Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla osm a čtyři
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Bendovka - aktuální stav (Karel Tůma 25.09.2020 8:28) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, před cca rokem se p. místostarosta Vítek snažil vyřešit problém v oblasti Bendovka, kde načerno kácí stromy a staví uprostřed přírodní lokality jeden místní podnikatel. Rád bych se zeptal, jaký je aktuální stav, a zda je to na dobré cestě. Děkuji za informaci.
  • Odpověď: (01.10.2020 15:41)
   Vážený pane Tůmo,

   V současné době se MČ Praha 8 negativně postavila proti žádosti o přípojky na zmiňovaných pozemcích, očekáváme odvolání majitelů pozemku, ale stále se zásadně stavíme proti možné výstavbě na zmíněných pozemcích.

   Krásný den

   místostarosta městské části Praha 8
 • Otázka: Prosba - žádost (Nedorostovi 02.09.2020 16:13) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den.
  Jsme z Braunerové ul. kde máme za domem malý prostor zeleně..nachází se naproti restaurace U KARLA IV, mezi Zenklovou a Braunerovou ul. Na tomto kousku zeleně je neustále po zemi spoustu odpadků - střepy, láhve, plechovky, staré oblečení boty, dámské kabelky, pánské aktovky i peněženky-jejichž obsah je vysypaný všude kolem, petláhve, nedopalky, výkaly i různé výměšky, použité inj.stříkačky, krabičky se zbytky jídel, někdy i zvířecí mrtvolky a tento odpad tady překračujeme i několik měsíců a to obzvlášť tam, kde jsou 4 betonové schody /tj.v horní části objektu za domem Braunerova 10/. U tohoto rohového domu /Braunerova 10/ také stojí stará borovice, která je ohlá do pravého úhlu a může jednou někoho zranit.
  Na tomto celém objektu nedavno sekali trávník, ale odpadky byly na malé kousky ponechány na místě.
  Už jsme se nechtěli nikomu opakovaně prosit a posbírali jsme odpadky sami do 4 velkých pytlů se známou paní z okolí.
  Po konverzaci s nájemníky z okolí, které potkáváme, bychom chtěli poprosit::
  1/ Dají se tyto 4 schody odstranit? .. Jelikož právě oni jsou zdrojem nepořádku od lidí, co na nich sedají a schovávají se, ať je den či noc a tj. opilci, drogově závislí, pobertové a bezdomovci.. /nikdo normální by si tu nesedl/jsou hluční, jsou slyšet divné zvuky a nechávají tu velký nepořádek, jelikož je tu problém také s osvětlením.
  2/ Pokud je odstranění těchto 4 schodů velký problém, tak dát zde alespoň odpadkový koš, jelikož odpadky, co tam zůstavají, když je posbíráme, tak je není ani kam vyhodit, kolik toho je.
  3/ Další věc bych poprosila, aby na zmiňované místo.ke 4 schodům, krom odpadkového koše se dala také velká cedule "ZDE NENÍ SKLÁDKA" nebo "SKLÁDKA POD POKUTOU".
  4/ Přidat osvětlení je velice důležité, hlavně kvůli bezpečnosti.

  5/ Prořezat křoví a některé větve stromů tam přesahují do cesty-v horní části. Dokonce z prvního stromu v dolní části od ul. Podlipného padají větve, které jsou v koruně stromu zaklíněné a občas se uvolní a padají.

  Velice děkujeme za pochopení, s pozdravem Nedorostovi
  • Odpověď: (10.09.2020 15:18)
   Dobrý den, 

   reagujeme na Váš email ohledně neudržovaného pozemku mezi ulicemi Braunerova a Zenklova.
   Na základě Vašeho podnětu bylo v uvedené lokalitě provedeno pracovníky OŽP místní šetření a k uvedené věci sdělujeme následující:
   Na pozemku nebyl v době provedeného šetření nalezen žádný odpad, který by narušoval vzhled městské části, přesto budeme tuto  lokalitu nadále monitorovat a v případě zjištění nepořádku vyzveme vlastníka pozemku k provedení údržby. Uvedený pozemek totiž není ve správě městské části Prahy 8, ale vlastníkem pozemku jsou fyzické osoby. Z tohoto důvodu MČ Praha 8 nemůže provádět jakékoliv úpravy na cizím pozemku, jako např. odstranit schody, ani na pozemek instalovat koš, nebo osvětlení. To je na rozhodnutí vlastníka pozemku.

