Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Sečtěte čísla jedna a jedna
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Parkování - ulice Na Kopečku (Jan Novák 30.06.2022 8:45) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, chtěl jsem ze zeptat zda-li se v nejbližší době neplánuje nějaká revitalizace ulice Na Kopečku - hlavně co se parkování a průjezdu ulicí týká. Vjezd a průjezd je moc úzký a pokud některé vozidla třeba "vyčuhují" do ulice, tak si nedovedu představit, jak by například projelo hasičské auto z ulice Sokolovská do ulice Na Kopečku když máme vždy co dělat projet i v osobním autě. Děkuji mnohokrát, Novák
  • Odpověď: (01.07.2022 12:55)
   Vážený pane Nováku,

   Parkovací pruhy byly navrženy tak, aby zůstal jízdní pruh minimálně v šíři 3m.
   Navíc vozidla takto parkovala i před vyznačením parkovacích pruhů.
   Vozidla by určitě neměla přesahovat do jízdní pruhu.
   V současné době se o žádné změně neuvažuje.
   Děkuji za podnět.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Rekonstrukce mostu Palmovka - Ohrada, nová zastávka? (Jan Novák 22.06.2022 18:17) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestli na rekonstruovaném mostu (palmovka-ohrada) vznikne i nějaká nová tram. zastávka například přístupná z Ulice Pod Plynojemem? Nyní to vypadá jako by tam právě připravovali dva vstupy. Bylo by to super. Děkuji za info
  • Odpověď: (23.06.2022 13:23)
   Dobrý den,

   Váš dotaz předáváme Dopravnímu podniku hl. m. Prahy, který je v dané věci kompetentní.

   S pozdravem

   oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář starosty (OKS)
 • Otázka: Parkování v ulici u Sluncové (Jan N. 09.06.2022 18:54) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, plánujete prosím více hlídat ulici u Sluncové (naproti hotelu Olympik Tristar). Je zde silnice, která má být průjezdná v obou směrech. To je bohužel ve většině případu nemožné, protože na pravé straně parkují auta a blokují tak plynulý provoz komunikací. Stojí se tam ve dne i v noci ačkoliv o 20 metrů dál je velké parkoviště naproti zámečku Sluncová. Děkuji, Jan N.
  • Odpověď: (10.06.2022 12:38)
   Vážený pane Jane, 

   Váš dotaz předáváme Městské policii hl. m. Prahy, která  je v tomto kompetentní. Jakmile obdržíme od MP Praha vyjádření, bude Vám také zasláno. 

   S pozdravem 

   Michal Komenda
   pověřený vedením odboru dopravy (OD)


   Dobrý den,

   kontrolu pozemní komunikace U Sluncové má Městská policie Prahy 8 v úkolech od 1.12.2020, na základě opakovaných oznámení na parkování vozidel v rozporu se zákonem. Parkování vozidel v zákazu stání v působnosti DZ IZ8a, na chodníku, nebo přechodu pro chodce řeší strážníci zejména od ulice Pod Plynojemem směrem k Mateřské škole č. p. 135/10a, kde parkují vozidla po pravé straně (jak je uvedeno ve stížnosti). Parkování je dovoleno až od č. p. 560/12, kde jsou vyhrazená parkoviště O7 a fialová ZPS. V evidenci CEP (centrální registr přestupků) je z výše uvedené komunikace za poslední období několik desítek oznámení a řešení pro porušení zákona, především v dopravě v klidu (stání vozidel v rozporu se zákonem a 3 realizace odtahu vozidla). Okrskoví strážníci i autohlídky při běžné hlídkové činnosti řeší přestupky v dopravě prakticky na celém území Karlína, zejména zákazy stání a zastavení, chodníky, křižovatky, vjezdy apod. Podle statistiky jsou to nejčastěji ulice Thámova, zejména pěší zóna u metra Křižíkova, Pobřežní, Kaizlovy sady (zákaz vjezdu), Sokolovská, Urxova, Šaldova, Za Poříčskou branou, Rohanské nábřeží (cyklopruhy, vjezdy), U mlýnského kanálu, Za Karlínským přístavem, Pernerova, Křižíkova a další lokality na Praze 8, kde je cca. 850 ulic a nelze očekávat, že v každé z nich bude strážník držet nepřetržitou službu. Vzhledem k tomu, že se již delší dobu přestupkové jednání oznamuje taktéž elektronicky příslušnému správnímu orgánu, nejsou za stěrači vozidel vidět tzv. parkovací lístky, tudíž občané mohou nabýt dojmu, že strážníci MP situaci na místě neřeší. 
   V každém případě pokud i nadále na výše uvedené adrese bude docházet k porušování dopravního značení, lze nám to oznámit prostřednictvím Linky 156 (Centrální operační středisko pro celou Prahu), odkud je věc předána na příslušné Obvodní ředitelství, nebo zavolat přímo na operační středisko OŘ MP Praha 8, tel: 222 025 556-7. Naše hlídky se na místo dostaví vždy během několika minut a oznámení budou řešit dle zákona a svých pravomocí a zejména je budou řešit v době, kdy k přestupkovému jednání fakticky dochází. 

