Vybrali jste projekty pro Prahu 8 – participativní rozpočet 2018

Participativní rozpočet 2018 výsledky 20. listopadu 2018Celkem 2 413 hlasujících podpořilo v třetím ročníku participativního rozpočtu MČ Praha 8 13 projektů. Nejvíce hlasů získal projekt výsadby stromů podél ulice Střelničná. Radnice opět na projekty občanů vyčlenila 10 milionů korun. 

V úterý 20. listopadu 2018 přesně v poledne vyvrcholilo hlasování o projektech třetího ročníku participativního rozpočtu MOJE OSMIČKA MČ Praha 8. Za necelý měsíc hlasovalo prostřednictvím webové aplikace celkem 2 413 lidí pro 29 projektů. „Těší mě, že se i letos zapojilo do participativního rozpočtu tolik lidí, ať již vytvořením vlastního projektu, nebo hlasováním. Účasti všech si nesmírně vážím, jedině tak vytvoříme z Osmičky tu nejlepší městskou část v Praze,“ komentuje letošní ročník MOJÍ OSMIČKY místostarosta Prahy 8 Tomáš Tatranský.

Radnice opět vyčlenila na nápady občanů 10 milionů korun, přičemž polovinu prostředků poskytne magistrát. Do dané částky se na základě hlasování vešlo 13 projektů. „Občané svými hlasy podpořili například zastínění dětského hřiště Košinka, což je pro děti i maminky během horkých letních dnů zásadní, nebo vybudování vodního hřiště v areálu Beachklubu Ládví. Velkou radost bezesporu sklidí také výsadba stromů podél ulice Střelničná či obnova cesty mezi cyklostezkou a přívozem P7 do Holešovic. Hlasováním však naše práce nekončí, ale teprve začíná. Realizace některých projektů bude časově náročná,“ uvádí zastupitel Prahy 8 Petr Vilgus, který zavedení participativního rozpočtu v osmé městské části inicioval.

„Cením si toho, že nové vedení radnice hodlá v zapojování veřejnosti skrze participativní rozpočet pokračovat. Je to skvělá příležitost zjistit, co si na Osmičce lidé skutečně přejí,“ dodává Vilgus. Všechny projekty, pro které se hlasovalo, jsou detailně popsány na webu participativního rozpočtu .

Hlasovat mohl každý, kdo vlastní mobilní telefon. Každý hlasující mohl podpořit až tři projekty malé (do půl milionu korun, kterých bylo 12) i velké (od půl do dvou milionů korun, kterých bylo 17). Zároveň zde byla také možnost rozhodnout u jednoho projektu malého a velkého, že není potřebný, a přidělit mu mínusové body. Výsledky hlasování byly oznámeny v úterý 20. listopadu v 16.00 hodin v Grabově vile.
 VELKÉ PROJEKTYHlasů celkem
 1.Vzhůru do Proseckých skal 521
 2.Zelená tepna karlínského nábřeží – přístup k přívozu a minipark 446
3. Vodní hřiště pro děti v Beachklubu 423
 4.BONA park 256
 5.Revitalizace a zastínění dětského hřiště Košinka v parku Pod Korábem 255
 6.Zelení k metru 247
 7.Nechceme se dusit V Holešovičkách 209


 MALÉ PROJEKTYHlasů celkem
1. Výsadba stromů podél ulice Střelničná 786
 2.Chytré toalety pomohou zkulturnit Prahu 504
 3.Rostliny do ulic 477
 4.Relaxační přírodní louka – hmyzí domov 469
 5.HRAVĚ S TICHOU KAVÁRNOU 431
 6.Komunitní zahrada Kotlaska – kámen a voda v zahradě 364Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 21.11.2018