Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla pět a čtyři
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Navýšení počtu parkovacích míst na sídlišti Bohnice (Kadeřábek 16.05.2019 23:21) – Doprava
  Sdílet
  Zdravím, plánuje se v dohledné době rozšíření počtu parkovacích míst na sídlišti Bohnice, konkrétně v oblasti ulic Feřtekova a Řešovská?
  Již někdy předloni se o tom psalo v radnicí vydávaném časopisu a zatím se stále nic neděje. Naopak díky neustálým omezením například z důvodu stavby domu pro seniory či rekonstrukce teplovodu se v této oblasti parkuje stále hůře a naše "hrdinná" městská policie pak v noci rozdává pokuty chudákům, kteří již nemají jak zaparkovat...
  • Odpověď: (17.05.2019 12:54)
   Vážený pane Kadeřábku,

   Na akci „Vybudování parkovacích stání v ulicích Eledrova, Hanouškova a Řešovská, Bohnice“ – Praha 8 Bohnice, bylo požádáno o vydání územního rozhodnutí. Řízení bylo přerušeno z důvodu požadavku Odboru územního rozvoje a výstavby o doplnění projektové dokumentace. V tuto chvíli Vám bohužel nemůžeme podat bližší informace. 

   S pozdravem

   Oddělení silničního správního úřadu
   Odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Vozidla čsticí ulice a Zákaz vjezdu (jednosměrka) (Landa 15.05.2019 22:33) – Doprava
  Sdílet
  Proč prosím vozidla čistící ulice nedodržují jednosměrky a vjíždí opakovaně do ulic z protisměru, konkrétně ulice Peckova?
  • Odpověď: (16.05.2019 12:45)
   Vážený pane Lando,

   naše úklidová vozidla uklízí pouze chodníky, nicméně naši pracovníci byli poučeni o nutnosti dodržovat pravidla silničního provozu. Pokud jde o vozidla uklízející vozovku, pravděpodobně se jedná o úklidovou činnost Technické správy komunikací hl.m. Prahy.

   S pozdravem

   pověřen vedením oddělení okamžitého úklidu
   odbor životního prostředí (OŽP) 
 • Otázka: Parkování na Praze 8 (Jaroslav Jendomě 14.05.2019 13:03) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  na tomto místě bych chtěl nezvykle poděkovat městské části za způsob řešení parkování ve městě a odbavování dotazů zde na internetu. Mnozí naši spoluobčané si neuvědomují, že vlastnictví vozidla je jejich právo, nikoli povinnost. Pokud si pořídí vozidlo, aniž by domysleli, kam ho umístí, je to větší míry jejich problém. Je to věc, a podobně, jako když si koupíte pohovku, není problém města, že se Vám do obýváku nevejde. Veřejný prostor je nás všech a je právem města část z něj vyčlenit pro parkování vašeho vozidla, nikoli povinností. (Jarda, vozidlo mám, parkuji ho v garáži, za kterou platím peníze a přijde mi to normální)
  • Odpověď: (14.05.2019 14:37)
   Dobrý den,

   velmi Vám děkujeme.

   S pozdravem

   pověřený vedením oddělení zón placeného státní
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Chodník podruhé (Nová 03.05.2019 12:16) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, prosím o odpověď na můj dotaz ze dne 2.5.2019. Je uveřejněn pouze dotaz bez odpovědi.
  Současně položím druhý dotaz týkající se nově umístěného dopravního značení. V době, kdy se stále řeší nedostatek parkovacích míst, mi přijde jako výsměch ze strany MČ, že nechá/dovolí umístit zákaz zastavení ve velmi frekventované ulici, shodou okolností právě naproti bytovému domu v Primátorské ulici, kterého se týkal můj první dotaz. Stále věřím, že se jedná o omyl nebo skrytou kameru, abyste zjistili, co občené, které zastupujete a jistě hájíte jejich zájmy, vydrží. Prosím, neodkazujte na TSK apod., vy jste naši zástupci, chceme řešení od vás. Jako jedné z mála se mi chce věřit, že umístění značek projednáte.
  Nová
  • Odpověď: (14.05.2019 12:32)
   Vážená paní Nová,

   nové dopravní značení v ulici Primátorská bylo vyznačeno z důvodu dopravního připojení podzemního parkingu novostavby bytového domu, schváleného dle řádně předložené projektové dokumentace naším odborem dopravy na základě souhlasného vyjádření příslušného orgánu Policie ČR a správce komunikace TSK hl. m. Prahy a.s..
   Vzhledem k tomu, že objekt z jiné strany nepřiléhá ke komunikaci, nebylo možné připojení novostavby řešit jiným způsobem.