   S pozdravem

   pověřena vedením oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Úklid chodníků (Andrea 07.09.2020 11:25) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,
  již jsem Vám psala před dvěma měsíci, ale zatím mi nepřišla žádná odpověď.
  Opravdu by mě zajímalo, co Praha 8 hodlá dělat ohledně nepořádku, který je v okolí Palmovky. Kdy se uklízí ulice a chodníky? Je tam otřesný bordel, všude jsou odpadky, psí vykaly, bezdomovci atd.
  Děkuji předem za odpověď.
  • Odpověď: (10.09.2020 15:09)
   Vážená paní Andreo,

   území na Palmovce, vyjma parčíku před nedostavěnou budovou nové radnice a parčíku pod bývalým plynojemem, není ve správě městské části Prahy 8. Většina ulic a chodníků spadá do péče Technické správy komunikací hl.m. Prahy a Dopravního podniku hl.m. Prahy. Váš požadavek předáme k vyřízení.
   Parčík před novou radnicí uklízí MČ Praha 8 pravidelně, ale vzhledem k velké fluktuaci lidí bez domova je bohužel nepořádek v této lokalitě velkým problémem. Určitě se na úklid zmiňovaného parku více zaměříme.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Kobyliská střelnice - terčové jámy (Jakub Fousek 21.08.2020 11:31) – Životní prostředí
  Sdílet
  Vážená paní / Vážený pane,

  kontaktoval jsem vás již před více jak 2 měsíci, jelikož se mi nedostalo jakékoliv odpovědi, píši znova. Omlouvám se, ale svědomí mi nedovolí jednat jinak. Přílohy znovu neposílám, případně je naleznete v minulé zprávě z 16. 6. 2020 "Terčové jámy na Kobyliské střelnici - Jakub Fousek".

  "Při včerejší návštěvě Kobyliské střelnice jsem v jedné z terčových jam, konkrétně v té poslední, nalezl uvězněného mladého zajíce. Po poradě se záchrannou stanicí hl. m. Prahy se nám ho s přítelkyní povedlo z jámy dostat.

  Zajíc nám nejprve utekl za mříže chodby (na obrázku č.3), kterou jsou pravděpodobně spojeny všechny tři terčové jámy. Za mříží jsem bohužel našel i mršinu (nejspíše také zajíce), tudíž to nebude ojedinělá situace - bůh ví, kolik mrtvých zvířat se v chodbě nachází. Dospělý jedinec by nejspíše z jámy zvládl vyskočit, ale mladému zajíci či úplně jinému zvířeti se to nepovede a je odsouzeno k záhubě.

  Chtěl bych tímto apelovat na umístění například nějakých jednoduchých dřevěných ramp, které by umožnily zvířatům do jam spadlých se z nich bez problému dostat, a zároveň usnadnily člověku si jámy prohlédnout. První jáma snad ani takovéto opatření nepotřebuje, zídka u kraje je vysoká zhruba 50 centimetrů. Druhá jáma je o něco hlubší než ta třetí a zároveň je i užší, tudíž zajíc nemá dostatek rozeběhu pro vyskočení z ní. Z třetí jámy by se dospělý jedinec s dostatkem štěstí i dokázal dostat, ale z druhé nikoliv. Proto Vás moc prosím o vyřešení tohoto problému ať už umístěním nějakých sítí, které zamezí pádu anebo již zmíněných ramp, které by stále umožňovaly si jámy prohlédnout. Dále by také nebylo od věci mříže dostatečně zajistit, ať se za ně nemůže žádné zvíře dostat.

  Pokud má Kobyliskou střelnici ve správě jiná městská část či subjekt, prosil bych Vás o obeznámení, žádost pošlu klidně i tam."

  S důvěrou

  Jakub Fousek
  • Odpověď: (01.09.2020 10:06)
   Vážený pane Fousku,

   děkujeme za poskytnuté informace a Vaši pomoc. Kobyliskou střelnici má ve správě Odbor životního prostředí ve spolupráci s Odborem kultury Úřadu MČ Prahy 8. Omlouváme se, že Vaše první zpráva zůstala bez reakce, bohužel Vámi zmíněnou zprávu ze dne 16.6.2020 na odboru neevidujeme. Ohledně Kobyliské střelnice se můžete příště obracet přímo na mě, můj e-mail: petra.palusova@praha8.cz

   Kobyliská střelnice podléhá speciálnímu řízení, jelikož se jedná o nemovitou kulturní památku, k úpravám se vyjadřuje Odbor památkové péče Magistrátu HLMP, proto Vás žádáme o trpělivost. Možná řešení zvážíme tak, aby to bylo účelné a dlouhodobě udržitelné.

