Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Sečtěte čísla šest a čtyři
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Dopravníznačení (Jaroslav 02.06.2021 18:17) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den.
  Můžete vysvětlit osazení dopravního značení chodec-cyklista na křižovatce Ďáblická-Střelničná?
  Ač jsem pracoval 40 let ve funkcích na dopravní problematice toto jsem nepochopil.
  • Odpověď: (08.06.2021 14:17)
   Vážený pane Jaroslave,

   Pravděpodobně máte na mysli instalované svislé DZ „stezka pro chodce „ + „cyklistům vjezd povolen“.
   Tímto dopravním značením je vjezd cyklistům na stezku pro chodce povolen.
   V případě více informací se prosím obraťte na Magistrát hl. m. Prahy, odbor pozemních komunikací a drah, jako místně příslušný úřad, který toto DZ stanovil.
   Děkuji za podnět.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Přechod ke kostelu Sv. Cyrila a Metoděje (Martin 02.06.2021 20:03) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, na Karlínském náměstí chybí přechod, který by pro pěší propojil náměstí s kostelem Sv. Cyrila a Metoděje. Kostel je tak od náměstí pro lidi fakticky odtržen silnicí a navíc je kolem ohyzdné bariérové zábradlí. Kostel plní společenskou funkci a bylo by fajn, aby se od něj pěší mohli na náměstí pohodlně dostat bez zacházení, protože jediný přechod je až na západní straně náměstí s Křižíkovou. Uvažuje se prosím v Křižíkově před kostelem o zřízení přechodu pro chdoce , který by propojil tento krásný kostel se zbytekm Karlínského náměstí ? Děkuji.
  • Odpověď: (08.06.2021 14:15)
   Vážený pane Martine,

   V tuto chvíli se o realizaci přechodu pro chodce v této části ulice Křižíkova neuvažuje.
   Děkuji za podnět.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Stav komunikace Řešovská (Vopat 05.06.2021 19:18) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat, zda je v blízké době v plánu oprava výtluků na komunikaci Řešovská v Bohnicích. Po letošní zimě jich je zde opravdu hodně a některé z nich již začínají být pro projíždějící automobily značně nebezpečné. Obzvláště dva z nich jsou už tak hluboké, že při jejich přehlédnutí (například v noci či za deště) hrozí i proražení pneumatiky - jedná se o výtluk zhruba v úrovni čísla popisného 516 (u stanoviště popelnic) a druhý je hned o cca 50 metrů dále v záhybu ulice (ten je ze všech úplně nejhlubší a nejnebezpečnější).
  Předem děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (08.06.2021 14:10)
   Vážený pane Vopate, 

   Váš dotaz na opravu komunikace Řešovská předáváme správci komunikace, kterým je Technická správa komunikací hl. m. Prahy. 

   S pozdravem 

   pověřený vedením odboru dopravy (OD)
 • Otázka: Poklop v ulici U Libenskeho pivovaru (Blanka Setikovska 01.06.2021 9:21) – Doprava
  Sdílet
  Dobry den,
  bylo by prosim mozne opravit poklop v ulici U Libenskeho pivovaru, zhruba v urovni c.p 1140/17? Je uvolneny a "klapne/bouchne" pokazde, kdyz pres nej prejede auto.
  Predem dekuji!
  • Odpověď: (02.06.2021 15:18)
   Dobrý den,

   Tato závadu již evidujeme a je zadána k opravě dodavateli prací.
   Děkujeme za upozornění.

   S pozdravem

   Ing. Štěpánka Čechová
   Ved. odd. OS Sever
   Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s.
 • Otázka: Posunutí st.MHD Kuchyňka (Zdeněk Souček 31.05.2021 13:40) – Doprava
  Sdílet
  Můžeme se dozvědět z jakého důvodu a na jak dlouho byla posunuta zastávka MHD Kuchyňka o 300m ve směru jízdy až k vyústění ulice Na Truhlářce ? Nejdříve jste nám zde zrušili zastávku Pelc-Tyrolka bus 112 a nahradili busem 187,který jezdí jen v pracovní dni,namísto toho,aby sem jezdily,busy 112 směřující do Podhoří k přívozu. Jsem invalida a každý metr navíc mě i matkám s kočárky dělá cestu z obchodu pěkně dlouhou.Souček
  • Odpověď: (02.06.2021 15:15)
   Vážený pane Součku,

   zastávka „Kuchyňka“ se nachází na komunikaci V Holešovičkách, kde státní správu vykonává PKD MHMP. Nikdo z MČ Praha 8 o tomto přesunu nerozhodl, jelikož v této věci nejsme kompetentní. O jízdních řádech, zavedení konkrétních spojů a umístění zastávek rozhoduje společnost ROPID. 

