Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla pět a tři
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Přechod Čumpelíkova x Bořanovická (Jana Mirgová 19.03.2019 8:34) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, můžete prosím u TSK zjistit a odpověď vložit sem, kdy bude znovu vyznačen přechod přes ulici Čumpelíkova u křižovatky s ulicí Bořanovická (roh Žabky)? Děkuji.
  • Odpověď: (22.03.2019 10:47)
   Vážená paní Mirgová,
    
   dle vyjádření zástupce zhotovitele opravy horkovodu v Čumpelíkova, společnosti TERMONTA PRAHA a. s., by měl být přechod pro chodce, u křižovatky s ul. Bořanovická, vyznačen do konce příštího týdne, tedy do 31. března 2019. Práce již byly zadány.
    
   S pozdravem
    
   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Parkování před Taussigova 1172 (Sedlacek 18.03.2019 18:32) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, před několika měsíci se zde řešilo parkování před domem Taussigova 1172, kde si z účelové komunikace někteří řidiči dělají parkovací stání, ačkoliv pár metrů vedle je volné parkoviště. Situace se opakuje a pravidelně zde parkuje 4-6 aut. Bylo by možné zajistit častější dozor MP, případně situaci jednou pro vždy vyřešit úpravou značení? Děkuji.
 • Otázka: Nelogické značky Zákaz zastavení ve Feřtekově (Radek Vokál 12.03.2019 13:27) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, v pondělí 11.3. se v odpoledních hodinách objevily na parkovišti před domem Feřtekova 561/22 dvě dopravní značky Zákaz zastavení s prázdnou dodatkovou tabulkou. Dá se vytušit, že to může souviset s výkopem na chodníku, kde se v zimě opravovala voda a který byl jen zasypán drtí. Ovšem měl bych dotaz k těm značkám. Netuším, kdo značky umisťuje a kdo je schvaluje, třeba budete vědět.
  1) značkám chybí datum platnosti, tedy OD KDY. Není přece možné umístit před zaparkovaná auta značky zákaz zastavení bez časového určení. Umístěním značky okamžitě ta auta porušují vyhlášku, aniž by o tom provozovatel mohl vědět. Když se čistí ulice či opravuje parkoviště, značka obvykle začíná platit cca dva týdny od umístění.

  2) ten, kdo značky umístil, snad neočekává, že všichni provozovatelé si toho všimnou a odparkují (mohou být týden na dovolené apod), proto předpokládám, že se na chodníku před červenou fabií začne pracovat až o několik dní později (a že nemá nikdo v plánu auta odtahovat). Ovšem kdyby se práce na výkopu předpokládaly třeba od 18.3., pak je nesmysl zakazovat parkovat do té doby. Jak jistě víte, všude je katastrofální nedostatek míst a Feřtekova není výjimkou. Blokovat tedy několik parkovacích míst po několik dní jen proto, že je někdo líný použít dodatkovou tabulku, je bezohlednost.

  3) Značky jsou umístěny nikoliv v jízdním pruhu, ale tak, jak vidíte. Ovšem chybí na nich šipky, takže se člověk může jen domnívat, co je záměrem, tedy kde vlastně platí. Pokud se zákaz týká prostoru mezi značkami, mají tam být šipky. Nemyslím, že z takovéhoto umístění značek automaticky plyne, že jde o prostor za nimi a mezi nimi.

  4) Za vyloženou bezohlednost už považuji to, že značku vpravo kdosi umístil ZA auto, takže kdyby třeba provozovatel šel k autu za tmy zprava a nevšiml si značky, tak do ní najede.

  Děkuji za vyjádření, kdo je za to zodpovědný, v jakém prostoru značky platí a OD KDY (jsou to značky přenosné a tak logicky nemohou platit od okamžiku umístění na parkoviště za zaparkovaná auta).
  • Odpověď: (14.03.2019 14:18)
   Vážený pane Vokále,

   oslovili jsme společnost PVK, a. s., která v ul. Feřtekova před domem č. 561/22 odstraňovala koncem ledna 2019 havárii vodovodu. Dle vyjádření zástupce PVK nebylo DZN B28 – zákazy zastavení umístěno v souvislosti s touto stavbou. Jelikož na dopravním značení nebyl uveden termín, důvod, ani na zadní straně společnost, které by značení patřilo, a dále s ohledem na skutečnost, že v uvedeném místě nebyl odborem dopravy povolen žádný jiný zábor, nechali jsme neoprávněně umístěné dopravní značení včerejšího dne, tj. 13. března 2019 odstranit.
   Ze zákona se DZN B28 umísťuje 7 dní před požadovaným termínem započetí prací + na podtabulce má být uveden termín platnosti a důvod.
   Děkujeme Vám za upozornění.