   S pozdravem a přáním hezkého dne

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Zelena plocha v ul. Pod Labutkou (Adam Hlodík 20.08.2020 14:41) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobry den,

  chtel bych se zeptat zda je v planu nejaka uprava prostranstvi v ulici Pod Labutkou, ktera pravdepodobne byla podle hernich prvku drive detske hriste?! Aktualne je prostor zarostly, plny odpadku a nevyuzity k zadnemu ucelu.

  Predem dekuji za informaci a preji pekny den
  • Odpověď: (31.08.2020 16:00)
   Dobrý den pane Hlodíku,

   reagujeme na Váš dotaz ohledně prostranství v ulici Pod Labuťkou.
   Za vzhled a údržbu pozemku zodpovídá vždy jeho vlastník, nebo uživatel.  A vzhledem k tomu, že tento pozemek není ve vlastnictví MČ Prahy 8, nemůžeme Vám sdělit, zda má vlastník s tímto pozemkem nějaké plány k jeho úpravě. Ze strany odboru životního prostředí bude vlastníkům pozemku zaslána písemná výzva ke zjednání nápravy, tj. k odstranění odpadu a provedení celkové údržby pozemku. Doufáme, že po naší výzvě dojde co nejdříve k nápravě.
   S pozdravem

   pověřena vedením oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Ulice Petra Bezruče (Jaroslav Matucha 25.08.2020 14:10) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den.
  V ulici Petra Bezruče je:
  Naprosto otřesný stav vozovky. A to dlouhodobě v řádu desetiletí. Mám neustále zničenou levou stranu pneumatik 2xá5.300,-Kč,neboť jinak než přes ostré díry se nedá projet kolem zaparkovaných aut.

  Dále mám lehkou pochybnost o splnění kritérií pro modrou zonu. Mezi čáru a chodník se s dodávkou nevejdu.

  Když tematem odbočím do ulice Čumpelíkova,tak na jejím horním konci by se hodila středová bílá čára. Třeba 2m dlouhá,aby řidič shruba tušli kde zastavit na přednosti. Často vyhodnotí,že mají zůstat stát v polivině šířky vozovky. To však znemožňuje odbočit doleva delším vozidlům jako dodávkám a autobusu ze směru od hřbitova do ulice Čumpelíkova v této horní části.
  Ulice na sebe nejsou navzájem kolmé a jedna strana(od vozovny Kobylisy je pozvolnější,než druhá.
  Z této strany tam hned parkují auta a od hřitova se nedá přes takto vytrčeného řidiče doleva zatočit. Je to skoro se vytočit o 270stupňů do cca100 stupňové zatáčky.

  Děkuji však za posekání živého plotu,přes který v tomto místě nebylo vůbec vidět do hlavní silnice ze směru Čumpelíkova k vozovně Kobylisy.

  Naprosto zarostlé chodníky Petra Bezruče,ale nejen zde,na straně,kde neproběhla před lety renovace asfalt.povrchu. Kde v milionu spár u milionu záplat a děr,že se tam vejde dětská noha,jsou rostliny vysoké nad kolena. Pomočené od psů, mimochodem. Radost se tím prodírat v krátkých kalhotách. O jakékoli hygieně života se zde nedá ani zmínit. Například batolata tu lahodu mají ve výšce obličeje,očí a dýchacího ústrojí. Sám jsem věnoval 30minut svého života a na vlastní náklady si to před svým domem pokosil křovinořezem. Hrabat to ale už bude muset někdo jiný. Nedá se ani nastoupit do auta,aniž byste si nepřivřeli 30cm takto pomočených rostlin do dveří. Že to majitelé psů neřeší,je věc jiná. Pokud by neměli na co močit,což by měly zajistit služby,nedělo by se to.
  A dále travnatý neposekaný pás uprostřed silnice přímo vybízí majitele psů,aby šli raději venčit na chodník a nechat psy ochcávat naše nemovitosti,než aby jejich milášek chytil klíště,nebo bodlák,a oni měli špinavé boty od dárečku jiných psů.