   S pozdravem 

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor kancelář tajemníka (OKT)
 • Otázka: Koloběžky (Jaroslav 30.05.2021 11:31) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den.
  Proč jsou po chodnících v ul. Černého a okolních ulicí elektrokoloběžky na chodnících?
  Dčkuji
  • Odpověď: (01.06.2021 13:05)
   Vážený pane Jaroslave,

   Jedná se o sdílené koloběžky.
   Jejich odstavení na chodníku bohužel není žádné protiprávní jednání.
   Děkuji za podnět.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Systém jednosměrných ulic do a z ulice Na Rokytce (Jana Lidická 19.05.2021 21:14) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je v plánu řešit stávajícísystém jednosměrných ulic do a z ulice Na Rokytce. Před časem pri pozemních úpravách došlo k zamězení výjedzu do ulice Zenklova z ulice Stejskalova a situace je momentálně takové, že z ulice Na Rokytce a z celé okolní oblasti je jen jedna výjezdová cesta a to přes Dr. Václava Holého, kde jako rezident skončím pokaždé v zácpě vedoucí na Karlín, i když potřebuji jet úplně jinam. Oproti tomu příjezdové cesty mám 4 – 3 z ulice Zenklova a 1 ulicí U Libeňského Pivovaru. Díky úpravě, která měla rezidenční oblast pravděpodobně chránit před tím, aby si ostatní motoristé nezkracovali cestu a nevyhýbali se zácpě jsem rukojmím v oblasti vlastního bydliště. Jako rezidentovi by mi velmi pomohlo, kdyby bylo možné vyjíždět do ulice Zenklova buď ulicí u Rokytky, nebo Stejskalova, které jsou obě jednosměrné směrem dovnitř. Věřím, že zabránění průjezdu nerezidentů má sloužit značka „průjezd zakázán“. Také věřím, že tato úprava by pomohla nejen mnoha rezidentům, kteří musí při každé cestě autem z domova řešit stejný problém, ale i dopravní situaci na nám. Holého. Děkuji za zvážení.
  • Odpověď: (26.05.2021 13:32)
   Vážená paní Lidická,

   Odbor dopravy dlouhodobě o možnost výjezdu z uvedené lokality ulicí Stejskalova nebo Horovo náměstí usiluje.
   Bohužel i přes urgence MČ Praha 8 před rekonstrukcí ulice Zenklova došlo k několika zásadním stavebním a dopravním úpravám:
   - v křižovatce Zenklova/U Meteoru byla zřízena světelná signalizace (i posun TRAM zastávek)  a dle PČR a dopravních specialistů z Magistrátu HMP (ulice Zenklova spadá jako nadřazená komunikační síť pod MHMP) není výjezd z ulice Stejskalova možný s ohledem na současné uspořádání komunikací
   - připojení ulice Horovo náměstí na ul. Zenklova je stavebně upraveno pouze pro vjezd. Jsou zde špatné rozhledové poměry i případný výjezd na ulici Zenklova ve směru z centra bohužel není reálný s přihlédnutím ke stavebnímu uspořádání. 
   Nicméně společně s úsekem dopravního inženýrství TSK hl. m. Prahy a PČR hledáme možné řešení umožnění výjezdu z této lokality na ulici Zenklova.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: překračování max. povolené rychlosti, nárůst tranzitní dopravy ulice Na Slovance (Lenka K. 14.05.2021 18:43) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  ráda bych znovu urgovala řešení dopravní situace v ulici Na Slovance (obdobný dotaz zde byl vznesen již jinou tazatelkou v říjnu 2020 ještě před dočasným zjednosměrněným ulice).
  Mnohokrát jsme v této ulici zaznamenali (nyní i v minulých letech) překračování max. povolené rychlosti 30 km/h. Domnívám se, že by bylo vhodné v tomto úseku provádět měření rychlosti či v některém úseku ulice Na Slovance zřídit další přechod pro chodce. V ranní špičce je zde takový provoz, že s dětmi nemůžeme tuto ulici bezpečně přejít cestou do školky a školy.
  Po konci rekonstrukce kanalizace v ulici Davídkova, kdy předpokládám dojde k obnovení obousměrného provozu v ulici Na Slovance, bych se přimlouvala za omezení průjezdu ulicí Na Slovance ve směru z ulice Střelničná, jelikož již několik let zde narůstá tranzitní doprava za účelem krácení si cesty (vyhnutí se čekání na světelné signalizaci Střelničná x Davídkova). Předem děkuji za snahu o řešení dopravní situace v naší ulici. LK
  • Odpověď: (20.05.2021 15:39)
   Vážená paní,

   Kontrola nad dodržováním nejvyšší dovolené rychlosti je v kompetenci Policie ČR.
   Situace v této lokalitě byla řešena v loňském roce, kdy byla zřízena před ZŠ pěší zóna včetně dalších opatření. Dále byl v celé této lokalitě stanoven průjezd zakázán (osazeno příslušné DZ z ulice Davídkova a Střelničná). 
   Nicméně tato místní úprava provozu byla dočasně zneplatněna dopravním opatřením vztahujícím se k výkopovým pracím v ulici Davídkova. 
   V rámci akce Bezpečné cesty do škol budou upraveny přechody pro chodce v ulici Davídkova/Na Slovance včetně vybudování části chodníku v ulici Na Slovance. 
   Dále bude zřízen v rámci této akce přechod pro chodce v ulici Na Dílcích při ulici Na Slovance a také v rámci této křižovatky přechod přes ulici Na Slovance. Toto by mělo zajistit bezpečnější pěší vazbu k ZŠ Na Slovance. 

