Aktuality ze sociální oblasti a zdravotnictví

1 2 3 4 5  > 
 • Praha zřídila vlastní odběrové místo. Pomůže zvýšit počet testovaných.

  06.04.2020
  Hlavní město zahájilo provoz vlastního odběrového místa, ve kterém se budou moci lidé testovat na nákazu novým typem koronaviru. Odběrové místo je v provozu od pondělí 6. dubna v areálu Výstaviště Praha v Holešovicích.
 • Praha 8 pomáhá i magistrátním domovům pro seniory

  30.03.2020
  Dnes ráno rozhodl krizový štáb Prahy 8 o pomoci pro domov pro seniory Nová slunečnice v Bohnicích a domov pro seniory Ďáblice. Obě zařízení jsou příspěvkovými organizacemi zřízenými Magistrátem hl. m. Prahy. O pomoci rozhodl krizový štáb Prahy 8 dnes ráno na základě naléhavé noční prosby právě z domova seniorů Nová slunečnice.
 • Děkujeme všem za pomoc a solidaritu. Roušky jsou stále potřeba.

  27.03.2020
  K již existujícímu sběrnému místu na roušky na Libeňském zámku (každý den 8–20 hod.) jsme zřídili další tři sběrná místa.
 • Praha 8 dezinfikuje veřejná místa. Je to další z opatření, které v rámci snížení rizika nákazy koronavirem přijal osmičkový krizový štáb.

  25.03.2020
  „Aby byla cesta z práce a do práce, nebo venčení psa, bezpečnější, provádíme dezinfekci některých veřejných míst. Začali jsme s tím již 10. března a od té doby se k lavičkám a herním prvkům na hřištích a sportovištích, přidaly i podchody kolem stanic metra. Následně jsme vytipovali i několik lokalit, kde se i v karanténě musí pohybovat víc osob,“ říká starosta Prahy 8 Ondřej Gros.
 • Radnice připravila pro děti zdravotníků či složek IZS základní školu Mazurská

  22.03.2020
  Na základě usnesení vlády z 15. března 2020, které přijala v souvislosti s bojem proti koronaviru, zajistila radnice Prahy 8 péči o děti ve věku 3–10 let zaměstnanců zdravotnických zařízení či složek integrovaného záchranného systému v ZŠ Mazurská.
 • Od půlnoci nebudou moci lidé ven bez roušky a mezi 10. a 12. hodinou mohou do obchodů pouze senioři nad 65 let

  18.03.2020
  Vláda dnes schválila zákaz vycházení bez pokrývky nosu a úst, který má platit od dnešní půlnoci. Policie bude při kontrolách tohoto nařízení postupovat podobně jako v případě, kdy kontroluje dodržování karantény. Policisté mají možnost vykázat osobu z určeného místa, za neuposlechnutí hrozí až desetitisícová pokuta.
 • MČ Praha 8 zahájila provoz infolinek pro seniory

  18.03.2020
  Městská část Praha 8 zahájila provoz telefonních infolinek pro osamělé seniory. Tyto linky mají sloužit k zajištění základních potřeb osamělým seniorům, kteří nemají žádnou jinou možnost např. při nákupu základních potravin či vyzvednutí léků v lékárnách. Linka bude v provozu od středy 18.03.2020 do odvolání ve všední dny od 09.00 do 16.00 hod.
 • Krizový štáb Prahy 8 dnes rozhodl o uzavření všech mateřských školek v Praze 8

  15.03.2020
  S platností od pondělí 16. března do odvolání bude uzavřeno všech 24 mateřských školek v Praze 8, které jsou zřizované městskou částí. Rozhodl o tom dnešní Krizový štáb Prahy 8. Okamžitě byli informování všichni ředitelé s tím, že toto rozhodnutí musí ještě dnes předat rodičům dětí.
 • Vláda vyhlásila kvůli koronaviru nouzový stav na celém území ČR a aktualizované odpovědi na vaše nejčastější otázky

  13.03.2020
  Vláda dnes 12.3.2020 vyhlásila na 30 dnů kvůli výskytu koronaviru nouzový stav na celém území České republiky. Začal platit od dnešních 14:00. Nouzový stav je státní krizové opatření vyhlašované v případě závažných situací, které ve značném rozsahu ohrožují životy, zdraví či majetek anebo vnitřní pořádek a bezpečnost.
 • Na dětských hřištích, sportovištích a v podchodech začala Praha 8 provádět zvýšenou desinfekci

  11.03.2020
  V souvislosti s aktuální epidemiologickou situací zahájila městská část Praha 8 zvýšenou desinfekci. Dvakrát denně tak budou desinfikovány herní prvky, madla a zábradlí v podchodech.
 • Od 11. března se do odvolání ruší provoz základních škol, netýká se to jeslí a mateřských škol!

