Ulicemi Osmičky

Ulicemi Osmičky (logo)Radnice Prahy 8 zahájila v srpnu 2018 projekt Ulicemi Osmičky, který má veřejnost seznámit s pojmenováním ulic v osmé městské části. Postupně oslovuje majitele domů ohledně umístění dodatkových tabulí, které by vysvětlovaly názvy ulic, ve kterých obytné budovy stojí.

Na území městské části Praha 8 je řada ulic, které připomínají významné osobnosti. Typickým příkladem jsou např. ulice Voctářova, Srbova nebo Podlipného.

Mnoho ulic v Praze 8 nese název také po hrdinech protinacistického odboje, kteří byli za svou činnost nacisty popraveni. Takovými příklady jsou ulice Mašínova, Balabánova nebo Bojasova v Kobylisích. Některá pojmenování ulic jsou přímo spojena s osobnostmi, které se zapojily do úspěšného vojenského útoku na Heydricha, který se uskutečnil v květnu roku 1942 v Libni. Jsou to např. ulice Gabčíkova, Novákových nebo karlínské Lyčkovo náměstí. 

Ulice nejsou pojmenovány pouze po významných osobnostech, ale nesou také názvy po bývalých vinicích a usedlostech, které se na jejím území kdysi nacházely, jako byla např. Bulovka, Šutka Palmovka nebo Stírka.

Tabule s vysvětlujícím textem jsou modré, aby se nepletly s červenými názvy ulic, a jsou umísťovány na nejfrekventovanějších křižovatkách nebo na začátcích/koncích ulic. Podmínkou umístění tabulky je již v minulosti umístěná červená cedule s názvem ulice. Máte-li tip na umístění modré cedule, můžete se e-mailem obrátit na paní Stanislavu Konvalinkovou, která má projekt Ulicemi Osmičky na starosti.


Mohlo by vás také zajímat
Zveřejněno: 08.08.2018   |   Aktualizováno: 26.09.2018