Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Sečtěte čísla devět a pět
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: odlesňování a stavba? v lesoparku pod ulicí Eledrova (V.Zavázalová 15.11.2019 20:57) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, zajímalo by mě, co se buduje v bývalém chráněném území pod ulicí Eledrovou u sídliště Bohnice. Před pár lety bylo vybudování široké štěrkové cesty a vykácení okolních stromů zastaveno jako nedovolené, nyní se tam dál odlesňuje stráň a bagruje, auta jezdí jedno za druhým. Majitel pozemku Bendovka s.r.o. Asi před 10 lety byla průchozí pěšina až ke hřišti v Dolákově ulici a nesmělo se tam nic stavět, pak se pozemek oplotil a cesta zahradila. Asi se změnil status pozemků a nikdo neví, co se tam za plotem bude stavět. Odlesňování stráně asi nebude jen z "estetických" důvodů. Je k této činnosti vůbec vydáno stavební povolení? Může si majitel pozemku na dříve chráněném území vykácet třeba celou stráň, kde dřív bylo rekreační území a vedle je rybníček pro chráněné živočichy?
  • Odpověď: (20.11.2019 15:34)
   Dobrý den, 

   na popsaném místě byly provedeny v minulých dnech 2 kontrolní prohlídky ze strany Stavebního úřadu Praha 8 a Odboru ochrany životního prostředí ÚMČV Praha 8, kde byly s pracovníky na místě sepsány protokoly. 
   Vlastník se dodatečně dostavil na Stavební úřad Praha 8 a doplnil do protokolu, že se jednalo o údržbu terénu do hloubku max. 1,5 m, tedy práce dle §80 odst. . 3 písm.a) Stavebního zákona.
   Také doložil ze zákona povinný doklad o likvidaci odpadu. Dále dostal výzvu , aby dodal dokumentaci prací včetně řezů a na to reagoval prohlášením, že „Jde o úklid odpadu, který byl uložen nad terén. Nebudu k tomu dělat žádné výkresy. Vyhloubená jáma bude zavezena zpět do úrovně terénu /úroveň cesty/, šlo jen o sondu, kam až sahá vrstva odpadu /sutě/“.
   Toto prohlášení zkontroluje SÚ provedením další kontrolní prohlídky v průběhu listopadu 2019.

   S pozdravem

   vedoucí odboru územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
 • Otázka: Sáčky i koše na psí výkaly (Zdeněk Souček 06.11.2019 18:13) – Životní prostředí
  Sdílet
  Bylo by možné zajistit osazení stojan i košů na psí výkaly v parku Hračička, Zahradnické i v okolí Markýz? Chodí sem venčit své miláčky řada spoluobčany z celé Rozpaky i Dlážděnky řeší vše jen sběrem do zelených mikrotenových sáčků a odkazují po okolní zelení. Je to otravné.
  • Odpověď: (15.11.2019 13:26)
   Vážený pane Součku,

   děkujeme za Váš podnět. Prověříme možnosti umístění koše na psí exkrementy v okolí ulic Na Dlážděnce, Nad Strání a Zahradnická. Ohledně konkrétních míst, která zmiňujete, mě neváhejte kontaktovat na mailu tomas.vesely@praha8.cz.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Cedule (Soukupová Kamila 23.10.2019 22:19) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, v příloze zasílám fotografii cedule, která byla použita u nejmenované vodní plochy. Myslím, že by bylo velmi vhodné podobnou umístit k rybníčku u ZŠ Burešova. Je to velmi navštěvované místo právě dětmi a měla by i vzdělávací funkci. Bylo by možné podobnou ceduli k tomuto rybníčku umístit?

  Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (12.11.2019 13:28)
   Dobrý den,
    
   máme v plánu u jezírka umístit 2 infopanely. Infopanely by měly mít vzdělávací funkci (informace o místní flóře a fauně) a měly by také upravovat chování v okolí jezírka. 
    
