Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla čtyři a tři
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: krizovatka u tramvajove stanice U Krize (Radka Tumova 11.09.2019 23:56) – Doprava
  Sdílet
  Dobry den, pedpokladam, ze nebudu prvni, ani posledni, kdo poukaze na nebezpecnost krizovatky pobliz stanice tramvaje U Krize. Dle meho nazoru je v dopravni spicce situace velice neprehledna - hlavne pro auta vyjizdejici smerem od Braunerovy pres Podlipneho, ktera prejizdeji Zenklovu smerem k Prosecke. Neplanuje se napriklad nainstalovani zrcadel tak, aby prejizdejici auto melo moznost videt za stojici tramvaj (prijizdejici od Bulovky) v zastavce, pripadne nejake jine zprehlednujici opatreni, ci opatreni zvysujici bezpecnost pro vsechny zucastnene, co se v danou chvili na krizovatce muzou vyskytnout (auta ze vsech smeru, tramvaje z obou smeru, cykliste a chodci....., myslim, ze uz se tam po rekonstrukci a uprave vozovky s vyhrazenym pasem pro cyklisty, nekolik nehod stalo). Dekuji za odpoved.
  • Odpověď: (18.09.2019 16:50)
   Vážená paní Tůmová,

   Vás podnět předáváme na Odbor pozemních komunikací a drah Magistrátu hl. m. Prahy, jako příslušnému silničnímu správnímu úřadu pro ulici Zenklova.
              
   S pozdravem

   Marek Černý
   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Vyhrazené místo pro zásobování (Jan Krahulec 23.08.2019 12:32) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  chci se zeptat, zda by bylo možné v Pobřežní ulici na úrovni pasáže k metru Florenc zřídit vyhrazené krátkodobé parkovací stání pro zásobovací dodávky.
  Žijeme ve městě a zásobování je potřeba, bohužel v daném místě jsou všechna místa plná a fakticky nelze legálně na chvíli zaparkovat, jsou tu všude zákazy zastavení.
  Živé město bez těchto služeb existovat nemůže a městská policie má trochu nevděčnou práci, musí se věnovat porušením zákazů, ale sami určitě vědí, že to nedává moc smysl.
  Často zde parkují drahá SUV v křižovatce nebo tu hulákají feťáci, těmto prvkům by se určitě MP měla věnovat více než klukům, kteří krátkodově zastaví kvůli doplnění zboží do místních obchodů.
  Děkuji a přeji hezký den,
  Jan Krahulec
  • Odpověď: (11.09.2019 13:01)
   Vážený pane Krahulče,
    
   Možnost zřízení zásobovacího boxu v ulici Pobřežní bude projednána s dotčenými orgány.
   Je ale nutné zmínit, že v rámci kolaudace uvedených nebytových prostor má být zajišťováno zásobování z ulice Sokolovská, kde k tomuto účelu jsou zřízeny zásobovací boxy.
                          
   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Billboard Rokoska (Zuzana Rettichová 09.09.2019 14:11) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, ráda bych upozornila na billboard ,který se nachází v Holešovičkach nedaleko zastávky Kuchyňka. Již dříve se řešila intenzita svícení především ve večerních a ranních hodinách ,kdy billboard zářil lidem do oken. Jeho intenzita se snížila. V současné době opět velmi intenzivně svítí a reklamy blikají a ruší již od 6 od rána ,večer to samé. Je možné s tím něco udělat ? Děkuji za odpověď
 • Otázka: Andrštova - zákaz parkování (Petr Barták 06.09.2019 10:32) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, kde najdu bližší informace o plánované rekonstrukci komunikace a zákazu parkování? Především jak dlouho to bude trvat? Nikde na webu MČ ani TSK jsem nic nenašel. Děkuji.
  • Odpověď: (10.09.2019 13:08)
   Vážený pane Bartáku,

