Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla šest a pět
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Dotaz (Marcela klimentova 10.01.2020 21:30) – Bydlení
  Sdílet
  Dobry den bydlim v pronajmu u majitele křizikova ulice. Jsem žena 57 let staram se o rodiče ve 3stupni zavislosti. Proto jsem na hmotne nouzi a pobíram prispevek na bydleni. Bohuzel majitel nyni zvedl najem o 50% a pro mne je to uz nad me sily toto hradit. Radeji bych šla do nejakeho socialniho bytu kde bych byla schopna byt platit bez problémů. To co me vyplaci úp na bydleni bych mile rada prenechala nekomu potřebnému. Vlastnite prosim nejake socialni byty 1+1v solidnim stavu? Dekuji
  • Odpověď: (15.01.2020 15:49)
   Vážená paní,

   MČ Praha 8 pronajímá volné byty prostřednictvím radou schválených programů. Základní podmínkou žádající osoby je trvalý pobyt na území naší městské části, což není z Vaší zprávy zřetelné. 
   Doporučujeme Vám navštívit bytové odd. OSM ÚMČ Praha 8 kdykoliv v úředních hodinách (PO a ST 8-12 a 13-18 hod), kde Vám budou podány podrobnější informace. Prozatím se z Vašeho popisu jeví jako alternativní možnost podat si žádost o bydlení pro seniory (pro osoby bydlící fakticky i trvale na území MČ P8, pobírající příspěvek na bydlení, v plném invalidním důchodu). Každá podaná žádost je předložena do příslušné komise, která po projednání buď doporučí či nikoliv přidělení bytu v daném programu. Výsledek jednání nelze předjímat.

   V případě nevyhovění na příslušné obci dle trvalého pobytu může občan hl. m. Prahy podat žádost i na MHMP. Podrobné info je veřejnosti k dispozici na webových stránkách MHMP. 

   V případě dalších dotazů se obraťte na bytové odd. OSM buď telefonicky, případně se v úředních hodinách osobně dostavte do kanceláře.

   S pozdravem

   Pavla Večeřová
   Oddělení bytů
   Odbor správy majetku (OSM)
 • Otázka: Městský byt (Michal Ševčuk 01.01.2020 22:37) – Bydlení
  Sdílet
  Dobrý večer prosím vás mám dotaz ohledně městského bytu.Jsme 4 členná rodina bydlíme na Praze 8 už 10 let v podnájmu, pořád se to bohužel zdražuje.Ja jsem zaměstnán u DPP a žena je na mateřské,je nějaká možnost získat městsky byt.Cetl jsem,že Praha má dosti bytů, které potřebují nějakou menší rekonstrukci i do toho bych rád šel a mohl to zaplatit z vlastních zdrojů.Jen mit nějakou tu možnost, protože hypotéka se nám pořád zdražuje s normální člověk na to jen těžko dosáhne děkuji za odpověď Michal Ševčuk
  • Odpověď: (07.01.2020 15:09)
   Vážený pane,

   k Vašemu dotazu, který se týká možnosti získání nájmu bytu pro 4 člennou rodinu sdělujeme, že Městská část Praha 8 má po rozsáhlé privatizaci, která proběhla v minulých letech, ve své správě jen několik málo domů. Byty v těchto domech jsou malometrážní, z velké části 1+0, 1+1. Po uvolnění a opravě jsou tyto byty pronajímány formou několika Radou městské části Praha 8 schválených programů jako je Bydlení pro seniory, Bydlení v DPS a Azylové bydlení. Vzhledem k tomu, že jste vícečetná rodina, Vám doporučujeme se obrátit na Magistrát hl. m. Praha 8, který disponuje větším bytovým fondem na celém území hl. m. Prahy. Pokud budete potřebovat podrobnější informace k uvedenému, doporučujeme Vám osobní návštěvu u nás na oddělení bytů ÚMČ Praha 8, kde Vám rádi vše vysvětlíme.

   S pozdravem

   Oddělení bytů
   Odbor správy majetku (OSM)
 • Otázka: Zchátralý dům Třeboradická (Jiřina Černá 19.12.2019 16:20) – Bydlení
  Sdílet
  Vážená radnice,

  před jistou dobou se tu řešil katastrofální stav domu v Třeboradické, který už několik let slouží bezdomovcům a narkomanům jako útočiště, skládka a veřejný záchodek.

  Pan radní Vítek psal, že se plánuje setkat s majitelem a domluvit se. Podařilo se to? Co podnikne majitel, aby tomu zamezil?

  Pokud nic neudělá, jako nic neudělal za těch X let doteď, proč nedostane za tuto nehoráznost pokutu? Pochybuji, že splňuje třeba požární předpisy, že provádí pravidelnou deratizaci a podobně. Za to všechno mu hrozí vysoké sankce. Plánujete je iniciovat?

