Budoucnost palmoveckého kopce

Palmovecký kopec – vizualizace návršíLokalita palmoveckého kopce, známá také jako U Libeňského plynojemu, se může dále rozvinout a stát se tak plnohodnotnou součástí Libně. 

„V nedávné době proběhla částečná revitalizace palmoveckého kopce. Lokalita je ale mnohem rozlehlejší a zaslouží si další zásahy. Proto jsme si nechali vypracovat koncepční studii pod názvem ,Palmovecký kopec: urbanistická vize lokality´, kterou pro nás vypracovala společnost UNIT architekti s.r.o,“ říká Petr Vilgus místostarosta MČ Praha 8.

„Studie nabízí analýzu současného stavu a několik variant dalšího rozvoje. Z této lokality se tak může stát hojně navštěvované místo s nezaměnitelným výhledem, sportovním zázemím a místem pro odpočinek třeba se šálkem dobré kávy,“ dodává Vilgus. Studie byla v září letošního roku schválena Radou MČ Praha 8.

Dalšími kroky bude jednání s majiteli pozemků; většina pozemků je vlastněna Výzkumným a zkušebním leteckým ústavem pro aerodynamické testování, Českými drahami a Dopravním podnikem hl. města Prahy. 

Kdysi holý palmovecký kopec, na kterém se tyčila impozantní koule plynojemu, je dnes rozdělen mezi několik areálů. Území kopce není prostupné ani celistvě řešené. Díky tomu se do lokality v dnešní době stahují nežádoucí sociální problémy. 

Palmovecký kopec je návrším podobným Vítkovu či Parukářce. Doufáme, že se brzy dočkáme dalšího příjemného místa pro odpočinek v Praze. 

Více o proměně Palmovky na www.palmovkated.cz nebo na našem webu zde.Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.
Mohlo by vás také zajímat


Zveřejněno: 17.09.2018