   S pozdravem

   Mgr. Lenka Kaplanová
   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
   e-mail: lenka.kaplanova@praha8.cz
 • Otázka: modrá zóna Nad Hercovkou (Eliška 06.03.2019 16:26) – Doprava
  Sdílet
  Vážená paní, vážený pane,

  v ulici Nad Hercovkou je zavedena zóna placeného stání, ovšem bez přidané značky "zóna zákazu stání" - takové řešení je např. v blízké ulici Pod Kynclovkou. Často se stává, že Nad Hercovkou stojí vozidla na levém (z pohledu od Trojské) okraji silnice, tedy mimo modrou zónu. Jaký smysl má na tomto místě modrá zóna? I městská policie vyhodnotila, že parkování vlevo je v pořádku a vozidla nijak nesankcionuje. Ještě upozorním, že pokud parkují vozidla zároveň na modré zóně i naproti ve stejné úrovni, vznikne úzký pruh, který by byl např. pro vozy IZS neprůjezdný. Děkuji za vyjádření a jsem s pozdravem. Eliška
  • Odpověď: (12.03.2019 13:43)
   Vážená paní Eliško,

   nepřísluší nám hodnotit stanovisko MP hl. m. Prahy, ale vozidla v tomto případě porušují zákon o provozu na pozemních komunikacích č. 361/2000 Sb., § 25, odst. 3) – vozidla zde nesmí stát.

   Nicméně projednáme s dotčeným orgánem Policie ČR, odborem služby dopravní policie, možnost umístění nějakého doplňujícího dopravního značení.

   Děkujeme za podnět.
   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: parkování - zóny pro rezidenty (Voneš 11.03.2019 18:02) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,

  měl bych podnět ke způsobu řešení u evidentního opomenutí platby za rezidentní parkování. Bohužel stalo se nám, že jsme u druhého vozidla manželky nedostali prokazatelně doručený email o tom, že se blíží konec parkovacího oprávnění. Manželka, toho času na mateřské dovolené s mnoha starostmi, si na potřebu platby rezidentního parkování vůbec nevzpomněla a já také ne. Naštěstí jsme obdrželi rovnou "výzvu k uhrazení částky provozovateli vozidla" , tedy pokutu za neoprávněné parkování, a to s nepřijatelným odstupem 2 měsíců od "přestupku" parkování před vlastním domem. Samozřejmě další pokuty jsou na cestě, jak jsem se informoval na přestupkovém oddělení. Celý proces nechápu, jakýkoliv subjekt poskytující služby, je schopen své zákazníky upozornit hned několikrát, než jej penalizuje, např. za nezaplacenou fakturu a zároveň využije i jiné komunikační kanály, než neprokazatelný email a hlavně, netrvá mu to dva měsíce. Vím že nejsme jediní, koneckonců poměrně čerstvá zkušenost novináře respektu: https://www.respekt.cz/tydenik/2019/4/parkuj-v-klidu
  Stálo by za úvahu, jak zlepšit tuto "službu". Odesílat upozornění alespoň do datových schránek, zrychlit případně čas od zjištění přestupku k informování "zákazníka" , včas vyselektovat zjevná opomenutí rezidentů.Snad by mohlo napovědět referentovi při řešení přestupku že SPZ je v systému vícekrát, když se může podívat člověk na telefonu, proč ne referent při řešení? Nic nepomůže, že se jedná o pražskou SPZ, že provozovatel je Pražák a referent odesílá pokutu za parkování na stejnou adresu kde se přestupek stal? Tohle mě s prominutím štve, ikdyž se jedná o pochybení moje, jako "zákazníka", protože co jiného jsem, než zákazník - předplatitel služby, kterou ale ani nemusím dostat, pokud bude všude plno.

  S pozdravem,
  Voneš
  • Odpověď: (12.03.2019 7:58)
   Vážený pane Voneši, 

   k Vašemu podnětu sdělujeme, že informační e-mail o blížícím se konci parkovacího oprávnění je pouze doplňkovou službou. Tuto doplňkovou službu zajišťuje správce zón placeného stání, kterým je Technická správa komunikací hl. m. Prahy, nikoliv jednotlivé městské části. 

   Všechny potřebné informace o Vašem parkovacím oprávnění jsou uvedeny na Potvrzení o vydání parkovacího oprávnění, které každý obdrží po uhrazení parkovacího oprávnění. 