  Jsem přesvědčená, že když někdo koupí dům a nechá ho chátrat, je to špatné. Když ho ale nechá úmyslně bez dohledu a promění ho v doupě narkomanů, musí zakročit úřady a policie - ne jen krčit rameny. Až se stane nějaká tragédie, bude pozdě!

  Věřím, že mé rozhořčení chápete. Děkuji vám za odpověď.
  • Odpověď: (27.12.2019 11:30)
   Dobrý den,

   již několikrát proběhla schůzka s majitelem i zástupci občanů , kteří jsou proti výstavbě. Majitel je připraven stavět, má jít o kardiocentrum s patrem pro ubytování lékařů. Občané (petice) v okolí jsou proti z důvodu výšky a parkovacím místům. V současné době se občané pravděpodobně znovu odvolají proti stavbě, my jako obec chceme mít jasno ohledně parkování. Tedy nakonec rozhodne stavební řád hlavního města, jestli investor splní a vypořádá se s námitkou především ze strany okolních obyvatel. Stavební úřad (státní správa) s investorem řeší přestupky a já jsem požádal městskou policii o pravidelnou kontrolu objektu. 

   S pozdravem

   místostarosta městské části Praha 8
 • Otázka: Bydlení (N 17.11.2019 8:54) – Bydlení
  Sdílet
  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak mám získat být na Praze 8 na úřadě řekli , že byty pro rodiny proste nemají. Jsem sama s 2 dětma a majitel zas zdrazuje nájemné a to už je na mě opravdu hodně. Kam se prosím obrátit. Na Praze 8 žiju celý život. Děkuji N.
  • Odpověď: (21.11.2019 14:08)
   Vážená paní,

   k Vašemu dotazu, který se týká možnosti bydlení v obecním bytě na území Městské části Praha 8 pro rodinu, sdělujeme následující. Je pravda, že Městská část Praha 8 ve svém bytovém fondu opravdu nemá byty pro vícečetné rodiny. Řešením pro Vás by bylo využít možnosti Magistrátu hl. města Prahy, který nabízí možnost podání žádosti o nájem bytu ze sociálních důvodů. Podrobnosti k této žádosti Vám rádi sdělíme buď osobně nebo telefonicky u nás na Odboru správy majetku ÚMČ Praha 8, nebo se můžete obrátit přímo na Magistrát hl. města Prahy.

   S pozdravem

   Oddělení bytů
   Odbor správy majetku (OSM)
 • Otázka: Stavební plán panelového bytu (Petr Žampach 04.11.2019 12:50) – Bydlení
  Sdílet
  Dobrý den,

  rád bych získal stavební plán/půdorys s kótami bytu v panelovém bytě v Balabánově ulici 1086/6.
  Děkuji za pomoc a zprávu
  S pozdravem
  Petr Žampach
 • Otázka: Poplatek za popelnice (Majda 12.08.2019 12:17) – Bydlení
  Sdílet
  Dobrý den, chtela bych se zeptat, kolik se plati za svoz odpadu na osobu?Jelikož bydlim v podnájmu a majitelka bytu mi sdělila, že mi do toho nic není,tak bych chtěla vedet,kolik se plati za jednu osobu,děkuji za odpověď
  • Odpověď: (21.08.2019 10:16)
   Vážená paní Majdo,

   děkuji za Váš dotaz, ale bohužel MČ Praha 8 není správcem poplatku za komunální odpad.

   Váš dotaz prosím směřujte na Magistrát hl. m. Prahy.
    
   S pozdravem

   Jiří Jansa
   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
   e-mail: jiri.jansa@praha8.cz
 • Otázka: Třeboradická - opuštěný dům (Milan Jansa 29.07.2019 14:23) – Bydlení
  Sdílet
  Dobrý den, dcera mi říkala, že na Facebooku pan místostarosta Vítek řešil otázku opuštěného domu v Třeboradické ulici. Můžete mi prosím napsat, jak to vypadá a jestli už bude v okolí v dohledné době zase bezpečno? Pokud znáte konkrétní termíny a data, prosím podělte se o ně. Děkuji, Jansa.
  • Odpověď: (31.07.2019 10:35)
   Dobrý den,

   v současné době jednáme s vlastníkem budovy, který chtěl provést na objektu rekonstrukci (přestavbu) a vytvořit tam lékařskou kliniku (kardio). Občané z okolních domů (účastníci řízení) dle zákona v termínu podali námitku na výšku budovy v projektu a nedostačující počet parkovacích míst, současně podpořenou peticí občanů. Tak byl projekt a řízení dočasně pozastaveno. V současné době jednám jak se soukromým  majitelem budovy, tak občany, kteří proti výstavbě mají námitky u jednoho stolu a hledáme nějaký kompromis, poslední jednání proběhlo 6. 6. 2019 v 9:00. Bohužel tedy nejsem schopen dát Vám závazné termíny.