  10.03.2020
  Stát s platností od 10.3. od 18:00 zakázal všechny hromadné akce nad sto lidí, a to včetně kulturních a sportovních. Od 11.3. se ruší výuka základních, středních a vyšších odborných škol. Opatření se netýká jeslí a mateřských škol‼️
 • Radnice Prahy 8 ruší akce pro seniory

  09.03.2020
  Radnice Prahy 8 ruší do odvolání akce určené pro seniory organizované městskou částí. Zároveň doporučuje jiným pořadatelům, aby zvážili konání organizovaných akcí určených seniorům. Radnice apeluje, aby u ostatních aktivit a akcí byli případným doprovodem dětí jejich rodiče či sourozenci, nikoliv prarodiče.
 • Ministerstvo zdravotnictví vydalo mimořádné opatření týkající se karantény občanů, kteří se vrací z Itálie

  06.03.2020
  Ministerstvo zdravotnictví dnes vydalo nové mimořádné opatření, a to vzhledem k výraznému šíření onemocnění COVID-19 na území Itálie (cca 4.000 případů) a skutečnosti, že dominantní počet nakažených osob v České republice se nakazilo při svém pobytu na území Itálie. Podle našich informací je v Itálii t. č. 16,5 tisíce Čechů.
 • Doporučení Ministerstva zdravotnictví občanům ČR a dalším osobám přijíždějícím z Itálie

  01.03.2020
  Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci Ministerstvo zdravotnictví prosí všechny občany, kteří se nyní vrací z oblastí Emilia-Romagna, Lombardie, Piedmont a Veneto, aby po příjezdu zůstali doma a TELEFONICKY kontaktovali svého lékaře nebo hygienickou stanici ve svém kraji a poradili se.
 • Důležité varování Ministerstva zdravotnictví k současné situaci

  27.02.2020
  Vedení MČ Praha 8 si v souvislosti s končícími jarními prázdninami, návratem občanů z lyžařských a jiných zájezdů a současnou epidemiologickou situací dovoluje upozornit na aktuální důležité doporučení Ministerstva zdravotnictví.
 • Heliport na území Prahy 8

  14.02.2020
  V úterý 11.2. bylo slavnostně otevřeno nové zázemí pro pracovníky Nízkoprahového klubu Vrtule. V rámci akce navštívili zázemí také lidé, kteří práci Nízkoprahového klubu Vrtule podporují, a to jak z místní školy, tak z Městské části Praha 8. Boudička přezdívaná „Heliport“ se nachází u veřejně přístupného hřiště v areálu ZŠ Hovorčovická v Kobylisích.
 • V objektu v Taussigově vznikne denní stacionář pro osoby s autismem

  07.02.2020
  Stavba objektu byla zahájena v roce 2018 a dokončena byla v zimě loňského roku. Investice byla realizována z dotace Magistrátu hl. m. Prahy a původním záměrem bylo zbudování komunitního centra, které bude provozovat městská část Praha 8.
 • E-NESCHOPENKY

  21.01.2020
  Na portálu České správy sociálního zabezpečení naleznete informace týkající se eNeschopenky.
 • Sociálně-zdravotní péče v Praze 8 pokračuje

  22.11.2019
  Oddělení Šimůnkova Gerontologického centra Praha 8 ukončí od ledna 2020 svoji činnost. Rozhodnutí o uzavření dvanácti zdravotních lůžek muselo přijít v důsledku kritické rozpočtové situace Prahy 8, a to přesto, že zde byla po mnoho let odváděna ve prospěch klientů výborná péče, za kterou zaslouží pracovní tým Gerontologického centra poděkování.
 • Týden bezplatného testování na HIV a žloutenky

  20.11.2019
  Závěr letošního listopadu se opět ponese v duchu podpory testování na infekci HIV a žloutenky typů B a C. Ve dnech 22. - 29. listopadu 2019 bude probíhat v České republice Evropský testovací týden na HIV a žloutenky. Do Evropského testovacího týdne se po roce opět zapojí více než stovka organizací z celé Evropy.
1234>