Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla osm a šest
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: odvoz tříděného odpadu - papír (V.Sedláková 24.01.2023 10:25) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, mohli byste prosím zaurgovat firmu na odvoz tříděného papíru v Čumpelíkově ulici - viz foto? Děkuji, V. Sedláková
  • Odpověď: (25.01.2023 9:12)
   Vážená paní Sedláková,

   Děkujeme za Váš e-mail, ke kterému sdělujeme, že na stanovišti je nastaven svoz papíru 4x týdně, tedy na maximální možnou četnost. Svoz papíru by měl proběhnout v dnešním dni.

   S pozdravem

   Oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: svoz tříděného odpadu (Martina 23.01.2023 12:47) – Životní prostředí
  Sdílet
  Vyvážení kontejnerů na tříděný odpad v okolí Palmovky je zcela nepostačující. Jednotlivé výpadky svozu nebo nárazové přeplnění kontejnerů je možné pochopit, ale v období posledních několika měsíců se prostor vyhrazený kontejnerům dá přirovnat ke skládce. Po odvozu odpadu se kontejner zaplní během pár hodin a obcházení ostatních stanovišť s odpadky v ruce je také zbytečné. Všude je plno. Už mě nebaví hlídat termín, kdy je odpad odvezen, takže vše končí v popelnici u domu. Je to škoda, když už se to většina lidí naučila. Navíc se Palmovka, která už tak není přívětivým a malebným místem k životu, začíná podobat vyloučeným lokalitám.
  • Odpověď: (25.01.2023 9:09)
   Vážená Martino,

   Děkujeme za Váš postřeh a sdělujeme, že problematice tříděného odpadu se věnujeme velmi intenzivně. Některé stanoviště mají nastavenou jinou četnost svozu něž ostatní a může se zdát, že odpad není vyvážen. Dále jsou stanoviště tříděného odpadu, které mají nastavenu frekvenci svozu na maximální možnou a nelze je rozšířit o další nádoby. V takovýchto případech doporučujeme zažádat o zřízení domovního stanoviště tříděného odpadu. 

   S pozdravem

   Oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: svoz tříděného odpadu (Petra 18.01.2023 18:54) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den. Jak je to se svozem tříděného odpadu? Přijde mi, že v celé oblasti Palmovky se už skoro týden odpady nevyvážely a podle toho to taky vypadá. I když by se minimálně plast a papír měl vyvážet 4x týdně. Což tomu vážně neodpovídá? Co to způsobuje? A prosím odpověď, že se bude místo monitorovat už jsme slyšeli mockrát. Byla by možná náprava? Svoz komunálního i bio odpadu funguje. Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (20.01.2023 11:13)
   Vážená Petro,

   každé stanoviště tříděných odpadů má nastavenou svou frekvenci svozu, zpravidla s četností 2x až 4x týdně. Množství nahromaděného odpadu souvisí s mnoha dalšími faktory, které se v průběhu času mění. Se svozovou společností jsme ve stálém kontaktu a snažíme se operativně věci řešit a přizpůsobovat nastavení obsluhy separací. 

   S pozdravem 

   Oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Popelnice v Trojské ulici (Josef Ressl 15.01.2023 18:37) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, proč se dlouhodobě neřeší nepořádek v Trojské ulici (v části vedoucí od ulice Pod Lisem směrem do Kobylis), kde jsou stále majiteli nemovitostí ponechávány popelnice na chodníku, kolem kterých se často kupí nepořádek. Některé popelnice se také nachází na chodníku převrácené naležato a brání tak parkování vozidel. Šlo by s touto situací něco udělat? Předem děkuji za odpověď. JR
  • Odpověď: (20.01.2023 11:11)
   Vážený pane Ressle,

   děkujeme za Váš podnět. K níže uvedenému sdělujeme, že jsme dosud neobdrželi žádné jiné oznámení ze strany občanů žijících v dotčené lokalitě týkající se umístění popelnic na komunikaci a nepořádku okolo nich, ani nezaznamenali žádné pochybení během prováděných místních šetření. Ze strany OŽP na základě Vašeho podnětu budeme předmětnou lokalitu monitorovat a v případě zjištění porušování vyhlášky o odpadech budou podniknuty kroky k zajištění zjednání nápravy.