   odbor dopravy nemá k dnešnímu dni bližší informace o plánované rekonstrukci komunikace Andrštova. V této věci je kompetentní správce komunikace TSK, který by Vám měl poskytnout bližší informace.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Dodávky soukromníka parkované na sídlišti (Barbora 01.09.2019 22:01) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  v místě křižovatky ulic Sosnovecká a Hnězdenská pravidelně parkuje jakýsi podnikatel několik dodávek, obvykle 3-6 velkých aut, která zabírají místo pro osobní auta občanů zde bydlících. Je možné takové parkování podnikatele někde nahlásit a případně omezit? Nebo si podnikatelé mohou na sídlištích parkovat celý svůj vozový park? Předem děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (04.09.2019 16:07)
   Dobrý den, 

   jestliže parkuje v souladu se stanovenou úpravou provozu, nic neporušuje. 
   Máte-li podezření, že řidiči parkují v rozporu se stanovenou úpravou provozu a dopouští se přestupku, kontaktujte Městskou policii, která  je v tomto kompetentní. Operační středisko MP Praha 8: 222 02 5556; 222 02 5557. 

   S pozdravem 

   pověřený vedením oddělení zón placeného státní
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Parkovací plocha nad zastávkou metra Palmovka (David Táborský 30.08.2019 11:15) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  jaký je prosím momentálně plán s rekonstrukcí, případně uzavřením parkovací plochy na Palmovce nad vestibulem metra? Bude tato plocha skutečně uzavřena? Od kdy? Bude zde i nadále možnost parkování? Díky za odpověď!
  • Odpověď: (03.09.2019 14:55)
   Vážený pane Táborský,

   projektová dokumentace týkající se rekonstrukce stávající parkovací plochy nad zastávkou metra Palmovka, pozemků ve vlastnictví Dopravního podniku hl. m. Prahy, nebyla našemu odboru předložena. Jedná se účelové komunikace bez jakéhokoli omezení, kdy případné uzavření plochy parkoviště, tzn. omezení veřejného přístupu, je nutné vždy předem projednat v rámci správního řízení s naším odborem dopravy, Policií ČR a správcem vozovky, TSK hl. m. Prahy a.s.. O toto znepřístupnění nebylo vlastníkem pozemků doposud požádáno.

   S pozdravem

   Oddělení dopravního rozvoje 
   Odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Opravy teplovodu Čimická (Ludvík Černý 26.08.2019 16:03) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, minulý týden jsem se obrátil na radnici s dotazem, kdy bude dokončena oprava teplovodu v Čimické ulici. Jak jsem psal, některé části měly být dokončeny už před více než dvěma měsíci (avizovaný termín dokončení 16. 6.), přesto to stále není hotové a např. silnice Třeboradická je kvůli tomu už několik měsíců uzavřena.

  Na můj dotaz odpověděl Ing. Kryštof MBA, že to není v kompetenci Prahy 8, a ať se obrátím na Pražskou teplárenskou.

  Rád bych upozornil, že kompletně rozkopaný hlavní tah do Bohnic JE kompetencí radnice Prahy 8. Ta ostatně projekt musela schválit a také o rekonstrukci informovala na svém webu.

  Také nevím, na koho bych se mohl já jako řádový občan obrátit. Na infolinku Pražské teplárenské? Radnice má jistě kontakt přímo na člověka, který za opravu teplovodu zodpovídá.

  Proto mě velmi mrzí, že pověřený úředník nejeví žádný zájem na řešení toho, že oprava je o několik měsíců opožděná a komplikuje život tisícům lidí v Kobylisích a Bohnicích.

  Mimochodem každý den chodím kolem do práce okolo deváté či desáté hodiny a v 90 % případů není na místě ani noha.

  Poslední etapa rekonstrukce má být dokončena do konce srpna. Namísto toho není dokončena ještě ani ta první! Po celé Čimické ulici je X metrů hluboká a X metrů široká díra do země.

