Týden pro fair trade v Praze 8

Zveme vás k návštěvě akcí pořádaných v rámci letošního Týdne pro fair trade, který se oficiálně koná od 6. do 12. května 2017 formou velkých i menších akcí v celé České republice. Mezi nejznámější z nich patří již tradiční Férová snídaně pořádaná letos v naší republice na více jak 150 místech. Přijďte i vy posnídat a podpořit lokální a fairtradové pěstitele.

Ostatně i Praha 8 jako fairtradová městská část se připojuje a podporuje aktivity pořádané místními organizacemi a spolky. Máme pro vás pozvánky na tyto akce:

9.–15. května 2017 Férový týden v prodejně Biodomov Ládví (zajímavosti o farmářích, o způsobu etického a šetrného pěstování plodin, zásadách spravedlivého obchodu, ochutnávky fairtradových banánů, čokolády, kávy a další).
Pozvánka v PDF (205 kB) nebo Kalendáři akcí.

Čtvrte
k 11. května 2017 od 13 hodin trhy Férový Karlín na Lyčkově náměstí (nabídka ekologické zemědělské produkce, výrobky místních sociálních podniků, lokální ekonomiky a fair trade).
Pozvánka v PDF (235 kB) nebo Kalendáři akcí.

Sobota 13. května 2017 od 10 hodin Férová snídaně na Karlínském náměstí (piknikový happening s podtitulem „Piknikuj za banány“).
Pozvánka v PDF (2,1 MB) nebo Kalendáři akcí.

Přijďte, těšíme se na vás.

Akce mediálně podpořil Český rozhlas Regina DAB Praha.
Český rozhlas Regina


Co to je fair trade?

Fairtrade, neboli spravedlivý obchod, je způsob obchodu, který dává příležitost drobným pěstitelům a zaměstnancům v zemích Afriky, Asie a Latinské Ameriky, aby se uživili vlastní prací za důstojných podmínek. Fairtrade je založen na partnerství mezi výrobci na straně jedné, a obchodníky a spotřebiteli na straně druhé.


Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky v rámci projektu „Místní Agenda 21 – Cesta k udržitelnému rozvoji v Praze 8“. www.mzp.cz, www.sfzp.cz


Ministerstvo životního prostředí logo MA21 Státní fond životního prostřední České republiky

Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.
Zveřejněno: 05.05.2017