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Místní úprava dopravního zančení Bohnická ulice (Miroslav Štefka 12.05.2021 13:36) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, rád bych upozornil na zvýšené nebezpečí v dopravním provozu v Bohnické ulici, na základě dnes umístěného dodatečného dopravního omezení. Chápu, že se jednalo o plánované zklidnění dopravy v tomto úseku (omezeno na 30km/h), ale umístění umělé objížďky do nepřehledné zatáčky, kdy musí řidič jedoucí směrem do Zámků zajíždět do protisměru, aniž by měl dostatečný výhled do zatáčky je velmi nebezpečné a hrozicí dopravní nehodou. Z přiložených fotografií je zřejmé, že z místa řidiče před tímto omezením není do zatáčky vidět. Protijedoucí vozidlo je možné vidět až tehdy, když už je řidič v zůžené obleasti a protijedoucí vozidlo má dle dopravního značení přednost.Jak bylo možné toto řešení vůbec schválit? Předem děkuji.
  • Odpověď: (20.05.2021 15:33)
   Vážený pane Štefko,

   Z pohledu bezpečnosti a plynulosti provozu toto opatření odsouhlasila Policie ČR, KŘP hl. m. Prahy.
   Byly posuzovány i rozhledové poměry, které jsou při stanovené nejvyšší dovolené rychlosti 30 km/h v obou směrech dostačující a dle platné legislativy.
   Odbor dopravy bude dopravní situaci v tomto místě sledovat.
   Děkuji za podnět.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Vjezd a výjezd do ulice Bešťáková - obyvatelé jsou rukojmí úředníků, který nejsou schopni najít řešení (Adam Pileček 17.05.2021 9:10) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den. Ulice Bešťákova je jedinou přístupovou komunikací do ulic Bínova, Drahorádova, Černého, Česákova a Roudnická. To jsou na dvě desítky bytových domů. Trvale a denně přitom Bešťákovu zatěžuje těžká technika firmy IPODEC, navíc nyní začala firma Central Group s výstavbou domů u Roudnické. Už teď je vozovka Bešťákova v hrozném stavu, (výtluky) v asfaltu. Pokud by se měla Bešťákova někdy opravovat, bude výjezd a příjezd do sídliště na pokraji kolapsu. Už léta se na Střížkově mluví o eventuálním výjezdu těžké techniky do ulice K zahradnictví, bohužel úředníci si udělali z obyvatel rukojmí, v případě nehody na jediném vjezdu a výjezdu, třeba s tramvají, dojde ke kolapsu dopravy, záchranné složky se nikam nedostanou a neumím si představit, že dojde k požáru, nebo jiné mimořádné události na sídlišti, kdo pak bude zodpovědný, ale to nikdo neřeší s UMČ, však ono to nějak dopadne, nikdo z nich tam nebydlí, tak proč by se o to zajímali, berou si obyvatelé za rukojmí a je jim to jedno, řádné řešení, návrhy, jenom konstatování, že ulici K zahradnictví to nejde a hotovo. Nechápou k čemu může dojít a co to může mít za následky, na životech občanů, mít jeden vjezd a výjezd ze sídliště, jak to mohl někdo vůbec schválit. Kdy to konečně UMČ začne brát vážně a řešit, asi až když bude pozdě.
  • Odpověď: (19.05.2021 10:30)
   Vážený pane Pilečku,

   přepravní trasy včetně dopravního připojení vjezdu/výjezdu ze stavby v rámci stavebního záměru “Bytový dům – Roudnická II“ (spol. Central Group Vltavská vyhlídka s.r.o.) byly z naší strany dlouho zvažovány, po návazných jednáních s příslušným dopravním inspektorátem Policie ČR z hlediska bezpečnosti a plynulosti provozu schváleny a dle ustanovení § 10 odst. 1 zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích (ve znění pozdějších předpisů) povoleny pouze na místní komunikaci III. tř. Bešťákova.
   Pro zásobování stavby nelze využívat veřejně přístupnou účelovou komunikaci panelového typu při severní straně investora a návazně i místní komunikaci IV. tř. K zahradnictví.
   Tyto stávající komunikace nejsou vhodné pro pojíždění těžkou staveništní technikou z důvodu nevyhovujících šířkových parametrů vozovek a jejich konstrukčního řešení.
   Dle sdělení správního technika Technické správy komunikací hl. m. Prahy, a.s. budou výtluky ve vozovce ulice Bešťákova a na přilehlých komunikacích v nejbližším možném termínu opraveny. 

   S pozdravem

   Oddělení dopravního rozvoje 
   Odbor dopravy (OD)