Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla sedm a dva
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Uschlé stromy (Zdenka Környeiová 15.07.2019 15:18) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,
  niž několik let chodím okolo suchého stromu v dolní části ulice Davídkova.Nyní se k nim od loňskeho roku připojily další suché stromy vysazené směrem k zastávce tramvají Bulovka.Plánuje se osazení nových stromů ?
  • Odpověď: (18.07.2019 15:27)
   Vážená paní Környeiová,

   k Vašemu dotazu předáváme odpověď TSK, která má příslušný pozemek ve své péči.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)


   Vážený pane Hohle,

   o uschlých stromech víme a rádi bychom je na podzim nahradili, oddělení zeleně však bohužel výrazně snížili rozpočet, takže záleží, zda zbydou nějaké prostředky…

   Děkuji za pochopení.

   Přeji Vám hezký den.

   S pozdravem

   Bc. Martin Špaček
   správní technik
   Technická správa komunikací hlavního města Prahy, a.s.
 • Otázka: Pokácený vzrostlý strom u Hrubého (Martin Rexa 11.07.2019 8:14) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,

  proč byl pokácen krásný vzrostlý (pokud si pamatuji) jasan u ulice Hrubého (https://mapy.cz/zakladni?vlastni-body&x=14.4650725&y=50.1293497&z=18&base=ophoto)? Byl to nádherný strom, pokaždé jsem ho tam obdivoval a těšil se z něj. Na první pohled nejevil nikdy žádné známky poškození, pařez vypadá také zdravě bez nákaz. Prosím krom řádného vysvětlení o zaslání arboristického posudku, na jehož základě byl pokácen.
  • Odpověď: (16.07.2019 13:07)
   Dobrý den,

   jednalo se o javor jasanolistý (Acer negundo), který má velmi křehké dřevo, během bouřky přes noc došlo k vylomení velkých kosterních větví a to tak, že byl nevratně poškozen kmen. Vzhledem k poloze u chodníku a mateřské školky jsme po poradě se státní správou ochrany přírody a krajiny přistoupili 20. 6. k bezodkladnému kácení.

   S pozdravem

   Oddělení správy městské zeleně
   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Přesrostlá tráva v ulicích Hnězdenská a Lodžská (Vendula McIntoshová 15.07.2019 10:35) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda někdy bude posečená asi půl metru vysoká suchá tráva, která je kolem ulice Hnězdenská(naproti OC Krakov), i uprostřed silnice v odbočovacích pruzích. Stejně to vypadá v ulici Lodžská směrem od ulice K Pazderkám, všude vysoká suchá tráva, která určitě od jara nebyla posečena. Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (16.07.2019 12:58)
   Vážená paní McIntoshová,

   vzrostlá tráva podél ulice Hnězděnská i Lodžská je v péči Technické správy komunikací hl.m. Prahy. Dle jejího sdělení má letos přiděleny omezené prostředky a seká jen to nejnutnější. Úřad MČ Praha 8 přesto doufá, že v dohledné době dojde na posečení i této trávy a další tzv. komunikační zeleně ve správě TSK.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Usychající strom (R. Spiesova 03.07.2019 21:38) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, vypadá to, že na louce u cyklostezky pod železniční trati v ulici Na Rokytce usychá jeden z nedávno vysazených buků. Prosím mohli byste ho zkontrolovat a zajistit zálivku? Pár litrů jsme mu donesli, ale pokud ho lze ještě zachránit, potřeboval by určitě vydatnejsi zálivku. Děkuji R.S.
  • Odpověď: (15.07.2019 14:52)
   Vážená paní Spiesova,
    
   děkujeme Vám za upozornění na strom rostoucí na ploše mezi železniční tratí a cyklostezkou u Rokytky. Zálivka tohoto stromu je již zajištěna u dodavatele. 
    