   Krásný den

   místostarosta městské části Praha 8
 • Otázka: Smutná (Michaela 25.07.2019 10:29) – Bydlení
  Sdílet
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je již zkolaudován nový bytový dům Primátorská vedle parku. Každou noc (celou noc) tu svítí několik vždy stejných bytů. Dále bych se chtěla zeptat, jestli nemáte informace, proč je nutné, aby hotový dům non-stop hlídala ochranka se psem a k tomu další securiťák z auta. Děkuji Smutná.
  • Odpověď: (29.07.2019 13:44)
   Dobrý den,

   na stavbě proběhla závěrečná kontrolní prohlídka, ale z důvodu nedostatků dům ještě není zkolaudovaný.  Je to tedy staveniště a stavebník si ho hlídá. Jakým způsobem, SÚ nemůže ovlivňovat.

   S pozdravem

   vedoucí odboru územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
 • Otázka: Zvýšení daně z nemovitosti (Jana Lamačová 18.07.2019 9:09) – Bydlení
  Sdílet
  Dobrý den, podle informací z tisku plánuje Praha 8 podstatné zvýšení daně z nemovitosti. Jaký je důvod, když většina městských části k tomu nepristupuje? Jen navýšení peněz do rozpočtu a co z toho budou mít občané? Děkuji J. Lamačová
  • Odpověď: (23.07.2019 10:53)
   Vážená paní Lamačová,

   Záležitost daně z nemovitosti byla několikrát probírána na sněmu starostů městských částí. Obecným problémem v Praze je, že větší městské části mají tolik obligatorních výdajů, že je musí dotovat ze svých rezerv. 
   Samostatným problémem je např. vydávání OP a pasů, činnost matriky, stavebního úřadu a dalších, což jsou činnosti státní správy, které městské části vykonávají pro stát, který je však neplatí v plné výši. Naposledy navýšení prostředků odmítla ministryně financí Schillerová.
   Další kapitolou je státem nařízené zvyšování platů úředníků a zrušení karenční doby, což se vše promítá negativně na straně výdajů rozpočtů městských částí. 

   Letošní rozpočet jsme se snažili na výdajové stránce seškrtat opravdu maximálně. Zůstaly pouze výdaje nutné a výdaje vyplývající z akcí, na které již byly uzavřeny platné smlouvy, či na akce s poskytnutou dotací z MHMP. Pro srovnání – rozpočet na rok 2018 měl skutečné výdaje ve výši 1,8 mld, schválený rozpočet na rok 2019 má výdaje 990 milionů. Muselo již odejít několik desítek zaměstnanců, abychom ušetřili na mzdových prostředcích. 

   Rozpočet pro příští a další roky je však v tuto chvíli nejasný. Proto jsme museli přikročit k tomuto kroku – a podle názorů na sněmu starostů bude takových městských částí celkem dost. Zároveň jsme vyzvali Hl. m. Prahu, aby v rámci zákonodárné iniciativy připravila návrh zákona, kterým by se zrušila či alespoň snížila daň z nabytí nemovitosti, která znamená daňové zatížení ve výši desítek až stovek tisíc při koupi domu či bytu.

   Toto rozhodnutí nás vůbec nijak netěší. Bohužel není jiné cesty (zadlužovat městskou část zásadně nechceme), jak bychom mohli zajistit základní služby pro občany městské části i v dalších letech.

   S pozdravem

   starosta městské části Praha 8
 • Otázka: Zdražení nájmu (Václav Němec 25.06.2019 20:13) – Bydlení
  Sdílet
  Dobrý den. Bydlím v nadaci Bona.Nemohu na této stránce najít informace o zdražování nájmu z 100kč m2 na 120kč m2. Můžete mě nějak navigovat. Díky.
  • Odpověď: (16.07.2019 12:55)
   Vážený pane, 

   Městská část Praha 8 schválila zvýšení nájemného z bytů v domech ve vlastnictví obce, tj. Hlavního města Prahy, svěřených do správy Městské části Praha 8 na základě usnesení Rady městské části Praha 8 č. Usn RMC  0135/2019 ze dne 27. března 2019. Toto usnesení je k dispozici na webových stránkách městské části na adrese www.praha8.cz v rubrice usnesení RMC a ZMČ. Zde naleznete celé znění výše uvedeného usnesení včetně důvodové zprávy.

   S pozdravem

   vedoucí odboru správy majetku (OSM)