Jídlo nás spojuje

Jíme, abychom žili, nebo žijeme, abychom jedli? Putovní výstava o přístupu k potravinám, zemědělství a našem vztahu k jídlu bude od pondělí 20. listopadu 2017 k vidění také na Praze 8. Místostarosta Petr Vilgus vás zve na slavnostní zahájení, úterý 21. listopadu 2017 v 16.00 hodin do OC Krakov.

Pokaždé, když otevřeme ledničku, stáváme se součástí globálního potravinového systému, který propojuje lidi ze severní a jižní polokoule. Svým spotřebním chováním ovlivňujeme, jak bude tento systém v budoucnu fungovat a jaké dopady bude mít na stav naší planety. Výstava Ekumenické akademie Jídlo nás spojuje sleduje dopady klimatické změny na zemědělství, hledá řešení pro udržitelnou produkci potravin a poukazuje na sílu spotřebitelů změnit současný potravinový systém k lepšímu.

Městská část Praha 8 ve spolupráci s Ekumenickou akademií a Centrem Krakov připravila ku příležitosti slavnostního zahájení výstavy na úterý 21. listopadu doprovodný program v podobě ochutnávek fairtradových produktů, bio a zdravé výživy. „Nikomu z nás by nebyla být lhostejná nerovnoměrná distribuce potravin,“ říká zástupce starosty Petr Vilgus. „Lidé opouštějí domov nejen kvůli válečným konfliktům a nestabilitě, ale právě také kvůli hladu a dopadům klimatické změny. Neměli bychom před problémy zavírat oči, ale snažit se je řešit. Prvním krokem je uvědomění si problému, k čemuž tato výstava vybízí,“ vysvětluje Petr Vilgus.

Výstava bude v Centru Krakov (Lodžská 850/6, 181 00 Praha 8) volně přístupná až do 3. prosince 2017. Příští rok se bude snažit osmá městská část přiblížit výstavu také v dalších lokalitách Prahy 8. Podporou výstavy navazuje MČ Praha 8 na své aktivity, v rámci nichž mj. loni získala titul Fairtradová městská část.

Pozvánka v Kalendáři akcí.
Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.


Výstava Jídlo nás spojuje, od 20. listopadu do 3. prosince 2017, Centrum Krakov
Zveřejněno: 16.11.2017