Palmovka TEĎ – Praha 8 vede dialog o proměně

Palmovka se postupně mění na důstojné centrum Prahy 8. Místostarosta Petr Vilgus sbírá podněty od zájemníků i občanů.
 
Ve čtvrtek 18. ledna 2018 se uskutečnil workshop pro zájemníky v území Palmovky. Že je Palmovka jedním z nejdůležitějších projektů osmé městské části dokládá účast 25 zástupců developerů, škol, spolků, podnikatelů, ale také církve, MHMP, IPRu Zdravotnické záchranné služby, Komerční banky a dalších. „Cílem bylo ukázat posun ve vývoji v projektu Palmovka 2030 od posledního workshopu v září 2017, zjistit názory na představené  návrhy realizačních opatření v tomto roce a vyzvat ke spolupráci. Jedině společnými silami dokážeme vybudovat důstojné centrum, které si Praha 8 zaslouží,“ říká iniciátor setkání místostarosta Prahy 8 Petr Vilgus.
 
Architekt Filip Tittl představil návrhy rychlých opatření, které by bylo možno v roce 2018 zrealizovat: „Pro zatraktivnění Palmovky chystáme v tomto roce tři rychlá vylepšení: při ústí ulice Na Žertvách by měl vzniknout nevšední mobiliář, u Zenklovy ulice před budovou Komerční banky je navrhována venkovní kavárna s dřevěnou terasou s tzv. pražskými židlemi, na druhé straně křižovatky by pak mělo stát infocentrum, které bude nejen informovat obyvatele o všech investičních záměrech v oblasti, ale bude zároveň sloužit jako dočasná rozhledna, ze které bude možné změny na Palmovce sledovat seshora.“ Zároveň se připravuje návrh nové podoby veřejného prostranství před centrem Nová Palmovka.
 
„Diskutovali jsme o revitalizaci území okolo Synagogy, autobusového nádraží, dostavbě Nové Palmovky a jejího využití. Narazili jsme především na problémy s vlastnictvím pozemků. V oblasti jsou totiž pozemky Dopravního podniku, Magistrátu, Židovské obce a samozřejmě i soukromých vlastníků,“ informuje místostarosta Vilgus.
 
Zapojit se může skutečně každý, kdo má na srdci oblast Palmovky. Další setkání proběhne již tento čtvrtek, 25. ledna 2018. „V prostoru u metra Palmovka před Komerční bankou zahajuji ve čtvrtek ve tři hodiny výstavu Palmovka TEĎ. Na místě budu společně s architekty diskutovat s občany o plánovaných změnách a sbírat jejich názory. Poté srdečně zvu všechny na šest hodin večer do kavárny Divadla Pod Palmovkou na sousedské setkání,“ zve Vilgus. Veškeré informace informace o proměně území, investičních záměrech developerů, podněty občanů atd. jsou přidávány také na speciální web www.palmovkated.cz.
 
 Více informací o výstavě a sousedském setkání naleznete na našem webu.

Palmovka TEĎ – Praha 8 vede dialog o proměně Palmovka TEĎ – Praha 8 vede dialog o proměně
Palmovka TEĎ – Praha 8 vede dialog o proměně


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Zveřejněno: 22.01.2018