Fórum mladých chválilo pestrost kulturních akcí, nabádá k zastavení výstavby Kauflandu v Bohnicích

Fórum mladých, 26. dubna 2018, KD LádvíMladým lidem v Praze 8 není lhostejné, co se v naší městské části děje a chystá.  Ve čtvrtek 26. dubna 2018 se sešli na Fóru mladých v KD Ládví a diskutovali o Praze 8. Záštitu nad akcí poskytl místostarosta MČ Praha 8 Petr Vilgus.

„Je úžasné, že se mladí lidé aktivně zajímají o dění kolem sebe. Svědčí o tom nejen činnost Zastupitelstva mladých Praha 8, ale také 43 účastníků dubnového Fóra mladých,“ raduje se z aktivity studentů základních i středních škol místostarosta Petr Vilgus. „Ocenit musím také organizaci, kterou zajistilo Zastupitelstvo mladých, v čele s jejich starostou a zároveň moderátorem 
akce Petrem Nachtmanem,“ dodává Vilgus.

Každá základní a střední škola v Praze 8 mohla delegovat dva své zástupce, kteří tlumočili podněty na Fóru. Celkem se zúčastnilo 43 mladých lidí ze 14 škol. Setkání se zúčastnil také předseda Národní sítě zdravých měst ČR Petr Hermann, jejímž členem je MČ Praha 8 od roku 2016.

„Fórum mladých je výjimečnou příležitostí k zapojování se do činnosti a udržitelného rozvoje Prahy 8. Spolupráce s vedením si velmi vážíme,“ komentuje setkání starosta Zastupitelstva mladých Petr Nachtman a pokračuje: „Máme možnost nejen sdělit zástupcům městské části naše podněty, ale také je pochválit, říct jim, co se nám v Praze 8 líbí. Pohled nás mladých je určitě velmi přínosný.“

Účastníci měli možnost vyjádřit se v pěti oblastech:
  • Student a škola
  • Doprava
  • Veřejný prostor a bezpečnost
  • Kultura, sport, životní styl
  • Územní rozvoj

„Jako nejdůležitější vnímají naši mladí zajištění rodilých mluvčích ve školách. Jsem rád, že si uvědomují potřebu znalosti cizích jazyků v dnešním světě,“ popisuje výstup místostarosta Vilgus. „Stejně tak mne potěšilo, že se i naše děti kriticky staví k výstavbě Kauflandu v Bohnicích, proti kterému radnice bojuje,“ dodává Vilgus. V oblasti dopravy vypíchli potřebu budování parkovišť na sídlištích a lepší kontrolu pohybu problémových osob pod vlivem návykových látek a bez domova v oblasti Bulovky a metra Kobylisy.

Fórum mladých chválilo MČ Praha 8 za právě realizovanou rekonstrukci veřejného prostranství na Krakově, dostatek knihoven, rozmanité kulturní akce (přičemž obzvlášť vypíchli tři veřejná zimní kluziště) i dostatek zeleně a hřišť. Účastníci také vedení městské části poděkovali za zajištění jazykových pobytů v Anglii a exkurze do koncentračního tábora v Mauthausenu. 

„Jednotlivé výstupy budeme nyní zpracovávat a následně nabídneme odborům ÚMČ Praha 8 spolupráci při realizaci. Máme řadu nápadů. Jsem proto rád, že se i my můžeme zapojit do projektu MOJE OSMIČKA, tedy do participativního rozpočtu Prahy 8. Minimální věková hranice je totiž 15 let,“ chválí Petr Nachtman.

V rámci Fóra proběhla prezentace činnosti Zastupitelstva mladých a vědomostní kvíz o Praze 8.
Více fotografií z Fóra mladých naleznete ve Foto a videogalerii místní Agendy 21.
Informace o průběhu a výstupech Fóra mladých (odkaz na článek).
Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Zveřejněno: 03.05.2018   |   Aktualizováno: 27.09.2018