Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla tři a dva
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Velkoobjemové kontejnery (J.Němcová 08.05.2021 19:15) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den.
  Chtěla bych se zeptat proč je do Karlína umisťováno tak málo velkoobjemových kontejnerů? V květnu pouze 1x. Nemyslím si, že by zde nebyly potřeba.
  • Odpověď: (12.05.2021 16:10)
   Vážená paní Němcová,

   na květen jsou v Karlíně naplánovány 4 velkoobjemové kontejnery. V červnu bude umístěno 5 velkoobjemových kontejnerů. V některých částech Karlína bohužel nelze kvůli nedostatečnému prostoru zajistit schválení místa k přistavení kontejneru. Pokud byste měla zájem, aby na některém konkrétním místě byl velkoobjemový kontejner přistavován častěji, tak mě neváhejte kontaktovat.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Kontejnery na tříděný odpad (Juráňová 23.04.2021 13:47) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat kam a z jakého důvodu byly přemístěny kontejnery na tříděný odpad, které se nacházely před budovou na adrese Křivenická 40. Před nějakou dobou byly přemístěny na roh před budovu Křivenická 421/32. Následně (asi 3 týdny zpátky) odtamtud zmizel kontejner na sklo (nevrátil se na původní místo) a dnes ráno jsem tam nenašla ani zbývající kontejnery (nebyly ani na původním místě). Na původním úmístění kontejnerů zůstaly pouze kontejnery na směsný odpad. Ráda bych tedy věděla, proč tam nesjou, případně kam byly přemístěny. Předem děkuji za odpověĎ.
  • Odpověď: (03.05.2021 16:29)
   Vážená paní Juráňová,

   na základě požadavku svozové společnosti bylo stanoviště tříděného odpadu č. 150 v ulici Křivenická přesunuto. Kvůli parkujícím automobilům zde byl dlouhodobější problém s obslužností stanoviště. Nádobu na sklo nebylo možné obsloužit v případech, kdy parkovaly automobily po obou stranách vjezdu k původnímu umístění. Kontejnery byly provizorně umístěny před budovu Křivenická 421/32, ale toto umístění nebylo schváleno Odborem dopravy ÚMČ P8. Stanoviště bylo tedy kompletně přesunuto do ulice Křivenická u zatáčky do ulice Žalovská. Jedná se o nejbližší možné umístění, které bylo schváleno Odborem dopravy ÚMČ P8.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: deratizace (Jiří 22.04.2021 19:30) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den v ulici Paláskova se mi přiotrávil pes.Deratizace v této ulici měla být podle vašich stránek až v říjnu.jak je možné že se tam tedy kladli jedy na hlodavce teď?A ještě jednu otázku.Nevím proč místa která se deratizují jako například tady kde je víc panelových domů a je tu park a dětské hřiště není nijak informován bydlící na této adrese.Nebylo by od věci nalepit příště na panelové domy okolo výstrahy že byly kladeny nástrahy proti hlodavcům.A ne jenom dát malou informativní kartičku velikosti kapesního mobilu na lampu.navíc jsou tu zajíci ,ptáci,veverky..Pes mi sežral návnadu v trávě cca 30 metrů od kladení návnady.bylo to modré vypadalo to jak kolečko..díky moc za odpověď
  • Odpověď: (03.05.2021 16:26)
   Dobrý den,

   deratizace na pozemcích ve správě MČ Praha 8 je prováděna ve dvou cyklech. Na jaře je to od dubna do června, jak je uvedeno na stránkách MČ Praha 8, a na podzim je to od září do listopadu. Na zmíněném místě deratizace proběhla na základě podnětů od občanů na pobíhající potkany. V době, kdy se tento pozemek deratizoval, jsem na místě byl společně s technikem deratizační firmy. Vše proběhlo v pořádku, tak jak má. Nástraha je kladena do deratizačních stanic, které jsou opatřeny zámkem, a nástrahy jsou v nich pevně uchyceny. Díky tomuto systému jsou stanice vhodné k bezpečnému použití biocidů i ve venkovních prostorách, zejména s ohledem na snížení rizika zasažení necílového druhu. Nástraha je chráněna i před dětmi uzamčením. Staničky jsou dále napevno uchycené pomocí lanka, na co nejméně viditelném místě, případně se nástraha klade přímo do nor, a to tak, že se zatlačí do takové hloubky, že ji již není možné vytáhnout ven a nora se následně ještě zaslepí. Postup deratizace byl proveden v souladu se zákonem o ochraně veřejného zdraví. Je klidně možné, že některý ze stěžovatelů vzal deratizaci do vlastních rukou, ale deratizační firma, která nám deratizaci provádí, rozhodně nepokládá nástrahu volně do travního porostu a není ani jiná možnost, jak by se nástraha bez zásahu třetí strany mohla dostat ze staniček nebo nory 30 m do volné plochy. Velikost a umístění informační tabulky je standardizované a opět bylo v souladu s platnými zákony. Děkujeme za váš podnět.