  Z naší plotové zídky z původně sněhobílých cihel je žlutá páchnoucí nevyčistitelná zeď. Ani hodina vapkou s tím nic nesvedla. Reziví nám kovové branky od kyselé psí moči. Páchne to strašidelně. To je na pozvracení. Žijeme tu jako v žumpě. My máme jinou mentalitu,než lidé z paneláků. My se zdravíme,známe se mezi sebou. Nezávidíme si,pomáháme si navzájem. Nikdy bych nedovolil svému psu pomočit sousedovi plot. Šel bych a konví to opláchl. Nebo petkou vody... Ale lidem z paneláků se tu líbí domečky,zahrádky,stromy,zeleň a tak k nám chodí venčit své "nezdravě žijící"pejsky. To máme velikou radost.
  V zimě ve sněhu několik pater psích exkrementů. Naše batole v bílé kombinézce-posrané rukávy po zavrávorání a pádu do závěje na straně chodníku u zídky,nepíši o tom do čeho spadla obličejem. Nedá se tu moc normálně kvalitně žít.

  Uvítal bych na každých dveřích dětského hřiště piktogram o zavírání dvířek a kadícím psu/neřku-li psu,jež kouše bezbranné dítě třeba do hlavy.
  Až při vlastním děcku zjistíte,jak opravdu moc jsou bezbranné. Naprosto bezbranné,naivní a hloupoučké.

  Parky též nelze využít k odpočinku,sportu (badminton,frisbee,lakros,házení basebolákem)na trávě,jako třeba ve Francii,kde jsem často,aniž byste si neodnesli na oděvu,botách,pokožce,či dece překvapení plné bakterií a parazitů. Tady je to jiný level. Není to tu pro lidi,ale je to záchod pro psy. Asi nějaká osvětová kampaň s využitím opravdu naturálních záběrů by mohla pomoci. Zejména příběh cesty oněch bakterií jak putují přes potřísněné lidi a ostatní psy dílem osudu a náhody zpět k páníčkovi původce znečištění. Například přes vchodovou kliku panelového domu a pak hned z ruky do očí a úst. K dispozici by mohly být lavičky a spoty na webu,cedule v parku. Jedna upoutávka v main mediích na obsah na "vašem/našem"webu. Ano je to opravdu tak. Tato městská část je naše. Nikoli vaše nebo něčí. A my si tu musíme určit pravidla pro společný život. Též se mi nelíbí slovo Vláda,měla by to být spíše Správa,ale to sem v pravém slova smyslu již nepatří. Snad okrajově. Nejsme žádní poddaní,aby nám někdo vládnul. My jsme majitelé téhle země a máme zvolené týmy správy nad majetkem. Hospodáře.

  Nejsem prosím člověk s fobií na psy. Osobně máme(otec)třetího loveckého pejska. Bretaňského ohaře. Ale na zahradě,u baráku se zahradou s jasně definovaným psím a lidským prostorem. S pravidelnou očistou a hygienou. Jinak to nelze praktikovat.

  Děkuji za pozornost,a omlouvám se za delší čtení.
  • Odpověď: (31.08.2020 13:44)
   Vážený pane Matucho,

   podle sdělení Technické správy komunikací hl.m. Prahy (TSK) bude úklid komunikace včetně odstranění rostlin z chodníku proveden 18. září v rámci tzv. komplexního úklidu komunikace.
   Havarijní stav vozovky byl rovněž postoupen příslušnému oddělení TSK, s odpovědí následujícího znění:
   „Bude provedeno místní šetření s naším dodavatelem a pokud se výtluky budou nacházet ve sjízdné části ulice, tak je necháme opravit. Větší problém jsou parkovací stání (modrá zóna), které budeme i na dále monitorovat. Letos se to asi opravit nestihne, ale příští rok, kdy budou i finance, zahrneme do oprav modrých zón.

   Na zodpovědné chování majitelů psů můžeme jen apelovat. 

   Děkujeme za Vaše podnětné a vyčerpávající hodnocení stavu veřejného prostoru v místě Vašeho bydliště.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Problém hlučnosti motorových vozidel (Jaroslav Ježek 21.08.2020 12:07) – Životní prostředí
  Sdílet
  Bydlím na Horňátecké ulici a téměř každou noc zažíváme peklo od několika závodníků na motocyklech i auzech s upravenými tlumiči výfuků. Jízdu takového experta lze sledovat od Kobyliského náměstí až do Chaber. Přes zimu se to dá ještě vydržet, ale v lézě, při otevřených oknech je to peklo. Děkuji.
  • Odpověď: (24.08.2020 15:32)
   Vážený pane Ježku,
    
   rádi bychom Vám pomohli,  ale zástupci MČ Praha 8 nejsou kompetentní pátrat po anonymních řidičích a postihovat je za to, že se dopouštějí přestupků proti pravidlům silničního provozu. V této věci je kompetentní PČR, která je k tomu ze zákona zmocněná.
    
