Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Sečtěte čísla dva a osm
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: chybějící supermarket v části Horní Libeň (Veronika Č. 08.01.2021 9:21) – Bydlení
  Sdílet
  Dobrý den, mám na Vás prosím dotaz ohledně nějaké vyhlídky výstavby supermarketu v okolí tramvajové trasy mezi Palmovkou a Kobylisy? V této lokalitě jsou pouze vietnamský prodejci a nějaký supermarket by se vzhledem ke stále se rozšiřující výstavbě novostaveb hodil. Je prosím nějaká informace, zda nebude v nově vznikajícím developerském projektu Koti Libeň (zastávka U Kříže) případně na zbývajících prostorách? Velice děkuji.
  • Odpověď: (12.01.2021 15:40)
   Dobrý den,

   bohužel SÚ nemá k dispozici informaci, zda v uvedeném projektu bude nějaký supermarket. Můžeme potvrdit, že v parteru budov jsou nebytové prostory, jejichž využití je v pravomoci vlastníka prostor. Většinou u podobných projektů bývají podobné prostory využity pro poskytovatele služeb veřejnosti, včetně obchodů. 

   S pozdravem

   vedoucí odboru územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
 • Otázka: Zápach z kanalizace (Michal Šíma 04.09.2020 19:45) – Bydlení
  Sdílet
  Dobrý den, mám opakující se dotaz. V ulici Kyselova 1186-1191 je prakticky neustále cítit zápach z kanalizace. Tento problém trvá již od roku 2014. V roce 2015 se k tomu přidal i zápach stoupaček v domě 1189/7. Chci se tedy zeptat, zdali na toto téma komunikujete s Pražskými vodovy a kanalizacemi a zda se můžeme někdy v budoucnosti dočkat nápravy. Děkuji s pozdravem Šíma
  • Odpověď: (10.09.2020 10:41)
   Vážený pane Šímo,

   Váš podnět ohledně zápachu z kanalizace v ulici Kyselova i zápachu stoupaček v domě č. 1189/7 postoupíme společnosti Pražské vodovody a kanalizace a.s., která je kompetentní k řešení daného problému.

   S pozdravem

   pověřena vedením oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: hluk ze stavby Blok B Karlin (Lenka Adams 06.09.2020 22:36) – Bydlení
  Sdílet
  Blok B na krizovatce Thamova a Pernerova - hlucne prace zacinaji v 6 rano, nekdy i pred 6 ranni a to I V SOBOTU (vcera napriklad). je povoleno v tak huste osidlenem miste zacinat tak brzy, i o vikendu? kdo dohlizi na pripadna omezeni a lze zajistit, aby se to uz neopakovalo! dekuji
  • Odpověď: (07.09.2020 16:55)
   Dobrý den,
    
   děkujeme za informaci. V 6h ráno provádění stavebních prací není povoleno. 
   Upozorníme stavbu na dodržování podmínek povolení. 
   Pokud by se to opakovalo, doporučujeme zavolat hlídku MP, která do protokolu zaznamená čas prováděných prací, identifikaci osob a předá to k vyřízení na SÚ P8.

   S pozdravem 

   vedoucí odboru územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
 • Otázka: Sociální byt (Lucie Fraňková 21.08.2020 1:39) – Bydlení
  Sdílet
  Dobrý drn,jsem inv. duchodce jsk zažádám o sovmciální byt?
  • Odpověď: (31.08.2020 13:49)
   Vážená paní Fraňková,

   odpovídáme na Váš dotaz podaný přes internetové služby „Zeptejte se“ na webových stránkách Prahy 8. Dotazujete se, jak si jako invalidní důchodce můžete požádat o sociální byt.

   Praha 8 disponuje programem nazvaným „Bydlení pro seniory“, který pomáhá potřebným občanům Prahy 8 starším 65 let řešit bytovou problematiku, je-li to v konkrétních případech třeba. Informace o tomto projektu a podmínky jeho využití jsou k dispozici na webových stránkách www.praha8.cz Pokud nejste občankou starší 65 let a byl-li Vám přiznán III. stupeň invalidity, můžete zkusit požádat o přijetí k pobytu ve zdejším domě s pečovatelskou službou. Žádosti přijímá a vyřizuje paní Daniela Stoklasová v Centru sociálních a ošetřovatelských služeb (SOS Praha 8) na adrese Bulovka 1462/10, Praha 8 – Libeň, 180 00, telefonní kontakt 283 842 214, email: daniela.stoklasova@sospraha8.cz 

   Druhou možností je podat žádost o přidělení bytu na Magistrátu hlavního města Prahy (MHMP). Žádost se podává u Odboru bytového fondu MHMP, na adrese Jungmannnova 35/29, Praha 1, 110 00, u pana Bc. Josefa Kady, kontaktní telefon 236 002 690.