   S přáním hezkého dne

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Čištění komunikace (Soňa Pávková 13.04.2021 10:36) – Životní prostředí
  Sdílet
  Proč není na webu Prahy 8 aktuální přehled čištění komunikací pro rok 2021? Je tam jen odkaz na stránky TSK a tam se mi nepodařilo najít termín pro ulici Na Stráži. Ráda bych věděla, jestli a kdy se budou čistit také parkovací zálivy, které jsou plné štěrku ze zimního posypu a dalších nečistot. Děkuji Pávková
 • Otázka: Odpad ul Na Rokytce (Petr Barták 15.03.2021 14:31) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, v ulici Na Rokytce je pravidelný nepořádek kolem stanovišť na tříděný odpad. Jak často a které dny jsou tyto stanoviště odváženy? především po víkendech je tam pravidelně nepořádek, co s tím budete dělat?
  • Odpověď: (01.04.2021 13:48)
   Vážený pane Bartáku,

   děkujeme za Váš podnět. Víme o tomto problému, každé pondělí je zajišťován úklid stanoviště. Na tomto stanovišti je aktuálně nastaven svoz tříděného odpadu na četnost 3x týdně (svozové dny pondělí, středa, pátek), což je u podzemního stanoviště tříděného odpadu z kapacitních důvodů svozové společnosti maximální četnost svozu. Umístit nadzemní kontejnery poblíž tohoto stanoviště nelze. Určitě by pomohlo zažádat si o zřízení tzv. domovního stanoviště tříděného odpadu, což doporučujeme všem bytovým domům nejenom v okolí tohoto stanoviště. Veškeré informace zde: https://www.praha8.cz/Domovni-stanoviste-trideneho-odpadu

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Prace na chraněném území (Dmitrij Zalesskij 25.03.2021 21:02) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,

  rad bych dozvěděl kdo a z jakého důvodu se provádí práce po kácení lesního porostu a keřů na chráněném území na parcelách 633/1 a 634/1 v Bohnicích. Jsou k tomu nějaké rozhodnutí MČ? Navíc na denním pořádku probíhá pálení větví.
  Děkuji za odpověď. Zalesskij.
  • Odpověď: (31.03.2021 15:13)
   Vážený pane Zalesskij,

   odstraňování dřevin na pozemku č. parc. 633/1 k. ú. Bohnice probíhá na základě podané žádosti o údržbu pozemku a vydaného rozhodnutí OŽP ÚMČ Praha 8 o povolení kácení.  V lokalitě  probíhá postupné a dílčí kácení dřevin v severní části pozemku.  V ostatních částech byly již v minulosti dřeviny odstraněny a na pozemku byly provedeny terénní úpravy k otevření původních teras. V místě zůstalo ponecháno několik solitérních vzrostlých dřevin.
   Záměr údržby plochy zasahuje na území Evropsky významné lokality Kaňon Vltavy u Sedlce. Tato oblast byla vymezena pro ochranu stanovišť, která jsou ohrožena šířením nepůvodních druhů a zarůstáním dřevinami. Podklad pro rozhodnutí o kácení s kladným výrokem tvořilo posouzení příslušného orgánu odboru ochrany prostředí MHMP (OCP MHMP) v souladu s ustavením § 45 odst. zákona o ochraně přírody se závěrem: ,, výše uvedený záměr odstranění vegetačního krytu nebude mít vliv na EVL CZJ 1 O154-Kaňon Vltavy u Sedlce". Dle ustanovení § 2 odst. 2 vyhlášky č. 189/2013 Sb., o ochraně dřevin a povolování jejich kácení, se nejedná o nedovolené zásahy do dřevin, pokud jsou realizovány v rámci péče o evropsky významnou lokalitu prováděné v souladu se souhrnem doporučených opatření.

