Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Sečtěte čísla devět a osm
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Parkovani elektroauta (Mirka Solanska 18.01.2023 9:10) – Doprava
  Sdílet
  Dobry den zajima mne parkovani elektroauta v Praze . Zda je parkovani povoleno zdarma ve vsech zonach? Dekuji MSolanska
 • Otázka: Linka 17 (Tomáš Hrůza 18.01.2023 9:13) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  rád bych se zeptal ohledně nového provozu linky 17, který v tomto týdnu přešel do 10-minutového intervalu. Vzhledem k častým zpožděním této linky je interval ještě delší a čekání na tramvaj tak činí nesnesitelným. Bydlíme na Hercovce, tedy přesněji využíváme zastávku "Nad Trojou" a je to jediný spoj, kterým se dá dostat rozumně do centra, pokud nemusíme jít 12 minut na metro Kobylisy nebo podobnou dobu na zastávku "Trojská", kde jezdí i autobusy.
  Nešlo by zařídit, aby tramvaj jezdila častěji? Myslím, že by to hodně občanů uvítalo a i vzhledem k ranní špičce se nemuseli tlačit v přecpaných spojích.
  Děkuji
  • Odpověď: (18.01.2023 11:35)
   Dobrý den,

   děkujeme za podnět, který předáváme Dopravnímu podniku hl. m. Prahy.

   S pozdravem

   oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář starosty (OKS)
 • Otázka: Přímý spoj z Bohnic do Zoo (Zuzana Sýkorová 02.01.2023 21:20) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala, kam se co nejlépe obrátit ohledně autobusového spojení z Bohnic k Zoo.
  Překvapilo mě zrušení přímé linky. Nyní, abychom se dostali k hlavnímu vchodu, musíme využít dvou autobusových linek.
  Velmi mi to nevyhovuje, nejde jen o přístup do Zoo, ale značně se tím i prodlužuje cesta k trojské lávce.
  Navíc na přestupu nejde o minutové čekání. V našem případě to dnes bylo deset minut a navíc v takto vytížené oblasti mají autobusy často zpoždění, takže je to vyloženě loterie.
  I mě překvapuje, že jsou opět větší jak čtvrthodinové rozestupy busu, který jede z Bohnic dolů.

  Předem díky. Snad se ozve víc lidí..

  S pozdravem a přáním všeho dobrého v roce 2023
  Zuzana Sýkorová

  • Odpověď: (03.01.2023 9:08)
   Dobrý den,

   hromadnou dopravu v Praze spravuje Dopravní podnik hl. města Prahy, kterému Váš podnět předáváme.

   S pozdravem

   oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář starosty (OKS)
 • Otázka: Parkovaci karty pro firemni vozy (Pastyrik Oldrich 11.12.2022 12:31) – Doprava
  Sdílet
  Kde muzu koupit parkovaci kartu pro firemni vuz? Firma je sidlem na Praze 8. Kolik takova karta bude stat?
  Dekuji
  • Odpověď: (13.12.2022 13:22)
   Vážený pane, 

   parkovací oprávnění si můžete registrovat osobně na výdejně (U Meteoru 6), ale i prostřednictvím Osobních stránek uživatele (https://portal.zpspraha.cz/id/login). 
   Cena abonentního parkovacího oprávnění je 7000,-Kč pro celou Prahu 8 na rok a pro první vozidlo. 
   Kompletní informace k zónám placeného stání v hlavním městě Praze jsou na www.parkujvklidu.cz nebo www.parking.praha.eu

   S pozdravem

   pověřený vedením odboru dopravy (OD)
 • Otázka: oprava komunikace v Žernosecké ulici (Pavel Pojman 06.12.2022 13:02) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,můžete mě vysvětlit,kdo provádí v současné době asfaltování ulice Žernosecká, tak , že se děti nemůžou dostat do školy? TSK mě odpověděl, že oni rozhodně ne.Děkuji Pojman
  • Odpověď: (07.12.2022 9:13)
   Vážený pane Pojmane,

   opravu na komunikaci Žernosecká provádí společnost INPROS a je to akce TSK, tzv. běžná údržba komunikací. Akci nepovoluje odbor dopravy, ale je nám pouze nahlášena. O žádné další akci na této komunikaci informace nemáme. Dostal jste tedy na TSK zřejmě mylnou informaci.