   S pozdravem

   Oddělení správy městské zeleně
   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Ohňostroj 1. 11. (Fakt hodně unavená matka 02.11.2019 8:56) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobré ráno,

  chtěla bych se zeptat, co měla znamenat ta noční ohňostrojová produkce na plácku u metra Ládví?
  Všude se mluví o jednom z nejkrásnějších a nejklidnějších sídlišť v Praze a já jsem opravdu ráda, že na něm mohu žít. A proto NECHCI poslouchat 1. listopadu v noci kanonádu a čichat smrad kouře od ohňostroje, který by s přehledem mohl konkurovat novoročnímu. Vždyť to trvalo asi 8 minut!!! Myslela jsem, že jsou ohňostroje zakázané...
  Prý se jednalo o nějaký indiánský svátek světel. Opravdu by mne zajímalo, co by na tu "nádheru" řekly indiánské kmeny. Ať to jdou organizátoři pořádat k nim, jistě to ocení. Pokud se nepletu, konalo se něco takového i vloni touto dobou. Myslím si, že ohňostroj na Silvestra a Nový rok opravdu stačí. Pochopím, když si někdo na oslavu nějakého výročí odpálí pár rachejtlí, ale tohle bylo už opravdu moc. Neprospívá to ani životnímu prostředí, ani nám - obyvatelům. Víte, jaká je to radost, když Vám konečně usne dítě, a Vy můžete jít spát také?? Já bych to třeba včera po dvaadvacáté byla bývala věděla...
  Jako jinak spokojená obyvatelka sídliště bych byla ráda, kdyby zde byly podobné produkce v budoucích letech zakázány. A věřím, že nejsem jediná...
  Děkuji a přeji již ničím nerušený víkend.
  Kateřina
  • Odpověď: (05.11.2019 15:29)
   Vážená paní Kateřino,

   dne 1.11.2019 byla přijata celkem 4 oznámení na ohňostroj a petardy u metra Ládví v časovém rozmezí od 22:23 do 22:27 hodin.
   Hlídka OŘ MP Praha 8 na místě prověřila situaci a od organizátora bylo zjištěno, že se jedná o „Indický festival světel“ jehož součástí je závěrečný ohňostroj, který mají údajně povolený. Hlídka po prověření všech okolností na místě sepsala „Oznámení o přestupku“, které bude předáno příslušnému správnímu orgánu. Ohňostroj byl nahlášen na úřad, ale prováděl se v čase, který porušuje vyhlášku. V komunikaci s radnicí mělo jít o malý ohňostroj, což vzhledem k zdokumentování celé akce v současné době řešíme.

   S pozdravem

   místostarosta městské části Praha 8
 • Otázka: Parkovani (Jiří Effenberger 22.10.2019 16:53) – Životní prostředí
  Sdílet
  Už dva roky bojujeme společně s městskou policií, aby rozvážková auta cukrárny "U veverky" v ulici Olštýnská 607/1 neparkovala na chodníku. Jednak ničí měkký asfalt na chodníku, ale hlavně svým prudkým nájezdem ohrožují chodce, i děti maminek, které zde jsou na kávě. MP mi řekla, že už nevědí, co s tím mají dělat, abych to řešil s vámi. Že prý si s nimi dokážete poradit. Děkuji za pochopení, J. E.
  • Odpověď: (24.10.2019 14:42)
   Vážený pane Effenbergere,

   parkování na chodníku je ze zákona zakázáno. Řešení přestupků proti tomuto zákazu je v kompetenci Městské policie (Operační středisko MP Praha 8: 222 02 5556; 222 02 5557).

   S pozdravem 

   pověřený vedením oddělení zón placeného státní
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Posledni sekani bude/nebude? (Lukas Sedlacek 09.10.2019 22:32) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobry den. Bylo by, prosim, mozne letos jeste jednou posekat travu na sidlistich Bohnice, Cimice? Vyska k seceni je vice nez dostatecna a vysoke teploty snad jiste nikdo z Vas odborniku na udrzbu zelene jiz neocekava. Jinak diky za letosni opetne "bezproblemove a pro obyvatele priznive" starani se o zelen a tesime se na zimni sezonu s vrstvou snehu ponechane na chodnicich + 2x za zimu posypanych s posypem ponechanym jiste opet do dubna-kvetna.
  • Odpověď: (15.10.2019 15:39)
   Vážený pane Sedláčku,

   dnem 14. 10. 2019 začíná další fáze seče, která bude prováděna plošně na území, které je majetkem či ve správě ÚMČ Praha 8, tedy i na Vámi dotazovaných sídlištích Bohnice a Čimice. 

