Férový trh poprvé na terase KD Ládví

Ve čtvrtek 31. srpna 2017 proběhl další z tzv. férových trhů, které mají za cíl nabídnout alternativy ke každodennímu nákupu, posílit aktivní sousedství a komunitní soužití. Férový trh, který se koná pod záštitou zástupce starosty Petra Vilguse, je jednou z mnoha aktivit, které v rámci podpory fair trade MČ Praha 8 organizuje nebo podporuje. 

Tentokráte se trhy přesunuly z Karlína na terasu KD Ládví a vzbudily velkou pozornost. Návštěvníci mohli vybírat z celkem devíti stánků, které nabídly Fairtradové pochutiny, výběrovou fairtradovou kávu z Fair&Bio pražírny, občerstvení z organizace Green Doors, produkty z chráněných dílen Prosaz, z. u. a Envira, o.p.s, fairtradové oblečení TukTuki nebo také Reprinty historických pohlednic a plakátů Agentury proVás.

Zájemci se mohli dozvědět více o Komunitou podporovaném zemědělství (KPZ Kuchyňka). Trh využili jako příležitost k představení lokálních produktů také farmáři z tržnice u metra Kobylisy.

„Praha 8 se pyšní titulem Fairtradová městská část. Trh Férová Osmička je jen jednou z mnoha akcí, které v rámci myšlenky fair trade organizujeme,“ popisuje Petr Vilgus, který se společně s místostarostou Matějem Fichtnerem včerejší akce zúčastnil.Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.


Zveřejněno: 04.09.2017