   S pozdravem

   Pavel Novák
   odborný referent kontroly
   Městská policie Hl. m. Prahy
   Obvodní ředitelství MP Praha 8
   Nekvasilova 625/2, Praha 8
   tel.: +420 222 025 546
 • Otázka: Parkovani ulice Bednarska (Radek 08.06.2022 10:31) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,

  Dá se zaparkovat na chodníku po pravé straně ulice Bednářská na Palmovce? Překvapilo mě, když jsem o víkendu našel několik zaparkovaných aut a nemohl jsem projet se svým vozíkem

  S pozdravem,
  Radek
  • Odpověď: (10.06.2022 12:36)
   Dobrý den,

   V ulici Bednářská je povoleno stání vozidel pouze po levé straně komunikace a je vyznačeno příslušným DZ.
   Hezký den.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: výkopy na chodníku u domu U Sluncové (Naďa M. 08.06.2022 9:09) – Doprava
  Sdílet
  Můžete mi podat imnformaci ohledně výkopů na chodníku u domů U Sluncové 604,607.
  U těchto chodníků je současně zbrána část vozovky, kde se za normálních okolností parkuje v modré zoně. I bez těchto omezení se špatně hledá parkovací místo,natož v této situaci. Nikde není označen zábor vozovky ani chodníku.
  Děkuji
  • Odpověď: (08.06.2022 15:54)
   Dobrý den, 

   Akce končí 15. 6. 2022 a byla naším odborem řádně povolena. Zábor parkovacích stání je také v rámci této akce povolen. 

   S pozdravem 

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: výstavba chodníku Pod Čimickým hájem (Ján Prostredný 27.05.2022 14:06) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  rád bych inicioval výstavbu plnohodnotného chodníku spojujícího ulice Pod Čimickým hájem a Podhajská pole.
  Jedná se o velice frekventovaný úsek, který je ovšem po dešti v podstatě neprůchozí. Důvodem jsou louže a zejména značné množství bláta, které ve stínu schne až několik dnů. Po tuto dobu je stezka průchozí jen v holínkách.
  S pozdravem

  Ján Prostredný
  • Odpověď: (07.06.2022 10:10)
   Dobrý den,

   tento pozemek nespravuje Městská část Prahy 8, nýbrž Magistrát hl. města Prahy. Návrh na výstavbu chodníku přeposíláme na Magistrát.

   Děkuji a přeji hezký den.

   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: výtluky Mirovická x Balabánlva (Jana 02.06.2022 20:48) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, chtěla bych nahlásit hluboké výtluky na ulicích Mirovická a Balabánova a požádat Vás o předání na kompetentní místa. Děkuji. Jana
  • Odpověď: (07.06.2022 10:05)
   Vážená paní Jano,

   Váš podnět předáváme správci komunikace TSK, který je v této věci kompetentní.
   Děkujeme za upozornění.

