MČ Praha 8 otevřela své první komunitní záhony

Otevření KZ Invalidovna – čtvrtek 27. září 2018MČ Praha 8 ve spolupráci s místními obyvateli a organizací KOKOZA otevřela ve čtvrtek 27. září 2018 první komunitní záhony na Invalidovně. 

Místo poblíž ul. K Olympiku, na kterém komunitní záhony vznikly, bylo vytipováno místními obyvateli v rámci dubnové výzvy MČ Praha 8. „O městské zahradničení je mezi lidmi zájem, jde o dlouhodobý pozitivní trend. Společné zahradničení pomáhá vylepšovat sousedské soužití. O pěstování mají zájem zejména rodiny s malými dětmi, kdy rodiče chtějí dětem ukázat, co obnáší pěstování,“ vysvětluje záměr zakládat v Praze 8 komunitní zahrady radní Hana Matoušová (SZ). Více o výzvě najdete na našem webu zde.

Celkem v rámci výzvy přišlo 13 podnětů. Ve středu 27. září 2018 byl spuštěn provoz první zahrady. „Otevření předcházela nezbytná úprava pozemku, a instalace tří vyvýšených záhonů. Základní vybavení zahrady financovala Osmička z městského rozpočtu, konkrétní plodiny, které zde budou pěstovány ale vybrali a financovali místní, kteří budou zahradu užívat,“ popisuje postup založení zahrady radní Matoušová. Provoz zahrady nyní již budou komunitní zahradníci zajišťovat sami.

„Mám velkou radost, že se na celé realizaci zahrady podílely místní rodiny s dětmi. Věřím v to, že se nám brzy podaří jedlými zahradami oživit i další místa na Osmičce a zprostředkovat tak místním možnost pěstovat ovoce a zeleninu v blízkosti svého bydliště. Speciální dík patří samozřejmě také sociálně prospěšnému podniku Kokoza, který na otevírání komunitních zahrad s naší městskou částí spolupracuje,“ dodává Matoušová. Více o Kokoze na www.kokoza.cz.

MČ Praha 8 postupně pracuje na realizaci dalších komunitních zahrad, jejichž navrhovatelé se do výzvy přihlásili. Jedná se např. o zahradu v ul. Pod Plynojemem (více na našem webu zde), Binarova a Štíbrova. Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.
Mohlo by vás také zajímatZveřejněno: 02.10.2018