Výstava na stromech 2018

V termínu od 6. do 14. října 2018 se můžete v Praze 8 seznámit s příběhy lidí, dělníků z továren na výrobu obuvi v Indii. Výstava na stromech je v Praze 8 umístěna v parcích a pěších promenádách na čtyřech místech:
  • v parku na Karlínském náměstí,
  • v Libni na náměstí Dr. Holého,
  • na sídlišti Ďáblice u Komunitního centra Hrubého a
  • na pěší promenádě u Tiché kavárny.
Letošní výstava je již čtvrtá v pořadí, kterou MČ Praha 8 pořádá, a její podtitul je Naše boty. Výstava obsahuje 13 velkých, barevných fotografií doprovázených texty o pracovních a životních podmínkách dělníků v indickém městě Akra.

A proč název Výstava na stromech? Je to jednoduché, každá fotografie, každý příběh je připevněn šetrnou formou na kmen stromu, a tak se i naše okolí stává jakousi galerií, kolem které každodenně procházíme.

Termín výstavy nebyl vybrán náhodně. Tento týden je celorepublikově věnován Týdnu důstojné práce a připomíná Světový den důstojné práce (7. října). Důstojná práce neboli důstojné pracovní podmínky ctí svobodu, spravedlnost, jistotu. Jde o takovou práci, při níž jsou chráněna práva pracovníků, kteří dostávají odpovídající odměnu a těší se adekvátnímu sociálnímu zabezpečení. Zajištění důstojné práce pro všechny se tak stává jedním z nejúčinnějších způsobů, jak bojovat s globální chudobou a s ní spojenými problémy, jako jsou například dětská práce, utlačování ženských práv atd.

Více informací o výstavě naleznete na stránkách www.nazemi.cz.

Přijďte se podívat, srdečně vás zveme.
Dostávejte informace o akcích na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Výstava na stromech, od 6. do 14. října 2018, Praha 8Mohlo by vás také zajímatZveřejněno: 05.10.2018