   S pozdravem 

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Cestovní pas (Julie Foltýnová 25.05.2022 11:38) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, jak dlouho po vyhotovení nového cestovního pasu je možné si ho vyzvednout? A také, zda je nutné mít s sebou papír z předešlé návštěvy, nebo stačí občasný průkaz?
  děkuji
  • Odpověď: (26.05.2022 12:18)
   Vážená paní Foltýnová,

   jestliže jste při podání žádosti o cestovní pas uvedla pracovnici na přepážkovém pracovišti číslo svého mobilního telefonu, příp. e-mailovou adresu, bude Vám na tento kontakt odeslána zpráva v momentě, kdy bude doklad připraven k vyzvednutí. Pokud jste kontakt neuvedla, je možné ověřit na odkaze Úřad MČ Praha 8: Informace z úřadu - Stav podaných žádostí o občanské průkazy a cestovní pasy, zda je doklad podaný v uvedených termínech již k dispozici.
   Lístek, který jste při podání žádosti obdržela, usnadní a urychlí pracovníkům vyhledání vyhotoveného dokladu. Vyhotovený doklad však samozřejmě vydáme i bez tohoto lístku. V každém případě je nutné předložit občanský průkaz.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení evidence obyvatel a osobních dokladů
   odbor občansko-správní (OSO)
 • Otázka: oprava komunikace u zastávky 371/374 (M Veselý 18.05.2022 17:57) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  u nástupní zastávky autobusu 371/374 (parcela 2345/4 v části blíž katastrálu) je na již minimálně jednou opravovaném úseku opět větší díra a popraskaná vozovka. Plánuje se v nejbližší době oprava?
  Děkuji
  • Odpověď: (20.05.2022 9:59)
   Vážený pane Veselý,

   Váš podnět předáváme správci komunikace, jímž je TSK hl. m. Prahy, k vyjádření.

   S pozdravem 

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)


   Dobrý den, 

   Jedná se o komunikaci Pod Sídlištěm při křižovatce s ulicí Vršní. Při běžné kontrole jsme tuto skutečnost zaznamenali a inkriminovaná část vozovky je připravena k plošné opravě, která může nastat po akceptaci dopravního opatření ze strany MHMP jako příslušného silničního správního úřadu.

   S pozdravem

   Jan Dvořák
   TSK hl. m. Prahy a.s.
   Oddělení běžné údržby komunikací
 • Otázka: Parkování na chodníku V zahradách 28 a 30 (Čermák J. 04.05.2022 10:23) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, prosím informaci, kam a jakým způsobem podat žádost o umístění dopravní značky IP11e nebo IP11g pro povolení stání na chodníku před domy V zahradách 28 a 30. Chodník je více než dostatečně široký a možnost legálního parkování tímto způsobem umožní nájemníkům domu alespoň trochu ulehčit situaci s parkování v této oblasti.

  Do nedávna tento způsob stání byl povolen značkou umístěnou na slupu VO při vjezdu z křižovatky s ulicí Na Sypkém. Značka však byla po čase v tichosti demontována, aniž by byli obyvatelé alespoň nějak upozorněni a v neznalosti zde parkovali i nadále.

  Až po čase s odstupem několika týdnů začli majitelé zaparkovaných vozidel dostávat poštou pokuty za neoprávněné stání na chdoníku a to i několik v jednom týdnu. Z rozhovoru s místně příslušným strážníkem dokonce vyšlo dokonce najevo, že strážníci mají stálý příkaz toto parkování pokutovat. Nicméně doručení pokuty po několika týdnech či měsících nejen že nemá žádný výchovný efekt (když po celou dobu majitel vozidla neví, že se dopouští přestupku), ale zpětně je nevědomý řidič sankcionován opakovaně. A především situaci pokutování s odstupem několika týdnů - měsíců prakticky nijak neřeší.

  Chceme iniciovat zpět původní úpravu povolením stání na chodníků (celým nebo alepsoň polovinou vozidla), i tak zůstane na chodníku i na silnici dostatek prostoru pro chodce s kočárkem i běžný provoz vozidel. Povolení stání tak nikoho neomezuje a neohrožuje a je tak v obecném zájmu. Prosím tedy informaci, jakým způsobem a kam tuto změnu iniciovat.

  Děkuji
  • Odpověď: (11.05.2022 14:22)
   Vážený pane Čermáku,

   Možnost stání na chodníku včetně kompletního řešení stání vozidel v této části ulice V Zahradách je již zprojektována a předběžně projednána s dotčeným orgánem Policií ČR.
   Předpokládám, že v příštím týdnu by měl být tento návrh opatření obecné povahy zveřejněn na úřední desce ÚMČ Praha 8.
   Po uplynutí zákonných lhůt bude předáno správci komunikace k realizaci.
   Děkuji za podnět.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)