Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla osm a sedm
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Neobnovene znaceni prechodu po rekonstrukci teplovodu (Ing. Petr Stejskal 16.01.2019 9:56) – Doprava
  Sdílet
  Dobry den, uz jsem zde uvadel, ze spolecnost Termonta po rekonstrukci teplovodu v ul. Cumpelikova stale neuvedla okoli do puvodniho stavu, konec rekonstrukce byl 15.prosince 2018. S ohledem na bezpecnost nejen deti, bych chtel upozornit, ze neni obnoven prechod u obchodu Zabka - znaceni/pruhy. Je to pomerne neprehledny usek, rodice tudy vodi deti do skolky a to znaceni by pomohlo. Jaky je prosim stav, kdy bude napraveno? Za vybor SVJ Cumpelikova 1885, Ing. Petr Stejskal
 • Otázka: Přechod Čumpelíkova x Bořanovická (roh Žabky) (Jana Mirgová 16.01.2019 8:35) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,

  po ukončení rekonstrukce v ulici Čumpelíkova a obnovení vozovky a přilehlých chodníků nebyl znovu vyznačen přechod pro chodce přes ulici Čumpelíkova x Bořanovická (roh Žabky).
  Kdy dojde k obnovení značení tohoto přechodu?

  Jana Mirgová
  • Odpověď: (16.01.2019 12:05)
   Vážená paní Mirgová,

   děkujeme za zaslaný podnět, který jsme předali TSK, která jako správce komunikace přebírá stav vozovek a chodníků, s prosbou o zajištění nápravy.

   S pozdravem

   vedoucí odboru dopravy (OD)
 • Otázka: Dotaz komukoliv jiném, než Mgr. Ing. Jaroslavu Kašpárkovi / zklidnění dopravy (Jiří Jeník 18.12.2018 15:22) (Jiří Jeník 20.12.2018 11:24) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,

  děkuji Vám osobně za nevyžádanou odpověď. Ale na základě Vaší odpovědi se zeptám - proč můj podnět nespadá do "věcné působnosti zdejšího odboru dopravy"? Nahlédl jsem tedy do Organizačním řádu ÚMČ Prahy 8. U popisu činnosti Odboru dopravy, v oddělení bezmotorové dopravy a bezpečnosti provozu (bod 17) se píše: "navrhuje a zpracovává bezpečnostní prvky a koncepční řešení s cílem snížit nehodovost, počty zraněných a mrtvých v dopravě" Nevidím žádný důvod, proč postupujete (kam?) můj podnět, dle tohoto bodu by se měl takovými návrhy a požadavky zabývat úřad zastoupený Vámi. Pokud tomu tak není, popiště mi nějakou populárnější formou (jsem jednodušší), proč se mýlím. Jde mi především o zklidnění dopravy v ul. Ďáblická - ne z pohledu řidiče, ale v budoucnu spokojeného pěšího a bezmotorizovaného obyvatele přilehlého sídliště.

  Přeji všem především veselé Vánoce - J. Jeník
 • Otázka: zpomalovací práh (Jan Kohut 04.01.2019 13:09) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, chtěl bych požádat o instalaci dvou zpomalovacích prahů v ulici Luhovská, Praha 8 Kobylisy. Ulicí projíždějí, mnohdy velmi rychle, vozy parkující v bytovém domě v ulici Chotovická. V minulosti jsem o instalaci již žádal, nicméně mně bylo sděleno, že policie instalaci nedoporučuje, i z důvodu zvýšení exhalace výfukových plynů po brzdění a rozjezdech automobilů. Myslím, že fakt hrozby nehody i skutečnost vysokého hluku z rychle projíždějících vozů zmíněný argument převyšuje. Přinejmenším, instalace značky omezující rychlost na 30 km by, myslím, pomohla.
  S pozdravem
  Jan Kohut
  • Odpověď: (14.01.2019 12:34)
   Vážený pane Kohute,

   děkujeme Vám za zaslaný podnět. Zpomalovací prahy se umísťují zejména v okolí školských zařízení. Vzhledem k tomu, že je ul. Luhovská součástí zón placeného stání, kde je omezena rychlost na 30 km/h, o instalaci zpomalovacího prahu zde v současnosti neuvažujeme.