   S pozdravem

   Martina Klimentová
   oddělení dopravního rozvoje
   odbor dopravy (OD)
   e-mail: martina.klimentova@praha8.cz
 • Otázka: dopravní značení Primátorská (Veronika Vážná 10.05.2019 9:12) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, reaguji na Vaši odpověď na dotaz paní Suchomelové ohledně zákazu zastavení v ulici Primátorská. Opravdu si stojíte za tím, že připojení novostavby nebylo možné řešit jiným způsobem? Stačilo o pár centimetrů snížit obrubník, který se stejně dělal kvůli nájezdu nový, a auta by z garáží pohodlně vyjela. Nehledě na to, že dle mého názoru jeden pruh na vytočení a vyjetí z garáže úplně stačí. Při dnešní dost tragické situaci s parkováním snad nemyslíte vážně argumentaci, že to bylo schválené odborem dopravy. Kdyby kdokoliv z odboru dopravy zkusil přemýšlet, třeba by se možnost parkování alespoň nezhoršovala, když už se ji žádným způsobem nesnažíte zlepšit. V.V.
  • Odpověď: (14.05.2019 11:08)
   Vážená paní Vážná,

   připojení novostavby v ulici Primátorská nebylo možné řešit jiným způsobem, dostatečný prostor pro vjezd a výjezd do/z podzemních
   hromadných garáží byl realizován na základě prověření rozhledových poměrů a vlečných křivek, souhlasného vyjádření příslušného orgánu 
   Policie ČR a v souladu s platnou legislativou. 

   S pozdravem

   oddělení dopravního rozvoje
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Lanovka - Troja - Dejvice (Tereza Lukáčová 13.05.2019 14:16) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  prosím o informaci v jaké fázi projednávání či přípravy je projekt lanové dráhy spojující Troju a Dejvice.
  Děkuji.
  • Odpověď: (14.05.2019 10:53)

   Dobrý den,

   jde o projekt hlavního města, tedy byla nám představena pouze studie, více informací do dnešního dne nemám. Doporučuji se obrátit na dopravní komisi hl. m. Prahy.

   S pozdravem

   místostarosta městské části Praha 8
 • Otázka: Modré zóny (Karel 10.05.2019 10:30) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, na Praze 8 v Kobylisych a v Ládví vznikly asi před půl rokem modré zóny tak trochu jsme doufali že nám to zlepší parkování ale nestalo se tomu tak modré zóny totiž platí pouze do 8 hodin do večera a lidé se služebníma autama a dodvkama zde přes noc opět parkují. Proto bych se Vás.chtel zeptat neplanujete modré zóny které budou platné 24 každý pracovní den?
  • Odpověď: (10.05.2019 12:51)
   Vážený pane, 

   úprava provozní doby zón placeného stání se v současnosti neplánuje. 

   S pozdravem


   pověřený vedením oddělení zón placeného státní
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: dopravní značení Primátorská (Radka Suchomelová 02.05.2019 20:21) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, ráda bych se zeptala na důvod nového dopravního značení v ulici Primátorská (před novostavbou). Developera tlačíte do vybudování podzemních parkovacích míst a to vede k tomu, že na ulici dvě místa odstraníte? Proč není jiným způsobem vyřešen nájezd do novostavby? Jsem občanem Prahy 8, obracím se na MÚ. Prosím o odpověď a ne odkázání na jiný odbor či úřad. Děkuji. Suchomelová
  • Odpověď: (09.05.2019 14:21)
   Vážená paní Suchomelová,

   nové dopravní značení v ulici Primátorská bylo vyznačeno z důvodu dopravního připojení podzemního parkingu novostavby bytového domu,
   schváleného dle řádně předložené projektové dokumentace naším odborem dopravy na základě souhlasného vyjádření příslušného orgánu Policie ČR
   a správce komunikace TSK hl. m. Prahy a.s..
   Vzhledem k tomu, že objekt z jiné strany nepřiléhá ke komunikaci, nebylo možné připojení novostavby řešit jiným způsobem.

   S pozdravem

   oddělení dopravního rozvoje
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: dira v silnici (Vojtěch Skramlík 03.05.2019 18:52) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, v ulici Na Ládví je hluboká díra velikosti menšího kráteru (silnice v této oblasti jsou obecně nekvalitní a poškozené), rýsuje se na obzoru oprava, nebo nedejbože rozsáhlejší výměna povrchu zde a přilehlých oblastech které jsou stále v mizerném stavu? Všichni projíždějící riskují poškození vozidla, chodci vymknutý kotník. Snad ty velmi štědře rozeseté modré zóny tohle ufinancují, zvláště když pořádná oprava se tu nekonala co pamatuji...
 • Otázka: Parkování skútru (Michal Horáček 04.05.2019 16:45) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den.
  Rád bych se zeptal, jak je to s placením parkovného v případě jednostopého vozidla (konkrétně skútr o objemu 125ccm) na Paze 8. Konkrétně na modré a fialové zóně.
  Za odpověď předem děkuji.
  S pozdravem a přáním pěkného dne
  Michal Horáček
  • Odpověď: (07.05.2019 9:38)
   Vážený pane Horáčku, 

   motocyklisté parkují v celé ZPS zdarma.

   S pozdravem

   pověřený vedením oddělení zón placeného státní
   odbor dopravy (OD)