Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla čtyři a jedna
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Poplatek za popelnice (Majda 12.08.2019 12:17) – Bydlení
  Sdílet
  Dobrý den, chtela bych se zeptat, kolik se plati za svoz odpadu na osobu?Jelikož bydlim v podnájmu a majitelka bytu mi sdělila, že mi do toho nic není,tak bych chtěla vedet,kolik se plati za jednu osobu,děkuji za odpověď
  • Odpověď: (21.08.2019 10:16)
   Vážená paní Majdo,

   děkuji za Váš dotaz, ale bohužel MČ Praha 8 není správcem poplatku za komunální odpad.

   Váš dotaz prosím směřujte na Magistrát hl. m. Prahy.
    
   S pozdravem

   Jiří Jansa
   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
   e-mail: jiri.jansa@praha8.cz
 • Otázka: Třeboradická - opuštěný dům (Milan Jansa 29.07.2019 14:23) – Bydlení
  Sdílet
  Dobrý den, dcera mi říkala, že na Facebooku pan místostarosta Vítek řešil otázku opuštěného domu v Třeboradické ulici. Můžete mi prosím napsat, jak to vypadá a jestli už bude v okolí v dohledné době zase bezpečno? Pokud znáte konkrétní termíny a data, prosím podělte se o ně. Děkuji, Jansa.
  • Odpověď: (31.07.2019 10:35)
   Dobrý den,

   v současné době jednáme s vlastníkem budovy, který chtěl provést na objektu rekonstrukci (přestavbu) a vytvořit tam lékařskou kliniku (kardio). Občané z okolních domů (účastníci řízení) dle zákona v termínu podali námitku na výšku budovy v projektu a nedostačující počet parkovacích míst, současně podpořenou peticí občanů. Tak byl projekt a řízení dočasně pozastaveno. V současné době jednám jak se soukromým  majitelem budovy, tak občany, kteří proti výstavbě mají námitky u jednoho stolu a hledáme nějaký kompromis, poslední jednání proběhlo 6. 6. 2019 v 9:00. Bohužel tedy nejsem schopen dát Vám závazné termíny.

   Krásný den

   místostarosta městské části Praha 8
 • Otázka: Smutná (Michaela 25.07.2019 10:29) – Bydlení
  Sdílet
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je již zkolaudován nový bytový dům Primátorská vedle parku. Každou noc (celou noc) tu svítí několik vždy stejných bytů. Dále bych se chtěla zeptat, jestli nemáte informace, proč je nutné, aby hotový dům non-stop hlídala ochranka se psem a k tomu další securiťák z auta. Děkuji Smutná.
  • Odpověď: (29.07.2019 13:44)
   Dobrý den,

   na stavbě proběhla závěrečná kontrolní prohlídka, ale z důvodu nedostatků dům ještě není zkolaudovaný.  Je to tedy staveniště a stavebník si ho hlídá. Jakým způsobem, SÚ nemůže ovlivňovat.

   S pozdravem

   vedoucí odboru územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
 • Otázka: Zvýšení daně z nemovitosti (Jana Lamačová 18.07.2019 9:09) – Bydlení
  Sdílet
  Dobrý den, podle informací z tisku plánuje Praha 8 podstatné zvýšení daně z nemovitosti. Jaký je důvod, když většina městských části k tomu nepristupuje? Jen navýšení peněz do rozpočtu a co z toho budou mít občané? Děkuji J. Lamačová
  • Odpověď: (23.07.2019 10:53)
   Vážená paní Lamačová,

   Záležitost daně z nemovitosti byla několikrát probírána na sněmu starostů městských částí. Obecným problémem v Praze je, že větší městské části mají tolik obligatorních výdajů, že je musí dotovat ze svých rezerv. 
   Samostatným problémem je např. vydávání OP a pasů, činnost matriky, stavebního úřadu a dalších, což jsou činnosti státní správy, které městské části vykonávají pro stát, který je však neplatí v plné výši. Naposledy navýšení prostředků odmítla ministryně financí Schillerová.
   Další kapitolou je státem nařízené zvyšování platů úředníků a zrušení karenční doby, což se vše promítá negativně na straně výdajů rozpočtů městských částí. 

   Letošní rozpočet jsme se snažili na výdajové stránce seškrtat opravdu maximálně. Zůstaly pouze výdaje nutné a výdaje vyplývající z akcí, na které již byly uzavřeny platné smlouvy, či na akce s poskytnutou dotací z MHMP. Pro srovnání – rozpočet na rok 2018 měl skutečné výdaje ve výši 1,8 mld, schválený rozpočet na rok 2019 má výdaje 990 milionů. Muselo již odejít několik desítek zaměstnanců, abychom ušetřili na mzdových prostředcích. 

   Rozpočet pro příští a další roky je však v tuto chvíli nejasný. Proto jsme museli přikročit k tomuto kroku – a podle názorů na sněmu starostů bude takových městských částí celkem dost. Zároveň jsme vyzvali Hl. m. Prahu, aby v rámci zákonodárné iniciativy připravila návrh zákona, kterým by se zrušila či alespoň snížila daň z nabytí nemovitosti, která znamená daňové zatížení ve výši desítek až stovek tisíc při koupi domu či bytu.

   Toto rozhodnutí nás vůbec nijak netěší. Bohužel není jiné cesty (zadlužovat městskou část zásadně nechceme), jak bychom mohli zajistit základní služby pro občany městské části i v dalších letech.