   Děkujeme za pochopení. S pozdravem

   vedoucí odboru dopravy (OD)
 • Otázka: Uklid po rekonstrukce teplovodu ul. Cumpelikova (Petr Stejskal 17.12.2018 15:02) – Doprava
  Sdílet
  Dobry den, po ukonceni renovace teplovodu firmou Termonta, zustaly v prilehle blizkosti ulice Cumpelikova neuklizene materialy a zniceny chodnik viz foto. Chodnik na druhe strane odkud je fotka byl opraven, ale ne ten v parku viz foto, ktery po cele leto decimovaly tezke stroje a nakladni automobily. Jste domluveni se stavbyvedoucim na odstranenim tohoto stavu? Predem dekuji za odpoved. Ing. Petr Stejskal
 • Otázka: Přechod ze zastávky U Kříže (Sára Kopečná 09.01.2019 11:01) – Doprava
  Sdílet
  Vážený pane Kašpárku, Vámi zkopírovaná odpověď se ale zabývá dotazem na přechod "od hodin", které jsou od zastávky MHD poněkud vzdáleny. Podmínka vyplývající z ČSN 73 6110 Projektování místních komunikací, o které v odpovědi píše pan inženýr, se na můj dotaz evidentně nevztahuje, když z ostrůvku již jeden přechod vede. Mým dotazem bylo, jestli pro bezpečnější přecházení plánujete zřídit ještě jeden přechod na druhé straně nástupního ostrůvku.
 • Otázka: reakce na odpověď ze 7.1. (Sára Kopečná 08.01.2019 9:42) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, odpovědi, na které odkazujete, se netýkají mého dotazu, nebo jsem je alespoň nedohledala. Můžete prosím dělat svou práci a odpovědět mi, jestli se plánuje přechod do ulice Kandertova z nástupního ostrůvku ve směru do Kobylis? Případně můžete vznést tento dotaz na ODA MHMP?
  • Odpověď: (08.01.2019 10:36)
   Vážená paní Kopečná,

   zasíláme Vám odpověď ODA MHMP uveřejněnou ve službě Zeptejte se dne 5. prosince 2018.

   S pozdravem

   vedoucí odboru dopravy (OD)

   ...

   O zajištění pěší vazby přes ul. Zenklova z ul. Kandertova do ul. Prosecká formou přechodu pro chodce není možné s ohledem na podmínku vyplývající z ČSN 73 6110 Projektování místních komunikací, kdy není možné realizovat přechod pro chodce v délce větší než 10 m.

   V tomto místě není tedy možné dle zmíněné normy realizovat přechod pro chodce přes dva jízdní pruhy a tramvajové těleso bez použití dělících ostrůvků, které zde s ohledem na šířkové uspořádání komunikace a směrové vedení vozidel nelze umístit.

   Z tohoto důvodu je zde navrženo stavebně upravené místo pro překonání komunikace, jelikož dle §54 odst. 1 a 2 zákona č. 361/2000 Sb., o pozemních komunikacích, ve znění pozdějších předpisů, může chodec přecházet vozovku pozemní komunikace ve vzdálenosti větší než 50 m od křižovatky s řízeným provozem, přechodu pro chodce a místa pro přecházení kolmo k její ose.

   Pro bezpečné přecházení komunikace lze využít přechod pro chodce umístěný cca 70 m severovýchodně od tohoto místa u zastávky MHD. K redukci přechodů v oblasti U Kříže bohužel došlo z důvodu nemožnosti dodržet ČSN 73 6110 Navrhování místních komunikací u původních přechodů pro chodce.

