Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla osm a jedna
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Stromy (František Bloudek 07.09.2021 10:31) – Životní prostředí
  Sdílet
  Na sídlišti Sokolniuky padly další dva stromy. Eksistuje vyhláška - porazíli se strom na veřejném prostranstvím má být v zápětí nahrazen na tomtéž místě novou výsadbou. Praha se holedbá, že vysadí 100 tisíc stromů. Ale na Sokolnikách se nic nesází. A že tu bylo pokáceno stromů již velmi mnoho. Kdy nahradíte ty pokácené stromy ?
  • Odpověď: (15.09.2021 14:00)
   Vážený pane Bloudku,

   výsadba nových stromů na sídlišti Sokolniky v Kobylisích je v plánu. V tuto chvíli probíhá kácení suchých stromů, které ohrožovaly bezpečnost občanů. Po dokončení těchto prací zmapujeme terén a určitě najdeme vhodná místa pro výsadbu. Prosíme o trpělivost.

   Děkuji a přeji hezký den.

   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Oranžový odpadní kontejner - ul. S.K.Neumanna (Kateřina Dvořáková 27.08.2021 9:53) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala, bylo-li by možné umístit ke kontejnerům na tříděný odpad na konec slepé ulice S.K.Neumanna i oranžový kontejner na obaly tetrapak. Pokud ne, do kterého kontejneru tedy obaly tetrapak na Praze 8 patří?
  Děkuji
  • Odpověď: (06.09.2021 15:32)
   Vážená paní Dvořáková,

   za MČ Praha 8 jsme zažádali Magistrát hl.m. Prahy o přidání nádoby na tetrapak ke stanovišti č. 095 S.K. Neumanna 2008/1. Vzhledem k tomu, že nádoba na tetrapak u stávajícího stanoviště chybí a je zde dostatku volného prostoru, tak by neměl být problém se schválením. Nádoba by mohla být k dispozici od 1. října. Jinak pokud není k dispozici nádoba na tetrapak, můžete vyhodit tetrapakové obaly do kontejneru na papír.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Popelnice před domem (Petra Sladká 30.08.2021 6:13) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, ráda bych se zeptala, kde smí být umístěny popelnice na směsný odpad. Žiji v Karlíně. V našem domě jsou komerční prostory a jedna z provozoven nechává popelnici na směsný odpad přímo před domem. Ostatní popelnice, kam vynáší odpad obyvatelé domu, jsou umístěny na dvoře ve vnitrobloku. Když pominu estetickou stránku a to, že po celém Karlíně se obdobná situace nevyskytuje, aby si lidé umístili popelnici přímo na chodník v Křižíkově ulici, pak je velmi rušivý nepořádek, který se kolem té popelnice hromadí. Kolemjdoucí do ní chtějí házet odpadky, ale když zjistí, že je popelnice zamčená na řetěz, odpadky jednoduše položí na ni, ty pak následně popadají na zem. Je možné se proti tomu nějak bránit? Děkuji, s pozdravem Petra
  • Odpověď: (02.09.2021 13:52)
   Vážená paní Sladká, 

   odborem životního prostředí bylo provedeno místní šetření v ulici Křižíkova před domem č.p. 66 a v jeho okolí. V době šetření nebylo zjištěno, že by se před tímto domem a jeho okolí nacházela nádoba na směsný komunální odpad (viz foto v příloze). Je pravděpodobné, že vlastník nádoby na odpad připravil v den svozu k jejímu vyprázdnění a poté jí uklidil. Tuto skutečnost bereme v patrnost a budeme provádět šetření, zda vlastník nádoby dodržuje ustanovení vyhlášky o odpadech č. 5/2007 Sb. hl.m. Prahy. Děkujeme za Váš zájem o udržování čistoty a pořádku v Praze 8.

   S přáním hezkého dne 
   S pozdravem

   pověřena vedením oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Odvoz odpadu (Wenbin 16.08.2021 12:40) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,

  chci se zeptat, provozujeme restauraci. Společnost Ipodec nám zajišťovala odvoz odpadu, a teď s námi chce přestat spolupracovat. Kontaktoval jsem Pražské služby a další firmy, ale bohužel také nezajišťují. Co máme v tom případě dělat. Hledali jsme, ale zatim marně. Děkuji

  S pozdravem
  Wenbin Gao
  • Odpověď: (31.08.2021 13:52)
   Vážený pane Wenbin Gao,

   dle vyjádření svozové společnosti Ipodec jste i přes opakovaná upozornění plnili popelnici na směsný komunální odpad gastroodpadem z restaurace. Jako právnická nebo podnikající osoba musíte mít k odstraňování odpadu vznikajícího v restauračním zařízení zajištěny nádoby na tříděný odpad, tj. nádobu na gastroodpad, nádobu na jedlé tuky a oleje a také nádoby na papírové, plastové obaly, nebo skleněné obaly, pokud Vám při provozu vznikají.

   Svoz odpadu z živnosti zajišťuje v Praze několik svozových společností:  Pražské služby, a.s. tel.: 284 091 888, info@psas.cz, AVE CZ odpadové hospodářství s.r.o. tel.: 800 118 800, ave@ave.cz, Komwag, a.s. tel.: 236 040 000, komwag@komwag.cz  nebo IPODEC, a.s. tel.: 286 583 310, ipodec@mariuspedersen.cz.