   Informovat se o správném postupu ve věci Vaší žádosti (tedy o přidělování bytů zvláštního určení nebo o dalších formách sociálního bydlení můžete také u pana Mgr. Daniela Vališe, vedoucího Oddělení přípravy a realizace projektů v oblasti bydlení. Telefonní kontakt na pana Vališe je: 236 003 256, emailová adresa: daniel.valis@praha.eu .

   S pozdravem

   sociální pracovník
   odbor sociálních věcí (OSV)
 • Otázka: Dodržování klidu o nedělích / víkendu (Gabriela Žárská 16.08.2020 10:33) – Bydlení
  Sdílet
  Dobrý den, v některých obcích platí vyhlášky pro dodržování klidu o víkendu nebo alespoň o nedělích do určité doby (týká se hlavně zákazu používat hlučná zařízení jako pily, sekačky či jiné pracovní nástroje). Má v platnosti něco takového i Městská část Praha 8? Pokud ne, nepřemýšlíte o tom, takovou vyhlášku zavést?
  Děkuji
  • Odpověď: (21.08.2020 10:42)
   Dobrý den,

   dle § 89 odst. 3 zákona č. 131/2000 Sb., o hlavním městě Praze, ve znění pozdějších předpisů nepřísluší Zastupitelstvu městské části vydávat obecně závazné vyhlášky. V samostatné působnosti je pro územní hlavního města Prahy může dle § 44 citovaného zákona vydávat Zastupitelstvo hlavního města Prahy - to nevydalo žádnou obecně závaznou vyhlášku, kterou by bylo zakázáno o víkendu (či v neděli) používat hlučná zařízení (např. sekačky či jiné pracovní nástroje).
   Přehled všech platných obecně závazných vyhlášek Hlavního města Prahy naleznete na https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/vyhlasky_a_narizeni/uplna_zneni_pravnich_predpisu_hl_m_prahy/index.html

   S pozdravem

   vedoucí odboru právních služeb (OPS)
 • Otázka: odstávka vody (Suchá O. 15.07.2020 9:25) – Bydlení
  Sdílet
  Bydlím v Bohnicích Řepínské a ptám se proč když dřív stačilo na odstávku vody 3 dny nyní od 11.7-17.7/v tom sobota+neděle,kdy asi na tom nepracují a 26.8-29.8 na novo,což je dohromady 10 dní a ted´v létě ta dlouhá doba docela vadí
 • Otázka: Rezidence Jasmín (V. Marvanová 14.07.2020 10:29) – Bydlení
  Sdílet
  Dobrý den,
  Chtěla bych se zeptat na Rezidenci Jasmín v Řešovské ulici. Stavební povolení pro tuto stavbu bylo uděleno na základě příslibu, že se bude jednat o bydlení pro seniory. Na této parcele by podle územního plánu nebylo možné postavit běžný bytový dům. Je to tak? A mě teď zajímá, jak bude stavební úřad kontrolovat, že je objekt skutečně používán k účelu, ke kterému bylo vydáno povolení.
  Již delší dobu na mě celý projekt působí poněkud zvláštně. Nedávno jsem komunikovala s jejich zástupci a bylo mi řečeno, že pro získání bytu v rezidenci není žádné věkové ani zdravotní omezení. Byt si tedy může pronajmout i mladý zdravý člověk. Také netuším, proč mi odpovídal zástupce společnosti „INVESTIČNÍ KLUB, a.s.“ nebo proč bydlení pro seniory potřebuje tak rozlehlé garáže.
  Obávám se toho, aby nedošlo jen k obcházení zákona, jako v případě jiných zařízení pro seniory. Konkrétně mám na mysli např. Rezidenci Zátiší v Kunraticích, jejíž byty jsem nedávno viděla v nabídce realitek nebo Dům sv. Anna v Brně (viz https://www.idnes.cz/brno/zpravy/stavba-dum-svata-anna-konflikt-povoleni-inspekce-brno-pecovatelsky-dum-prodej-byty.A200710_558458_brno-zpravy_mos1)
  Děkuji
  V. Marvanová
  • Odpověď: (14.07.2020 15:13)
   Dobrý den, 

   stavební úřad vydá souhlas s užíváním jen na stavbu, která byla povolena ve stavebním povolení. Následně muže byt užívání stavby kontrolováno v souladu se stavebním zákonem.