   S pozdravem

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Psi odpad (Karel Wittenberger 08.07.2019 8:29) – Životní prostředí
  Sdílet
  Už to trvá tak dva týdny a tel.linka je nedostupná.
  • Odpověď: (11.07.2019 10:15)
   Vážený pane Wittenbergere,

   děkuji za Váš podnět ohledně přeplněného odpadkového koše.
   Tuto závadu jsem předal svozové společnosti a bylo mi přislíbeno, že dnes bude vše v pořádku.
   V odpoledních hodinách provedu osobní kontrolu.
   Děkuji za spolupráci a přeji pohodové dny.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Sekani travy (Andrea T 03.07.2019 8:19) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobry den, rada bych se zeptala, proc nechavate sekat (dnes rano) mirne povyrostly travnik v parku pod Libenskym. plynojemem. V mediich je nabadano, aby se travniky nechaly povyrostle kvuli suchu, proc tedy nechavate porost sekat na minimum? Predem dekuji za odpoved.
  • Odpověď: (09.07.2019 15:14)
   Dobrý den,

   v parku Pod Plynojemem vzhledem k častému výskytu injekčních stříkaček apod. by nebylo dobré nechávat vyšší trávu, nicméně park Pod Plynojemem je v záruce a stará se o něj zhotovitelská firma. Na ostatních plochách svěřených do péče městské části Prahy 8 probíhala a ještě probíhá také seč, a to hlavně z důvodu posekání plevelů. Výška seče je domluvena na 10 cm.

   S pozdravem a přáním hezkého dne

   Oddělení správy městské zeleně
   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Strom na dětském hřišti (Jana Šmatová 07.07.2019 21:38) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, prosím vás, proč byl poražen ten krásný vzrostlý strom na dětském hřišti v Kaizlových sadech? Teď v těch horkách tam najednou praží slunce.
  • Odpověď: (09.07.2019 13:36)
   Vážená paní Šmatová,

   vzrostlý strom na dětském hřišti v Kaizlových sadech byl ze ¾ suchý, byl nakloněný na herní prvky, na kmeni byly plodnice, tudíž zde hrozil pád stromu či suchých větví. Z hlediska zajištění bezpečnosti na dětském hřišti byl strom odstraněn po poradě s arboristou a státní správou ochrany přírody a krajiny. V současné době zajišťujeme zastínění pískoviště.

   S pozdravem a přáním hezkého dne

   Oddělení správy městské zeleně
   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Zničení hnízd při "údržbě" zeleně (Alice Beranová 25.06.2019 15:08) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,
  v okolí ZŠ Burešová došlo k ořezu stromů naprosto bezohledným způsobem, kdy byla zničena hnízda ptáků na těchto stromech, a to i s mláďaty! Jak je možné, že někdo může řezat a kácet stromy v době hnízdění? Domníváte se, že pohled na umírající mláďata je dobrou vizitkou péče úřadu o životní prostředí? I když si na správu zeleně úřad někoho pravděpodobně najímá, tak stejně zůstává zodpovědný za to, co ten dotyčný jeho jménem provádí. A to, co se děje poslední dobou na sídlišti v Kobylisích, svědčí přinejmenším o naprosté nekompetentnosti, či spíše ignoranci. Neustále mizí stromy, a to především vzrostlé a zdravé. Nově vysazený, navzdory všem proklamacím, jsem neviděla jediný. Zato slyšela informace o zapojení kompetentních úředníků a jejich známých do obchodu se dřevem. Fakt nevím, co už si mám myslet. Tohle sídliště znám od malička a v posledních pár letech (a letos zejména) nevidím rozdíl mezi péčí a plundrováním. A ta zničená hnizda a mrtvá ptáčata o "odbornosti" správce také moc nesvědčí a je celkem jedno, jestli je to váš úřad, magistrát nebo někdo další.
  • Odpověď: (02.07.2019 13:48)
   Dobrý den, paní Beranová,

   Řezy živých plotů a uliční profily se standardně provádí 2x ročně, a to v červnu a v září. Uličním profilem se rozumí řez podchozí výšky u stromů, které zasahují nad chodníky a silnice. Podchozí výška je taková výška, aby bylo zajištěno bezpečné používání pěších cest. V minulých letech k tomu na většině míst bohužel nedošlo, protože na to nebyly vyčleněny finanční prostředky. S ohledem na ptactvo (u kterého většinou končí hnízdění v červnu)  jsme vybrali keřové skupiny a uliční profily, které ponecháme bez řezu, pak skupiny, které ořežeme částečně a keře, které ořežeme standardně. 