   S pozdravem 

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Parkování v ulici Poznaňská a vozidla jezdící po chodníku a zeleni (Václav Vejvoda 28.11.2022 11:56) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, bylo by prosím možné nějak vyřešit parkování vozidel v Poznaňské ulici v blízkosti OC Odra a vchodu domu 428? Toto místo je obecně problematické a to z důvodu, že řidiči neponechávají (v mírné zatáčce u vchodu 428) dostatečnou šíři pruhu pro průjezd popelářských či hasičských vozů a když už se snaží ho tam vytvořit, tak parkují větší částí svého vozu na chodníku před vchodem 428, kde nejen překážejí, ale z vozidel i často unikají provozní kapaliny právě na chodník. Dalším problémem jsou parkující vozidla mezi parcelami 827/78 a 827/84, protože řidiči vjíždějí na toto místo za účelem zaparkování a následně vyjíždějí přes chodník na parcele 827/237 a zeleň na parcele 827/243, čímž nejen ohrožují chodce, ale zeleň rozjezdí a chodník znečišťují bahnem. Bylo by tedy možné v těchto místech zřídit dopravní značení a balisety, aby vozidla zůstala na silnici a nezasahovala na chodník, stejně tak aby na chodník na parcele 827/237 a zeleň 827/243 nevjížděla? Ideální by bylo balisety zřídit jak na začátek, tak na konec těchto parcel, neboť k vjíždění vozidel na chodník i zeleň dochází taktéž při jejich otáčení na parcele 827/236. Děkuji.
  • Odpověď: (06.12.2022 13:38)
   Vážený pane Vejvodo,

   S přihlédnutím k faktu, že je v této lokalitě značný nedostatek parkovacích stání, jakýkoliv zásah do organizace opravy při dodržení platných norem a technických podmínek by vedl k jejich redukci.
   Tím odbor dopravy neschvaluje protiprávní jednání řidičů, kteří vozidla parkují na chodníku (nebo po něm jezdí), parkují v místě připojení místa ležícího mimo pozemní komunikaci (kde je navíc zákaz vjezdu) atd.
   Jedná se o protiprávní jednání v rozporu s obecnou případně místní úpravou provozu.
   Je nutné se tedy obracet přímo na Městskou policii hl. m. Prahy, která je v tomto kompetentní.
   Děkuji za podnět.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Přednost na přejezdu pod Libeňským mostem (Jakub 30.11.2022 10:29) – Doprava
  Sdílet
  Dobry den,

  Proč mají řidiči aut přednost na přejezdu mezi cyklostezkou A2 a Storchovou, pod Libeňským mostem? Automobilový provoz je zde velmi slabý, ale cyklistů hodně, takže nechápu, proč má přednost těch pár řidičů aut, kteří tuto ulici využívají.

  Kvůli lidem parkujícím příliš blízko křižovatky a reklamám z autobazaru je také obvykle špatný výhled, takže někdy musím téměř úplně zastavit, abych viděl. Je možné s tím něco udělat?

  Na závěr bych se chtěl zeptat, zda máte v plánu něco udělat s jezerem, které se tvoří na stezce pokaždé, když prší.

  S pozdravem,
  Jakub
  • Odpověď: (06.12.2022 13:35)
   Vážený pane Jakube,

   Takto byl dopravní režim z pohledu bezpečnosti a plynulosti provozu posouzen a odsouhlasen Policií ČR, odbor služby dopravní policie.
   Se změnou dopravního režimu se nepočítá.

   Požadavek na opravu komunikace předáme na TSK hl. m. Prahy k případnému řešení.

