Aktuality ze sociální oblasti a zdravotnictví

1 2 3 4 5  > 
 • Cesta domů hledá dobrovolníky

  12.06.2024
  Cesta domů už mnoho let provozuje v Bělohorské ulici jeden ze svých dobročinných obchodů. Prodáváme v něm vybrané zboží z druhé ruky, které nám lidé přinášejí, knižní a papírenskou produkci našeho nakladatelství a dárkové zboží od lokálních výrobců.
 • Webináře pro rodiny lidí s demencí

  05.06.2024
  Česká alzheimerovská společnost nabízí lidem, kteří pečují o své blízké s Alzheimerovou nemocí či jiným typem demence, další příležitost dozvědět se něco nového a získat podporu v péči a situacích, které řeší. Během prvních třech týdnů měsíce června zopakujeme tři úspěšné on-line semináře.
 • Praktický kurz pro neformální pracující

  04.06.2024
  Zveme vás na základní praktický kurz pro neformální pečující, který proběhne s osobní účastí ve vzdělávacím centru Cesty domů v Praze – Michli.
 • Nevypusť duši, podpora je na dosah

  23.05.2024
  V prostorách Kasáren Karlín se 21. června od 14.00 do 22.00 hodin uskuteční festival zaměřený na duševní zdraví nazvaný "Nevypusť duši! Podpora je na dosah". Tato akce, organizovaná neziskovou organizací Nevypusť duši, přichází jako odpověď na rostoucí poptávku mladých lidí o informace a podporu v oblasti duševního zdraví.
 • Oslava 25. výročí založení BONA, o.p.s.

  03.05.2024
  POZOR! Změna místa konání! Srdečně zveme na oslavu 25. výročí založení organizace BONA do Stromovky (Gauč na Výstavišti), v pondělí 10. června 2024. Je připraven bohatý program i hudební vystoupení.
 • Konference o duševním zdraví dětí

  29.04.2024
  Městská část Praha 8 uspořádala v rámci přednáškového cyklu Podvečery pro rodinu a o rodině první konferenci s názvem Čím je krmíme, takové jsou. Konference proběhla ve Velkém mlýně v Libni a zúčastnila se jí řada odborníků zabývajících se tělesným a duševním zdravím našich dětí.
 • Jak dál s Nadací Bona

  29.03.2024
  V reakci na informace z médií týkající se nájemníků v bytech, které má pro sociální účely v užívání od MČ Praha 8 Nadace BONA, si MČ Praha 8 vyžádala seznam nájemníků a po opakované urgenci ho má již k dispozici. Dalším krokem bude setkání s členy nadace. To proběhne v blízké době.
 • V Praze 8 proběhla akce ke Světovému dni ústního zdraví

  21.03.2024
  V Praze 8 v Kulturním domě Ládví se uskutečnila akce u příležitosti Světového dne ústního zdraví. Akce, kterou pořádala za podpory Prahy 8 Stomatologická komora České republiky, cílila především na správné dočišťování zubů, které v Česku pokulhává nejen u dětí, ale i u dospělých.
 • Nebojte se mluvit se svým zaměstnavatelem o svém zdravotním omezení – právo je na Vaší straně

  15.03.2024
  Zaměstnanci, kteří během svého pracovního života utrpěli poškození mozku, ať už z důvodu úrazu nebo CMP, se mohou bez svého zavinění ocitnou v situaci, kdy nemohou svoji původní práci vykonávat vůbec nebo ji mohou vykonávat s nějakým omezením.
 • Nezpracovaný stres škodí dětem i dospělým – jak mu nepodlehnout

  06.03.2024
  Nespavost, potíže s jídlem a zažíváním, úzkosti, panika, depresivní propady, sebepoškozování – co nám může přinést nezpracovaný stres a jak z toho ven?
 • Čím je krmíme, takové jsou

  26.02.2024
  Odbor sociálních věcí a zdravotnictví ÚMČ Praha 8 a místostarostka Vladimíra Ludková Vás srdečně zvou na 1. ročník konference nejen o dětech a nejen pro rodiče. 25. dubna 2024 od 9.00 do 18.00 hodin, Velký mlýn, U Českých loděnic 40/6, Praha 8.
 • Trh pro dobrou věc přinesl desítky tisíc korun

  20.02.2024
  Dobrá věc se podařila. V KD Ládví proběhl v prvním únorovém týdnu charitativní Trh pro dobrou věc. Podobnou akci, byť pod jiným názvem přitom Praha 8 uspořádala už podesáté. V grafu se můžete podívat, jak při posledních pěti ročnících rostl objem vašich dobrovolných příspěvků. Děkujeme!
 • Projekt RECETAS pomáhá seniorům, aby se necítili osaměle.

  26.01.2024
  Věděli jste, že osamělost zkracuje délku života a její negativní dopad na zdraví může být srovnatelný s kouřením nebo obezitou? Ukazuje se, že nechtěná samota dopadá především na starší lidi. Situaci mohou dle odborníků zlepšit společenské aktivity a pobyt v přírodě.
 • Podvečery pro rodinu o rodině - Transgender - módní trend nebo rodový nesoulad dítěte?

  10.01.2024
  Odbor sociálních věcí a zdravotnictví ÚMČ Praha 8 a místostarostka Vladimíra Ludková Vás srdečně zvou na Podvečery pro rodinu o rodině.
 • Podvečery pro rodinu o rodině - Když do života vstoupí demence

  02.01.2024
  Odbor sociálních věcí a zdravotnictví ÚMČ Praha 8 a místostarostka Vladimíra Ludková Vás srdečně zvou na Podvečery pro rodinu o rodině.
 • I letos můžete přispět do Sbírky pro dobrou věc

  21.12.2023
  Už v roce 2011 začala pořádat městská část Praha 8 sbírku pro děti, o které se starají neziskové organizace na Osmičce. Sbírku přerušil jen Covid a tento a příští rok navazujeme na tradici a obnovujeme ji.
 • Dopravu seniorů řeší nová služba

  21.12.2023
  Již měsíc funguje pod hlavičkou příspěvkové organizace Prahy 8 doprava seniorů a osob se zdravotním znevýhodněním. Pro přepravní službu SOS Praha 8, která spadá do fakultativních úkonů pečovatelské služby, byly vyčleněny dva vozy Citroen Berlingo i se speciální úpravou pro osoby na invalidním vozíku.
 • Pečuj doma vás srdečně zve na lednové online kurzy a skupiny

  08.12.2023
  Pečuj doma vás srdečně zve na online kurzy zdarma.
 • Kuchyň je srdcem domova

  30.11.2023
  Kuchyň je srdcem domova, tak se jmenuje sbírkový projekt, ke kterému Vás chceme pozvat s pracovníky odlehčovací služby Národního ústavu pro autismus, z. ú. Odlehčovací služba NAUTIS sídlí v pronajatém objektu areálu PN Bohnice. Péči zde nachází lidé s autismem, často s tou nejtěžší formou.
 • Evropský týden testování na Praze 8

  23.11.2023
  Jednou z aktivit k příležitosti Světového dne boje proti AIDS, se kterou se můžete setkat dne 29. listopadu 2023, jsou preventivní tramvaje, které budou jezdit českými městy včetně Prahy 8. Tuto akci připravuje Česká společnost AIDS pomoc (ČSAP).
1234>