Veřejnosti byl představen návrh předprostoru nové radnice

Palmovka teďVe čtvrtek 31. května 2018 pořádala MČ Praha 8 akci Palmovka Teď – Udržitelně, v rámci které se prezentovaly neziskové, rozvojové a humanitární organizace a uskutečnil se férový trh. Hlavním bodem akce bylo představení návrhu předprostoru nové radnice veřejnosti a zahájení venkovní výstavy. Celý program byl součástí Evropského týdne udržitelného rozvoje. 

Akce se konala na prostranství před Komerční bankou na Palmovce. V 18 hodin byla slavnostně zahájena komentovanou prohlídkou výstava návrhu UNIT architekti předprostoru nové radnice MČ Praha 8. „Ptali jsme se lidí, co by si na tomto místě přáli. Na základě podnětů architekti připravili návrh prostoru, který má sloužit zejména k setkávání, pořádání kulturních i jiných akcí. Nechybí také vodní a herní prvky a samozřejmě parková úprava části prostoru,” těší se z návrhu místostarosta Prahy 8 Petr Vilgus. Výstava zde bude umístěna až do 28. června 2018.

Na prohlídku navázala diskuse s veřejností o proměnách Palmovky. Diskuse se účastnil také Karel Tabery, koordinátor hl. m. Prahy pro revitalizaci Palmovky.  „Okolí Palmovky profituje ze strategicky výhodné polohy, díky které se stává klíčovou lokalitou a dalším významným komerčním a rezidenčním centrem v Praze. Jedná se o výborně dostupnou část města v dynamicky se rozvíjející oblasti Libně se skvělým dopravním spojením do centra i napojením na Pražský okruh,” popisuje území Tabery. „Mým úkolem je posunovat věci dopředu. Palmovka je složité místo, které si však zaslouží být plnohodnotnou městskou čtvrtí, kde budou lidé rádi žít a potkávat se,” říká Tabery.

„Ještě letos by na Palmovce mohla být zrealizována některá opatření, která jsou součásti námi vypracovaných studií. Jedná se například o předláždění a instalaci nového mobiliáře v ulici Na Žertvách,” vyjmenovává záměry Filip Tittl z UNIT architekti. Další intervence podléhají povolovacímu řízení, budou tedy realizovány na jaře 2019.

Na webu www.palmovkated.cz, který prošel velkou proměnou, je možné seznámit se s jednotlivými úpravami a až do 22. června 2018 zaslat komentáře k návrhu předprostoru radnice. Stránky jsou rovněž rozcestníkem, na kterém je možné najít informace o zajímavých akcích, provozovnách či službách na Palmovce nebo o možnostech práce, bydlení a trávení volného času. 

Zájemci a kolemjdoucí mohli v tomto pulzujícím místě v rámci akce Palmovka Teď – Udržitelně navštívit stánky organizací a spolků zabývající se udržitelným rozvojem. Tuto část programu, která byla připravena ve spolupráci s Charitou Česká republika, navštívili i žáci ZŠ Palmovka. Odpoledne pořádané ve spolupráci s Ekumenickou akademií bylo věnováno trhu sociálních firem, fair trade a místních farmářů. „Praha 8 získala roku 2016 titul Fairtradová městská část, v rámci metropole jako dosud jediná. Splnili jsme všech pět mezinárodních kritérií pro udělení titulu,” dodává k akci Vilgus. Velký zájem byl během odpoledne rovněž o prohlídky okolí Palmovky z výšky. Komerční banka na Palmovce zpřístupnila terasu na střeše budovy a zajistila komentované prohlídky. Této nabídky využilo skoro osmdesát zájemců.

Více fotografií naleznete ve Foto a videogalerii místní Agendy 21.Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.
Zveřejněno: 05.06.2018   |   Aktualizováno: 17.09.2018