   S pozdravem

   vedoucí odboru územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
 • Otázka: Neschopnost splaceni najemneho (Jaromir Krempl 30.05.2020 16:20) – Bydlení
  Sdílet
  Cely zivot uz od kojeneckeho veku jsem chronicky pacient na nemoci hornich cest dychacich.Dale jsem onemocnel a je ze mne kardiak I.stupne; po te co mne zrusili III.stupen invalidity mne po dvou mesicich zakonne lhuty vyhodili uredne a exekucne z bytu !!! A stal se ze mne bezdomovec.Nikdy jsem nebyl clenem ,,Bytoveho druzstva''.Nevim zda mam pravo zazadat si o socialni bydleni !? Dekuji za pripadny zajem u odpoved na Mail..
  • Odpověď: (01.06.2020 15:51)

   Dobrý den,

   prosím obraťte se se svým problémem na

   Oddělení bytů

   kde s Vámi proberou Vaši situaci.

   S pozdravem

   Ing. Jan Macke
   oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář starosty (OKS)
   e-mail: jan.macke@praha8.cz

 • Otázka: Daň z nemovitosti (Jan Maťátko 21.05.2020 12:24) – Bydlení
  Sdílet
  Dobrý den, rád bych věděl kteří radní a za jaké strany hlasovali pro zvýšení koeficientu u daně z nemovitosti. Děkuji a přeji hezký den. JM
 • Otázka: Změna územního plánu Kotlaska podruhé (David Papež 16.03.2020 14:34) – Bydlení
  Sdílet
  Dobrý den, jelikož jsem stále nedostal žádnou odpověď a pan Vacek nereaguje, posílám konverzaci sem a rád bych se dozvěděl, zda je možné dostat se k nějakému podrobnějšímu rozpisu navrhovaných změn ÚP.

  Dobrý den pane Vacku,

  bohužel jsem od Vás nedostal odpověď, tak to zkouším znovu. Můžete mi prosím sdělit, kde najdu bližší informace ke změnám územního plánu? Dostal jsem se k informaci, že se o zahradu komunitního centra zajímá developer, který by chtěl na tomto místě provést výstavbu.

  Děkuji Papež


  Dobrý den pane Vacku,

  mohl bych Vás poprosit o zaslání přílohy podnětu, kde je uvedený návrh na zachování nezastavitelné plochy? Jak bude tedy výsledný návrh vypadat?

  Děkuji
  S pozdravem
  David Papež

  Otázka:
  Dobrý den, mohu se zeptat, proč se měnil územní plán komunitní zahrady na Kotlasce že zahrady na obytnou? Z jakého důvodu? Žádné domy na komunitní zahradě nestojí, pouze jedna menší chatka. Děkuji za odpověď

  Odpověď:
  Vážený pane Papeži,

  děkujeme za Váš dotaz a zájem. Využití na pozemcích, na kterých je komunitní zahrada, bylo i do budoucna navrženo zachování původního využití dle územního plánu, tj. nezastavitelná plocha ZP - parky, historické zahrady a hřbitovy.

  Výkres řešené oblasti, na který zřejmě reagujete, pouze vymezuje širší oblast podnětu, přičemž návrh ploch s rozdílným způsobem využití je v další příloze podnětu. Důvodem širšího vymezení podnětu bylo zachování možnosti hranici budoucích ploch v návrhu upřesnit.

  S přáním příjemného dne

  Ing. arch. Lukáš Vacek, PhD.
  odbor územního rozvoje a výstavby
  e-mail: lukas.vacek@praha8.cz
  • Odpověď: (23.03.2020 9:07)
   Vážený pane Papeži,

   žádost MČ Praha 8 je uvedena v příloze příslušného usnesení zastupitelstva, konkrétně na straně 68. Komunitní zahrada je nadále v ploše ZP, jak už jsem Vám sdělil dříve. Pokud bude pořízení změny schváleno, budete ji moci sledovat na stránkách https://zmenaplanu.cz/

   Přeji příjemný den.

   Ing. arch. Lukáš Vacek, PhD.