   Správu městské zeleně na pozemcích svěřených do péče MČ Prahy 8 vykonává úřad Městské části, odbor životního prostředí, oddělení správy městské zeleně.  Práci (řezy, seč, úklid, atd.) vykonávají dodavatelské zahradnické firmy. 

   Na Ďáblickém sídlišti došlo ke kácení vzrostlých stromů pouze ve dvou případech, kdy po silné bouřce došlo k vylomení částí korun u vzrostlých dřevin, prvotní práce zde prováděli hasiči. Rizikového stavu stromů a větví si všimli naši zahradníci, na místě jsme se hned sešli a situaci jsme následně konzultovali s orgánem ochrany přírody a krajiny. Vzhledem k druhu, k umístění (u chodníku, u dětského hřiště, u mateřské školy), k patrné hnilobě a  poškození kmene jsme přistoupili k okamžitému kácení, jelikož hrozilo nebezpečí pádu dalších větví či stromu.

   Je pravdou, že v posledních letech vzrostlé dřeviny ve velkém uschly a stále usychají, proto letos dochází k odstranění suchých dřevin. Zatím probíhá odstranění suchých stromů tzv. podměrečných (stromy, ke kterým není třeba povolení ke kácení), až budeme mít povolení ke kácení dřevin, které jsou nadlimitní bude přistoupeno také k jejich pokácení.

   V současné době nebylo přistoupeno k výsadbě nových dřevin a to z důvodu klimatických podmínek, k výsadbám nových dřevin dojde v podzimních měsících, kdy bude větší pravděpodobnost, že se dřevina ujme. U nových výsadeb budeme plánovat i následnou péči. 

   K Vámi popsané situaci ohledně neodborného ořezu dřevin a ničení ptačích hnízd můžu dále uvést, že dodavatelská firma byla obeznámena, že nesmí řezat stromy a keře, kde jsou hnízda. Od Vás víme, že došlo k pádu jednoho hnízda. Oslovili jsme dodavatelskou firmu, která se od Vašeho sdělení ohledně pádu hnízda distancovala. Nicméně byla znovu upozorněna na možnost hnízdění ptactva a o ohleduplném přístupu k dané situaci. Z hlediska správy zeleně bude prováděna vyšší kontrola prováděných  prací.

   S pozdravem a přáním hezkého dne

   Oddělení správy městské zeleně
   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: nekropené ulice (Libuše Flegerová 26.06.2019 15:35) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,

  proč se v těchto horkých dnech nekropí ulice.Bydlím na Sokolovské a v ulici je horké peklo.Vím, že se musí vodou šetřit ,ale ve Vltavě je vody dost.S pozdravem L.Flegerová
 • Otázka: Likvidace černé skládky (Jakub Janák 26.06.2019 0:00) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, našel jsem černou skládku na obecním pozemku a nepotřebuji nic kromě dvou informací, kam mohu odpad odvést a mohu začít uklízet?
  • Odpověď: (02.07.2019 13:33)
   Vážený pane Janáku.

   Děkuji vám za váš obětavý přístup k řešení situace v našem životním prostředí. S problémem černých skládek se setkáváme velmi často. 
   V případě, že se rozhodnete vámi nalezenou černou skládku likvidovat svépomocí, doporučuji odvézt odpad na sběrný dvůr Prahy 8, který je provozován v ulici Voctářova, proti prodejně Kaufland. S úklidem můžete započít kdykoli. V případě komplikací mne neváhejte kontaktovat na tel. č. 725 506 124, abychom dohodli možnou formu spolupráce.

   S pozdravem

   pověřen vedením oddělení okamžitého úklidu
   odbor životního prostředí (OŽP)