   S pozdravem 

   pověřený vedením oddělení zón placeného státní
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Parkování (Adéla 03.03.2019 16:13) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, velice ráda bych se zeptala kde mají parkovat svá auta lidé z ulice Hlivická. Po zavedení značky zákaz zastavení v ulici Ústavní je naprosto nemožné najít parkovací místo. Bohužel okolí domu v Hlivicke ulici nabízí školu, školku, léčebnu ale ulice žádné, toto je prakticky jediná kde šlo zaparkovat. Mohu se zeptat na základě čeho bylo nutné zřízení této značky? Zaparkována auta tam totiž nijak nepřekážejí. Děkuji za odpověď. Vávrová
  • Odpověď: (11.03.2019 9:49)
   Vážená paní Vávrová,

   zmíněné svislé DZ B28 je zde instalováno od roku 2007. Nově nebylo instalováno. Odbor dopravy minulý týden (tj. 4.–10. března 2019) stanovil jeho odstranění, realizaci neodkladně provede správce komunikace (TSK hl. m. Prahy).
                          
   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: oprava chodníku Zenklova (M.Štětinová 07.03.2019 19:47) – Doprava
  Sdílet
  Prosím o sdělení, kdy bude opraven chodník směřující od tramvajové zastávky Vosmíkových směrem k Bulovce, je ve velmi špatném stavu. Děkuji
  • Odpověď: (08.03.2019 12:38)
   Vážená paní Štětinová, 

   oprava chodníku u zastávky „Vosmíkových“ by měla proběhnout v rámci akce „Zenklova – hluk, 3. etapa“, v termínu do 31. května 2019. Akci povoloval odbor dopravních agend MHMP.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Parkování zaměstnanců firmy Ipodec (Michal Mattern 27.02.2019 9:03) (Jiří Jeník 27.02.2019 10:53) – Doprava
  Sdílet
  Pane Kašpárku, běžte se do té ulice nejdříve podívat, parkuje se i v křižovatkách, těžko se v tom zbytku zúžené ulice vyhýbá protijedoucím autům, zvětšující se díry v jízdním pruhu nikdo neopravuje, snad pomůže alespoň nástřik nové vrstvy modré barvy? Proč jste mi neodpověděl na moje minulé dotazy a návrhy? Děkuji za Vaši opětovně vyčerpávající odpověď - Jiří Jeník
  • Odpověď: (06.03.2019 9:25)
   Vážený pane Jeníku,
    
   na podobný dotaz již bylo odpovězeno v původním dotazu. Případné jednání účastníků provozu na pozemních komunikacích v rozporu s právními předpisy oznamte na městskou policii, l. 156 nebo 222 025 556/557.

   S pozdravem

   vedoucí odboru dopravy (OD)
 • Otázka: ZPS Bohnice (Eva 04.03.2019 17:21) – Doprava
  Sdílet
  Dobry den, navazuji na predchozi dotazy a rada bych se zeptala jak dopadlo vyhodnoceni studie rozsireni zps do Bohnic. Situace pro rezidenty zejmena v okoli polikliniky Mazurske je delsi dobu jiz neunosna.Dekuji
  • Odpověď: (05.03.2019 11:36)
   Vážená paní Evo,
    
   zóny placeného stání nejsou v Bohnicích plánovány.
    
   S pozdravem

   pověřený vedoucí oddělení ZPS
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Vodorovné značení na cyklostezce (Laus Tomáš 20.02.2019 19:19) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den
  Rád bych se zeptal,jestli je v plánu obnova vodorovného značení na celé,nebo aspoň z části cyklostezky A2 od Elsnicova náměstí až k hranicím Prahy ,či k útulku pro zvířata v Zámcích ? Značení v úseku Elsnicovo náměstí až k novému mostu v Holešovicích je už skoro neviditelné či chybí a nebylo snad ani prováděna obnova značení.Hlavně v letních měsících v daném úseku kdy je větší nápor jak chodců i cyklistů dochází ke zbytečným dohadům,kde je dělící pruh pro chodce i cyklisty .Dopravní značky sice určujíje kde se kdo má pohybovat,ale bílé značení už není na komunikaci vidět a někde i chybí.S žádostí jsem se obracel i na TSK ale do dnešního dne (cca 2.měsíce) jsem nedostal žádnou odpověď, asi mají spoustu jiné práce se zimní údržbou komunikací.Předem děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (04.03.2019 10:48)
   Vážený pane Lausi,

   obnova vodorovného dopravního značení je v kompetenci správce komunikace TSK hl. m. Prahy, které Váš podnět předáváme.
                        
   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)