   S pozdravem

   starosta městské části Praha 8
 • Otázka: Zdražení nájmu (Václav Němec 25.06.2019 20:13) – Bydlení
  Sdílet
  Dobrý den. Bydlím v nadaci Bona.Nemohu na této stránce najít informace o zdražování nájmu z 100kč m2 na 120kč m2. Můžete mě nějak navigovat. Díky.
  • Odpověď: (16.07.2019 12:55)
   Vážený pane, 

   Městská část Praha 8 schválila zvýšení nájemného z bytů v domech ve vlastnictví obce, tj. Hlavního města Prahy, svěřených do správy Městské části Praha 8 na základě usnesení Rady městské části Praha 8 č. Usn RMC  0135/2019 ze dne 27. března 2019. Toto usnesení je k dispozici na webových stránkách městské části na adrese www.praha8.cz v rubrice usnesení RMC a ZMČ. Zde naleznete celé znění výše uvedeného usnesení včetně důvodové zprávy.

   S pozdravem

   vedoucí odboru správy majetku (OSM)
 • Otázka: Pronájem bytu (Zdeňka 06.06.2019 14:14) – Bydlení
  Sdílet
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli je možnost nájmu v obecním bytě a jestli si může zažádat i člověk, co zde nemá trvalé bydliště. Děkuji.
 • Otázka: stávající dokumentace k bytu/domu (Martina Keil 27.05.2019 15:16) – Bydlení
  Sdílet
  Dobrý den, poprosím Vás o info, jak je možné se dostat k stávající dokumentaci k bytu/domu, z důvodu rekonstrukce bytu. Koho kontaktovat? Moc děkuji, Martina Keil
 • Otázka: Poliklinika Treboradicka - bezdomovci, neporadek (Pavel Pilgr 29.04.2019 13:15) – Bydlení
  Sdílet
  Vazena radnice, zajimalo by me, jak resite situaci s byvalou Poliklinikou v Treboradicke ulici.

  Uz dlouho je plna neporadku, bezdomovcu a vypada, ze nekomu brzy spadne na hlavu.

  Majitel musi mit preci povinnost se o ni starat aspon tak, aby splnovala zakladni bezpecnostni a hygienicke pozadavky.

  Bydlim naproti a je to opravdu hruza, co vsechno si muze majitel jen tak dovolit.

  Dekuji za informaci, zda nejak zakrocite a co planujete udelat.

  Na internetu jsem nasel nedavne fotky, jak to tam vypada: https://vesis.rajce.idnes.cz/AD_Treboradicka/
  • Odpověď: (30.04.2019 9:02)
   Dobrý den,

   v současné době pravidelně kontroluje městská policie objekt soukromého vlastníka, celý stav objektu je v současné době v katastrofickém stavu a stavebně v bodě nula. S projektem navržené přestavby objektu nesouhlasila jak městská část v roce 2015, tak občané svojí peticí, mělo jít o výšku stavby 4 NP a druhá část 5 NP. V současné době se čeká na vyjádření hlavního města v tzv. odvolání. Stavební odbor uskutečnil místní šetření a jako státní správa uskutečňuje potřebné kroky k potřebnému zajištění budovy a komunikaci s majitelem objektu, bohužel stav se stále spíše zhoršuje. Budu znovu na komisi pro uzemní rozvoj apelovat, aby dle zákona byly uskutečněny všechny potřebné kroky k zajištění budovy proti vniknutí a to ve všech směrech (sankce) atd. V komisi pro bezpečnost mám pravidelné informace o stavu a kontrolách objektu a situaci a musím se upřímně stydět, je to skutečně hnízdo hnusu a problémů. Tímto se omlouvám za situaci, která je sice dlouhodobá, ale věřte, že je i ostudou naší, tedy vedení Prahy 8. Udělám vše co půjde k řešení situace.

   S pozdravem

   Jiří Vítek
   místostarosta městské části Praha 8
 • Otázka: velká prašnost (Alena 25.04.2019 14:47) – Bydlení
  Sdílet
  Dobrý den,prosím bylo by možné,aby na stavbě DPS v Řešovské ulici denně postříkali vodou prašná místa. Při současném větrném počasí jde velké množství prachu přímo na zahradu mateřské školky kde si hrají malé děti. Určitě to nemá dobrý vliv na jejich zdraví.Děkuji Masopustová
  • Odpověď: (26.04.2019 10:47)
   Vážená paní Masopustová,

   Okamžitě zavoláme na stavbu. V podmínkách je uvedeno, že musí zajistit opatření proti prašnosti.

   Děkujeme za upozornění.

   vedoucí odboru územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
   e-mail: pavel.krystof@praha8.cz
 • Otázka: Stavba domu seniorů v Bohnicích (Gebauerová 28.03.2019 9:20) – Bydlení
  Sdílet
  dobrý den, v Bohnicích se staví dům pro seniory,kdo ho bude spravovat a kdo se tam bude moci přihlásit, děkuji
  • Odpověď: (15.04.2019 8:53)
   Vážená paní Gebauerová,

   Domov seniorů Bohnice představuje projekt seniorského bydlení, kdy se jedná se o velkokapacitní zařízení rozdělené na 2 části (kapacita 102 pokojů se sociálním zařízením a 66 bytů). Zřizovatelem zařízení a realizátorem výstavby je soukromý subjekt.

   S pozdravem

   pověřená vedeníím odboru zdravotnictví a sociálních služeb