   S pozdravem

   pověřena vedením oddělení ochrany přírody
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: umístění koše na psí výkaly (Kateřina Kautská 05.03.2021 22:36) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,
  dotaz píši jako předseda oddílu AC Praha 1890. Náš stadion je umístěn v ulici U Pekařky, na jejím samotném konci. Nad námi je už jen zeleň, kam lidé chodí venčit psy. Výkaly po nich sbírají, avšak plní jimi naši popelnici (a není toho zrovna málo). Bylo by možné umístit do této ulice koš na psí výkaly a zajistit jeho pravidelný odvoz? Děkuji
  • Odpověď: (16.03.2021 12:26)
   Vážená paní Kautská,

   děkujeme za Váš podnět. Poblíž stadionu AC Praha 1890 je umístěn odpadkový koš na psí exkrementy na rozhraní ulic U Pekařky a Nad Bání. V nejbližší době zde další koš na psí exkrementy umístěn nebude. Cesta podél stadionu by mohla být problematická z hlediska obsluhy koše.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Nový Kaufland (Dianová Jar. 03.03.2021 16:20) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, v březnovém čísle Osmičky na str. 8 je oznámení společnosti JTH Trend s.r.o. o prezentaci parku K Pazderkám a nového obchodního centra v Bohnicích. Je s touto výstavbou opravdu počítáno? Děkuji za odpověď. Dianová
  • Odpověď: (08.03.2021 14:30)
   Dobrý den,

   na SÚ P8 dosud nebyla podána žádost o umístění nebo stavební povolení uvedeného záměru.

   S pozdravem

   vedoucí odboru územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
 • Otázka: Koše a čistota okolo nich (Mirela Derková 03.03.2021 15:54) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den. Přikládám foto z dnešního dne v ulici Pod Kotlaskou. Nechci se ptát kdo to má na starosti a na firmy a kdo to dělá a nedělá. Prosím Vás přijďte a úkliďte tuto bez prominutí hromadu hoven a vysypte ten koš nebo budu mít za chvíli tyto hovna před dveřmi baráku, bytu a následně asi i na talíři!!Je to opravdu odtuda a na zvracení. Děkuji
  • Odpověď: (08.03.2021 14:01)
   Vážená paní Derková,

   koš je již vynesen a okolí uklizeno. Děkujeme na upozornění.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Skládka odpadu (Jiří Novotný 27.02.2021 16:17) – Životní prostředí
  Sdílet
  Obracím se na Vás s dotazem na několik velkých skládek v lesoparku Velká skála. Je tam několik velkých hromad různého odpadu!!! Je mi jasné, že je to práce bezdomovců, kteří tam přespávají a hromadí odpad. Dá se říci, že za toto jednání jsou nepostizitelni!? Pokuty vymáhání nebo jiné sekce se míjejí účinnosti! Pokud se nezmění legislativa a nebude zákon nutit tyto lidi k tomu, aby to po sobě museli uklidit! Nebo jim nebude hrozit trest odnětí svobody! Nic se bohužel nezmění? Děkuji za odpověď, jak s tímto nepořádkem naložíte? J. Novotný.
  • Odpověď: (05.03.2021 10:34)
   Dobrý den pane Novotný,

   nepořádek v oblasti Velké skály již řešíme. Na území lesoparku je více vlastníků/správců pozemků a to jak fyzických tak právnických osob, které písemně vyzýváme ke zjednání nápravy. Skládky odpadu tam vznikají opakovaně a zajištění údržby na těchto veřejných pozemcích je pro ně velmi komplikované. K tomu dodáváme, že nezákonný pobyt nežádoucích osob je kompetentní řešit Městská policie hl. m. Prahy nebo Policie ČR.

   S pozdravem

   pověřena vedením oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)