Fair trade miniveletrh na Praze 8

V prostorách Divadla pod Palmovkou se ve čtvrtek 10. listopadu 2016 uskuteční Národní fairtradová konference, jejíž účastníci se sjedou z různých míst České republiky i ze světa, aby podpořili celosvětový projekt férového obchodu. V rámci konference se v předsálí divadla uskuteční Miniveletrh fairtradových produktů. Městská část Praha 8 poskytla záštitu Národní fairtradové konferenci i Miniveletrhu fairtradových produktů a stala se tak partnerem celé akce.

Miniveletrh fairtadových produktů
Vstup na Miniveletrh fairtadových produktů je zdarma a je veřejnosti otevřen od 15.00 do 16.30 hodin ve foyer Divadla pod Palmovkou. Návštěvníkům  nabídne možnost seznámit se s průřezem nabídky výrobků se známkou FAIRTRADE, které jsou na českém trhu k dispozici. Stejně jako v loňském roce se mohou těšit na řadu ochutnávek, mezi nimi např. na fairtradovou kávu, čokolády nebo fairtradové zmrzliny. V letošním roce se navíc představí i společnosti, které dodávají výrobky z Fairtrade certifikované bavlny. 

Detailní program spolu s dalšími zajímavými informacemi najdou zájemci na facebookové události akce.

Národní fairtradová konference 

Národní fairtradová konference je určena pouze pro odborníky. Koná se ve dvouletém cyklu a jejím smyslem je představit novinky z mezinárodní fairtradové kampaně a sdílet společně dobrou praxi. Ústředním bodem letošního programu je předání titulu „Fairtradová městká část“, který jako první v České republice získala právě MČ Praha 8. Tento titul převezme za Prahu 8 místostarosta Petr Vilgus (SZ) a radní Anna Kroutil (ANO).

Předcházel tomu náš dlouhodobý zájem a propagace myšlenky Fair trade. Snažíme se také o zapojení místních organizací. I to nám pomohlo splnit kritéria a získat tento titul,“ doplňuje radní Anna Kroutil (ANO).

Pozvánka na miniveletrh v Kalendáři akcí

Miniveletrh fairtradových výrobků v Divadle pod Palmovkou, 10. listopadu 2016
Zveřejněno: 04.11.2016