   S pozdravem

   Mgr. Lenka Kaplanová
   poradce, konzultant
   odbor kancelář tajemníka (OKT)
   e-mail: lenka.kaplanova@praha8.cz
 • Otázka: Holubi trus na schodech v ul.Lodzska P.8 u Penny (Eva Sekaninova 17.08.2020 17:32) – Životní prostředí
  Sdílet
  Na schodech u zastávky Penny v ul
  Lodzska, je pach moče a velké množství holubiho trusu. Dále v ul .Vratislavska 386/7 bydlí sousedka , která se stará o holuby , čistí neustále u Penny střechu vyměnili a dáva jim bodu do hlavu a krmivo. Současně i na parapet svého bytu , kde se dostávají holuby
  Bydlím nad ní. V posteli jsem měla holubi peří. Zároveň chci se poptat, kam se obrátit na depozitář v bytě pro opuštěné kočky a pak je prodává. Bytem se mi líhně smrad, i smrad z odblesovani, po chodbě zanechává trus po kockach. Množství lidí se k ní obchodují neb je i hlídá za úplatek
  V létě je 40st. Na balkoně, kde kočky běhají věcné celý být do koránu otevřený, to i v mrazu. Můžu opékat na zemi palačinky a v zimě bruslit na zemi
  V noci slyšet knourani a zvonkohra. Letos jsme chytili i blechy .Nehledě máme na srst alergii.V době covidu sem coura nespocetne množství lidí s přestávkami. Náš dům má 17 pater , tak neni možné v tomto domě míti útulek zvířat
  Není možné se nikam obrátit a my žijeme v neustálém pachu , hluku a vibrace. Jsme ul. VRATISLAVSKA386/7 9a8 patro směrem k Penny
  Obtezovatelka se jmenuje Dagmar Šípková patro 8. Bydliště tamtéž
  Poraďte
  Hezký den
  • Odpověď: (24.08.2020 15:21)
   Vážená paní Sekaninová,

   Váš podnět, který se týká provozování soukromého útulku pro opuštěné kočky v bytovém domě na adrese Vratislavská 386/7, byl předán Městské veterinární správě k prošetření.

   S pozdravem

   RNDr. Hana Suchanová
   pověřena vedením oddělení ochrany přírody (OŽP)
   e-mail: hana.suchanova@praha8.cz
 • Otázka: Bendovka (Věra M. 12.08.2020 9:45) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,
  V prosinci loňského roku se řešila otázka nepovoleného kácení chráněného území na Bendovce a vybudování příjezdové cesty. Nedávno se mezi ulicí Řešovskou a výše zmíněným pozemkem objevily výkopy, které vypadají jako výkopy pro sítě. Chtěla bych se zeptat, o co se jedná?
  Zároveň by mě zajímalo, jak se vyvíjí šetření inspekce životního prostředí a trestní oznámení, které podala MČ Praha 8, jak v prosinci informoval pan místostarosta Vítek.
  Děkuji za informace
  • Odpověď: (17.08.2020 16:33)
   Vážená paní Věro,

   Dle sdělení České inspekce životního prostředí – Oblastního inspektorátu Praha, kontrola dle zákona č. 255/2012 Sb., o kontrole ( kontrolní řád) není stále ukončena. Poslední ústní jednání s kontrolovaným subjektem proběhlo v měsíci červnu. Ve věci bylo zadáno  zpracování odborného posudku Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR. O závěru kontrolního šetření  budeme informováni. K případnému zasíťování uvedených prostor se MČ Praha 8 odvolala a nesouhlasí, zjišťuji stav. 

   Krásný den

   místostarosta městské části Praha 8
 • Otázka: úklid chodníků (Ivana Albrechtová 11.08.2020 15:43) – Životní prostředí
  Sdílet
  úklid chodníků v části Karlína Saldova, Kubova,Sovova. Tady se metaři neobjevili přes 2 měsíce. Opakuje se to pravidelně každý rok. Takže doufám. že dojde k nápravě.
  • Odpověď: (13.08.2020 14:50)

   Vážená paní Albrechtová,

   dle včerejšího (12.8.) sdělení Technické správy komunikací hl.m. Prahy bude příští týden zahájen tzv. komplexní úklid komunikací v oblasti Karlína.

   Plán letní údržby vozovek a chodníků ve správě TSK najdete zde: http://letni-udrzba.tsk-praha.cz/imapa.aspx

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)