Aktuality ze sociální oblasti a zdravotnictví

1 2 3 4 5  >
  • Terapeutické tančení

28.09.2022
    Každý pátek od 11.00 hod., Centrum RoSa, Střelničná 1680/8, Praha 8 – Kobylisy. Terapeutické tančení s tanečním mistrem Petrem Veletou. Vstup volný.
  • Den zdraví a sociálních služeb

26.09.2022
    Srdečně Vás zveme na Den zdraví a sociálních služeb. V úterý 4. října 2022 proběhne již tradiční Den zdraví a sociálních služeb, akce se bude konat venku na prostranství před KD Krakov v Bohnicích v čase 14.00–18.00 hodin. Bude zde probíhat prezentace organizací poskytujících sociální služby se širokým spektrem zaměření a oblíbeným prodejem výrobků chráněných dílen.
  • Dětských psychologů je nedostatek, vnímají to rodiče i školy

22.09.2022
    Ordinace dětských a dorostových psychologů se začaly plnit s návratem dětí do školních lavic. Odborníků je ale nedostatek, proto ambulantní klinika NEO Centrum v Libni nabídla služby svých terapeutů třinácti středním a patnácti základním školám v osmé městské části.
  • Aktuální informace z Úřadu práce ČR - dávky a podpory

13.09.2022
    Shrnutí aktuálních informací o podporách a dávkách (přídavek na dítě, rodičovský příspěvek, příspěvek na bydlení, Milostivé léto II.).
  • Podzim v CIC

11.09.2022
    Kurzy češtiny, konverzace, pracovní semináře, kluby, doučování a mnoho dalšího na podzim v Centru integrace cizinců!
  • Dobrovolnictví v Psychiatrické nemocnici Bohnice

08.09.2022
    Chcete se stát dobrovolníkem a trávit volný čas smysluplně? Zapojte se do dobrovolnického programu Psychiatrické nemocnice Bohnice! Hlavním posláním dobrovolnického programu je psychosociální podpora pacientů nemocnice během hospitalizace.
  • Vzdělávací skupina na podporu pečujícím o osoby se syndromem demence

01.09.2022
    Vážení, dovolte, abychom vám nabídli vzdělávací projekt určený pečovatelům a pečujícím o osoby se syndromem demence nebo vám, kteří pracujete s těmito pečujícími. Na tomto projektu účastníci získávají základní informace potřebné pro péči o osoby trpící demencí. Umožní jim podělit se o své zkušenosti, problémy i úspěchy. Plní i důležitou preventivní roli při snižování rizika syndromu vyhoření.
  • Odborník vyvrací některé mýty o dětských úrazech

01.09.2022
    Končí dvouměsíční prázdniny a začíná nový školní rok. Zeptali jsme se bývalého primáře dětské chirurgie Fakultní nemocnice Bulovka MUDr. Karla Harvánka, jak rizikové je toto přechodné období z hlediska dětských úrazů.
  • MPSV zřídilo linku sociální asistence pro občany Ukrajiny

23.08.2022
    Telefonická linka sociální asistence pro občany z Ukrajiny 800 601 020.
  • V Karlíně testují zdarma a anonymně na HIV

08.08.2022
    HIV testovací centrum funguje v Česku už 33 let. Zaměřuje se především na testování HIV a odborné poradenství. Veškeré testy jsou anonymní a bezplatné.
  • Příspěvek na bydlení lze nyní podat ve zjednodušené formě online

15.07.2022
    Již od ledna letošního roku se příspěvek na bydlení dostal k více potřebným, protože byl rozšířen okruh možných žadatelů.
  • SOS Praha 8 vyhlašuje výběrové řízení na pozici Koordinátor/ka pečovatelské služby

20.04.2022
  • Probíhá zápis do jeslí Mirovická

05.04.2022
    Zápis do jeslí Mirovická na rok 2022/2023 právě běží. Nabízíme celodenní odbornou péči pro děti od 15 měsíců do 3 let, s bydlištěm v Praze 8 a zaměstnanými rodiči. Dále nabízíme nepravidelnou docházku – hlídací službu pro děti od 1 do 4 let věku.
  • KLUB PRO RODIČE A DĚTI

05.04.2022
    Skupina pro ukrajinské rodiče v České republice. Група для українських батьків та дітей у Чехії.
  • Terapie zdarma pro lidi dotčené situací na Ukrajině

05.04.2022
    Potřebujete psychologickou pomoc v souvislosti s aktuální situací na Ukrajině a nemůžete si ji dovolit? Řekněte si o terapie zdarma v rámci sbírky #hlavunadvodou.
  • Praha 8 učí zdarma své občany první pomoc

18.03.2022
    Jak se zachovat, když vidím člověka v bezvědomí? Základy první pomoci učí své občany MČ Praha 8.
  • Radnice Prahy 8 připravila tlumočníka do kapsy pro neslyšící

17.03.2022
    Obecně prospěšná společnost Tichý svět kromě řady dalších služeb pro slyšící i neslyšící nabízí i jedinečnou aplikaci Tichá linka. Potřeba pro její vývoj vyvstala z nedostatku tlumočníků u nás. Radnice Prahy 8 bude proto nově využívat dva tablety, které s pomocí aplikace Tichá linka usnadní komunikaci neslyšícím při vyřizování úředních záležitostí.
  • Informační linka – pomoc pro občany Ukrajiny i české lékaře v komunikaci s ukrajinskými pacienty

17.03.2022
    Informační linka +420 226 20 1221 – volba 8 poskytuje základní informace o zdravotní péči v ČR pro občany Ukrajiny. Slouží také českým poskytovatelům zdravotní péče, kteří potřebují asistenci při komunikaci s ukrajinskými pacienty, a v neposlední řadě poskytuje také psychologickou podporu.
  • Tichý svět nabízí své služby lidem s poruchou sluchu z Ukrajiny

16.03.2022
    Mezi lidmi, kteří byli nuceni kvůli válce ve své vlasti opustit své domovy a přijít do České republiky, jsou i lidé s poruchou sluchu. V této složité situaci jim mohou pomoci konzultantky a konzultanti organizace Tichý svět, o. p. s.
  • Adaptační skupiny a volnočasové možnosti

14.03.2022
    Praha 8 spolupracuje na vzniku adaptačních skupin pro děti z Ukrajiny, další pak vzniknou při domech dětí a mládeže. Zároveň organizace Prahy 8 připravily mimořádnou nabídku volnočasových možností.
1234>