V Čimicích piknikovali na podporu pěstitelů

Na více než 170 místech po celé České republice se v sobotu 12. května 2018 uskutečnil piknik na podporu fairtradových, ale i lokálních pěstitelů. Přidaly se i pražské Čimice, kde akce proběhla na trávníku u Čimického rybníka. Sešlo se na ní přes 30 lidí. Na dekách si pochutnávali na fairtradové kávě či čaji a doma napečených buchtách z fairtradového cukru a kakaa. Nechyběly ani vajíčka, sýry, mléko či med od místních farmářů. Lidé tak dali najevo, že je zajímá, kdo a za jakých podmínek pro ně plodiny pěstuje. Piknik s názvem Férová snídaně proběhl v Čimicích poprvé. Akce se koná vždy druhou květnovou sobotu na Světový den pro fair trade.

Na akci přišli hlavně rodiny z nedaleké lesní školky 3 údolí. Kolemjdoucí, kteří se vraceli z opodál probíhajících trhů, si mohli rovnou nakoupené lokální potraviny vyložit na deku a společně s ostatními posnídat či posvačit. „Velice mě těší, že jsme se letos připojili k oslavám Světového dne pro fair trade. Nejenom, že jsme strávili příjemný čas s přáteli, ochutnali spoustu dobrot, ale také jsme tímto nenuceným a příjemným způsobem dali najevo, že nám nejsou lhostejné pracovní podmínky pěstitelů,“ uvedla Mária Beňová, organizátorka Férové snídaně v Čimicích.

Férová snídaně v sobotu 12. května 2018 na trávníku u Čimického rybníka. Férová snídaně v sobotu 12. května 2018 na trávníku u Čimického rybníka.
Mohlo by vás také zajímat