   Děkuji za podnět.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: opravení cyklotrasy (Simona Horáková 14.11.2022 16:05) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, již dlouhodobě v úseku cyklotrasy A2, hlavně v úseku ulice Za Karlínským přístavem je velmi neudržovaný terén. Jsou tam obrovské usazeniny vody (kaluže), materiálové rozmezí mezi asfaltem a mlatem je zcela necitlivé a cyklisté musí často zastavovat a záhadně místem kličkovat. Můžu se zeptat, bude se toto místo nějak dočasně řešit dokud se tam zcela nedokončí nová výstavba? Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (16.11.2022 9:40)
   Vážená paní Horáková,

   děkujeme za Váš dotaz. Stavebně-technický stav na cyklostezce A2 na Rohanském ostrově a v oblasti Karlína je nám znám. Z toho důvodu jsme na MČ Praha 8 připravili rekonstrukci - změnu povrchu z mlatového na asfaltový, včetně rozšíření na 4 metry a doplnění veřejného osvětlení. Tato rekonstrukce byla připravena z důvodu urychlení stavby ve dvou etapách, z nichž první (A2 úsek Libeňský most-Breitfeldova) byl realizován v roce 2021. V letošním roce se nám podařilo získat stavební povolení na poslední úsek na Rohanském ostrově, kterého se týká Váš dotaz (A2 úsek Breitfeldova-Negrelliho viadukt) a vysoutěžit zhotovitele, jemuž již bylo předáno staveniště k realizaci. Ještě v letošním roce začnou dle plánu přípravné práce a stavební práce na rekonstrukci budou zahájeny dle klimatických podmínek na začátku roku 2023, aby na letní sezónu příštího roku již byl povrch této významné cyklostezky nový a komfortní pro všechny účastníky.

   Informace o rekonstrukcích cyklostezek na území MČ najdete např. zde, str. 6:

   V případě dalších dotazů mne neváhejte kontaktovat.

   S pozdravem

   předseda komise pro dopravu Rady MČ Praha 8
 • Otázka: Křižovatka Zenklova, Na Sypkem (František Nový 15.11.2022 12:29) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  bylo by možné na křižovatce ulic Zenklova, Ve Vrchu, Na Sypkém a Vosmikových vyznačit jízdní pruhy. Často se stává,že řidiči při odbočovaní do ulice Vosmíkovych ze směru Zenklova a Ve Vrchu vjedou do protisměru, podobně pak řidiči z ulice Na Sypkém při odbočování na Zenklovu ve směru do centra. Křižovatka je zejména při velkém provozu úplně v chaosu. Děkuji
  • Odpověď: (15.11.2022 14:04)
   Dobrý den,

   děkujeme za podnět, který posíláme zodpovědné společnosti, kterou je TSK Praha.

   S pozdravem

   oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář starosty (OKS)
 • Otázka: parkování (d. requette 13.10.2022 20:03) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, v Karlíně probíhá souběžně pokládání kabelů a vytváření "zelených" zón pro kola a motorky. Kvůli kabelům je rozkopaná velká část ulic a tím pádem ubylo hodně parkovacích míst. Zóny pro motorky zabraly dalších mnoho míst. Kdo vymyslel tuto koordinaci? Zóny mohly klidně počkat. A dále prosím o sdělení, podle jakého paragrafu (a zda vůbec) je povinně motorky do zón umísťovat. A co s řidiči, kteří se těmto parkováním zdaleka vyhýbají a zabírají další parkovací místa pro auta. Budou pokutováni.
  Děkuji za objasnění
  • Odpověď: (21.10.2022 12:14)
   Vážený pane,

   Výkopové práce jsou zvláštním užíváním pozemní komunikace a jedná se pouze o dočasné omezení.
   Realizace vymezených míst pro cyklo+moto je realizací trvalou. Tato místa by měla být využívána hlavně sdílenými dopravními prostředky.
   Případná koordinace je věcí správce komunikace TSK hl. m. Prahy.
   Jinak kromě několika parkovacích stání v ulici Březinova, Petra Slezáka (zde je důvodem zřízení výhyben z důvodu pohybu cyklistů v protisměru) a Sokolovská (zde řešeno zajištění rozhledových poměrů, nehody s tramvajemi) k žádnému úbytku parkovacích stání nedochází.
   Motocykly není povinnost do vymezených stání umisťovat, mohou stát zde nebo v parkovacím pruhu.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)