   Přeji hezký den

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Tříděný odpad, který se nevejde do kontejnerů (Jana Malá 25.09.2019 10:52) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,
  zajímalo by mě, jak je nakládáno s tříděným odpadem, který se nevejde do kontejnerů a občané ho odkládají vedle třídících popelnic. Vidím, že je odpad sbírán na 1 auto úklidové služby, je tedy posléze dán do tříděného nebo směsného odpadu?
  Uvažujete o změně vhazovacích otvorů u třídících stanovišť? je přece logické, že každý si doma sbírá tento odpad do nějakých pytlů/ tašek a ty pak chce CElÉ vhodit do kontejneru, což při současném stavu opravdu není možné. Děkuji.
  • Odpověď: (30.09.2019 14:49)
   Vážená paní Malá,

   svozová společnost má vlastní dotříďovací linku, kde se odpady ještě dotřídí. Pokud jde o otvory pro vhoz u kontejnerů na tříděný odpad, tak tento faktor zohledňujeme u kontejnerů na papírové a plastové obaly. Kontejnery na sklo a kov mají jednotný otvor. Připomínám, že všechen odpad by měl být do kontejnerů vhazován tak, aby zabíral, co nejméně místa a aby neblokoval možnost vhození dalšího odpadu, tedy PET lahve a plechovky sešlápnuté, kartonové krabice složené apod. 

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: údržba zeleně ulice U Pazderek (Lucie 19.09.2019 9:22) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,
  8.8. jsem se ptala na údržbu zeleně v ulici U Pazderek, protože jsem nedostala odpověď, píši znova.:)
  V loňském roce došlo k prořezání náletových dřevin a vyčištění celého zeleného pásu. Bylo to hodně práce a vypadalo to dobře. Bohužel od té doby nebyla ani jednou tráva posekána. Tráva i ostatní rostliny v zeleném pásu mezi ulicí U Pazderek a Zhořelecká dosahují výšky přes 2 metry.
  Na kdy plánujete údržbu této části zeleně?

  Děkuji za odpověď. Lucie G.
  • Odpověď: (24.09.2019 14:53)
   Dobrý den,
    
   bohužel prořez Vámi dotazovaného místa se nesetkal s pozitivní reakcí obyvatel v ul. U Pazderek. V současné době se jedná o dovysazení dřevin a rostlin na tomto pásu. Seč trávy zde probíhá dle plánu, tedy letos proběhla již popáté. Tímto místem se zabýváme a hledáme ideální kompromis.
    
   Děkuji za podnět a přeji hezký den

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Poražený. smrk (Zdeněk Souček 09.09.2019 9:28) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dnes 9.9.v raných hodinách byl Poláček 100let starý stříbrný smrk v zahradě rekonstruovaného domu v ul. Nad Rokoskou 1. CHtěl bych jen vědět či to bylo opět svévolné,nebo bylo pokácení povoleno ?
  • Odpověď: (13.09.2019 10:46)
   Vážený pane Součku,

   k vašemu dotazu „kácení smrku na pozemku p. č. 627 v k. ú. Libeň, v ul. Nad Rokoskou 1, Praha 8“ uvádíme následující. Dle zjištěných skutečností se jednalo o kácení podměrečné dřeviny (obvod kmene ve výšce 130 cm nad zemí nepřesahoval 80 cm). Dle ustanovení § 3 vyhlášky č. 189/2013 Sb., o ochraně dřevin a povolování jejich kácení, se povolení ke kácení dřevin, za předpokladu, že tyto nejsou součástí významného krajinného prvku (§ 3 odst. 1 písm. b) zákona č. 114/1992 Sb. o ochraně přírody a krajiny – dále jen zákon), náhradní výsadby (§ 9 odst. 1 zákona) nebo stromořadí, podle § 8 odst. 3 zákona nevyžaduje pro dřeviny o obvodu kmene do 80 cm měřeného ve výšce 130 cm nad zemí (průměr kmene cca 25,5 cm).

   S pozdravem

   oddělení ochrany přírody
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Kam s pneumatikou (Ludmila Seidlová 10.09.2019 14:42) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den
  nějaký dobrák u našeho domu odložil k poplenici pneumatiku. Ovezla bych ji, ale nevím kam. Zjistila jsem, že do kontejneru na velkoobjemový odpad nepatří, ani do tzv. nebezpečného odpadu, v tom, co je možné dát do sběrného dvora také pneumatiky nejsou uvedené. Můžete tedy poradit, kam s ní?
  Předem děkuji
  Lída Seidlová
  • Odpověď: (11.09.2019 16:13)
   Vážená paní Seidlová,

   použité pneumatiky by mělo být rozhodně možné odevzdat zdarma nebo za malý poplatek v jakémkoliv autoservisu, pneuservisu nebo prodejně pneumatik.  Seznam sběrných míst je např. na adrese https://docs.wixstatic.com/ugd/98a2de_f6be391fd34e4f2a893126921021d568.pdf.

   Děkujeme, že uklízíte za druhé.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)