   S pozdravem

   pověřena vedením oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Tříděný odpad v Mirovické ul. (Tomáš Bohuněk 03.01.2023 6:50) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, můžete umístit kontejner na plasty ke kontejnerům na odpad u domu 1082? Lidi hází plasty do komunálního odpadu, protože nejbližší kontejner u 1088 je nejen "objektivně daleko", ale i často plný.
  Díky za zvážení
  • Odpověď: (04.01.2023 8:51)
   Vážený pane Bohuňku,

   Nádobu na plast ze stávajícího stanoviště, které je od Vašeho vchodu vzdáleno cca 100 m, nelze přesunout k Vašim nádobám na komunální odpad. Docházková vzdálenost je přijatelná a stanoviště tříděného odpadu již nelze rozšiřovat o další nádoby. Jako SVJ můžete požádat o zřízení domovního stanoviště tříděného odpadu za splnění stanovených podmínek - https://www.praha8.cz/Domovni-stanoviste-trideneho-odpadu, které dále upravuje metodický pokyn Magistrátu hl. m. Prahy. Třídění odpadů je především na osobní odpovědnosti občanů a ne toliko na počtu odpadních nádob na tříděný odpad. 

   S pozdravem

   Oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: černá skládka u kontajneru (Petr Homolka 21.12.2022 9:39) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den. Rád bych se zeptal, zda MČ Praha 8 nechala umístit kontajner na směsný odpad v ulici Kotlaska naproti Albertu nebo zda se jedná o nelegální zábor veřejného prostranství. V případě, že jde o akci MČ P8, bylo by prosím možné upozornit ty, pro které tam byl kontajner přistaven, že odpadky patří dovnitř ? Velice děkuji a přikládám ilustrační foto současného stavu inkriminovaneho místa.
  • Odpověď: (02.01.2023 13:48)
   Vážený pane Homolko,

   děkujeme za upozornění. Městská část kontejner na odpad na dané místo neumisťovala. Nepovolené umístění kontejneru v ulici Kotlaska prošetříme a zajistíme, aby byl kontejner i odložený odpad z pozemku odstraněn.

   S pozdravem

   pověřena vedením oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Sběrný dvůr (Jan Šotkovsý 30.12.2022 16:25) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,bude náhradní sběrný dvůr za Octářovou kdy a kde. Děkuji Šotkovský
  • Odpověď: (02.01.2023 13:45)
   Vážený pane Šotkovský,

   Bude-li nalezen nový vhodný prostor k otevření nového sběrného dvora a bude-li ze strany Magistrátu hl. m. Prahy k tomuto dán souhlas, bude otevřen nový sběrný dvůr. V současné době lze využívat další sběrné dvory na území hl. m. Prahy.

   S pozdravem

   Oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Odpadkový koš (Hájková 18.12.2022 14:02) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den. Nebylo by možné na cestičce za domem v Bojasové ulici umístit odpadkový koš nebo psí koš? Po celé délce jsou dva koše jen u hřiště. Směr Žernosecká už žádný další není. S případným odpadem nebo psím extrementem musíme jít až ke koši na začátek Burešové ulice.
  Děkuji.
  • Odpověď: (19.12.2022 11:44)
   Vážená paní Hájková,

   v současné době nebude docházet k navyšování stavu počtu nových odpadkových košů a košů na psí exkrementy, které jsou hrazeny a obhospodařovány z prostředků Městské části Prahy 8. Budou-li na základě místního šetření a vyhodnocení zjištěny odpadkové koše, které bude možno bez škody přesunou, bude tak učiněno. 

   S pozdravem

   Oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: psí koše (Koubíková Dagmar 14.12.2022 8:53) – Životní prostředí
  Sdílet
  Zajímalo,by mě zda jsou zakázany zelené pytlíky na psí ex.Už měsíc se zde vůbec neobjevují, od Září sporadicky, papírem to(ex) z trávy nevyndáte.Jedná se o lokalitu Bohnice : Čimice. Děkuji
  • Odpověď: (15.12.2022 10:29)
   Vážená paní Koubíková,

   děkujeme za Váš podnět. Se svozovou společností se snažíme tento problém řešit a dbáme do doplňování igelitových sáčků na psí exkrementy. Bohužel se setkáváme s neukázněnými občany, kteří odeberou celý igelitových svazek sáčků. Uvidíte-li odpadkový koš na psí exkrementy, který nebude opatřen sáčky, prosím o zaslání fota na e-mail.

   Děkuji.

   S pozdravem 

   Oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: sáčky na psí exkrementy (Jana Šimková 09.12.2022 15:40) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, již delší dobu se v Libni neobjevují na stojenech na odpadky mikrotenové sáčky na psí exkrementy. Jsou tam většinou papírové, které jsou v tomto počasí stále mokré a jejich použití obtížné. V čem je problém, když v okolních čtvrtích jsou vždy a všude k dispozici? Navíc jsou i levnější než ty papírové.
  Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (15.12.2022 10:24)
   Vážená paní Šimková, 

   v souvislosti s Vaším podnětem Vám sdělujeme, že průběžně se svozovou společností řešíme problematiku doplňování sáčků na psí exkrementy v různých lokalitách naší městské části. Svozová společnost bude požádána, aby provedla opatření k doplňování igelitových sáčků na psí exkrementy aktuálně v části Libně. Věříme, že v brzké době bude zjednána náprava.

   S pozdravem

   pověřena vedením oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)