikož odpadky, co tam zůstavají, když je posbíráme, tak je není ani kam vyhodit, kolik toho je.
  3/ Další věc bych poprosila, aby na zmiňované místo.ke 4 schodům, krom odpadkového koše se dala také velká cedule "ZDE NENÍ SKLÁDKA" nebo "SKLÁDKA POD POKUTOU".
  4/ Přidat osvětlení je velice důležité, hlavně kvůli bezpečnosti.

  5/ Prořezat křoví a některé větve stromů tam přesahují do cesty-v horní části. Dokonce z prvního stromu v dolní části od ul. Podlipného padají větve, které jsou v koruně stromu zaklíněné a občas se uvolní a padají.

  Velice děkujeme za pochopení, s pozdravem Nedorostovi
  • Odpověď: (10.09.2020 15:18)
   Dobrý den, 

   reagujeme na Váš email ohledně neudržovaného pozemku mezi ulicemi Braunerova a Zenklova.
   Na základě Vašeho podnětu bylo v uvedené lokalitě provedeno pracovníky OŽP místní šetření a k uvedené věci sdělujeme následující:
   Na pozemku nebyl v době provedeného šetření nalezen žádný odpad, který by narušoval vzhled městské části, přesto budeme tuto  lokalitu nadále monitorovat a v případě zjištění nepořádku vyzveme vlastníka pozemku k provedení údržby. Uvedený pozemek totiž není ve správě městské části Prahy 8, ale vlastníkem pozemku jsou fyzické osoby. Z tohoto důvodu MČ Praha 8 nemůže provádět jakékoliv úpravy na cizím pozemku, jako např. odstranit schody, ani na pozemek instalovat koš, nebo osvětlení. To je na rozhodnutí vlastníka pozemku.

   S pozdravem

   pověřena vedením oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Úklid chodníků (Andrea 07.09.2020 11:25) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,
  již jsem Vám psala před dvěma měsíci, ale zatím mi nepřišla žádná odpověď.
  Opravdu by mě zajímalo, co Praha 8 hodlá dělat ohledně nepořádku, který je v okolí Palmovky. Kdy se uklízí ulice a chodníky? Je tam otřesný bordel, všude jsou odpadky, psí vykaly, bezdomovci atd.
  Děkuji předem za odpověď.
  • Odpověď: (10.09.2020 15:09)
   Vážená paní Andreo,

   území na Palmovce, vyjma parčíku před nedostavěnou budovou nové radnice a parčíku pod bývalým plynojemem, není ve správě městské části Prahy 8. Většina ulic a chodníků spadá do péče Technické správy komunikací hl.m. Prahy a Dopravního podniku hl.m. Prahy. Váš požadavek předáme k vyřízení.
   Parčík před novou radnicí uklízí MČ Praha 8 pravidelně, ale vzhledem k velké fluktuaci lidí bez domova je bohužel nepořádek v této lokalitě velkým problémem. Určitě se na úklid zmiňovaného parku více zaměříme.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Kobyliská střelnice - terčové jámy (Jakub Fousek 21.08.2020 11:31) – Životní prostředí
  Sdílet
  Vážená paní / Vážený pane,

  kontaktoval jsem vás již před více jak 2 měsíci, jelikož se mi nedostalo jakékoliv odpovědi, píši znova. Omlouvám se, ale svědomí mi nedovolí jednat jinak. Přílohy znovu neposílám, případně je naleznete v minulé zprávě z 16. 6. 2020 "Terčové jámy na Kobyliské střelnici - Jakub Fousek".

  "Při včerejší návštěvě Kobyliské střelnice jsem v jedné z terčových jam, konkrétně v té poslední, nalezl uvězněného mladého zajíce. Po poradě se záchrannou stanicí hl. m. Prahy se nám ho s přítelkyní povedlo z jámy dostat.

  Zajíc nám nejprve utekl za mříže chodby (na obrázku č.3), kterou jsou pravděpodobně spojeny všechny tři terčové jámy. Za mříží jsem bohužel našel i mršinu (nejspíše také zajíce), tudíž to nebude ojedinělá situace - bůh ví, kolik mrtvých zvířat se v chodbě nachází. Dospělý jedinec by nejspíše z jámy zvládl vyskočit, ale mladému zajíci či úplně jinému zvířeti se to nepovede a je odsouzeno k záhubě.

  Chtěl bych tímto apelovat na umístění například nějakých jednoduchých dřevěných ramp, které by umožnily zvířatům do jam spadlých se z nich bez problému dostat, a zároveň usnadnily člověku si jámy prohlédnout. První jáma snad ani takovéto opatření nepotřebuje, zídka u kraje je vysoká zhruba 50 centimetrů. Druhá jáma je o něco hlubší než ta třetí a zároveň je i užší, tudíž zajíc nemá dostatek rozeběhu pro vyskočení z ní. Z třetí jámy by se dospělý jedinec s dostatkem štěstí i dokázal dostat, ale z druhé nikoliv. Proto Vás moc prosím o vyřešení tohoto problému ať už umístěním nějakých sítí, které zamezí pádu anebo již zmíněných ramp, které by stále umožňovaly si jámy prohlédnout. Dále by také nebylo od věci mříže dostatečně zajistit, ať se za ně nemůže žádné zvíře dostat.

  Pokud má Kobyliskou střelnici ve správě jiná městská část či subjekt, prosil bych Vás o obeznámení, žádost pošlu klidně i tam."

  S důvěrou

  Jakub Fousek
  • Odpověď: (01.09.2020 10:06)
   Vážený pane Fousku,

   děkujeme za poskytnuté informace a Vaši pomoc. Kobyliskou střelnici má ve správě Odbor životního prostředí ve spolupráci s Odborem kultury Úřadu MČ Prahy 8. Omlouváme se, že Vaše první zpráva zůstala bez reakce, bohužel Vámi zmíněnou zprávu ze dne 16.6.2020 na odboru neevidujeme. Ohledně Kobyliské střelnice se můžete příště obracet přímo na mě, můj e-mail: petra.palusova@praha8.cz

   Kobyliská střelnice podléhá speciálnímu řízení, jelikož se jedná o nemovitou kulturní památku, k úpravám se vyjadřuje Odbor památkové péče Magistrátu HLMP, proto Vás žádáme o trpělivost. Možná řešení zvážíme tak, aby to bylo účelné a dlouhodobě udržitelné.

   S pozdravem a přáním hezkého dne

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)