   S ohledem na přesun nástupišť zastávek U Kříže nově do vstřícné polohy jsou pěší vazby směrovány ke zmiňovanému přechodu pro chodce.

   S pozdravem

   Ing. Lukáš Vopava
   specialista silničního správního úřadu
   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravních agend MHMP
 • Otázka: Přechod ze zastávky U Kříže (Sára Kopečná 20.12.2018 13:14) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,

  rovněž reaguji na odpověď, která se dostala paní Nové na dotaz "plynulost provozu v ulici Zenklova". V odpovědi píšete, že "tramvajové zastávky U Kříže jsou řešeny jako mysové zastávky, aby bylo zajištěno bezpečné vystoupení a nastoupení cestujících. Ráda bych se zeptala, jestli Vám přijde jako bezpečné řešení, že po přejití jediného přechodu musí jít drtivá většina lidí po silnici směrem do ulice Podlipného, jelikož přechod ústí do zaparkovaných aut a všichni by jinak museli zbytečně obkroužit celé náměstíčko u ulice Braunerova. Naopak lidi, kteří míří do ulice Kandertova často přecházejí u konce ostrůvku směrem na Palmovku, kde přechod není vůbec a ve špičce je přecházení dost nebezpečné. Nepřemýšleli jste nad přesunutím nebo přidáním přechodu i na druhý konec nástupního ostrůvku? Celkově je tato zastávka opravdu hodně špatně řešená, o naprosto zbytečném a směšném cyklopruhu ani nemluvě.
  Děkuji za odpovědi.
 • Otázka: Cyklopropojka na Prosek (Pavel Hosek 31.12.2018 10:58) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,

  bude nějak řešena cyklistická doprava mezi sídlištěm Ďáblice a sídlištěm Prosek? V této relaci tvoří nepřekonatelnou bariéru ulice Liberecká, pro cyklisty zbývá podjezd v úrovni ul. Ve Štěpnici (na západní straně přístup po schodech, ztráta výšky vůči ul. Vysočanská) nebo průjezd po ul. Vysočanská (extrémně zatížená komunikace motorovými vozidly, pro cyklisty nevhodné).

  Nabízí se
  1) legalizace průjezdu na chodníku podél ul. Vysočanská (kde je intenzita chodců malá, neboť raději jedou autobusem),
  2) stavební úprava západního předpolí "myší díry" u ulice Ve Štěpnici, aby byla cyklisticky průjezdná,
  3) stavba samostatné lávky v úrovni ul. Zakšínská / Roudnická.

  Jedná se o cyklisticky významnou relaci, sousední sídliště leží ve stejné nadmořské výšce, prostoru na cykloopatření je v sídlišti spoustu, pro dojíždění do práce ze sídlišť Bohnice, Čimice a Kobylisy směrem na Střížkov, Prosek, Letňany, Kbely a opačně je cyklodoprava vhodnou a využívanou alternativou. Ve většině trasy lze jet po nemotorových nebo málo vytížených komunikacích, zásadní překážkou je však křížení ulice Liberecká - toto místo řadu cyklistů odradí a jiné to navede k (zatím nelegální) jízdě po chodníku. Přitom alespoň částečné řešení (legalizace průjezdu po chodníku na mostě) je levné a snadno realizovatelné.
  • Odpověď: (07.01.2019 10:12)
   Vážený pane Hosku,

   děkujeme za podněty ke zlepšení cyklodopravy v Praze 8. Vaše podněty prověříme a navrhneme opatření ke zlepšení spojení sídliště Ďáblice se sídlištěm Prosek, která budou realizovatelná.

   S pozdravem

   pověřený vedením oddělení bezmotorové dopravy a bezpečnosti provozu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: zastávka autobusu (Josef M. 21.12.2018 11:03) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, bylo by možné přejmenovat autobusovou zastávku "Bojasova" na "Kobyliská střelnice"? Lépe by to odpovídalo umístění. Po sjednocení se sousední zastávkou by zde mohla zastovavat pouze linka 183.