  Proto žádm Ing. Kryštofa MBA, aby projevil alespoň elementární zájem o to, co je náplní jeho práce. Tzn. zjistit důvody zdržení, vyřešit situaci a informovat občany o reálném termínu dokončení.

  Děkuji.
  • Odpověď: (30.08.2019 10:46)
   Dobrý den,

   Dle stavebního zákona udržovací práce nevyžadují stavební povolení ani ohlášení, proto k nim Stavební úřad neprovádí žádný úkon. Proto doporučuji obrátit se na investora Pražskou teplárenskou, a.s. 
   SÚ P8 není podřízen Městské části Praha 8, neboť samostatně vykonává výkon státní správy na území Praha 8. Stížnost na postup prací doporučuji poslat oficiálně se žádostí o prověření na podatelnu PT,a.s.. SÚ P8 tuto stavbu ani nepovolil , ani nedozoruje.

   S pozdravem

   vedoucí odboru územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
 • Otázka: Kolik bylo prodáno parkovacích míst / kolik je parkovacích míst (Jiří 20.08.2019 18:01) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, mám dotaz kolik bylo prodáno "parkovacích karet" a kolik je na Praze 8 celkem k dispozici parkovacích míst. Věřím, že pokud prodáváte "parkovací karty" tak tuto statistiku máte a nebude problém jí zveřejnit.
  S pozdravem,
  Jiří
  • Odpověď: (27.08.2019 12:35)
   Vážený pane, 

   v zónách placeného stání v Praze 8 je 14 589 parkovacích míst. Aktivních parkovacích oprávnění je 15 395.

   S pozdravem

   pověřený vedením oddělení zón placeného státní
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Ulice Bulovka (Michal Vašíček 17.08.2019 16:53) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  jezdím do centra na kole/koloběžce po ulici Bulovka, která je v katastrofálním stavu. Povrch se skládá ze spousty záplatovaných děr, kusy silnice u pravého okraje se rozpadají a na koloběžce s 8,5" koly je jízda při jízdě z kopce velmi nebezpečná. Je v plánu oprava silnice?

  Díky za odpověď
  • Odpověď: (27.08.2019 12:25)
   Vážený pane Vašíčku, 

   Váš podnět předáváme správci komunikace – TSK hl. m. Prahy.

   S pozdravem 

   pověřený vedením oddělení zón placeného státní
   odbor dopravy (OD)
   e-mail: michal.komenda@praha8.cz

   Dobrý den,

   v ul. Bulovka má záměr Pražská vodohospodářská společnost provést rekonstrukci kanalizace a obnovu vodovodních řadů, v rámci akce by mělo dojít o obnově povrchu v celé šíři komunikace. Předběžný termín je letošní rok, to se pravděpodobně nestihne a akce se přesune do roku 2020.

   S pozdravem

   Ing. Štěpánka Romanová
   vedoucí OS Sever
   Technická správa komunikací hlavního města Prahy, a.s.
 • Otázka: rekonstrukce teplovodu - úbytek par. míst (Martina Šmídová 20.08.2019 18:30) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, v ulici Fr. Kadlece dnes začala oprava teplovodu. Oznámena byla v sobotu 17.8.2019 s datem od 20.8.2019. Na značkách omezujících parkování není uvedeno, kdo zábor povolil ani kdo stavbu provádí a ani do kdy je plánovaná. Měla jsem za to, že všechny tyto akce s místní úpravou by měly být oznámeny týden předem a na značkách by měly být náležitosti povolení a další informace. Na stránkách Pražské teplárenské žádná informace k této akci není. Chtěla bych proto vědět, do kdy je akce plánovaná. Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (21.08.2019 16:16)
   Dobrý den,

   uvedená akce je prováděna v rámci údržby teplovodu a SÚ P8 k ní neprovádí žádný správní úkon. Pro odpověď je nutné se obrátit přímo na vlastníka a investora stavby, tj. PT a.s.

   Děkuji.

   vedoucí odboru územního rozvoje a výstavby (OÚRV)