   S pozdravem

   Tomáš Veselý
   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
   e-mail: tomas.vesely@praha8.cz
 • Otázka: Nádoby na olej a tuky (Jana 06.08.2021 14:15) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda by bylo možné umístit v rámci Prahy 8 (hlavně sídlišť) kontejnery na oleje a tuky stejně jako MČ 7 a 9. Děkuji.
  • Odpověď: (17.08.2021 17:34)
   Vážená paní Jano,

   vzhledem k tomu, že se pilotní projekt sběru jedlých tuků a olejů pomocí veřejně přístupných sběrných nádob ve vybraných městských částech osvědčil, tak bude rozšířen i do dalších městských částí včetně Prahy 8. Během podzimu by mělo být nainstalováno 25 sběrných nádob na jedlé tuky a oleje k vytipovaným stanovištím na tříděný odpad.

   S pozdravem

   Tomáš Veselý
   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
   e-mail: tomas.vesely@praha8.cz
 • Otázka: Odpadky na ulici S. K. Neumanna 33 (Daniela Nová 30.07.2021 12:58) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,

  ráda bych se Vás zeptala, jak bojovat proti hromadění odpadků pocházejících z Enjoy na ulici S. K. Neumanana. Pan majitel baru, má zde postavenou popelnici na komunální odpad, ani nevím jestli na ní má zábor. Tato popelnice není nikým svážena, odpadky jsou tam tak narvané, že přetékají a válí se nejen okolo popelnice, ale i po celé ulici. Já to uklízím, ale opravdu už na to nemám sílu, je to každý týden to samé. Včera večer jsem šla na procházku a už i vedle popelnice se hromadí odpad. Posílám stav, jak se to okolo popelnice začíná hromadit. Je to opravdu hrozné vyjít z bytu a vidět všude, omluvte můj výraz BORDEL. Pan majitel si dělá co chce a nerespektuje žádná pravidla.

  Děkuji za odpověď

  Daniela Nová
  • Odpověď: (05.08.2021 15:39)
   Vážená paní Nová,

   Odborem životního prostředí ÚMČ Praha 8 bylo na Váš podnět provedeno místní šetření. Provozovatel Enjoy Baru byl vyzván, aby zjednal nápravu. Odpadky byly odstraněny a sběrná nádoba bude mimo den svozu umisťována v domě, respektive v domovním vybavení. Děkujeme za Váš zájem o udržování pořádku a čistoty v Praze 8.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: popelnice na tříděný odpad (Kateřina 02.07.2021 9:06) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, u křízení ulic Na Kopečku a Pod Plynojemem se nachází popelnice na tříděný odpad, chtěla jsem se optat, zda by bylo možné sem přidat také popelnice na papírové kartony a hliníkový odpad? Děkuji mnohokrát za odpověď.
  • Odpověď: (04.08.2021 14:06)
   Dobrý den,

   na předmětném stanovišti 088 – Pod Plynojemem jsou schváleny jak nádoba na kovový odpad, kam lze vyhazovat i hliníkový odpad, tak popelnice na nápojové kartóny. Dle naší kontroly zde však nádoba na nápojové kartóny chyběla. Její dodání bylo zaurgováno.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Třídění odpadu (Barbora Mrňousová 15.07.2021 9:08) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, bylo by, prosím, možné na stanoviště tříděného odpadu v ulici Na Vartě x Střížkovská (viz mapa v příloze) dodat kontejner na nápojové kartony? Tento tam dlouhodobě chybí a lidé pak často dávají nápojové kartony do ostatních kontejnerů, zejména pro plasty. Předem děkuji a jsem s pozdravem. Mrňousová
  • Odpověď: (28.07.2021 16:15)
   Vážená paní Mrňousová,

   bylo zažádáno o přidání nádoby na nápojové kartóny k předmětnému stanovišti. Vzhledem k omezeným prostorovým možnostem zde bude od 1. září přidána nádoba o objemu 240 litrů.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Karlinske namesti - nocni klid (Robert 21.07.2021 23:53) – Životní prostředí
  Sdílet
  Co prosim dela / planuje udelat Praha 8 pro zlepseni situace na Karlinskem namesti po 10hodine vecer, tedy dodrzovani nocniho klidu / zavrene restaurace? Otazka je smerovana obzvlaste na okoli hospody Lokal a prilehleho parku, ktery se uziva jako hospoda a zachod zaroven, se vsemi doprovodnymi jevy, jako hulakani a moceni.
  • Odpověď: (28.07.2021 14:29)
   Vážený pane Roberte,

   Váš podnět byl předán zástupcům Městské policie hl. m. Prahy - Obvodní ředitelství Praha 8. V případě, že máte podezření na rušení nočního klidu v době od 22.00 do 06.00 hod., je zapotřebí bezodkladně tuto skutečnost oznámit na linku 156 nebo 158. Mohlo by se jednat o přestupek proti veřejnému pořádku, který na místě řeší Městská policie hl. m. Prahy či Policie ČR.

   S pozdravem

   pověřený vedením odboru bezpečnosti a krizového řízení
 • Otázka: Stromořadí v Křižíkově ulici (Lukáš Obdržálek 18.07.2021 15:34) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,

  zkouším to znovu, protože na dřívější otázky jsem nenašel odpověď. Plánuje se doplnění stromořadí v Křižíkově ulici mezi Karlínským náměstím a ulicí Thámova? Ulice je to pěkná, ale v této části bohužel stromy chybí a v létě je to znát. Předem děkuji!
  • Odpověď: (23.07.2021 12:19)
   Vážený pane Obdržálku,

   dotazem na Technickou správu komunikací hl.m. Prahy bylo zjištěno, že o případné výsadbě stromů ve zmíněné části Křižíkovy ulice se neuvažuje.  Na základě průzkumu leteckých snímků od roku 1938 do současnosti lze konstatovat, že zde nikdy žádné stromy nebyly.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)